enthousiasme aan de spelen deelna men behoeft nauwelijks gezegd. Ook hieraan waren vete mooie prijzen be schikbaar gesteld, terwijl de kinderen op verschillende versnaperingen wer den getracteerd. Aan het hulppostkantoor alhier werd in de maand Augustus voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f5241,81 en terugbetaald f 8484,06. Dezer dagen kwam het dienst, meisje van dhr. W. alhier, toen zij op een stoel eenig werk stond te doen, Ie vallen en sloeg daarbij in een lamp, waardoor haar hand ernstig door de glasscherven werd verwond, zoodat geneeskundige hulp van Dr. Winkel man moest worden ingeroepen, die de wonde hechte. CAPELLE. De verjaardag van onze geëerbiedigde Koningin is j.l. Maan dag alhier herdacht. Van zeer veie woningen wapperde de Nederlandsche driekleur getooid met oranje, terwijl, evenals vroeger gebruikelijk was, vóór en na den middag de klok een kwar tier werd geluid. Des namiddags werden op een weiland aan de Nieuwevaart, daartoe welwillend beschikbaar gesteld door den heer W. B Rijken, onder leiding van het daartoe gevormde comiié, waarin zitting hadden de heeren O. A S. de Bas, A. v. d. Hoek, D. Schuller, H. Kerst, Addink en J. Huijsmans, benevens het onderwijzend personeel der scholen, wedstrijden voor schoolkinderen gehouden, waar. voor aardige prijzen waren uitgeloofd, terwijl voor de niet—prijswinnaars mooie troostprijsjes beschikbaar waren gesteld. Limonade en de gebruikelijke versnaperingen ontbraken natuurlijk niet. Een groot aantal belangstellenden woonde deze kinderspelen, die soms tot vermakelijke tooneelijes aanleiding gaven, bij en volgde met spanning de verrichtingen der kleineren. Ons muziekgezelschap .Kunst na Arbeid" verleende van 2 tot 5 uur bij deze kinderfeesten zijn zeer gewaar deerde medewerking, hetgeen de stem ming niet weinig verhoogde. De heer W. B. Rijken heeft zijn benoeming tot schatter van gemeente- landerijen niet aangenomen. Naar we vernemen is de heer j. Gouda, eertijds te Vrljhoeve-Capeüe, Ihans onderwijzer te Amsterdam, dezer dagen geslaagd voor het examen hoofdonderwijzer. 1.1. Zondag kwam het dochtertje van den heer C. de R te Vrijhoeve- Capelle zoo ongelukkig te vallen, dat zij haar armpje dermate verwondde, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Gedurende de maand Augustus werd in de Rijkspostspaarbank op het luiippostkantoor alhier ingelegd 15340.21 en terugbetaald f 4915.45. Het aantal inlagen bedroeg 66, dat der terugbetalingen 30. Mej. v. d. Swet, onderwijzeres aan de Chr. School in de Nieuwslraat alhier, is na een ziekteverlof van een paar weken j 1. Maandag weer in functie getreden. J.l. Vrijdag werd door den ge meenteveldwachter A. H. Gouda te Vrijhoeve—Capeile in een hooischelf staande achter de woning van J. V. B. aldaar een blauwe zak gevonden in houdende 8 paar damesschoenen, ver moedelijk afkomstig van den onlangs tc Kaatsheuvel gepleegden diefstal. Een en ander is in beslag genomen. Gedurende de maand Augustus 1930 werden ter secretarie voor den Vleeschkeuringsdtenst aangegeven 22 runderen, 51 varkens en 6 geiten. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" alhier nam j.l Zaterdag onder leiding van zijn directeur den heer A. Christ, deel aan het Nationaal Zang en muziekconcours te Heukeium btj Leerdam, waarhij in de eerste afdee- "ng een eersten prijs met 304 punten werd behaald. We wenschen de ver eniging met haar directeur van harte geluk met dit behaalde succes. Bij de j.l. Zaterdag te Vrijhoeve- Capelle gehouden eindwedstrijden van hen door de voetbalvereenigtng oparta georganiseerden seriewedstrijd werd de eerste prijs behaald door 0VO uit Sprang, de 2e door RWB "I Besoijen, de 3e door Wilhelmina Jj11 Wijk en de 4e door SDO utt Sprang. Aan den heer R. Blom, kanton, mer bij de Rijkswaterstaat alhier, is he eere—medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toe gekend. RAAMSDONKSVEER. De Konin- g'nnefeesten alhier Maandag jl. gehou- een zijn uitstekend geslaagd. De Pmcht die in den voormiddag plaats Jah, was gewoonweg schitterend, ooral de praalwagens o a. van het """—Gele* en het .Groene" Kruis, e Scheepsbouw en de Rietmatten- dustrie trokken bijzonder de aandacht. P het Heereplein werd de prachtige optocht ontbonden, waarna de verlo ting der prijzen plaats had. De uitslag was ais volgtDe groepen De Vlag, De Scheepsbouw van 1880 en 1930, De Tooneeiclub, Een drietal en Voet balver. „Veersche Boys" allen een prijs van f 10,—; de groepen de Land bouw, Poffertjeskraam, Hannes en Trien naar 's Raamsdonks Feest, Dui- venclub en ce Dilligence ieder een prijs van f 5,— de groepen de Rijver. .Juliana", het Groene Kruis, het Wit- Gele Kruis, Vioolijke jongens, Kabou tertjes, de Radio, Rfetmattenindustrie en de Eerewacht ieder een prijs van i 2 50. Na den middag werden op het terrein van de „Zilvermeeuwen" Voet bal wedstrijden gehouden, de uitslagen hiervan zijn als volgtZilvermeeuwen tegen Veersche Boys 1—0, de Zwa luwen tegen Veersche Boys II 2 1. De Volksspelen hadden plaats op het Heereplein om 2 uur. Tegen het aan- vangsuur had. zich reeds veÊl publiek naar het feestterrein begeven, teneinde de verschillende zeer interessante num mertjes Je volgen. De uitslagen der verschillende nummers waren Ring steken op fietsen voor meisjes, 1 B. Hendrikx, 2 A. Broeders, 3 J. v. d. Pluijm, 4 J. de Ruijter, 5 R. Dank, Ringsteken op fietsen voor jongens, 1 A. Broeders, 2 H. van Seeters, 3 J. de Wit, 4 P, de Leeuw. Balfietsen voor meisjes, 1 R. Dank, 2 J. de Ruijter, 3 B. Hendrikx, 4 A. Broeders. 5 A. Broeders. Balfietsen voor jongens 1 J. van Strien, 2 F. Weeterings, 3 A. van Seeters, 4 J Lips, 5 A. Broe ders. Doosrijden voor meisjes 1 Lodewikus, 2 R. Dank, 3 B. Boon aarls, 4 M. Kieboom, 5 A. Broeders. Tonsteken voor jongens i H. Dijkzeul, 2 J. Luljbregts, 3 G Broeders, 4 H Broeders, 5 M. van Seeters, 6 A Em- men. De volksspelen werden opge luisterd door concerten van de Gem. Zangver. „Excelsior* en door de Harmonie „de Eendracht" van het Veer. 's Avonds om half acht werd nog een schitterend concert gegeven door de Harmonie „Ceciiia" van Princenhage, waarmee de feestelijk heden werden gesloten. Tot Wijkzuster Enquetrice werd door het Bestuur van het Groene Kruis benoemd Zr. Scheuerman uit Rotterdam. De WelEerw. Heer Ds. T. de Vries, Ger. Pred. alhier ontving een beroep naar Zuid-Beijerlanü. Zondag j.l. zijn op hel terrein van de Veersche Biys groote serie- wedstrijden gehouden, waarvan de uitslag is als volgt; Zwaluwen I—Dussensche Boys 2—1 Be Ready II Hank—Julianal Oosterhont 1—3 Veersche Boys—T A C. Tilburg 3—3 Eindwedstrijd Juliana 1 Ooster. hout—Zwaluwen I 2—1 DRUNEN. Ter gelegenheid van de heropening van hei nieuwe café en de vergroote Harmoniezaal der harmonie „de Volharding", alsmede ter herden king van den 50sten verjaardag van H. M. de Koningin, waren door bo vengenoemde vereeniging Muziekfees ten georganiseerd