ij/ 7 r ribmum mux Marktberichten. 1 Puike waar en best verpakt En..... bonnen voor geschenken, Boet de huisvrouw telkens aan WONDERARTIKELEN denken! Collecte. De collecte voor de viering van Ko ninginnedag bracht tot heden in totaal reeds ruim 160 gld. op. Electriciteit. De electriciteitswerken voor eenige maanden in onze gemeente begonnen, zijn zoo goed als beëindigd. De onder hond-kabel is gelegd, ondergrond- huisaansluitingen daarop verbonden en de middenstraatverlichting in het voornaamste gedeelte der kom aan gelegd. Dit laatste mogen we een schitterende verbetering noemen, wat betreft het opruimen der vrij gekomen hinderlijke eifeltjes op het trottoir. De verlichting zelf wordt verschil lend beoordeeld. Velen prefereeren de «esloten ballons inplaats van de thans gebruikte open melkkappen, die meer uitsluitend hun licht als een kring op straat werpen en niet zoo ver spreiden als de gesloten ballons. Eleclriciteitsaanvrage. Door bewoners der Telefoonstraat was aan den Raad in de vorige Raads vergadering doortrekking van 't elec- trisch net aangevraagd in de Tele foonstraat. Het bestuur der Bouwver. „Volksbelang" heeft zich daarop met de bewoners van hare huizen in die wijk in verbinding gesteld met het re sultaat, dat slechts 18 van de 90 huurders huisaansluiting aanvroegen. Duivensport. De Combinatie, gevestigd bij den heer jan van Dun, hield Zondag j.l. een wedvlucht met jonge duiven vanuit Noyon. Uitslag 1 6 L. Mosselveld, 2 13 J. Opperman, 3 5 7 8 11 16 23 Fr. v. d. Assem, 4 14 M Zacht, 9 28 P, v. Heesch, 10 17 18 27 B. Kern- meren, 12 21 24 A. Vrinten, 15 M. Damen, 19 20 J. Valk, 22 25 P. Kern- meren, 26 H. v. Dongen. (Bericht „Getrouwe Duif" is reeds Woensdag onder Capelle opgenomen). INGEZONDEN STUKKEnT" Buiten verantwoordelijkheid der Red. en kan dunkt mij een aanleiding of begin zijn van één feest in de gemeente. Ik en zeer velen met mij bejammeren het zeer dat vm. Besoijen nu weer op zichzelf gaat feestvieren. In Waalwijk op 30 Augustus en in v.m. Besoijen liefst op 6 en 13 September, dus krij gen we 3 Zaterdagen Koninglnnefeest. Ik begrijp daar niets van. Als de heeren dan toch absoluut apart willen feesten, dat men dan toch alleen permissie geve op denzelfden dag, dan moeten de ingezetenen maar zien waar ze heen willen. Maar nog twee afzonderlijke Zaterdagen met een afzonderlijke sub sidie, dat gaat mijnheer de redacteur m i. en volgens velen, toch wat al te ver en ik vertrouw dat men toch eens maatregelen zal nemen of een weg vinden om aan al dat separisjisch gedoe een einde te maken voor de toekomst. Met dank voor de plaatsing, WAALW1JKER. Waalwijk, 13 Aug. 1930. Hooggeachte heer X. Dat is nog eens aardig van U onze sirene tot onderwerp te kiezen Uwer dichterlijke ontboezemingen.Op zooveel belangstelling had deze nieuwe spruit nooit durven rekenen en zij diende wel als teeken van dankbaarheid een extra geluid uit te stooten in de rich ting van den dichterlijken belangstel lende X, dte, te oordeelen naar zijn anonimiteit, echter geen dank wenscht. Onaardig van U om juist vóór de Groote Muziekfeesten in Waalwijk onze hooge Si reine (want als U goed luistert fluit ze een Sl) aan kritiek bloot te stellen. De secretaris van Oefening Vermaak had ons juist gevraagd, of de Liedertafel op haar mocht afstemmen; hare doorluchtig heid had daarin al toegestemd, maai nu, in haar eer aangetast, meent zij zich niet meer beschikbaar te mogen stellen. Hooggeachte dichter, wij wonen hier weliswaar niet «buiten", maar dat hanen, behalve misschien enkele weken in het jaar, 's morgens na half acht eerst