F a. A. v. d.Wee-CooIs f m achter elkander feestvieren. Ik ge- Lf zeker, dat als nu a.s. Zaterdag m Baardwijk b.v. Koninginnefeest vierde, de kans heel groot zou zijn dat l,et slót weer triestiger zou zijn. Er gaan nu stemmen op dat voor- laan de Antoniusparochie ook afzon- derlijk zal gaan feestvieren. Als dat ZOO is, wie weet wat Baardwijk dan o0k nog doet en krijgen we zoo zach tjes aan van Augustus tot November Koninginnefeesten en vrees ik dat het 0p 't laatst weer zou ontaarden. \He wanklanken zullen wel nooit eeweerd kunnen worden, maar toch moet er naar gestreefd worden deze lol een minimum terug te brengen. Een middel dat naar mijn meening l-et al een heel eind in deze richting zai sturen is wel dit: In 't vervolg één Zaterdagmiddag feest vieren en dan m 12 uur politieuur. Natuurlijk moet iedere wijk zoo dit •wenscht wordt, dit feest voor zich zelf kunnen organiseeren en vieren. Dit is voor de kinderfeesten zelfs noodzakelijk, maar dan alles op één dag en voor 12 uur alles afgeloopen, zoodat allen, ook zij die uit beginsel jen Zondag niet willen schenden, dit [eest tot het einde toe kunnen mee maken. Hoogachtend, X. lang en toont dat door op te komen naar de vergadering van dezen avond te 8,30 uur in de zaal van dhr. Snij ders, Grootestraat. Wij wachten daar U allen. SPEURDER. CORRESPONDENTIE. WINKELWEKEN EN ETALAGEWEDSTRIJDEN. Nu er den laatsten tijd een groote animo voor het organiseeren van win kelweken en etalagewedstrijden te constateeren valt, is er voor mij aan leiding om daaraan te dezer plaatse enkele beschouwingen te wijden. Hoe zijn de winkelweken ontstaan? Een vraag, die men beantwoord wil zien. Volgens mededeelingen uit een onderzoek in deze, zou de eerste win kelweek in Nederland te Haarlem ge houden zijn, in den zomer 1911, bij de stichting van de vereeniging „Neder- landsch Fabrikaat". Het doel was, het publiek te toonen, dat ook in Holland nog wel wat meer werd gemaakt dan „klompen en schoe nen" en dat men derhalve verkeerd deed de voorkeur te geven aan een taiitenlandsch artikel. Zoodoende meende men op deze manier het pu bliek te toonen wat men in eigen plaats brengt. Zekerheidshalve wil ik gaarne iets ontleenen aan het verslag dezer eerste onderneming aldaar. De winkeliers zeiven verleenden de meest ijverige medewerking. Alleen Nederlandsch fabrikaat mocht geëtaleerd worden. Een etalagewedstrijd was er niet aan verbonden en dat voorbeeld ver- fat navolging. Waarom? Men ont- loopt immers de kans op ontstem ming. Als kenteeken kwam de nationale vlag met de symbolen van nijverheid en handel. Of de winkelièrs veel verkocht heb ben is mij onbekend, maar uit recla me-oogpunt was het ongetwijfeld een succes. Merkwaardig is wel dit: in 1911 werden ze in den zomer gehouden, tegenwoordig kiest men de maanden September/October, Maart/April, ten zij een bijzondere gebeurtenis aanlei ding geeft. Het doel van een winkelweek is in de eerste plaats reclame te maken voor een bepaalde straat, wijk of plaats. Wil men teleurstellingen zooveel mogelijk voorkomen, dan moet men lij het organiseeren van een winkel "eek niet te veel rekenen op directe stijging van den omzet. Het publiek komt over het alge meen meer om te kijken dan om te koopen en zeker is dit het geval wan "eer prijsvragen of wedstrijden e.cl. de aandacht doen afleiden. Men kan dus een winkelweek het leste als een reclame-campagne be schouwen, die eerst later vruchten afwerpt, Hen winkelweek is dus een gemeen schappelijke actie van een bepaalde groep winkelzaken, welke in de eerste Pkats reclame maken en ten doel leeft vergrooting