Het Zilveren Jubileum van Dr. Kohier te Capelle. Marktberichten. ning van den jubilaris prachtig geil- lumineerd was, hetgeen de omgeving in een zee van licht zette. Het jubileum van onzen hooggeach- ten dokter behoort hiermede tot het verleden en we mogen gerust zeggen, dat de bevolking van Capelle en om geving den dokter grootsch gehuldigd heeft, daarbij toonende, hoe dankbaar zij herdacht heeft de uren waarin hij haar terzijde stond en hoe groote waardeering zij voor zijn arbeid heeft. De dag van 19 Aug. zal, we twijfe len er niet aan, bij Dr. Kohier en zijn familie in aangename herinnering blijven. Bij de vele wenschen, die de jubi laris in ontvangst heeft mogen nemen, willen wij ook gaarne de onze voegen en we hopen, dat hij zijn kunde nog vele jaren in dienst der kranke menschheid moge stellen en mee moge werken aan den groei en bloei der vereenigingen, waarvan hij de leiding, of in welker bestuur hij zitting heeft. SPORT. VOETBAL WAALWIJK. W. V. V. Stormvogels Op de serie-wedstrijden uitgeschreven door de Voetbalvereeniging „Dussen- sche Boys" behaalde de vereeniging .Stormvogels" Waalwijk den eersten orijs, zijnde een bronzen sporifiguur op marmeren voetstuk. Na een zeer krachtig gespeelden wedstrijd werden de „Vroolijke Bcys" door Waalwijk met 7—2 verpletterd, waarna in een goed gespeelden wed strijd in de finale „Wilhelmina" uit Wijk met 21 werd geslagen. De „Stormvogels" kunnen op een goeden wedstrijd terugzien. Ga op den ingeslagen weg voort en ge zult nog menigmaal gelauwerd uit den strijd komen Waalwijkers. JULIANA. Zondag j 1. nam juliana deel aan de Bekerwedstrijden uitgeschreven door 3.V.V. 's Bosch. Juliana wist dooreen 5—0 overwinning op RWB zich in de Finale te plaatsen. Beide elftallien telden verschillende invallers. Zondag a s. wordt de Finale gespeeld en staat Juliana een zware wedstrijd te wachten tegen het sterke B V V. 2 s Bosch. Om 2 UHr wordt deze wed strijd gespeeld. HEUSDEN. Zaterdagmiddag speelt hier de voet. balclub uit Drunen tegen Longa alhier. CORRESPONDENTIE. De heer Sprengers uit Oudheusden plaatste in „'t Nieuwsblad van Heusden" een Ingezonden Stuk aan ons adres, naar aanleiding van onze correspon dentie in 't no. van vorige week. Hij heeft ons, zoo zegt hij, geen 'ngezonden stuk gestuurd; zeer terecht maar hij heelt een onzer correspon denten gevraagd te trachten zijn ge wichtig document uit bovengenoemd blad in zooveel mogelijk couranten geplaatst te krijgen en dies werd het ook ons gezonden. Echter wij plaatsten 't niet en dat is onze zaak. Zijn verder betoog of geleuter mis schien, is onzin en absoluut onwaar. Dat weet hij of kan hij weten en als 't hem lust kan hij zich daarvan bij ons komen overtuigen. En hiermee onzerzijds uit. Wij groeten hem. RED. Waalwijk, 23 Aug. 1930. Eieren 6—7 ct. Varkens f 17—f 20. Doorzitten 1 Stukloopen Zonnebrand j WAALWIJK. AGENDA'S. Zaterdag 5—6uur. Gymnastiek voor de aspiranten B G.V. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „De spion". Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „Violantha". Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag ]2'/4u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/a uuc Witte Bioscoop, „De spion". Zondag 6 en 81/, u. Luxor Bioscoop, „Violantha". Maandag 8 uur, Luxor Bioscoop, „De gevallen Engel". ADVERTEERT IN DIT BLAD. Wees voorzichtig met schijfschieten Gistermorgen deed zich te Ouder kerk een ernstig ongeval voor, waar bij de 16jarige P. K. uit Lochem een 00g verloor. De jongeling, was gelogeerd bij zijn oom aan den Amsteldijk. Hij ver maakte zich met diens zoon met schijfschieten. Bij het opnemen van het aantal ge schoten punten, ging plotseling de buks van zijn opvolger af. Het ko geltje trof hem juist in 't linkeroog. De knaap zal het oog waarschijn lijk moeten missen Door een sneltrein gegrepen. Donderdagochtend omstreeks half tegen is ter hoogte van de Vechtbrug een noodlottig ongeval gebeurd, bij een van de kleine spoorwegovergan gen, die uitsluitend bestemd zijn voor particulier 'gebruik en wel voorna melijk door boeren, die in de nabij heid hun land hebben, De 39-jarige schilder H. A. v. d. D. uit Culemborg was bezig bij dezen overweg zijn werkzaamheden te ver richten. Blijkbaar heeft hij den snel trein die uit de richting Amersfoort aankwam op weg naar Utrecht, te laat bemerkt. De ongelukkige werd gegrepen pn op slag gedood. Touringcar met oudjes tegen 'n boom. Woensdag omstreeks 12 uur reed een touringcar uit Den Haag, met ou den van dagen, die een bezoek aan Zandvoort dachten te brengen, door een gebrek aan de stuurinrichting te gen een boom op de Haarlemmer straat. De oudjes kwamen met den schrik vrij en werden door een bewo ner van de Haarlemmerstraat dade lijk opgenomen. De chauffeur be kwam ook geen letsel, doch de direc teur, die het gezelschap vergezelde, werd verwond door de voorruit, die bij de botsing geheel versplinterd werd. Meisje met moeite gered. Een zevenjarig meisje viel gister middag te Roermond van een sleep boot in de rivier de Maas. Door den sterken stroom dreef zij snel af, zoo dat zij al spoedig ging zinken. De'par levinker Zormen alhier, die met zijn boot in de nabijheid was, sprong ge kleed te water -en wist na veel moeite de kleine te redden. Hij was hierdoor echter zoo uitgeput geraakt, dat men hem door kunstmatige ademhaling tot bewustzijn moest brengen. Onbewaakte Overwegen. Gistermiddag reed een landbou wersknecht met een span paarden over een onbewaakten overweg van den spoorweg MechelenTerneuzen bij de gemeente Axel, toen een trein aankwam en de paarden greep. De knecht werd van den wagen geslin gerd en viel naast de locomotief. Hij bleef ongedeerd. De paarden, eigen dom van den landbouwer F. R. Dew- ker Pzn. werden gedood. Wagen en tuig werden beschadigd. Ernstig motorongeluk bij Venlo. Nabij Venlo is gisteravond tegen 10 uur de motorrijder J. in volle vaart tegen een boom gereden. J. en zijn meisje, mej. M., dat op de duo zat, werden op slag gedood. Het motorrij wiel'werd totaal vernield. Blijkens een bericht in de Nieuwe Venlosche Crt. was de motorbestuur ier zekere Jacobs uit Bracht Duitsch- 'and en het vrouwelijke slachtoffer mej. Mulder uit Venlo. De lijken zijn overgebracht naar bet ziekenhuis te Bregel (Duitsch- kifld), Japansche toeristen in de lava omgekomen. Uit Tokio wordt gemeld, dat zes toeristen zijn omgekomen in de lava, gedurende een eruptie van de Asama- vulkaan, welke gistermorgen plaats bad. De toeristen bevonden zich op 600 Meter van den krater. Op hel Mgenblik van de uitbarsting werden aardschokken gevoeld. Alpentouristen gedood. Twee Parijsche studenten, die den lont Blanc wilden bestijgen, werden ioor slecht weer overvallen. Zij vielen in een afgrond en wer- op slag gedood. Dit is het derde ®geluk binnen den tijd van drie da gen. Kinderverlamming. Daar sedert 16 Juli gevallen van binderverlamming zich te Gouda niet ■neer hadden