beginnen te kraaien was ons niet bekend. Met alle waardeering voor Uwe alliteratie-gevoelens moet U ons toch ook eens vertellen wat „jankende jool" beduidt. In onzen sctiooltijd reeds leerden we, dat jool vroolijkheid be leekent en daar wordt gewoonlijk niet bij gejankt Wtj hebben verder alle moeite ge daan de zesde strophe van Uw gees tesprodukt te ontcijferen, maar zijn daarin tot onzen spijt niet geslaagd. Wij hebben nog al eens iets gehoord en gelezen over het onderwerp „tffi ciency", maar „ruikbare of hoorbare efficiency" hebben wtj tot dusverre niet ontmoet. En dan te spreken van „Turksch" in dezen modernen tijd, nu juist de Turken ons West-Europeanen in alles copieeren, misschien ook al met Sirenes. Hooggeachte dichter, waarom niet ruiterlijk Uw naam voluit geschreven Alle kans, dat Uw gedicht in een of andere bloemlezing opgenomen zou kunnen worden, vervalt door Uwe be scheidenheid. Wij zouden niet schromen een geestrijke kritiek met onzen naam te besluiten, of doet Gij 't niet omdat Uw rhytme niet geheel en al onbe rispelijk is? S. E. GOMPEN. KERKNIEUWS. Een derde Seminarie in het Bossche Bisdom! Men meldt aan het „Huisgezin": Naar wij vernemen, zal een derde seminarie in het bisdom Den Bosch worden opgericht, daar de beide be staande (Klein en Groot Seminarie) te weinig plaats bieden voor de can- didaten van het priesterschap uit het bisdom. Naar wij uit de best ingelichte bron vernemen, mist bovenstaand bericht allen grond. Ofschoon de uitbreidin gen van Groot- en Klein-Seminarie de mogelijkheid van de oprichting van een derde seminarie niet uitsluiten, is er geen sprake van dat binnen af- zienbaren tijd tot die oprichting zou worden overgegaan. VOETBAL. SPORT. SPRANG. Onze voetbalvereeniging DVO speel de een vriendschappelijke wedstrijd tegen DKOK te Kaatsheuvel, welkt wedstrijd door DVO met 6—2 werd gewonnen. DRUNEN. Zondag hield de Postduivenvereeni ging „De Postduif" gevestigd in café v. d. Geld, een wedvlucht van, uit Quivrain afstand 175 K M. De uitslag was als volgt 1-2-5 6-l0-l3-l4e prijs Gebr. van Ravesteijn-van Loon, 3 8 pr W.Viveen. 4-9 1 pr. A. van Loon—v. Huiten. 7-12 15 pr. H. P. Bergmans-Vrijhoeven. ScheerwegGebr. v. Ravesteijn v Loon Koningspoule le en 2e prijs Gebr. van Ravesteijn van Loon. Duiven los 8 uur. De eerste duif bereikte het hok ten 10 u. 9 m. De laatste ten 10.23.13 leton en op een moment werd de situ atie aldus: voorop twee man, daar achter op 100 meter drie man, daar achter op 150 meter weer drie man en dan op 200 meter de hoofdgroep. Zoo joeg men achter elkaar voort, met dit gevolg dat de drie kleine groepjes bij- eenschoven en er dus 8 man aan het hoofd gingen die op pl.m. 600 meter door de hoofdgroep werden gevolgd. Die hoofdgroep werd door het moor dende tempo telkens kleiner. De uit- loopers reden geweldig: zij vergroot ten hun voorsprong tot 1200 M. Maar zij waren boven hun krachten gegaan in den stroomenden regen na derde een groep van pl.m. 12 man. En daar zaten beste krachten tusschen, o.a. v. d. Heyden, Klaas v. Nek, Bras penning, Buis en Raaymakers. Bij de controle te Barneveld was het verschil nog maar ongeveer 700 M. en 5 K.M. verder voegden die 12 zich bij het acht tal, dat 10 minuten later zelfs 'gelapt werd! Want plotseling trok de Rot terdammer Raaymakers er tusschen uit. Men meende met een stroovuurtje te doen te hebben, doch toen men er voer dat het Raaymakers ernst was, ving de jacht weer aan. En deze jacht heeft over de geheele race beslist. De een na den ander moest loslaten bij I deze jacht van 40 K.M. tempo in strie- menden regen. O.a. vielen