Sl f, strijd nder voor leder ïeeit, ïven, heeft dat !t de )ben. want strij- ities. nond eetje hoek ecies en is. ge- f voor j rkste ook was kun ndert it ge- ileek, was. inge- tal in luten iding ooien rijken HEC lalde- doel. meer tinaakt zijn is onbegrijpelijk, want ulke kansen als er toen waren, zullen nlet veel komen zonder benut te «orden. Vlak op de doellijn werd nog geschoten, "terwijl verschillende [allen juist langs den verkeerden kant den paal rolden. De enkele uit dien van VVV waren ongevaarlijk, loodat toen rust werd geblazen de stand nog 1—0 was. [sla de thee gingen de partijen meer Ugen elkaar op, zonder dat een elftal {tii bepaald overwicht had. Beurtelings (irden beide doelen onderhanden «nomen, vooreerst evenwel zonder 'suitaat. Als bij een VVV aanval de 1,1 wordt voorgezet trapt een HEC speler dezen in eigen doel, zoodat de ind gelijk was. Hierdoor teleurgesteld vielen de iECers nog harder aao, maar tot !EOren konden zij het niet brengen, waren nu weer iets in de meerder- i en toen de spelers een beetje te w waren opgedrongen, brak VVV loot en maakte er 1 —2 van. Nog slechts enkele minuten waren ie spelen, waarin HEC alles probeerde f nog gelijk te maken doch een kop- ging naast, terwijl even daarna de I keeper zijn club voor punten- ftrdeeling behoedde door 'n prachtig schot van den middenvoor op sublieme jjze tot corner te werken. Deze le-^ mde niets op. zoodat toen de scheids- Kchter direct daarna het eindsignaal il VVV een gelukkige en niet ver luide overwinning behaald had. publiek keerde meer dan vol- ;jan huiswaarts en heeft dien mid- j waar voor zijn geld gehad. Zoo verder gespeeld HECers dan tin succes niet uitblijven. Het eerste zal Zondag a.s. in Breda legen Hero spelen dat Zondag j.l. het üoute stukje uithaalde om Helmond i eigen home met 4—2 te verslaan. zal dus weer een zware partij orden, doch wanneer HEC zoo speelt ils Zondag j.l. zijn wij niet erg be- leesd voor den uitstag. Op het HEC terrein zullen het tweede i het derde elftal voor de comp. .pelen tegen resp. Capelle en BW 6 :ti twaalf en twee uur. W. S. C. WSC—Sportvereeniging '20. Alhoewel nog vroeg om thans bij 't tgin der competitie van een be- issenden wedstrijd te gaan spreken, zal de uitslag van den wedstrijd ISC-Sportver. '20 uit Oss, welke irgen op het WSC-terrein zal plaats aden, van zeer groot belang zijn Meent eene latere bezetting van de rate plaats in deze afdeeling. Zonder lar eenigszins de krachten der idere vereenigingen in deze afdeeling Krug te zetten, zoo wordt algemeen uitgenomen, dat WSC en Oss tot sterksten beschouwd kunnen rotden. Dat er momenteel van de hoekers eene groote kracht uitgaat, bewijst wel de 7—1 overwiuning. welke zij vorigen Zondag op het toch «enmin zwakke NOAD 3 wisten te iehalen, cijfers, die spreken. Wij zelf hebben de ploeg uit Oss dit seizoen niet zien spelen, doch naar ons wordt medegedeeld, moet het Elftal in staat zijn om momenteel lederen teenstander in deze afdeeling te loppeneene stevige ploeg, die van ién opgeven weet, met een gevaar ten middenvoor, die doelpunten «et te maken. Een ploeg, die tot de nlste seconde blijft aanhouden onge- itht een eventueelen achterstand. Wij krijgen morgen als het ware wgeveer eenzelfde ontmoeting als wig jaar toen TSC hier onder gelijke imstandigheden kwam spelen. Zouden wij de WSCspelers, In ver- and met bovenstaande, nog moeten op het groote belang bij den van morgen De spelers zelf '1» hiervan terdege overtuigd en h'bben zich voorgenomen om alles in werk te stellen de beide punten zich te houden. Een zware strijd vacht de thuisclub. Met meer dan wone belangstelling zullen velen norgen op het WSC-terrein deze zoo "langrijke ontmoeting volgen. Ook "Uijn naar den uitslag zeer benieuwd. De beide lagere Elftallen spelen eveneens en gaan beiden op bezoek WSC 2 speelt in 'Ni tegen WILLEM 11 3, terwijl 't 'tde Elftal tegen RWB 2 gaat spelen. JULIANA. Zondag a.s. is weer een thuiswed vastgesteld en komt Good—Luck Qewtruidenberg een Competitie- 'dslrijd spelen tegen Juliana. Good— Uc* beschikt altijd over een hard hl', a e ploe8 en beide vereenigingen Jen elkaar gewoonlijk met wis- succes. Wij vertrouwen dal van het begin flink zal aan en wordt gespeeld zooals behaliC'an '8 61 moge^'c 8ucces Den