Nieuws uit Kaatsheuvel, VAN RAAK Z- Prijs 110.- BBBBBBBBBBBB Dameskapper WAALWUK. (Systeem ^Wella.) Behandeling in slfechts 2% uur. dat de aanmeldingen tot het volgen der vooroefeningen van den Landstorm, alsnog voor het laatst kunnen plaats hebben op Woensdag 13 Aug 1930 ten 7 uur Patronaatsgebouw te v m. Baardwijk in persoon, of zich schrifte lijk te wenden tot den Districtsleider Vrijwiiligen Landstorm, St. Antonlus- straat 33, Waalwijk. Benoemd. De heer C. A. J. de Groot, vroeger onderwijzer te Kaatsheuvel en leeraar aan den R.K. Middelb. Handelsavond cursus alhier, Is benoemd tot leeraar in de aardrijkskunde aan het R.K. Gymnasium te Rolduc. Kruisboog/sport. Op de banen van het Kruisboog schuttersgezelschap „De Eendracht" gevestigd bij den heer L. Leijten al hier hield gisteren de Langstraatsche Bond van Kruisboogschutters een groot Bondsconcours, waarvan de uitslag is als volgt: Korpswedstrijd le Zestallen: le pr. Aldoende Leert Men, Herpt met 152 punten; 2e pr. De Eendracht, Waal wijk, 147 punten; 3e pr.. Nooit Ge dacht, Waalwijk, 142 p.; 4e pr. De Rozenjacht, Vlijmen, 141 p.; 5e pr. Willem Teil, Kaatsheuvel, 135 p.; 6e pr. De Transvaalsche Boeren, Nieuw- kuijk, 134 punten; 7e pr. De Heide bloem, Waalwijk, 133 p.; 8e pr. De Jonge Batavieren, Nieuwkuik, 126 p.; 9e pr. De Onderlinge Vriendschap, Haarsteeg, 122 p. 2e Zestallen: le pr. Aldoende Leert Men, Herpt, 136 p.; 2e pr. Nooit Ge dacht II, Waalwijk, 130 p.; 3e pr. De Transvaalsche Boeren, Nieuwkuik, 126 p.; 4e pr. Willem Teil, Kaatsheu vel, 125 p.; 5e pr. De Eendracht II, Waalwijk 123 p.; 6e pr. Nooit Gedacht III, Waalwijk, 120 p.; 7e pr. De Een dracht, Waalwijk 115 punten. Personeele Zestallen :1e pr. Rozen- jacht, Vlijmen met 81 punten; 2e pr. De Heidebloem, Waalwijk, 80 p.; 3e pr. Aldoende Leert Men, Herpt, 80 p.; 4e pr. De Eendracht, Waalwijk, 78 p. Drietallen: le pr. Aldoende Leert Men, Herpt, 43 punten; 2e pr. De Transvaalsche Boeren, Nieuwkuik, 42 punten; 3e pr. Nooit Gedacht, Waal wijk, 40 punten; 4e prijs De Rozen- jacht, Vlijmen, 40 punten. Hoogste schutter Ad. Verhoeven met 102 punten. Kampioen le zestal Aldoende Leert Men, Herpt, met 575 punten. Kampioen 2e zestal De Eendracht, Waalwijk, 430 punten. De prijzen bestonden uit prachtige bekers, lauwerkransen en takken. Brabantsche Week te Tilburg. Van 3 tot 9 dezer wordt te Tilburg de Brabantsche week gehouden. Ver schillende café> hebben hiervoor een geheel Brabantsch interieur aangelegd, waar men zich natuurlijk best thuis gevoelt. Zaterdag vingen de feesten aan met een estafetteloop door de stad. 's Avonds worden concerten gegeven en muzikale wandelingen gemaakt. De eerste dagen hebben een uitstekend verloop gehad. Album der Zee. De N. V. Stoom Zeepfabriek Het Klaverblad te Haarlem heeft op hare uitgaven Bloemen- en Vogelalbums thans laten volgen een Album der Zee geschreven door den Heer A. Meilink leeraar bij het Middelbaar Onderwijs der gemeente Haarlem. Het blijkt uit de wijze waarop de schrijver den tekst van 't Album heeft samengesteld, dat deze behalve op natuurhistorisch gebied, ook rijke ervaring als opvoeder der jeugd bezit. Ongetwijfeld toch zullen de jongens groote belangstelling hebben voor de wereldkaart der oude Grieken, de dieploodmachine, het visschen op verschillende diepten, zoutwinningen en oestercultuur, koraalriffen, de reuzen der zee als walvisschen en potvisschen, zeeslangen en zeemeerminnen, ook veel dingen die wel eens buiten het streng afgebakend natuurhistorisch gebied gaan, doch die ook de moeite waard zijn te weten. Het is een werk, dat op populaire en onderhoudende wijze met kennis van het onderwerp