Nieuws uil KaalsheuYel Verloren Kantenschrsoier I VAN NELLE'S PER POND IS CENT VERLAAGD Ti PAKJES KOFFIE Marktberichten. Schoenfabriek J. FINBHAMMER v raagt bekwaam Concertgebouw Den Bosch BUITENGEWOON OPERA CONCERT Wilbelmina. p. v. d. Wiel j. de Munnik M. Klomp C. Klomp C. de Munnik M. v. Loon 100 80 100 51 100 77 508 Concordia. Treffers A. Klijn Meljr.ders Jonkers J. Vos v. Eeuwijk 45 100 96 100 45 100 486 DRUNEN. Voor de uitbreiding der Erin -schoenfabriek van de fa. Qebr, v Gorcum <5c van der Lee te Drunen is ruim 1700 M2 bouwterrein aange- kocht. DRUNEN. Woensdag j.l. bracht onze toekomstige burgemeester Mr. v. d. Heijden een bezoek aan onze gemeente en had toen een bespreking plaats met de Wethouders van Drunen en van E'Bepaald is, dat Mr. v. d. Heijden op 30 dezer feestelijk zal worden geïn stalleerd. De gemeentenaren zullen zeker wel het goede gebruik handhaven en den nieuwen burgemeester een hartelijke ontvangst bereiden. A.s. Zondag vangt een Compe- titie—wedstrijd aan op het terrein van „Sporters" alhier. Om 2 uur heeft een ontmoeting plaats tusschen genoemde club en „Fiat" uit St. Oedenrode. Gisteren gaf Mevr. Hendriks— Knaapen een knip-demonstratie ten huize van de familie van Dommelen. Er was hiervoor zeer veel belang stelling en meerderen gaven zich op tot het volgen van een cursus. CAPELLE. De propaganda ver- gadering van den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle, zal gehouden worden Maandag 10 November. Als sprekers hopen op te treden de heeren J. Augustein van Utrecht, Voorzitter van den Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel en J. Veldwijk van Utrecht, 2e Voorzitter van den Chr. Bouwvakarbeidersbond. Kaatsheuvel 17 Oct. 1930. R.K. Middenstandsbond. (Vervolg). Er is geen enkele stad of dorp meer waar de openlijke Katholieke ernst ten volle vertoond wordt. Dat moet onze hedendaagsche jeugd zien. Uit de kleeding, ook der Katholieke vrou wen en meisjes spreekt die ernst niet meer. Vroeger kon men aan de kleeding zien of 'n vrouw gehuwd was of niet, thans is die ernst geheel verdwenen De jeugd is daarvan getuige. Daarin alleen wordt reeds ernstig het gemis gevoeld van de stuwkracht voor den hoog noodigen levensernst. De levensernst is weg. Denkt aan de gevaren die de moderne dans zalen de jeugd bieden. Vóór 25 jaren kenden wij die gevaren zóó niet. Denkt aan de bioscoop gevaren, die het moderne leven in al zijn losheid en wulpschheid vertoonen. De jeugd leeft zoo gemakkelijk met dien modernen geest mee. Vroeger moest de jeugd meer en langer werken. Dat hardde ze. Toen was 't ontspanning met kermis en carnaval. Thans is 't ontspanning en genot al wat de klok slaat. De afhankelijkheidsband wordt ver zwakt. Het familieleven geschokt. De jongens gaan vroegtydig het huis uit, komen soms slechts één keer per week thuis. Nog erger, ook 't meisje moet het huisgezin verlaten en vooral daar door is dat leven, dat charmante, dat bevallige uit 't huis weg, wat onze gezinnen zoo aantrekkelijk maakte. Het publieke leven heeft in alles wijzigingen ondergaan en daardoor is het ernstig probleem der opvoeding der rijpere jeugd urgent geworden. De opvoeding moet veel sterker in vloeden uitoefenen. Vroeger leefde men het godsdienstig leven van 't huis mede. Tegenwoor dig is het weg, zoodat de jeugd in zich zelf kracht moet hebben om godsdienstig, zedig, zelfbewust te leven. De jeugd heeft thans een machtige zelfovertuiging en eigenwaarde noo- dig. Er moet in onze jeugd een mentali teit gekweekt worden, die liefde wekt