P VfownhrmM Nieuws uil Kaatsheuvel Overleder* sehiftster. lloor Zelfscheerders y. Mm-mittie Waalt® m Kanloorbedrenile Behangselpapieren en Verfwaren P. A. DEKKERS 454ste Staatsloterij GEVRAAGD: Bekwame M. I. W. het heropenen van zijn winkel %ÈjÉ| Pun VRAAGT Notaris Middelkoop veilen en ver koop en: Huis* en Decoratie-schilder. ^^VVOJ Puike waar en best oerpakt En.,... bonnen coot geschenken. Je huisvrouw telkens aan WONDER-ARTIKELEN denken! keuringscommissie is aangewezen de Edelachtb heer A. J. W. M. Moons, voornoemd. Met ingang van 1 October a.s. wordt de dienst der Atobus Dongen— Raamsdonk—Qeertruidenberg gestaakt. DRONGELEN. Zondag 28 Sept., des nam. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. Gem. te Drongelen op te treden Ds. Mr. E. D. G. v. d. Horst, Emeritus Predikant te Bussum. KERKNIEUWS. Het Katholicisme in de Vereenlgde Staten. Het Noord-Amerikaansche statitisch bureau deelt mee, dat de R.K. Kerk in de Vereenigde Staten thans 20 203.000 leden telt, hetgeen een vermeerdering beteekent van bijna 91.000 boven het vorige jaar; verder telt deze kerk vier kardinalen, 102 bisschoppen, 26,925 priesters 12.130 parochiën, 135 theologische scholen met 16.300 studenten enz. In het laatste jaar zijn er 127 nieuwe gemeen- ten gesticht. eenkomst besluiten. Bel Canto. De zangvereeniging Bel Canto houdt Zaterdag 27 Sept. om 8 uur precies, een buitengewone ledenverga dering in het vereenigingslokaal ter behandeling van verschillende actu- eele aangelegenheden. Biljartconcours. Zaterdag 20, Dinsdag 23 en Donder dag 25 Sept. hadden onder zeer groote belangstelling in het café L. de Bondt, Marktstraat te Kaatsheuvel, de vol gende wedstrijden plaats tusschen de vereenigingenL. van der Kaa te Kaatsheuvel, Amusement te Waal wijk en Wed. Smit te Kaatsheuvel. Waar Aalburg op 20 Sept. vastge steld, doch deze vereeniging verhin derd was wegens ziekte, is in de plaats gekomen L. van der Kaa te Kaatsheuvel. Uitslag hiervan is als volgt: L. v. d. Kaa, Kaatsheuvel, beurten 138, punten 239, gemiddeld 2.16. Amusement, Waalwijk, brt. 130, pnt. 300, gem. 2.30. Wed. Smit, Kaatsheuvel, brt. 167, pnt. 300, gem. 1.75. Voor de volgende week, op 4 Octo ber, is vastgesteld: Amusement uit Waalwijk en de vereen. Aalburg. Stand korps-series. M. v. d. Ven, Waalwijk, 19. Stand seriespel in 3 beurten. B. v. d. Linden, Waalwijk 35. P. Vloemans, Kaatsheuvel 31. J. Nieuwenhuizen, Capelle 29. Stand Amerikaansch Spel. W. Brands, Loon-op-Zand 27. J. van Delft, Drunen, 26. A. Elshout, Kaatsheuvel 22. A. de Jong, Capelle 21. N. Brands, Loon-op-Zand 20. Was eerst vast besloten het Con cours op 5 October te sluiten; het is door bijzondere omstandigheden en achterstel. A. J. Klijn, 3b, wat slap in gang. M. Spoor, 4a, wat grof van staart stuk en licht van beenen. Bramlodder, Moerdijk, 3a, wat licht van kleur. Klasse IV. Kalfvaarzen met 2 tanden. Iets uiteenloopende klasse. J. van Loon, la, goede ruime vaars. Idem, 3a, goede platte vaars. P. v. Huiten, 2, iets gedrukt in den rug. Seb. Vos, 3b, goede diepte, doch mist in rug en beenen. J. Klijn, 4a, goede dikke vaars. Ant. v. Huiten, 4b, wat hangend kruis. A. J. Klijn, 3c, goede vaars. Klasse V. Afgewisselde melkkoeien. goede uier. G. J. W. Branderhorst, 2a, groote koe met weinig beenwerk. Jan Verhoeven, lb, goede ruime koe. J. Werther, 3, ruime koe, weinig rug. Sneep, 4b, goede koe. Chr. v. Herpt, 4a, mooie platte melkkoe zonder vleesch. Chr. v. Herpt, 4c, goede