lm Kin De Groote Circus Sensatie 7 de OPRUIMING Lmr-Bioscoip. „Meisjes van Armentières" en „KLEIN PARIJS" provinciaal nieuws. Sffl e n, els den, *edi >rim ienb jfomt. WITTE BIOSCOOP. OP 9 AUGUSTUS Zaterdag en Zondag: {2. Woensdag 6 Aug. '30. 52e Jrg. TWEEDE BLAD deling kosten cost i r. B| linderl Waalwijk, 5 Aug. 1930. q ledenvergadering van Waalwijks Belang. Maandagavond werd in de foyer an jfusis Sacrum een alg. ledenver- lyjing van Waalwijks Belang ge- kntoou hofn' welke slechts matig bezocht Ijfdat de Voorzitter, de heer M. A. ,an Liempt, de aanwezigen had elkomd, werden de notulen voor- jfzen en goedgekeurd. Verslag Penningmeester '29-'30. Hierna werd door den penning sster, den heer Norb. v. Loon, ver- uitgebracht over het jaar '29-'30. Hieruit bleek, dat de totale ont masten bedroegen 909.21 562.— loopig nog niet noodig. kanten de toegezegde bijdragen voor 1 een periode van 4 jaar geïnd heeft. Dcrtum viering Koninginnedag, j De gedragen zijn vlot uitbetaald, Het Oranje-Comité te Dongen heeft j waarvoor de voorzitter gaarne zijn de uitgaven batig jdat resteerde een van 347.21 „iervan zal echter nog een bedrag *Chl jeten worden aangewend voor het ven van volksconcerten dezen zo- VAREI 3E01E merk glazen ie intie 14 00 Door de heeren Dupont en Bos- erts worden de rekeningen onder- elft en in orde bevonden. De Voorzitter dankt den penning- jeester voor zijn goed verzorgd jaar dag. 3, Mededeelingen. De speeltuinkwestie. De Voorzitter zegt, dat het bestuur «ar aanleiding van vragen door den Snijb ,(r van Adelberg in de vorige ver ft en u lering gesteld, enkele adviezen eft ingewonnen. Spr. is echter van tening, dat voor een plaats als aalwijk het plan wel wat te be aarlijk is. Hij heeft een verslag be- ïdeerd van de Amsterdamsche ver- aiging voor speeltuinen, deze dreef exploitatie met een subsidie van 1700.waarbij dan natuurlijk nog ideal hen de uitgaven uit eigen beurs Ddat de geheele exploitatie ongeveer kosten 2500. BSSdoi SP1"' ackt ('e kwestie, vooral van edagogischen kant zeer mooi, hij rent echter, dat het niet zoozeer op weg van W. B„ dan wel. op die oudercommissies, schoolbesturen ligt, om hier in te grijpen. Daar- twijfelt spr. er aan of het vraag- verder nog wel in studie geno- dient te worden. Een speeltuin moet zijn een vrij roote, behoorlijk afgesloten ruimte, lar voortdurend toezicht gehouden ordt en waar bovendien genoeg ee'.tuig is om de kinderen bezig te uden, daar het anders gauw tot 'n chtpartij zou ontaarden, s Winters moet bovendien over besloten om een aanvraag te richten tot de Arbeidsinspectie te Breda, om bij de viering van Koninginnedag de fabrieken om 12 uur te mogen slui ten. Het Comité verzoekt nu, of ook W.B. een dergelijk verzoek wil doen. Het schrijven is nog niet in het Be stuur behandeld. In verband hiermede merkt de Voorzitter op, dat de Vereeniging „Koninginnedag" te Besoijen zich had voorgesteld de feesten te houden op 30 Aug. en 6 Sept. Het gemeente bestuur oordeelde het niet raadzaam om tegelijk te feesten. Spr! heeft een onderhoud gehad met den burgemeester en 2 leden van „Koninginnedag"; he(t bestuur d?er vereeniging bleek toen bereid om de feesten tot 6 en 13 September uit te stellen, maar !het had toch liever dat W.B. opschoof. De heer Dupont heeft er bezwaar tegen, dat de feesten in Waalwijk op 6 Sept. worden gehouden, daar dien dag ook de opening der Missieten toonstelling plaats heeft, waarbij na tuurlijk