Nieuws uil Kaatsheuvel e ,s7 s& tóa» Branito-verkers. Geur. uan Dagmeisje De Ken. Stooms* A.D. meisu-k aankomende De Warmte Te koop: bestelauto, Bekendmaking. ingezonden stukken. een net aankomend verleend tot het electro-landbouw- Smits vergunning plaatsen van een motor van 3 P K Onze dorpsgenoote Mej. Th. Kuijten slaagde voor het examen baker. Zij werd opgeleid van wege de ver eeniging «Het Wit—Gele Kruis Dezer dagen is een aanvang ge - nomen met hat electrisch verlichten van het spoorwegstation Waspik— 's Gravemoer. Een mooie verbetering. Van Zondag 31 Aug. tot en met Woensdag 3 Sept. a s. wordt alhier de kermis gehouden. Maandag morgen tien uur geeft de Harmonie „Volks vlijt en Volksvermaak" haar traditioneel matinée in de concertzaal van den heer H. van lersel, met medewerking van het Duo Possemiers, artisten van Les Folies Bergères uit Brussel. Dins dagmorgen om tien uur treedt in het café van den heer Chr. Montens de -alom bekende karakter komiek |os. de Winter uit Breda op. Verschillende attracties zijn op het kermis terrein aanwezig, waaronder hef bioscoop theater 'van den heer Riozzi en het circus de Muljck. In verschillende cafés bestaat gelegenheid tot dansen Moge de kermis door geen enkelen wanklank worden verstoord. RAAMSDONK. De najaarskeuring voor springstieren zal voor deze ge meente plaats hebben te Oosterhout op 9 Sept. a.s. om tien uur v.rn. Door B. en W. zijn vergunningen verleend aan de Gebr. Kleijn tot het bouwen van twee dubbele woningen in de Suikerstraat en aan J.j Dekkers t tot het bouwen van een bergplaats achter zijn woning aan den Keizeisdijk. Deze week is een aanvang ge maakt met het vernieuwen van de Molenstraat. De oude klinkers worden opgebroken en vervangen door nieu we. Het yerkeer heeft nu plaats langs de Nieuwe weg, Bergenstraat, Stations straat. 1 Dezer dagenis op den Kerkweg een wagen met graan van den land bouwer de B. alhier omgevallen. De B. wist nog tijdig van den wagen te springen en kreeg zoodoende geen letsel. De wagen was maar een weinig beschadigd. De vorige week stonden bij de plaatselijke arbeidsbeurs als werkloos ingeschreven 14 grondwerkers. RAAMSDONKSVEER. De Eerw. Frater-onderwijzer Stephaan (in de wereld H. A. van Kuijk) komende van Eindhoven is benoemd aan de St. Theodorusschool alhier. Door de Voetbalvereniging „de Veerache Boys" zijn groote seriewed strijden uitgeschreven, die zullen wor den gehouden op Zondag 31 Aug. a.s. op het terrein in de Werfkampen. De volgende wedstrijden zullen plaats hebben van. 12—1 uur Zwaluwen I Raams- donksveer—Dussensche Boys van 1—2 uur Juliana l Ousterhout— Be Ready II Hank van 21 /24 uur Groote belangrijke; tusschenwedstrijd die wordt gespeeld tusschen de Veersche Boys en een der sterke T.AC. Combinaties uit Til burg van 4'/a6 uur Eindwedstrijd om den len of 2en prijs tusschen winnaar A. en B. Om plm, 7 uur heeft de prijsuiideeling plaats in het clublokaal in de Groote Kerkstraat. Het concert dat Vrijdagavond 29 Aug. door de Harmonie „St. Bavo" van het Dorp op de kio3k alhier wordt gegeven, heeft plaats om half acht. De Eerw. Frater Fortunatus (in de wereld L. Verhoeven) is benoemd tot onderwijzer te Vught Huize Steen- wijk en de Eerw. Frater M. Guliëlmo (fn de wereld A. van der Linden) is benoemd tot onderwijzer te Tilburg Klooster St. Denis. Beiden waren werkzaam als onderwijzer aan de St. •Theodorusschool alhier. Naar we vernemen, zal op Zater dag 30 Aug. a.s. de nieuwe zaak in goud, zilver, horlogerie en optiek van den heer W F. Stassar aan den Keizers dijk alhier geopend worden. MADE. Zaterdag 30 Augustus zal de nieuwe Geref. Kerk te Drimmelen, onder leiding van ds. F. de Vries van Raamsdonksveer, in gebruik genomen worden. DOEVEREN. Zondag j 1. heeft ds Broekhuizen, Ned. Herv. Predikant te Oostrum, vroeger alhier, zijn 40-jarige ambtsbediening herdacht. Christiaan Broekhuizen werd 15 Januari 1862 te Assen geboren. Hij bezocht de Fran- sche School en de Hoogere Burger school aldaar, alsook het Christelijke Gymnasium te Doetinchem. De jubi laris studeerde aan de Universiteit te Utrecht en werd in Mei 1890 candldaat in Gelderland. 