voor godsdienst en zedelijkheid. De jeugd moet zich zelf door oefe ning daarin opleiden niet daartoe gedwongen worden. De opvoeding moet zoo zijn, dat ze bij hen de be langstelling en liefde' voor godsdienst en zedelijkheid zelfbewust doet leven. Ze moeten hunne Katholiek houding gaan aanvoelen als iets van hen zelf. Het zelfbewustzijn, moet groeien. Zij moeten overtuigd raken, dat zij niet Katholiek zijn, omdat ze Katholiek gemaakt zijn, doch omdat zij zich zelf Katholiek gemaakt hebben. Be staat dat niet, dan is het onmogelijk plichtsgetrouwe, zelfbewuste Katholie ken te zijn of te blijven. De jeugd moet het genot gesmaakt hebben, dat goede daden, een gods dienstig zedelijk leven doet genieten, ze moeten niet tot die goede daden gedwongen geweest zijn. Een zelfbe wust Katholiek leven kan niet aange- preekt worden. Alleen ais 't uit over tuiging geworteld is, niet opgedrongen of geprest* dan zal het uit liefde be oefend worden. Een roeping laat men zich niet opdringen. Een meisje laat men zich niet opdringen, want dan is de liefde weg. Ook 't Katholiek zijn laat zich niet opdringen, 't Moet als een roeping de ziel aanspreken, 't Moet 't resultaat zijn van eigen leven. En vaak gebeurt het, dat kinde, ren van waarlijk godsdienstige ouders die er een strenge moraal en een strenge opvoeding op na houden later in een enkel oogenblik hun Katholiciteit ofhun kuischheidafwerpen, omdat hun die opgedrongen was, zonder dat in hen de liefde en over tuiging tot het goede opgewekt was. Alleen met strengheid en sentimen taliteit bereiken wij geen succes. Er moet liefde bestaan voor de deugd van godsdienst en zedelijkheid en die liefde te wekken moet het doel van onze opvoeding zijn vooral van de opvoeding van onze rijpere jeugd, die om liefde en vertrouwen vraagt. Deze liefde, dit vertrouwen is vaak voor onze kinderen zoo ver zoek. De gewijde spreker vraagt zich ver volgens af: Wat hebben wij als doel in onze opvoeding na te streven. En hij komt dan op de eerste plaats met het antwoord: Liefde te wekken voor het godsdienstige en zedelijke. Om liefde te wekken is fijne tact in ons optreden noodig. Deze moet ons het contact bezorgen met de ziel van het kind. Nooit zullen we dat be reiken met lange preeken, nog minder met snauwend en uittartend gebie den. Daardoor kunnen we mogelijk tamme, doch mokkende kinderen kweeken. Een harde behandeling le vert in doorsnee een zeer triestig re sultaat. Willen we contact met de kinderziel krijgen, zoo moeten we hun waarom niet onvoldoende beant woord laten, zoodat het „waarom" hen per slot van rekening niet meer gaat interesseeren. Zoo we hun „waar om" stelselmatig wekken, verwekken we het gevoel dat wij hen als kleine kinderen blijven behandelen. Laat ons gezag geen geweld zijn, immers geweld kweekt geweld. En het verzet komt veelal voort uit te strenge tucht. Laat ons er geen kleinzielig gezags- fanatisme op na houden. Laat ons 't kind willen regeeren omdat we het lief hebben en niet om het te laten gevoelen, dat wij de baas zijn. Laat ons al het mogelijke doen om het vertrouwen, dat de kinderen in ons stellen, in de rijpere jeugd voor ons te behouden. Is het vertrouwen in de ouders weg, dan is geheel onze opvoeding nutte loos. Een vragend verwijt van enkele woorden heef t vaak meer resultaat dan een donderbui. Praat met uwe kinderen, praat veel, heel veel met ze, dan houdt gij contact en vertrouwen en ze zullen U ook in vertrouwens- kwestie's hunne ziel bloot leggen. Tracht bij hen op te wekken een blije offervaardigheid voor