Nieuws oil Kaatsheuvel F a. A. v- d.Wee-Cools WITTE BIOSCOOP il Bekendmaking. Loge 75 ct.; 1ste rang 50 cent. 2e rang 35 cent. 3e rang 20 cent. 'III I WASPIK. Door Burgemeester en Wethouders is aan den heer A. Boom ingevolge de hinderwet vergunning verleend tot het plaatsen van een electromotor van 2 PK. De kermis zal dit jaar worden gehouden van Zondag 31 Augustus tot en met Woensdag 3 September, A s. Zondag des voormiddags half negen zal in de parochiekerk een recolleciie worden gehouden voor de oud-reiraitanten. RAAMSDONKSVEER. Mej. G. Quar- tel, verpleegster bij „het Groene Kruis" alhier is benoemd te Bathmen (Ov.). Op de Marechausseekazerne is een ring gedeponeerd, die dezer dagen alhier is gevonden. Vanaf 1 Aug. jl. zijn aan de spoorweghalte Raamsdonksveer-Keij- zersdijk kaartjes te bekomen tot Maastricht, Roosendaal, Amsterdam, Utrecht en Arnhem. DUSSEN. Naar we vernemen is tot tijdelijk onderwijzer aan de Christelijke School alhier benoemd de heer C. A. Heijstek te Nieuwendijk. ALMKERK. Woensdag j.i. nam de Christ. Gem. Zangvereen. Hallejujah, onder leiding van haar directeur dhr. Alb. Christ uit Capelle, deel aan het nationaal concours, georganiseerd door den bond van Chr. Zangvereenigingen „De drie Provinciën", gehouden te Dordrecht in het gebouw „Kunstmin". Hallelujah kwam uit in de 3e afdeeling en wi3t een len prijs te behalen met niet minder dan 333 punten. Voorwaar een prachtig succes. Het blijkt dat het met deze vereeniging steeds excelsior gaat. Werd vorig jaar een le prijs behaald in de 4e afdeeling, het thans behaalde succes mag daarom met nog meer eere genoemd worden. Het bewijst dat de leiding bij den heer Christ, welke ook in de Langstraat op muzi kaal gebied zoo bekend is, in goede handen blijkt te zijn Moge dan onder deze voortreffelijke leiding nog meer dere lauweren door Hallelujah worden behaald. De jury bestond uit de heeren J. W. Bosch en F. Pijlman te Amster dam en H. W. de Wolff te Rotterdam. TILBURG. Donderdagavond was er alhier en in de omgeving'n wolkbreuk. De zware regen sloeg plotseling in zulk een hoeveelheid neer, dat de riolen het water niet meer verzwelgen konden. In een minimum van tijd stonden de straten blank. Hierdoor ontstond o. a. groote stagnatie in het verkeer. Het Stationspleinen De Heuvel werden in enkele minuten tijds als het ware in een meer herschapen. Ook vele kelders liepen vol. Op het station liep het water in de vestibule en verschillende dienstlokalen. Een eigenaardige loodgrijze lucht, maakte het schemerdonker. Ook weer lichtte het voortdurend. Na twintig minuten bedaarde het noodweer plot seling en werd de hemel eenigszins rose getint. Het veldgewas in de omgeving beliep ook veel schade. Kaatsheuvel, 22 Aug. 1930. Geslaagd. Heden slaagde voor de Hoofdacte de Eerw. Zuster Desideria (in de we reld mej. Beerens) alhier. Liefdadigheidsvlucht. Op initiatief der Postduivenvereni ging „De getrouwe duif" zal in de maand September met medewerking van de andere postduivenverenigingen een liefdadigheidsvlucht gehouden wor den vanuit Halle. De opbrengst zal ge deeltelijk worden afgedragen aan de St. Vlncentiusvereeniging en gedeelte lijk worden besteed aan de plaatse lijke bestrijding der tuberculose. In verband waarmede onderstaande circulaire is verspreid Aan de vereenigingen en de Burgerij van Kaatsheuvel. M. Ten behoeve