I Oct .Wiiie Ster' Nicmeijer's Pruimtabak burgemeester, zal deze persoonlijk met den directeur der Waterleiding Mij. over deze zaak spreken. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorz. hierna deze openbare vergadering, waarna de Raad in ge heime zitting overgaat. BUITENLAND. De lotgevallen van Andree's expeditie. Het dagblad „Dagens Nyheter" pu bliceert een uittreksel uit het dagboek van Strindberg, waar o.m. uit blijkt, dat de Andiée-expeditie op 14 Juli, drie dagen na het vertrek, op een ijsschots landde. Strindberg heeft op een kaart de plaatsbepalingen nauwkeurig aange geven, zoodat het mogelijk is, de ex peditie te volgen op haor tocht naar hei Zuiden. Volgens de aanteekenin- gen duurde deze bijna drie maanden. Tot 22 Juli bleef de expeditie op de landingsplaats, vijf dagen later moest een groot deel van de bagage achtergelaten worden, slechts 140.K.G. ging mee. De 82 gr. breedtegraad werd op 11 Augustus gepasseerd, de 81 gr. op 7 September. Den 12en September moest het pro viand gerantsoeneerd worden en op 16 September gaven de poolreizigers hun tocht op. Den volgenden dag werden de gletschers van Kvitoïa ont dekt, De schots, waarop de expeditie een sneeuwhut gebouwd had, sloeg 2 Oct. stuk. Op 5 October zaten de onderzoe kers gevangen op het eiland, den vol gendag dag brak een zware sneeuw- storm los. Na deze aanteekening geeft het dag boek nog slechts één woord„Berus ting", 17 October hebben Strindberg de krachten begeven; hy was niet meer in staat iets op te teekenen. De volkenbondsvergadering. De vergadering van den volkenbond is Woensdagochtend met een rede van den president van den raad van den volkenbond, Rumeta, (Venezuela) ge opend. Onder de gedelegeerden vielen in het bijzonder op Arlstide Briand, Hen derson, Curtius, Scialoja, Zaleski, Qui- nones de Léon, Titulescu, Procop Hymans en bondsraad Motta, allen bekende persooniykheden, die reeds sinds jaren de vergadering van den volkenbond bijwonen. Van de 54 volkenbondslanden, zijn er 50 vertegenwoordigd. In zijn openingsrede erkende de voorzitter van den volkenbondsraad Zumeta, ronduit, dat in het afgeloopen jaar niet alle verwachtingen vervuld waren, die verleden jaar na de tiende volkenbondsvergadering gekoesterd werden. Hy sprak echter het vertrou wen uit, dat desniettemin door het verantwoordeiykheidsgevoel, hetwelk alle leden van den volkenbond bezit ten, de bestaande moeiiykheden vooral op economisch gebied zouden over wonnen worden. Hierna werd Titulescu tot voorzitter gekozen. Van de 50 uitgebrachte stem men verkreeg de Roemeensche oud minister er 46. Titulescu ving daarna zyn voorzitter, schap aan met het uitspreken van een korte rede waarin ook hij wees op de bestaande economische moeiiykheden en het vertrouwen uitsprak, dat door grootmoedigheid, goeden wil en goed begrip van de nooden der anderen de moeilijkheden zouden overwonnen worden. Het is thans de tijd niet voor woor den, doch voor daden en Titulescu hoopte, dat deze volkenbondsvergade ring die daden zal verrichten, welke de menschen er van verwachten, Staten van Amerika noemen de aldaar heerschende werkloosheid zóó ernstig en de kans op 't vinden van loonend werk zóó uiterst gering, dat, voor dit jaar althans, aan een ieder moet wor den ontraden om naar dat land te emigreeren. Zy die voornemens zyn in de Ver. Staten een bestaan te zoeken, zullen hun vertrek ten minste moeten uit stellen tot het voorjaar van 1931. Ze zullen goed doen ook dan niet tot de afreis te besluiten, vóórdat zy by hooger genoemde Vereeniging inlich tingen hebben ingewonnen of en, zoo ja; in hoeverre er verbetering in den toestand is ingetreden. KERKNIEUWS. De allereerste St. Gerardus Majella- kerk in het Bisdom van 's-Hertogen- bosch. Einde der nasporingen. Uit Tromsö wordt gemeld, dat de Isbjörn—expeditie haar onderzoekin gen op het Witte Eiland in verband met de slechte weersomstandigheden