hun doen en werken. Mag het voorkomen dat uwe kinde ren met een zekere pretentieuze aan matiging over zaken gaan meepraten, die hun naar onze meening nog niet raken, stel u daar niet met een af keurend, kleineerend gebaar tegen over; maak ze in hun vragen niet te bescheiden, doch benut juist hun pre tentieuze uitvallen om hen te doen praten. Neem wat ze vertellen, zooveel mogelijk au serieux; laat hen gemoe delijk spreken en wilt ge hen trach ten aan te toonen, dat hun opvatting nog niet de juiste is, doe het dan door hen den indruk bij te brengen, dat de jaren hen mogelijk nog een anderen kijk op de kwestie zullen geven. Be nut iedere gelegenheid om aanknoo- pingspunten met hun zieleleven te krijgen, zoo krijgt gij de kans om te achterhalen, wat er in hun ziel leeft. Kunnen we met woorden iets be reiken, meer nog kan ons voorbeeld doen, we moeten de jeugd geen kans geven om te gaan zeggen of denken: vader en moeder zeggen wel dat we godsdienstig moeten leven, doch hoe hetrachten zij zelf het godsdienstig leven? Is uw practisch leven niet in tegenspraak met uw woorden? We kunnen hooge eischen stellen aan onze kinderen, doch is ons eigen privé leven niet in tegenstelling? We eischen gehoorzaamheid, doch loopt deze eisch parallel met onze gehoor zaamheid en onderworpenheid aan de geboden van godsdienst en Kerk, van Paus en Bisschoppen? Spreken wij b.v. niet geringschattend over wat de Kerk omtrent kleeding, bioscoop, dans, etc., verkondigt of gebiedt? Le ven wij zelf innig godsdienstig, zijn onze gedragingen in overeenstemming met onze woorden? Het voorbeeld is een veel machtiger middel dan ons woord. Onze kinderen moeten zich in alles aan ons zelf mogen spiegelen. Zoo we daarin te kort komen, laten we dan den moed hebben om dat aan ons zelf te bekenen en ons te beteren. Zoo spreker dat hedenavond met zijn rede bereikt heeft, dan noemt hij zich milder beloond dan met 't hartelijkst applaus. Voorzitter v. d. Horst had gelijk, toen hij in zijn dankwoord aan spre ker de ernst en stilte in de zaal noem de als het duidelijkst bewijs, dat zijn rede was ingeslagen. Hij noemde de behandeling van het onderwerp met recht voor allen hoogst nuttig en zeer gewichtig. Na een kleine pauze behandelde de Voorzitter achtereenvolgens de pun ten van huishoudelijken aard. Omtrent 2. Onderwijs, deelt hij mede, dat in onderhandeling met de Eerw. Broeders van Liefde, over wier werk hij niets dan lof had, bereikt was, ten le dat in November a.s. met het gewone herhalingsonderwijs be gonnen wordt, waarvoor noch rijks-, noch gemeente-subsidie aangevraagd wordt. Tot dekking van onkosten zal slechts een schoolgeld van 0.50 per maand geheven worden. Ten 2e dat in September 1931 zal begonnen wor den met MULO, zoodat onze jongens ter plaatse talen en de beginselen van Boekhouden en Handelskennis zul len kunnen verwerven. Hij spréékt de hoop uit, dat daar van ook het gebruik gemaakt zal worden, dat de zaak waardig is, ten 3e dat daaraan aansluitend later ook met handelscursus etc., zal begonnen worden. Tevens breekt hij een lans voor 't degelijk vakonderwijs dat in patro nen teekenen, patronen maken en handschoenmaken wederom aan vangt. Hij beveelt dezen cursus aan in de belangstelling niet alleen van ar beiders, doch ook van patroons en werkmeesters. Omtrent de Coöperatie zet spr. zijn standpunt uiteen, dat hierop neer komt, dat door onderhandeling en waardig optreden meer te bereiken is dan door afbrekende critiek en schel den. Zijn er fouten, dan zijn die door contact zoeken