staansrecht" van den beuling in de rechtzaal kranig verdedigd en berie pen zich daarbij op Breda dat zijn „lol" handhaaft, Maastricht dat zijn „stumkes" niet prijsgeeft en Utrecht dat al weer een andere lekkernij uit den slagerswinkel als specialiteit aan biedt en niet door de wet worden verhinderd hun roem ter zake te be houden. Den Bosch mag ook den beu ling houden. Aanrijding door schuld A. M H. commies der Belastingen te Qorinchem reed als bestuurder van een auto op den weg onder Hedei een stilstaande auto aan, waarin een paar jonge dames en kinderen, die uit Til burg kwamen. Verdachte ontkende, dat de auto uit Tilburg stilstond. Hij was er bovenop gereden toen de auto ging stilstaan. Wat niet minder ernstig is, aldus de Kantonrechter, want een auto bestuurder moet op zooveel afstand van een andere auto rijden, dat hij nog op tijd kan stilstaan om geen ongelukken te veroorzaken. Conform den eisch werd verdachte veroordeeld tot f 20 boete. Volgt ook nog de schadevergoeding wegens beschadiging van de Chévrolet uit Tilburg. De drank. B. v. d. O. een jongmensch uit Heusden stond al weer terecht. Deze jonge drinker had tot twee maal een schoenmakersmes en dreigde daarmede een ander „te zullen kapot steken". Hij werd veroordeeld lot drie weken gevangenisstraf. Hopenlijk een goede les voor je, gaf de rechter hem mee KERKNIEUWS. De Pauselijke internuntius. Morgen, den 22sten Augustus, her denkt Mgr. Lorenzo Schioppa den dag, waarop hij, tien jaar geleden, tot bisschop werd gewijd. Bij deze gelegenheid staan wij even stil voor deze figuur, die in den kor ten tijd van zijn aanwezigheid in ons land veler achting heeft verworven. Den 25sten Mei j.l. was hij vijf jaar in ons midden, en bij die gelegenheid bleek wel duidelijk, hoe katholiek Nederland en ook anderen, ingeno men zijn met dezen internuntius. Men kan den persoon en het werk van Mgr. Schioppa onmogelijk naar waarde schatten, zonder eerst eenig Inzicht te hebben verkregen in de ge schiedenis van de Nederlandsch-Va- ticaansche betrekkingen. Zooals men weet werden deze be trekkingen in 1899 geheel verbroken, tengevolge van een incident, voorge vallen bij de eerste Vredesconferen tie te Den Haag. De eerste verbete ring in dezen toestand vond plaats in 1911, toen de pauselijke nuntius te Brussel tegelijkertijd werd geaccredi teerd te Den Haag. De volgende verandering is aan vankelijk geen succes geworden. Ieder herinnert zich nog, dat in 1921 wederom een, speciale, internuntius te Den Haag werd aangesteld. Mgr. Vincentini, die dezen post het eerst bezette, heeft weinig genoegen van deze taak beleefd. In den korten tijd, dat deze diplomaat hier verbleef, hebben zich eenige betreurenswaar dige, hoewel goed bedoelde, feiten voorgedaan, welke verkeerd zijn be grepen en die tenslotte geleid hebben tot terugroeping van Mgr. Vincentini. om, nu heb ik al mijn kindertjes weer bij elkander, en dan vooral jij zoo'n flinke leerling. En beiden drukken elkander de hand. Hé, hé, na veel duwen en stooten is jan de eerste in de klas, en op zijn eigen plaats. Nelis zit al heel gauw naast hem, blij dat Jan weer b!j hem zat, en nu in 'n angstige afwachting, wat de meester nu wel doen zal. Daar komt dien vreemden snoeshaan zegt jan triomfantelijk, zich veilig op zijn plaats voelend. f Hij komt bij de bank staan en zegt nijdig, zeg jog dat is mijn plaats. Niet waar zegt Jan, dit is mijn plaats. Niets, ik zit hier altijd, nietwaar? zegt hij tegen Nelis. Ja, jij zit hier wel altijd, maar Jan heeft hier altijd gezeten, en toen ben jij hier maar neer gezet, maar het is Jan zijn