heeft moeten beëindigen. Waarschyniyk heeft men echter alles gevonden, wat van het kamp van Andrée is achtergebleven. Het staal nog niet vast, wat met de aangebrachte voorwerpen zal geschie den. De beslissing hieromtrent berust by de Zweedsche regeering. De „Svensk Bund" heeft opdracht gekregen.de aankomst van de „Isbjörn" te Tromsö af te wachten. De Noorsche regeering heeft op ver langen van de Zweedsche gelast, dat aile deelnemers aan de Bratvaag— expeditie verhoord zullen worden over de byzonderheden van de ontdekking der overbiyfselen van de Andree expeditie. Deze verhooren zullen schriftelijk worden opgeteekend om op grond hiervan de geleerden in staat te stellen, alles zoo goed mogelijk te reconstru- eeren. lrigoyen naar ziekenhuis overgebracht. Naar vernomen word, is de Argen- tijnsche oud-president lrigoyen thans naar het ziekenhuis te La Plata over gebracht. Aanvankeiyk bestond de bedoeling hem reeds thans naar zijn definitieve plaats van bestemming te vervoeren. In verband met z'n gezond heidstoestand van den 78 jarigen Staats man is hiervan echter afgezien. De nieuwe president Uriburu heeft last gegeven, dat van regeeringswege een geneesheer naar La Plata wordt ge zonden, ten einde nauwkeurig den omvang der ziekte van lrigoyen vast te stellen. Voorts heeft Uriburu be sloten, dat lrigoyen na in de hem aan te wijzen verblijfplaats te zyn aangekomen, niet langer als gevangene zal worden beschouwd. De bewaking zal dan derhalve worden opgeheven. Daarentegen zijn 'n aantal senatoren die als aanhangers der afgetreden regeering bekend stonden, aan boord van den kruiser „Belgrano" overge bracht. Senator Valla, eveneens een aanhanger van den ex president, is er daarentegen in geslaagd, zich naar Montevideo uit de voeten te maken. Te Buenos Aires heerscht thans rust doch de censuur biyft gedeelteiyk ge handhaafd. De berichten, volgens welke op de Plaza de Mayo 2 contra- revolutionnaire leiders terecht zouden zyn gesteld, wordt door generaal Justo een van de steunpilaren der nieuwe regeering, nadrukkeiyk tegengesproken, „ik machtig de pers te berichten." aldus riep de generaal uit, toen de verslaggevers hem naar de juiste toe dracht der aangelegenheid kwamen vragen, „dat ik op myn woord van eer verklaar, dat te Buenos Aires naar aanleiding der gevechten van Maandag geen executies hebben plaats gehad. De desbetreffende berichten zijn ten eenenmale valsch." De voorloopige regeering heeft heden een decreet uitgevaardigd, waarbij de gemeenteraad van Buenos Aires wordt ontbonden. Voorts zyn talrijke maat regelen getroffen met betrekking tot het herstel van het normale verkeer der banken en der conversiekas. In verband met het nog altyd drei gend gevaar van een tegen—revolutie heeft de minister van Binnenlandsche Zaken bevolen, dat alle zich in parti culier bezit bevindende wapens by de autoriteiten moeten worden ingeleverd. De chaos in China. Naar gemeld wordt, zyn gedurende de laatste dagen verscheidene buiten- landsche oorlogsschepen op de Jangtse beschoten. De Engelsche kanonneerboot Lady Bird werd by Sjasi in de provincie Hoepei door communistisch geschut aangevallen. De kanonneerboot beant woordde het vuur. De communisten zouden verliezen hebben geleden. Ook de Amerikaansche kanonneer- boot „Tutuilla" is in gevecht geweest met communistische troepen. Ook werd geschoten naby Kioekiang op Japansche oorlogschepen, die evenwel met succes het vuur beantwoordden. Een granaat ontplofte in de machine kamer van een Japansche kanonneer boot, zonder evenwel groote schade aan te richten. Op de oorlogsschepen zyn geen menschenlevens te betreuren. Naar uit Nanking gemeld wordt hebben de troepen der Chineesche Centrale regeering in Zuid—China een beslissende overwinning op de com munisten behaald. De communisten die de stad Tsjangsja de laatste dagen bedreigden, zijn na een Iangdurtgen strijd door de regeeringstroepen verdreven, Einde