ook de autoriteiten zullen worden uitgenoodigd. Hij vindt het daarom beter dat „Koninginnedag" opschuift. De vergadering besluit het schrij ven van 't Oranje-Comité voor ken nisgeving aan te nemen en de viering van Koninginnedag te houden op 30 dank hrengt aan de industrieelen. De Voorzitter zegt, dat het in de bedoeling ligt om in den loop van de maand September door Philips een demonstratie te laten geven in etala geverlichting. De kosten zijn betrek kelijk gering en het is van groot be lang voor den winkelstand. De vergadering kan zich met het voorstel vereenigen. Cispuit stiuiit Vrijdi vm. 6, nm. 1. vm. 7, In aal kunnen worden beschikt, waar en de kinderen bezig houdt met indwerken, figuurzagen of iets Men ziet dus dat het een ij kostbare geschiedenis wordt. Wanneer iemand belang stelt in de itvangen drukwerken, zal het Be- uur deze gaarne ter beschikking ellen. De heer van Adelberg vindt het 'n létterende instelling, maar het gaat ituurlijk over het geld. Hij is het i de uiteenzetting van den Voorzit- geheel met diens opvatting eens De Voorzitter wijst nogmaals op etgeen hij in de vorige vergadering ids heeft gezegd, n.l. dat een speel- in in groote steden veel beter in in een plaats als de onze. oote steden wonen op een klein op- r-vlak veel menschen, die dus ge akkelijk den speeltuin zouden kun ui bereiken; in een uitgestrekte ge eente als de onze is dat echter niet geval. Wanneer men hier een leltuin aanlegt, zullen er altijd enschen zijn die te ver af wonen. De heer Bossaerts vindt een speel "in voor een gemeente als Waalwijk in minder belang als in de stad ar men hier toch genoeg in de bui allicht kan zijn. Om de kinderen nm. 3! ™ters bezig te houden, dat vindt i'. wel een aardig idee. vm 7,- De heer Spijkerman vindt 't plan BB).12.' or een gemeente als Waalwijk üclisch niet uitvoerbaar. De Voorzitter deelt het gevoelen n den heer Spijkerman. Hij vindt l 't beste het plan voorloopig maar laten rusten, waarmede de verga ring zich kan vereenigen. Gids van Waalwijk De Voorzitter zegt, dat er van ver pillende zijden aanvragen zijn in 'komen om gidsen, o.a. van de Ned eisvereeniging, Reisbureau A'dam N-W;B. e.a., doch de voorraad is itgeput. De laatste gids werd uitge vel door het Uitgeversbureau „AI e" 'lat de kosten wist te bestrijden joof bij de winkeliers, hotels, e. d'ertenties hiervoor te werven. Het A'tnf Spr echter voor, dat dit nijet '-manier is en het opnemen van aj;4 .^'hties niet aan den gids ten goe- Indertijd heeft men het gemeente- ''tuur ook al eens om een bijdnjge H'"ocht, maar toen heeft men gspn '"iiltaat bereikt. Het bestuur vil j gaarne nog eens probeerer cj>f Nodige fondsen kunnen woideb ,"-i <Aaar gebracht, om dan een gidjs bescheiden vorm uit te geven. e Voorzitter zegt, dat, naar aan- eif'Wg'de>r in de vorige vergadering .1pVelde«raag betreffende de verttieu- V,mg Va| ju,j zej 0p (]e kiosk, he/t dichtingen heeft ingeworn- komt deze week in de Spannend 1 Sterk Sensationeel Aug. Electriciteitstarieven. Met betrekking tot het tarief voor electriciteit heeft het bestuur een schrijven gericht tot de directie der Gem. Lichtbedrijven. Deze heeft ge antwoord, gaarne na te gaan of toe passing van een verlaagd tarief mo gelijk is, dit stuit echter voorname lijk op technische bezwaren. Het be vreemdt de directie ten zeerste, dat de winkeliers niet meer van het vast rechttarief profiteeren. Het is toch een onloochenbaar feit, dat