Stikste vragen JODGEHl Stanzmeester Handeisuomeringen II (lii.) HM i Hel leuen uan de Dien 10 cents oer «een host. 11 eikelc irinu SCiOEHSTIïSTElSJ u N.V. „CANTON" vVt. S. FICK bekwaam VAN GENT Ci H. HL Fabrikantei en Grossiers. stallige en dubieus A. E. Brehm F GEVRAAGD: In tegenstelling met andere vereenl- gingen hebben zij besloten het bedrag gelijk te stellen als der contribuee- rende leden over een jaar betalen, en dat ts f2.50. Hierdoor heeft men het recht om van alle voordeelen mede te profiteeren. Speurder heeft ook gehoord dat een verzoek aan B. en W. gericht zal worden voor verlaging van het licht- tarief tijdens de winkelweek. Wat nog onder Speurders neus kwam is, dat ditzelfde bestuur onzen Edelachtb. heer Burgemeester zal ver zoeken de a s. winkelweek oificieel te openen. En ik ben overtuigd dat onze Edelachtb. Burgemeester aan dit ver zoek zal voldoen, tenminste wanneer de winkelweek flink voor den dag komt. En dat doet ze ongetwijfeld. Wanneer nu de winkeliers Maandag avond allen op ten vergadering komen, welke gehouden wordt in de zaal van Snijders, dan zal ongetwijfeld zeer veel tot stand kunnen worden gebracht. Maar daar is voor noodig aller mede werking. En ik zou u willen toeroepen „sluit aan, sluit aan, ook gij achter blijvers W. B. speurder. VOETBAL. WAALWIJK. Antwerp F. C. Veteranen W. S. C. contra— Veteranen. De WSC-Veteranen hebben weder eens van zich doen spreken. Met niemand minder dan de Veteranen der groote Antwerp Footbaliclub, een der sterkste eere-divisie clubs, werd over eengekomen, een match te spelen in het groote Antwerpsche stadion en zoo trok Zaterdagmiddag om twee uur, de oude garde per bus naar Antwerpen, waar om 5 uur het treffen zou plaats hebben. Bij het binnenkomen van het machtige stadion der Antwerp F C. sloeg ons wel een beetje de schrik om het hart. Wat figuur zouden wij daar maken? Doch toen eenmaal in de ruime kleedlokalen, de voetbal- kleeding was aangetrokken, voelden wij als het ware, de krachten in onze harten terugkomen en vol moed werd met goal-kicken begonnen, Precies 5 uur verschenen de Antwerp- mannenechte oude voetbalrotten, dat was hen aan te zien. Al spoedig hoorden wij dan ook, dat op 2 spelers na, allen vroeger waren uitgekomen in het eerste elftal der Antwerp F.C en dat zelfs twee oud internationals, de Qroof en Karremans, het elftal com pleteerden. Wij lieten ons toen echter niet meer intimideeren. Moed zat er eenmaal in, en dan gaat deze er bij de oude mannen zoo niet uit. Men wilde ons met twee grensrechters van hen opscheppen, doch dit liet onze captain niet toe. Onze voor dien dag tot trainer gepromoveerde „Kees" moest onze belangen dienen en dat heeft hij perfect gedaan. Hij was Engelsche trainer en dat toonde hij ook, want hij wilde zelfs niemand verstaan. Wij zullen hier geen uitgebreid verslag van den wedstrijd geven. Het zij U voldoende, dat wij ons allen gegeven hebben tot het uiterste en hoewel de Antwerp mannen, alles deden wat zij konden om te winnen, hebben wij met 43 den wedstrijd uit het vuur gesleept. Daar stonden de Antwerpsche ras-voetballers wel een beetje perplex van, doch de sportiviteit behield de overhand en er kwam een vriendelijke uitnoodi- ging gezamelijk een souper naar bin nen te werken. Dat men dit geen tweemaal behoefde te vragen, laat zich denken, en zo'o zaten wij kort daarop, onder gezelligen Vlaamschen kout onze krachten te hersteilen. Het is moeilijk te zeggen wie het hardst zat in te laden, doch men roerde zich geducht, en deed ook de Hol- landsche eetlust in geen enkel op zicht voor den Vlaamsche onder. Vanzelfsprekend werden van weers zijden daarbij de onvermijdelijke vrien- delijkheden gelanceerd en werd