Nienws uil Kaalskiivel Net B.I. Meisje XANTOORDAMES. Groots sHmlilritl te Mets lantoorbedieinle. Kunst en Letteren. een bekwaam vraagt ENKELE NETTE Biedt zich aan wedstrijd tegen „Hercules" Breda, welke wedstrijd door „de Zwaluwen" met 5-0 werd gewonnen. Dezer dagen is alhier 'n heeren armbandhorloge gevonden. Inlichtingen te bekomen bij de Marechaussee. Zaterdag had op den Maasdijk een auto ongeval plaats dat nog goed is afgeloopen. Een auto komende van de richting Keizersveer, slipte vanwege de gladheid van den weg en sloeg over den kop. De inzittenden brachten het er met enkele schrammen af en de auto werd licht beschadigd. stuurstafel aan: Mgr. W. Völker, Gees telijk Adviseur, de ZeerEerw. Pater Paschasius O.C.M. uit Langeweg en de heeren v. d. Boom uit Breda en van Driel uit 's Bosch, van den R. K. Mid denstandsbond. De heer L. J. v. d. Horst, voorzitter der plaatselijke afdeeling, sprak eeen welkom tot allen, doch speciaal tot den Geest. Advisur, Pater Paschasius en de heeren, v. d. Boom en van Driel. j Hierna wijdde hij een warm woord van hulde aan de nagedachtenis van dhr. Röhling, den ijverigen, oxxver- moeiden werker van den R.K. Midden- en D.E.S. komt weer zachtjes aan opzet ten. Achtereenvolgens wordt de stand van 30 tot 80 opgevoerd, zonder dat de Waalwijkers hiertegen iets kunnen presteeren. De drie v. Boxtel's, de heeren Smit en Vloemans, naast keeper Brok, waren de uitblinkers bij D.E.S. Scheidsrechter Mug leidde zeer goed. Voetbal. A s. Zaterdag spelen de voetbal- Sparta Doodslag. De 60-jarige houtbewerker A K. is door het Gerechtshof te Amsterdam ter zake van doodslag te Waddinx- veen tn casastie veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf. De moord in de Faber van Riemsdijkstraat te 's-Gravenhage. Dc advocaat-generaal bij het ge- den heer J. Treffers, op terrein nabij de Dreef. Dat dit een spannende wedstrijd zalworden spreekt vanzelf, waar zulk een prachtige prijs door den heer Treffers werd geschonken. Aanvang half vier. hee, I Treffers, op Neerlarrdfa- in de Faber van Rtemsdijkstraat te INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Langs de Winkelstraat. 2e Wandeling van Speurder. Iix aanslxxiting op mijn artikel vaxi DRONGELEN. Op de vorige week' standsbond. In zijn welkom wijst spr. gehouden internationale hondenten- ïxxeer speciaal op de waardeering die toonstelling te 's Hertogenbosch be- van allen voor allen ontstaat, door haalde de New Foundlander Moüy een goed bezoek van de algemeene en van den Assem, van den heer J. M. groepsvergaderingen. De afdeeling be- van Eewijk te Drunen, gefokt door staat nog slechts kort en wij mogen den heer D. A. van der Schans alhier, nog niet alle materieele voordeelen een eerste prijs, een speciale prijs en van oxxze afdeeling in dit kort tiidsbe- het predikaat zeer „goed." j stek verwachten. De tijd, zal echter EETHEN. De Kerkbesturen der leeren, dat onze actie resultaten zal Ned Herv Gemeente Eethen en Dron- geven. Waar we echter niet uitsluitend Woensdag diene ik vooraf mede te gelen* hebben besloten den door den i georganiseerd zijn om onze materieele deelen, dat de wandeling van het be- Raad van Beheer opaelegden aanslag 1 voordeelen in den bond te vinden, stuur der W.W.V. door omstandighe- te voldoen. Het zal ongetwijfeld vele heeft het bestuur gemeend voor he- den verzet werd op Donderdagavond. gemeenteleden verblijden wanneer deze denavond 'n spreker te doen optreden, Speurder had er bijtijds wat van ge- gemeenten weer een eigen predikant