jonge koe. Klasse VI. Matige klasse. P. J. v. Huiten, met veel adel, beste schoft, rug, ribben, kruis en been- werk, doch werd onbegrijpelijk 2e ge plaatst. G. J. W. Branderhorst, met goede Kaatsheuvel, 25 Sept. '30. Gegund. Bij onderhandsche aanbesteding is het verbouwen van een magazijn de Schoolstraat tot drukkerij, zetteiij I wegens te veej deelname met 8 dagen en magazijn voor rekening der firma I veriengd. A. v. d. Wee-Cools, gegund aan Gebi. I Ook is heden"'in dit clublokaal een v. d. Ven alhier. Kaartclub opgericht, genaamd: Missietentoonstelling. I „Vriendschapsband", bestaande uit Ook dit jaar houdt onze Missieriaai- 13 leden, kring wederom haar jaarlijksche mis sietentoonstelling in het Patronaats gebouw. De tentoonstelling zal een der eerste Zondagen van November gehouden worden. Kippen-enten. Nog steeds zijn er massa's kippen houders die winter op winter sukke len met de gevreesde kippenziekten diphtherie en pokken. Reeds eeuige jaren bestaat ter voorkoming daar van een probaat middel n.l. de inen ting met de entstof van P. v. d. Bliek en NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 26 Sept. 1930 Onze stadgenoot J. v. Berge-Hene gouwen, agent der P.N E.M. is door de directie dier Maatschappij in dezelfde functie benoemd bij het electrisch bedrijf te Herpt. Tegen gisteravond was een spoed- eischende openbare vergadering be legd van den Raad Aan de orde waren gesteld o.m. Aanbieding der gemeente er; Heeisb^rgen^Met deze i^m I begrooting en van die van het vleesch- l keuringsbedrijf over 1931Voorstel asphalteering van een gedeeite van den Hoogen Maasdijk en langs den Qemer (vak Sterrestr.-Herptsche str. met eventueel aangaan eener geldlee- ning daarvoorverzoek kweekschool voor vroedvrouwen te Heerlen om ting worden reuzen resultaten be reikt, zoo zelfs, dat op groote bedrij ven de inenting iets vanzelfsprekends is. De Hoenderclub Kaatsheuvel laat ook telkenj are door den dierenarts Spierings uit Waalwijk dit middel toepassen. Doch ook dit jaar staat vooral de kleine kippenhouder niet subsidieverzoek H. Lindaert om een onverdeeld sympathiek tegenover de- staanplaats voor een zweefmolen voor ze uitgave van onkosten. Men wil het 3 jaren Je plaatsen, met voorstel van weer wel zoo eens wagen. De gevol gen zullen niet uitblijven, 't Weer is de laatste maanden voor de gevreesde ziekte zoo gunstig mogelijk. Dag in dag uit vochtig en regenachtig. Reeds thans moesten we op tal van plaatsen diphtherie en pokken constateeren Waar moet dat in de komende 3, vier maanden heen? Doodgewoon geen enkel ei rapen en diverse sterf gevallen onder de jonge dieren! Kip penhouders, we roepen het U nog maals toe: Laat minstens uw jonge dieren enten tegen diphtherie en pokken. Voethal. De Kaatsheuvelsche Boys spelen Zondag een wedstrijd op het Horst terrein tegen de voetbalclub „Capelle" Ook D.E.S. komt op haar eigen veld in 't geweer tegen R.C.D. te Dongen Voor beide clubs goede oefenwed strijden nu de competitie voor de deur staat. Competitie. Voor de komende competitie-wed- B. en W. Plaatst eene advertentie in ons a.s. WINKELWEEKNUMMER, dat door algemeene versprei ding, juist daar waar onze winkeliers 't noodig hebben uw belangen bet best kan dienen. LANDBOUW EN VEETEELT. Maandag 8 uur, Luxor Bioscoop, Geheimzinnige nachten". Maandag 8 uijr. Merijnlje Gijzen's jeugd „Het Verraad". Musis Sacrum. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Benoemingen. Z. D. H. de Bisschop van 's-Bosch heeft benoemd tot geestelijk adviseur van de Afd. Waalwijk v. d. R.K. Middenstandsbond den WelEerw. heer G. P. Klaassen, kapelaan van St, Jan. Van de afd. „Waalwijk—Heusden" van den R.K. Onderwijzersbond den ZeerEerw. heer A. j. van Erp, pastoor St. Clemensparochie. BIJ EEN JUBILEUM. A.s. Maandag herdenkt de afd. Leer- W. Hoeflaken, la, goede koe met 1 jjewerkers van den R. K. Bond van Fabrieksarbeiders „St. Willebrordus" te Waalwijk, haar vijf-en-twintig jarig bestaan, of liever het wordt alsdan feestelijk gevierd, waar de datum van 't zilveren jubileum al eenigen tijd voorbij is. Wij hebben in 't vorig nummer het feestprogramma vermeld en vroeger reeds hoe men dien avond met de le den wenschte te vieren; maar wij wil len op deze plaats een gelukwensch uiten tot de vereeniging en haar be stuur voor 't geen de vereeniging voor hare leden heeft gedaan. Zij toch heeft, vooral na de moeie- lijke en strubbelige jeugdjaren, zoo veel in haar vermogen was, gearbeid voor de verbetering der stoffelijke De prijzen zuilen geëtalleerd worden in®de vitrine van den heer N. van der Hammen, Pfaff—naaimachines, in de Stationsstraat. Voor de noodige muziek gedurende de a.s. Winkelweek zal worden zorg gedragen. Bezorgt ons tijdig de cople voor uwe advertentie in het „WINKELWEEKNUMMER", opdat er alle zorg aan besteed kan worden. uier doch slappen rug, slecht kruis positie harer leden niet alleen, maar en staartstuk, matige gang, doch be- 0p de eerste plaats en wat ook tot haar grijp niet hoe ze aan den len komt. voornaamste taak mag geacht worden Vet vee. te behooren, voor de godsdienstige en Zeer matig aangevoerd evenals 't I zedelijke verheffing van den werkman, vorige jaar, daarbij weinig uitsteken-1 in. den strijd voor godsdienst en ka de kwaliteit. De vraag rijst, of deze 1 afdeeling voor volgende jaren wel is te handhaven. 1. M. Spoor, Eethen. 2. A. v. Huiten, Waalwijk. 3. W. Baijens, Baardwijk. Fokkalveren. Matige klasse. J. Klijn, Elshout, 1, goed grof dier. J. B. Timmermans, Waalwijk, 4a, iets fijns. Ant. v. Huiten, Waalwijk, 2a, goed achterstel. tholieke levensopvatting en actie, waardoor zij mede een dam opwierp tegen 't voortschrijdend socialisme en communisme. Dat ook in dien strijd een streven naar maatschappelijke verbetering, naar een zekeren welstand voor den arbeider, gewettigd is, zal wel niemand willen ontkennen. Zeker als dit ge beurt op gematigde wijze. Wij mogen de vereeniging en 't hui dige bestuur gelukwenschen op dezen heugelijken dag en de hoop uitspre- Gued afgeloopen. Donderdagmiddag viel een driejarige kleine van den heer Klijngeld bij het spelen in een greppeltje naast het ouderlijk huls, nabij het St. Antonius- plein. Het kind bleef rnet 't gezichtje in de modder liggen, zonder zich te kunnen verroeren. Gelukkig bemerkie een broertje het ongeluk nog bijtijds, en trok de kleine uit het greppeltje. Spoedig daarna was het kind weer geheel bekomen. Wanneer het broertje van het kleine slachtoffer niet zoo kordaat was op getreden, had het ongeval zeker ern stiger gevolgen kunnen hebben. CAPELLE. Een dezer dagen re den een 2-tal fietsers op een motor fiets in aan den driesprong alhier. Een der fietsen werd geheel in elkaar gereden. De personen brachten het er vrij goed af. Naar men ons mededeelt, be staat bij eenige ingezetenen onzer ge meente het plan om, indien de Raad niet spoedig ingrijpt, een lijst ter tee- kening te laten circuleeren, tot het