Klaas van Nek, Duyker en v. Aurich a(. Bij de vluchters deden v. d. Heyden, Braspenning en v. d. Bos paarden- werk. v. d. Horst slipte even, viel, was los en zette weer door. Anspach moest loslaten en ook Buis. Aan de controle gingen 4 man voorop, te weten de amateurs v. d. Bos en Raaymakers en de professional Braspenning en de on afhankelijke v. d. Heyden uit Amster dam. Achter hen aan kwamen nog pl.m. 8 man die zoover uiteen lagen dat zij voor de eerste plaatsen kans loos waren. De groote slag was dus in de eerste helft gevallen. Het beloop van de tweede ronde is spoedig verteld. Bij de Woeste Hoeve lagen de 4 leiders nog bijeen. 3 K.M. voor Uchelen kreeg Braspen ning een lekken band en tien minuten verder stapte Raaymakers af, zoodat er toen dus nog alleen aan de leiding waren v. d. Bos en v. d. Heyden. Die draaiden zoo hard door dat Braspen ning geen kans kreeg te naderen. In de laatste 35 K.M. kreeg toen ook v. d. Bos en lek bandje. Braspenning liep hem in en schudde hem van zich af, maar de Brabander slaagde er niet in den Amsterdammer te krijgen. De volgorde van aankomst werd: 1 J. v. d. Heijden, onafhankelijk (Amster dam), 176 K.M. in 5 uur 33 min. 9 s. 2 A. J. Braspenning, professional (Zon dert) 5 uur 39 min. 1 sec.; 3 L. J. v. d. Bos, amateur (Enschede) 5 uur 44 min. 9 sec.; 4 J. de Reus, amateur (Halfweg) 5 uur 47 min. 44 sec.; 5 J. Visser, amateur (Amsterdam) 5 uur 47 min. 45 sec.; 6 J. v. d. Veen, onaf hankelijk (Eindhoven) 5 uur 47 min. 55 sec. Algemeen kampioen van Nederland en tevens kampioen der onafhankelij- ken is dus v. d. Heyden; kampioen der professionals Braspenning en kampi oen van de amateurs v. d. Bos. de postauto bewusteloos geslagen en verscheidene lOOOdemarken ontvreemd De gewonde kan nog niet verhoord worden. Met een groene au'o moet de dader in de richting Schönebeck zijn gevlucht. De postdlrectie te Maagder burg heeft een belooning van 500 mark uitgeloofd voor het vinden van den dader. Doodelijk ongeval aan boord van Nederlandsch stoom chip. Gistermiddag is de 17 jarige licht matroos M. G. Dullaert uil Rotterdam aan boord van het Nederlandsche stoomschip „Sosma", der Holland. Oost Azië-Lijn. in de haven van Genua bij het dichtdekken der luiken in het ruim gevallen. De ongelukkige bekwam daarbij een schedelbreuk In bewuste- loozen toestand is hij naar het zieken huis vervoerd, waar hij eenige uren later is overleden. Ongelukken. In het ziekenhuis te Kerkrade is in den nacht van Maandag op Dinsdag overleden zekere A. Kockelkorn. oud 31 jaren, ongehuwd, die Vrijdag in de onderwijs inrichting Rolduc van een ladder was gevallen. Gisteravond te kwart voor acht is de 20 jarige juffrouw P Gijsman van de Havenkade te Leiden, met haar rijwiel in botsing gekomen met een zwaren vrachtauto van de firma van Hoeken, bestuurd door W. v d. W. De botsing onstond doordat beiden van den Zijlsingel af de Trompstraat wilden inrijden. Het meisje werd door den vrachtauto meegesleurd en zeer ernstig verwond. Onderweg naar het ziekenhuis is zij aan de gevolgen overleden. In de Haarlemmermeer, nabij Lisserbroek, is gistermiddag de 11 jarige jongen H. v. K die aldaar bij familieleden gelogeerd was, door een auto aangereden Hij werd zeer ernstig gewond en is in hoogst zorgelijker toestand naar het ziekenhuis te Lelden overgebracht. Te Wageningen is Maandagavond de 39-jarige J. Broekhuizen in een ioods aan de haven met zijn hoofd op de steenen gevallen, waarbij hij een schedelbreuk bekwam. Dinsdag is hij aan de gevolgen overleden. Hij laat een vrouw en 2 kinderen achter BURGERLIJKEN STAND. WAALWIJK. Vier