gil IU 11 11 int Cor. v. d. Wiel Permanent Ware U&nder Afdelen m kus STER-TABAK STER g vanaf f 15.- ie- 8 8 TeRDE BLAD. OOL me, id en. en. MET 3-JARIGEN EN DE R. K. HOO- jBE HANDELSSCHOOL !T 5-JARIGEN CURSUS TE WAALWIJK. is 16 September a.s. reeds 14 jaar i, dat de R.K. Middelbare Han- school met vier-jarigen cursus (fr bescheiden voet werd inge- er waren in het begin een 20-tal igen, die over twee klassen wer- ,-ei'deeld en heel knus werden gebracht in een paar kamers van eerenhuis in de Grootestraat, school breidde zich uit, het ge lassen werd geleidelijk op vier eht, het werd steeds moeilijker ,et groeiend getal leerlingen nog [plaats te kunnen geven. Daarin verbetering in 1924, toen het van de opgeheven Dagnor- school vrij kwam en het plaatse schoolbestuur in de gelegenheid gesteld dit schoolgebouw te hu- Het werd verbouwd en uitge- J zoodat het aan bijna alle eischen [ten middelbare school te stellen, Niet aan alle eischen; er was Iets geen gymnastieklokaal aan Jden, welk bezwaar echter door /Inspecteur werd ondervangen, ■soorloopig vrijstelling te geven 'het onderwijs in lichamelijke ing. Het jaar 1924 was ook op e wijze van belang voor de I; de viex-jarige middelbare han- chool werd uitgebreid tot een ■re handelsschool met 5-jarigen waardoor zij een betere voor- ding kon geven voor het practi- leven en tegelijk verschillende en van benoembaarheid en stu- jchten verkreeg, o.a. maakte zij adie voor het Notariaat en de stu- lan de Handels-Hoogescholen te idam en Tilburg mogelijk, ereenkomstig de ideeën van den scteur van het Handelsonderwijs, H. Thiel, aan wien onze school reen groot deel deze promotie te ten heeft, werd het onderwijs in ■rste 2 klassen geheel volgens het ,S,.programma gegeven, terwijl in Jrie-jarigen bovenbouw meer de imische handelsvakken op den jrond werden gebracht. Toch ook liet 3-jarig onderwijs in den Éouw een algemeen kaFakter l al werd en wordt in de hoog- leerjaren b.v. correspondentie- |rwijs in de vreemde talen gege- spreekkunstig en letterkundig neemt meer uren in beslag, eds daardoor onderscheidt zich erkende hoogere Handelsschool een zich noemend handelsonder- Jnstituut, dat zich eenzijdig ten el stelt de leei-lingen klaar te maken leen half-officieel diploma in de tspondentie, soms zelfs voor een econtroleerd particulier diploma. instelling, ook een onderwij s- tlling, moet zich aan nieuwe om- .digheden aanpassen. Het bleek dat kringen steeds meer waarde |ti gehecht aan een meer wiskun- jgjeoriënteerden onderbouw. In over- itemming daarmede werd dan ook iidelijk de 3e klas van de hoogere lelsschool meer en meer gelijk aan de 3e klas van een hoo- burgerschool en deze week heeft (Ex.de Min. v. O. K. en W. den drie- onderbouw, welke vanaf Sep- uber aan alle wettelijke eischen |er 3-jarige H.B.S. voldoet, ook als lanig erkend. De school bestaat 8 vanaf 1 September uit een afzon- ftjke H.B.S. 3-onderbouw en een te H.H.S. 2-bovenbouw. Na 3 jaar lt dus een diploma H.B.S. gege- na 5 jaren een diploma hoogere lafelsschool. Wij hebben dus voor- neen officieele H.B.S. 3-jarigen en nogere Handelsschool 5-jarigen ïsus, Daarmede is het voor- bereikt, dat leerlingen, wier fes om financieele redenen, de 5- school te bezwaarlijk vinden, of füngen die later een ander onder- s-instituut willen volgen, b.v. een iddelbare Technische school, of jon- tai wier capaciteiten voldoende zijn M een 3-jarige inrichting, maar iet voor een 5-jarige „hoogere" in- icbting, toch een waardevol en offi- 'ee' diploma verkrijgen, dat hun in 'et latere leven zeer van pas kan ko- lc&- Daar goede leerlingen reeds na le jaar op onze school kunnen ®en, en anders toch nog minstens •"■dikwijls twee jaren moeten wach- voor zij in betrekking kunnen i beteekent het bezoeken van de fe'ge hoogere burgerschool hoog- Jfe één of twee extra-studiejaren, p brengt het studeeren aan de F»1 kosten medeschoolgelden en ^rekeningen. Toch wordt door estuur zooveel mogelijk getracht 1 alle leerlingen, die werkelijk i-de vermogens hebben, het bezoe- 1 der school mogelijk te maken, dit dt zoo goed voor leerlingen uit de Migemeenten als voor die van [aalwijk. Er is dan ook alle reden ''zich te verheugen over de gun- beslissing van den Minister, wei- tón Waalwijk een 3-jarige H.B.S. 