24 Augustus van dat jaar bevestigde zijn vriend ds. F. W Smit van Nijmegen hem in onze ge meente, destijds verbonden te Gende- ren in het predikambt. In 1893 vertrok hij naar Losdorp: om zich 3 Juli 1894 aan zijn tegen woordige gemeente te verbinden. Ds. Broekhuizen bekleedde in den loop der jaren tal van functies en Is thans nog praeses van het classikaa' bestuur van Dokkum, secretaris van het Weduwen- en Weezenfonds in de classis Dokkum, kerkvisitator Friesland en bestuurslid van de Chr Kweekschool te Dokkum. 1606.96. De gemeenterekening werd vastge steld met voor den gewonen dienst een nadeelig slot van 4803.86 en voor den kapitaaldienst een batig slot van 10450.26. De begrooting 1931 werd in han den van een commissie van onder zoek gesteld. Bij de rondvraag wees de heer De Graaff op den onnoodigen post die uitgetrokken was voor de nacht wacht en de ongelijke vergoeding voor het vlaghijschen in de verschil lende dorpen. Beide punten zullen bij de begroo ting behandeld worden. Hierna werd de vergadering geslo ten. Het uitvoerig verslag volgt in ons nummer van a.s. Woensdag. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 30 Aug. 1930 De jaarlijksche processie ter eere van St. Cornelis naar Bokhoven gaat van hier uit op 18 Sept. e.k. Het programma der Heusdensche Winkelweek luidt: Zaterdag 30 Aug. 8.15 n.m. opening door den voorzitter der Winkeliersvereenigingdaarna concert van de Heusd. fanfare. Woens dag 3 Sept. Bezoek van den aoto- reclamefilmwagen der N.V. Vennoot schap „Klemaf". Deze vertoont de film in alle straten. Vrijdag 3 Sept 8 uur n.m. concert der fanfare der H. Familie. De Oranjefeesten zullen plaats hebben op de Prins Hendrikkade en aanvangen om circa 2 uur, waarna ringsteken op fietsen voor oudere jon gens en meisjes, alles opgeluisterd door onze beide fanfarecorpsen. Des avonds van 7 tot 8 uur concert door de R.K. fanfare daarna door Heus densche fanfare en om 9 uur vertoo ning eener openlücht biscoop. De nakeuring van stieren van minstens één jaar vanwege de Prov.- Commissie der Veefokkerij in Noord- Brabant heeft hier plaats op 15 Sept 1 uur n.m. OUD-HEUSDEN. Als een bijzon derheid kan worden vermeld, dat alle belanghebbenden op het verzoek schrift hebben geteekend, opdat hun dorp bij Heusden wordt geannexeerd. Stokkermans, Schoenfabrikante op de Rechtvaart alhier. Koninginnefeest Kaatsheuvel 1930. Onder leiding der Vereeniging „Kaatsheuvels Belang" viert Kaats heuvel op Zaterdag a.s. den vijftigsten verjaardag van H M. de Koningin. Programma 11 uur v.m. Zangaubade voor het versierde gemeentebuis door de kin deren van alle scholen met begelei ding van muziek van het Kon. Mu- ziekgez. „Euphonia".Gezongen wordt: Wien Nederlandsch BloedWilhel mus en Wij willen Holland houen. Na de aubade tractatie van alle leerplichtige schoolkinderen. 2 uur n.m. Groote Kinderoptocht opgeluisterd met muziek van de Kon. Erk. Harmonie „Apollo", Dir. PD Bisselink. Er worden prijzen toegekend voor de mooiste versierde fietsen, de mooi- ste groepen en de mooiste versierde voertuigen en andere vehikels. 