daarin reeds van Antwerpschen kant de offt- cieele toezegging gedaan, dat de uit- noodiging, in Waalwijk de revanche match te- komen spelen, gaarne aan vaard zal worden. Hopelijk kunnen wij dus voetballievend Waalwijk met onze Belgische vrienden laten kennis maken. Zoo was dan deze eerste buiten- landsche wedstrijd een werkelijk glorierijke voor ons Veteranen ge weest en namen wij onder de harte lijkste wenschen, vooral het jeudige hart nog lang te bewaren, afscheid van onze Belgische collegas. Dat nadien ook nog de expositie en niet te vergeten „Oud-België" bezocht werd, behoeven wij wel niet te ver tellen dat het gezellig was is zeker anders waren wij niet zoo vroeg thuis geweest. Competitie. GEMENGD NIEUWS. Overval met roof. Gisternacht is de kassier der boeren leenbank te Alem. W. Otten, door 4 gemaskerde bandieten in zijn woning overvallen. Zij dwongen hem onder bedreigingen de brandkast te openen, waaruit 'n bedrag van ongeveer f 3000 is ontvreemd. Het Bossche parket heeft zich gisteren naar Alem begeven. Vrouw vermoord te Rotterdam. Gistermorgen is ontdekt, dat in pand 57a in de Prinsenstraat in den afge loopen nacht een moord is gepleegd, waarvan een vrouw, bekend onder den naam van „Moffen—Annetje", het slachtoffer is geworden. Men vond haar geworgd. Vermoedelijk is het misdrijf omstreeks haifvier gepleegd, I althans enkele buren hebben omstreeks dien tijd gestommel gehoord. Onmid dellijk na de ontdekking hebben de commissaris van politie van het bureau Oppert, de heer Van Gulden er. de inspecteur Rosbach, alsmede dr. van Rijsel, bacterioloog van het ziekenhuis aan den Coolsingei zich naar het pand begeven om een uitgebreid onderzoek in te stellen. Dit heeft tot omstreeks 1 uur geduurd. Om kwart over 12 kon het lijk worden weggevoerd, De dader is nog onbekend. Noodlottige twist te Lonneker, Een onbeduidende twist, tegen 12 uur tusschen eenige jongelui, heeft te Enschedé 'n treurig einde gehad. 2 Groepjes jongelieden liepen over den Buurserweg in de gemeente Lonneker en waren wat luidruchtig en baldadig. Eenigen van hen zochten ruzie en na 'n woordenwisseling trok de 17 jarige G. O. plotseling een mes en stak daarmede den 20 jarigen G. Brinkman in den hals. De getroffene zakte ineen. Zijn kameraden zagen het ongeval niet ernstig in en legden hem aan den kant van den weg. Een van hen bleef bij hem, terwijl twee anderen opzoek gingen naar een geneesheer. Toen deze kwam was hei slachtoffer reeds overleden. Waarschijnlijk was een halsslagader getroffen. Het lijk is per auto naar een ziekenhuis te Enschedé overgebracht. Intusschen was het groepje, waartoe ook de vermoedelijke dader behoorde, rustig verder naar huis gegaan, daar zij niet vermoedden, dat de twist zulk 'n noodlottig gevolg had gehad. Trouwens uit een onder zoek bleek wel, dat zij geen aanleiding tot de vechtpartij hadden gegeven De vermoedelijke dader werd gisteren om 3 uur van zijn bed gelicht en in verzekerde bewaring gesteld. Het is een fabrieksarbeider, die niet ais een vechtersbaas bekend staat. Botsing tusschen auto en autobus, Een voor een siilstaanden wagen uitwijkende auto botste eergisteravond op den Damsterweg te Noorddijk (Gton.) met groote kracht tegen een autobus van de Damster Automaat- schappij te Appingendam. In den auto was een bruidspaar gezeten uit Wol- tersum. De bruidegom, de heer E. S werd ernstig aan het hoofd gewond, terwijl de bruid er zonder letsel af kwam. De heer S. is naar het zieken huis te Groningen overgebracht, Van de auto werd de motorkap ingedrukt, terwijl het stuurrad afbrak. De autobus echter werd slechts licht beschadigd. De chauffeur en de andere inzittenden j kwamen er met kleerscheuren en lichte verwondingen