plaats. Toen de nieuweling zag, dat hij het niet winnen kon, wilde hij net aan |an beginnen te trekken toen de meester binnen kwam, die zei wat is dat nou Toen stak Jan zijn vinger op en zei met 'n open eerlijken blik. Meesterdit is altijd mijn plaats geweest weet U hé? En ik heb het toch niet kunnen heipen, dat ik in het land heb moeten helpen, en toen is hij maar op mijn, plaats gaan zitten, en ik zeg, dit is mijn plaats nietwaar Meester Nu moest de meester als scheids- De volgende internuntius, Mgr. Orsenigo, thans nuntius te Berlijn, is er in geslaagd door een stil en schran der beleid de minder gunstige atmos feer we te nemen. Dit nam niet weg, dat Mgr. Schioppa, bij zijn benoeming, de zware taak wachtte opnieuw contact te zoeken met het diplomatieke korps. Maar duidelijk is gebleken, dat Mgr. Schioppa van het goede diplomaten- soort was. Hij heeft zich in ons land niet al leen doen kennen als een waar gees telijke, maar ook als een man van groote intelligentie en doorkneed in tellect. GEMENGD NIEUWS. De bruidegom had er genoeg van. Dezer dagen zou te Koudekerk (aan den Rijn) voor den ambtenaar van den burgerlijken stand een paartje in den echt worden verbonden, schrijft het „U. D." De bruidegom was afkomstig uit Wageningen en was met zijn familie reeds 's avonds vóór het voltrekken van het huwelijk bij de bruid te Kou dekerk woonachtig, gearriveerd. Men zou den nacht alvast maar doorbrengen met een fuifje, welke vreugde evenwel spoedig telkens door de familie van den bruidegom werd gestoord. Toen het uur voor de voltrekking van het huwelijk was aangebroken, was de bruidegom noch zijn familie te vinden. De bruidegom had, met achterlating van zijn nu treurend bruidje, de terugreis naar Wageningen aanvaard in plaats van naar de trouw zaal te gaan. Na van de teleurstelling eenigszins te zijn bekomen, werd de avond tóch nog in vroolijke feestvreugde, maar nu zonder bruidegom doorgebracht. Na een bruiloft. Na een bruiloft bij den landbouwer v. E. te Harskamp ontstond ruzie tus- schen den landbouwerszoon B. uit Stroe en den caféhouder H. uit We- kerom. Laatstgenoemde kreeg daarbij een steek met een mes in het hoofd, waardoor hij levensgevaarlijk verwond werd. Dr. Beumer uit Otterlo deed hem per auto naar het ziekenhuis te Arnhem vervoeren. B. is door de mi litaire politie uit Harskamp gearresteerd en naar Arnhem overgebracht. Oplichtster in de val geloopen. Bij de recherche te Apeldoorn ver voegde zich een bejaarde dame met een anoniem schrijven. Daarin was haar bevolen in het Oranjepark een enveloppe met een bedrag aan geld te deponeeren. De plaats waar de som neergelegd moest worden, was nauw keurig aangegeven. De recherche gaf de dame den raad schijnbaar aan het schrijven te voldoen en een enveloppe met waardeloozen inhoud op de be wuste plaats neer te leggen. De plaats werd toen door de recherche in het oog gehouden. Een en ander had succes. Een 20-jarige jongedame uit Apeldoorn begaf zich naar de bepaalde plek en nam bezit van het couvert. Haar arrestatie volgde toen onmiddel lijk, waarna zij naar het politiebureau geleid en aan een scherp verhoor onderworpen werd. Twee auto's door brug gestort. Naar Havas uit jean in Spanje meldt is bij Mengibar een brug over de Guadalquivir ingestort, juist toen er twee vrachtauto's, waarin ook zes rechter optreden en nam Arie Ver schuur bij de hand en zei Kijk eens Arie, Jan heeft geiijk, hij heeft van de verhooging af, dus Sep tember hier al gezeten, en nu hij weer terug is gekomen mag ik jou niet langer op zijn plaats laten zitten, en toen had ik geen plaats