In De heer Sassen blijft er bij dat het platteland achteruit wordt gesteld en genoeg is om de reserve te vormen. Het geval dat de heer Sassen aanhaalt wordt door den Voorzitter toegelicht. Verzoek van den RK Werklieden- bond om dezen winter steun te ver leenen aan werkloozen, liefst door middel van werkverschaffing. De Voorzitter zegt met dit verzoek zooveel mogelijk rekening te zullen houden wanneer er werk te doen is. Het is natuurlijk voor een kleine ge meente zeer moeilijk om nuttig werk te zoeken. Van de vereeniging van caféhouders „Ons Belang* is een schrijven inge komen betreffende de beperking der bals. Adressanten verzoeken om niet tot beperking over te gaan. Men bereikt met beperking toch niet het beoogde doel, daar de jongelui in heele drom men naar andere plaatsen trekken en daarvan dikwijls eerst laat in den nacht terugkeeren. Weth. de Kroon acht de bals een groot gevaar voor de jongelui. De ouders klagen overal dat het telkens bal is, en zij vragen om het dansen geheel te verbieden, maar spr. begrijpt dat zulks op het oogenblik onmogelijk is. Spr. verzoekt om het dansen voor personen beneden 18 jaar te verbieden en de exploitanten der danszalen op het hart te drukken een beter toezicht te houden. Daar de caféhouders hun zaken vol gens de eischen des tijds hebben in orde gebracht, zou spr. het een nadeel voor hen vinden wanneer thans het dansen geheel werd afgeschaft, maar het een kan zwaarder wegen dan hei andere, en wanneer men de bezwaren, aan het dansen verbonden,nagaat dan zijn deze toch nog wel overwegend. Bovendien zijn de danszalen niet alleen als dansgelegenheid, doch ook voor andere doeleinden, b.v. tooneel uitvoeringen ingericht. Verder komt het spr. voor dat er in Qeertruidenberg te veel gelegenhe den zijn. Spr. verzocht nogmaals het dansen voor personen beneden 18 jaar te verbieden. Het doet den heer Fuldauer genoe gen dat de R.K. fractie thans milder is dan bij de vorige gelegenheid dat over deze kwestie gesproken werd. De bezwaren die er tegen het al te veel beperken van de dansgelegen heid bestaan, vooral het naar andere plaatsen gaan, acht spr. te groot. Spr. zeu dan ook ongeveer evenveel ver gunningen wilien geven als verleden jaar. Voorzitter. In 1929 zijn, bulten de kermis, 30 bals gegeven. Fuldauer. Ik zou toch wilien ver zoeken om ongeveer evenveel vergun ningen tot bals te geven als verleden jaar. Wat het toezicht betreft, zou spr. er voor zijn een commissie te benoe men die op de bals controle uit oefent. Spr. vreest dat men wanneer tot algeheel dansverbod wordt overge gaan weer van achterlijkheid en con servatisme zal worden beticht. De heer Timmermans is van mee ning dat de zaken bij adressanten de hoofdrol spelen, want een groot deel van hun inkomsten wordt verdiend door het geven van bals. Daarom zcu spr. er voor zijn niet tot algeheele beperking over te gaan. Het benoemen van een commissie van toezicht, zooals de heer Fuldauer bedoelde, acht spr. in een kleine plaats als Qeertruidenberg niet noodig, en spr. meent dat de caféhouders in hun eigen belang wel het noodige toe zicht zullen houden. De heer Fuldauer zegt dat het alleen zijn bedoeling was om nog grootere zekerheid te geven dat er niets onge oorloofds gebeurt. De heer Sassen deelt het inzicht van den heer Timmermans. Spr. ge looft echter dat, wil men tot een ver betering komen, men de gemeente op een andere wijze aantrekkelijk zal moeten maken, door b.v. de tooneel- kunst op een hooger plan te brengen Er is reeds meer over dit onderwerp gesproken, en spr. zou een beroep willen doen op de goede menschen die er in de gemeente zijn om eens bij elkaar te komen, en te trachten iets tot stand te brengen en de men