af. Een klein scheepje op den Oceaan. Na een reis van 32 dagen kwam te Colón (Panama) aan, het te Gronin gen door de scheepswerf .Gideon" van den heer J, Koster Hzn. gebouwde motor—vrachtschip „Nuevo Panama". De grootte van het scheepje is 100.55 registertonnen en 212.52 bruto registertonnen. Het schip is voorzien van een 200 tot 240 P.K. Deutz—Diezei motor, geleverd door de Deutz—Motoren- fabriek te Rotterdam. Het vertrok onder Panameesche vlag van Neder land via Antwerpen voor het opnemen van een lading cement naar Panama en het heeft de reis zonder ook maar eenig mankement volbracht, een mooi succes voor de Nederlandsche scheeps- bouwindustrie. De bemanning bestond uit tien per sonen, n.l. vier Zweden (kapitein, twee machinisten en bootsman) en overigens uit Nederlanders. De invloed van Lord Lister ver halen. In de nabijheid van den Geestweg te Naaldwijk, op de z.g. Baakwoning, woont een oude man in een bijkans even oud huisje en beiden zijn Zon dag en verdere dagen de oorzaak geweest van veel sensationeele ver halen in Naaldwijk en omstreken. I Zondagmorgen heeft men n.l. den ouden bewoner, zekeren V. gewond in bed gevonden, terwijl alle ramen opengeschoven waren. Men heeft toen ijlings de politie een onderzoek doen instellen, doch daarbfl werden geen sporen van braak gevonden. V. zelf werd verhoord en verklaarde in afge broken zinnen, dat hij door een aan tal mannen overvallen is en men hem bevolen had, de armen omhoog te houden. „Eenigen tijd later deed de man echter een geheel ander verhaal, zoodat de politie gereede aanleiding vond, eens nader op bet inbraakgeval in te gaan. Toen bleek echter, dat de mogelijkheid tot inbraak zoo miniem was, dat men wel moet aannemen, dat de oude man bevangen door Lord Lister—ideeën (hij is een hartstochte lijk lieihebber van deze lectuur), er op los fantaseert. Het meest verklaarbare is, dat de man het des nachts be nauwd gekregen heeft en het raam wilde opschuiven. Daarbij moet hij gevallen zijn en zich gewond hebben. De mogelijkheid, dat een ander die verwondingen zou hebben aangebracht, is niet groot. De politie blijft echter aandacht aan het geval besteden.» Wielrijdster aangerand. Maandagavond te ongeveer half 7 is de 26-jarige Emma S. uit Heythuizen op weg naar haar woning, door een onbekend persoon aangerand en ernstig mishandeld. Mejuffrouw S. reed per rijwiel in de richting van het dorp, toen plotseling een jongeman den weg opkwam en het stuur van haar fiets greep, waardoor zij genoodzaakt was af te stappen. Hij vroeg haar een lucifer om zijn lantaarn aan te steken. Toen zij te kennen gaf, dat zij geen lucifers in haar bezit had, vroeg hij haar om geld, waarop zij hem, bang geworden, een gulden gaf. Hierna wilde zij weer op haar rijwiel stappen, doch de man greep haar bij de keel vast en sleurde haar in het naast den weg gelegen struikgewas. Mejuffrouw S. begon daarop om hulp te roepen, waarop de aanrander haar de keel dichtkneep en haar met een steen op het hoofd sloeg, waardoor zij op verschillende plaatsen bloedende ver wondingen bekwam. Toen zij om hulp ging roepen nam de overlaat de vlucht. Mejuffrouw S. verloor daarop haar bewustzijn. Eenigen tijd daarna weder bij kennis gekomen, heeft zij dadelijk hulp gehaald in een op hon derden meters afstand gelegenboerderij. Hoewel spoedig een nauwgezet onderzoek is ingesteld, had zulks nog geen resultaat. Een gevaarlijke manoeuvre van 'n chauffeur. De vrouw L. H. van het Leger des Heils werd Vrijdagmiddag ter hoogte van het landgoed „de Gaas" op den Bredaschen weg onder Tilburg achterop gereden door een grijzen auto. De jaffrouw was op de fiets en had een actetasch onder den arm. Toen de auto haar in snelle