in de klas, en zijn verleden week juist die twee lingen die daar gezeten hebben ver huisd, en dus daar kan jij nu op de bank gaan zitten. Arie was boos, maar toen de mees ter hem twaalf uur alles aan het ver stand gebracht had, en gevraagd had, of hij het zelf prettig zou gevonden hebben als zijn plaats weggegeven zou wezen als hij terug kwam na een langdurige afwezigheid, had hij geant woord, dat hij het ook niet prettig zou gevonden hebben en vooral als je naast je vriend mag zitten. Dit dacht de meester ook, en later werden Arie, jan en Nelis de beste vrienden en de meester was hun aller viend. J. T. de H. MUNHARDTs Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. B(j Apoth. en Drogisten. stieren voor de stierengevechten in Almeria vervoerd werden, overheen gingen. Beide wagens stortten van 15 meter hoogte in den aldaar zeer diepen stroom. Drie personen werden gedood, terwijl verscheidene anderen gewond werden. De aanvaring van de Velserbrug. De Velserbrug is Dinsdagmiddag omstreeks 7 uur aangevaren door het Grieksche stoomschip „Amazone", dat uit de houthaven te Amsterdam was vertrokken. De vaart in het kanaal was daardoor evenals het spoorwegverkeer gestremd. Woensdagmiddag is het de Amster- damsche Droogdok Mij. gelukt de brug weer in zooverre te hersteilen dat het scheepvaartverkeer doorgang kon vinden, het spoorwegverkeer bleef echter gestremd. Een inbrekersbende aan het werk Vier inbraken die in een paar dagen tijds te Helmond en eenige naburige dorpen zijn gepleegd, doen vermoe den, dat een inbrekersbende aan het werk is. Te Helmond is gisternacht inge broken in het kantoor van de Ge- meentegasfabriek. Door het inslaan van een ruit aan de straatzijde heeft men zich toegang verschaft. De laden van een paar schrijfbureaux zijn over hoop gehaald, doch niets wordt ver mist. Men heeft zich tot het door zoeken van een enkel vertrek bepaald. Te Aarlerixtel is Dinsdagnacht inge broken in het kantoor van de ge- meeten ontvanger en van den vuur werkfabrikant, den heer J. v. d.Kerkhof. Ook hier heeft men zich toegang verschaft door een ruit in te slaan. Op het geblaf van den hond zijn de bewoners gewekt, die de dieven bijna op heeterdaad hebben betrapt Zij konden echter ontkomen. Alle laden van een bureau waren overhoop ge haald. Een actetasch was geopend in den tuin geworpen. De dieven zijn er niet in geslaagd geld of voorwerpen van waarde te ontvreemden. De politie vermoedt, dat de bende uit vier mannen bestaat, die er per fiets op uit trekken. In denzelfdén nacht ongeveer half vier is door het uitsnijden van een ruit en het openschuiven van een raam ingebroken bij de familie Brox, te Lieshout. De bewoners werden echter wakker, zoodat ook hier de dieven hun slag niet hebben kunnen slaan. De reeds gemelde inbraak te Lierop houdt waarschijnlijk met bovenstaande inbraken verband. Een windhoos te Zaandam. Gisteravond heeft tijdens een onweers bui een windhoos, die het karakter had van een cycloon, groote ontstel tenis verwekt en groote schade aan gericht. Terwijl er een nachtelijk duister heerschte, zag men de windhoos uit het Zuidwesten komen en haar weg nemen over het veld van de Z. V.V., de houtwerven in het Westerveld en het station der spoorwegen naar de Vogelenbuurt. Eenifje houten lood sen, waarvan vele pannen werden Oplossingen van de vorige week. 1 Men moet een gegeven paard niet in den bek zien. Een goede buur is beter dan een verre vriend. Nieuwe Raadsels. 