toeristen in de Fransche alpen verongelukt. Naar uit Lyon gemeld wordt, zijn vier Frar-sche Alpinisten op de Metje in de Fransche Alpen door een lawine overvallen en bedolven. Tweeonmid dellijk te hulp gezonden expedities slaagden er na veel moeite in drie lijken te bergen. De vierde veronge lukte is nog niet gevonden. Storm op de Dnjepr. Uit Klef wordt gemeld, dat geduren de een storm eenige dozijnen personen óp de Dnjepr in levensgevaar geraak' zijn. Zes vrouwen en drie kinderet zijn omgekomen. Granaat ontploft. Op een militair oefenterrein bij Warschau hadden kinderen een gra- j naat gevonden, waarmee zij gingei i spelen. Het projectiel ontplofte, waarbij drie kinderen om het leven kwamen Twee werden er zwaar gekwetst. Auto ongeluk. er met zijn geldtasch van door gingen. Op het hulpgeroep van den man be gonnen vooibijgangers en bewoners der straat de daders te achtervolgen. Men is er in geslaagd twee der ban dieten te grijpen en de geldtasch weer meester te worden. Of er geld uit de tasch is gestolen, heeft men nog niet kunnen nagaan. De postbeambte is met ernstige kwetsuren aan bet hoofd naar een zieker huis vervoerd. Ernstig Motor.ongeval. De heer C. uit Made is met zijn moterrijwiel ter hoog'e van den water toren te Hooge Zwaluwe geslipt en over de straat geslingerd Mej de J. uit Breda, die op de duo was geze ten moest met gebroken rechterbeen een calé worden binnengedragen, van waar zij, na door dr. H verbonden ie zijn, per auto naar haar woning werd vervoerd De motorrijder kwam met den schrik vrij Het motorrijwiel was deerlijk gehavend. Branden. Hedennacht is te Epe afgebrand de kapitale boerderij bwoond door de families Bosman en Scholten De schade, die zeer aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbe kend. Dinsdagmiddag te half drie brak brand uit in de lak- en vernisfabriek van de fa. wed. Boonstoppel en Zn. aan de Zuidkade te Waddinxveen. Het bleek dat de vlam van den oven in twee ketels kokende olie geslagen was, zoodat de vlammen plotseling aan alle kanten hoog opsloegen. Aan red den viel niet meer te denken, Men had evenwel de tegenwoordigheid van geest de deuren en luiken van fabriek en stookgangen dicht te gooien, zoo dat de vlamen aanvankelijk gesmoord werden. Na enkele oogenblikken even wel stortte het dak, hoewel van ijzer- eonstruclie, door de gloeiende hitte in en sloegen de vlammen huizenhoog uit de fabriek. De vrijwillige brandweer was spoedig aanwezig en kon, daar de voorraad brandbare sti ffen spoe dig uitgeteerd was, de nog brandende gedeelten der fabriek behouden. De 25 M hooge schoorsteen was door de vlammenzee gebarsten en dreigt in te storten. Deze zal afgebroken moeten worden. Verzekering dekt de schade. Mijnheer de Redacteur. Met belangstelling heb ik in Uw blad van vandaag gelezen wat Waal wijks Belang zich voorstelt met de a.s Koninginnefeesten en ik moet zeggen, wanneer het bestuur dat voor elkaar krijgt, dan zullen we op een mooie feestviering kunnen bogen, een feest waarvan eenieder kan genieten, zoowel groot als klein. Vooral de deelname van kinderen van alle scholen der gemeenie aan den kinderstoet, dat staat mij zeer aan WIELRENNEN. 