vaart passeerde, boog de chauffeur zich uit 't raampje en ontrukte aan de juffrouw de acte tasch, die slechts waardelooze papieren bevatte. De juffrouw viel van haar rijwiel en bezeerde zich erg aan de knie. Het nummer van de auto is niet bekend. Abonneert U thans op dit blad. 1' Men ontvangt de nummers tot 1 October GRATIS. Groote brand te Piraeus. Twaalf dooden, vele gewonden, De Piraeus, de haven van Athene, is heden het tooneel van een ernstige ramp geworden. Ten gevolge van een defect aan de benzineleiding van het Engelsche vrachtschip „Donax", dat met 15.000 ton benzine geladen was, verspreidde zich de brandbare vloeistof op het water. Toen even daarop een matroos een smeulend stuk hout in het water wierp, vatte de op het water drijvende benzine natuurlijk onmiddellijk vlam. Met razende snelheid greep het vuur om zich heen, met het gevolg, dat in een oogwenk een twintigtal zeilschepen en eenige stoombooten zich in den waren zin des woords te midden van een vuurzee bevonden. Het tankschip „Drafetsana" van de „Standard Oil Company" vloog in brand en werd geheel verwoest. Onmiddellijk daarop sloeg het vuur over naar een in de nabijheid liggend zeilschip en vandaar op een groot aantal andere schepen, die bezig waren petroleum of benzine te laden, zoodat er totaal 18 vaartuigen I in brand geraakten. Onder de bemanningen der booten ontstond een ontzettende paniek. Tal rijke matrozen sprongen in hun doods angst overboord., waarbij zij in het brandende water terechtkwamen en hetzij een gruwelijken dood stierven of levensgevaarlijke brandwonden oplie pen. De „Donax", de „Drafetsana" en een aantal zeilschepen stonden in lichtelaaie en voortdurend weerklonken de hulpkreten der in levensgevaar verkeerende opvarenden, afgewisseld door donderende explosies in de ben- zinetanks. Ook bij de opslagplaatsen der groote petroleummaatschappijen, waarvoor groot gevaar bestond dat zij eveneens door het vuur zouden worden aange tast, ontstond hevige opwinding. Tot dusver heeft de ramp zich echter tot de schepen beperkt. Het gevaar is evenwel nog geenszins geweken, daar de zee nog altijd in brand staat. Volgens de tot dusver ontvangen berichten zijn 12 matrozen om het leven gekomen. Talrijke andere zee lieden, die overboord waren gespron gen, liepen ernstige brandwonden op, daar het water eveneens bedekt was met een laag brandende olie. Twintig zwaar gewonde matrozen zijn in het ziekenhuis opgenomen. De aangerichte schade wordt op 6 miilioen gulden geraamd. Hongeropstootjes te Santo Domingo, Ten gevolge van het gebrek aan levensmiddelen hebben hongeiopstoot- jes plaats gehad. Een groot deel der bevolking heeft sedert Woensdag niets te eten gehad, ofschoon de autoritei ten al hun best doen om de levens middelenvoorziening behoorlijk te organiseeren en daarin ook beginnen te slagen. Een honderdtal uitgehon- gerden trachtte gister een aanval te doen op de werf, waar voorraden voedsel werden gelost; zij werden echter teruggedreven door Domini- caansche soldaten, geholpen door Amerikaansche militairen. j De reddingsbrigades blijven den arbeid bij de puinhoopen voortzetten. Voortdurend worden nog lijken ge vonden, gister bijv. die van een vrouw en zeven kinderen. Er is typhus uitgebroken en de regeering van Haïti overweegt de grenzen te sluiten. Costes en Bellonte bij president Hoover. De draadlooze uitzending door Daventiy. Daventty heeft Maandagavond suc ces beleefd met zijn heruitzending van de toespraken, die te ongeveer half twee bij het noenmaal op het Witte Huis, dat president Hoover ter eere van de beide Fransche luchthelden gaf, zijn gehouden. Om kwart voor zeven was de verbinding tot stand gebracht en hoorden we eensklaps president