geschreven is en dat, nu in dezen tijd het diepzee- onderzoek zoo actueel is, met zijn vele zwart-witte illustraties het album voor jongelieden tot *n buitengewoon leerzaam boek maakt, In den vacantie^ tijd aan het strand is het voor jonge lieden en ouders 'n onmisbaar hand boek' De kleurteekeningen en plaatjes zijn schitterend sfgewerkt en kunnen de vergelijking met het beste werk op dit gebied doorstaan, o.a. de groote plaat Koraalvisschen is al zeer mooi. De Firma „Het Klaverblad" te Haarlem heeft blijkbaar moeite noch kosten voor deze uitgave gespaard, terwijl de koopprijs voor het publiek op slechts 75 ct. is gesteld volgens de In dit nummer voorkomende adver tentie. (Naar Slpkes, Haarl. Dgb. /DRUNEN. Maandag had hier een ongeval plaats, doordat een vracht auto de Torenstraat verkeerd uitreed en zoodoende een luxe wagen in de flank greep. Beide auto's werden zwaar bescha digd en zijn door een kraanwagen van de fa. de Graaff uit Waalwijk opgehaald. 1/— Evenals andere jaren kampeeren in onze heide een troep padvinders. Des Zondags is de belangstelling van de zijde van het publiek zeer prijs zou behalen. De uitslag was als volgt lste prijs A. Willems Mz„ 2e M. v. Huiten, 3e A. v. d. Wiel, 4e B. de Wit, 5e Sjef van Leest, 6e C. de Wit, 7e M. de Wit, 8e B. van Huiten, 9e Jac. Brok, 10e J. Venten. Op het te Utrecht gehouden examen, slaagde voor acte Fransch L. O. onze dorpsgenoot J. jehoel, on- derwijzer aan de R. K. bijzondere Jongensschool alhier. J— De collecte welke alhier j.l. Zon dag werd gehouden onder de H. Missen voor een nieuwe kerk te Woensel heeft ruim f 200 opgebracht. N1EUWKUIJK Tot opslaghouder der Vlijinensche veiling werd alhier be noemd de heer Jos Siegers. Op Zondag 10 Aug. a.s. zal het nieuw voetbalterrein onzer voetbalclub feestelijk worden geopend. Er zal dan tusschen de Helvoirtsche club en de onze een vriendschappelijke match worden gespeeld. Naar we nader ver nemen van een der bestuursleden zal ter deze gelegenheid een en ander door onze harmonie worden opge luisterd, Gedurende de afgeloopen maand werd aan hei postkantoor alhier voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f 12971.42 terugbetaald f 3790 68 De heer Loonen onderwijzer aan de Bijz. lagere school alhier slaagde voor zijn hoofdacie. Den geslaagde proficiat. Tengevolge van den hevigen storm op Maandagmiddag j.l. moest het hier vooral het fruit ontgelden. Bij volle manden lag het onrijpe fruit onder de boomen. Voorwaar een groote schadepost. ELSHOUT. Bij den gehouden wed strijd van de Handboogschutterij „Victoria" om den Koningstitel, werd deze na een langdurigen strijd behaald door dhr. H. Vrijhoeven. J De Eerw. Zuster Waitera, her dacht gisteren den dag waarop zij voor 25 jaren in het klooster trad. Om 6 uur bracht de Harmonie der Jongens—Congregatie een serenade Nadat een nummer ter harer eere was gespeeld werd de Jubiiaresse door den Directeur J. Merks uit Drunen gecomplimenteerd, waarop de Eerw. Zuster een dankwoord sprak. Daarna trok de Harmonie en Lieder tafel door het dorp om bij de echte- lieden van Beers, welke hun 40 jarige Echtverteniging vierden, een serenade te brengen. Ook J. Klijn die voornemens is in 't huweiijk te treden en tevens bestuurslid der Congregatie is werd een serenade gebracht. Daarna trok de stoet, waarachter een groote menigte belangstellenden, naar het plein der Lcrw. Bro.u 13 van de Congregatiezaal alwaar ecu uitvoering werd gegeven. Ondtr lctding van den heer Merks werden üc diverse muziek nummers keurig vertolkt, zoodat telkens een daterend applaus volgde. Ook de Zangvereeniging had verschillende mooie nummers ten gehoore