4'/2 uur Kinderspelen op het D.E.S Voetbalterrein achter het Gemeente huis voor de jongens der Broeder scholen, waarbij alle deelnemers een prijs kunnen winnen. De pijrsuitdee ling beeft na afloop plaats in de St Jansschool. De kinderspelen worden met muziek van Apollo opgeluisterd 8 uur Groote Volksconcerten op de verlichte kiosk op de Markt door de Harmonie van het Kon, Muziekgez. Euphonia, Dir. A. Stravers en de Kon. Erk. Zangvereeniging Bel Canto, Dir. Jan Tuerlings. A. EUPHONIA. 1. Volksliederen. 2. Graf Zeppelin, Marsch Teike. 3. Frau Luna, Ouverture Lincke. 4. Valse Militaire Beige Fremaux. Pauze. B. BEL CANTO. 5. Wien Neerlandsch Bloed. 6. De Liefste Plek, Joh. H. Loser 7. Hollands Vlag J. P. J. Wierts 8. Avond voor Heiligerlee W. Kerper. 9. Met het Koningshuis vereend A. Vergeest 10. Domine Salvam fac J. P. J. Wierts 11. Wilhelmus. C. EUPHONIA. 12. Le Concours, Marsch Langlois. 13. Potpourri Populaire. 14. DerTreue Husar, Marsch Frantzen. Biljart—Concours Zaterdag 23 Augustus 1930 is onder groote belangstelling het BiljartConcours ge vestigd bij den Heer L. de Bondt. Markt straat 191 te Kaatsheuvel, door de Biljart- vereeniging de Wed. Smit geopend. De uitslag was als volgt Wed. Smit beurten 182, punten 283, gemiddelde 1.55 Onder Ons beurten 179. punten 274, gemiddelde 1.53 DINSDAG 26 AUGUSTUS. Amicitia, Loonopzand beurten 165, punten 289, gemiddelde 1.72 Onder Ons, Kaatsheuvel In de samenstelling van dat pro gramma had niemand anders de hand. Waarom nu Apollo in den optocht mede trekt en niet Euphonia?? Ook daarop willen we „Opmerker gaarne antwoorden. In de vergadering door hei bestuur van K.B welke vereeniging 't Konin— glnnefeest evenals andere jaren orga niseert, op Zondag 17 Aug. in café Restaurant Alpb. Snoeren van Heesch gehouden, miste het, tot zijn groote spijt den heer A. Schalken, bestuurslid van K.B en President van Apollo. Waar deze vergadering meer speciaal belegd was om het Koninginnefeest te regelen, was het absentisme van den heer S., wiens afwezigheid echter om gezondheidsredenen verklaarbaar was, een hinderpaal in het opzetten van 't programma. Het was K B. daarom,zeer aangenaam, omtrent de regeling der harmonie medewerking, staande de vergadering met den heer Bisselink te kunnen confereeren. Waar tuphonia nu aangewezen was om het avond concert te geven, kon de heer B. er zijn volle goedkeuring aan geven, dat de optocht en de kinderspelen door Apollo met muziek zouden worden opgeluisterd waartegenover Euphonia dan op zich nam om, naast 't avond concert, bij de Zangaubade door de kinderen, mede te werken. Wij kunnen wei reeds een jaar vooruit spreken en mededeelen, dat als Apollo 'n volgend jaar zich bereid verklaart om koninginneconcert in de plaats te geven, bij de eventueel te vieren kinderoptocht en spelen Eu phonia zal aangezocht worden om zijn medewerking te verleenen. Opmerker behoeft dan absoluut niet bevreesd te zijn dat „Apollo weer als trekpaard" zal worden gebruikt en voor „het zwaarste werk worden gezet". Laat ons echter het opluisteren en medewerken van een Koninginnefeest niet als „trekpaardenlast of zwaar werk" kwalificeeren. Als vereenigingsmenschen hebben we tegenover het publiek ook plichten waaraan wij ons, al mogen ze soms zwaar schijnen, niet mogen ontt ekken. Ik vertrouw „Opmerker" voldoende te hebben ingelicht, omtrent de regeling der concerten en die der koninginne dagviering. Mocht hij verdere ge motiveerde bemerkingen hebben, dan staan wij hem gaarne ten antwoord. J. TUERLINGS Lid der Concertcoromissie. veroorzaakt Slapeloosheid, maakt Benauwd en Onrustig. MÜQbardt's Zennwlablel- ten maieen Kalm en geven U eenVerkwik- kenden slaap. Buisje 75 ci. Bij Apoth. en Drogisten. SPORT. EETHEN. 