voetballiefhebbers staat weer spannende wedstrijd te wachten vertrouwen dat vele supporters irij Wend fikken Zonda Het echtpaar H. Maas-v. Broekhoven, in de Putstraat te Waalwijk, 21 October zijn gouden bruiloft viert. dat Zondag aanwezig zijn om Juliana aan e moedigen in dezen zwaren wedstrijd. Aanvang om half drie. R. W. B. RWB 1 gaat a.s. Zondag op be zoek bij NOAD 3 te Tilburg. Naast eenig overwinningen met groote cijfers 7—1 en 9—0 hebben zij 11. Zondag te Oss een groote nederlaag van „Soort, vereenlging 1920" gekregen met 7—1. Dit zijn wel zeer uiteenloopende resultaten. Niettemin zullen onze nationaal gestreepten te Tilburg wel een nederlaag krijgen, doch we zijn er van overtuigd dat alle zonder uit zondering hun uiterste best zullen doen om zoo goed mogelijk partij te geven. Vertrek half elf per tram. RWB 2—WSC 3 en RWB3_Kaats- heuvelsche Boys 3 worden op het RWB-terrein gespeeld dit onder het noodige voorbehoud betreffende den toestand van het terrein. SPRANG. Het eerste elftal van de voetbalver. SDO alhier speelt a.s. Zaterdagmiddag een vriendschappelijke wedstrijd tegen een fabriekselftai van „Hollandia" uit Waalwijk. j.l. Dinsdagavond werd alhier eene gecombineerde vergadering gehouden van de Korfbalvereniging NEO en de voetbalvereeniging DVO, waarop werd besloten deze vereenigingen te com bineeren in een sportvereeniging, waarin beide takken van sport zuilen* worden beoefend. RECHTSZAKEN. In de Rubroekstraat te Rotterdam vermoordde onlangs een vader z'n twee kinderen van II en 6 jaar, zoo ais hij beweerde uit angst voor hun toekomst. Hij deed daarna een z g. poging tot zelfmoord. Tegen hem werd 8 jaar gevange nisstraf geëischt, door te brengen in een bijzondere strafgevangenis, gevolgd door ter beschikking stelling van de regeering. GEMENGD NIEUWS. In een emmer water verdronken. Gistermorgen is een kindje van 11 maanden van den heer C. uit de Hofstraat te Eindhoven in een emmer water gevallen en verdronken. Verdronken. Woensdagmiddag waren eenige kin deren aan het spelen op een vlot in een vijver te Heerlen. Op een gegeven oogenbiik is het vlot gekanteld, ten gevolge waarvan de 13 jarige E. P. te water geraakte en verdronk. Na een half uur dreggen, werd zijn lijk opge haald. Van een vrachtauto gevallen. Woensdagmiddag omstreeks half drie viel tusschen Waalwijk en Heusden de 62-jarige gehuwde expeditieknecht M. Verzandvoort te 's Bosch in dienst van de fa. Beekwilder, achter van 'n vrachtauto. Bewusteloos bleef de man liggen. Hij werd naar Heusden vervoerd, waar Dr. Verhoeven inwendige kneuzingen en letsel aan den schedel constateerde. V. is vervoerd naar het Grootzieken- gasthuis te 's Bosch en voorzien van de laatste H. Sacramenten. Zijn toestand was gistermorgen iets beter. De 60-jarige Invalide mijnwerker S. is Dinsdagnacht 2 uur, toen hij een herberg verliet, op den weg tusschen Strasz en Pannesheide, langs de Nieuwstraat bij Kerkrade door 'n auto overreden en gedood. Door een vrachtauto overreden en gedood. Gistermorgen reed met groote snel heid de vrachtauto van den 20 jarigen slager L. Hezemans door de Parklaan te Eindhoven, toen uit de Kievitslaan een onbekend gebleven vrachtauto naderde en den weg trachtte over te steken. 0<n 'n aanrijding te vermijden, stuurde de slager naar rechts en reed 't trottoir op. Op hetzelfde oogenbiik fietste daar aan de rechterzijde van den weg de 49 jarige H. v. d. Laar, portier bij de Philipsfabrieken en vader van zeven kinderen. Hij werd omver gereden. Zijn beide beenen werden verbrijzeld. Hij is naar het R K. zieken huis overgebracht, waar hij tegen elf uur is overleden. De auto is In beslag genomen en de politie heeft den chauffeur in verhoor genomen, doch zoekt thans naar den bestuurder van den anderen vrachtwagen, die zonder zich om het geval te bekommeren is doorgereden. De vliegtochten naar Australië. Luitenant Hiil is gistermorgen te Singapore aangekomen en na 2 uur den motor te hebben nagekeken, naar Soerabaja vertrokken. Hij is nu 50 uur op Hinckler voor en hoopt Port Darwin Vrijdag laat of Zaterdagmorgen vroeg te bereiken. Het tragi-komische van het geval is, dat Hill dan Hinckler's record met Vit tot 2 dagen zou verbroken heb ben om.... het eenige uren later weer te verspelen aan kapitein