'T KAMPIOENSCHAP OP DEN WEG. Van der Heyden wint den titel. Er vertrokken 38 amateurs, 21 onaf- hanke(ijken en 5 professionals, dus 64 man; allen tegelijk om den klasse kampioen en den algemeenen kampi oen te kunnen aanwijzen. Zij zetten er aanstonds een fel tempo in. Doorgaans is het in het begin een beetje verken nen, maar daar was ditmaal geen sprake van. De oorzaak was, dat Po lak, uit Stadschen Dijk, direct poogde i te ontsnappen en er doorloopend hard I op hem werd gejaagd. Het had er den schijn van alsof de tegenwerking, der elementen de ren ners verbeten deed worden. De eerste ronde van 88 K.M. is afgelegd in 2 uur 37 min. 12 sec., hetgeen een gemiddel de snelheid geeft van 35 K.M. per uur. In die eerste ronde had de groote slag plaats welke ongeveer 4/5 deel uit den strijd wierp. Tusschen Uchelen en Hoenderloo werd het tempo nog opgevoerd en daar kregen Kuys, Joep Franssen en Cober een lekken band en zij zouden de lei ders ook niet meer terug zien. Wel kwamen de twee'Limburgers Franssen en Cober weer snel opzetten, doch toen brak er een vleugelmoer van Co- ber's wiel. Franssen kwam nu alleen te zitten en bij het hooge tempo dat ge reden werd kon hij het peleton niet meer bereiken. Er ontstond nu een jacht in het pe- Geboren Alphons P. J. zv J. H. Gerssen en P. A- de Vries. Dymphina J. A. dv Th. A. v. d. Wiel en A. v. d. Leur. Hendrikus F. J. zv H. J. Klerx en H. A. A. Sommers. Hendrikus A. zv C. J. Bel en D. G. Kleinhesselink. Petrus A. zv M. Blijlevens en H. H. v. d. Wiel. Wilhelmina A. Chr. dv G. J. Maas en E. M. van Eeten. Overleden Corn. Deenen, wed. van H. P. Ver- stijnen, oud 65 jaren. Huwelijksaangiften: Geene. Huwelijken: Geene. Ingekomen: J. A. J. M. Stevens, van Tilburg. W. Küchelmann, van Hamburg. A. J. Mahieu, van Loon-op-Zand. W. Röhl, van Holberstadt (D.). H. J. Donker, van Tilburg. Vertrokken: L. M. Verhoeven, naar Rotterdam. G. M. Verhoeven naar R'dam. H. Selders, naar Waspik. J. L. C. A. v. Velthoven, naar Rosmalen. H. M. C. Verburg, naar Eindhoven. C. J. van Moergestel, naar Loon-op- Zand. J. Timmermans, naar Am sterdam. K. Janson, naar Alkmaar. P. Elders, naar Vlijmen. H. Breijmaier, naar Breda. RAAMSDONK. Van 2 t/m. 8 Augustus 1930. Geboorten. Johanna Chra. Aa. z. v. A. C. Oomen-van Pelt. Anna Ca. d. v. B. A. Kramer-Janssens. Antonia Arna. d. v. J. L. van Zoest- van Wijck. Gistermorgen is op den rijksweg Alkmaar—Den Helder, even voorbij Het Zand een auto van den heei Frase te Alkmaar, waarin behalve de chauffeur, de zee-officier Posthuma uit Den Helder was gezeten, tegen de leuning van de brug over de Keetenervaart bij de Kloksluis gereden en over den kop geslagen. De zee-officier Is met een hersen schudding naar het Marine Hospitaal in Den Helder vervoerd. De chauffeur liep een gekneusde knie op. De auto werd vrijwel totaal vernield. Van andere zijde meldt men nader De heer Posthuma heeft een lichte hersenschudding opgeloopen en kan binnen enkele dagen het ziekenhuis in Den Helder verlaten. Waalwijk, 14 Aug. 1930. Eieren 6—7 ct. Varkens f 14—f 19. GEMENGD NIEUWS. Overvallen op postbeambten. Tusschen Eggersdorf en Biere is vanmorgen een auto van het postkan toor Schönebeck overvallen. De onbe kende dader heelt den bestuurder van Gistermiddag is op den Soest dijkerstraatweg tusschen Baarn en Hilversum een ernstig auto-ongeluk gebeurd. De winkelier R. uit Soest, die zich per auto in de richting Hil versum begaf, wilde nabij de uitspan ning de Roskam een vrachtauto pas- seeren Toevallig kwam uit de tegen overgestelde richting een andere auto Om een botsing te voorkomen, remde de heer R. onmiddellijk, waardoor de auto slipte, die eerst tegen een boom geworpen werd en daarna onderste boven sloeg. Met ernsiige in- en uit wendige kneuzingen werd de heer R. naar het ziekenhuis te Baarn vervoerd. De auto was geheel verbrijzeld. Gistermiddag is het 7-jarig zoontje van den meubelmaker J. M te Terspel-Kanaal onder een auto geraakt en gedood. Onder vallend gesteente. De mijnwerker D geraakte