der staking in Noord-Frankrijk. In het Noord—Fransche industrie gebied wordt morgen het werk hervat. Te Armentières zijn reeds heden 10 000 textiel arbeiders, die sedert eenige weken staakten weer aan het werk gegaan. De hervatting van den arbeid ge schiedt als gevolg van een overeen komst, die bereikt is tusschen de werkgevers en de arbeiders, waarin minister Laval bemiddelend is opge treden. De Graf Zeppelin te Moskou. De Qraf Zeppelin is gistermorgen om 10 uur O. Eur. tijd door twee Russische vliegtuigen begeleid, boven Moskou verschenen. Het luchtschip heeft 1 uur lang boven de stad ge kruist, waarby het door duizenden werd toegejuicht. De landing aan den mast op het vliegveld was zeer moeiiyk, maar geschiedde voortreffeiyk met hulp van mannen van de Russische lucht vaart. Er was veel oificieele belang stelling. De chef van de Russische luchtstrijdkrachten, Baranof, begroette dr. Eckener namens de Russische regeering. Op het vliegveld werd den gasten een noenmaal aangeboden. Om 116 uur O. Eur. tijd kon het luchtschip weer vertrekken. De Qraf Zeppelin heeft gister middag om 16 uur 40 de terugreis naar Friedrichshafen ondernemen. Het luchtschip heeft 60 K G. post mee terug genomen, terwijl twee Russische ingenieurs de tocht meemaken. BINNENLAND. Het collectief Contract in het Drukkersbedrijf. in aansluiting aan het korte bericht, betreffende het afbreken van de onder handelingen over een Collectieve Arbeidsovereenkomst ln het boekdruk- kersbedryf, deelt de Federatie der Werkgeversorganisatiën in dat bedryf ons nog het volgende mede De voornaamste wijziging, welke van de zijde der werknemers was voorgesteld, was die van loonsver- hooging, gepaard met inkrimping van het aantal gemeenteklassen, hetgeen practisch neerkwam op een loonsver- hooging van 5 cents per uur voor het Eenige andere wenschen waren nog Inkrimping van de begrenzing van den arbeidstijdverkorting van den nachtarbeid van 42 tot 38 uur en andere verzwaringen, speciaal voor het dagbladbedryf; verder gaande be perking van het aantal overurenver lenging der vacantie van 6 tot 9 dagen De voornaamste wenschen, welke van werkgeverszijde waren ingediend luidden Uitbreiding van de arbeidsbegren- zing, waardoor de mogeiykheid zou worden geschapen van een tweeploe- genstelsel voor het machinale bedrijf een onderzoek in hoeverre de daling der indexcijfers aanleiding geeft tot loonsverlagingcombinatie van het individueele minimumloon met een minimum groepsloon en verruiming van het recht van ontslag. Onder leiding van den Voorzitter der Onderhandelingscommissie, den heer J. H. van Lonkhuyzen te Zeist, begonnen de onderhandelingen met algemeene beschouwingen. Van werknemerszijde werd daarbij het standpunt verdedigd, dat de toe stand in het grafisch bedrijf, gezien ook de geringe werkeloosheid van den laatsten tijd, thans toelaat, om de „verslechteringen", welke sedert 1923 in de CAO. waren aangebracht, ge- leideiyk weg te nemen, terwijl voorïs ook den arbeider toekwam zijn aan- deel in den vooruitgang en vergroo ting der wereldproductie. De patroonsdelegatie welke bestond zoowel uit vertegenwoordigers van boekendrukkers, handelsdrukkers als het dagbladbedryf, betoogde daarte genover, dat de indexcyfers der kos ten van het levensonderhoud sedert het begin der thans geldende C.A O. met byna 5 pet. waren gedaald, het geen een vermeerdering van het reëele loon met meer dan 5 pet. beteekende. Verder werd de meening geuit, dat de zgn. verslechteringen sedert 1923, eveneens op grond van de sterke da ling der indexcijfers, practisch waren achterhaald en juist op een vermeer dering van het reëele loon uitkwamen. Als voornaamste argument werd van patroonszyde evenwel naar voren ge bracht, dat de huidige wereldcrisis, die ook op het bedrijfsleven in Ne derland haar invloed uitoefent en naar men verwachten kan ook in het boek drukkersbedryi in sterke mate een malaise