de ver lichting in sommige winkels vrij so ber is, en het tarief biedt gelegenheid om een betere verlichting aan te bren gen tegen lager tarief. In 1929 héb ben slechts 5 winkeliers van het ta rief gebruik gemaakt, het heeft dus niet die belangstelling gehad die men ervan verwachtte. De heer Adelberg zegt, het zelf na gegaan te hebben, maar op zijn ver- biuik van 550 K.W.U. scheelde het tarief slechts 25 et. per week. De voorzitter meent, dat de heer Adelberg niet voldoende gebruik heeft gemaakt van de gelegenheid. De heer Van Vliet, directeur dei- Licht- en Waterl.-bedrijven, meukt op, dat v. Adelberg een der weinigen was die ook vroeger behoorlijk stroom afnam, daarom was voor hem het verschil slechts gering. Men moet echter over de groote massa rekenen, voor de meeste afnemers is het ech ter een mooie gelegenheid om goed kooper stroom te betrekken. Wan neer men er veel gebruik van maakt, kan de prijs zelfs tot 23.5 cent ver laagd worden. De Voorzitter laat doorschemeren, dat de mogelijkheid bestaat, dat bin nenkort een gunstige tariefs-wijziging is te verwachten, waarom besloten wordt dit punt verder te laten rus ten. Weg Roestelberg. De Voorzitter zegt, dat de leden in de courant wel reeds zullen hebben kennis genomen van 't simpele brief je dat het Gemeentebestuur van Kaatsheuvel heeft gezonden aan W.B. als antwoord op het uitvoerige en ge documenteerde schrijven, de actie in deze gevoerd door W.B. Men schrijft dat geleidelijk de zand wegen verbeterd worden en op den duur ook de weg naar den Roestelberg daarvoor in aanmerking komt. Van een verharding zooals de vereeniging bedoelde, kan echter niets komen. De Voorzitter betreurt het, dat het Gemeentebestuur van Kaatsheuvel ge meend heeft zoo weinig aandacht aan deze aangelegenheid te moeten schen ken. In verband met een mededeeling in de vorige vergadering, deelt de Voor zitter thans mede, dat de onderhan delingen met de Hevea-fabrieken, om trent de vestiging van een fabrieks- afdeeling hier ter plaatse, zonder re sultaat zijn gebleven, en dat de maat schappij elders een lokaal schijnt ge vonden te hebben. Volksconcerten. Van de R.K. Middenstandsvereeni- ging is een verzoek ingekomen om voortaan de volksconcerten bij voor keur op Zaterdag te houden, daar er dan veel meer publiek komt, en het bovendien voor de winkeliers beter is. De Voorzitter acht het voordeel voor de winkeliers begrijpelijk. De Zondagavondconcerten trekken ech ter veel meer publiek. Als voorbeeld noemt spr. het concert dat na den Volkszangdag, dus ook op Zaterdag, werd gehouden. Het bestuur is gaar ne bereid om een proef te nemen op Zaterdagavond, maar zijn meening is dat het bezoek, vooral van buiten de stad, veel minder zal zijn. De heer van Adelberg is van mee- ning, dat het voordeel voor de win keliers niet groot zal zijn, men komt voor de muziek en niet om te koopen. Ook hij meent dat er Zondags meer publiek komt dan Zaterdags. De Voorzitter zegt eens een proef te zullen nemen. O peratiekamerfonds. De Voorzitter deelt nog mede, dat I het bestuur der stichting Operatieka- wing is echtei vooiI merfonds dezer dagen bij de fabri- Feestviering 50sten verjaar dag van HM. de Koningin. De Voorzitter zegt dat het bestuur aangenaam verrast was door de roy ale houding van den gemeenteraad, die ongevraagd aan B. en W. een cre- diet beschikbaar stelde om hieruit een subsidie te geven aan W.B. voor de viering der Koninginnefeesten. Na