van omzet. Dit geldt zoowel voor de deelnemers individu cel als collectief. Vandaar dat men de middelen die men toepast in twee hoofdgroepen kan verdeelen, de indi- 'idueele en de collectieve. Win 'n juiste harmonie daarvan hangt let welslagen van de actie voorname- af. Een bepaald recept is hiervoor ®et te geven, omdat men met tal van 'doren rekening moet houden en de Plaatselijke omstandigheden toch kun- Jen verschillen. Hen volkswijk stelt zooals vanzelf spreekt geheel andere eischen dan een centrum. Winkelweken worden gewoonlijk °ar muziek opgeluisterd, voor een plaats zooals Waalwijk ver- 'ent het aanbeveling, omdat de win ders ver yan elkaar verspreid zit- en' Voor een centrum zou ik het moe- j11 ontraden, daar de belangstelling seeds gestoord wordt door de opge goten straatjeugd. e gratis loten hebben over het alge- een het grootste succes voor de win kelweken. Dit systeem zal ook te Waalwijk Blikt worden zoo ik verneem. H. Winkeliers, begrijpt Uw be- VOETBAL. H.EC. Eindelijk Is dan toch de compltie- indeeling voor afd. IV bekend gemaakt, in tegenstelling met andere jaren is er veel verandering gekomen in onze afdeeling en hoewel de indeeling bij de meeste sportliefhebbers wel bekend zal zijn, willen wij deze toch nog hieronder laten volgen 2de klas B. Hero Breda Velocitas Breda T A.C Tilburg Qudok Tilburg H E C. Waalwijk V.V V. Venlo Tegelen Tegelen VOS. Venlo Roermond Roermond Vooreerst zijn er thans 10 verg., terwijl er vroeger maar negen waren, zoodat het aantal wedstrijden met twee vermeerderd is De Valk en Hoens- broek zijn dus uit onze afd. verdwe nen de eerste speelt nu in de eerste Gas, de tweede is naar afd. C. ver huisd. Niet minder dan 4 nieuwe tegenstanders zijn er bij gekomen nL Hero de pas gepromoveerde derde klasser, Velocitas die na jaren ont bonden te zijn geweest, verleden jaar weer aan de comp. deelnam, T.AC., die verleden jaar in afd. A kampioen werd en ten slotte de ex eerste klasser Roermond die het in de degradatie wedstrijden tegen de Valk moest afleggen. Door deze veranderingen is de comp. heel wat aantrekkelijker geworden en zullen dit seizoen op het HEC— terrein weer interessante wedstrij den te zien zijn. Wij kunnen ons echter niet ontveinzen dat HEC. dit jaar een zwaren kamp zal hebben aan de diverse tegenstanders. Doch reeds twee jaar heeft zij het kunnen bol werken zij het dan ook op het nippertje en het zou ons tegen vallen als het dit jaar ook niet ging. Wanneer alle spelers eendrachtig samenwerken om het tweede klasser- schap te behouden dan kan het wel. Hoewel de spelers terdege overtuigd zijn van den zwaren strijd die zij te voeren krijgen, kunnen wij toch niet nalaten een waarschuwing te laten foooren n.i. dat van het begin af stevig aangepakt moet worden en dat er utt alle wedstrijden gehaald moet worden wat er uit te halen is. Niet zooals anders het meer op het laatst laten aankomen. Twee jaar is dit goed gegaan doch het zou evengoed wel eens op een strop kunnen uitloopen Dit zou des te meer jammer zijn om dat HEC in dit seizoen haar 10-jarig bestaan herdenkt en wat zou mooier kunnen zijn dan dat er nu in de comp. goede resultaten werden bereikt. Voor het kampioenschap zal de strijd ook zwaar zijn daar er o i. niet minder dan vijf gegadigden voor zijn n.l TAC, Helmond, VVV, Tegelen en Roermond. Wie van deze de sterkste zal zijn, valt moeilijk te zeggen maar de ex eerste klasser Roermond zal wel moeten ondervinden dat het niet zoo gemakkelijk gaan zal om weer in de eerste klas te komen. Ook het wedstrijd—programma is thans voor een gedeelte bekend