't geschonken, naast de reeds be ende 5-jarige opleiding vcor het diploma Hoogere Handelsschool. Ook voor onze school blijve de leus elsior. We zijn sedert 1916 wel tógzaam, maar toch met vaste schre- en vooruit gegaan. Wanneer het Be- Uur op den moreelen en financieelen eun van Waalwijk en alle andere Langstraatsche gemeenten kan blijven rekenen, behoeft de genomen stap zelfs nog niet de laatste te zijn. Ook op andere wijze brengt dit jaar groote verbetei-ingde school zal ein delijk de beschikking krijgen over een eigen gymnastieklokaal. Sedert in '26 geen vrijstelling meer werd verleend van de verplichting tot het geven van lichamelijke oefening, werd gebruik gemaakt van het gemeentelijk gymna stieklokaal, voor onze school 'n nood toestand, welke dit jaar nog te erger zou worden, daar voortaan in elk der onderste 3 klassen per week 3 uur gymnastiek wordt gegeven. We hopen omstreeks Kerstmis op eenigszins feestelijke wijze dit gebouw in gebruik te kunnen nemen en dan tevens in de gelegenheid te zijn, de ouders over het doel en wezen en de interne aangelegenheden der school nader in te lichten. Mocht bovenstaande beschouwing voor sommige ouders soms aanleiding zijn hun zoons alsnog voor de school te bestemmen, dan is daarvoor nog gelegenheid, schriftelijk of mondeling op Maandag 45 n.m. en Dinsdag morgen vóór 9 uur. Drs. G. DE VRIES. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 29 Aug. 1930. „Waar kan ik U meer fxebben gezien?'Gij vergist U, ik ken U niet, maar wij rooken beiden Door den heerlijken geur hiervan, meent gij een vriend te herkennen." TABAK MAAKT VRIENDEN Koninginnefeest Waalwijk 1930. ZATERDAG. Ten 3 uur. Zanghulde der kinderen der vier hoogste klassen van alle lagere scholen In de gemeente (circa 800) rondom de kiosk op de Markt, met begeleiding der harmonie „St. Crispijn" 'onder leiding van den heer J. L. van Kempen. (De kinderen, die allen met oranje-sjerp, muts, ofi.d. getooid moeten zijn, komen ten kwart voor drie op de speelplaats der Eerw. Broeders bijeen Toespraak van den Burgemeester. Kinderstoet van alle kinderen met oranje getooid begeleid door de harmonieën .St. Crispijn" en „St. Jan." Ten 5'/2 uur. Concert door de har monie „St. Crispijn." Programma 1. Graf Zeppelin, Marsch C. Teike 2. Au Crepuscule, Fantaisie J. B. Minne 3. Dollarwalzer, Leo Fall. 4. DerTreueHuzar, Marsch Frantzen. PAÜZE. 5. Soldatenleben, Fantaisie Kéler Béla. b. Lustspiel, Ouverture Kéler Béla. 7. Marsch Populair, Joh. Wierts. 7—8 uur. Demonstratie der R KWaal- wljksche Gymnastiekvereniging op het Plancher op de Markt, met begeleiding der harmonie „St. Jan" Vooraf wordt met muziek door een deel der gemeente gemar cheerd. 8—10*11 uur. Groot Concert der Har monie „Concordia" van Loon-op- Zand. Programma la. Volksliederen, lb. Adlon Marsch M. Heinecke. 2. Heimkehr a. d. Fremde, Ouverture, F. Mendelssohn. 3. Mein Traum, Walzer E. Waldteufel, 4. Czardas L. Grossmann. Pauze. 5. Es lebe das Leben, Marsch A. Ischpold. 6. Ouverture Leichte Cavallerie, F. v. Suppé. 7. Rumanische Liebe, O. Köpping. 