met elkaar gemakke lijker op te lossen, dan door elkaar te bevechten. Hij kan het bestaansrecht der Coö peratie niet aanvechten, doch voelt dat het een harde strijd is voor vele middenstanders, die met hard werken nauwelijks hun dagelijksch brood kunnen winnen. Als resultaat van gevoerde onder handelingen kan spreker mededee- len, van het bestuur der Coöperatie bericht te hebben ontvangen, dat zij genegen zijn tot het houden van een conferentie met het Hoofdbestuur van den R.K. Dioc. Middenstands bond. Wij moeten ons niet voorstellen, dat onze Bond ons direct z ooveel materieel voordeel zal bijbrengen, doch mogen met gerust hart op re sultaat in de toekomst hopen. En daarbij hlyft het voor spr. nog steeds een groote vraag, waar de midden stand het meest door getroffen is, door de coöperatie of door de vesti ging van andere groote zaken ter plaatse. Omtrent de electriciteitstarieven deelt spr. mede, dat nieuwe voorstel len, aanmerkelijk billijker dan de be staande, door B. en W. bij de Licht- commissie zijn ingediend. Kaatsheu vel verkeert door zijn industrie in dezen in een zeer ongunstigen toe stand ten opzichte van de P.N.E.M. De destijds door de Alg. Verg. van den R.K. Middenstand benoemde commis sie, werkt met ijver aan de haar op gelegde taak voort, doch deze com missie kan niet met voorstellen bij de PNEM komen, die niet deskundig be keken en grondig bestudeerd zijn. Voor de komende Licht- en Wir- kelweek breekt spreker een lans. Hij wekt tot algemeene medewerking op, die niet alleen den winkeldrijvenden middenstand kan bevoordeelen, doch het aanzien van de plaats verhoogt, den naam van Kaatsheuvel in den verren omtrek wederom zal doen klinken. Hij spreekt de hoop uit, dat niemand zal achterblijven, doch allen eensgezind zullen samenwerken. Een warm applaus was het bewijs, dat de zaal met de woorden van den Voorzitter instemde. De heer Esch stelde daarna eenige vragen omtrent subsidieering en plannen der Lichtweek en lidmaat schap bij de coöperatie, welke door den Voorzitter naar genoegen beant woord werden. De heer v. Bommel kwam aandra gen met eenige bemerkingen omtrent samenstelling van de Lichtcommissie, het verbinden van een attractie aan de Lichtweek, waarmede hij echter geen succes oogstte. Na een kwartiertje debat, waarin nog meerdere sprekers hunne mee ning uitspraken, werd besloten dat de R.K. Middenstandsbond bij een even tueel tekort een kleine subsidie zou willen geven. Om ruim 11 uur ving de iheer v. d. Boom, directeur van de Hanze in het bisdom Breda nog aan met een klein betoog omtrent den R.K. Midden standsbond, hare instellingen en hare werkwijze. De heer v. d. Boom toonde zich een vlot spreker, die de zaken „tüchtig" onder de knie had. Hij be sprak den Algem. Ned. R.K. M. B., den vakraad en den Middenst.-raad. Hij wees op de vele gevallen, waarin deze lichamen reeds met succes werk zaam waren geweest, o.a. bij vele ge vallen van oneerlijke concurrentie. Hij wees op wat het Diocesaan Be stuur in het bisdom deed, op de wer king van het bureau, van den Direc teur en de plaatselijke afdeeling. Hij beval speciaal het bureau in de be langstelling der leden aan in geval len van belasting, ontslag van perso neel, slechte leverantie, invordering van dubieuze posten, oneerlijke con currentie, enz. enz. Met een kort dankwoord en den Chr. groet sluit hierna de Voorzitter. Euphonia. Zooals we in een onzer vorige num mers reeds mededeelden, geeft het Kon. Muziekgez. „Euphonia" Zondag a.s. aan de heeren donateurs en hun ne dames zijn eerste