10 Vergadering van Vrijdag v.m. uur. Besloten werd een perceeltje grond te verkoopen aan A. A. Kramer. Een verzoek om hoogere subsidie van het Groene Kruis werd aange houden,. Het kohier der straatbelasting werd goedgekeurd op een bedrag van Kaatsheuvel, 29 Aug. 1930. Door de hitte bevangen Toen de hulpbesteller van het Post kantoor zekere S. hedenmiddag van het Slation Waaiwijk met post terug keerde werd hij In Sprang door de hitte bevangen. Bewusteloos werd hij een woning binnengedragen, en daar hij niet in staat was den weg verder alleen af te leggen, werd hij per auto naar hier vervoerd. Zijn oestand is thans weer veel verbeterd. Koninginnefeest. De groote afflche's overal aange- langen, geven 'n beeld, hoe Kaats heuvel dit jaar Koninginnedag viert. Werkt 't weer mede dan zal onge twijfeld deze feestviering zooais steeds n alle opzichten slagen Door de zorgen van 't gemeente bestuur wordt het front van 't gemeen huis en de kiosk op de Markt voor die gelegenheid verlicht en versierd om de aandacht van 't publiek ook op de officieele viering van den 50en verjaardag van H. M. de Koningin te trekken. Zoo de burgerij daarnaast van ieder huis de driekleur laat wapperen, krijgt Kaatsheuvel Zaterdag ongetwijfeld een nationaal aanzien. Ieder tooie zich daarbij met Oranje of de nationale kleuren om daardoor uiting te geven aan zijn nationaliteitsgevoel en de eerbied voor onze geliefde Koningin. Een dames—comité zal ten bate van 't Koninginnefeest, waarvoor K B niet over voldoende middelen beschikt, oranje- en driekleur—knoopen te koop aanbieden. Niemand weigere 'n knoopje, doch offere graag 'n dub beltje voor 't welslagen van den dag!1 Postkantoor. De Directeur van het Post- en Telegraafkantoor alhier deelt ons mede, dat op Maandag 1 September a.s., welke dag van Regeeringswege is aangewezen voor de viering van den verjaardag van H. M. de Koningin het kantoor voor den postdienst open is van 8.30-12.30 alleen voor zegel verkoop en behandeling spaarbank zaken, telegrafische postwissels en spoed behandelingen van den postche que en girodienst, terwijl de tweede en de derde briefpostbestelling en de 2de pakketpostbestelling op dien dag niet zuilen worden uitgevoerd. Voor den telegraafdienst en den telefoon dienst is het kantoor opengesteld als gewoon. De busrechthouders kunnen op de gewone tijden hunne correspondentie afhalen. Telefoon Aan het telefoonnet is onder num— H.E.C. Zondag j.l. speelde ons eerste elftal tegen den tweede kiasser Gudok uit Tilburg een vriendschappelijken wed strijd welke door HEC met 1—3 ver loren werd. Hoewel zoo'n wedstrijd begrijpelijk niet zoo spannend is als een voor de comp. kan toch geens zins van een slappe vertooning ge sproken worden, zeker niet als men belangstelling voor zulke wedstrijden De indeeling laat lang op zich wachten. Over 14 dagen zullen de wedstrijden waarschijnlijk wel aanvan gen en thans is nog niet vastgesteld hoe de versch. clubs ingedeeld zullen worden. Het zal wel reeds bekend zijn dat onze vereeniging op 1 jan. a s. haar tienjarig bestaan zal herdenken. Voor deze gelegenheid is door HEC met toestemming van B. en W. van Waal wijk een loterij uitgeschreven waar van de uitloting zal plaats hebben in de maand December. Deze loten zijn nu reeds grootendeels verkocht, zoo dat de trekking in geen geval uitge steld zal worden. Diegenen, die echter nog geen loten hebben, zouden wij willen verzoeken ons alsnog op deze wijze te steunen. Ook worden thans de donateurskaar- ten afgegeven. Wij vertrouwen gaarne dat allen die ons daarmede reeds ge- gesteund hebben, ook dit jaar niet zullen nalaten de kaarten aan te ne men. CAPELLE. De postduivenvereeniging „De Lucht vaart" alhier hield j.l. Zondag in combinatie met de Kaatsheuvelsche vereeniging „De Getrouwe Duif" een wedvluchf vanuit Harwich met den volgenden uitslagP. Grootzwagers, 1, A. Snaphaan, 2, jac. Treffers, 3, C. Oerlemans, 4, H Netten. 