die meer speciaal over geestelijke be- j merkt en zoodoende volgde hij op 'n zullen hebben. i lanêen komt spreken, n.l. over de op-1 afstandje het W.W.V. bestuur. o „mei a i t,oar voeding der rijpere jeugd. Als we de j De wandeling werd ingezet met 't ANDEL. In de plaats van den heer berichten lezen, zien we, dat de hoop' A. D. y. d. Schans, £ur8e™ee®'e'» I van de katholieke kerk speciaal geves tot secretaris van PfOV'n"a tigd is op de opvoeding der rijpere College van toezicht op het beheer d Dit probieem heeft momenteel goederen en fondsen in 8 's-Gravenhage, verdacht op 30 Mei 1929 zijn echtgenoote R. Swaan aldaar met revolverschoten te hebben ge dood, requisitoir genomen. Spr. eischtè met vernietiging van het vonnis van de Haagsche rechtbank wegens doodslag zeven jaar gevange nisstraf. der kerkelijke goederen hare bijzondere aandacht, omdat zij eerste bezoek aan v.m. Besoijen; elke etalage der deelnemers werd grondig bezichtigd. Daarna ging het terug naar Groo testraat, Stationsstraat, Antoniuspa weet, dat van de jeugd, en van de rij-1 rochie. De verlichting van den heer Noordbrabant is benoemd ds. W. J Addink Ie Heeze. pere jeugd in de toekomst veel, ja al-Ij. v. Mier op het Antoniusplein had Ds. G. Bouwmeester, üsref. jeg zaj gevergd worden. De voorzitter I aller aandacht; een woord van lof Predikant alhier, ontving dezer dagen geejj jaarna 't woord aan de Zeer I komt hem dan ook toe. Waarom? een beroep naar de Geref Kerk te j?erw Pater Paschasius, die een schit-1 Omdat hij is de baanbreker in deze Rhoon. terende rede houdt over het onder- j wijk. GENDEREN. De Fok- en Controle- werp: „De opvoeding der rijpere I Daarna ging men via Stationsstr., vereeniging gevestigd in de gemeente jeugd." I Grootestraat, Putstraat, Nieuwstraat Eethen was aanvankelijk van plan: Als we schrijven: een schitterende I naar Baardwijk. wegens het heerschen van mond- en re(je, is men zoo licht geneigd, dat als I Het Bestuur was dan ook uiterst klauwzeer haar jaarlljkschen Fokvee- eeP gemeenplaats te beschouwen, doch I tevreden over hetgeen ze gezien had dag niet te houden. 'was het woord ooit van toepassing, I Jen. Jammer was het, dat bijna alle Nu deze ziekte in deze omgeving ^an toch zeker op de rede door Pater I etalages eenigszins waren aangesla- geheel geweken is werd besloten Paschasius gehouden. Jammer alleen, I gen. De winkelier doet derhalve goed alsnog op Dinsdag 21 October a s. ^at slechts de groep middenstanders I zijn etalage te sluiten, en in geval de aanvangende des voormiddags ten 10 hiervan heeft kunnen profiteeren. Een etalage niet is afgesloten, zorge men uur een dergelijke veekeuring te v0]je kerk met duizenden hoorders had j tijdig voor ventilatie, houden. t I een graag gehoor geweest voor deze I De Haweko Bazar trok ook zeer De heer E. van der Beek alilier jjgp gevoelde, overtuigde, gloedvolle I Veel kijkers en koopers. heeft wederom welwillend zijn gunstig recje van (jen gewijden spreker die zich I Het interieur van de K.E.M.I. zag gelegen terrein hiervoor beschikbaar beknoppend nog ruim 5 kwartier metjer ook heel smaakvol uit; de etalage gesteld. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 14 Oct. 1930. De heer Caspay, hoofd der R.K. School, is benoemd tot tijd leeraar in de Ned. Taal aan de Teekenschool. Voof het gewone politiediploma slaagde te 's Bosch onze stadgenoot de heer A. Baaljens Gzn. In „Concordia" zal een biljart wedstrijd worden gespeeld tusschen 6 amateurs uit Drunen en 6 van hier. De heer Jonker heeft een prijs uit geloofd. Mej D. Baaljens—Bax viel de prijs een sprei ten deei, verloot door de Herv. Damesvereen. „Dorcas". op het grootste gemak over zijn onder-1 aan de andere zijde gezien tegenover werp sprak. I dit mooie interieur, deed wat druk Pater Paschasius vangt zijn betoog I aan. aan met de verklaring dat de opvoe-1 Het Baby-huis had een nieuwe ding der rijpere jeugd zoo bijzonder de I lichtbak, dat zag er keurig uit. aandacht van den tegenwoordigen tijd I wie volgt, zou ik zeggen, heeft, doch dat daaruit blijkt dat er I De markt was door 't slechte weer met deze kwestie iets niet in orde is. I niet zoo druk bezocht als anders en Er waren geen middenstandsvereeni- I toch hebben de winkeliers nogal goe- gingen als er geen middenstandspro-1 de zaken gemaakt. Vrijdag was het blemen op te lossen waren; er werd I -weer heel wat beter, vanzelf dus ook niet zoo druk over de opvoeding der I het bezoek. rijpere jeugd gesproken en geschre-1 Zaterdag was het de laatste dag ven, als ook daarin geen problemen I der Winkelweek en die heeft weer op te lossen waren. Die problemen I goede resultaten opgeleverd. Het was hebben zich de laatste jaren pas doen I een waardig slot. gevoelen. Vóór 25 jaar bestonden die I Tijdens de jaarmarkt zag ik nog 'n nog niet. Toen was de opvoeding van I extra reclame voor de W.W.W., die de rijpere jeugd, van de jeugd in de I zeer goed gevonden en doelmatig was puberciteitsjaren nog niet zoo moei-1 Het extra-winkelweeknummer van De dameszangvereen. „Sursum j.„ omcjat de zeden toen strenger, de 4 October heeft ongetwijfeld veel bij- Corda" geeft haar ie winteruitvoenng opva^jng van >t leven toen degelijker, I gedragen tot het welslagen der win de publieke moraal toen christelijker kelweek. Het geheel was goed ver was. De jeugd van nu ziet veel dat de- zorgd en zag er dan ook keurig uit. zen ernst, deze levensopvatting, deze J Ongetwijfeld zal dit blad door velen een extra bewaarplaats krijgen, wat (Wordt vervolgd), j het dan ook dubbel waard is. Met I belangstelling heb ik den open brief Sobriëtasbloem. I ge]ezen van den heer Verdurmen. Hij De verkoop der Sobriëtasbloem Z011-1 staat zeker spijkers met koppen, zou dag j.l. bracht alhier ƒ129.81 op. I ik zeggen, maar het is anders geen Spijskokerij. I tijd om elkaar te gaan bekampen Evenals de vorige jaren heeft het be- Broederlijk samenwerken was beter stuur der St. Vincentiusvereeniging zich voor het belang van de Waalwijk gewend tot de landbouwers om aardap-1 scbe winkeliers en voor Waalwijk pelen voor de spijskokerij ten behoeve I zgp. van de arme en verwonende kinderen. Ofschoon het bij onzen boerenstand dit jaar niet in alles rozengeur en zonne schijn is, gelooven we niet dat Vincen- tius te vergeefs aangeklopt heeft. Herwonnen Levenskracht. Door de actie van H. L. en de St. Vin centiusvereeniging is alhier reeds een bedrag van bijna f 160.bijeen ge bracht om een klein T.B.G.-patiëntje, dat op uitzending naar een Sanatorium moest wachten, reeds direct naar Berg en Bosch te kunnen uitzenden. De klei ne is reeds in Berg en Bosch opgeno- in „Het Wapen van Amsterdam 19 Nov. as. Op 9 Nov. a.3. geeft de R.K Fanfare haar le winteruitvoering, nïoraal bespot, waarbij zich zal doen hooren het bekende duo Van Keulen en Frederiks uit Tiel, een paar goede bekende alhier. Een paar jongens hadden de aardigheid den wal op te rijden, terwijl hun fietsen door een touw verbonden waren. Het gevolg bleef niet uit. De aankomende N. Z, viel zoodanig, dat hij