kmomim No. 70. Woensd. 3 Sept. '30. 52e Jrg. TWEEDE BLAD, provinciaal NIEUWS. Woensdag 3 Sept. 1930. De Koninginne feesten. uitgevoerd, weerklonk een krachtig applaus. Er blijkt in onze gemeente steeds meer belangstelling te komen voor deze mooie sport en niet het minst zullen hiertoe de verschillende schitterende demonstraties die de W.G.V. de laatste jaren gehouden heeft, hebben bijgedragen. Moge die belangstelling van 't pu bliek zich ook uiten, wanneer in het a.s. seizoen de W.G.V. een zaal-uit voering geeft tegen een matig entree dank aan autoriteiten voor hun steun, maar speciaal aan de gezelschappen, als St. Crispijn, St. Jan, W.G.V., Lie dertafel e.a., die steeds zoo bereid willig meewerken en tijd en moeite voor de publieke zaak over hebben. Moge dit anderen ten voorbeeld strek ken. Wij sluiten zooals wij begonnen zijn, het was een ouderwetsche Ko- En ten slotte beschouwingen over vereeniglngen als „Het Genootschap tot voortplanting des geloofs", „Si. Petrus L efdewerk», „Het Genootschap van de H. Kindsheid". Uit een aandachtige lezing van dit boekje, dat natuurlijk door eenieder zal worden gekocht, 2al blijken dat deze Missie-tentoonstelling zeer veel inte ressants te zien zal geven en veel De Koninginnefeesten zijn dit jaar |,en ajs ze weldra haar 35-jarig bestaan gaat herdenken. Door de Harm. St. Jan, die zich voor onze feesten steeds welwillend beschikbaar stelt, werden de num mers uitstekend opgeluisterd. Avondconcert „Concordia". Door de bekende Loon-op-Zandsche harmonie „Concordia" werd hierna een groot avondconcert gegeven. Dank zij den prachtigen avond en den goeden naam van het keurcorps waren duizenden en duizenden naar de Markt gekomen om van de prima muziek van dit gezelschap te genie ten. En dat er genoten is, bleek wel uit het spontaan applaus dat na ieder nummer van het met zorg samenge stelde program volgde. Het is voor de Waalwijksche mu ziekliefhebbers en de velen van bui ten een voorrecht, dat W.B. telken- jare „Concordia" uitnoodigt. Men be schouwt dit als een telkens terug- keerende bijzonderheid op muzikaal weer eens op ouderwetsche manier „evierd, tenminste met de zoo schit terend geslaagde Muziekfeesten was dit een echt Waalwijksche feefctvie- 11 Natuurlijk, zouden we haast zeggen, Was het weer uitstekend, wat honder den van huiten de plaats had aange lokt om naar Waalwijk te komen. Ook onze alweer schitterend ver lichte St. Janskerk, die tot vele kilo meters in den omtrek te zien was, heeft ongetwijfeld vele van deze vreemdelingen aangetrokken. Het is een uitstekend idee van het gemeentebestuur om bij der gelijke gelegenheden de kerk te ver lichten. Zooiets trekt aan, zooiets ves tigt de aandacht op Waalwijk. Zanghulde. Het programma van Zaterdag open de met een Zanghulde door kinderen op de Markt. Het was een lust om te zien hoe de pl.m. 600 kinderen, allen ninginnedag en wij mogen zeer tevre- afwisseling zal bieden, zoodat zij haar den zijn over de afgeloopen feesten voorgangster in welslagen zeker nog met oranje of rood-wit-blauw getooid, I gebied. Er werd dan ook onder lei- uit volle borst de aardige liedjes zon gen. Het zingen der jongens en meis jes wordt steeds beter sinds men meer en meer volkszangdagen begint te or- ganiseeren. Een woord van hulde moet hier ze ker op de eerste plaats gebracht wor den aan den leider der zanghulde den heer J. L. van Kempen, en aan de on derwijzeressen en onderwijzers, die zich ongetwijfeld vele moeite zullen moeten hebben getroosten om de kin deren zoover te brengen en ook om onder de vacantie de jongelui bij elkaar te krijgen en te leiden. De Harmonie St. Crispijn begeleid de den kinderzang op uitstekende wijze. Toen de kinderen enkele liedjes ge zongen