voorgedaan, werd ver ondersteld, dat het gevaar was ge keken. Nu hebben zich plotseling weder om nieuwe gevallen geopenbaard. Het betreft een tweetal meisjes, oud 1 en - jaar en een jongen van 18 jaar. Zij zijn allen naar het van Iterson- mekenhuis overgebracht. in totaal zijn in Gouda thans 35 jmrsonèn door polyomyelitis aange- Bij een 4-jarig jongetje te Vlaar- mngen is kinderverlamming gecon stateerd. Dit is het vierde geval in die takken gemeente. Het kind is in de ba- opgenomen. Dat het zilveren ambtsjubileum van onzen hooggeachten en algemeen beminden geneesheer, Dr. Ph. J. Ivöhler, niet onopgemerkt zou voor bijgaan, spreekt haast vanzelf. Im mers, Dr. Kohier is iemand, die on der alle klassen der bevolking groote sympathie geniet, omdat men nooit tevergeefs zijn hulp inroept, die steeds gereed staat, hetzij overdag of des nachts, bij regen of wind, om zijn kennis in dienst der lijdende mensch heid te stellen. Hij is iemand, die zijn hulp verleent op een wijze, die alle lof en waardeering verdient. Geen won der dus, dat zich eenigen tijd geleden, op initiatief der dames Mevr. Oerle- mans-de Roon en Mevr. Quirijns-Oer- lemans uit de ingezetenen een comité heeft gevormd, waarin zitting hadden de dames Mevr. Oerlemans-de Roon, Mevr. Quirijns-Oerlemans, Mevr. de Roy van Zuidewijn, Mej. N. de Roon, Mej. N. v. d. Hoeven en de heeren A. Oerlemans, P. Quirijns, G. A. S. de Bas, E. Colet, H. Kerst, H. J. Spie- rings, G. Heymans en Adr. Dekkers, met het doel den dag van 19 Aug '30 voor Dr. Kohier tot een onvergetelijke te maken. Enkele dagen voor den jubileum dag was men reeds ijverig in de weer met de versiering, zoowel in- als uit wendig van het voormalige raadhuis, waar de huldiging en verdere feeste lijkheden zouden plaats hebben, ter wijl ook de woning van den jubilaris in een passend feestkleed werd gesto- lang der boerenleenbank had gedaan. Als blijk van waardeering werd hem een rooktafel met rookstel aangebo den, welk cadeau door den jubilaris in dank werd aanvaard. Hierna nam de heer E. Colet het woord om den dokter namens de ver eeniging tot verbetering der volkshuis vesting te dezer plaatse, waarvan de jubilaris eveneens voorzitter is, te complimenteeren. Uit erkentelijkheid voor zijn verdiensten als voorzitter dezer vereeniging, werd hem door spreker een bloemenmand aangebo den. In hartelijke bewoordingen be dankte de jubilaris voor deze attentie grammen, kaartjes, brieven, benevens tal van fraaie bloemstukken, .het een al mooier dan het andere, waar onder van het gemeentebestuur, be stuursleden Boerenleenbank, Muziek gezelschap „Kunst na Arbeid", Ge mengde Zangvereeniging ,,'t Roze- knopje", de buren en meer anderen, had de jubilaris dien dag in ontvangst te nemen. Des avonds half 8 zag men van alle richtingen de belangstellenden toe- stroomen en weldra bewogen zich in de omgeving van het voormalig Raad huis honderden en honderden belang stellenden, zoodat een ongekende drukte heerschte in ons anders zoo stille dorp. Het doorgaand verkeer kon zich slechts langzaam een weg banen door de samengestroomde mas- j sa. Ongeveer 8 uur bracht de gemeng de zangvereeniging 't Rozeltnopje, on der leiding van haar directeur, den heer N. Snijers, een serenade. Namens de zangvereeniging werd de dokter gehuldigd door den Voorzitter, den heer W. G. Treffers. Daarna verscheen het muziekgezel schap „Kunst na Arbeid", onder lei ding van zijn directeur, den heer A. Christ, tot het brengen van een sere nade, waarna de voorzitter der mu- ziekvereeniging, de heer J. Michaël, den jubilaris complimenteerde na mens het gezelschap. Hierna ving op de prachtig versierde en verlichte kiosk, geplaatst op het voorplein van het oude Raadhuis, het concert aan, Dr. P. H. J. KÖHLER GEHULDIGD. (Foto Persbureau „Het Zuiden" datum 20-8-30. Te Capelle (N.