waarbij Zaterdag, avond ook optrad, de Gemengde Zang vereniging „Vooruitgang zij ons Doel", uit Waalwijk. Om 7 uur werd Zaterdagavond het concert geopend, waarna de Voorzit ter de heer L. Sikkers, een kort woord richtte tot de groote menigte belang stellenden. Spr. zeide, heden met vreugde te mogen spreken, om H. M. onze gelukwenschen aan te bieden, aan Haar die zooveel voor het Neder landsche volk heeft gedaan. Ik kan mij indenken zegt spr. hoeveel stof er nu bij veie sprekers aanwezig is, om haar geluk te wenschen op dezen dag. Ook ik wii dan H M. namens U allen feiiciteeren en spreek den wensch uit, dat God Haar kracht en sterkte moge schenken en Haar voor rampen en tegenspoed moge behoeden, opdat Zij nog vele jaren mogen regeeren. Lang leve Koningin Wilhelmina! Vervolgens heet ik U allen welkom, voornamelijk de Zangvereeniging „Vooruitgang zij ons Doel", die heden dit feest komt opluisteren; verder wil ik hulde brengen aan den Architect van Kaathoven die dit mooie interieur heeft geconstrueerd. Ook een woord van lof aan de uitvoerders van deze ver grooting van zaal en café, en voor zeker een woord aan den heer Th. Elshout, die door deze verandering ons in het bezit heeft gesteld van deze groote zaal. Hij heeft getoond hiermede met de Harmonie mede te leven en ik hoop dat dit alles zal bij dragen tot steun en succes voor de Harmonie „Volharding". 'Vervolgens weerklonk Cavallerla Rusticana, Fantasie de l'Opera van Mascagni, door den tuin, waarna de Zangvereeniging het Volkslied aanhief. Afwisselend werden zang- en muziek nummers uitgevoerd welke zeer in den smaak vielen. Wij mogen gerust zeggen dat dit concert goed geslaagd is. en onze verwachtingen verre heeft overtroffen, want een daverend applaus getuigde, dat het er inging. Van de muzieknummers willen we vooral noemen de Hongaarsche dans van Joh. Brahms, en Antigone Ouver ture van Rousseau, deze hadden veel succes. Wat de zang betreft meenden wij in het bijzonder te moeten noe men, Troost der Toonkunst van M. Zijderlaan. Woudgedachten van Fr. Abt, en Gebed in Nood van Kolkman, weike bijzonder goed werden uitge voerd. Tot slot bracht de heer Sikkers een woord van dank aan allen die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt. Zondag om 7 uur werd dit muziek feest voortgezet waarbij wederom een groote menigte aanwezig was, die volop genoot van de keurige uitvoe ring der diverse nummers. Maandag j.l. werd een vergade ring gehouden in de buurt van den heer Canters, om plannen te beramen teneinde den nieuwen Notaris feeste lijk te ontvangen bij zijn intrede in de gemeente. J De Handboogschuttertj „de Wet's Zonen" gevestigd bij den heer H. Pulles—de Wit zal a s. Maandag een onderlingen schietwedstrijd houden waarbij prachtige prijzen beschikbaar zijn gesteld. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 2 Sept. 1930. De Heeren Hopmans, leeraar in bouwkundig teekenen en Rutgers in handteekenen aan deavondteekenschool alhier, hebben resp. wegens drukke bezigheden en vertrek naar elders, ontslag gevraagd uit hunne functie. De Koninginnedag had werkelijk een gezellig verloop. De kinderfeesten en concerten en vooral de openlucht, éioscoop trokken tai van belangstel lenden naar hier en verdienden dat dan ook ten volle. Zaterdagavond circa half negen hield de Voorzitter der Heusdensche Winkeliersvereeniging vanaf demuziek- kiosk zijn aangekondigde openingsrede voor de Winkelweek, in aardige be