Hoover's stem duidelijk doorkomen. De president zeide ver heugd te zijn het woord van welkom tot de Franschen te kunnen richten, omdat het gelden kon als een revan che voor de schitterende ontvangst, die het Fransche volk den beiden eersten Amerikaanschen vliegers die den Oceaan overgevlogen waren. Lind bergh en Byrd, toen had bereid. Het Amerikaansche volk was deze hulde niet vergeten en toen Costes en Bel lonte veilig op Amerikaanschen bodem geland waren, heeft Amerika zijn groote vreugde over de gelukkig vol brachte stoutmoedige vlucht door een even geestdriftige en warme ontvangst willen bewijzen. In naam van het Amerikaansche volk, dat daden van moed altijd zoozeer had weten te ap- precieeren, riep de president zijn gas ten een hartelijk gemeend welkom toe, Nadat een tolk Hoover's woorden in het Fransch had vertaald, dankte Costes in dezelfde taal voor de be wezen eer en herinnerde zijnerzijds ook aan de vluchten van kolonel Lindbergh en vice—admiraal Byrd, die -in elk geval de allereersten ge- weest waren, die den groet van het Amerikaansche volk langs den lucht weg naar Parijs hadden gebracht. Spr dankte den President, dat de ge noemde vliegers hier aanwezig waren, alsmede generaal Pershing, die in de ure des gevaars een vriend van Frank rijk geweest was. Mede uit naam van Belionte, gaf Costes den president de verzekering van hun diepe dankbaarheid vooreen ontvangst, die hun stoutste verwach tingen had overtroffen. De Amerikaansche omroeper ver telde daarna nog, dat het gezelschap zich nu naar den tuin begaf, waar de President, minister Mellon en de andere ministers, die bij de ontvangst tegenwoordig waren, omgeven door de Fransche en Amerikaansche vlie gers gefotografeerd zouden worden, welke foto dadelijk draadloos naar Londen en Parijs zou overgestuurd worden, zoodat zij misschien vanoch tend al in de Engelsche en Fransche bladen te zien zou zijn. Alleen het klikken der camera's, dat hij ons ook nog voorspiegelde, hebben wij niet kunnen hooren, maar de redevoerin gen verschilden bijna niet van de ge wone ontvangst van Daventry. KUNST EN LETTEREN, Reclamekunst. Wij ontvingen een nieuw uiigeko- men reclameplaat van de bekende Firma Draisma van Valkenburg. Zooals men weet, komt de medici nale levertraan van de kabeljauw de plaat nu stelt voor een visch, bezig een sprong uit het water te beëindi gen en illustreert de gedachte, dat levertraan „zonlicht in flesschen" is. De schakeering der kleuren is een zeer bijzondere, waaraan men den Amerikaanschen teekenaar het ont werp is van den reclame teekenaar Martin Gambee herkent. Toch is de plaat bij nauwkeurige beschouwing minder grillig dan ze oppervlakkig lijkt. Het schijnt ons voor een reclame plaat een zeer goed geslaagd geheel. De plaat is in Nederland (bij de Kon. Drukkerij Immig te Rotterdam) gedrukt. Si. Augustinus—Oratorium. Feestuttvoerlngen 1500 jarige Herdenking. Ter gelegenheid van het 15e eeuw feest (430-1930) var. St. Augustinus wordt het door Jan Nieland getoon zette St. Augustinus- Oratorium woor den van Pater Bloem ter uitvoering gebracht te Amsterdam 15 en 16 Sep?, in het Concertgebouw; Utrecht: 19 Sept. in TivoliHaarlem 27 Sept. in ae Gemeente Concertzaal. Het Oratorium ts door de R K. Ora torium,Vereer.iging Amsterdam onder directie van Th. van der Bijl inge studeerd en zat door deze met mede werking van hei Concertgebouw orkest ter uitvoering worden gebracht. Als solisten werken mede Jo Vincent, sopraan Maurice Weynandt, tenor Willem Ravelii, baritonWilly Fran Qois, orgel. üe organisatie van b.g. feestuitvoe ringen is door de St. Augustinus— Stichting opgedragen aan de N V. Internationale Concert-directie Ernst Krauss. ADVERTENTIëN. gevraagd die thuis werkt, voor gewoo i werk. Brieven onder No. der advei a. h. Bureau v. d. blad. 45lj| vummei WAALWIJK Nette flinke jongens kun hoog loon verdienen. 