-B.) werd feestelijk het 25-jarig ambtsjubileum van Dr. Kohier herdacht. Wij fotografeerden den gehuldigden jubilaris met familie en feestelingen. ken. En toen Dinsdagmorgen van vele woningen de vaderlandsche driekleur lustig wapperde, wat kleur en leven aan de straten bracht, had ons dorp een feestelijk aanzien. Tegen half 12 begaven de comité leden en belangstellenden zich naar het voormalig Raadhuis, waar in de smaakvol versierde Raadzaal de officieele huldiging door het Comité namens de ingezetenen en velen uit de omliggende gemeenten, waar Dr. Kohier, in verband met zijn practijk, eveneens een zeer geachte en beminde persoonlijkheid is, zou plaats hebben. Half twaalf werd de jubilaris met zijn familie, na aankomst op 't Raad huis door het comité in de Raadzaal ontvangen, waarna de heer H. Kerst in hartelijke en waardeerende be woordingen de verdiensten van den jubilaris niet alleen als geneeskundige, doch ook op ander terrein in het maatschappelijk leven dezer gemeen te huldigde, in welke huldiging spre ker ook Mevr. Kohier betrok. Namens de gemeentenaren en velen uit de aangrenzende deelen der omlig gende gemeenten, bood spreker hem een prachtige bloemenmand aan, be nevens een Perzisch tapijt, tafelkleed en bijpassende kleedjes, waarna de eerewijn werd aangeboden. Zichtbaar aangedaan dankte Dr. Kohier voor deze hulde en de hem aangeboden cadeaux, alsook voor de feestelijkheden op dezen dag te zijner eere georganiseerd. Namens de plaatselijke Coöperatie ve Boerenleenbank, tot welker oprich ting de jubilaris een krachtige stoot gegeven heeft, en waarvan hij sedert het bestaan directeur is, werd hij toe gesproken door den heer G. A. S. de Bas, die in warme woorden hem hul digde voor alles, wat hij in het be- van de bouwvereeniging. Nadat nog even door den heer A. Oerlemans het woord gevoerd was en een foto gemaakt was, was de offi cieele huldiging afgeloopen. Van de receptie des namiddags van 3 tot 5 uur hebben zeer velen gebruik gemaakt om persoonlijk den dokter hun gelukwenschen aan te bieden, 't Was gedurende deze 2 uur een aan houdend komen en gaan van belang stellenden, groot en' klein, want ook de jeugd maakte van deze gelegenheid gebruik den dokter de hand te druk ken en te feliciteeren. Ook vele tele- waarbij om beurten de zangvereeni ging en het muziekgezelschap eenige nummers ten gehoore brachten. Na afloop van het concert trok het muziekgezelschap onder het blazen van opgewekte marschen en gevolgd door een groote menigte, naar het re petitielokaal, waarmee aan de feest viering op straat een einde kwam, doch binnen de muren van het Raad huis bleef men nog eenige uurtjes in opgewekte feeststemming bijeen. Het Raadhuis, evenals de kiosk, was door honderden electrische lamp jes feëeriek verlicht, terwijl de wo- (Foto-Persbureau .Het Zuiden" datum 20-8-'30.) Die van dankbaarheid getuigen. Dr. P, J. H. KÖHLER, Arts te Capelle, herdacht gisteren zijn zilveren ambts jubileum en werd deswege hartelijk gehuldigd. Een der oudere patiënten dankte in gevoelvolle woorden.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 7