aftrek van de tractatie voor de kinderen zal er voor W.B. nog wel een 300.over blijven. Het bestuur heeft echter nog geen gelegenheid ge had om deze royale houding te rea- liseeren in een program voor feest viering. De vorige vergadering is het feest terloops besproken, en toen is er gedacht aan een kinderoptocht, kinderspelen, volksconcert en een concert door de Liedertafel. De Di recteur der Liedertafel wil Zondag morgen op de Markt ,hier uitvoeren het toonstuk Hollands Glorie, met medewerking der Harmonie St. Chris- pijn. Dit is een aardige uitvoering voor Zondagmorgen. De heer v. Adelberg heeft vroeger al eens 't idee geopperd om voor den optocht de gemeente te verdeelen in wijken, door het vormen van wijk commissies. Dit lijkt spr. een mooi denkbeeld. Spr. vraagt waarvoor de vergadering het meest voelt: voor 'n optocht of voor kinderspelen. De heer W. Hens zou liever een optocht houden, inplaats van kinder spelen. Naar spelen kan niet iedereen toe gaan, maar van een optocht pro fiteert iedereen. De Voorzitter betreurt het, dat er over het algemeen te weinig animo is onder de bevolking, vroeger was de minste aanleiding genoeg om een optocht te organiseeren. De heer v. Huiten houdt in verband met de werkzaamheden in de Groote straat liever spélen. Op onze mooie straten rammelen de dikwijls met veel zorg gemaakte stukken eenvou dig uit elkaar. Bovendien zijn er plaatsen waar de optocht niet zou kunnen komen, b.v. Baardwijk, in verband met de werkzaamheden aan de Grootestraat. Daarbij vindt spr. nog, dat het werk dat aan een op tocht wordt besteed, nooit zoo goed aan de verwachtingen beantwoordt. Spelen kunnen met de helft van het werk een veel beter resultaat hebben. Verschillende aanwezigen geven hierna nog te kennen meer voor een optocht dan voor kinderspelen te voe len. Het denkbeeld om de gemeente in wijken te verdeelen en verschillen de commissies te benoemen, om zoo doende meer deelname en een gc- wenschte naijver te wekken, acht men zeer goed, doch waar het voor de deelnemers ondoenbaar is de ge heele gemeente door te trekken, vreest men dat daarom geen groote belang stelling van de buitenwijken is te verwachten. De Voorzitter deelt nog mede, dat het in de bedoeling van den burge meester ligt in deze gemeente een meer algemeene viering van Konin ginnedag in te voeren, bijv. door de stichting van een Oranje-Comité, dat de hoofdleiding behoudt, terwijl ver schillende commissies in de afzonder lijke deelen der gemeente de feeste lijkheden aldaar organiseeren. Alles in overleg met de hoofdleiding. Na dere stappen in deze dienen we ech ter nog af te wachten. Voor dit jaar gaat dat niet meer. De heer Veltman meent, dat de kinderen meer van spelen dan van een optocht kunnen genieten, boven dien wordt in Baardwijk in Sept. toch al een missieoptocht gehouden. De Voorzitter geeft toe, dat van het standpunt der kinderen spelen mooier zijn, men moet echter ook aan het publiek denken. De heer W. Hens vraagt of men voor Baardwijk geen uitzondering kan maken en daar spelen in plaats van een optocht organiseeren. De Voorz. wil dat weï in overwe ging nemen. De heer Maas zou én spelen én een optocht willen geven. De Voorzitter acht hier voor de tijd te beknopt, daar men moeilijk voor 3 uur kan beginnen. Dan wordt de dag toch al gevuld, n.l.: 35 u. op tocht, 57 uur concert daarna gyin- nastiekdemonstratie en tot slot nog een concert, waarover men met Con cordia in onderhandeling is. De vergadering kan er zich mee vereenigen, dat het bestuur deze aan gelegenheid nader onderling bespreekt en regelt. 