5, G. Vos, 6 12 13, C. Corstanje 7, P. van der Velden, 8, E. Haverhals, 9, M. Don ders. 10, M Mesch, 11 en Chr. van Heeswijk, 14. Eerste overduii G Vos. Aankomst le duif 10 36 2 en laatste prijswinnende duif 11.0 59. DRUNEN. Zondag hield de postduivenvereeni ging „de Postduif", gevestigd in het café van der Geld een wedvlucht van uit Compiegne. Afstand 300 K.M. De prijzen werden behaaid als volgt: lste 6-11 en 13e prijs H. Berg mans, 2e 7 en 8ste prijs A. v. Loon- van Huiten, 3e 4-5-9-10 en 12e prijs Gebrs Ravesteijn—van Loon. Scheerweg, Gebrs. Ravensteijn-— van Loon, Stiphout, Koningspoule. Gebrs. Ravesteijn- van Loon, Stiphout. Het kampioenschap werd behaald door de Gebr. Ravesteijn—van Loon, Stiphout. Duiven los 7 uur. De eerste duif bereikte het hok om 10-47—26. De laatste om 10—56—38. De warmte. Gisteravond om half negen ij 71-jarige boekhouder S. uit de hofstraat op den Beukeisdijk te terdarn door de warmte bevangen raakt en onwel geworden. De gene# kundige dienst heeft hem thuis gs bracht. - Naar de Engelsche draadlooj dienst meldt, blijft de hitte in Engi land voortduren. Te Londen bedroe de temperatuur gistermiddag in schaduw 92 gr. evenals Woensdag, Er zijn gisteren 6 menschen dm de hitte bezweken en uit alle deelt van het land komen berichten mannen en vrouwen, die op sl flauw vielen. Reuter meldt nader, dat om 17 gistermiddag op het departement luchtvaart te Londen een temperatu van 93'/* gr. geregistreerd is. Het meteorologisch instituut te Lol den heeft verklaard, dat het Dondt dag de warmste dag sinds 7 jaar geweest en de warmste Augustusi sinds 19 jaar. Ook in Spanje is 't zeer wan Poolsch toestel komt in een metr terecht. Woensdag zijn te Warschau militaire vliegtnigen gestart voor rondvlucht boven Polen en de slat der Kleine Entente. Een Poolse machine stortte kort na de start een meer. Hierbij verdronk de waa nemer, terwijl de bestuurder zich veiligheid kon brengen door mi van een parachute. Een tweede Po: sche machine, die een noodlandii op Cechisch gebied moest makt werd buiten mededinging gesteld DONDERDAG 28 AUGUSTUS. Willielmina, Drunen beurten 112, punten 300, gemiddelde 2.67 Onder Ons, Kaatsheuvel beurten 108, punten 204, gemiddelde 1.88 De stand Amerikaansch spel is 22 punten De stand Serie spel is 19 punten. A.s. Dinsdag 2 September komt de Biljart club „Amicitia" van Loonopzand. Op Zaterdag 30 Augustus geen wedstrijd wegens Konninginnedag. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Kaatsheuvel 28 Aug. 1930. Mijnheer de Redacteur Gaarne zag ik onderstaande regelen geplaatst in uw blad van Zaterdag 30 Aug. als antwoord op het schrijven van „Opmerker* in uw nummer van Woensdag 27 Aug. Bij voorbaat dank. J, Tuerlings. Apollo een trekpaardje? Met verwondering lazen we het artikeltje van „Een Opmerker" in het Woensdagnummer van den Echo. Wien Opmerker daarmee in het gevlei wil komen, kunnen we niet snappen. jammer dat schrijver niet zijn naam <?ioemt, we konden hem dan uitnoodigen *n volgend jaar 't concerten-programma mede te regelen. Om echter verkeerde indrukken weg te nemen, die mogelijk zijn schrijven kon scheppen, willen ■we even ter zake zijn. Het komt „Opmerker" vreemd voor dat Euphonia het Koninginneconcert geeft. In antwoord hierop vriend Opmerker: „De commissie, die het concert programma voor den geheelen zomer samenstelt, bestaat uit één bestuurslid van Euphonia, één bestuurslid van Apollo en één K.B.