4514 Aanmelding op het kantoor Biedt zich aan: Als zoodanig verschillend| jaren werkzaam geweest o groote Schoenfabriek. Goede getuigschriften tt dienste Brieven onder No. der advti tentie aan het Bureau van i biad. 451 BBllBiillBBBBBI HEUSDEN. DUIVENSPORT. Zondag hield de Postduivenvereen. „Reisduif 'n wedvlucht vanuit Heverlé Ue prijzen werden behaald als volgt; Q. Slutmers 1—2—3- 4—6—8—9 10 en 11. G. Verhey 5 en 7. Üe 1ste duif was thuis om i0—14 16 Wenscht LJ eene vluggi zaakkundige en billijke handeling van Uwe achtG Wendt U dan in vertrouw alleen tot de Vennootschi Tuinstraat 46 flLBU Gratis rechtskynd Advies. BBBBBBBBBBI Vers woord wetsor fensie- 1930 De daarin het rei gaan door king ti Het een thans bouw dan zich o dighec der vl op d vraagc de V/c degelij dat d geach? vastge vloot schied schem tegen van v ier ev op ge macht BÜBBÜüBëÜkIII naar Aan het Bureau van dit bli is de inteekening opengesteld geheel opnieuw beweikt Dr. W. KOCH. Ruim een ton verduisterd. Bij het bijkantoor der Rotterdarcsche Bank Vereeniging te Uithoorn zijn ernstige malversaties aan het licht gekomen. Gebleken is dat de directeur reeds gedurende 9 jaren kans heeft gezien, bedragen te verduisteren tot een gezamenlijk bedrag van ongeveer 100 a 120 duizend gulden. Ook de schoonvader van deze is het slacht offer geworden van de malversaties en voor een bedrag van ongeveer f 10.000 benadeeld. Aan het licht is gekomen, dat tal van gefingeerde crediet-aan vragen bij het hoofdkantoor zijn inge diend, waarbij de handteekeningen van den aanvrager zoowel als van de borgen doof den directeur van het bijkantoor werden vervalscht. De directeur is gearresteerd en heeft een volledige bekentenis afgelegd. Abonneert U op en Adverteert in M het eenige biad voor Waalwijk en de Langstraat, dat het nieuws uit plaats en streek zoo uitvoerig mogelijk geeft en dan ook algemeen gelezen wordt. Ieder Waalwijker en Langslrater moet dit blad lezen, dat slechts Dit prachtwerk verschijnt 5 crompres gedrukte deelen, g bonden in geheel linnen pracl band enz. tegen den prijs slechts 13.25 pfer deel porto. Het is totaal 2000 bit zijden, !9 x l3'/2 cM met31 aibeeldeingen. Men teekent in voor deelen. Waalwijksche Stoomdrukke Antoon Tielen. ben d Zij van i de s ben genoe bavin: van Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoo i Tielen. Zi. aan. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafe! „Oefening en Vermaak". Zondag 12'/4u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. RECHTSZAKEN. De zwerver H J B M, die tijdens de kermis in Waalwijk een lade heeft gelicht, is veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. MAT alhier die een ambtenaar in functie beleedigd had werd veroordeeld tot f 10 boete of 10 d. h. A D A R Waspik, beleediging f 20 of 20 d. h. Ook gelegenheid tot plaatsing wan de overige pan ieden van het huishouden. Brieven onder No 45141 bureau dezer of aan óf utma G. en F 45141 KUYPERS Schoenfabriek, Hilvarenbeek. O O S T E RH'UT. >el as. lab De artikelen THEE en r""1, me °B de Miszie- Tentoonstelling te Wea""1* z,in Sezzbonken en deer zoozeer op pril-"»'^*" 8eI,e,d- krifgbaar te WA A'W,JK b,,! H. MAAS-VERVOORT. W. VAN HEESCH. P BREKELMANS. TH. VAN KEMPEN. Q VERHOEVEN. A. VAN MIER. P. VAN IERSEL. J. KRUIJSSEN. 