verkrijgen van een beter wegennet. Ds. A. v. Willigen, Ned. Herv. Pred. alhier, ontving deze week een tweetal beroepen, n.l. naar Soest en Ooltgensplaat. Woensdagavond waren op het voetbalveld van Sparta te Vrijhoeve- Capelle eenige jongens aan 't stoeien, wat tot noodlottig gevolg had, dat de bakkersknecht A. Nieuwkoop met zijn gezicht in een open mes viel, dat N. Dekkers toevallig in zijn handen had. De neus werd als het ware half afgesneden. Direct werd de getroffene met de auto van H. Achterberg naar Dr. Winlfelman te Sprang vervoerd. M. Spoor, Eethen, 3a, goed ruim ken, dat zij voor 't godsdienstig, zede- dier 1 lijk en maatschappelijk welzijn harer Chr. v. Herpt, Herpt, 3b, goede rug leden n°S veiel moëe bereiken, langs en achterstel. de Ujnen die baar daarvoor zijn uitge- J. Klerx, Waalwijk, 2b, iets rond stippeld, en die haar de medewerking achterstel en waardeering moge doen ondervin dt v. Riel, Waalwijk, 4b, goed grof I den van medearbeider en patroon ding. Trekking van Woensdag 24 September. 5e Klasse. 7e Lijst. Hooge prijzen. Nos. 2391, 7565, 8554, 11899, 11975 en 19491 elk f 1000. Nos. 8105, 12313 en 12377 elk f 400. Nos. 6311, 11112 en 18488 elk f 200. Nos. 1479, 2007, 2775, 3262, 10858, 11891, 11988 en 19968 elk f 100. 5e Klasse, 8e lijst. Trekking van 25 Sept. (Naar de voorloopige lijst). Prijs van f 1000 391 8138 14674 20461 I een geschenk onder couvert aangebo ^en van je zijde van 't perso Jubileum. Zooals wij vorige week meldden, herdacht de heer A. de Graaff 1.1. Zondag den dag dat hij voor 25 jaren in dienst trad van de Hollandia schoenfabriek alhier. Hedenmorgen (de Bossche Courant van Woensdag geeft al een bericht van de huldiging op Dinsdag die niet plaats had!) werd de jubilaris ten kan tore door de directie gehuldigd, hem een woord van dank en waardeering gebracht voor z'n prestaties in het belang van dit bedrijf en hem als stoffelijk blijk van die waardeering 200 2795 15371 18611 19464 1 19659 100: 4732 5115 5448 5644 1 6524 13397 16102 16916 20018 20488 ADVERTENTIëN. Brieven onder No. der advert, a. h. Bureau v. d blad. 45243 Verslag Premiekeuring Waalwijk. Klasse I. Kalfkoeien. Klasse met zeer veel celleerende dieren. P. Werther, 3b, beste koe met goe den stand van beenen, wat arm van uier en spenen G. J. W. Branderhorst, lc, beste koe, laat het iets zitten in de mid- strijden zijn de Kaatsheuvelsche Boys I denhand. I en de voetbalclub D.E.S. I alhier, I Arie Bol, 2a, flinke diepe grove beide in den B.V.B. Ie klasse in de-1 ii0e met iets slappe rug. zelfde afdeeling ingedeeld, zoodat we I p, b0i> 2b, fijne koe die het iets in het komend seizoen niet van voetbal I den rug laat steken, verstoken zullen zijn. B. Timmermans, Capelle, la, beste Winkelweek. koe, die in den gang iets mist. Het ligt in de bedoeling der Winke- J- Klijn, 3a, koe met goed beenwerk liersvereeniging te Kaatsheuvel tegen den St. Nicolaastijd wederom een groote Licht- en Winkelweek te orga- j zlJn. niseeren. We hopen en verwachten RECHTSZAKEN. Om de openbare veiligheid. L. M. v. B. 24 jaar, chauffeur ie Vlijmen, was gedagvaard terzake van I geestelijk adviseur der R. K. Midden schuld aan een aanrijding te Dens'sandsvereeniging zal in da a.s. Dins dag te houden algemeene vergadering neel en anderen ontving de Graaff, wien ook wij gaarne onze gelukwen schen aanbieden, vele blijken van belangstelling. R.K. Middenstand vereeniging. De WeiEerw. heer Klaassen door Z D. H. Mgr. Diepen