1 Ik ben een spreekwoord van 33 letters. l_4_7—8 grondsoort 11—12—13 naaldboom 17151625 plaats in de provincie Utrech 30-19—20-6—22—26 plaats in Engeland 24—27—28—29 inwoner van Dene marken 18—31 10—33 viervoetige huisvriend 32—31—23 lichaamsdeel 3—14 voorzetsel 21—25—4—29 meisjesnaam 30-9—4-33 wordt gezongen 2 In deze kruisraadsels is de kruisjes- lijn van links naar rechts en van bo ven naar beneden de naam van een kleur. x medeklinker xgebruikt de schoenmaker xxxxx het gevraagde woord .x. kleine armoedige woning x medeklinker afgerukt, kregen belangrijke schade. Groote stukken hout werden opgeno men en het luchtruim ingeslingerd. Een stuk hout kwam in de draden van de geëlectrificeerde spoorbaan. Een schuitenhuis werd onderstboven geworpen. In het Volkspark werd een boom ontworteld de houtzaaagfabriek De Prins van Oranje verloor bijna alle dakpannen. Het ergst werd huis gehouden in de Reigerstraat, waar, behalve daken van de huizen werden afgerukt, ruiten stukgeslagen en ramen uit de kozijnen werden gelicht. De brandweer werd te hulp geroepen om de straten op te ruimen. In de Oost zijde moest een houten loods met loopbaan, vroeger in dienst bij de gemeentereiniging, het ontgelden. De lattenmolen de Vechter, van A. Giskes, is in elkaar gewaaid. Op het voetbalveld van de vereeni- ging Zaanlandia waren eenige jongens aan het voetballen, die in het club gebouw vluchtten het heele gebouwtje werd door de windhoos opgenomen en in een sloot geworpen. De jongens, die ook in de sloot terecht kwamen, kwamen met den schrik vrij. Persoon lijke ongelukken zijn er niet voor gevallen. Modemagazijn zonder winkelmeisjes. Naar de „Daily Mail" weet te ver tellen bestaat er te New—York in een van de volkswijken sinds eenigen tijd een damesmodemagazijn, dat de nieuw ste Europeesche modellen tegen prijzen van 1 tot 5 doliar (35 tot 175 frank) verkoopt. Als er te Londen, Weenen of Parijs een nieuw model japon of jurk verschijnt, laat de New—Yorksche firma er terstond een paar duizend van namaken Massa-vervaardiging dus, die 'n zeer lagen verkoopsprijs moge lijk maakt. In de zaak, die zeer groot is, gaat het nogal ongewoon toe Winkel meisjes zijn er niet. In lange rijen hangen de japonnen aan kleerhangers. Ziet men er een, die men koopen wil, dan past men de japon in een van de vele paskamers aan. Zit ze goed, dan laat men het kleed inpakken, betaalt aan de cassa en men gaat zijns weegs. Met een pakje komt men echter den winkel niet uit ais men den portier geen koopbon kan laten zien. Midden in het magazijn hangt boven dien een groot bord, dat diefstal moet helpen tegengaan. Er staat op„On eerlijkheid leidt naar de gevangenis". Onze geheime agenten zien u. Wie eenmaal betrapt is, heeft geen kans meer te betalen. Onteer uw gezin niet De zaak moet buitengewoon goed gaan. Binnen een jaar heeft men het kapitaal moeten vervijfvoudigen. Ongeluk op de Samara-spoorlijn. Uit Moskou wordt gemeld dat op het station Kortof van de Samara spoorlijn 'n goederentrein met twintig wagens ontspoorde en van den spoor dijk naar beneden stortte. De meeste wagens werden vernield. Drie man van het rangeerpersoneel werden ge dood, terwijl eenige personen gewond werden. Het verkeer was geruimen tijd gestremd. De trein vervoerde graan en petroleum. Vier Ilaliaansche grenssoldaten verdronken. Uit Bolzano wordt gemeld, dat vier Italiaansche grenssoldaten met een veerpont de Adige wilden oversteken de pont sloeg echter om en de sol- daten werden door den stroom mee gesleurd en verdronken. 