van de tuberculosebe strijding zal dit jaar, met zeer wel willende en' gewaardeerde medewer king van onze duivenorganisaties, wederom een duivenvlucht met post duiven worden gehouden, welke vlucht wordt bepaald op Zondag, 14 Sept. a.s. vanuit Halle. De baten daarvan zullen ten goede komen aan de t.b.c. lijders der Vin- centiusvereeniging, ten einde deze vereeniging in staat te stellen haar liefdadig werk onder hare lijders voort te zetten, terwijl een deel daarvan zal worden gereserveerd om voor andere lijders als hulp en steun te kunnen dienen. Evenals het vorig jaar durven wij vertrouwen dat de bevolking in al haar geleedingen haar sympathieke medewerking zal verleenen om deze j liefdadigheidsvlucht ook financieel te doen slagen. Daartoe mogen wij op allen een charitatief beroep doen. Als zoodanig dan ook zulien wij het op prijs stellen dat voor dit doel door U een prijs wordt disponibel gesteld. Deze prijs kan zoowel het artikel bevatten dat U denkt te geven, als eventueel de som welke U wenscht disponibel te stellen om verder aan ons over te laten de gewsnschte prij zen aan te koopen. Deze prijzen kun nen bij den heer H. van Woensel, Gasthuisstraat worden bezorgd of zuilen door ons naar believen worden afgehaald. Door eendrachtige samenwerking in deze hopen en vertrouwen wij dat deze vlucht aan haar doel moge be antwoorden tot leniging van de ar moede en tot verzachting van het lijden dat in de t.b.c. gezinnen wordt geleden. Gaarne zeggen wij U voor Uwen gedaardeerden steun onzen besten dank en wenschen wij U Gods mild- sten zegen toe. Het Bestuur der Vereeniging van den H. Vincentius van Paulo. Mechelsche Herder 44—9—157 210 punten voorloopig certificaat. v. d. Oeteiaar te Etndhoyen met ruwharige Belgische Herder 469182 237 punten certificaat. j. de Kort le Hilvarenbeek met Groenendale» 47—10—201 258 punten certificaat met lof. J. v. d. Langenberg te St. Michiel- gestel met ruwharige Belgische Herder 36 10 159 201 punten voorloopig certificaat. J. Vorstenberg te Vught met ruw harige Belgische Herder 54-9147 210 punten voorloopig certificaat. De heer J. de Kort won de door de dresseerclub Waalwijk uitgeloofde medaille voor het hoogst aantal punten in afdeeling 3 en de heer J. Vorsten berg voor het hoogst aantal punten in afdeeling 1. Behalve een talrijk publiek waren aanwezig de heeren Sijsterman, Masse- Unk en v. Bergen, resp. voorzitter, secretaris en penningmeester van de afd. Noord—Brabant van de KN.P.V. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 22 Aug. 1930. Aan de Heusdensche winkelweek zuilen eenige attracties worden ver bonden. Zoo wordt zij geopend en gesloten met een concert; een gratis verloting wordt gehoudeneen film- auto zal vertooningen geven, terwijl getracht wordt vliegdemonstraties te doen houden. Van de werf van de firma De Haan en Oerlemans werd met succes te water gelaten het stalen sieepschip „Richard", gebouwd voor de N.V. Scheepvaartmij. „Bami" te Dordrecht. Zijn hoofdafmetingen zijn 80 M. bij 9.20 M bij 2 50 M en het laadver mogen circa 1300 ton. Het is ingericht met 10 laadruimen, voorkajuit en sa lonroef en heeft 2 motor ankerlieren voor het snel heffen der ankers Op de vrij gekomen helling wordt de kiel gelegd voor een dito schip voor Nederlandsche rekening. Een eindje buiten de Oudheus- densche Poort reed Woensdagavond een luxe