-lid teven bestuurs- lid van Bel Canto. Wijl door ziekte, het Apollo bestuurslid, dit voorjaar de besprekingen niet kon meemaken, is als plaatsvervanger hiervoor opgetreden heer P. B. Bisselink. zoo gering is, ofschoon deze bij dezen wedstrijd toch nog meer was als bij de vorige. Nu het nieuwe seizoen voor de deur staat, gaat het natuurlijk om een zoo goed mogelijk elftal bijeen te krijgen waarvoor zulke wedstrijden dan ook heel nuttig zijn. Door de groote tegenslagen die HEC den Iaat. sten tijd heeft moeten ondervinden zijn er nogal veranderingen in het elftal noodig geweest. Onze verwach tingen waren, eerlijk gezegd niet hoog maar na dezen wedstrijd hebben wij toch meer moed gekregen. De links backplaats wordt nu ingenomen door Alb. Verhoofstad die Zondag j.l. be wezen heeft ook hier z'n mannetje te staan en behoeven wij hier geen betere te wenschen. Als de rechtsback na zijn rustkuur ook weer ingespeeld is krijgen wij weer de hechte achter hoede van vroeger. De spilplaats waar wij zoolang mede gesukkeld hebben is thans ingenomen door een jeugdigen speler die nu reeds voldoet zoodat, met een beetje goeden wil van hem, HEC nog veel pleizier kan hebben. De beide kanthalfs zijn beproefde krachten waarvan A. v. d. Wiel thans aanvoerder is geworden, Door zijn schitterend spel van Zondag j.l. heeft hij bewezen ook op dit gebied de naam aanvoerder waardig te zijn. Hij zal echter een moeilijke taak krijgen om in de a.s. comp. met z'n elftal succes te bewerken. Maar door woord en voorbeeld zal hem dit wel ge- lukken. Aan de voorhoede zal nog wel eenigszins geschaafd moeten worden. De middenvoorplaats kan als anders, niet beter bezet worden, terwijl de linksbinnen wel wat meer activiteit aan den dag mocht leggen. De links buiten is de van ouds bekende zwoe ger en z'n plaats altijd waardig. De rechterwine kan veel beter dan Zondag. De rechtsbinnen had z'n spel veel nuttiger kunnen maken en indien BURGERLIJKE STAND. RAAMSDONK. Van 16 t.m. 22 Augustus 1930. Geboorten: Petronella J. M. d. v. D. Stoop—Hessels. Huwelijken: Adr. P. Joore jm. oud 21 j. en Jac. J. P. v. Prooyen, jd., oud 20 j. Arn. D. van Wijk jm. oud 33 j. en S. W. van Achterberg jd. oud 29 j. Overlijden: T. H. van Dongen, wed. van Adr. Vos oud 85 j. Adra. Heur- ter oud 1 jaar. In onderling overleg is toen het hij zich daar wat op toe legt zullen programma der concerten saamgesteid, nog vele goals van z n ,r"° nmpn mer 93 aangesloten de firma J. C. zooals het in elke concertzaal is ge publiceerd en door ons in verschillende bladen werd geplaatst. Op uit drukkelijk verzoek van Apollo's Direc teur is Apollo vrij gebleven van Koninginneconcert, wijl de mogelijk heid niet uitgesloten was, dat Apollo élders concerteeren moest, zooals een paar jaren achtereen geschied is. Euphonia verklaarde zich bereid op Koninginnedag te concerteeren, terwijl ook „Bel Canto" meende evenals de twee voorgaande jaren van haar nog jeugdig bestaan, zich hieraan niet te mogen onttrekken. DM is dus de reden, waarom Euphonia het concert geeft met Koninginnedag- vierinyg. voet komen. De rechtsbuiten is een speler met goede voetbalcapaciteiten die echter verloren gaan door bangheid. Het zal hem heel wat moeite kosten dit af te leeren, maar hij moet bedenken dat hij anders nooit een bruikbare kracht wordt. Indien echter de voorhoede wat aan elkaar gewend is za! het natuurlijk wel beter worden. HEC zou Zondag j.l. niet verloren hebben als de voor- hoede wat productiever geweest was en niet zooveel opgelegde kansen verknoeid waren. Met welk elftal HEC de comp. in zal gaan is nog niet definitief bekend, maar het zal wel grootendeels zijn als tegen Gudok GEMENGD NIEUWS. Auto.ongeluk bij Eist Gisternacht om 3 uur is een auto waarin 5 Arnhemsche aannemers waren gezeten op weg van de feesten te Nijmegen naar Arnhem dichtbij de kom van het dorp Eist op den Rijks weg van den betonweg afgereden. De auto reed in volle vaart tegen een paal van het electrisch licht