5. Rondvraag. De heer v. Adelberg wijst op het gevaarlijke punt voor het snelverkeer aan het Hoekeinde. Hij vraagt of het niet mogelijk zou zijn om daar een richting van het verkeer door de Nieuwstraat te leiden. De heer Spijkerman heeft gehoord, dat het de bedoeling is hier het een richtingsverkeer in te voeren. De heer v. Huiten zegt dat men nu proef neemt, maar ook de bocht NieuwstraatGroensteeg is gevaar lijk. Het is de bedoeling om het ver keer van Baardwijk door de Nieuw straat en dat van de Grootestraat langs het Hoekeinde te leiden. Er komt bovendien verbetering in de ligging van de tramlijn, deze wordt n.l. bij v. d. Mee naar één zijde ver legd, zoodat het verkeer nog slechts één keer de tramlijn behoeft te pas- seeren. Voorzitter. De tram ligt ons zwaar op de maag, maar jve kunnen hem niet opgeruimd krijgen. Spr. zegt toe, bij het gemeentebe stuur stappen te zullen doen ona het éénrichtingsverkeer in te voeren. Met een woord van dank tot de opgekomen leden en een aansporing om steeds te blijven werken voor den groei van W.B., sluit de Voorzitter deze prettige vergadering. Kapelaan Martens. Door Z D H den Bisschop van s Bosch is de WelEerw. Heer Martens, kapelaan in de parochie .St. Jan" alhier, benoemd tot rector aan het Meisjespensionaat te Best Met leedwezen zal algemeen van deze benoeming worden kennis ge nomen niet alleen door de parochianen van „St. Jan" doch ook door de velen overledene, die uit hoofde van zijn talrijke functies in kerkelijke en particuliere vereent gingen en instellingen hem nader hebben leeren kennen en waardeeren.t In de circa 7 jaren dat kapelaan Martens alhier zijne verheven bedie ning mocht uitoefenen, heeft hij zich doen kennen ais een priester die zich met volle toewijding gaf aan zijn ver heven ambt en die daarnaast nog tjjd wist te vinden om op verschillend ander terrein zijn krachten en gaven beschikbaar te stellen. Dit blijkt wel overduidelijk uit de volgende lijst van functies welke door Z.Eerw. werden bekleed en die op sprekende wijze aantoont welk een leegte hij hier zal achterlaten. Kapelaan Martens was o m directeur der H. Familie, directeur van het re- traitewerk, Godsdienstleraar aan de R.K. Handelsavondschool alhier, re dacteur van „Het Kerkklokje", geeste lijk adviseur der R.K. middenstands- vereeniging, der R.K. Handelsreizigers- vereen. „St. Christoffel", van den R K. Onderwijzersbond en van den R K. Bond van Horlogemakers* Zonder aan zijne verdiensten in een der overige tunciiesliets te kort te doen, willen wij hem vanaf deze plaats onzen bijzonderen dank betuigen voor de toewijding door hem als redacteur van het door onze drukkerij uitgegeven .Kerkklokje* aan den dag gelegd en voor de aangename wijze waarop hij steeds met ons heeft samengewerkt om dit te maken tot een welkome vriend voor alle katholieke huis gezinnen. Het moge Z.Eeiw. in zijn nieuwe standplaats in alle opzichten wel gaan. Tot kapelaan te Waalwijk, parochie „Si. Jan", is door Z. D H. den Bisschop van 's-Bosch benoemd de Weleerw. Heer G Kiaassen, priester van het Seminarie te Haren, afkomstig uit Hoogeloon. Welke zijn de voornaamste gebeurtenissen in de maard Augustus te Waalwijk 0 De Koninginnefeesten, Muziekfeesten der Liedertafel „Oefening en Vermaak" in 44988 Grootestraat 