hadden, werden zij toegespro ken door den burgemeester, die in zijn rede vooral wees op de po sitie die H. M. de Koningin in ons staatsbestel inneemt. Verder legde spr. uit, waarom een kinderfeest hier juist op zijn plaats was. De ouderen weten wel, wat zij aan hun Koningin verschuldigd zijn en weten dus ook dat zij Haar hulde en dank moeten brengen, maar den kinderen moet die eerbied voor het Vorstelijk Huis nog bijgebracht wor den. Een der middelen daartoe is dan ook het kinderfeest, dat jaarlijks op Koninginnedag gehouden wordt. Tot groote vreugde der kinderen, zei de burgemeester, dat voor elk een boekje of portret beschikbaar was ter herinnering aan dezen 50sten Ko ninginnedag. Tot slot werd een drie werf „Leve de Koningin" uitgebracht. Kinderstoet. Onder begeleiding der harmonieën St. Crispijn en St. Jan trok hierna de kinderstoet' door Stationsstraat, Bur gemeester v. d. Klokkenlaan, Mr. v. Coothstraat en Grootestraat. Was het bedoeling door de Groote straat, Hoek naar v.m. Baardwijk te trekken, door de groote hitte was dit voor de kinderen, zoowel als voor de muzikanten ondoenbaar en moest 't korte blokje genomen worden Begrijpelijkerwijs viel dit bij de kin deren zeer in den smaak en alles ging zeer ordelijk en prettig en; maakte in de bonte kleurenmengeling, waarin natuurlijk het oranje van sjerpen en mutsen domineerde, een alleraardig- sten indruk. Vooral toen de geheele jeugd onder de vroolijke tonen over de speelplaats danstte en hostte, was het een aller aardigst gezicht^ De tractatie die hierna aan de kin deren werd aangeboden liet men zich uitstekend smaken. Concert. St. Crispijn. Om half zes begon St. Crispijn haar vooravondconcert, dat reeds be trekkelijk veel publiek trok. Het aardige programma werd goed afgewerkt en schonk groote voldoe ning bij het publiek. St. Crispijn gaat steeds vooruit en maakt zich hij tal van gelegenheden zeer verdienstelijk voor Waalwijks burgerij, die dat, naar wij hopen, ook wel zal weten te waardeeren,. Gijmnasiiekdemonstratie Nadat de W.G.V. met de harmonie St. Jan, eerst door een deel der- ge meente was gemarcheerd, wat natuur lijk veel belangstelling trok, maakte ZÜ haar entrée op het plancher op de Markt. Onder leiding van den heer Abeie- ven werden de verschillende nummers zoowel vrije oefeningen als toesteltur- nen, uitstekend afgewerkt. Hel is ver bazend wat de gymnastiek trekt. Veertien! dagen geleden een demon stratie en nu weer overvolle belang stelling. De demonstratie werd door een zeer groote menigte met stijgende in teresse gadegeslagen en telkens, spe ciaal wanneer er een waagstuk je als reuzenzwaai of iets dergelijks was ding van den instructeur, den heer A. A. Groot, een zeer mooi concert gegeven, waarvan elk nummer ge tuigde van groote muzikaliteit, iijn gevoel, schitterend klankgehalte, maar niet minder van groote ambitie onder dit keurcorps. Taptoe. Met de groote taptoe, die het offi- cieele feestprogramma afsloot, steeg de vreugde ten top Was de taptoe op de Liedertafel- feesten druk en aardig, thans was met de fakkels en lampions, de har monieën St. Crispijn en Concordia en de duizenden deelnemers, een aller prettigst, vroolijk gezicht. Men hostte en danstte en zong dat het een aard was. Ja, dat is toch wel iets echts voor een volksfeest. De deelname met lampions en fakkels is ons meegeval len, al zullen er van 't groote aantal fakkels en lampions die W. B. uit deelde, nog al wat naar huisgenooten verhuisd zijn, waarvoor ze niet be stemd waren. Een woord van hulde aan H.E.C., die met een verlichte goal en een 100-tal volgelingen den stoet opende. Ook de W.G.V. gaf acte de présence Verschillende vereenigingen van jongelui, die niet meededen, mo gen hieraan eens een