Voor lirocl geuraeod: Dagmeisje, - De Fe. Pellen. Gerweii i Co. Luxor-BioscooplBj Zwikmeester Chr. School Waalwijk. KllillillHlISt. ijulfl'. P. G. J. N. BOIUMS herooi Klaaodag 25 Aug. de praktijk. 25 i urn pokllek a contant verloop: BamlelgwirderiHoen. l'iieiier i s Bil Rustig zitten justeren Th. LöWent| Sloom-, Spiegel- en UislenlabrieH Spiegels en Schilderijen een bekwaam 2 Sept. a.s A. Köhler, II •1,1 |B1 99 en het INLIJSTEN van platen, foto's en Schilderstukken. Engros II Notaris JANSEN Hangekomers Notaris van Ham Notaris van Ham! Notaris van Ham H. H. Fabrikanten en Grossiers. stailige en duhieuse .TURKSCHE LIEFDE" „BLAUWE MAZELEN" M! 18® II® Biëi me gfli TE TILBURG En detail'! Aanvang van den nieuwen cursus verknepen: Gratis rechtskundig Advies. Zaterdag en Zondag HÜ Henny Porten. Hl III 18® Haandag aanvang 8 uur gehee nieuw program II® |i® oplegging van den bovenbouw, verder het maken van slooten, fundeerings- putten enz. De pijlers zijn allé op staal gefundeerd. De fundeering bestaat uit een rechthoekig betonblok, omsloten door een damwand. De geheele brug wordt 860 M. lang. De twee eerste pijlers staan 130 meter, de overige 60 meter van elkaar. De doorvaarthoogte zal 10 meter bedragen, de breedte 10 12 meter. De datum van aanvang der werk zaamheden is bepaald op 9 October a.s.. terwijl het geheele werk uiterlijk 15 November 1932 moet worden op geleverd. durige audiëntie deelde de H. Vader hem zelfs mede, dat Hij de goddelijke Voorzienigheid voor Zijn gezondheid dankte. ADVERTENTIëN. 1 BUITENLAND. De werkloosheid in Engeland. Het aantal werkloozen bedroeg 11 Augustus 2.050.737, (dat is wederom 39.270 meer dan op 28 Juli en 882.669 meer dan in dezelfde periode van het vorige jaar). Mislukte besprekingen in Noord—Frankrijk. De onderhandelingen (usschen de werkgevers—organisaties en de arbei dersbonden te Armentières, waarvan men hoopte, dat zij het einde der stakingen in Noord—Frankrijk zouden inluiden, zijn mislukt, daar de werk gevers verklaarden, de eischen der arbeiders niet te kunnen aanvaarden. Toestand in het district Pesjawar verbeterd. Officieel wordt medegedeeld, dat de toestand in het district Pesjawar thans aanmerkelijk verbeterd is. De Afridi's zijn verspreid en 't gebied is nagenoeg vrij van vijandige elementen. De toe stand in het gebied der Mohmands, waar de hadzji van Toerangzai zich weer begint te roeren, veroorzaakt echter weer onrust. Scherpe rede van Churchill. In een te Minster (Kent) gehouden rede heeft Churchill scherpe critiek uitgeoefend op de politiek der regee ring in Indië. De inval der Afridi's beteekent, aldus spreker, dat 't Britsche gezag in Indië een niveau heeft bereikt, zoo laag, als nog nooit het geval is geweest. Naar aanleiding van het vlootverdrag zeide de oud—minister, dat het gevaar van dit verdrag zoowel in Azië als in Europa ligt. Terwijl de andere landen hun marine uitbreiden, zullen wij, aldus Churchill, niet in staat zijn onzen handel en onze belangen in het Verre Oosten tegen een vijandelijke mogendheid te verdedigen, terwijl door een bedreiging van dulkbooten en Fransche flottiljes geen levensmiddelen over de Middel landsche Zee en door Het Kanaal vervoerd zouden kunnen worden. Het tragisch einde van Van Lear Black. In verband met Van Lear Black's verdwijning wordt gemeld, dat deze het eerst bemerkt werd door zijn bediende. Het jacht stopte onmiddellijk Gedurende vele uren werd met zoek lichten de zee afgezocht, doch van den mlllionnalr werd geen spoor ontdekt Het jacht voer ten slotte naar New York De leden van de bemanning van he jacht verklaren, dat de heer Van