het bewustzijn verloor en medische hulp moest worden ingeroepen. Het bleek dat hij een zijner armen ernstig had gekneusd. Van de werf der fa. De Haan en Oerlemans werd te water gelaten het stalen sleepschip „Stella Maris", voor rekening van den heer L. Vermeulen te Waspik. De hoofdafmetingen zijn 67 M. bij 9 20 M. bij 2.50 Mterwijl het laadvermogen c a. 900 Ton be diaagt. Het schip bevat: salonroef, dekhut, motoren voor het snelheffen der ankers, etc. Op de vrijgekomen helling werd de kiel gelegd voor een dito schip voor Nederlandsche rekening. De uitslag van den eersten wed strijd om het kampioenschap voor het Land van Heusden en Altena bij de damclub V. D. is ais volgt: le klasse: Pellikaan—Bax 2—0, De Joode—de Graag 2—0 2e klasse a.: Gijs. Jonker— Ger Jonker 0-2. Dam en schijf 2 0. 2e klasse b.Vos—Swagemakers 0—2, v. d. Pol—Schreuders 0—2. KERKNIEUWS. 40 Jaren Rerum Novarum". Men meldt uit Rome d.d. 12 dezer: In 1931 zal het 40 jaar geleden zijn, dat de beroemde Encycliek van Z.H. Leo XIII roemrijker gedachtenis Rerum Novarum" werd uitgevaardigd. Deze Encycliek verscheen den 15en Mei 1891. Ter herdenking van dit feit wordt een groote internationale bedevaart voorbereid, waaraan alle katholieke sociale organisaties zullen deelnemen. Tot nog toe hebben zich reeds deelnemers aangemeld uit Noord— Amerika, alle Zuid—Amerikaanscbe staten. Frankrijk, Spanje, Duitschland, België, Nederland. Engelend, Ierland en Hongaiije. Men schat, dat hieraan ongeveer 15 000 pelgrims zullen deelnemen. De H. Vader zal bij die gelegen heid een H Mis in de St. Pieter opdragen en alle bedevaartgangers in den damasushof in audiëntie ont vangen. Mgr. Hopmans. Zooals wij bereids mededeelden, herdacht Mgr. Hopmans 1.1 Zondag zijn 40—jarig Priesterschap. Alle bla den, ook niet—katholieke, wezen op de groote verdiensten in velerlei op zicht van den gevierden bisschop van Breda. Mgr. wenschte geen openbare feest viering, alleen stelde hij degenen die hem wenschte te complimenteeren, daartoe in de gelegenheid Daarvan is door geestelijke en wereldlijke autori teiten vooral uit 't bisdom Breda en de provincie Noordbrabant een zeer druk gebruik gemaakt. Uit Brabants Centrum" Huishoudschool. De nieuwe cursus in de huishoud school zal reeds dezer dagen beginnen. Alle meisjes die de dagschool verlaten hebben kunnen worden toegelaten. R. K. Middenstandsbond. Dinsdagavond hield de R. K. Mid- denstandsbond in de zaal van den heer Joh. Smit een algemeene verga dering, die zich in een groote belang- Zaterdag de laatste dag is prachtig verloopen, schitterend is den verkooj geweest. Alle winkeliers zijn uiterst voldaan over het resultaat, en zien met spanning naar de 2e Winkel week van W.W.V. Speurder vernam dat er ruim 24.500 loten uitgegeven zijn, voor waar een mooi succes. Hedenavond om 8 uur heeft de groote trekking plaats, speurder ver neemt dat B. en W. bij de trekking men, de ontbrekende ge I zullen vertegenwoordigd zijn. nog van milde gevers ingewacht. I 8 8 I Dan vernam Speurder ook nog dat Voetbal. I W.W.V. van plan is een lichtweek te Onze jeugdige voetbalclub gaat zich I houden, waaronder een speciale at- als een krachtelftal ontplooien. n I tractie; meer kon speurder niet te Na de eclatante overwinning met /-UI op Baardwijk, welke wedstrijd inmid-1 weten komen. dels oor het Bondsbestuur ongeldig ver-1 Wat Speurder wel vernam: dat den klaard is, wist D.E.S. Zondag j.l. haar I winkeliers 2 cent terugbetaald wordt eerste competitiewedstrijd op eigen ter-1 V0Qr elk u|teegeven lot. Dat dit mee- reiDnatmz1n^fersandi?'