en luidt 21 Sept. VOS-HEC 28 HEC—Helmond 5 Oef. Roermond—HEC 12 HEC—VVV 19 HERO-HEC 26 HEC-Qudok 2 Nov. TAC-HEC 9 HEC-HERO 16 Tegelen-HEC. Dat dit een erg ongunstig program ma is zal eenieder moeten toegeven, daar de eerste een uitwedstrijd is. terwijl de volgende drie tegen de sterkste tegenstanders zijn, zoodat HEC het reeds dadelijk hard te verantwoor den krijgt. Uw best maar gedaan spelers, dan valt er niets te zeggen. Competitie. Ook voor de NVB clubs uit onze plaats zal a.s. Zondag de competitie beginnen. Het progamma is als volgt samen gesteld. 2e klasse B. VOS-HEC Roermond— QUDOK TAC—Tegelen 3e klasse C. WSC-SCQ Oosterhout—NOAD 3 Sportvereeniging 1920-Z1QO Reserve 2e klasse A. Willem 113 Sportvereeniging 1920 2 LONQA 2-WSC 2 W SC A.s. Zondag zal in het geheeleland officieel de competitie aanvangen Wat WSC betreft, zal het eerste Elftal al direct een zwaren strijd te wachten hebben De vereeniging SCO uit Qotrle komt a s Zondag hier spelen, over welke ontmoeting wij a.s. Zaterdag nog even nader terugkomen. J1. Zondag speelde WSC een oefenwedstrijd tegen de Willem II reserves Vlotte het in de eerste speel- helft niet naar wensch door omzetting van enkele spelers na rust liep het des te beter en heeft het publiek van een aardlgen wedstrijd kunnen ge nieten. Stond Willem 11 met rust met 3—1 voor. nadien liep WSC de achter stand mooi in en het slot gaf een 4 4 uitslag, wat de verhouding juist weer gaf. Wij durven veronderstellen, dat in de opstelling na rust. WSC in de komerde competitie pééo slecht figuur zal slaan. In ieder geval zullen de spelers a s. Zondag den proef moeten doorstaan, wanneer SCO uit Qoirle alhier de eerste competitie wedstrijd komt spelen. DRUNEN. Zondag j.l speelde het eerste elftal van onze voetbalvereen. „Sporters" een wedstrijd op eigen terrein tegen het eerste van Qeel—Zwart te 's Bosch. Eindstand 1 1 CAPELLE. Het eerste en tweede elftal der voetbalvereeniging ^Excelsior" namen Zaterdag j.l deel aan den seriewedstrijd georganiseerd door de voetbalvereen. .De Zilvermeeuwen" te Raamsdonks- veer. Beide elftallen verloren, het 1ste met loting van .Sparta" uit Vrijhoeve- Capelle en het tweede van W.V.V. uit Werkendam. Onze voetbalvereeniging .Excel sior" speelde j 1. Zondagmiddag een vriendschappelijken wedstrijd te Waal wijk tegen W.S.C. III. welke wedstrijd eindigde in het voordeel der ontvan gende vereeniging Stand 5—1. België—Nederland 4—1. De jubileum-wedstrijd in het nieuwe Brusselsche stadion van Heijsel, ge houden in tegenwoordigheid van den kroonprins, is voor ons elftal al bijzonder ongelukkig geweest Onze vertegenwoordigers hebben een slechten wedstrijd gespeeld Alleen van Heel, v. Reenen en v. Kol speelden goed. Zelfs doelman v. d Meulen was onzeker en het mag een geluk genoemd worden dat de Belgen reeds voor de rust niet een flinken voorsprong be haalden, tenminste vele malen moesten paal en lat onzen doelman te hulp komen. In het begin van den wedstrijd golft het spel op en neer en komen beide doelen beurtelings in gevaar. Lang zamerhand echter wordt België sterker en de Hollandsche aanvallen worden sporadisch Even voor half-time komen de Hol landers echter weer meer in den aanval. Een doelpunt van v. Reenen wordt wegens buitenspel geannuleerd Als er nog 5 minuten te spelen zijn wringt van Reenen zich door de Belgische verdediging heen en geeft een geweldig hard schot dat den Belgischen doel man te machtig is. Van dezen voorsprong heeft Holland echter niet lang plezier, daar enkele minuten later van den Bouwhede den bal in het Hollandsche doel kopt. De rust