Dinsdag in de mijn Laura te Eijgelshoven onder afvallend gesteente. Hij werd zwaar gewond naar het ziekenhuis te Heer len overgebracht. Gisterenmorgen was hij nog niet bij kennis Te Maagdenburg is een bezorger van aangeteekende brieven overvallen De man werd met een ijzeren siaaf bewerkt, waarna zijn drie aanvallers Vliegongelukken. Dinsdagmiddag tegen half vijf is 'n vliegtuig van het elfde regiment uit Meiz dicht bij Sanry sur Nled brandend neergestort. De beide mannen in het 'oestel. een luitenant en een sergeant kwamen om het leven. Men vond hun verkoolde lijken in de resten van het toestel. Toen luitenant Laboria te Villa- coublay op een hoogte van 600 meter met zqn vliegtuig een reeks loopings had uitgevoerd, brak, naar uit Parijs wordt gemeld plotseling een der Heugels. Met groote tegenwoordigheid van geest sprong de vlieger met een parachute uit 't vliegtuig; op hetzelfde ooger.bltk echter werd hij door een stuk van den vleugel aan het hoofd getr» ffen. Toen hij op den grond «wam, was hij buiten bewustzijn. Het lachte ff er werd naar een der zieken huizen te Versailles gevoerd, waar hij eenige oogenblikken later zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is over leden. Auto-ongeluk. Een autobus dienstdoende tusschen Bet Abbes en Tiemcen. is, naar uit Oran wordt gemeld, omgeslagen. Zes menschen hebben het leven verloren ijf zijn er zwaar gewond. Negentig boeren uitgeschud. Op den weg naar Bazarzik hebben struikroovers 40 boerenwagens over- vallen. Hierbij werden 90 boeren vol komen uitgerchud, waarna zij door de roovers naar een naburig woud werden gevoerd, geboeid en aan de boomen gebonden Er bevonden zich onder de slachtoffers ook vele vrouwen en kinderen. De bandieten namen de vlucht. Op het hulpgeroep der ge boeiden snelden later voorbijgangers te hulp, die hen bevrijdden. Overstroomingen in N.-China. In N -China hebben groote over- stroommgen plaats gehad, waarbij duizend personen om het leven ge komen zijn. Het spoorwegverkeer tusschen Peking en Manlsjoerije is verbroken, daar de spoorwegüjnen op enkele plaatsen geheel zijn weggespoeld. Niet minder dan lOspoorwegbruggen zijn door de watermassa's verwoest. In totaal zijn 20 steden door de overstroomingen geteisterd. Weest voorzichting bij het zoeken van paddenstoelen Na het eten van zelf gezochte pad denstoelen werden in een huis te Neurenberg zeven personen ziek Na opnemirg in het ziekenhuis zijn de vrouw en een kind van den arbeider Lautensch ager. alsmede de vrouw en een kind van den arbeider Sahm over leden. De drie andere personen be vinden zich nog in het ziekenhuis. Ons blad kan 's Woensdags en Zaterdags aan ons bureau worden afgehaald h 10 cent I per w ek- In verband met bovenstaande willen we wel even antwoorden op een vraag ons gedaan, om trent de feestelijkheden te organiseer en door Ko ninginnedag in v.m. Besoijen. Wij hebben daar van niets vermeld, omdat men ons de mededee- ling daarvan lieeft onthoudenhet bestuur of misschien de secretaris heeft deze wel verstrekt aan correspondenten van andere bladen, maar ons genegeerd. Acht het bestuur dit een juist stand punt, ons best. Wij weten niet eenige reden tot dergelijke be handeling gegeven te hebben, integendeel, wij zijn steeds bereid geweest Koninginnedag met gratis reclame van dienst te zijn. Meent het bestuur bui- ten ons blad te kunnen^ even goede vriendenWij 1 hoorden wel zoo iets van 'n motief, maar dat is zoo kleinzielig, dat we dat van 't bestuur, op n uitzondering na misschien, niet durven gelooven. RIED.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 7