auto tegen een boom, geluk kig met betrekkelijk geringe vaart. Toch werd ze geheel onbruikbaar, terwijl voor een Inzittende dame ge- neeskundige hulp moest worden inge roepen. Later werd ze per auto naai haar woonplaats, 's Bosch, vervoerd. OUDHEUSDEN. Voor de vacature In den Raad wegens bedanken van den heer Sprengers kwamen in aanmerking de heeren van Grevenbroek en van Bladel, die geen benoeming aannamen. Van de afdeeling O H, is nu geen candidaat meer beschikbaar. In aan merking komen nu nog de heeren Pulles en Vrijhoeven uit de afd. Els- hout. Alhier gaat een request rond, waarin wordt aangedrongen Oudheus- den te voegen bij de gemeente Heus den. l\ Mm SCHOOLSTRAAT. KAATSHEUVEL Geef haar uwe DRUKWERK ORDERS op en U is verzekerd van goed en billijk: werk op ELK gebied. Koninginnedagviering. De viering van Koningineverjaardag komt op onze plaats in het teeken van algemeene belangstelling te staan. De kinderzangaubade is vastgesteld op Zaterdag 30 Augustus om 11 uur voormiddag. Na den middag wordt om twee uur begonnen met een kin deroptocht, waarvoor schitterende prijzen in verschillende afdeelingen te winnen door de vereeniging Kaats heuvels Belang zijn beschikbaar ge steld. Na den optocht krijgen wij kinderspelen op het voetbalveld van D E S. achter het gemeentehuis. Om bij deze spelen alle teleurstelling te voorkomen zijn door het bestuur be reids een 500 tal prijzen aangekocht, zoodat alle deelnemers met een prijsje huiswaarts keeren. Des avonds worden concerten gegeven door Euphonia en Bel Canto, terwijl bij de zangaubade door Euphonia begeleid wordt en Apollo de optocht en de spelen met muziek zal opluisteren. Telefoon aansluiting. Onder No. 94 is aan het telephoon- net aangesloten de heer D. J. Matthijs- sen in de Schoolstraat, terwij! Dr. Th. Cappetti een doorverbinding voor nachttelephoon heeft verkregen. Zaakuilbreiding. Deze week is door de firma Jac v. d Assem het nieuwe pand in de Schoolstraat in gebruik genomen. De groote vlucht die deze agentuur en commissiehandel met cartonnagefabriek de laatste jaren genomen heeft maakte een flinke uitbreiding noozakelijk, welke niet andeis dan door geheele nieuwbouw kon verkregen worden. Het pand dat Mej. de Wed. v. d. Assem die met bewonderingswaardige 1 tact en zakenkennis dit groot bedrijf j leidt, thans heeft betrokken, stelt haar in staat hare zaken een grootere om vang te doen nemen. Keuring Certificaat Politiehond KNPV. Woensdag werd de tweede keurings dag gehouden voor het certificaat Politiehond van de KNPV. De keuring had evenals gisteren plaats op dezelfde terreinen nabij den Galgenwiel. Ais keurmeesters fungeerden de heeren v. Heisland, Letschert en Westendorp. Van de zeven ingeschreven honden waren en vijf opgekomen. De uitslag was als volgt: A. B. Adam te Eindhoven met Donderdag werd de laatste keurings dag gehouden voor het certificaat Politiehond van de KNPV. Als keur meesters fungeerden wederom dezelfde heeren. Voorgeleid werden zes honden, waarvan er twee werden afgewezen. Uitslag als volgt E. Sterk, Marechausse te Zundert. met Metra Belgische Herder 44—7—179 230 punten certificaat. C. Heeren, particulier Bosschenhoofd met Marco Belgische Herder 44—8—166 218 punten voorioopig certificaat, A. Akkermans, particulier Ouden bosch, met Blizar Belgische Herder 49—10—167 226 punten certificaat. Ant. Hopstaken, particulier Roosen daal, met Falco Belgische Herder 55-10—190 255 punten certificaat met lof. De eereprijzen van den dag werden gewonnen door de heeren Sterk en Hopstaken. Over de drie dagen werd door den heer J. de Kort de eereprijs gewonnen, uitgeloofd door de afdeeling Noord- Brabant van de KNPV, zijnde f 5.