^rekem orerwim vallertje ingang zal vinden bij de win ningen die getuigen dat er spel en moed I keliers, is ongetwijfeld. in het elftal zit. Iets over den wedstrijd van Zondag jl. D.E.S. wint de toss en speelt met den wind in den rug. In den beginne schijnt H.E.C. een goede partij te zullen leveren en de krachtige aanvallen van de thuis club worden goed gekeerd. De druk op het H.E.C.-doel houdt echter aan, met als gevolg, dat een goeden voorzet van den linkshalf bij Jos. Schalken belandt, die onhoudbaar inschiet en D.E.S. de leiding bezorgt. H.E.C. blijft zich weren, doch Brok in doel met de backs, waarvan v. Box tel uitblinkt, geven geen kans. Langza merhand wordt D.E.S. de sterkere in 't veld en met de rust boeken de onzen reeds een voorsprong van 30. Na de thee wordt met vuur verder ge speeld. H.E.C. zet er alles op om haar eer te redden, doch het lukt haar niet het net te vinden. D.E.S. geeft verschil- ..T lende staaltjes van prachtig samenspel, stelling mocht verheugen. Naast het pg voorhoede van H.E.C. neemt de eeni- yolledig bestuur zaten aan de be- I ge kansen die te nemen zijn, niet waar SPEURDER. TT«ar IfnoM wordt zacht blijft keurig UW uddl zitten, krijgt mooier glans en valt niet uit, indien U 1 of 2 maal per week een weinig Purol in het haar weg- wrijft zoodat het daarin wordt opgenomen. RECHTSZAKEN. Onder dezen titel is bij de Drukkerij en Uitgeverij Henri Bergmans Cie te Tilburg ter perse een geïllustreerd verzamelwerk door A. J. A. C. van Delft, waarin is samen gebracht, wat door niet minder dan zestien vooraan- staande deskundigen en kenners van dit deel van Brabant geschreven werd over Lijden, Strijden en Ontworstelen in 'S verleden. Brabants centrum is er sociaal geografisch in geschetst. Be schouwingen over de ontwikkeling van de Brabantsche boerderij tot mo dern landbouwbedrijf; van vuil water en hei tot schoone bevloeiing en vruchtbare landbouwonze producten en hunne vervaardigers; ons organi satieleven de Brabantsche natuur en zooveel meer. Daarnaast schreven dertien burge meesters elk een artikel over hun eigen gemeente, terwijl tot slot van de folk lore dezer streek ycrteld wordt. Alles bijeen een boekwerk als nog nimmer verscheen en waaruit men Tilburg met Omgeving kan leeren kennen aan de hand van juiste ge gevens in aangenamen trant verteld. De degelijke voorbereiding naast keurige uitvoering voorspellen dit werk veel succes. danste en gaf zijn „mededinger" een slag tegen de kin. Ook v. d. A. liet zich toen niet onbetuigd en de twist nam ernstige afmetingen aan, toen de beide broeders van G. zich met de kwestie bemoeiden en partij trokken voor hun broer. Een algemeene vecht partij volgde, waarbij zelfs de messen getrokken werden. Van der A. was er het ergst aan toehij kreeg o.a. een snede van zijn linker tot zijn rechter oor, benevens andere snijwonden aan het hoofd. Zijn toestand is zorgwek kend, ten gevolge van hei groote bloedverlies. Toen de politie en de burgemeester van Tubbergen arriveer den, was het meerendeel der gasten reeds huiswaarts getrokken. Slechts een veertigtal was overgebleven, die allen medegenomen en opgesloten werden, terwijl hun later een verhoor werd afgenomen. Bovendien moesten velen van hen verbonden worden. Twee der gebroeders G zijn inmid. dels gearresteerd. Zij bakenden tot handtastelijkheden te zijn overgegaan, De politie heeft verschillende voor- j werpen welke bij de mishandeling gebruikt zijn in beslag