schen wat meer gevoel voor schoon heid en kunst bij te brengen. Dan eerst gelooft spr., dat de attractie in een ander daglicht zou komen als die op het oogenblik is Wij moeten trachten om de menschen op een hooger plan te brengen, en dat kunnen we wanneer de goeden het voorbeeld zullen geven. De heer Timmermans meent dat men wat dat betreft reeds enkele jaren op het goede pad is. Er worden reeds dikwijls avonden gegeven die voor ieder interessant zijn, en die niet te duur zijn. De heer Fuldauer meent dat de avonden van de Ver. Geloof en We tenschap slecht bezocht worden. De Voorzitter meent het standpunt van B. en W. reeds vroeger voldoende te hebben uiteengezet. Als voornaamste oorzaken van het vele dansen noemt spr. den modernen tijd, en de vele ge legenheden die er in deze gemeente in verhouding tot andere plaatsen zijn. Deze beide factoren hebben het vele dansen in de hand gewerkt. Vastentijd en kermis niet meegerekend worden van de 40 Zondagen er 30 bals ge geven. Spr. is echter een tegenstander van algeheele afschaffing, omdat de gevaren van het buiten de plaats dan sen veel grooter zijn. Het is zelfs voorgekomen dat 's nachts om half twee volle autobussen met danslusti- gen uit Breda terugkwamen. Wij kiezen niet 't goede, maar wij kiezen van 2 slechten het minst slechte meent spr. Theoretisch is het dansen verkeerd, doch wij moeten zien wat wij practisch doen kunnen om de na- deelen zooveel mogelijk tegen te gaan. Daarom moet in de eerste plaats een leeftijdsgrens vastgesteld worden, en spr. stelt voor deze in de nieuwe po litieverordening op te nemen., In het request staat als grens 17 jaar, doch spr. gelooft dat het gevoelen van den raad is 18 Wat het toezicht betreft rekent spr. op de volle medewerking van de kasteleins. Een commissie hiervoor te béaoemen acht spr. te bezwaarlijk, vooral daar deze op de eerste plaats onpartijdig zou moeten zijn. Spr. zal de kasteleins nog eens op het hart drukken toch vooral goed toezicht te houden en wanneer er klachten moch ten komen zal spr. deze onderzoeken en wanneer het blijkt dat de klacht gegrond is, zal den kastelein in de toekomst geen vergunning meer wor den gegeven. De raad uit dan zijn gevoelen be treffende het aantal bals. Weth. de Kroon en de heer v. d. Loo zouden het aantal willen brengen op 10, de heer Timmermans op 15, evenals de heeren Waalwijk—Sassen de heer Fuldauer zou een ongeveer 20 vergunningen geven, liefst zooveel mogelijk op den middag, De bals die gehouden worden door gevestigde en gunstig bekend staande vereenfgingen zou spr. echter afzonderlijk willen houden. De Voorz. kent nu het gevoelen van den raad en zal daarnaar handelen. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het vaststellen van de navolgende vorordening: a. Verordening op de heffing van 50 opcenten op de Vermogens belasting. b. Verordening op de invoering van opcenten op de Vermogens belasting. c. Verordening betrr ffende de classi ficatie van de Gemeente in de 3e klasse voor de htffing der Gemeentefondsbelasting. d. Verordening op de heffing van 60 opcenten op de Gemeente- fondsbelasfing. e. Verordening op de invordering van opcenten op de Gemeente fondsbelasting. De Personeele Belasting is reeds geregeld in de vergadering van 25 |uli j.l. Daar deze belasting practisch van geen nut zou zijn, stellen B. en W. voor geen Woonforensen-belasting te heffen. Tot heden werden door de gemeente 100 opcenten op de Vermogensbe lasting geheven. Het rijk heft thans echter ten bate van het Gemeentefonds 50 opcenten, terwijl de Gemeemte op deze belasting slechts 50 opcenten mag heffen. De Gemeente kan zich indeelen in de 2e of 3e klasse voor Fondsbelasting. De verhoogde opbrengst