45142 A. DIELISSEN. WED. VENIS. S. VERSTEEG. A. SCHELLEKEN' P. K VAN BR' U1' jAC. FRANSE, H. KLEDR'-°EKKERS' I Snoeren 7, 30; P. v. d. Velden 10, 13, 25; G. Vos 11; A. Versteeg 12, 36, 47, 54; J. van Ree 14, 50; B. de Breuckere 15, 29, 33; H. Spierings 16, 21; W. Stubbe 17, 42; P. Snaphaan 18; M. Donders 20; W. v. d. Velden 22, 32; Chr. Oerlemans 23; Chr. van Heeswijk 24, 52, 53; H. Dekkers 27, 28; A. Pijnenburg 31, 37, 38, 41; E. Haverhals 35; J. Spierings 29; H. Netten 40; H. Rosenbrand 43; B. Groot slagers 44, 45; Jac.. Treffers 46; G. Tref fers 48, 49 en B. Hendriks 51. De extra-prijs een konijn, werd ge wonnen door M. Mesch. Aankomst le duif 9.56.12 u. en laatste prijswinnende duif 10.4.30 uur. DRUNEN. Zondag hield de Postdujvenvereeni- ging „De Postduif", gevestigd in het café Van der Geld, een wedvlucht van uit Vilvoorde. De prijzen werden behaald als volgt: le Prijs H. Bergmans. 2e en lie pr. Gebr. van Ravensteijn van Loon-Stip- hout. 3e en 9e pr. Gebr. v. OersMaas. 4e, 5e, 7e, 8e en 10e pr. A. van Loon-v. Huiten. Scheerweg: Gebr. Maas-van Oers. Kpningspoulele pr. H. Bergmans; 2e pr. Gebr. Maas-van Oers. Duiven los 8 uur. De le duif bereikte het hok om 9.11.36 uur, de laatste 9-18-10 uur. De indeeling voor de competitie is voor onze Waalwijksche clubs als volgt: 2e klasse B. 3e klasse C. Res. 2e klasse. Hero Velocitas T.A.C. G.U.D.O.K. H.E.C. Helmond V.V.V. Tegelen V.O.S. Roermond. W.S.C. Baardwijk R.W.B. Sportv. 1920 S.C.G. Z.l.G.O. N.O.A.D. 3 Oosterhout Good Luck. Dongen 2 Willem II3 W.S.C. 2 B.V.V.3 Wilhelmina 3 Sportv. 1920II L.O.N.G.A. 2 N.O.A.D. 4 ^DUIVENSPORT. GAPELLE. J.l. Zondag hield de Postduivenvereen. „De Luchtvaart", gevestigd in het cafe van mvj. de Wed. A. v. d. Haart a. d. Nieuwevaart in combinatie met de bij den heer J. van Heeswijk te Kaatsheuvel gevestigde Postduivenvereniging „De Getrouwe Duif" een wedvlucht met jon ge en oude duiven vafiuit Vilvoorde, met den volgenden uitslag: C. Gorstanje 1H. van Campen 2, o, 19; D. Groeneveld 3, 26; M. Mesch 4, J, 34; A. Snoeren 5; M. van Boxtel 6; P. WOl Briev frr Abon: Franc Dl' MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 9 September. Ter veemarkt waren heden aangevoerd222 paarden, 23 veu lens, 884 magere runderen, 660 vette runderen, 187 vette kalveren, 262 nuchtere kalveren, 415 graskalveren, 583 schapen ot lammeren, 70 hig- ;en, 10 bokken of gelten en 14 overloopers. De prijzen waren: koeien 3742, 52 55 en 7h —60 ct., ossen 40, 4952 en 5560 ct., stieren 41—42, 46471, 51—53 ct., kalveren 57460, 67i -70 en 7580 ct., per 7 K.G., Melkkoeien 230 -150, stieren 140—510, graskalveren 50—110 paarden 170—275, slachtpaarden 160—200, hit ten 75—175, veulens 75—120, fok nuchtere kal veren 20—37, slacht dito 18—25, kalfkoelen 225—430, pinken 140—200, vaarzen 190—230, biggen 1525, alles per stuk, biggen 1.75 2.50 per week. Op de vette markt was de aanvoer van koeien en ossen tamelijk. De handel lui fen de prijzen van gisteren bleven gehandhaafd. Stieren behoorlijk ter markt, de handel iets williger en (de prijzen waren wat betreft de le kwaliteit iets lager. De aanvoer van veite kalveren was kort, de handel vlug en de prijzen over het geheel hooger. Een best kalf ging nog tot 5 ct. boven noteering. Melk- en kall'koeien ruimer aangevoerd, de handel williger en de prijzen van vorige week bleven gehandhaafd. Jongvee ook iets ruimer ter markt, meer han del en de prijzen ondergingen geen .verandering. De aanvoer van graskalveren was ruimer, de handel williger, per pond 40, 42 en 46 ct. Werk- en slachtpaarden, hitten en veulens waren rutin teil markt, de handel lui en de prij zen van vorige week konden nog bedongen wor den. Biggen gering ter markt, de handel stil en duur. v Schapen ruim aangevoerd, handel en prijzen als gisteren. Nuchtere fok- en slacht kalveren, waren kort aangevoerd, de handel vlug en weer duurder.., H 73. jebi'i kuni ihem „1

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6