winterconcert, met medewerking van den zeer gun stig bekend staanden humorist Joh. Grapendaal uit Jutphaas.. De harmo nie geeft een mooi muziekprogramma zoodat we overtuigd kunnen zijn Euphonia Zondag een goed entree maakt in haar winterseizoen. Patronaat St. Jan- De tooneelvereeniging St. Christo- phorus en het Jongenskoor van het R.K. Patronaat St. Jan geven Zondag a.s. twee groote uitvoeringen. De Tooneelclub komt uit met het groote drama in 3 bedrijven „De Triumf des Kruises" door fr. P. D, Duynstee. De regie berust in handen van den heer C. v. Dyk uit Tilburg. De costuums worden geleverd door de firma Boomsma, Groningen. Het zangkoor zingt onder leiding van Kap- Goyaarts een 4-ital koorwer ken tot afwisseling- Om 3 uur wordt een voorstelling voor dames, om 7 uur een voor hee ren gegeven. We wenschen de jongens Zondag a.s. veel succes. Radio-centrale. Met koortsachtigen ijver wordt voortgewerkt aan de radio-centrale alhier. Reeds is men druk met het werk aan de buitenleiding bezig en verwacht wordt, dat reeds binnen 14 dagen aansluiting op minstens 2 sta tions zal kunnen gegeven worden. Geslaagd. Woensdag slaagde te 's-Bosch voor het diploma van den R.K. Politiebond St. Michaël, de heer IJpelaar alhier, die zijn opleiding ontving van den In specteur van Politie, de heer J. F. C. van Helsland alhier. Biljartconcours. Totale uitslag van de sluiting van het concours. Onder zeer groote belangstelling had Zaterdag 11 October de sluiting plaats bij de vereen. Joh. Smit te Kaatsheuvel. Het was 'n mooie span nende wedstrijd. Terwijl er zeer goede krachten van die vereeniging uitkwamen, hebben ze het toch niet tot een prijs kunnen bréngen. Een 20-tal vereenigingen hebben aan dit concours deelgeno men, zoadat dit concours op schitte rende wijze is geslaagd. Hieronder volgt de volledige uitslag van de 20 vereenigingen. Wed. Smit, Kaatsheuvel, beurten 182, punten 283, gemiddeld 1.55, winstp. 9. Amicitia, Loon-op-Zand brt. 165, pnt. 284, gem. 1.72, winstp. 17. Wilhelmina, Drunen brt. 112, pnt. 300, gem. 2.67, winstp. 96. Amicitia, Loon-op-Zand brt. 150, pnt. 266, gem. 1.77, winstp. 41. V.B.C., Vrijhoeve-Capelle brt. 102, pnt. 300, gem. 2.92, winstp. 158. Biljartclub P. Klerks, Drunen brt. 149, pnt. 274, gem. 1.83, winstp. 43. Onderling Vermaak, Loon-op-Zand brt. 185, pnt. 300, gem. 1.62, winstp. 80. Biljartclub Wed. Smit, Kaatsheuvel brt. 174, pnt. 300, gem. 1.72, winstp. 53. Wed. v. Berkel N.A.S. brt. 194, pnt. 295, gem. 1.52, winstp. 26. K.O.T., Waspik brt. 96, pnt. 300, gem. 3.12, winstp. 159. Krijt op Tijd, Loon-op-Zand, brt. 154, pnt. 300, gem. 1,94, winstp. 64. L. v. d. Kaa, Kaatsheuvel, brt. 138, pnt 299, gem. 2.16, winstp. 91. Amusement, Waalwijk brt. 130, pnt. 300, gem. 2.30, winstp. 99. Wed. Smit, Kaatsheuvel brt. 167, pnt. 300, gem. 1.75, winstp. 95. Ons Genoegen, Kempeprman, Waal wijk brt. 120, pnt. 279, gem. 2.32, winstp. 55. Amusement, Waalwijk brt. 187, pnt. 300, gem. 2.80, winstp. 100. Biljartclub Aalburg, brt. 116, pnt. 276, gem. 2.37, winstp. 99. Biljartclub B.J.C., Drunen brt. 81, pnt. 300, gem. 3.70, winstp. 148. H. van Iersel, Waspik brt. 133, pnt. 290, gem. 2.18, winstp. 69. Joh. Smit, Kaatsheuvel brt. 154, pnt. 291, gem. 1.88, winstp. 