voorbeeld ne men en daaruit zien dat „het loo- pen met een lampionnetje" er nog best in gaat, heel goed staat zelfs en op zoo'n avond allerprettigst is Dat was een weer eens echte taptoe uit vroeger jaren, zooals die door tal van oorzaken maar al te veel verdron gen is. Het publiek was er buitenge woon mee ingenomen. Maar, we zeiden het reeds bij gele genheid der feesten onzer Liedertafel, hier in Waalwijk bruischt dat oude enthousiasme weer op. Maar daaraan moeten dan ook allen meedoen. Hoewel het officieele gedeelte, al thans voor Zaterdag hiermee was af geloopen, bleef er in de straten en café's tot aan het sluitingsuur een ge zellige drukte met een opgewekte stemming. Zondag. Zondagmorgen gaf de Liedertafel „Oefening en Vermaak", met bege leiding der Harmonie St. Crispijn, 'n matinée op de Markt. Gezongen werden Hollandsch GIo rie en Domine salvam fac en nog eenige liederen. Ook voor dit meer plechtige ge deelte bestond groote belangstelling. Vooral de machtige inzet van het Domine salvam fac, maakte grooten indruk en niet minder imponeerde 't prachtige Hollands Glorie, van Rich. I Tentoonstelling. van dit seizoen, die voor onzen naam voor het vreemdelingenverkeer van grooten invloed zijn. Nu in de a.s. da gen de Missie-tentoonstelling nog. Met voldoening mogen wij onzer zijds constat.eereiL, dat het vlaggen zeer is toegenomen; dat was 'n mooi gezicht in onze rechte Grootestraat! Andere straten komen bij, maar dat kan beter. Oranje werd vrij algemeen gedragen en met den eerbied voor 't nationale lied zijn we op den goeden weg. Volhouden en meewerken! Benoemd. De heer Antoon van Iersel Jr. is benoemd lot ambtenaar ter secretarie 2e klasse te Venlo. Thans Is hij werk zaam ter secretarie te Hedikhuizen. Pastoor Verhagen. In een gedeelte onzer vorige oplaag konden wij nog mededeelen dat tot pastoor der St Antoniusparochie was benoemd de ZeerEerw. heer A J Verhagen, thans kapelaan te Udenhout ZijnEerw. werd geboren in 1884 te Beek en Donk en na de eerste klas elders te hebben gemaakt, kwam hij in 1899 op 't klein—seminarie Beek vliet le St. Michiels—Gestel. in 1904 ging hij over naar het groot—seminarie te Haaren en werd op 21 Mei 1909 priester gewijd. Kort daarop werd hij benoemd tot kapelaan te Someren en in Maart 1918 als zoodanig te Udenhout, waar hij dus 12 jaar gewerkt heeft en zeer bemind was ZijnEerw was te Udenhuut al dien tijd adviseur van de R K. Werklieden vereenlging en hare verschillende neven—instellingen. A s. Vrijdag zal de installatie van pastoor Verhagen in da St. Antonius parochie plaats hebben. Om 7 uur zal ZijnEerw. aan den Overweg worden afgehaald, waarna direct de plechtig heid een aanvang neemt. De harmonie St. Crispijn zal des avonds eene serenade brengen. Wij heeten ZijnEerw. van harte welkom in Waalwijk en zijne mooie parochie. Missie-actie-Tentoonstelling Waalwijk 6, 7, 8, en 9 September a.s Thans is verschenen het Officieel Programma der 2e Missie-Tentoon stelling te Waalwijk, een lijvig boekdeel van p) m. 120 pag. en als omslag de bekende missievlag in rood-groen wit. Het bevat o m. de portretten van Mgr. Diepen, Mgr. C C. Prinsen, Mgr. Hermus, Mgr. joh. Aerts. die de ten toonstelling zal openen, Mgr. A. Ver- straelen, die de opening bijwoont, pastoor van Riel, de dames leden van 't dageltjksch bestuur van den Missie- naaikring Waalwijk. Na een inleiding en voorwoord vindt men het programma, waarvan we een uittreksel laten volgen. Zaterdag 6 September: 3 uur n.m. Olficieele opening der Tentoonstelling, door Z D H. Mgr. joh, Aerts, Bisschop van Apolonnia, met medewerking van het Kerkkoor der Parochie St. Jan te Waalwijk. 7 uur n.m. Concert Harmonie „St Jan" te Waalwijk. 11 uur n.m. Sluiting. Zondag 7 September: 12 uur. Opening. 