woordingen belichtte hij het doel der onderneming, de gewijzigde omstan digheden van den winkelstand door het steeds toenemend snelverkeer en het groote nut van reclame. Na een bedankje aan de zeer talrijke hoorders verklaarde hij de Winkelweek geopend, waarna de Heusdensche Fanfare het Wilheimus deed hooren. Aan den Heer Ajit. Bax, Kanton nier bij den Rijkswaterstaat, is de eere medailie der Oranje-Nassau-orde in brons toegekend. De Eerw. Zuster Baptfsta hoopt 9 Oct. a s. het feit te herdenken, dat zij voor 25 jaren trad in de Congregatie der Zusters van O. L. Vrouw van Barmhartigheid te Tilburg. Zondagmiddag tegen 3 uur ont stond er brand in den meer dan 200 M. langen houtopslag van de fa. Prinsen en van Halder nabij de v.m. conserven- fabriek langs de Maas. Hoewel er direct flink ingegrepen werd, werd het grootste deel van het bandhout een prooi der vlammen. Tegen 6 uur was men den brand meester. De schade is zeer aanzienlijk. De fa. was echter tegen brandschade verzekerd. De oor zaak is onbekend, De jonge timmerman G. S. had gisteren op de scheepswerf het ongeluk dat hem nagenoeg een geheele vinger werd afgeklemd. GEMENGD NIEUWS. Moordaanslag. Zondagavond omstreeks tien uur heeft in de Rozenstraat te Culemborg 'rt zoon van W. Veer 'n moordaanslag op zijn bijna 66-jarigen vader gepleegd. Hij bracht hem met een scheermes twee diepe sneden toe, in den hals en achter 't oor. Het slachtoffer begaf zieh met een stoel naar buiten ter achtervolging van den dader. Geneeskundige hulp werd verleend door dr. Wachters, die opneming van Veer in het ziekenhuis noodzakelijk achtte. De daad moet gepleegd zijn onder den invloed van sterken drank De dader is om half twaalf door de politie op straat gearresteerd. Ernstig auto-ongeluk. In den nacht van Zaterdag op Zon dag, omstreeks één uur, is op den Rijksstraatweg te Sittard, waar de weg een groote draal maakt, onder 't spoorwegviaduct de 32-jarige onge huwde monteur Chr. Schots uit Sittard door een ongeluk met zijn auto op slag gedood, Even voor de bocht had hij een vaart van naar schatting 100 K.M. en op een gegeven moment reed hij door de houten omheining, waarachter een steenen kilometerpaal staat. Het achter wiel van den auto kwam met dezen paal in aanraking, waardoor 't geheel werd vernield. De monteur was op slag dood. Het lijk is overgebracht naar het Fransche klooster te Sittard. Verdronken. Mej. G. uit Hintham, is door de duisternis misleid, met haar rijwiel in de Zuidwillemsvaart te 'sHertogenbosch gereden en verdronken. Haar lijk is opgehaald. Te Ü3S is de 9 jarige D. Vissers bij het zwemmen in een wetering verdronken. Twee andere knapen, die ook in levensgevaar verkeerden, werden door den heer J. Smulders gered. Zaterdagnamiddag is aan het Stille Strand te Scheveningen bij het zwemmen in zee verdronken de 18— jarige H. Swonende aan de Gerard Doustraat te 's Gravenhage. Zijn lijk is Zondagochtend aangespoeld. Te Oostwold (Gron.) is Maandag het driejarig dochtertje van den land bouwer P. Hamming verdronken. Gistermiddag zijn te Urnent aan de Maas drie jongens resp. 10. 