gebracht zoodat de vele aanwezigen hebben kunnen genieten. HERPT. Het Kruisbooggezelscbap „Al Doende Leert Men" behaalde op het Zondag jl. gehouden 4e concours van den Langsiraatschen Kruisboog- bond „D. E. S. V." gehouden op de banen van „De Eendracht" te Waalwijk: lste prijs le zestallen met 152 punten lste prijs 2e zestallen met 136 lste zestal Kampioensprijs 1930. Persoonlijke Kampioensprijs Ad. Verhoeven Wz. 102 punten. le zestal een prachtige Wisselbeker, le prijs personeele drietallen 43 p. 3e prijs personeele zestallen 80 p. Met den storm van Maandag morgen moest men aan het Rijkspont- veer vanwege den siorm de pont aan den Bermschen kant laten liggen zoodat die dienst eenigen tijd gestaakt werd. Eenige telefoonpalen moesten het ook ontgelden. SPRANGCAPELLE (Veorm. Sprang) Bij den storm van j.l. Maandag werd alhier aan verschillende huizen schade aangericht. Veel pannen werden afge worpen vooral de met riet gedekte daken hadden veel te lijden. Ook de vruchtboomen hadden het kwaad te verantwoorden, zeer veel fruit is afgewaaid. VRIJ H.-CAPELLE. Naar men ons mededeelt is de Kon. Harmonie „Karei van der Heijden" van Zaltbcmmel uif- genoodigd om hier met Koninginnedag des avonds concert te geven. CAPELLE. Dinsdagavond maakte de Muziekvereniging „Kunst na Arbeid" een muzikale wandeling vanaf het repetitielokaal over de Vaartkant, Nieuwevaart, Zandschel en Willem van Gendsvaart. Er was overal veel be langstelling en het weer was goed. - In verband met de viering van Koninginnefeest is in; de gemeente Sprang—Capelle een eere comité be noemd bestaande uit de Edelachtbare heeren Meijer, burgemeester, Middel koop. wethouder, Michaël, wethouder, van den Berg, secretaris, Kohier, arts en Minderman arts. Door den geweldigen storm van Maandagmorgen is aan de tuinderijen te dezer plaatse belangrijke schade aangericht, terwijl overal langs de wegen een aantal boomen werd afge knapt. Zondag 10 Augustus a.s. hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden onze oud-dorpsgenoot, de heer M. Kommers, thans Godsdienst onder wijzer en Hoofd der Chr. School te Gorsel. CAPELLE. Gedurende de maand Juli werden ter gemeentesecretarie voor 27 runderen, 47 varkens en 3 geiten. J.l. Vrijdag maakten de leerlingen der hoogste klassen van de Chr. School a/d Loonschendijk onder leiding van het personeel een schoolreisje naar den Haag en Scheveningen. waar ver schillende bezienswaardigheden wer den bezichtigd. Hoogst voldaan keerden de kinderen des avonds met den laatsten trein huiswaarts. Bestond er aanvankelijk maar 2 maal per week gelegenheid om het vee uit het met mond- en klauwzeer besmette gebied naar onze gemeente over te brengen, thans is deze gelegen heid aanmerkelijk verruimd en zal men minstens 3 k 4 maal per week 't vee kunnen overbrengen. Tot ons genoegen kunnen we mededeelen dat de speelplaats der Chr. School a/d Loonschendijk zal worden verhard door het aanbrengen van basaltinetegels, terwijl bovendien in een paar lokalen nieuwe banken zullen worden geplaatst Voorwaar 'n mooie vooruitgang in het belang van het onderwijs, daar een en ander in desolaten toestand verkeert. Vanwege de slapte in de ver schillende bedrijven neemt de werk loosheid in onze gemeente weer toe- Dagelijks komen zich weer werkloozen melden bij de gemeentelijke arbeids beurs. Bij de vanwege de Oranjevereni ging te dezer plaatse te vieren feesten in verband met den 50en verjaardag van H. M, de Koningin zullen de kinderen van de Chr. School a/d Loonschendijk ook in de gelegenheid worden gesteld hieraan deel te nemen. WASPIK. De arch. Frankefort, Til burg, heeft bij onderhandsche aanbe