7 uur n.m. Concert Harmonie „St. Crispijn" te Waalwijk. 11 uur. Sluiting. Maandag 8 September: 10 12 uur v.m. Bezoek der School jongens, onder leiding der Eerw. Broeders en H.H. Onderwijzers aan de Hol. Liedertafel en Harmonie gaven weer eens opnieuw Jjlijk van hun groote activiteit. Het was een mooie samenwerking en het zijn werkelijk corpsen, waar wij trotsch op mogen zijn en die samen nog veel goeds kun nen bewerken voor onze plaats. Zondagavond had in Musis 'n vrij druk bezocht Koninginnebal plaats. De muziek werd op uitstekende wijze verzorgd door een prima Clever Jasz-band. Ook hier de beste en aan genaamste stemming. Alles bij elkaar is er weer eens uit stekend feest gevierd. Op de eerste plaats moeten zij daarvoor onzen dank brengen aan de vereeniging Waalwijks Belang, die deze feesten als steeds zoo uitstekend heeft opge zet en geregeld. Zooals altijd werd ook nu geen wanklank gehoord en ondanks de groote massa's volk in de straten kon het verkeer gewoon doorgang vinden, waarvoor ons poli- tie-korps, ook voor zijn hulp en steun overal, zeker een woord van hulde toekomt. Naast Waalwijks Belang, dat voor onze feesten, voor Koninginnehulde voor 't vreemdelingenverkeer, steeds 0 D zooveel overheeft, past een woord van I van de H, Familie. 2 uur n.m. Opening. 7 uur n.m. Uitvoering door de Lie dertafel „Tot Bloei der Toonkunst" te Waalwijk. Dinsdag 9 September: 10—12 uur v.m. Bezoek der School meisjes, onder leiding der Eerw. Zusters en dames onderwijzeressen aan de Tentoonstelling. 2 uur n.m. Opening. 7 uur n.m. Concert door de Lieder tafel „Oefening en Vermaak" te Waal wijk. 11 uur n m. Sluiting der Tentoon stelling. Woensdag 10 September: 8 uur n.m. Trekking der groote Verloting. Voorts beschrijving van de verschil lende stands die op deze tentoonstelling buiten het werk der Mlssienaaikringen uit de vier parochies zulten te zien zijn. le. Congregatie der Missionarissen van het Heilig Hart(Missiehuis Tilburg) 2e. De Sociëteit van het Goddelijk Woord (Missiecongregatie Steil Uden.) 3e. Orde der Paters Carmelieten (Missiën In Brazilië, Oost-Java en Madoera 4e. De Orde der Dominicanen zal overtreffen Alg. vergadering Groep Lederbewerkers. Maandagavond 8 uur werd in de groote zaal van de R K Werklieden- vereenigirig deze vergadering gehouden. De belangstelling was slechts matig. Nadat de voorzitter dhr. F. Passier de vergadering met den Christelijken groet heeft geopend, spreekt hij er zijn leedwezen over uit dat zoo weinig leden gevolg geven aan den oproep ter vergadering Spr. wees er op dat het in het nadeel der verzuimers was, want wie niet aanwezig is kan ook zijn ideeën niet naar voren brengen. Hierna leest de secr. penn. de heer Nic v. Goreum, de notulen der vorige vergadering voor. Deze worden onveranderd goed gekeurd De voorzitter brengt een woord van dank aan den secr.—penn. voor diens uitstekend verzorgd verslag. 25.jarig bestaan der afdeeling. De voorzitter zegt dat het binnen kort 25 jaar geleden is dat de afdeeling werd opgericht. Er zijn thans nog leden bij die al die jaren trouw lid der afd zijn geweest. Om de oprichting eenigs zins feestelijk te herdenken, heeft het bestuur gemeend op Maandag 29 Sept. een feestvergadering te organiseeren. Het bestuur dacht da vergadering te houden om 8 uur, waar dan een openingswoord zal worden gesproken om te herinneren aan de oprichting der afdeeling, en datgene wat ze heeft tot stand gebracht. Verder zal er nog een spreker optreden. Om de gezelligheid nog meer te verhoogen, denkt het bestuur het duo Klijn te laten optreden. Tusschen de nummers in kan dan nog muziek worden gemaakt, terwijl de aanwezigen zich met vroolijke kout kunnen ver maken. Aan ieder