8. Elfen Geflüster, Intermezzo, M. Rode. 9. Neerlands Taptoe, A. Roeien, 10*1, uur Groote Taptoe met lakkei en lampiondragers begeleid door de harmonie „St. Crispijn" van Waalwijk en „Concordia" van Loonopzand. De harmonieën en degenen die zich als fakkel- en lampionsdragers beschik baar stelden, worden verzocht zich ongeveer 10 uur op te stellen voor de O.L, School, Stationsstraat. Het publiek kan zich achter de harmonieën aansluiten. Het Bestuur van W. B. doet een beroep op vereenigingen of jongelui om zich bij den secretaris als fakkel- of lampiondrager op te geven. ZONDAG. 12*U uur op de Kiosk op de Markt Hollands Glorie Richard Hol Domme satvum fac Giessen. uit te voeren door de liedertafel „Oefening en Vermaak" met be geleiding van koper door de har monie „St. Crispijn." Op ter feestviering. Morgen en Zondag viert onze ge meente haar Koninginnefeest en met meer luister dan anders. De vlaggen uit en een Oranje decoratie op de borst. Het bestuur van W. B. vertrouwt dat alle kinderen die onlangs aan den Volkszangdag deelnamen, morgen ten iwart voor drie, getooid met Oranje sjerp of iets dergelijks, op de speel plaats der Eerw. Broeders present zullen zijn. Dan worden na 't Wilhelmus op de Markt de bekende liedjes gezongen en trekt men na de toespraak van den burgemeester, met muziek door een deel der gemeente, waarna tractatie der kinderen. Dan volgen een concert van Crispijn, demonstratie der W.G.V. met muziek van St. Jan, concert van Con cordia, en dan taptoe met muziek van Crispijn en Concordia of muzikale wandeling der harmonien omgeven van fakkels en lampions, want werke lijk de medewerking van vereenigingen hiervoor is niet bijster groot, maar we vertrouwen dat de stemming er zoo zal zijn, dat zeer velen zich met O! zonder lampion zullen aansluiten en dat lukt wel. Zondagmorgen Liedertafel en St. Crispijn in Domine Salvum fac en Hollands Glorie, en des avonds groot Koninginnebal in Musis. Aan allen een prettig feest 1 Postdiensten enz. op 30 Augustus De Directeur van het Post— en Telegraafkantoor te Waalwijk maakt bekend, dat in verband met de viering van den verjaardag van H. M. de Koningin op 30 Augustus a.s, he postkantoor en de daaronder hoorende hulpkantoren, poststations en post agentschappen voor postzaken gesloten zullen zijn vanaf 2 uur des namiddags. Voorts is het kantoor den geheelen dag gesloten voor het aannemen van Girostortingen en voor het uitbetalen van Cheques (behalve die met spoed- behandeling), alsmede voor de behan deling van Po^iwissels (uitgezonderd de telegrafische), Postbewijzen en Qaitantien, alsmede voor de distributie van pasmunt. De Telegraaf— en Telefoondiens ondergaan geen wijziging. R.K. Hoogere Handelsschool met 5—jarigen cursus. R.K. H. B. S. met 3-jarigen cursus Naar wij tot ons genoegen kunnen mededeelen, heeft de Minister van O. K. en W. goedgevonden, dat vanaf 1 September 1930 onze Hoogere Handelsschool met 5-jarigen cursus wordt omgezet in; een H B. S met 3—jarigen cursus (als onderbouw) en Hoogere Handelsschool met 2—jarijgen cursus (als bovenbouw). We mogen ons dus verheugen in 't bezit van eene Hoogere Burger school mei 3—jarigen cursus en eene Hoogere Handelsschool met 5—jarigen cursus. Zeer zeker zal het onze mooie instelling ten goede komen, maar niet minder de jongelui uit plaats en omgeving, die hierdoor een prachtige voor—opleiding voor vakschool e.d. vinden, waar ze behalve 5 jaar H.B.S. hier eind—examen H.B.S. drie jaar kunnen halen en van den vijfjarigen cursus drie jaar in onze plaats kunnen studeeren. Voor het 2e toelatingsexamen, dat Dinsdag 2 Sept. vanaf 9 uur v.m. gehouden wordt, hebben zich alsnog 9 candidaten aangemeld, zoodat de volgende cursus met ongeveer 20 nieuwe leerlingen zal worden aan gevangen. Wij verwijzen verder naar achter staande