steding het verbouwen der R.K. Lagere Meisjesschool te Waspik gegund aan den laagsten inschrijver M. A. J. Mutsaers aldaar, voor f 3.699. WASPIK. Bij het kort doch hevig onweder dat j 1 Zondagmiddag boven deze gemeente woedde, werd een paard van den landbouwer Th. L. door het hemelvuur getroffen en gedood Voorts sloeg de bliksem in de woning van den heer K. zonder ernstige schade te veroorzaken een begin van brand werd onmiddellijk gebluscht. Behalve door Z.D.H. Monseigneur Pacificus Bos zal de a.s. Missie- tentoonstelling nog worden bezocht door Z.D.H. Monseigneur A. Bouter, Bisschop van Nellore. RAAMSDONK. Van den landbouwer S. is Zondagmiddag een paard dat in een wel liep door het hemelvuur getroffen en gedood. Onze dorpsgenoote Mej. D. Konings slaagde dezer dagen voor het Muio—examen. De heer L. C. Klijn, hoofd der R. K. Bijz. Jongensschool alhier is benoemd tot kassier der Boerenleen bank op het Dorp. Bij J. v. A. in de Kerkstraat ontstond Maandagvoormiddag 'n begin van brand. De buren die door de- uitslaande rookwolken opmerkzaam werden gemaakt, kwamen van alle kanten toegeschoten en met vereende krachten wist men den brand meester te worden. De schade die door ver zekering wordt gedekt is niei groot. RAAMSDONKSVEER. in den nacht van 6 op 7 Augustus zullen bij de inwoners van het Veer een 200 tal militairen van de Veld—Artillerie en 180 paarden worden ingekwartierd. DOEVEREN. Ds. W. A. vaH Bruggen le Helenaveen heelt het beroep naar de Ned. Herv Kerk alhier aangenomen. DUSSEN. In de gistermiddag ge houden vergadering van den raad der gemeente Dussen werd besloten geen verandering te brengen in de perso neele belasting, (Zonder hoofdelijke stemming). Verder werd besloten om de 50 op centen, die de gemeente tot dusver op de personeele belasting geheven heeft, te blijven heffen, en de opcen ten die het rijk en de provincie thans j laten vallen, niet door de gemeente ie laten heffen. (Eveneens zonder hoof delijke stemming aangenomen). Beide besluiten werden genomen nadat de resp. tegenvoorstellen van den heer Smink niet werden gesteund, en dus niet in omvraag g bracht wer den. Verder besloot de raad met 6 tegen 4 stemmen de verordening op de Successen. De heer Martin Snoeren alhier, leerling van het St. Odulphus-Lyceum te Tilburg, behaalde achtereenvolgens het eindexamen der Hoogere Handels school, het diploma voor de R.K. Ver. van Leeraren en thans nog het prac- tijk diploma Duitsche Handelscorres pondentie (Mercurius). Voor dit laat ste ontving hij zijn opleiding aan het eerste R.K. Instituut voor Handelson derwijs v/h. den heer Joh. v. Beek, leeraar A. J. Engering, Duitsch M. O. Collecte. Hedenavond had in de achterzaal van het Gemeentehuis een bijeenkomst plaats van een comité van dames, door het bestuur van K. B. aangezocht, om voor de te houden Kinderfeesten op 30 Augustus, ter viering van den 50sten verjaardag van H. M. de Koningin, aan de woningen der burgerij een collecte te houden. Waar het in de bedoeling van het bestuur der vereeniging ligt om naast de kinderzang-aubade een kinder-optocht met prijstoekenning, kinderspelen, etc. te organiseeren, is het noodig, dat de vereeniging over meer geld beschikt. Het lijdt geen twij fel of de gansche bevolking staat sym pathiek tegenover dit plan, zoodat de dames bij hun rondtocht langs de hui zen wederom getuigen zullen mogen zijn van de bekende vrijgevigheid van onze Kaatsheuvelsche burgerij. R. P. S. Aan het postkantoor Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren werd gedurende de maand Juli 1930 ingelegd ƒ21778.13, terugbe taald 10626.13. Uitgegeven werden 22 nieuwe boekjes. Benoemd. Door