volwassen lid zal i 1 verteer worden gegeven, die wordt verstrekt in 20 consumptiebonnen van 5 cent. Daarbij krijgen deze nog een introductiekaart. zoodat zij hun vrouw of meisje kunnen meebrengen. De jongens van 16 18 jaar krijgen 50 cent plus een introductiekaart, en dte van 14—16 jaar 50 cent Spr. vertrouwt dat de leden dan in grooter getale aanwezig zullen zijn dan nu. Het behoeft de leden geen cent te kosten, daar men voor f i al heel wat doet. De leden worden zoodoende flink getracteerd. Spr. vertrouwt dat alle leden dit plan van het bestuur met volle sympathie zullen begroeten, en dat allen zullen meewerken om de introductiekaarten zoo te verdeelen dat daarvan nog propaganda kan uitgaan De bonnen zullen Vrijdags voor het feest worden verstrekt door de wijk boden. Hierbij zal dan ook een pro gramma worden gevoegd, zoodat een ieder weet wat er dien avond te doen is. Wanneer alles wat het bestuur voorstelt wordt nagevolgd, zal het een zeer gezellige avond worden. De vergadering kan zich met dit voorstel uitstekend vereenigen De heer Verhoeven vraagt of men de kaarten kan geven aan wie men wil De voorzitter antwoordt bevestigend, maar hij zou graag zien dat men zijn kaart, zoo men ze niet aan vrouw of meisje geeft, zoo plaatst dat daarvan nog propagandistisch karakter uitgaat, door ze bijv. te geven aan eeri nog niet georganiseerde De heer van Drunen acht het tijdstip van aanvang wel wat laat, dan wordt het veel te laat voor alles is afgeloo j pen en daar is spr. niet voor te vinden Integendeel moet er van den Qilden bond een voorbeeld uitgaan voor anderen. Spr. stelt daarom voor om 71/» uur te beginnen. Een der aanwezigen merkt op dat men toch steeds een half uur te laat begint, het zal dan dus nog wel 8 uur worden. De voorzitter zegt dan om half acht te zullen beginnen, maar dan moeten ook alle leden aanwezig zijn. De heer Smits vraagt of het al be kend is welke spreker er dien avond komt De voorzitter zegt dat dit de heer Brussel uit Den Haag zal zijn Mededeellngen. De voorzitter zegt geen prettige mededeeiing te moeten doen. Het café van den Qildenbond zal n.l. a.s Zaterdag, Zondag en Maandag met 't oog op de Missietentoonsteliing geslo ten zijn. Het is natuurlijk niet prettig, maar het bestuur kon niet anders han delen. Voor het welslagen der tentoon stelling moest men het wel toestaan. Gelukkig komt het niet dikwijls voor. De tentoonstelling wordt slechts eens in de 2 jaar gehouden. Een der aanwezigen vraagt of de vaste kaartspelers niet in een der andere lokalen kunnen zitten. De voorzitter antwoordt dat dit indertijd ook eens is gedaan in de bibliotheek, maar toen moest deze 5e! Congregatie der Missionarissen zaal ontruimd worden omdat de jon geren de boei overhoop zetten. Ver schillende leden herinneren zich dit feit nog wel. De ouderen stonden er toen gewoon mee te lachen, die hadden mee moeten wetken en tegen de bel hamels optreden. Ziekteverzekering bij werkloosheid. Evena's in de vergadering van het Ziekenfonds wil de voorzitter ook hier dit punt releveeren. Een werkelooze arbeider kan 1 maand na zijn ontslag nog trekken uit de Ziekteverzekering. Daarna is hij echter niet meer ver zekerd. Spr. geeft den raad zich zoo spoedig mogelijk voor meer dan 20 pCt. te verzekeren bij het Ziekenfonds. Het is maar een noodmaatregel, voor zoolang als de verzekering bij de bedrijfsraden of de raden van arbeid nog niet is opengesteld. Ook wat betreft de wandelbriefjes doet spr. dezelfde opmerking als in de vergadering van het Ziekenfonds. Op deze briefjes staat aangegeven dat een zieke na 8 uur niet meer op straat mag komen. Nu is het voorge komen dat groote straffen werden uit gedeeld waar deze niet verdiend waren. In dergelijke