als gevolg van deze indeeling komt ten bate der Gemeente. Bij indeeling in de 2e klasse wordt het inkomen na vermindering met den kinderaftrek, verhoogd met 100 gld. Bij indeeling in de 3e klasse wordt het inkomen na vermindering met den kinderaftrek, verhoogd met 200 gld. De classificatie bepaalt dus feitelijk de grens van het onbelastbaar inko men. DeGemeentefondsbelasting wordt geheven zoodra het belastbaar inko men is voor voor gehuwden ongehuwden in de le klasse 800 gld. 700 gld. in de 2e klasse 700 gld. 600 gid. in de 3e klasse 600 gld. 500 gld, Nagegaan is in hoeverre het ge- wenscht is door classificatie te bevor deren, dat de heffing der fondsbelasting zooveel mogelijk zal aanvangen bij een zelfde inkomen als waarvoor thans de heffing der plaatselijke inkomstenbe lasting een aanvang neemt. Thans is dit voor ongehuwden bij 400 gld. en bij gehuwden 600 gld. Dit kon alleen worden nagegaan voor gehuwden zonder kinderen en voor ongehuwden, omdat de kinder aftrek bij de gemeentefondsbelasting op een andere wijze plaats heeft (zie boven) en veel grooter is dan bij de thans geldende plaatselijke inkomsten belasting. De genoemde gedachte wordt het meest nabij verwezenlijkt door rangschikking van de Gemeente voor de heffing der gemeentefondsbelasting in de 3e klasse. Tot grondslag van de heffing strekt het zuiver inkomen vastgesteld volgens de regelen, die gelden voor de heffing van de Rijksinkomstenbelasting. Het zuiverinkomen wordt alvorens het tarief wordt toegepast verminderd met den kinderaftrek van Art. 38 der Wet op de Inkomstenbelasting 1914 Deze kinderaftrek bedraagt 100 tot 200 gld. per minderjarig kind. (Bij een inkomen van minder dan 1400 gld is de kinderaftrek 100 gld. per kind en zoo opklimmend bij een inkomen van 3000 gld. of meer van 200 gld. per kind). Indien het aantal kinderen meer dan 4 bedraagt, wordt de vermindering van leder kind gesteld op VU maal het bedrag. Voor de thans geldende Gemeente lijke Inkomstenbelasting is de kinder, aftrek slechts 50 gulden per kind beneden 16 jaar, zoodat door de nieuwe belasting-regeling vooral tegemoet ge komen wordt aan de groote gezinnen. Deze uitkeering per inwoner is afhankelijk van de uitkomsten van berekeningen van andere gemeenten. Volgens schrijven van de Ministers van Financiën en van Binnenlandsche Zaken en Landbouw is volgens een voorloopige berekening de uitkeering per inwoner voor deze gemeente ge raamd op f 4 2361. Het aantal inwoners dezer gemeente per 1 Januari 1931 is geraamd op 2574, alzoo een totaal uitkeering geraamd op 2574 x 4.2361 is f 10 903.72. Volgens den ouden toestand ontvangt de gemeente f45.399.70 en volgens den nieuwen f 35.003.72 Het verschil f 10.395.98 zal moeten worden gevonden uit opcenten op de fondsbelasting. Het tekort zal worden gedekt door het heffen van ruim 61 opcenten op de fondsbelasfing. De heer Sassen merkt op dat groote steden als Den Haag en Amsterdam weinig opcenten heffen op deze belas ting. Spr noemt dit weer een zuigpomp waarmee men de menschen naar die steden trekt. De heer Timmermans dankt de samenstellers van het prae—advies, voor het mooie werk dat zij geleverd hebben. Spr. meent dat de regeling voor deze gemeente een groot voordeel is en hoopt dat dit voordeel in de toekomst, wanneer de belasting een maal in werking is, nog vergroot zal worden. De voorstellen van B. en W. worden zonder hoofdelijke stemming aange nomen. De Voorzitter zegt nog ook plaatsing in de 2e klas overwogen te hebben, doch dan zou het belastbaar inkomen 13 pCt. dalen en het aantal opcenten zou dan op 74 moeten gebracht zijn. Het maximum der te heffen opcenten is 80, zoodat, wanneer de gemeente dan een jaar van tegenvallers