—, door den heer van Hopstaken de plaquette, uitgeloofd door de afdeeling Eindhoven, en de hond op voetstuk, door de Eerste Loon op Zandsche Politiehondenclub uitgeloofd. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij op den weled. gesir. heer Jkr. Laman Trip, voorzitter van het hoofd bestuur van KNPV, de burgemeester van Waalwijk den edelachtb. heer Moonen, Sijsterman, voorzitter van de afd. Noord—Brabant van de KNPV, Dr. Cappetti, aris te Kaatsheuvel en nog tal van notabelen. Na de uitreiking der prijzen in café Steenbergen werden tal van speechen afgestoken, o.m. door de heeren keur meesters Westendorp, Letschert en v. Heisland, waarbij dank werd gebracht aan de goede organisatie en hulp door de Dresseerclub Waalwijk en de verdere aanwezigen belangeloos geboden, waar bij een woord van welverdienden dank aan den kranigen helper den heer Vinkes uit Amsterdam voor zijn zware taak welke hij onvermoeid en correct tot het laatst moment vervulde en een hartelijk applaus uitlokte. Wordt goedgevonden. Rangschikking der gemeente voor de heffing der gemeetefondsbelasting. Door den secretaris was hiervoor een memorie van toelichting opgemaakt en den leden ter inzage gegeven. Door B. en W. werd hierin voor gesteld onze gemeente te rangschikken in de 3e klasse. Idem tot indeeltng der gemeente in de 9de klasse voor de personeeie belasting. Idem tot heffing van 80 opcenten op de per soneeie belasting. Na nog een kleine bespreking hier over wordt een en ander aldus vast gesteld. Door den heer Wilgers wordt een woord van dank gebracht aan den secretaris voor diens bemoeiingen hierin en de duidelijke voorlichting Spr. gelooft wel dat de regeling aldus gedaan voor onze gemeente op zijn plaats is. Aanbieding der gemeentebegrooting 1931. In de commissie tot nazien dezer bescheiden worden aangewezen de heeren H. van Engelen, Wilgers en Th. van den Besselaar. De heer Wiigers beklaagt zich over de slechte regeling van het te betalen schoolgeld. De Voorzitter zegt hiervan een staat te ontvangen van 't hoofd der school doch hierin komen nogal veel abuizen voor. De heer Wilgers dringt aan hierin voor een goede regeling te zorgen daar het anders voor veel menschen met het oog op de aanslagen onprettig is. De Voorzitter zegt hieraan attentie te zullen wijden. Hierna sluiting met den Chr. groet. RAAMSDONK. Van 915 Aug. 1930. Geboren: Catharina A. d.v. A. A. van Seeters- Zopfi. Pieter J. M. A. zv H. J. Leij- ten-Staps. Johannes R. zv G. A. Vissers-van Dongen. Antonie H. zv A. Kerst-Bouwens. Cornells A. zv Chr. J. Remeijsen-Emmen. Mag- chiel M. zv J. M. Dirven-de Jong. Gehuwd C. Soeters, j.m., oud 23 j. en J. P. Heijne, jd„ oud 20 j. A. A. Ver schuren, jm., oud 26 j. en J. C. de Bodt, jd., oud 26 j. AGENDA'S. WAALWIJK. Maandag 7 uur. Schietoefening van het Gilde St. Crispljn en Crisphiianus. GEMEENTERAAD. NIEU WKUIK. GEMENGD NIEUWS. Engelsch jacht vergaan. Uit Fowey wordt gemeld, dat het jacht „Islander" behoorer.de tot het koninklijk jachleskader, Woensdag avond in Laativet—baai is