Z. I>. H. Mgr. Arn. Diepen. Bis schop van 's-Bosch is benoemd tot rec tor te Son de WelEerw. Heer L. Ro vers, kapelaan alhier en tot kapelaan te Kaatsheuvel, parochie St. Jan, de WelEerw. Heer v. d. Biggelaar, kape laan te Leende. De WelEd. Heer C. de Groot, des tijds onderwijzer aan de openbare school alhier, is benoemd tot leeraar in de Aardrijkskunde aan het R.K. Ly ceum te Rolduc. Jubileum. De heer C. Polides herdacht zijn ambtsjubileum als postbeambte aan het P. en T. Kantoor te Kaatsheuvel. Door den directeur van het postkan toor werd de jubilaris ten zijnen huize namens het bedrijf gecomplimenteerd in tegenwoordigheid van het perso neel van het kantoor en de overige be stellers. Namens het personeel werd hem een souvenir aangeboden, terwijl meerdere gelukwenschen en bloem stukken van verschillende zijden bin nenkwamen. Concert. Ter gelegenheid van den 71sten ver jaardag van H. M. de Koningin-Moe der gaf het Kon. Muziekgezelschap Euphonia en de liedertafel Bel Canto op Zaterdag j.l. op de K.B.-Kiosk op de Markt een groot avondconcert. Er was zeer veel belangstelling op de Markt en met aandacht werden de verschillende nummers, door de beide corpsen ten gehoore gebracht, aan hoord. Het publiek was voor het ge presteerde zeer dankbaar en was niet karig met zijn applaus. Processie Kevelaer. Ruim 500 pelgrims maakten Zondag en Maandag de bedevaart van Kaats heuvel naar Kevelaer mede. Alle gees telijken uit de parochie namen aan de processie deel. Zondag om goed 9 uur werd afgereisd, terwijl Maandag om 9 uur met klokgelui de pelgrimstoet we der arriveerde. B. B. N. Zooals we reeds destijds meldden, gaat de B.B.N. in onze gemeente op verschillend plaatsen waarschuwings- en wegaanduidings-borden plaatsen. De borden zijn reeds gearriveerd en zul len volgende week gesteld worden. Het zal voor het drukke auto-verkeer in en door onze plaats in een lang gevoel de behoefte voorzien. Corn. v. d. Wee. Hedenmorgen werd in de parochie Berkdijk op plechtige wijze ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer Corn. v. d. Wee, in leven wer kend, de laatste jaren rustend lid van het Parochie-zangkoor St. Jan. De over ledene bereikte den leeftijd van 74 ja ren en sleet zijn laatste levensdagen in pension in het klooster der Eerw. Zus ters in den Berkdijk. Het zangkoor der St. Jan-Parochie bracht den oud-zan ger de laatste eer en voerde onder lei ding van zijn Directeur den heer Norb. v. Rooij de tweestemmige Mis van Reijniers uit. Na de H. Mis werd aan de baar een Afscheidslied van Cartol gezongen. Onze wegen. Met veel ijver wordt er de laatste jaren aan onze wegen gewerkt. Heb ben de hoofdstraten reeds een goede beurt gehad, thans zijn de andere stra ten aan de beurt. In de Telephoonstr. is men bezig de keislagweg van een bituumlaag te voorzien. In de Heulstr. worden trottoirtegels gelegd, in de Marktstraat wordt rioleering aange legd en tevens trottoirs met tegels ge legd. Ook in Loonopzand is men op verschillende punten bezig en komen diverse straten binnenkort aan de beurt. slechts iets meer dan 300 K.M. Verschillende moeilijke passen möe< worden overtrokken. Aan het einde dezen dag hadden nog slechts 44^ nul strafpunten, van de Hollan, alleen Bakker Schut en de Rlddei De zesde dag werd besloten een snelheidsproef. Hierbij reden Engelschen slecht. De Hollandei Ridder kreeg bij de snelheidsp, jammer genoeg 17 strafpunten, (j het breken van zijn voorketting. Dit is de zwaarste wedstrijd,dli nog toe gereden is. wat wel b het feit dat van de 88 rijders er slï( 27 zonder strafpunten aankwamen De Hollanders hebben zich zeerg gehouden, vooral Bakker Schut