zal veroorzaken, den toestand zoo onzeker maakt, dat de patroons delegatie op dit oogenblik, zoowel tegenover het Nederlandsche bedryfs- leven in het algemeen, als het boek- drukkersbedryf in het byzonder, geen verantwoording op zich durft te ne men voor verdere verbetering der arbeidsvoorwaarden. R. K. Handelshoogeschool. Het Curatorium der R. K. Handels, hoogeschool te Tilburg heeft aan Dr. Ir. P. Scholl toelating verleend als privaat—docent in de chemie en technologie der vezelstoffen. Voorzitter der Eerste Kamer. By K. B. is benoemd tot voorzitter van de Eerste Kamer der Staten— Generaal gedurende de zitting, die zal aanvangen op den derden Dinsdag in September mr. W. L. baron de Vos van Steenwyk, lid van die Kamer. De brug over de Waal bij Zaltbommel. De rykswaterstaat heeft Donderdag aanbesteed het maken van den onder bouw en het uitvoeren van grond werken voor de brug over de Waal by Zalt—Bommel. De raming was |f 1,300,000. Het laagst heeft ingeschre ven de N.V. internationale Betonbouw te Breda, met f 1.098,000. Legeroefenlngen en mond- en klauwzeer. De Legeroefenlngen onder leiding van den commandant van 't veldleger welke wegens 't heerschen van mond. en klauwzeer niet overeenkomstig de getroffen voorbereidingen in destreek Barneveld, Leusden, Amersfoort kunnen worden gehouden, zullen thans plaats vinden in Noord Limburg van 23—26 September a.s. (24-25 September zyn de eigeniyke oefendagen). Een waarschuwing. De directeur van het bureau der Ned. Ver. „Landverhuizing", gevestigd Bezuidenhoutscheweg 97, 's Graven— hage, schrijft het volgende: Ver. .Ik hoop St. Gerardus in den Hemel eens te vragen of werkeiyk het behoud van drie priesters e.a. aan Zijne tus- schenkomst te danken was op den 9en October in 't jaar 1905 (by gelegenheid van onze pelgrimsreizen naar het Heilig Land) in de electrische tram naar Cairo, niet ver van de Nyibrug ter plaatse waar de weg een bocht maaktm.a.w. of de Heilige Gerardus den Soedanees heeft bewogen op te staaniets te verschroeven of om te zetten aan de electrische in toom- looze vaart." Deze aangehaalde woorden zyn van myn eerw. vriend en collega in pas toorschap. De toedracht van dit merk waardig geval, ontdaan van aile fan tasie, is als volgt. Voorop gezegd: dat de Stichter dezer parochie en ik 'sjaars te voren bij de Heiligverklaring van St. Gerardus ln December (1904) te Rome zyn geweest, ook ik hield van de vereering van den H. Gerardus aldus wederom de eerw. oogge tuige (in een gemoedelijk schryyen dd. 1 Aug. j.l. aan mij gericht). De eerste legende, die zich zachtjes aan vormde over deze merkwaardige ge beurtenis langs den Nijl als zou de eerste pastoor van de St. Gerardus- Majella kerk zelf hierbij tegenwoordig zyn geweest is bezijden de waar heid. De Caïro-excursie in kwestie werd gemaakt door drie priesters (Hollanders), t.w. een kapelaan uit Dongen, een pastoor destyds in Zierikzee gestationneerd, mijn vriend voornoemd, kapelaan destyds te St. Oedenrode. Deze drie priesters hadden zich voor dien middag (van 9 Oct.) van de andere pelgrims of liever gezegd van de algemeene pelgrims excursie's af gescheiden. Zij waren per rytuig naar 't stadsmuseum met Egyptische anti quiteiten en ook naar den dierentuin gereden (met park fonteinen en beel den) en op den retourtocht per elec trische naar het hotel, overkwam hun dit ongeval. Museum en ook de menagerie waren 25 jaren geleden zeer bezienswaardigonder de Oostersche reuzenpalmen, heeriyk enz. Een beschryving hiervan wilt U wel schenken. Om een vervroegd sluitings uur werden de bezoekers van den tuin vriendelijk verzocht, op te stappen. Op den weg wachtte de electrische, die hen weldra opnam, naar de plaats des onheils. De electrische tram prachtig gepoiyst koper, fyne boel 1 Myn voornoemde ambtsbroeder reed achteruit. Z.Eerw. plaatste zich met den rug tegen de koperen spyien, die de glazen afsluiting tusschen de con