Lear Black gewoonlijk op de reeling zat ondanks het feit, dat de kapitein hem waarschuwde dat deze plaats gevaarlijk was. De vrienden en kennissen van den heer Van Lear Black zijn zeer onder den indruk van diens dood. Spoedig na aankomst te New York vertrok het jacht met eenige schepen van de kustwacht weer naar zee om naar het lijk van den vermiste te zoeken Immigratie—beperking in Canada. De nieuwe conservatieve regeering van Canada heeft besloten, de immi gratie uit alle landen te beperken me het oog op de ernstige werkloosheid in Canada. Het totale aar.tal immigranten bedroeg in 1929 164.993, w.o. 66.000 uit Engeland. Voor dit jaar zal het totale aantal beperkt blijven tot 80.000, o.w. 40.000 uit Engeland. Gezondheidstoestand van den Paus. Geen reden tot ongerustheid De „Köln. Volksztg verneemt ui Rome Over den gezondheidstoestand van den H. Vader zijn den laatsten tijd allerlei ongunstige berichten verspreid welke sommige bladen aanleiding gaven tot zeer pessimistische com mentaren. Al deze berichten waren echter ongetwijfeld sterk overdreven. Naar uit betrouwbare bron thans wordt medegedeeld, heeft Z. H. in Juni tijdelijk aan een blaasaandoening geleden, zoodat toen eenige hoog waardigheidsbekleeders te Rome vrees den, dat de H. Vader de plechtigheden der heiligverklaringen in de St.Pieter, die gemeenlijk zeer lang duren, niei zou kunnen bijwonen. Deze bezorgdheid over den toestand van den H. Vader, die overigens nie door de autoriteiten van het staats secretariaat gedeeld werd, bleek intus schen ongegrond. Sindsdien hebben zich geen ver schijnselen voorgedaan, waaruit men tot een ernstige chronische ziekte zou kunnen concludeerem zooals een ge deelte van de bladen buiten Italië telkens opnieuw beweert. Den 15den Augustus gaf een voor- aanstaande Romeinsche prelaat van deze onjuiste berichten nog een na- irukkelijk démenti. Tijdens een lan GEMENGD NIEUWS. Bloedige vechtpartij te Antwerpen. Tijdens den nacht werd de Coquit- hatstraat te Antwerpen in opschudding gebracht door een bloedigen twist, waarbij een man door een messteek werd getroffen. Het zonderlinge van de historie is echter, dat toen de politie ter plaatse kwam, èn dader, èn slachtoffer verdwenen waren. Wat was er gebeurd Enkele be woners der Coquilhatstraat waren, even voor drie uur uit hun slaap op geschrikt door geroep en gehuil. Zij zagen een langen man, naar enkelen meenen, een trambediende, die over een kleinen gebogen was en hem verschillende slagen toebracht, waarbij de andere telkens kreunde. Toen een der bewoners den aan valler toeriep, antwoordde hij, dat zij ook wat konden krijgen. Hij sleurde den ongelukkige in de richting van de Verbondstraat. Op zeker oogenblik werd het paar daar weer handgemeen en de langste zou den anderen er een messteek toegebracht hebben. Ondertusschen waren een paar menschen naar de Marnixplaats ge- loopen, waar een paar agenten werden verwittigd. Toen de agenten op de plaats der vechtpartij kwamen, vonden zij een bloedig spoor, doch dader en slachtoffer waren verdwenen. Een onderzoek naar dit geheimzinnig voorval werd ingesteld. De gasthuizen werden opgebeld, doch nergens bood zich een speciaal gekwetste ter ver zorging aan, die in het geval zou kunnen gewikkeld geweest zijn. Belangrijke diefstal te Antwerpen. Door een autoplunderaar werd op het Stationsplein te Antwerpen 'n goeden slag geslagen. Uit de auto van den heer Jean Linzeier, wonende rue du Bac 120, te Parijs, werden een overjas en een reistasch gestolen, die benevens allerlei toiletbenoodigheden een schrijn met juweelen inhield. Deze juweelen bestonden