14 en 15 jaar oud In de Maas verdronken. De jongens waren des morgens zooals gewoonlijk met hun vieren met kra- merijen in het dorp gaan venten en zijn in den namiddag in de Maas gaan baden. Zij zijn te ver in den stroom gegaan en in een draaikolk geraakt. Drie der jongens zijn jammer lijk verdronken; de vierde kon nog gered worden. Het zijn twee jongens van de familie Swakhalen en een kind van de familie Schmeits, wonende in het woonwagenkamp te Sittard. Gisteravond heeft men twee der kin deren gedregd. Het derde is nog niet gevonden. Ernstig motorongeluk. Nabij het dorp Marzahne bij Bran denburg, op den weg Brandenburg— Bilow is gistermiddag een ernstig motorongeluk gebeurd, dat 2 menschen- levens heeft gekosi. De 40—jarige keliner Kusancke uit Rathenow reed met zijn motoifiets in groote vaart naar zijn woonplaats In een bocht kwam hij in botsing met den motor van den landbouwer Herwig uit Brilow die den landbouwer Groepeler, even eens uit Brilow, mee had genomen. De keliner Kusancke was op slag dood. De landbouwer Herwig ts kort daarop aan zijn wonden bezweken, terwijl de passagier er met lichte kwetsuten is afgekomen. Familiedrama. Zaterdagnacht heeft in het Zuid- Oosten van Berlijn 'n tramconducteur na een woordenwisseling zijn 32— jarige vrouw en twee zoons van 2 en 1 jaar met messteken gedood. Daarna sprong de man in het Teltowkanaal en verdronk. De rust was in de woning van den conducteur sinds enkelen tijd verstoord, daar zijn 70 jarige moeder, die bij hem inwoonde niet meer met haar schoondochter kon opschieten. Zaterdag had de man, wat hij anders nimmer deed, veel gedronken en in beschonken toestand heeft hij den daad gepleegd. 7wee vliegmachines verongelukt. Zaterdag zijn bij een oefentocht boven het vliegkamp Dübendorf twee millitaire vliegmachines tegen elkaar opgebotst en naar beneden gestort. De toestellen werden geheel vernield de beide bestuurders waren op slag dood. Doodgestoken. Gisteravond wilde A. J. van derM. van Bergum een bezoek brengen aan de dienstbode van v. d. Veen, vee. houder te Hardegarijp. Hij was verge zeld van G D. en J. v. d. M., straat makers te Hardegarijp. De dienstbode wenschte v. d. M. niet te ontvangen, waarna het drietal zoo brutaal optrad dat de heer v. d. Veen per auto assistentie haalde van den rijksveld wachter. Te Hardegarijp teruggekeerd gelastte hij het drietal het erf te ver laten. De 30-jarige D. trok daarop 'n dolk en stak den 33 jarigen heer v. d. Veen dood. De rijksveldwachter die in de nabijheid was, ontnam hem het wapen en arresteerde D. De ver- slagene is een zoon van K. G. v. d. Veen, 'n bekende figuur inde paarden sportwereld. Kinderverlamming. Het aantal gevallen van kinderver lamming te Gouda is wederom met één vermeerderd en daardoor geste- gen tot 37. Thans is door de ziekte aangetast een 23 jarige zuster, die met de verpleging van de in het Van Iterson Ziekenhuis opgenomen lijders aan poliomyelitis was belast. Te Reeuwijk doet zich het negende gevat van kinderverlamming voor en wel bij een jongetje van 2'/» jaar. De patiënt is naar het Van Iter son Ziekenhuis te Gouda overge bracht. 7 wee vliegongevallen in Frankrijk. Behalve bet reeds gemeld vliegon geval bij de nachtelijke manoeuvres te Chartres hebben nog twee vlieg ongevallen plaats gehad. Uit Dijon wordt gemeld, dat op 7 KM. afstand van die stad een groote machine brandend is neergestort. Uit de puin hoopen konden vier onderofficieren slechts als lijken geborgen worden twee anderen hadden zich met para chutes kunnen redden en werden slechts licht gewond. Voorts is een vliegtuig by den start tegen een han gar gevlogen en zwaar beschadigd. De bestuurder werd licht gewond. Tengevolge van de hitte van de laatste dagen zijn reeds 16 menschen in Engeland overleden. Spoorwegongeluk te Luik. In