ducteursplaatsen beveiligde. T egenover Z.Eerw. juist toen de tram wegreed, kwam een groote bruine Soedanees te zitten, met niets aan dan een ruim blauw los hemd. Hij was overdreven vriendelijk misschien bedoelde de Soedanees, dat de priester z'n knieën (daar deze ook nogal langwerpig van persoon was) zou terugtrekken, of uiteenzetten, om aan hem beter gele genheid te geven zyn lange beenen gemakkeiyker te plaatsen, misschien hoopte de Soedanees op een sigaret zoo mag zyn indringery verstaan worden Ik keek langs hem heen naar het overige gezelschap, zoo schrijft de pastoor my en Z Eerw. verhaalt verder: naast my en rechts van den Soedanees, zaten de twee andere geestelijken. Verderop eenige mannen en in het volgende open compartiment (alleen door een gordijn gescheiden, waarachter zich een paar Egyptische dames verscholen) zaten twee of drie Zusters met een twintigtal meisjes van 13 tot 16 jaren, een groepje pensionairen wellicht. Plotse ling viel een doffe slag tegen het schot, dat de passagiers van de con ducteursplaats scheidde. De geleider doodelljk getroffen neervallen Heel de tram in rep en roerl Men was de tram in vliegende toomlooze vaart niet meer meester 1 Twee of drie mannen heb ik na elkander er uit zien springen niet op den weg, maar aan den kant waar de lage, heel diepe bevloeiing van den Nijl lag. Deze mannen moeten bij de ontzettende snelheid, die we hadden, omlaag springende zeker verongelukt zyn. De rivier zelf was er nog een heel eind af: we stellen ons een soort wetering voor. Op 't zelfde oogenblik vliegen de kinderen (pensionairen) op, een pyniyk gejammer en geschreeuw, de Zusters moesten haar uiterste best doen, om te verhinderen, dat ook de kinderen den doodeiyken sprong zou- den wagen. Een geweldige verwarring I Ik dacht „*t is met ons gedaan" 1 Toen riep ik: „HeiligeGerardus redt ons'! Alles wat men er vroeger jaren wel eens by vertelde is louter fictie. Er is geen sprake van een visioen. Dat Is er by gefantaseerd. Ik dacht alleen. „Het is gedaan* 1 En ilf riep luidop, tenminste viva voce uitsprekende „H. Gerardus redt ons" 1 't Werd zwart voor myn oogen, zoo gaat de oog. getuige verder met z'n verhaalIk heb nog gevoeld, dat de groote Soedanees over my hing en boven mijn hooid iets morrelde of werkteen juist waar de weg een bocht maakt niet ver van de Nyibrug, kreeg men de tram tot staan. Hygend en bleek allen naar buiten 1We zouden zeker ontspoord zyn en in de Nijl verdwenen. Niemand van ons wilde nog per tram verder, hoewel we alle reden hadden tenminste dien laatsten avond 7 uur op tyd aan het diner te komen, 's Anderendaags moesten we per boot vertrekken. We keerden te voet huis* waarts, hadden onderweg de ontmoe ting van een Franschen pelgrim, een graaf, die ook naar den dierentuin wilde, maar weldra (want de zaak was gesloten) ons op zijn terugtocht in haalde en naar Cairo terugbracht. ik wil dit merkwaardig geval niet naar het ietwat „wonderlijke" heen- sturen. Ik wensch alleen hier te her halen, dat deze pastoor den H. Gerar dus altyd meer en meer dankbaar vereerde en wanneer de oprichter van de Weebosch-parochie, z'n plannen besprak, om deze landelijke parochie op te richten, heeft Z.Eerw. gezegd: .Neem St. Gerardus tot Patroon". Ik spreek van „gebedsverhoorlng". Over gebedsverhoorlng op de bede vaartplaats van St. Gerardus te De Weebosch hoop ik meer te schryven (uit eigen ondervinding op deze bede vaartplaats van St. Gerardus). Voorloopige mededeelingdat in onze St. Gerarduskapel de 60e mar meren gedenktegel is toegezegd en reeds meerdere exvoto's uit dankbaar heid aan St. Gerardus zyn aangebracht. Langs dezen weg herhaal ik mijn dank voor de intressante gegevens over de merkwaardige redding te Cairo, die mij welwillend werden afgestaan door mijn Z.Eerw. vriend. Ik roep luid: „Leve St. Gerardus". „Neem St. Gerardus tot Patroon tot Beschermheilige". Bedevaartplaats De Weebosch (Bergeyk). Augustus 1930. J. PANKEN, Pastoor. RECHTSZAKEN. ii,»»'had zic d'enstnl heleedlgen d (lijk moest he meisje had J zeggen. De hem en zij jat den «snl iben. Conform den ,<en A. R. v Diefstal. Op 17 Juli liep <le zwerver H. M. met booze voornemens in Waalwijk rond. Het gelukte hem in den winkel van den vischhandelaar A. Tim mermans de lade te lichten en er een aanmer kelijk bedrag pan kwartjes te rooven. Een kind dat voor het raam stond had den diefstal afgekeken en verhaalde er over voor den strafrechter. De dief was niet ter verant woording verschenen. Na verder getuigenverhoor werd verdachte conform, den eisch veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. Het teeken des tjjds. In het gezin K. te Vlijmen is een zoon van 17 jaar, die niet deugen wil en thans in Nijmegen tuchtschoolstraf ondergaat wegens zijn ergerlijk wangedrag. Hij is een der velen die in luiheid en brutaliteit en opstand tegen het ouderlijk ge zag staan in het teeken des tijds en waar niet veel goeds voor de toekomst van te verwachten is. De moeder, eene weduwe, heeft al niets meer over den jongen bruut te zeggen. Hij werkt als het hem goeddunkt, geniet thuis kost en inwo- ning, maar wat hij verdient houdt hij voor zich alleen. Om dien ondeugd is het in het gezin al tijd te doen. De oud(ste zoon en broer Jan, past goed op, doet tegenover moeder en de jongere broers en zusjes zijn plicht. Hij werkt voor al len en is voor z'n moeder een steun en haar kost winner. Deze zoon staat overigens gunstig he kend. En nu gebeurde het dat zijn ontaarde broer weer een grooten mond opzette tegen de moe der, die machteloos stond tegenover het vlegel achtig optreden van den 17-jarige. Jan trok toen partij voor haar en in zijne verklaarbare ver ontwaardiging wond hij zich erg op. Moeder plaatste zich sussend tusschen haar goeden en haar kwaden zoon, want het zou tusschen de jongens op vechten uitdraaien. De jongste wilde er al op los slaan, toen juist getuige J. Eekels bin nen kwam, die trachtte de jongens te scheiden. Maar woedend als Jan nu eenmaal was, greep hu ongelukkigerwijze een mes en stak er zijn broer mee, die zwaar lichamelijk letsel bekwam. Dokter Weijers moest er aan te pas komen. Volgens de verklaring van den dokter voor de rechtbank, was de verwonding vrij ernstig. Er was een spier geraakt, maar niét de genezing was het ten slotte nog meegevallen. Als getuige werd mede gehoord de veldwach ter L. D. Steenland, die ook gunstige inlichting^1 gaf over Jan. Verdachte bekende. Hij was in drift ontstoken over het onbeschaamde optreden van zijn jongen broer tegenover moeder en hadj in dien gemoeds toestand naar het mes gegrepen. Het O. M. beoordeelde hem onder de gegeven omstandigheden genadig en eischte 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk. De uitspraak volgt nader, na beoordeeling vflD het reclasseeringsrapport dat inmiddels wordt in gewacht. Huwelijksleed. In verband met zijn strafzaak wegens beleedt- ging van de politie, werd in de rechtzaal over M. T., een schoenmaker uit Waalwijk, een z^ar' te bladzijde uit zijn levensboekje voorgelezen Verdachte, 35 jaar oud en gehuwd, vader van één kind, mishandelde zijn vrouw en werd daarom door den president terdege onderhanden genomen. Hij ontkende dat hij zijn vrouw ooit geslagen had. Maar in Waalwijk weet men er alles van» dus met een flauw praatje wreef hij de lei n e schoon. Toen hij weer een borrel op had belee* digde hij de politie en had zich deswege tfl vei antwoorden. Verdachte was den volgenden dag uitgegaan met een bedrag van 184. De president wees er verdachte ernstig op hem als man en vader niet toekomt geld op maken en zijn gezin daardoor tekort te doen- De eisch wegens beleediging van een amb naar in functie luidde 20, de uitspraak boete. 't Moet nu eens uit zjjn. A. R,, timmerman te Waspik, een jongen van

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6