uit een borstspeld in platina met acht diaman ten en twee rijen roosjes, een gouden ring met fijnen parel en omringd door twee rijen roosjes, een gouden ring met fijnen parel en twee diamanten, een gouden ring met ovalen amethist steen, met bezijden teekeningen in platina, versierd met roosjes. Deze juweelen vertegenwoordigen een waarde van 145 000 frank. De politie zond er de beschrijving van in alle richtingen rond. De inbraak bij de firma Berkemeyer te Amsterdam. In den nacht van 29 op 30 Juli is zooals men zich zal herinneren de horlogewinkel van den firma Berke meyer aan het Rokin te Amsterdam leeggehaald. Voor ongeveer f 20.000 aan gouden horloges werd gestolen. De Amsterdamsche politie is er thans in geslaagd de buit op te sporen en twee van de drie vermoedelijke daders te arresteeren. Het was n 1. aan de rechercheurs te Amsterdam opgevallen, dat een Duit- scher telkens in gezelschap was van enkele beruchte Amsterdamsche op- koopers. De gangen van dezen Duit- scher, O. H. genaamd, werden daarop nagegaan. Het spoor leidde naar Arnhem. De hoofdinspecteur Van Slobbe en de inspecteur van der Heul zijn Zondag naar Arnhem getogen. Met behulp van de Arnhemsche recherche kwamen zl het hotel te weten, waar de Duitscher kamers had gehuurd. Toen de beide inspecteurs aan het hotel kwamen, was H. niet thuis. Zij hebben toen zijn bagage geïnspecteerd en vonden daarbi een zwaar valies, dat bij opening een groot aantal gouden horloges bleekte bevatten. Een kort onderzoek bevestig de, dat men hier de horloges had, welke bij de firma Berkemeijer waren gestolen. Op sommigen stond de naam van de firma. Vergeefs heelt men op den Duitscher gewacht. In verband met het vinden van den buit wist men ook wel de vermoede ïyke daders van de inbraak. Het zijn drie goede bekenden van de politie. Twee van hen zijn gisteren gearre steerd. Het zijn H. J. B., die onder meer betrokken was bij de inbraak van de firma Kan in de Reguliersbree- straatde tweede is A. J. v. Z. De derde is N. de V., de meest beruchte van de drie, bekend onder den naam van Witte Nelis. Hij oefent vermoe delijk het ambt van kellner uit en het is niet uitgesloten, dat hij zich op het oogenblik in het buitenland ophoudt. Kind in een teil kokend water. Het driejarig dochtertje van den heer O. te Rijswijk had Zondag het ongeluk in een teil met kokend water te vallen. Woensdag is de kleine aan de gevolgen daarvan overleden. De strijd tegen de Koerden. In een nota die de Perzische zaak gelastigde aan" den Turkschen minister van buitenlandsche zaken overhandigd heeft, wordt gezegd, dat Perzië In de gegeven omstandigheden zich niet tot gemeenschappelijke militaire actie tegen de Koerden op Perzisch gebied bereid kan verklaren. JAC. VAN M1ERLO en BETSIE VAN MIERLO-BOOM geven met vreugde kennis van de geboorte van een dochter Goba. Waalwijk, 20 Aug. Baardwljkschestr. 4, j 1930. EEN NET leeftijd 15 k 16 jaar. AdresJ. BLOK, Besoijensche- straat, Waalwijk. WAALWIJK Aiieen personen die reeds met succes de functie van Zwik meester vervulden komen in aan merking, Zich schriftelijk aan te melden. De schooluren zijn voortaan van 9—ll3/4 en van 1 '/2—33/4 HET BESTUUR. Het bestuur van „Waalwijks Belang" roept de leerlingen op van alle scholen in deze gemeente, die hebben deelgenomen aan den Volkszargdag van dit jaar, om deel te nemen aan den PSANO-LEERARES met diploma van 't Con servatorium te Antwerpen beveelt zich beleefd aan voor 't geven van piano lessen aan eerslbeglnnenden en meergevorderden. 