dij Gouden medaille won en de Ito die op het laatste moment doorp enkele strafpunten opliep. De voornaamste reden dat de au; Hollanders niet onder de winr; hooren, is bandenpech. Deskum^ beweerden echter, dat de Hollatti. met da Engelschen de beste tlji der Zesdaagsche waren. Van de landsche teams heeft het Arielti zich het beste gehouden, de hebben stuk voor stuk getoord in Oranje team thuis te hooren. De uitslagen tenslotte zijn alsvo Gouden medaille voor nul stralp ten kregen 16 Engelschen, 1 Hol der, 1 Italiaan, 2 Belgen en 7 Fi schen, in totaal 27 rijders Zilveren medaille voor ten boo; 10 strafpunten kregen 7 rijders,tei 6 rijders een bronzen medaille wierven voor ten hoogste 25 si» punten. 8 Rijders kregen een souvs voor ten hoogste 50 strafpunten 2 rijders kregen een diploma meer dan 50 strafpunten. De Tri werd gewonnen door een Italiaai en de Silver Vase door een Frans «eam Van de merkenfeams won Arie 500 cc Klasse; A. J. S de 35 klasse en Mass de 175 cc. klasse, Alle andere merkenteams gevallen. ST. JOACHIMSMOER. Donderdag maakten de kinderen der openbare lagere school alhier, onder geleide van het personeel een uitstapje naar Arn hem. 't Weer was bizonder gunstig. Jammer genoeg ondervond dit tochtje door 't losloopen van een der wielen van de autobus een vertraging van meer dan 2 uren. Verkorting van 't program kon niet verhinderen dat men zeer laat In den avond moest terug- keeren. Een bezoek aan Burgers dieren park en een boottochtje naar de Westerbouwing konden nog plaats hebben. Veel moois moest in 't voorbij rijden haastig bezichtigd worden. g/oot. 'y Zondag had op de doelen van de Handboogschutterij „St. Aloysius" gevestigd in het Jongenspatronaat de onderlinge prtjsverschieting plaats, waarbij hei gezellig toeging. Er bestond veel belangstelling wie den mooisten den Vleeschkeuringsdienst aangegeven AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafe! „Oefening en Vermaak*. Zondag Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. GEMENGD NIEUWS. Familiedrama in Denemarken. Een ontzettend familiedrama heeft zich afgespeeld te Hadsund op Jut land. Hedenmorgen vroeg werd daar brand ontdekt in een huis, waarin een gezin van vier personen, man, vrouw en twee kinderen woonden. De buren trachtten den brand te blusschen, echter zakelijke Bedrijfsbelasting, op verzeek zonder resuitaat, zoodat het huis geheel van de N.V. Papieifabrlek In te trek- cen. Deze verordening is In een tijd van nood gemaakt en is thans niet meer noodig daar de gemeente er gunstiger voorstaat. De heer Smink was van oordeel dat de gemeente de belasting niet zal kunnen missen, en hij deed een voor stel om de belasting niet in te trekken, Zijn voorstel werd echter met 6 tegen 4 stemmen verworpen. De wijziging der verordening ex. art. 13 der L. O.—Wet werd aange nomen, conform het voorstel van B. en W. Het uitvoerig verslag dezer verga dering volgt in ons nummer van Za terdag. ALMKERK. Onze vroegere dorps genoot, de heer J. den Bok, kwam met zijn auto in aanraking met den sneltrein te Utrecht, waardoor hij ver. schillende kneuzingen en ontvellingen opliep. Ter verpleging werd hij opgenomen in het ziekenhuis te Utrecht. Men moet zijne advertenties plaatsen in een blad dat veel verspreid en ook gelezen wordt Brand in Hotel des Indes In het bekende Hotel des Indes te 'sHage brak Zaterdagnacht plotseling brand uit. Hoewel 'I zich aanvankelijk nogal erg liet aanzien, wist de brand weer door krachtig optreden de schade te beperken tot de zolderverdieping Slechts enkele kamers werden aa' ge tast, en in den morgen konden de gasten zich weer ter ruste begeven. Dank zij 