vergaan. De zes opvarenden zijn verdronken. Tot de personen die bij het vergaan van het koninklijke-jacht „islander" in de Lantivetbaai zijn omgekomen, behoort o. a. kapitein Henri Douglas King, die minister van Mijnbouw in het laatste conservatieve kabinet en adjudant van Koning George is ge weest. Kingsford Smith weer naar het ziekenhuis. Naar wordt vernomen zal Kingsford Smith de volgende week wederom in het Gasthuis te Middelburg worden opgenomen. De Oceaanvlieger zal nog een lichte operatie moeten ondergaan en wel aan zijn amandelen. De Kinderverlamming. Volgens een officieel bericht zijn in het departement van den beneden-Rijn in totaal 314 gevailen van kinderver lamming aangegeven. De gevallen zijn verdeeld over 88 gemeenten. Het zwaarst is het Noord-Öosielijk deel van het departement getroffen. Sedert het begin van de epidemie in de eerste dagen van Juli, toen iederen dag ongeveer 8 gevallen aan gegeven werden, vermindert het aantal der nieuwe ziektegevallen geleidelijk. Midden juli was dit zeven per dag, eind Juli nog slechts zes. Donderdagavond half acht kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Afwezig de heer M. van de Ven. Ingekomen stukken. 1. Verzoek van de stichting „Moe- derheil" uit Ginneken om een subsidie van f 10. Voorzitter zegt hier door B. en W, geen voorstel is en het gevoelen van de raad daarom wordt gevraagd. De heer' Wiljers stelt voor dit ver zoek aan te houden. Wordt goedgekeurd. 2. Verzoek van de R.K. Militaire- vereeniging te Venlo om een subsidie van f 10. Voorzitter. B. en W. stellen voor om de gevraagde subsidie te geven daar over 't algemeen de meeste jon gens van hier bij het 17e Reg. worden ingelijfd en zij dan ook van de ver eeniging kunnen profiteeren. Wordt goedgekeurd. 3. Verzoek van de vereeniging St „Odilia" om een subsidie van f 10. Besluit als voor, 4. Verzoek om een subsidie door Ned. R. K. Politiebond „St. Michael". öesluit aisvoor. 5 Verzoek van den heer v. d. Bergh uit Berlicum tot oprichting van een radio—distriebutiebediijf voor deze ge meerde. Voorzitter zegt niet bekend te zijn in hoeverre men hier bevoegd is, met het oog op de aanbrenging kruising, tot toestemming. In elk geval zal voor voldoende beveiliging moeten worden gezorgd en zou het in deze ten zeerste aan te bevelen zijn wanneer vergun ning werd verleend hiervoor een be paling te maken. De verantwoor. ding hiervoor zou anders te groot zijn. De heer van den Besselaar stelt voor dit aan te houden tot nader onderzoek Wordt goedgevonden. 5. Verzoek van de Liedertafel „Oefe ning baart Kunst" alhier, om eene jaarlijksche verhooging van subsidie van f 25. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Cornelia d.v. L. van Gelder en Job. M. van Gerwen. Antonius zv Mart. Joh. de Brouwer en A. M. Erkeland. Johanna Petronella Josephina d.v. Ant. A. Leijtens en J. C. Konings. Johannes Maria Theodorus z.v. Joh. Corn. Lommers en B. F. J. v. Oort. Jacoba Paulina Antoinetta d.v. Jac. Corn, van Mierlo en Elisabeth Boom. Overleden: Johanna van Bladel, wed. van Joh. Klerx, oud 70 jaar. Cornelia Joh. Ther. Dekkers, oud 5 jaar. Huwelijksaangiften Petrus Wiih. Hesselberth, oud 25 j. en Ant. Corn. Verhulst, oud 23 j. Jac. Hermans, oud 29 j. te Boxtel en Anna M. Kainz, oud 23 j. Adr. Fr. Damen, 26 j., te Loon-op-Zauu en Joh. van Delft, oud 22 j„ alhier. Gehuwd: Geene. Ingekomen