benoemd, tot Bosch op 10 Mei 1930. Als verdediger was aanwezig Mr. E. van Zinnicq Bergman, Den Bosch. Conform den eisch van het O.M werd verdachte op grond van gebrek aan bewijs vrijgesproken. Uit het getuigenverhoor concludeer de het O.M, dat de andere partij Q. v. d. G. chauffeur te Den Bosch de schuldige was. De eisch tegen hem luidde f 20 boete behalve de civiele vordering, waarover nog een proces aanhangig is. Uitspraak conform subs 20 dagen hechtenis. M. Ockers, lb, goed gelijnde koe, mocht iets zwaarder van beenwerk dat de resultaten niet minder zullen zijn dan van de reusachtig geslaagde Lichtweek van 1929. Coöperatie. Zondag 28 September wordt door de R.K. Coöperatieve Vereeniging Broederhulp U.A. alhier om 3 uur nam. in de zaal van den heer Jan van C. Werther, 5b, goede koe, wat grof van staartstuk. W. Hoeflaken, 5a, goede kleine koe hoog staartstuk en licht beenwerk. Chr. v. Herpt, 4a, fijne melkkoe. 4b, grof dier met iets slappe beenen. Klasse II. Niet afgewisselde koeien. Drie dieren, die nog wel iets voor Dun een algemeene vergadering ge-1 de toekomst beloven. houden voor de vrouwen der leden van deze instelling. De heer Hendriks, een bekend Coö- perator, zal een spreekbeurt vervul len over de kracht en de beteekenis, met de daaruit voortvloeiende conse quenties der samenwerkende maat schappijen op het terrein der Levens middelenvoorziening ten overstaan der verbruikerscoöperaties. Een trac- taat en prijsuitdeeling zullen deze bij- 1. Jan Verhoeven, iets fijne schot. 2. Ant. v. Hutten, mist iets in den rug. Klasse III. Kalfvaarzen met 4 of 6 breede tanden. Goede klasse met veel groote dieren. P. van Hutten, la, best dier, mist iets in den rug. Idem, lb, goed gedrongen. Idem, 2a, beste lijn. G. J. W. Branderhorst, 2b, goed Eerst een weinig Purol goed in de huid wrijven en daarna pas inzeepen. Dat scheert schoon, zacht en pijnloos. WAALWIJK. AGENDA'S. Zaterdag 5—6uur. Gymnastiek voor de aspiranten B.G.V. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „De roode cirkel". Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „Geheimzinnige nachten". Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag J 2'/4 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak* Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/a uur. Witte Bioscoop, „De roode cirkel". Maandag 7 uur. Schietoefening van het Gilde St Crispijn en Crispinianus. Maandag 7uur. Feestvergadering R.K. Werkliedenvereentging. als zoodanig worden geïnstalleerd. Winkelweek. De algemeene vergadering der deel nemers aan de Winkelweek (ruim een 70-tal) zal gehouden worden niet op Maandag, maar op Woensdagavond a s in de Korenbeurs. De hoofdprijzen der gratis verloting zullen bestaan uit: 1. Huiskamer—ameublement. 2. Heeren of Damesrijwiel. 3. Electrische lamp. (vr. of m.) bekend met Correspondentie en eenvoudige kanioorwerkzaam- heden. te Capelle, zal op Zaterdagen 4 en 18 October a.s., telkens des avonds om 6 uur ten herberge van H. HAMERS te Waspik, ten verzoeke van ABR. v. d. BROEK aldaar, in het openbaar KOOP 1. Een werkmanswoning te Waspik (Boven) Sectie E nr. 1019 groot 9.60 aren. KOOP 2. De helft in Waspik Sectie E nr. 242 moeras, geheel groot 61.10 aren. Aanvaarding bij de betaling der kooppenningen. 45242 Ondergeteekende brengt hierdoor ter kennis in in het nieuwe pand tegenover de Openbare School in de Stationsstraat. i V l! Beden Heropening.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 10