zou krijgen, men het aantal opcenten niet meer beduidend zou kunnen opvoeren. Rondvraag. De heer Waalwijk vraagt of het niet mogelijk is op de achterzijde van kwitanties gelegenheid te geven tot het maken van reclame. De Voorzitter wil dit in overweging nemen. Verder betreurt de heer Waalwp het dat, in een ter gelegenheid van de Waalwijksche Winkelweek uitgegeven reclame—blad, Qeertruidenberg als Langstraat-plaats vergeten is. De heer Fuldauer wil het gemeente bestuur hulde brengen voorde belang rijke wegenverbeteringen. In de Koe straat kan men zien dat de steenen bedenkelijke afbrokkelingen vertoonen. Van deskundige zijde heeft spr. ver nomen dat deze steenen geen straat— doch wel goede metselsteenen zijn. Wanneer het rijk steenen koopt worden deze altijd eerst onderzocht. Spr. gelooft niet dat dit met de steenen in de Koestraat en Brandestraat het geval is geweest. Spr. vreest dat deze straten er over 3 of 4 jaren weer zeer slecht zullen uitzien. Spr. verzoekt, wanneer men weer steenen koopt, eerst een proef op le sturen. De voorzitter gelooft dat de heer Fuldauer le pessimistisch is. Hij heeft gehoord dat de steenen voor hun prijs zeer goed zijn. De heer Fuldauer vraagt of er een garantie op de steenen is. De voorzitter zegt dat dit niet het geval is, de steenen zijn op monster gekocht. De heer Timmermans vraagt of het niet mogelijk is een'max mum snel heid voor auto's vast te stellen, waar het autogevaar door de mooie wegen steeds toeneemt. De voorzitter meent dat dit prac tisch heel weinig zal uithalen. Wan neer men b.v. een snelheid van 30 K.M. bepaalt, is het gevaar nog veel te groot. In de moter- en rijwielwet komt een artikel voor, dat men het verkeer niet in gevaar m^g brengen, spr. ziet hierin meer voordeel dan in het vast stellen van een maximum snelheid. Bovendien zou het opnemen der snelheid groote bezwaren opleveren. De heer Waalwijk zou het rijden langs de hulzen op de markt willen verbieden. De voorzitter zou hiermee liever npg wachten tot het middenvak van de markt verbeterd is. Bovendien kan men niet alles gaan afsluiten. De heer Timmermans vraagt hoe het staat met de besprekingen met andere gemeenten omtrent het stichten van een gasfabriek. De voorzitter zegt dat deze kwestie nog in onderzoek is. Ook wordt de mogelijkheid over wogen van aansluiting bij de gasfa- briek te Oosterhout, of bij het mijn- gasnet, wanneer dat ook in de Lang straat komt. Verder drukt de heer Timmermans het gemeentebestuur op het hart bij het verhuren van gemeentewoningen vooral toe te zien, aan wie men .deze verhuurtdit in verband van nieuwe woningen aan het Meistraatje. Geen der leden verlangt hierna nog het woord en de voorzitter sluit de openbare vergadering. 't In B gevoel reeds maar succes later v In heftige jehoui ies.pl onrust: De H 1 buiten; gen. E onder nation: woord sterke aanwe dwang de cor niet d trad. munisl gehoui politiel In d aiet sociali geklee De 83 jari dlgde dag. Teg social! den aan 1 bruine en wi commi Onn nen d le tier spekia film: 1 Ook rumoe de rui He Doe werelc is aan medeg officie: uur za een ei dat t hulde ziiter worde Wo ontrui wen e Met d schittf betrefi been voor een B Italiaa nog g reeds 300 0( bouw onderi gescht Reu heeft eenige lukkei die B gezoc] beeit scholc De betref heuve Hike i ongel: schee worst motor langz; daald weer zaam grond eerst hetzel verdo gedee vlamr nog t der k het h Ik h roepe home luchti (trage en gj Vlak schip den j dadel midd secor WASPIK. Openbare vergadering van den ge meenteraad op Vrijdag 10 October des nan^. ten 6 uur. Voorzitter de Edelachtb. heer Dek kers, burgemeester. Aanwezig alle leden. De notulen worden ongewijzigd vast gesteld. Ingekomen