68. Op Zondag 12 October had de kampwedstrijd plaats tusschen de heeren Th. v. Weert uit Waalwijk en C. Coks uit Drunen om den prachti- gen korps serieprijs. Deze werd ge wonnen door Th. v. Weert met 100 tegen 66 p. Op jammerlijke wijze had in dezen kamp de heer C. Coks een tegenvaller wat door den arbiter niet is gezien, wat in het voordeel was van Th. v. Weert. De leider van dit concours, de heer J. Reus uit Waalwijk, stelde voor 'n extra-prijs voor den heer C. Coks aan te koopen, wat werd goedgevonden. De korpsprijzen zijn behaald volgt Ant. Mombers, KOT, Waspik No. 1, 159 winstpnt. J. Treffers, OBC Vrijhoeve-Capelle No. 2, 158 winstpnt. B.J.C. Jongenscongregatie, Drunen No. 3, 148 winstpnt. Amusement, Waalwijk, No. 4, winstpnt. Amusement Waalwijk, No. 5, winstpnt. J. Bouman, Aalburg, winstpnt. De 5e prijs werd door de laatstge noemde 2 vereen, gedeeld. Uitslag seriespel in 3 beurten: H. v. Iersel, Waspik 71 p- J. de Graaf, Waalwijk 49 p. Fr. Slaats, Waalwijk en J. van Delft, Drunen, ieder 45 p. Uitslag Amerikaansch spel H. van Iersel Waspik Th. Trots, Waalwijk W. Brands, Loon-op-Zand J. van Delft, Drunen A. Elshout, Kaatsheuvel Uitslag korpsserie. Th. v. Weert, Waalwijk C. Coks, Drunen betaald door Th. van Weert. Zooals in ons vorig bericht werd medegedeeld, zal op Zondag 19 Oc tober de prijsuitdeeling plaats heb ben. De vereenigingen die de prijzen hebben behaald, worden verzocht om a.s. Zondag 19 October 's namiddags 6 uur in het café L. de Bondt, Markt straat Kaatsheuvel, aanwezig te zijn. Het zal dien avond niet aan belang stelling ontbreken. Zaterdag 9 uur irepetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12lUu. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2 uur. Witte Bioscoop, „De smokkelaarsbruid van Mallorca". Zondag 6 en 81/, u.Luxor Bioscoop, „Jacht naar een vrouw". Maandag 7 uur. Schietoefening van het Gilde St. Crispijn en Crlspinianus. Maandag 8 uur, Witte Bioscoop, „In de greep der wet*. Maandag 8 uur, Luxor Bioscoop, „Huwelijksleed". Maandag 8 uur, Kees Pruis, Musis Sacrum. eerstdaags zal worden opgeheven en overgaan in het nieuwe ziekenhuis. Opera-concert. Blijkensin dit nummer voorkomende advertentie wordt a.s. Maandag 20 October in het concertgebouw te 's-Bosch een buitengewoon opera-con. eert gegeven waaraan diverse opera- sterren uit het buitenland hunne medewerking zullen verleenen. Voor verdere bijzonderheden ver- wijzen wij naar bedoelde advertentie, Waalwijk, 17 Oct. 1930. Eieren 6—11 ct. Varkens f 12f 14. LAATSTE BERICHTEN. Verloting W.W.V. De )le prijs van de gratis-verloting der W.W.V., een eikenhouten ameu blement, is getrokken door den heer Frans Smolders alhier. Het conflict in het drukkersen krantenbedrijf. De staking? De federatie der drie werkgevers organisaties heeft een brief ontvangen, onderteekend door de secretarissen van den Algemeenen Nederlandschen Typografenbond, den Nederlandschen R.K. Grafischen Bond, den Neder landschen Christelijken Grafischen Bond, den Nederlandschen Grafischen Bond en den Nederlandschen Litho-, Foto- en Chemigrafischen Bond, die als volgt luidt „Aangezien de onderhandelingen over de tot 25 October 1930 gel dende collectieve arbeids-overeenkomst in de typografie en het rasterdiep- drukbedrijt niet tot resultaat hebben geleid en alle besprekingen zijn af gebroken en wij een contractlooze periode ongewenscht achten, zullen wij onze leden adviseeren, het werk na 25 October te staken en niet we der aan den arbeid te gaan, alvorens met de drie patroonsbonden, tezamen vormende Federatie van Werkgevers organisaties in het Boekdrukkersbe- drijf, overeenstemming over een nieuwe collectieve arbeidsovereen komst zal zijn verkregen". De werknemers zullen dus trachten, op 27 October als één man buiten de werkplaatsen te staan. De werkgevers zullen aan hun werk nemers