207. .HLÜLAiLÜLÜLÜLÜLkÜLÜiÜi Liedertaf elf eesten Het programmaboekje der muziek feesten van 15, 16 en 17 Augustus is verschenen en ziet er keurig verzorgd uit. Naast een volledig programma der diverse feestnummers met gedetail leerde opgave van het geheele festival op de Markt, is de gids tevens ver lucht door een drietal voorwoorden, resp. van de hand van Waalwijks burgemeester, van den voorzitter van Waalwijks Belang en van den heer A. C v. d. Heijden als president van Oefening en Vermaak. Niemand verzuime dezen feestgids vóór 15 Augustus te koopen. Eenige jongedames zullen U hem komen aanbieden voor den prijs var» f 0.25. Volksconcert. Door de harmonie „St. Jan" alhier za! a.s. Zaterdagavond ten 8 uur een concert gegeven worden op de kiosk op de Markt. Uitbreiding „Timtar. De beton- en metselwerken ten behoeve der uitbreiding Timtur-Schoenfabrieken zijn gegund aan den laagsten inschrijver N. V. Algemeene Bouwonderneming „Albouw" te Breda voor de somma van f85.500. Inlijving voor den dienstplicht Naar het Bureau voor Mil. Zaken ons meldt zullen de volgende dienst plichtigen van de lichting 1930 uit deze gemeente worden ingelijfd als volgtZ. v. Eeten en C. A. v. Rijen op 16 Sept. te Bergen op Zoom bij heft VII Reg. Veld Art (Onb.). De begrafenis van pastoor L. van Riel. Vrijdagmorgen werd te Nijmegen het stoffelijk overschot van den Z.Eerw. heer L van Riel, pastoor der St. Stephanuskeik aldaar, onder zeer groote belangstelling begraven. De plechtige Uitvaartdienst begon te half elf De kerk was tot tn de uiterste hoeken bezet. De deken van Nijmegen, Mgr. C A. van Son droeg de plechtige H. Mis op, geassisteerd door de belde kapelaans der parochie, de Eerw. heeren v. Sprengen en A. van Weert. Het priesterkoor was in diepen rouw gehuld, Het zangkoor voerde uit de missa „pro Defur.ctis" van W. J. Reyniers. Na de H. Mis sprak de HoogEerw. heer Deken een treffend „Ia Memorlam". Na deze rede werd het stoffelijk overschot door de collectanten uit de kerk gedragen, terwijl de Leurmarsch van Beethoven klonk als groet uit 't nieuwe orgel, dat den pastoor bij zjjnr zilveren priesterfeest was geschonken. Een lange, indrukwekkende rouw stoet trok daarna door de stad. Voor den lijkwagen uit ging een groote groep van geestelijken, waaronder wij op merkten den HoogEerw. heer J. L. Brekelmans, plebaan van de Bossche Kalhedraal, prof dr. F van Wely prof. dr. B. Kors O. P prof. E. Frans- sen O F M., pater Borromeus de Greeve en twintig studiegenooten van den bijna alle Eerw. heeren pastoors der stad en uit de omgeving en zeer veel kapelaans. Achter den lijkwagen gingen het kerkbestuur,! deputaties der' St. Vincentiusvereen. en van het Armbestuur, leden van de Derde Orde en van de Eerewacht vpn het H. Sacrament, van deputaties v«n de A.R.K.A., het Zangkoor der kerk en de Collectanten Op het kerkhof hadden zich talrijke parochianen om het graf geschaard, waar de absoute werd verricht door den HoogEerw. heer Deken van Nijmegen Mgr. C A. van Son, geassisteerd doori de beide kapelaans. Nadat vijf „Onze Vaders" en „Wees Gegroeten" voor den overledene gebeden waren, zong het zangkoor „Pie Jesu". Verloskundige. Mej Verhoeven, verloskundige alhier, die, zooals wij reeds meldden, was benoemd tot directrice van de vereeni ging „Kraamverzorglng" te Rotterdam heeft thans hare betrekking aldaar aanvaard en onze gemeente metterwoon verlaten. In hare plaats heeft zich Mej v. d Linden uit Oisterwijk