is de goedkeuring van een raadsbesluit tot wijziging der begrooting. Aan de orde: I. Vaststelling begrooting 1931. De begrooting wordt post voor post voorgelezen door den Secretaris. De heer Langerwerf zou den post „pre mie voor pensioensbijdrage" willen af schaffen met het oog op den slechten toestand. De heer Langerwerf maakt hiervan een voorstel. De Voorzitter merkt op dat de Raad verleden jaar juist te kennen heeft gege ven, dat hij vopr dezen post was. Het voorstel Langerwerf wordt ver worpen. Alleen de heer Langerwerf stemt voor. De heer v. d. Rijke merkt op dat hei veel beter was geweest eerst de begroo ting in een commissie te behandelen, inplaats van deze rechtstreeks in den raad te brengen. De Voorzitter zegt dat de raad verle den jaar te kennen heeft gegeven dat het evengoed was de begrooting direct in den raad te behandelen. Bovendien heeft de begrooting ter inzage gelegen. In het hoofdstuk Politie komt een post voor: Gratificatie aan veldwachters. De heer v. d. Rijke betreurt het dat in een tijd van malaise van hoogerhand 't bevel wordt gegeven de salarissen te verhoogen en stelt voor deze gratificatie te schrappen. De heer Verschuren meent dat er niets aan te doen zal zijn, daar de ver hooging van rijkswege wordt opgelegd. Voorzitter. Op het oogenblik heeft de gemeente veel voordeel, omdat de sala rissen der veldwachters voor de helft door het rijk worden betaald. Wanneer de raad de salarissen hoog genoeg vindt moet hij de gratificatie schrappen. Het voorstel v. d. Rijke om de grati ficatie te schrappen, wordt met algemee- ne stemmen aangenomen. Weth. Vloeimans vraagt of de post vergoeding voor geneeskundige behan deling, onder hetzelfde hoofdstuk, ook geldt voor ongevallen buiten diensttijd. De Voorzitter antwoordt bevestigend. Eenige discussie ontstaat over de sub sidie aan waterschappen. Voor den pol der „Beoosten der 's-Gravenmoersche Vaart" is 75.uitgetrokken. De heer Pruijssers meent echter dat de polder „Lage weg met de Velden" even goed recht heeft op subsidie en stelt daarom voor beide polders 25.te geven. De heer Brokx zegt dat de subsidie vorig jaar gegeven is, omdat het een zeer kleine polder is met weinig ingelanden. De heer v. d. Rijke meent.dat ook de Bovenkerksche polder e.m.a. het recht hebben subsidie te vragen. Het voorstel Pruijssers wordl aange nomen met 8 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren Vloeimans, Schaapsmeerders en v. d. Rijken. Betreffende de leening van 14.500. voor den bouw van scholen deelt de Voorzitter mede dat Ged. Staten zich er niet mee vereenigen kunnen dat deze leening wordt aangegaan bij de Bank van Ned. Gemeenten, daar deze 10 pCt. rekent voor vervroegde aflossing. Thans kan de leening worden aange gaan bij de fa. M. Alen te Tilburg. De raad kan zich hiermede vereeni gen. Subsidies zijn uitgetrokken o.a. voor: R.K. Hoogere Handelsschool te Waal wijk 100. Werkloozenkas 1100. R.K. Mil. Ver., Venlo 10.—. Theresia-kerk te W.-Boven 500. Van de Paters Carmelieten is een ver zoek ingekomen, om deze jaarlijksche subsidie te laten vervallen en hiervoor ineens een uitkeering te doen van 5000. De Voorzitter zou het verzoek der Pa ters nog willen aanhouden, daar het 'n zeer belangrijke uitgaaf is, en de leden daarover wel eens rustig mogen naden- ken. Brokx. Daar behoeft niet lang over nagedacht te worden, ik weet al wel hoe ik zal stemmen. Als men ziet welk een armoede er overal geleden wordt, is het toch wel wat erg om zulk een bedrag te vragen. Ik zou het onverantwoordelijk vinden, als in dezen tijd van malaise die 5000 beschikbaar werden gesteld. Smits. Wanneer we de leening in 10 jaren kunnen aflossen, dan blijft 't voor de gemeente precies