advertentie, waar gemeld wordt dat verdere aangiften voor het toelatingsexamen schriftelijk of monde ling kunnen worden gedaan op a.s. Maandag 1 Sept. van 4—5 uur bij den directeur der school. Rijksvakschool. Gedurende de vacantie zijn bij den directeur der Rljksvakschooi voor Schoenmakers en Leerlooiers alhier nog verschillende aangiften voor den nieuwen cursus binnengekomen. De afdeeling Machinale Schoenmakerij zal waarschijnlijk ruim 20 leerlingen tellen, terwijl de looierijcursus door 4 a 5 jongelui zal worden gevolgd. Met verschillende Belgen zijn nog onderhandelingen gevoerd, doch deze zijn afgesprongen op de hooge kosten die deze jongelui moesten maken in verband met den lagen franc—koers, hetgeen zeer te bejammeren is, daar in den laatsten tijd in België veel belangstelling voor onze school blijkt te bestaan. Feestelijkheden In v.m. Besoijen. De vereeniging „Koninginnedag" heeft ter viering van H. M.'s 50sten verjaardag en ter herdenking van haar 10—jarig bestaan twee feestdagen georganiseerd, nl. op Zaterdagen 6 en 13 September a.s. 6 September zal des namiddags de harmonie St. Crispijn met de school kinderen vanaf de Haven naar het R.W.B.—terrein trekken, waar groote kinderspelen gehouden worden. Elk kind ontvang een prijs en een ver snapering. Des avonds 7 uur geeft de Gem. Zangvereeniging „Vooruitgang zij ons doel" eene uitvoering, ten uur gevolgd door een concert der harmonie „Sophia's Vereeniging" van .oonopzand. 13 September trekt St. Crispijn met de Gymnastiekvereeniging B G.V., de voetbalclub R.W.B., Chr. Zangvereen. „Hallelujah", het schuttersgilde „St. Crispijn en Crispinianus" en een 20-tal ruiters, vanaf de Haven naar 't voet Ijalveld, waar door B.G V. een gymna stiek—uitvoering en door R.W.B. een ïecostumeerde voetbalwedstrijd wordt gegeven. In de pauze carrousselrijden en na afloop eenige attracties door de ruiters. Tijdens de muzikale wandeling zullen de oprichters van „Koninginnedag" worden gehuldigd. Ten 7'/i uur concert van Hallelujah en ten 8'/a concert van St. Crispijn Na afloop taptoe en fakkel—optocht ocx>ccocooo<>o<xx%30ooo<»ao<xxooQ Oameskapper W A a 1 W IJ K. Naast het Postkantoor Telefoon 8. (Systeem Eugene) oooooo<xxïqooqoqcxxxxx}Qqqqqoo Geslaagd. Mej. C. A. v. Helvoirt alhier slaagde dezer dagen te Breda voor de Hoofd acte. Geslaagde genoot hare opleiding aan de kweekschool „Marienburg" ie 's-Bosch. Als bijzonderheid mag vermeld, dat Mej. v. Helvoirt reeds op 20-jarigen leeftijd deze hoofdacte heeft weten te behalen. Zij waa gedurende Vl2 jaar reeds tijdelijk als onderwijzeres aan de bij zondere R.K. Meisjesschool te voorm. Baardwijk verbonden en heeft thans hare vaste aanstelling als zoodanig aan deze school gekregen. Prae—advies. Verhuring terrein Roestelberg. Bij raadsbesluit van 12 Nov. 1926, goedgekeurd door Ged. Staten van Noordbrabant bij hun besluit van 15 Dec. 1926, G. nr. 582, werd aan P. G. van Eeuwijk voor den tijd van 5 jaren, ingaande 1 Jan. 1927, ver huurd een afgepaald gedeelte vaneen perceel heide en bosch, deel uitma kende van de tot de hoeve „Roestel berg" behoorende gronden, teneinde daarop een zomercafé te exploiteeren Van Eeuwijk vraagt thans om de huur te continueeren met een bepaald aantal jaren en hem tegelijk met het oog op de uitbreiding zijner gelegen heid in huur af te staan het perceeltje hei en bosch, gelegen Oostelijk van het terrein, dat hij thans in huur heeft. Op het nieuwe terrein is hij voor nemens een aantal paviljoentjes te plaatsen rondom een aan te leggen vijvertje, terwijl hij verder overweegt het houten gebouwtje, waarin hij thans zijn zomercafé exploiteert, in steen op te trekken. Tegen een verlenging der huur en de uitbreiding van het