genomen. Daarbij zijn o.a. eenige bebloede messen, een schaar en een tabaksdoos. De autoproductie in September. Het Amerikaanscbe departement van handel schat de automobiel-productie van de V St. en Canada voor Sept. op 226.000 wagens, dat is 3 pCt, minder dan in Augustus en 47 pCt, minder dan in September van verle den jaar. Da productte van de eerste negen maanden van het loopende jaar is in vergelijking met de overeenkom stige periode van verleden jaar met 37 pCt. en vergeleken met het ge middelde van de afgeloopen vijf jaren met 18 pCt. gedaald op 3,061,000 wagens. Door een autobus overreden en gedood, Gistermiddag omstreeks 1 uur fietste bij den hoek van den Loosduinsche- weg en de Paul Krugerlaan te 'sGra- venhage de 50 jarige A. de H melk- handelaar, wonende In de Vlasakker straat. De man transporteerde op een driewieler een partij melkbussen en melkfiesschen. Hij is toen met een van zijn wielen in de tramrails beklemd geraakt. Toen moest de man een zwenking maken en week daarbij scherp uit. Een autobus van de welke achter hem reed, greep toen den man en wierp hem tegen den grond. Twee wielen gingen over den man heen, die deerlijk gewond werd, Hij is naar het ziekenhuis vervoerd, waar bleek, dat hij een zware schedel breuk had opgeloopen. Korten tijd na zijn opneming is hij daar aan zijn verwondingen overleden. De ramp van de Tigris. J Reeds Zaterdag was op de Fransche kust bij Duinkerken het lijk aange spoeld van een man die 'naar men meende, deel uitmaakte van de be manning van het vermiste stoomschip Tigris". Zekerheid hieromtrent had men echter niet, totdat gis'' 'en even eens bij Duinkerken een lijk'aanspoelde dat met stelligheid herkend werd als te zijn van den kapitein van de Tigris. Het staat thans dus wel vast, dat de Tigris die op 17 Sept. met een bemanning van 33 koppen aan boord van Antwerpen vertrok naar Alexandrië en waarvan men sedert dien niet meer gehoord heeft, in den hevigen storm van de afgeloopen weken met man en mis is vergaan. AGENDA'S. WAALWIJK. Woensdag— en Donderdagavond 8 uur, Filmvertooning Maggi's Pro ducten in den Gildenbond. Donderdag 8 uur. Vergadering Waai- wljksche IJsclub, Hotel Verwiel. Donderdag van 7—8 aspiranten en van 89'/2 leden B.G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 2'/4 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. GEMENGD NIEUWS Vechtpartij op bruiloft met 300 gasten. Te Aibergen onder den rook van Almelo is het op een boerenbruiloft in den nacht van Donderdag op Vrij dag tot een ernstige vechtpartij geko men. De landbouwer K. gaf ter ge- De overval op Curagao. DEN HAAG. 14 October. Het Hoog Militair Gerechthof heeft Yeden kapi- legenheid van het huwelijk van zijn tein Borren, gewezen commandant zoon een groot feester waren onge van de troepen op Curagao veroor- j veer driehonderd genoodigden. Ter- deeld tot één dag gevangenistraf wijl men lustig aan het dansen was, wegens het feit. dat hef aan hem als ontstond er twist tusschen twee der militair bevelhebber te wijten is ge- gasten, H. v. d. A. en zekere G. De weest dat een bezette plaats door laatste kon niet goedkeuren dat eerst den vijand overvallen is. genoemde met een bepaald meisje ADVERTENTIëN. als hulp in de huishouding. Zondags vrij gewenscht, Brieven onder No. der advert, a. h. Bureau v. d. blad. 45294 N.V. IVO VAN HAREN'S SCHOENFABRIEKEN vraagt voor directe indiensttreding 45296 Brieven onder No. der advert, aan het Bureau van dit blad.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6