alhier als verlos kundige gevestigd. Haar adres is even eens: Stationsstraat 4. Waalwijksche Zwernsuccessen. J 1. Zondag 3 Aug. nam onze Zwem club deel aan de door ds Tilburgsche Zwemvereeniging uitgeschreven wed strijden, welke werden gehouden in het z.g. „Bafcsven". Niettegenstaande het weder buiten gewoon slecht was (het regende tijdens den geheelen wedstrijd) hebben de Waalwljksche zwemmers mooie suc cessen kunnen boeken. Alhoewel per fiets de reis gedaan werd en er een zeer zware concurrentie was, wisten zij op niet minder dan 6 prijzen beslag te leggen, hetgeen een keurige prestatie genoemd kan worden waaraan vooral de juniores zeer veel hebben bijgedragen. De uitslagen zijn als volgt Schoolslag juniores 50 M. ie pr. C Slaafs in 43 sec. 2e pr. A. de Jong in 442/5 sec. 3e pr. Jos Trjmbach in 46 sec. Vrije slag juniores 50 M. ie pr. C. Slaats in 36 sec. 3e pr. A. de Jong in 41 sec. Bij de Estafette 3 x 50 M. wisselslag welke werd gezwommen door de heeren Jos Slaats met schoolslag, Jac. Trimbach met rugslag, C, Slaats met vrije slag wisten deze heeren den eersten prijs te bemachtigen in den tijd van 1 min. 55 sec. Zondag 10 Aug. Dommelwedstrijden te 's-Hertogenbosch. Na de mooie successen van j 1. Zondag te Tilburg, besloot onze Waal- wijksche Zwemvereeniging ook deel te nemen aan bovengenoemden grooten wedstrijd. Het gaat hier over een afstand van ca. 800 Meter en wordt dit voor onze Waalwljkers een zware taak. Eerstens omdat de lange afstand al niet zoozeer hun sport is, doch er zal ook een zeer zware concurrentie zijn, want de beste zwemmers uit de provincie hebben hiervoor ingeschreven. Laai ons echter hopen dat zij ook daar den naam van onze plaats kunnen hooghouden en wij doen gaarne een beroep op sportlievend Waalwijk om Zondag dezen wedstrijd te gaan hij wonen, het zal er interessant zijn en het zal een aanmoediging zijn voor onze jongens zich tot het uiterste te geven. Als het weder nu ook maar eens wilde medewerken en een beetje war mer worden, zou dit onze zwemmers zee? ten goede komen. Deze wedstrijd heeft plaats in de Dommel en vangt aan om 2 uur bij de z.g. Knuppeitjesbrug en eindigt aan de Stationsbrug. Mond- en Klauwzeer. Bij den inspecteur van politie alhier zijn aangegeven 4 gevallen van mond en klauwzeer, voorkomende onder het vee, loopend in den Buitenpolder al hier. Bij den landbouwer v. d. Kolk is een koe aan de gevreesde ziekte overleden en onder politietoezicht begraven. Rijwielplaatjes. Door de politie alhier zijn een 10-tal processen-verbaal opgemaakt voor het rijden zonder plaatje. Men ziet dus dat het nogal gevaarlijk is zonder belas- tingmerk te rijden! Permanent Wave. Op elk gebied zijn de zakenmenschen in onze gemeente er op uit om hunne inrichtingen zoodanig aan de eischen des tijds aan te passen, dat zij niet bij gelijksoortige zaken in de groote ste den behoeven achter te staan. Hebben we nog kort geleden mel ding gemaakt van de plaatsing van de eerste inrichting voor „Permanent Wave", thans heeft ook de heer W. v. Raak alhier, zijn dameskapsalon ge completeerd met een dergelijk gecom pliceerd doch absoluut gevaarloos toe stel, dat volgens het systeem „Wella" het haar en blijvende golving geeft, al thans wordt deze voor een half jaar gegarandeerd. Blijkens achterstaande advertentie duurt volgens dit systeem de behandeling slechts uur. Het wordt den dames dus al maar emakkelijker gemaakt. Den ondernemer wenschen