verhuurde met het gevraagde perceeltje, groot plm. 500 M2, is o.i. geen bezwaar. Alleen vinden wij het minder gewenscht de gemeente voor een geruimen tijd te verbinden. Het gemeentebelang kan n.l. meebrengen, dat de exploitatie van het café door den huurder wordt gestaakt en dat de gemeente de be schikking herkrijgt over de in huur gegeven gronden. Wij achten daarom een verhuring van jaar tot jaar de meest geschikte oplossing. Van Eeuwijk kan zich hiermede vereenigen als hem bij beëindiging der huur door de ge meente voor zijne op het terrein aan wezige opstallen eene naar ons oordeel billijke vergoeding wordt betaald. Dit vinden wij billijk, omdat er anders een te groot risico voor den huurder wordt geschapen. Wat den huurprijs betreft, dezen zouden wij willen be palen op f37.50 per jaar. De waarde van de heidegronden bedraagt onge veer f300 f400 per H.A., zoodat de te bedingen huur redelijk is te noemen. B. en W. van Waalwijk. Sluitingsuur. Het sluitingsuur voor alle café's op 30 Aug. (Koninginnedag) is bepaald op 1 uur. Bezoekt het „Oranje-baS Zondagavond in Musis. Prima Jasz-band I Gegund. Het bouwen van een woonhuis in j de Baardwijkschestraat voor rekening van den heer J. v. Lier alhier, is bij onderhandsche aanbesteding opgedra- gen aan den 'heer A. v. Hulten-Krol alhier (timmerwerk) en den heer J.v. d. Aa-de Kroon (metselwerk). Missievlagg e tjes. A s. Zaterdag en Zondag zullen die a.s. Missiefeester? worden ingeluid miet den verkoop van Missie—vlaggetjes Wij twijfelen er niet aan of allen zullen voor dit goede doel een vlaggetje koopen en niet karig zijn met de vergoeding. Laat deze verkoop een goede inzet zijn voor de groote Missie--tentoon stelling, die as. Zaterdag geopend wordt en 6, 7, 8 en 9 voortdi jurt. Liedertafel Oefening en Vermaak De Liedertafel Oefening en Vermaak zal onder leiding van haren voorzitter den heer A. C. van der Heijden een uitstapje maken naar de wereldtentoon stelling te Antwerpen op Zaterdag en Zondag 6 en 7 September a.s. Lederbewerkers. Algemeene vergadering der Groep Lederbewerkers afdeeling Waalwijk van den Ned. R.K. Fabrieksarbeiders- bond „St. Willibrordus" op Maandag 1 September a.s., in de zaal der R.K. Werkliedenvereeniging. Aanvang 8 uur. Agenda 1. Opening, 2. Notulen. 3. Bespreking 25 - jarig bestaan der afdeeling. 4. Mededeelingen. 5. Rondvraag. 6. Sluiting. Vrijw. Landstorm. Zondagmiddag ten half vier zal achter het Raadhuis door de leden van den Vrijw. Landstorm van de afdeeling Waalwijk een onderlinge schietwedstrijd worden gehouden. Waalwijksche Winkeliersvereniging. In haar ledenvergadering door de Waalwijksche Winkeliersvereeniging deze week gehouden, werd besloten in de week van 4 tot 11 October ats. een winkelweek te organiseeren, waar aan verbonden een gratis loterij* en waarvoor de volgende geldprijzen ter beschikking van het publiek zullen worden gesteld, n.l. f25, f 15, flO en verschillende kleinere prijzen. Eenieder die bij een deelnemenden winkelier zijn inkoopen doet, ontvangt voor eiken gulden dien hij besteedt een lot, waardoor hij gratis kan deelnemen aan de loterij. Op Maandag 13 October a.s. om 8 uur 's avonds heeft in de zaal Musis Sacrum de uitloting plaats. De prijzen worden onmiddellijk uitgekeerd. Voor winkeliers wordt vanaf heden de inschrijving tot deelname open- gesteld. Verzoeken tot deelname te richten aan: „Het Bestuur der Waal wijksche Winkeliersvereeniging Sta tionsstraat 50 Waalwijk" tot uiterlijk 1 Oct. a.s. De loten worden voor de winkeliers tegen f 0.05 per lot beschikbaar gesteld, ook voor niet-leden. Schoenen Over de maand Juni 1930 zijn ingevoerd 101.896 ad f 318.881 tegen 89.300 paar ad f323.745 in Juni '30 en 68.135 ad f225.260 