E. M. Wouters, van Alkemade. Fr. de Wind, van Eethen. Else Tresfeit, van Arnstadt (D.). W. J. v. Ertrijk en gezin, van 's-Hage. Aug. Jac. Mahieu, van Loon-op-Zand. Ant. Koenen, van Raamsdonk. Ant. W. de Jong en echtgenoote, van Sprang-Capelle. Petrus Joh. de Reier, van Bergen-op-Zoom. Aart M. Veeneman, van Eindhoven. Joh. J. M. R. van Beijnen, van Veghel. Phil. M. F. Hersmus, van Tilburg. Herbert Lepfeld, van Kamen (D..). Vertrokken: M. van Harsel, naar Oss. W. L. van Loon en gezin, naar Amsterdam. M. J. A. M. Claassens, naar Rrer- j mond. Corn. A. B. van Amsterdam, naar Apeldoorn. Joh. Corn. Verde- gaal, naar Nijmegen. Gertr. v. Gas tel, naar Hedikhuizen. W. van Venrooij, naar Oosterhout. Isabel la Frijda, naar Haarlem. C. A. Blok, naar Amsterdam. A. Alberda naar Asten. M. P. van Kempen, naar Eindhoven. B. W. van Schijn- del naar Parijs. H. M. M. Vermeu len, naar Rotterdam. LAATSTE BERICHTEN. Konlnginnefeest. De bekende harmonie „Concordia" van Loon-op-Zand zal op Koninginne. dag het groot Avondconcert geven en daarbij 't volgende mooie programma uitvoeren la. Volksliederen. lb. Adlon Marsch M. Heinecke. 2. Heimkehr a. d. Fremde, Ouverture, F. Mendelssohn, 3. Mein Traum, Walzer E. Waldteufel, 4. Czardas L. Grossmann. Pauze. 5. Es lebe das Leben, Marsch A. Ischpold. 6. Ouverture Leichte Cavallerie, F. v. Suppé. 7. Rumanische Liebe, O. Köpping. 8. Elfen Geflüster, Intermesso, M. Rode. 9. Neerlands Taptoe, A. Roeien. Schietoefening. Schietoefening van den Bijz. Vrijw. Landstorm, afd. Waalwijk, hedenmid dag ten 4 ure. Deze is mede ter beoordeeling van den Prijswedstrijd, R.K. Zangkoor van St. Jan. Naar 't „Hsgz." van Vrijdagavond weet mee te deelen, heeft het Zangkoor van St. Jan Woensdagavond in „de Twee Kolommen" vergaderd speciaal over de a.s. Cecilia-feesten. De commissie voor dit doel in de vorige vergadering benoemd, kwam met een aardig programma voor den dag, in hoofdzaak een wedstrijd voor dubbel-kwartetten. De kwartetten werden bij loting saamgesteld en het verplicht num mer wordt ingestudeerd onder leiding van den heer Duyvelaar en 't num mer naar keuze onder leiding van den directeur. Nog werd besloten medewerking te verleenen aan de a.s. Missie-ten- toonstelling. Vliegtuig neergestort; tien dooden. PRAAG, 22 Aug. Een ernstig vlieg ongeluk heeft vanmiddag bij Iglau in Moravië plaats gehad Een vliegtuig, dat behalve den bestuurder, 12 pas sagiers aan boord had, is neergestort en in brand geraakt, toen het op den grond terecht kwam. Van de inzitten den zijn er vijf geheel verbrand, ter wijl vijf anderen tijdens het transport naar het ziekenhuis stierven. Van de drie overlevenden verkeeren er nog 2 in levensgevaar. Daar de overlevenden niet verhoord konden worden zijn nadere bijzonderheden omtrent de oor zaak van dezen ramp niet bekend. Men. neemt aan, dat de bestuurder wegens het slechte weer een noodlanding heeft wilien maken. Een ervaring en een vertrouwen van 50 jareneert inrichting van den modernen tijd, waarborgenU PRIMA WERK aan BILLIJKEN PRIJS. WAALW1JKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N T1ELEN ADVERTENTIëN. ran Ter tegemoetkoming voor de teleurstelling aan de bezoe* kers van onze laatste Voof stelling op Zondag 10 Au9< zijn de entrée-prijzen deze week gesteld op: DE DIRECTIE'

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 10