hetzelfde, en dan kunnen we de Kerk uit den nood hel pen. De heer Ruijtenberg kan hiermede niet accoord gaan, daar het niet zeker is, dat de Raad ieder jaar die subsidie zal blij ven toestaan. v. d. Rijken. Wat wij over een paar jaren willen geven, daarover hebben wij niet te beschikken, dat is aan den ge meenteraad zooals die dan samengesteld is, overgelaten. Voorzitter. De Paters hebben er veel voordeel bij wanneer zij hel bedrag in eens kunnen krijgen. Brokx. Wanneer de heeren het zelf moesten betalen, zouden zij het niet doen! In omvraag gebracht wordt het voor stel om het verzoek in te willigen, aan genomen met 7 tegen 4 stemmen. Voor stemden de heeren Vloeimans, Langerwerf, Verschure, Rekkers, Schaapsmeerders, Smits en Rubbens. De leening zal worden aangegaan te gen 4 3/4% a pari en aflosbaar in 10 jaren. (De subsidie van 500 komt hier door natuurlijk te vervallen). Voor het Blindeninstituut te Grave is een subsidie van 10.uitgetrokken. 1 De heer Pruijssers meent, dat men nogal gemakkelijk met de subsidies om springt. De begrooting sluit op een totaal van 78676.24s. Met 7 tegen 1 stem wordt de begroo ting goedgekeurd. Tegen stemde de heer Brokx. De heeren Pruijssers, v. d. Rijken en i Ruijtenberg wenschten buiten stemming te blijven. II. Herstelling Diepstraat. De Voorzitter zegt een begrooting te hebben opgemaakt. Het geraamd be Irag is, bij bestrating met keien 1484.en met klinkers 1060.Het bedrag is dus nogal hoog. Spr. achl het beter de Diepstraat te herstellen met oude klin kers. De Raad kan zich hiermede vereivlm gen. De heer Brokx trekt zijn voorstel t vernieuwing van de Diepstraat in Rondvraag. De heer Langerwerf zou graag zien dat het politieuur nu de tijd verzet iï op 10 uur wordt gesteld. De Voorzitter acht 11 uur niet te 1T Er zijn veel menschen, die na het vol' brengen van hun dagtaak eens graag uit gaan. Bovendien is het in de gemeente' altijd zeer rustig. Spr. meent die mJ schen toch niet te moeten stóren, temeer daar alles altijd zeer ordelijk gaat. Langerwerf. Ik zou de jongeren om 10 uur met biljarten willen laten uil- scheiden, dat is niets te vroeg, dat niotv ten wij vroeger ook wel! Weth. Vloeimans vreest dal men er- gens anders naar toe gaat wanneer iU,,n hier om 10 uur moet sluiten. Het voorstel Langerwerf wordt ver- worpen met 38 stemmen. Voor: Verschure, Rekkers en Lansw. werf. De heer Brokx vraagt of B. en niets gedaan hebben om dc A.T.OJmv sen in bedrijf te houden. De Voorzitter heeft ernstig over deze zaak nagedacht. Andere gemeenten heli. ben ook dergelijke verzoeken ingedienj J doch nul op het request gekregen, h Utrecht houdt men graag' de bussen in bedrijf, maar de kosten zijn te hoog De heer Brokx vraagt of B. en W. geen stappen kunnen doen om de bussen en kele dagen der week te laten rijden. De Voorzitter wil dit graag probeeren en zal trachten met de andere gemeen ten een actie op toüw te zetten. De heer Smits acht het schoolgeld voor vele huisgezinnen nog een groote uitgaaf. De Voorzitter zegt, dat de toestand in deze gemeente nog gunstiger is dan el ders, in andere plaatsen betaalt men nog veel meer. Daar geen der leden nog het woord verlangt, sluit de voorzitter de openbare vergadering. HERPT. Vergadering van den Raad dezer ge meente op 10 October 1930. Aanwezig allen. Voorzitter: H. J. van Eggelen, burge meester. Secretaris F. A. J. van Liempt. De notulen werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen: a. Proces-verbaal van kasopneming op 19 September j.l. waaruit blijkt, dat alles in orde is bevonden. b. van Ged. Staten de goedkeuring tot het aangaan eener geldleening groot 7000.voor de electrificatie van Herpt. Deze leening is aangegaan bij de Boe renleenbank van Drunen ad 100%, le gen een rente van 4.5. c. van Ged. Staten de goedkeuring der in de vorige vergadering gedane wij ziging der gem.