't optreden van den directeur werd een paniek voorkomen. De waterschade is aanzienlijk, daar vele kostbare tapijten en loopers bedorven zijn. Mislukte Wereldvlucht. Zaterdagmorgen stegen Johan Mears en Heniy Bronon met hun vliegtuig City of New York te New York op voor het maken van een wereldvlucht De eerste etappe, naar Harbour Grace verliep gunstig. Toen echter de vliegers hier opstegen om den Oceaan over te vliegen naar Ierland brak het onderstuk van 't vliegtuig, de machine geraakte in een groep boomen, en werd geheel vernield. De vliegers bleven ongedeerd. Motorsport. De Internationale Zesdaagsche. De vierde dag ging de route van Stresa terug naar Grenoble. Hoewel dit traject zonder bijzondere moeilijk heden was, moesten toch enkele Hol landers tengevolge van pech opgeven. De vijfde dag was de zwaarste van de geneele tour, hoewel het traject MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 5 Aug. Ter veem waren heden aangevoerd: 245 paar: 82 veulens, 597 magere runderen, vette runderen, 380 vette kalveren, nuchtere kalveren, 61 graskalve 435 schapen of lammeren, 44 big 5bokken of geiten, 13 overloopers Prijzen per ih kilo: koeien 36- ct., 5154 ct. en 5759 ct.; ossei c.t., 4952 ct. en 5560 ct.; stierei ct., 4749 ct. en 5153 ct.; kak 47.5 tot 52.5 ct„ 57.562.5 ct. n 72.5 ct. Prijzen per stuk van mager melkkoeien 225 tot 450, stil ƒ140ƒ510, graskalveren ƒ40-] paarden 175270, slachtpaai 160—200, hitten 75—145, 1 lens 75170, fok nuchtere kaki ƒ18—ƒ20, kalfkoeien 220ƒ 445, ken 140200, vaarzen 180— biggen ƒ15—ƒ20; biggen per n 1.75—2.-. WAALWIJK. Duivensport. Op Zondag 3 Augustus hield Waalwijksche Concoursbond eeni vlucht van uit Quivrain. Duiven om 8 uur. De prijzen werden behaald als t A. Lombarts 1, 21 en 41; Nol C hart 2 en 13; A. de Leyer 3 en C. Pullens 4, 25 en 38; L. Heymat 16 en 29; H. Pullens 6 en 28; J. meulen 7 en 47; A. Stam 8, 42 en Th. Duivekamp 9, 34 en 46; C. hulst 10; Jos. Hensen 11 en 37; Ti d. Geld 12, 20 en 31; Th. Pullens! 51; Jos. v. Bladel 15, 36 en 49; J. ping 17, 54 en 55; Math. v. Helvoit 24 en 40; Jac. v. Engelen 22; J. 23; H. Knippels 26; Braspenning L. Moonen 30; Broumels 32 en 5! Leyten 33 en 56Stokwielder 35; Veldhoven 39; P. v. d. Houdt 44; Beek 45; J. C. Muskens 48; L. v. Ge! 50L. Leyten 52. Ie overduif J. Schoemans. le constateering 9-40-36; laatste stateering 9-54-58. A.s. Zondag inkorven voor Til oude en jonge duiven van 7 tot v.m. ADVERTEERT IN DIT BLAD in de asch werd gelegd Bij het door zoeken van de puinhoopen vond men het stoffelijk overschot van de vrouw en de twee kinderen, allen met ver brijzelden schedel. Van den man werd geen spoor ontdekt. Men vermoedt thans, dat hij zijn gezin vermoord heeft en vervolgens door verdrinking een einde aan zijn leven heeft gemaakt. Jaloezie zou het motief van de daad zijn geweest. Noodweer boven Limburg. Gedurende de laatste dagen hebben boven verschillende dorpen in midden Limburg wederom hevige onweders gewoed, gepaard gaande met zware slagregens. Te Wessem werden eenige rogge mijten door den bliksem getroffen en gingen in vlammen op. Ook te Stam prolj verbrandden ten gevolge van het inslaan van den bliksem meerdere te velde staande korenhoopen. Te Echt werd een koe in de weide van de weduwe D. door den bliksem gedood. Bovendien werden onder die gemeente meerdere boomen door het hemelvuur getroffen. Te Posterholt ontstond brand inde woning van den timmerman J W De werkplaats ging, evenais een aange- bouwden stal geheel in vlammen op. Het woonhuis kon worden behouden. Bii de Haven Telefoon 106. Permanent Wave i

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6