gevalier. kan men zich gerust tot het bestuur wenden. Spr. betreurt het dat de vergaderingen zoo slecht bezocht worden; als men altijd kwam dan was men steeds van der gelijke dingen ingelicht. Het komt ook voor dat kleine pa troons hun arbeiders niet v.erzekeren, waardoor moeilijkheden kunnen ont staan. In dergelijke gevallen kan men zich wenden tot de Raad van Arbeid, die de volle 80 pCt, uitbetaalt en de zaak met den patroon afwerkt. Mocht het zijn dat er nog dokters zijn die weigeren briefjes af te geven, dan behoeft men zich daarover niet ongerust te maken, de bepaling zal dan door het bestuur soepel worden toegepast. De kosten der briefjes worden uit de kas betaald. In de vergadering van hei Zieken fonds is er door een niet—lid nogal opschudding verwekt door de bewe ring dat de keuring van nieuwe leden niet billijk is. Nogmaals wordt er daarom op gewezen dat ook het be stuur der afdeeling dit recht heeft. Rondvraag. Bij de rondvraag verkrijgt de gees telijke adviseur Kap. Beekmans het eerst het woord. Spr. zegt gehoord te hebben van het feest ter viering van het 25-jarig bestaan der afdeeling, dit lijkt spr. zeer goed, daar er voor de afdeeling nog propaganda van kan uitgaan. Oaarne zou hij echter zien dat het feest niet alleen in de zaal werd ge vierd, doch dat er ook een gods dienstig karakter aan gegeven werd. Wij zijn toch aüen Roomsche arbei ders, aldus spr, en de eerste die wij moeten aanspreken is O L. H. zelf. Daarom zou hij het buitengewoon op prijs stellen, indien het feest werd in gezet door een dank- en zegenbede voor de organisatie, en spr. beveelt daarom aan om de viering te laten beginnen met een algemeene H. Com munie. Dit kan zeer eenvoudig gaan, de viering is op Maandag; op Zondag zou dan ieder voor zich in zijn eigen parochie te Communie kunnen gaan. dat kan geen bezwaren ontmoeten. Tegelijkertijd gaat er dan nog een mooie propaganda van uit. Door een krachtig applaus geeft de vergadering zijn instemming met de woorden van den adviseur te kennen. De voorzitter onderschrijft de woor den van kap. Beekmans ten volle. De heer J. v. Tuijl zou het nog mooier vinden als allen in de groote kerk van St. Jan gingen. De adviseur en de voorzitter meenen dat dit op groote moeilijkheden zal stuiten, waardoor er tenslotte veel minder zullen communfceeren. Daar geen der leden nog het woord verlangt, sluit de voorzitter ander dankzegging deze vergadering. Bijz. Vrijw. Landstorm. Zondagmiddag had de jaarlijksche onderlinge prijsschietwedstrijd plaats van de afdeeling Waalwijk van den Bijz, Vrijw. Landstorm. De deelname was behoorlijk en de schietresultaten buitengewoon, zooals onderstaande uitslag demonstreert. Er werd geschoten met K S.O. pa- tronen, op 10 meter afstand, elke schutter 10 patronenhoogst te be ha: en aantal punten 100. 1 F. Smolders 98 p. drijfsch. op voet 2 A Qadella 96 p. bronzen bloempot 3 P. Wijkmans 94 p. sigarenkoker 4 L Dekkers 93 p. bloemtafeltje 5 H.vNouwens 93 p. mondharmonica 6 M. Faro 93 p. schoorsteengarnituur 7 L. v. Eethen 92 p sigaren 8 L Schapendonk 92 p. sigaren 9 Q. Duy velaar 92 p. rookstel 10 J. Schapendonk 91 p. sigaretten 11 J. v. Oostrum 91 p. drijfschaal 12 A. de Rooy 90 p. rookstel 13 J. v. d. Aa 90 p. portemonnaie 14 J. Eikenbroek 87 p. bloempotje. l5W.de Leeuw 87 p. bloemvaas 16 M. v. d. Ven 85 d. sigaretten 17 P. v. Brunschot77 p. 18 J. v. d Qriendt 59 p. 19 F v. Os 50 p. sigaren 20 j. Sleehof 24 p. pijp Ongeval. Zaterdag had de bejaarde vrouw V., Laageinde alhier, het ongeluk van een laddertje te vallen, met het gevolg dat zij haar pols brak. Door Dr, -1*1 j: «nnrri nol r\ t a t Y ff O M i 1 1 lrtn r/All I 1 "I _1i„ d li Aflf

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 5