45059 Tandarts TE 's-HERTOGENBOSCH, Spreekuur van 1,30 tot 2.30, te Waalwijk, zal namens den heer A Wilgers te Nieuwkuik op Dinsdagen 2 en 16 Sept. 1930,'s avonds 7 uur ten herberge VAN DER GELD aldaar, Een Sandbonwerswoning met stel en erf te Nieuw kuik C 19 in de kom van hei Dorp, Sectie C No. 1164, groot 7.63 are, bewoond geweest door Mej. johanna van Eggeien. Terstond te aanvaarden mits koopsom betaald zij 45055 die op Koninginne dag (30 Aug.) zal worden gehouden. Zij komen bijeen op de speel plaats der Eerw. Broeders, en trekken, alien getooid met oranje sjerp, muts of pet, vlaggetje of i. d naar de Markt, waar rondom de kiosk de bekende liedjes worden gezongen. De burgemeester zal daarna vanaf de kiosk de kinderen en 't publiek toespreken. Daarna een kleine wandeling met muziek door een gedeelte der gemeente. Alle kinderen dus present Zaterdag 30 Aug. om kwart voor drie bij de Eerw. Broeders. HET BESTUUR. In verschillende maten. LMKERK. te Kaatsheuvel, 45052 zal ten huize en ten verzoeke van de Kinderen van den Heer A. v. D MIERDEN, aan de Vaartstraat te Kaatsheuvel, Maandag 25 Aug. 1930, 'snam. 2 uur. Kabinet, kachels, slagers- gereedschappen, bascule, le-1 dikant, klok, tafels, stoelen, glas- en aardewerk, enz. te Kaatsheuvel, 45053 zal ten verzoeke en ten huize van Mej. ANNA MARIA VAN DE VEN, aan de Telephoonstraat te Kaatsheuvel, Zaterdag 30 Aug. 1930, 's nam. 2 uur, Buffetje, kasten, ladetafel, tafels, stoelen, spiegel, schil derijen, glas- en aardewerk, klok, naaimachine, mangel, ledikant, trappen, enz. te Kaatsheuvel, zal voor den Heer C. Braat, Zaterdag 30 Aug. 1030, 's nam. 6 uur precies, aan het café van den Heer JAN TRF.F FERS te Vriihoeve-Capelle, Wenscht U eene vlugge, zaakkundige en billijke be handelingvan Uwe achter* Wendt U dan in vertrouwen alleen tot de Vennootschap Tuinstraat 46 TILBURG Een groote partij geschaafde en geploegde Hollandsche planken, baddings, ribben, latten, enz, 45054 vettoonen wij een schitteiend dramatisch fümwetk in zes acten In de Hoofdrol de gevierde film-actrice Een sterke speelfilm voor den meest verwenden Bioscoop-bezoeker. Worden onze bij programs genoemd ais de beste welke er hier vertoond worden, het bij program van deze week overtreft alle tot heden vertoonde komische kluchten. Billy Dooley vertoonen wij deze week in twee 2 acters welke getiteld zijn: en Een bij-program waarmede de bezoekers nie uitgelachen komen. Aanvang Zaterdag 8 u„ Zondag 6 en 8'/2u met als hoofdnummer Een prachtige Revue-film met in den hoofdrolj Nancy Carols en Cary Cooper. H Plaats te bespreken TeleV. 66. N. B. Laat de gelegenheid profiteeren van onze HEDEN ONTVAf Happy Days Are Here| Singing in The Rain, Zwei Roter Lippen ein« Pai| Ich bin von kopf bis die liebe eingesteld. OOK VOOR PIAN0-MU] DRAAIORGEL HARMONICA PLATS waaronder „Koekoekij „Treue Huzaar", Page Marsch". Enz DUO HOFFMAN-SI! .Zusje, waarom ging jehi „Happy Duet", „Koekoel| „Treue Huzaar", Enz. .Biinde oogen" en) u, „Waidïslust" Beleefd aanbed Stationsstraat li bij de Markt, Waalt niet voorbij gaan halve-prijs platen Gemakkelijk verplaatsbare RIJWIELSTELLINGEN Golfplaatijzeren loodsen en garages levert in den kortst mogelijken levertijd P. A. SOMERS, Teief. No. 132 WAALW'jK IN DE ZOMERSTRAAT is het beste en vertrouwbaarste adres voor Hofleveranciers van H M. de Koningin erl Z. H. den Paus. „Violaatha" ll Je mallei Kriel VBB—BW—n—fc* tiaar een concert, dat U in 'n handomdraai te voorschijn roept - dat genot verschaft U hel Philips Ontvangtoestel No. 2514. In combinatie met Philips Luidsprekér No. 2007 (Philips „Standaard" Combinatie) geniet U van een prachtige weergave.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 2