het station Guillemins, te Luik, zijn gisteren verscheidene personen, die aan de verkeerde zijde uit den sneltrein naar Warschau waren ge stapt, door een trein uit Visé verrast. Een 25-jarige Pool werd letterlijk vermorzeld en een vrouw, eveneens uit Polen, die zich met vier kinderen op de spoorbaan bevond, werden beide beenen afgereden, Zij had nog den uitersten moed het kind, dat zij op den arm had, zoo ver mogelijk weg te werpen. De drie andere klei nen bleven eveneens ongedeerd. De vrouw is bij overbrenging naar het ziekenhuis overleden. SPORT. Voetbalsport. WAALWIJK. W.S.C. WSC zal a.s. Zondag het nieuwe seizoen oificieus inzetten met een wed strijd op eigen terrein tegen de be kende en dit jaar ongeslagen gepro moveerden nieuwen tweeden klasser „HERO" uit Breda. SPRANG. Onze voetbalvereenigingen DVO en SDO namen j.l. Zaterdagmiddag deel aan de finale van de seriewedstrijden uitgeschreven door „Sparta" te Vrijh.- Capelle. DVO wist de eerste prijs te beha- ien n.l. een zilveren beker; SDO be haalde de 4de prijs, n.J. een mooie medaille. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Op Zondag 31 Aug. hield de Waalwijk- sche Concoursbond een wedvlucht vanuit Lier. Ue prijzen werden behaald als volgt: Th. de Konde 1, 32, 34, A. van Eeten 2, bakkers 3, 24, broumels 4, 35, A. v. Eijck 5, F. v. Heivoirt 6, A. Stokwieider 7, 18, 21, 31, 33 en 42, v. Mulekom 8, J. C. Muskens 9, 13 en 43, J. Kipping 10, 26, J. v. beek 11, J. v. üchaick 12, F. Schoenmans 14, A. Stam 15, 41, - Th. v. d. Geld 16, 17, 23, 44, C. Verhulst 19, J. Leijten ZO, 3b, H. Knippels 22, 39, H. v. Constanje 25, Th. v. Heivoirt 27, Ant. Uoedhart 28, A. Lombarts 29, J. v. Veldhoven 30, braspenning 37, Arn. Goedhart 38, W. Muskens 40. Ie overduil H. Knippels. Ie constateering 10.58.0. ^DRUNEN. De Postduivenvereeniging „De Post duif", gevestigd in lnet Café van dhr. A. van der Geld, hield Zondag een wedstrijd met jonge duiven vanuit Lier, Beigië. Afstand 72 K.M. De prijzen werden behaald: 1, 7, 8 W. Viveen; 2, 6, 9 H. Berg mans; 3, 4 A. van Loon-van Huiten; 5 Gebr. Maas-van Oers. Scheerweg Gebr. Maas-v. Oers. Koningspoule: le Gebr. Maas-van Oers; 2e H. Bergmans. Duiven los om 8 uur. De eerste duif bereikte bet hok om 9-16-50 uur; de laatste duif bereikte het hok om 10-32-31 uur. BURGERLIJKE STAND. SPRANG—CAPELLE. Over de maand Augustus 1930. Geboorten: Dirkje Maria d.v. J A v d Schans en J Waarts. Johanna d.v. H Crie- laard en M v Veen. Antonia Johan na d.v. J Ophorst en T Ce Rooij. Johannes Adrianus z.v. A van Zeist en J A de Rooij. Maria Jacoba Wil helmina d.v. A J van Thielen en W M van Herwijnen. Willem z.v. H A Mouthaan en M. van Drunen. Eli sabeth Petronella d.v. Ph. van Til- borgh en A A Nout Adriaan Eli- bertus z.v. A E de Rooij en J Verba gen. Maria Adriana d.v. C J Oer- lemans en A H Bogers. Huwelijken A W de Jong oud 23 jaar en C A Nieuwenhuizen oud 22 jaar. M. van der Maas oud 27 jaar en J J Vos oud 25 jaar. D. J. van Beek oud 31 jaar en D. Bakkeren oud 28 jaar. A. Vos oud 30 jaar en A. H. van Campen oud 28 jaar. G Chabot oud 25 jaar en E J Varossieau oud 26 jaar. C. J. Rou- bos oud 21 jaar en A. M. Kruit oud 26 jaar. E. Haverhals oud 29 jaar en H. E. Broeks oud 27 jaar. Overleden: E. van Beek, oud 63 j., d.v. C. van Beek en D. Dekkers. Men moet zijne advertenties plaatsen in een blad dat veel erspreid env oo gelezen wordt

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 3