om ver volgens over den kop te slaan en neer te komen in den vijver van een daar ter plaatse staande villa, welke vijver ongeveer l'/a meter diep is. De zware 8-cylïnderwagen drong ver in de modder. Op het hooren van den slag kwamen eenige omwonenden te hulp en hun mocht het gelukken den auto zoover te kantelen, dat 3 inzitten den gered konden worden en wel de heeren CB enLHAHenLR uit Arnhem. De bestuurder, de 47-jarige gehuwde C G werd dood van achter het stuur gehaald. De gehuwde W S K die eerst werd vermist is later op- gevischt. Hij was gedood waarschijn lijk door de botsing van den auto tegen den paal, daar hij ernstige hoofdwonden had. De overlevenden konden na verhoor door de politie naar huis gaan. Onder weg is evenwel de gehuwdè L R die aan een hartkwaal leed, ongesteld ge- worden tengevolge van de emotie. Te Arnhem is hij overleden. Nader bericht men uit Eist, dat de verongelukte auto waarschijnlijk me veel te snelle vaart heeft gereden, ge zien de sporen langs den weg. De auto is opgebotst tegen den voet van een betonnen brug en heelt in zijn vaart een electrischen telefoonpaal i verbrijzeld, is over de brug heen ge— j slagen en vervolgens met een sprong in een diepen vijver voor de villa van den heer B. terecht gekomen. Op het gegil schoten omwonenden te hulp, waarbij vooral de landbouwer M. zich verdienstelijk maakte. Het mocht hem gelukken 3 personen te redden, nadat men eerst den auto in het water had moeten kantelen. Het lijk van den chauffeur werd onmiddellijk aan land gebracht. Hij zat bekneld tusschen zitplaats en stuurwiel. Veel later pas is men geslaagd 't lijk van den ander te bergen. Deze twee slachtoffers van dit nachtelijk ongeluk, beiden gehuwd en vaders van huisgezinnen, zijn naar de algemeene begraafplaats te Eist overgebracht. Het parket te Arnhem werd van 't ongeluk in kennis gesteld doch heeft de teraardebestelling toe gestaan. LAATSTE BERICHTEN, Vas Dias seint uit Amsterdam: Naar wij vernemen is onder vliegers van de K L.M. een slakl uitgebroken. Alle diensten zijn ingang van heden stopgezet en vliegtuigen van de maatschappij t den naar Amsterdam en Rotterdi overgebracht. De aanleiding tot öi staking is een geschil tusschen vliegers en de directie over de betal van het vliegen naar Indië en: geschil met den stationschef te I sterdam over den technischen die Door deze staking za! de dit Amsterdam-Batavia, die op 25 St zou aanvangen waarschijnlijk doorgaan. Middeleeuwsch kasteel te Sittw verbrand. Donderdagavond omstreeks is door onbekende oorzaak bn uitgebroken in het middenschip het monumentale kasteel vac Ei Barboux van Roosteren,. Het greep snel om zich heen en over naar den rechter- en achten gel. De brand nam voortdurend hevigheid toe, het geheele kas was in korten tijd één vuurzee, De brandweren van Heerlen Maastricht verleenden assistentie, Met volle kracht werd het i aangetast, doch het kasteel wasit grootendeels door het vuur verm Vele antiquiteiten en kunstscbii zijn aan de vlammen ten offer p len. De schade bedraagt 250.01 Het kasteel dateerde uit de eeuw en was een der oudste kaste van ons land. ADyiRTKNTIXN. Ondergeteekenden berichten hiermede, dat zij zich vanaf heden gevestigd hebben als Zij bevelen zich voor alle voorkomende werkzaamheden als het maken van granites vloeren, aanrechtblades enz. bij het publiek aan. Past. Kuljpersstr. W a a 1 w 1) k. Voor direct gevraagd Zich te vervoegen Markt Na li Waalwijk. 45093 VRAAGT voor dlreet» Indiensttreding eenige voor veechtwerk. Een in zeer goeden staat zijnde de banden en reserve»band zijn zoo goed als nieuw. Te bevragen bij MEIJER COUVÉE, Waalwijk. 45099 gesloten Foil

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 10