-begrooting 1930. d. van Ged. Staten, waarbij de reke ning over 1929 wordt vastgesteld zooals die in de vorige vergadering voorloopig was vastgesteld. e. Verzoek van het Bestuur van den Bond van R.K. Bouwvakarbeiders St. Jo zef te Utrecht, om toe te treden lot het Werkloozenbesluit 1917. Het is in het belang van de werkne mers dat de gemeente toetreedt, deze moet dan 50% betalen van hetgeen de werknemers betalen, terwijl dan het S/yi de overige 50% vergoedt. De onkosten, zijn niet zoo groot en daar uit ftnantieel oogpunt er geen bezwaren zijn, wordt tot toetreding besloten. f. van Ged. Staten inzake de ingezon den wijziging der politieverordening in zake de snordersdiensten, waarbij (leze de opmerking maken, dat die bepaling niet thuis hoort onder Hoofdstuk 3, maar dat daarvoor een afzonderlijk Hoofdstuk 3 gemaakt moet worden, wat wordt besloten. 2. Aanbieding der gemeentebegroo- ting voor het jaar 1931, zal den jedeu ter inzage worden thuisgezonden, om k in de volgende vergadering vast te stel len. 3. Goedkeuring van de rekening en begrooting van het Burgerlijk Armbe stuur. Het vorig jaar is hel noodzakelijk ge weest een obligatie van ƒ1000.te ver- koopen; dat jaar is vrij nadeelig gewees' vanwege de groote kosten van verple ging, die hel niet mogelijk maakten de loopende uitgaven te doen zonder over die obligatie te beschikken, daarbij kwa men de pachten later in. Het vorig jaar is er nog een buitengewone uitgaaf f weest van 350.voor aankoop van I uitweg, zoodat het batig slot aardig ingekrompen. De begrooting voor 1931 wordt in ontvangsten en uitgaven goedgekeurd op 4880,-. 4. Tot lid van het Burgerlijk Arm bestuur werd herkozen de heer J. M. Buijs met 6 stemmen en 1 blanco. De Voorzitter feliciteert hem en vraagt of hij zijne herbenoeming aanneemt. De heer Buys dankt voor het hem ge schonken vertrouwen en zal zijn krach ten blijven schenken. 5. De gem.-begrooting moet een ver andering ondergaan, wegens het bijko men der verplegingskosten van een zwakzinnige, die verpleegd wordt in Huize Assisië, Udenhout en waarvan de kosten zijn 600 per jaar, hiervan be taalt de provincie 30% en het Armbe stuur zou voor 1930 het restant betalen- Dan moeten nog achterstallige pen sioenbijdragen betaald worden, een strop waaraan niet is te ontkomen. Er is een uitvoerige nota gekomen van den pensioenraad met een nog uit voeriger berekening vanaf 1913 tot nu toe van hetgeen vanaf 1913 tot nu toe had moeten worden betaald. Het vorig jaar zijn er een paar heeren op onderzoek geweest en hebben ook de administratie van het Burg. Armbe stuur onderzocht en daar ook betalingen gevonden, waarvoor pensioenbijdragen gestori moesten worden, zooals docto ren, secretaris penningmeester, Voor- zitter en opzichter, het zijn er allen, d'e valjen in de pensioenwetten. Ook z'jn er nog ambtenaren waarvoor te weinic is gestort. B. en W. hebben alles nage cijferd voor zoover mogelijk en ge® noemenswaard verschil gevonden vol gens de opgave. Aan betalen is niet te ontkomen. Er is aan den Pensioenraad gemeld. dat er in 1931 betaald zou worden. Da hebben zij aan H.H. Ged. Staten gestiiurm de, boodschap is: nu betalen, anders nu 5 /o rente Het'bedrag voor het Burgerlijk Arm bestuur is 190.zoodat een ultf>a geboekt moet worden van 742 en e ontvangst van 190.m Wat betreft de vordering aan de ge Iledikhuizen, deze zal dezer dagen dagvaarding beteekend worden, r.oo het op aangeb Inge! pachte: schen een v vordei De b gewijzi maakt van he Hier: ZOU I

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 2