we het beste succes. Waal wij ksche Brandweer. Zooals men weet, heeft de Waal- wijksche brandweer verleden week in 2 groepen een uitstapje gemaakt naar de Brandweertentoonstelling te Rot terdam. Hoewel het weer niet bijzon der meewerkte, mag het uitstapje uil- stekend geslaagd worden genoemd. Direct na aankomst in de Maasstad bracht het corps een bezoek aan de groote vischmarkt, wat altijd een bij zonder interessante bezienswaardig heid is, al is de lucht dan ook niet iltijd even frisch. Daarna ging men naar de tentoon stelling, waar de verschillende moder ne apparaten veel belangstelling van de brandweerlui ondervonden, en waar dezen ongetwijfeld veel geleerd hebben. Hoogst voldaan keerde men terug en in Hotel Neuf op den Cool- singel werd een flink diner gebruikt, wat de deelnemers zich natuurlijk uitstekend lieten smaken. Om 8 uur werd de terugreis aan vaard. Het was een zeer prettig uit stapje, en de deelnemers hebben ge noten, maar tegelijk is er veel ge leerd, wat-het corps ongetwijfeld zal ten goede komen. Het yeel besproKen filmwerk (DE ENGELSCHE GROOTE PARADE.) Verkeersongevallen. Zaterdagmiddag reed de heer J. v. d. Wee uit Kaatsheuvel op den hoek Nieuwstraat-Groensteeg in volle vaart tegen het ijzeren hek der woning van v. d. Griendt. De auto werd zwaar be schadigd en moest door de takelwagen van de „Waveem" worden opgeh ld. Dé chauffeur treft geen schuld, het on geluk is te wijten aan het breken van de stuurstang. De inzittendten kwenen met den schrik vrij. In de Grootestraat stond een iuxe wagen van den heer Hofmans uit Til burg geparkeerd. De chauffeur .n 'n passeerende bus der lijn 's-B ch Vught week niet ver genoeg u t, met het gevolg, dat de luxe wagen werd aangereden. Het spatbord was totaal stuk gereden. In de Grootestraat te vm. Besoijen kwam een wielrijder, doordat hij met een pedaal de trottoirband raakte, te vallen. Ongelukkig viel hij juist voor een passeerende auto. Hoewel de fiets totaal vernield werd, mag het een ge luk genoemd worden, dat het ongeval zoo goed, is afgeloopen. In de le St. Crispijnstraat reden twee fietsers elkaar in de wielen, waar door de fietsen zwaar beschadigd wer den. Het ongeval is te wijten aan de schuld van den fietser S., die links van den weg reed. Ongeluk. Zaterdagmiddag had mej. B. Tref fers-Kool, in de Besoijenschestraat al hier het ongeluk met haar oog in een ijzeren pin van een wandkoffiemolen te loopen. Op last van Dr. Langemeijer moest de ongelukkige aanstonds naar het Ziekenhuis te 's-Bosch worden overgebracht, waar ze waarschijnlijk nog enkele weken zal moeten blijven. Men vreest dat het licht van het oog verloren zal zijn. De Storm van Maandag. Ook in onze gemeente heeft Maan dagmiddag de storm duchtig huisge houden. ai zijn wij dan ook voor groote rampen, als op Voorne en Put ten, gepaard gebleven. Verschillende boomen op den Win' ter dijk werden ontworteld, of kn&pten af. Ook In de Eerste Zeine moesten enkele boomen het begeven. Van verschillende huizen zijn pannen gewaaid, terwijl ook de landerijen en tuinen veel geleden hebben. In den tuin van den Heer Wiesman werd een reusachtige notenboom ont worteld, hetgeen voor den eigenaar een gevoelig verlies beteekende daar de boom een sieraad voor zijn tuin was. Vooroefeningen. in het belang van de jongelieden in onze gemeente die in 1912 geboren zijn vestigen wij er de aandacht op is m

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 5