gaat dus in met 1 1. Reeds 6 min. na de rust weet Moeschal uit een corner te doelpunten (2-1). Tot even voor het einde blijft het spel op en neer golven, met Belg'ë het meest in den aanval Kort voor hei einde weten de Belgen dan nog 2 doelpunten aan de score toe te voegen door Versijp en Voorhoof. Na afloop werden de spelers aan prins Leopold voorgesteld. DUIVENSPORT. WAALWIJK. VRIJDAG 19 Sept. inkorven in 't Café van Heesbeen, tegenover het Sta tion Waalwijk, van half 7 tot 8 uur, voor het^Nationaal Concours vanuit Soignies, uitgeschreven door Het Zui den te Reijen. xJ DRUNEN. Zondag hield de postduivenvereni ging „De postduif" gevestigd in het Café van der Qeld een wedvlucht van af Quievrain afstand i71 KM. De prijzen werden behaald als volgt: lste prijs W. Viveen. 2e en 3e pr. H Bergmans, 4e en 8e pr. Qebrs. Maas—van Oers, 5e en 6e pr. C. Klerks, 7e A. v. Loon van Huiten. Scheerweg: lste H Bergmans. Koningspoule lste H. Bergmans 2e Qebrs Maas—van Oers. A.s. Zaterdag in korven voor Zwolle jJ SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Vergadering van het Algemeen be stuur van den Chr. Besturenbond Sprang— Capdie op a s Zaterdag 20 Sept. 's avonds lll2 uur in de zaal van den Christ Volksbond te Sprang. De agenda vermeldt o.a. Verkiezing van twee afgevaardigden •Ier bijwoning Distrfcts-vergaderlng op Zaterdag 27 Sept. te Dordrecht. Terwijl de schoenmaker H. C in de Besoijensche steeg met zijn fi-ts de Korte Meerdijk wilde inslaan, werd hij door een fietser, komende uit de rich'ing Sprang, ter zijde aangereden, waardoor hij in de sloot terecht kwam De fiets werd daarbij geheel vernield De berijder kwam met den schrik vrij CAPELLE 11. Zaterdaemiddag ge raakte het kind van H K. aan de Nieuwevaart alhier te water. Gelukkig kwam juist de fotograaf C. C. van de Dongensche vaart voorbij gefietst, die het ongeval zag en de kleine van een wissen dood redde. Op het drietal ter beroeping van een predikant bij de Ned. Herv. Qem. te Soest is als no. 1 geplaatst Ds. A. v Willigen, alhier. Onze dorpsgenoote, Mej D. Benjaminse. heeft haar benoeming tot waarnemend hoofd der O. L. school te Heesbeen aangenomen. Zij is Maandag 15 dezer aldaar in functie getreden. De Coöperatieve Aankoopveree- niging te dezer plaatse houdt a.s. Donderdag 18 September, des avonds 7 uur in het café van den heer J Trtffers aan het Bruggetje een alge- meene ledenvergadering De agenda vermeldt als eenig puntAanschaffen veevoeder, hulpmeststoffen, pulp, kolen enz. Dezer dagen werd te Vrijhoeve- Capelie in een niet afgesloten schaft lokaal ontvreemd een aan een rijwiel bevestigde Dynamo, merk „Buliy". De zaak is ter onderzoek in handen der politie gesteld VRIJHOEVE—CAPELLE. In een onoewaakt oogenbiik viel het ruim 1 artg dochtenje van W. v. D aan den Loonschenüijk in een pan met kokend aardappeiwater, zoodat direct genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Toestand zorgwekkend J— De heer D. Streefkerk, onder wijzer aan de Chr. School te Sprang slaagde dezer dagen voor het examen Hoofdacte. De arbeider T. V. werkzaam op de stoomschoenfabriek van Gastel— Wijdemans te Kaatsheuvel kreeg der mate bloedvergiftiging, dat hij zich onder geneeskundige behandeling var. 3r. W. moest stellen. De heer Jac. Treffers heeft Zaterdag j 1. in de kom onzer gemeente in het pand voorheen bewoond door G Kuipers een winkel geopend in comestibles en kruidenierswaren. We wenschen den ondernemer alle succes WASPIK. De collecte, gehouden voor de Vereeniging „Het Roode Kruis" bracht alhier f 12,op. De H. Missen zijn in de parochie kerk op werkdagen voorloopig vast gesteld om 7 uur en half acht. Deze week is een aanvang ge nomen met de verbouwing der R.K. Bijzondere jongensschool. RAAMSDONK. Vergadering van den raad dezer gemeente op Zaterdag 20 September 1930 des namiddags 7 uur. Aan de orde is 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding rekening van de ge meente, de bedrijven en het burgerlijk Armbestuur, over 1929'. 