in Juli '29. De uitvoer bedroeg in Juli 1930 27,058 paar ad f 156.879, tegen 25.144 ad f 135.376 in Juni '30 en 41.640 paar ad f240.918 in Juli '29. Landstormdag Oisterwijk. De afdeeling Waalwijk—Besoijen van den Landstorm zal een flink getal deelnemers afvaardigen naar den Landstormdag te Oisterwijk. DRUNEN. Gisterenmiddag om hali vier hoorde men plotseling alarm. Er was brand uitgebroken in een hooiberg nabij de woning van den landbouwer de Krieger in de bosschen. Zoodra men het ontdekte werd hulp geroepen, doch daar er weinig menschen kort bij wonen, was de woning van de Krieger reeds aangetast, zoodat aan blusschen van de woning niet meer te denken viel Beesten en eenig huisraad werden gered, doch door de droogte was het huis spoedig een prooi der vlammen. Weldra kwamen enkele personen met biuschapparaten en wis'en den brand zoover te beperken. De brandspuit uit Wolfshoek was spoedig ter plaatse en werd de nabij gelegen woning bespoten zoodat verder onheil werd voorkomen. De Loco-Burgemeesier van Speijk en politie waren op de plaats des onheils aanwezig. De oorzaak van den brand is nog onbekend. Verzekering dekt de schade. Wij kunnen niet nalaten een dank woord te brengen aan de kranige werkers, die het andere pand wisten te behouden. VLIJMEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente on Vrijdag 29 Augustus des n. m. ten 7 uur. 1. Ingekomen stukken. 2. Aangehouden voorstel van de Gezondheidscommissie te Heusden tot onbewoonbaarverklaring van de woning D No. 52 alhier. 3 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de ver ordening op het verhuren van motor rijtuigen op den openbaren weg. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om 't ingebruik genomen land van de Priemsteeg bij de tegen woordige gebruikers in gebruik te laten tegen heffing van eene jaarlijksche recognitie. 5 Voorstel van Burgemeester en Wethouders om ingang 1 Januari 1931 opnieuw vrijstelling te vragen van de verplichting tot hei geven van onder wijs in lichamelijke oefening aan de openbare lagere school. 6. Voorstel van Bu'gemeester en Wethouders tot wijziging van de instructie van den armenarts en van de vroedvrouw. 7. Vaststelling rekening Burgerlijk Armbestuur 1929. 8. Vaststelling begrooting Burgerlijk Armbestuur 1931. 9. Bijdrage Burgerlijk Armbestuur 1931. £10. Aanbieding rekening van de ge meente (Met inbegrip van die van het G.E.Bover 1929. 11. Aanbieding van de begrooting der gemeente (met inbegrip van die van het G.E.Bmet btjbehoorende verzoekschriften over 1931. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders a. tot rangschikking van de gemeente in de derde klasse voor de heffing van de gemeentefondsbelasting. b. tot heffing en invordering van opcenten op de hoofdsom der gemeente- fondsbelasting. c. tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van op centen op de hoofdsom der vermogens belasting. d. tot het indeeien van de gemeente in de achiste klasse voor de regeling van de personeele belasting. e. tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van op centen op de personeele belasting. f. tot herziening van de verordering op de heffing van schoolgeld in ver band met het aantal schoolgaande kinderen. 13 Voorstel van Burgemeester en Wethouders om in beginsel te beslui ten tot het verleenen van medewerking voor eene door door den N C B. op te richten inrichting voor de onschade- lijkmaking van afgekeurd vee en vleesch. 14. Wijziging begrooting 1930. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s, Zondag des voormiddags half 10 en des namiddags half 6 hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Can- didaat Warnink van Amsterdam. In de Ned. Herv. Kerk alhier hoopt a.s Zondag des voormiddags half tien en des namiddags twee uur op te treden Ds. J. Fokkema. - Ter gelegenheid van den SOsten verjaardag van HM de Koningin zul len a.s. Maandag alhier met de school kinderen feesten worden gevierd. Des morgens 9 uur zal een kinderoptocht worden gehouden, terwij! des namid dags 2 uur op een daartoe Ingericht feestterrein verschillende kinderspelen zullen worden gehouden, waarvoor mooie prijzen beschikbaar zijn. Des morgens en 's avonds zal de klok van den toren een kwartier worden geluid, welk gebruik sinds de mobilisatie was afgeschaft. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gem. alhier hoopt a.s. Zondag des nam half drie uur op te treden Ds. Ewoldt uit Raamsdonk. De voetbalvereniging „Exceisior" speelt a.s. Zondag op haar terrein een vriendscbappeüjken wedstrijd tegen de voetbalvereniging „Roodbroeken" uit Waalwijk. J1. Dinsdag maakten de leerlin gen der hoogste klassen der bijzon dere school aan de Nieuwstraat onder leiding van het onderwijzend perso neel een schoolreis naar Amsterdam waar o m. een bezoek werd gebracht aan Artis. Hoogst voldaan keerde het gezelschap des avonds met den trein huiswaarts. in de Geref. kerk aan het Brug getje hoopt a s. Zondag des morgens half tien uur en des nam. half drie uur op te treden ds J Snoek uit Puttershoek. De alhier te houden kinderfees ten ter viering van den verjaardag der (oningin zullen as. Maandag 1 Sep tember des namiddags 1 uur aanvan gen en gehouden worden op een wei and aan de Nieuwevaart daartoe wei- willend aangeboden door den heer W. B Rijken. In de deze week gehouden ver gadering van de yoe'balvereeniging „Excelsior" is besloten dezen winter deel ie nemen met 2 elftallen aan de competitie van den Noordbr. Voetbal bond. De voorbereiding voor het Oranje feest a s. Maandag te houden is vol tooid. Dat de Raad der gemeente door het geven van toestemming tot ver-" lichting van het Raadhuis het zegel van goedkeuring aan het streven tol gemeenschappelijke herdenking heeft gehecht, is voor het herdenkingscomifé een groote voldoening, indien gunstige weersgesteldheid en waardige feest stemming nu samenwerkt, zal deze eerste proeve een stap in de goede richting zijn. Daarom wordt elkeen opgewekt om door aanwezigheid op het terrein deze poging, die grooie financieele offers gevraagd heeft, te helpen doen slagen. Behalve de kin derspelen zal het vooral 'savonds te Vrijhoeve tegenover het Raadhuis de moeite waard zijn geiuige te zijn van de opening door het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" te Capelle en daarna van de Harmoniekapei „Gene raal Karei van der Heijden" te Zalt- Bommei, die een schitterend concert zal geven bestaande uit de navolgen de nummers 1. Feestmarsch van C. Daroge, 2 Maritana (Ouverture) van V/. van Wallace, 3 Des Roses du Midi Grande Valse Straus3 van J. Blange- nois, 4 Fantaisie DramaÜque ,Des Hugenois" van Mtyerbeer, 5 Fantasie sur l'Opera „Martha8 van |.Painpa;é, 6 Neerlands Taptoe (Militaire Fanta sie) van A. J. Roeien. 7 Espana Wat- zer van E Waldteufel en 8 Jubileum- marsch van O. Vogier. Wij wenschen Sprang—Capelle een goeden uitslag. A.s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. kerk aan de Loon* schendljk optreden ds. v. d. Vlug! uit Drunen. Wegens gebrek aan politie personeel zal a.s. Maandag geen ge legenheid worden gegeven tot over tocht van vee uit het met mond- en klauwzeer bezette gebied naar onze gemeente. WASPIK. Door Burgemeester en Wethouders is aan den heer H, C. s, V w De Wond'ren zijn de wereld nog niet uit Verpakt kunt U ze koopen, Voordeelig, goed en met cgdeaaxl U hoeft nooit oer te loopen. ARTIKELEN

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 9