22 Gewonden bij een autobusongeluk, In het Zuid Oosten van Spanje is een autobus tengevolge van 't weigeren van de stuurinrichting over den kop geslagen. In het geheel werden 22 personen gewond, van wie er 13 in een ziekenhuis opgenomen moesten worden. Door een trein gedood. Tusschen de Vechlbrug cn dePijls, weertsraat te Utrecht is op de spoorlijn een ernstig ongeluk gebeurd. De schil, der H A. v. d. D. uit Kuilenburg, dit met zijn zoon werkzaam was aan een brug, waarover de spoorbanen liggen, zag een trein uit Amersfoort niet nade ren. Zijn hoofd, dat boven de spoor staven uitstak, werd door den trein verp etterd. De zoon waarschuwde zijn vader nog, doch het was toen reeds te laat. Vader en dochter. Maandagavond ontstond ten huize van den landbouwer E. aan deNapo. leonweg te Haelen oneenigheid tus schen vader en dochter. De 28—jarige dochter vluchtte het veld in, waarop de 70—jarige vader met een jacht geweer twee schoten op het meisje lostte, zonder haar te treffen. Dinsdag morgen werd E. gearresteerd en naar Roermond overgebracht. In zijn woning zijn een jachtgeweer en een revolver van bijzonder groote afmeting in beslag genomen, alsmede de bi) deze wapenen behoorende munitie. E. zal ter beschik king van de justitie worden gesteld. Paarden door den trein gegrepen. Op den onbewaakten overweg In den Buthpolder te Axel geraakte jl, Dinsdagmiddag een span paarden van den landbouwer Dekker onder de locomotief van een personentrein. De voerman, die van den wagen werd geworpen door de botsing, kwam met den schrik vrij, doch de beide paarden werden gedood. De wagen werd zwaai beschadigd. De trein had door dit ongeval ruim een uur vertraging. Noodlottige ongeval bij Vinkeveen. Gistermorgen te acht uur is op de Ter Aarsche Zuwe onder de gemeente Vinkeveen een ernstig auto-ongeval gebeurd, waarbij twee menschenlevens te betreuren zijn. De heer Zuiddam, manufacturer te Breukelen en diens vrouw, reden per auto van Vinkeveen naar de plaats hunner inwoning. In den gevaarlijken bocht nabij de „Oude Bonte Koe" raakte de echtgenoote van den heer Zuiddam, die den auto bestuurde, plotseling de macht over het stuui kwijt, waardoor de wagen in de sloot die langs de Zuwe ligt, reed. De heer Z werd levenloos opgehaald. Toen men de vrouw ten slotte bevrijd had, gaf zij nog teekenen van leven. Dr. Pierrot van Vinkeveen was spoedig op de plaats van het ongeval aan wezig Nadat mevrouw Z. bij den veehouder Van W. was binnengebracht, is zij eenige uren later aan de bekomen verwondingen overleden. Autobus met bruiloftsgasten verongelukt. Een autobus, waarmede bruilofts gasten zich van Straatsburg naar Sa- verne wilden begeven, is onderweg omgeslagen en in de Zorn terecht gekomen. Drie der inzittenden werden gedood en vijf zwaar gewond. Men moet zijne advertenties plaatsen in een blad dat veel verspreid en ook gelezen wordt ■u i x medeklinker xvoornaamwoord xxxxx het gevraagde woord xvaartuig x medeklinker OUDERS, LEZEN UWE KINDEREN OOK ONS JEUGDHOEKJE? x medeklinker xvaartuig xxxxx het gevraagde woord xlidwoord x medeklinker „Jannemaa's dagen". Ach hoe heerlijk zijn de dagen Voor den kleinen Janneman. Hij heeft over niets te klagen, Is zoo blij als het maar kan Hij behoeft nog niet naar schooi, Nog twee jaar heeft hij den tijd 't Leven is voor hem slechts jool Ach, hoe dol ik hem benijd Is des ochtends Pa vertrokken, Blijft hij lief bij moeder thuis. Hangt voortdurend aan haar rokken, Loopt haar na door heel het huis t Dat het altijd zoo mocht blijven, janneman, ik gun het je best Maar helaas, dra leer je schrijven, Lezen, reek'nen en de rest Maar je bent ook niet geboren Om een kind te blijven, Jani Wil je leven naar behooren, Wel, wordt dan een flinke man'

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6