mededeelen, dat deze bij op volging van het advies van hun be sturen onrechtmatig bandelen, namelijk in strijd met de verplichtingen, die zij krachtens de wet gehouden zijn, tegen over hun patroons na te komen, en dat de gevolgen van een dergelijke houding voor hun verantwoording komen. Bestuursvergadering Wit—Gele Kruis. In de gisterenavond gehouden ver gadering van het bestuur van het Wit Gele Kruis werd medegedeeld, dat de tooneelvereeniging D.V.S.V. op Maandag 27 Oct. een uitvoering zal geven van hetN bekende stuk „Wat niet sterven kon" en waarvan de opbrengst ten bate der vereeniging Wit—Gele Kruis zal komen. Wij hopen, dat velen dit sympa thieke gebaar op prijs zullen stellen en dit zullen laten blijken door een zeer groote opkomst. Tevens werd medegedeeld, dat de Kliniek in de Mr. van Coothstraat BURGERLIJKE STAND WAALWIJK, GEBOREN: Petronella M. Th. d. v. S.j, IJpelaar en A. M. Kroot. Petrus A. F. z.i J, v. Ravenstein en A. L. Korthout. Adrians J. z. v. A. Verhoofstad en A. Duyvekam. OVERLEDEN: Johannes M. Schoofs 4 j, Cornells Blom 74 j. wedn. van Helene M, Triest. HUWELIJKSAANGIFTEN; Ant Bonis 41 j. won. te Waalwijk en El. Groeveveld 40 j. won. te Loon op Zand. Joh. R. Kool 4! j. en Bast. Bonis 37 j. beiden won. te Waal wijk. Aug. J. Hurkmans 26 j. en M. C. van der Lee, 22 j., beiden won. te Waalwijk.; HUWELIJKEN: Geene. INGEKOMENAnna C. Mengelberg van Mook en Middelaar. Wilh. M. v. Oversteeg van Loon op Zand; M. van Venrooij echtg. van G. J. A. van Lier van Drunen. F, A. Meulenbeek van Bemmel. C. W. Pullens van St. Michiels—Gestel. Mar. Wilh. Heesbeen van Vlijmen VERTROKKEN: Herman L. J. Slaats naar Tilburg. Ant. A. M. Schilders naar Oist«. wijk. T. A. v. d. Ven naar Zevenaar. G.G, de Graaf naar Breda. Theod. C. M. v® Dartel naar Eindhoven. Elske de Vrij naj Joure. Hendr. G. V. d. Teijl naar Harderwijk. Anna A. v. Breughel naar Oisterwijk. Jos. H. Kipping naar Nijmegen. Abonneert U thans op dit blad, W0 EN Brieven, franci Abonnen Franco i DIT h ADY11BTKNTI8N. Oladde Gouden Ring met inscriptie. Tegen belooning terug te be zorgen. Waar zegt de Redactie. Egelantierstraat 101 AMSTERDAM, Vast werk. 100 99 No. 5, 99 MA A MD AG 20 OCTOBER - 8 UUR Mm. MadaSeine Farrêre, Soprano. Mr. René Bergerioux, Tenor van het Theatre Royal de la Monnaie van Brussel. Mrn. Christiane, Mezzo-Soprano. Mr. Raymond Tintel, Bariton, van het Theatre Royal van Antwerpen. Aan den vleugel: Mr. Aug. Cluytens, dirigent van het Theatre Royal van Antwerpen. De toegangsprijzen bedragen: Fauteuils f2.2de Rang flen rechten. Plaatsbespreking aan het Concert gebouw op den dag der uitvoering van 112 uur. Telefoon dagelijks 744. G s [emeent ïgmidda rhap va: Meijer Alle let De not lerden o Ingekoi asopnan llles is i Van G etreffem lichte Bg. Evenee lik van aan van Idem t ling van electi idle. Van G le goedk elende i water De aa ebben 1 f, zulle innisge O, Van C intvange der le Niein en lot het g soneel (1 Daar vijs" ecl besli gaan op termijn ingestelc De he :en bes en W tl weg de 1 «gewon Weth. ievestigi van waalwijk:. AGENDA'S. Zaterdag 5—6uur. Gymnastiek voor de aspiranten B.G.V. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „De smokkelaarsbruid van Mallorca". Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „Jacht naar een vrouw". -A 8 4 '1 1; of'; als 36 34 27 26 22 26 26 10 „En gedacht «nstelo rijn vir se! Slicht w droppel loofd v (foeilijl w bloe „Ze |*dat .ter sten ha Missi door d schien »it de I ken "r vest „Ik k

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 10