3. Aanbieding begrooting vanalsvoor over het dienstjaar 1931. 4 Ontwerp—besluit om van R. van Wageningen aan te nemen eene erfdienstbaarheid van waterleiding 5 Ontwerp besluit tot verleening der gevraagde medewerking aan het bestuur der R. K. Meisjesschool te Raamsdonksveer, door beschikbaar stelling van de benoodigde gelden voor het aanschaffen van meubelen 6. Voorstel van Burgemeester en Wethoudèrs, tot belegging van beschik bare gelden in aandeelen van de Ba^k van Nederiandsche Gemeenten. 7 Ontwerp—besluiten tot wijziging der begrootingen van de Gemeente en van het Q.E Bdienst 1930. 8. Ontwerp-besluit tot goedkeuring besluit van het Burgerlijk Armbestuur om beschikking over een gedeelte van het vermoedelijk balig slot der reke ning over het dienstjaar 1929. 9. Benoeming leden van de Vleesch- keuringscommissie. 10 Staten van oninbare en nog te verhalen posten van plaatselijke be lastingen. 11. Uuloting van Schuldbrieven. RAAMSDONK. Dit jaar zijn er in deze gemeente al 300 bewijzen van Nederlanderschap afgegeven, tegen over in het geheele jaar 1929 maar 60 Tot Secretaris—Penningmeester van de Tooneel en Zangvereeniging „Laetitia", is gekozen de heer P Vissers. Aan joh, H. J. van Laarhoven van de lichting 1920 is voorgoed vrijstelling verleend van den dienst plicht. Men is bezig hel rijwielpad aan de Kerkweg met klinkers te bestraten wat een mooie verbetering is. daar bij regenachtig weer dit rijwielpad niet te berijden was. RAAMSDONKSVEER. De uitslag van de op 12 September j.l gehou den seriewedstrijd uitgeschreven door de voelbalvereeniging „de Zilver meeuwen", van het Veer is als volgt; Veersche Boys, RaamsdonksveerHer cules, Waspik 7- 0 Zwartjes, Raamsdonksveer H N V. Hank 4-1 Excelsior. Capelie Sparta, Ca- oelie 3—3 Ma loting werd gewonnen door Sparfa, Capelie W.V V. Werkendam Capelsche Boys Capeile 7 0. üe wedMrijden werden gehouden op het ttrrein aan de Julianalaan, er was veel belangstelling Op Zaterdag 20 Sept, a.s om half drie n.m zal de eindwedstrijd ge speeld worden, tusschen Veersche 3< ys, Raamsdonksveer Sparta, Capelie W V V. Werkendam Zwartjes, Raams donksveer (J ELSHOUT. J.l Zondag werd alhier na het L<»f een groote optocht gehou den van de H Kindsheid. De Eerw. Zusters de Z Eerw. heer Pastoor en zelatricen hebben dagen te voren ge werkt om dezen optocht te doen sla gen, en hij is dan ook in alle opzich ten geslaagd. Aan de initiatiefnemers tornt voorzeker een woord van hulde toe voor het organiseeren van zulk een optocht. De harmonie luisterde den stoet op Ongeveer 4 uur vertrok de stoet naar den Dijk, bevattende een 20—tal groepen, wo Herauten te paard, Elisabeth met hofdames, ndische groep. Wagen met 't hutsje van Nazereth, Eerw. Zusterkens Groep Witte Paters Jeane d'Arc, H.Qeratdus Majella, Engelbewaarder, de Wonder bare Moeder met het Kindje en de Engelen, Qroep Edeiknapen, de Drie koningen. Jezus en St. Janneke, H Agnes Oroep Geloof, Hoop en Liefde, H. Cecilia. H. Theresia. G'oep Her derinnetjes, prachtige bloemenmand. H. Quinera, Qroep wagen met Jezus de Kindervriend, Qroep de Bisschop metzouaven, Qroep Chineezen. Qroep Chineesche adel en negers, enz enz., te veef om op te noemen. Ondanks den regen had alles een goed verloop en alles was keurig geregeld. Bij de terugkomst aan de Kapel, alwaar het Kindje Jezus prijkte in een schat van bioemen, werd door den Eerw. heer kapelaan Gründeman een predikatie gehouden over de liefde tot het Goddelijk Kind. Spr. spoorde allen aan het missiewerk door gebeden en geld te steunen. Daarna werd door den Z Eerw. heer Pastoor den kinderzegen gegeven en trok de stoet verder rvaar het andere gedeelte der gemeente tot aan het klooster, waar ontbinding plaats had. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 16 Sept. 1930 Onze oudstadgenoot de heer C. P de Reus, die verleden jaar ge plaatst werd als hoofdonderwijzer te Tjibadak N.I., is overgeplaatst naar Makassar. Donderdag om half negen ver trekt van hier naar Bokhoven de processie ter eere van St. Cornells. Zij kunnen daarvoor gebruik maken van een extra—stoomboot tegen matigen prijs. Ook hier begint de werkiooshrid zich te doen gevoelen. Reeds is aan een vijftigtal werklui op de scheeps werf ontslag aangezegd en komt er niet spoedig verbetering, zoo dreigt nog meerdere hetzelfde lot. De jongeman B. had op de scheepswerf het ongeluk met de hand tusschen een lier bekneld te raken, waarbij een drietal vingers deerlijk werd gekneusd Zondagavond werden de feeste lijkheden van het gouden feest der Eerw Zuster Assisia besloten met een herhaling van het feestprogramma voor de ouders der schoolkinderen. Keurig waren de voordrachten en de zang nummers, zoowel naar inhoud als vertolking. Na afloop dankte de HoogEerw heer Deken dan ook terecht allen, die tot welslagen der feestelijkheden hadden meegewerkt. Op de scheepswerf van de fa. De Haan en Oerlemans werd met succes te water gelaten het stalen sleepschio „Betjy", voor rekening van den heer Hulsman te Rotterdam. De hoofdafmeiingen zijn 67 M bij 9 20 M., bii 2.33 M., bij een laadveimcgen van 970 ton. Het schip met 8 laadruimen, voorkajuit en salonroef is voorzien van een ankerlier—motor en een motorpompinstallatie met leiding langs den denneboom. Tevens werd de kiel gelegd voor een dito schip voor Nederiandsche rekening. SCHOOLSTRAAT. KAATSHEUVEL Qeef haar uwe DRUKWERK ORDERS op en U is verzekerd van goed en billijk werk op ELK gebied. Waahvij ker. Waar wij meermalen schreven dat wij in ons blad geen op- of aanmerkingen, geen polimiek of i.d. omtrent de rubriek P. P. opnemen (dat is nu eenmaal een afspraak met den verzorger van die rubriek), kunnen wij uw Ingezonden stuk zoo niet opnemen. Wel willen wij de quintessens van uw betoog aanstippen. Inzender beklaagt zicb n.l. dat 1.1. Zaterdag in een café in Besoijen, waar men met bestuur, j autoriteiten enz. in goede stemming bijeen was, 1 de politie precies om 12 uur de muziek deed op houden, juist op 't moment dat de harmonie 't Wilhelmus tot een waardig slot, zou inzetten. Men lieeft 1 toen allen spontaan met ontblootte hoofden gezongen en toen was 't juist 12.05 uur. Inzender vindt dit optreden niet eerbiedig en tactisch. Dat is de hoofdzaak van 't betoog, zon der franje hier weergegeven. Als we er een opmerking aan toe mogen voe- gen, dan is 't deze: Wij gelooven gaarne dat 't hier waardig toeging; maar waar 't overal dien avond, niet zoo waardig toeging, integendeel, kunnen we best begrijpen dat de politie, die bij feestelijkheden toch steeds loyaal en tactisch optreedt, zich onder zulke omstandigheden stipt aan de consignes hield. A. R. Is uw bericht een bloote mededeefing, of huist er iets anders achter. Mogen we dat eens precies weten. RED.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 3