Kingsford Smith, die gisteren te Rangoon is aangekomen en men niet mider dan 98 uur op Hinckler voor is. Hij ver liet Croydon vandaag voor 8 dagen en heeft Allahabad—Rangoon in l8'/2 uur zonder tusschenlanding gevlogen, omdat het voile maan was. Vliegtuigongeluk, Het departement van luchtvaart deelt mede, dat de bestuurder en monteur van een vliegtuig van de vliegschool te Grantsham met hun toestel geval len en omgekomen zijn. Ernstig ongeluk bij de elecirische centrale te Amsterdam. Gitermiddag heeft'n ernstig ongeluk plaats gehad bij de Electrische Cen trale aan de Hoogte Kadijk te Amster dam. Op de stortplaats voor kolen waren drie werklieden, de 45-jarige Versteeg, de 24 jarige Looper en de 33 jarige. Smit, onder kolen, die daar gestort waren, bedolven geraakt, De beiden eersten werden vrij spoedig door personeel van de Centrale uit hun benarde positie bevrijd. Met Smit ging het echter moeilijker. Het duurde eenigen tijd voor men hem te voorschijn had gehaald. Aanvanke lijk dacht men dat'hij bewusteloos was. Door den geneeskundigen dienst werd kunstmatige ademhaling toege past en den man zuurstof toegediend. Dit alles heeft niet gebaathet bleek, dat hij gestikt was. Het stoffelijk overschot is naar het Binnengasthuis vervoerd. De beide andere atbeiders zijn met den schrik vrij gekomen. lacht op een autodief In den nacht van 12 op 13 dezer werd uit een gesloten garage te Hil versum een twee-persoons Ford-auto gestolen. De commissaris van politie aldaar had hiervan overal kennis ge geven. Van dezen diefstal wordt ver dacht zekere G. W., geboren in April 1911 te Delft. Maandagavond omstreeks 10 uur werd aan de Roermondsche politie door de Venlosche telefonisch mee gedeeld, dat deze auto te Venlo op weg naar het Zuiden gepasseerd was Te Roermond werden toen maatrege len getroffen om den dief te kunnen aanhouden bij den ingang der stad aan den Venloschenweg. Maar op een gegeven moment passeerde de wagen daar zoo onverhoeds en met zoo'n snelle vaart, dat de op post staaande agenten op zij sprongen, om niet overreden te worden. Via Wlihelmina plein, Godsweerdersingel en Minder broedersingel reed de auto in sne tempo naar de Maasbrug, die met vo gas en zonder tol te betalen, gepas seerd werd. De garagehouder J. Cup uit Tege len, die met zijn snelloopenden auto te Roermond vertoefde en van he geval hoorde, bood zijn auto voor de achtervolging aan. Dit aanbod werd door de politie aanvaard, en weldra reed de heer C. met een paar agenten in de richting van de Bel gische grens. Daar aangekomen bleek dat de dief reeds eenigen tijd te voren met groote snelheid was ge casseerd. Hij had er blijkbaar de ucht van, dat hij achternagezet werd. Om hem tn Ie halen voerde de heer C. de snelheid op tot 120 K.M. per uur, steeds maar door naar het Zuiden. Te Maastricht lukte het Cdie een buitengewoon handig chauffeur bleek e zijn, den dief voorbij te rijden en zijn wagen dwars over de straat te zetten. De ander deed evenwel in handigheid niet voor hem onder, gaf direct vol gas achteruit en was verdwenen, voordat men tets tegen hem had kunnen uitiichten. C. bleef de achtervolging hardnekkig voort zetten. Thans ging het weer naar het boorden over Meerssen in de richting Sittard. Bij Susteren, in dë bocht van het viaduct, vond men den gestolen auto naast den weg liggen. Door onbekendheid met den toestand daar, zal met te groote snelheid zijn ge reden, waardoor de auto van den weg is geschoven. Van den dief was geen spoor te ontdekken. De auto werd op den weg getrokkenhij kon nog op eigen kracht mee naar Roer mond rijden, waar hij in de brand weergarage werd gestald. Studentenonlusten te Barcelona. Te Barcelona hebben studenten en arbeiders voor de universiteit gedemon streerd voor vrijlating van hen, die bij de jongste onlusten gearresteerd wer den. De betoogers drongen de aula linnen en rukten de beeltenis van den Koning van den wand. Het portret werd op de binnenplaats onder groot tumult verbrand. De rector trachtte de gemoederen te kalmeeren. doch werd uitgefloten. Toen de politie arriveerde, werd* zij door de studenten op een hagelbui van steenen onthaald. Bij het salvo dat de politie loste, werd een aantal betoogers gewond. De rector van de universiteit heeft de sluiting van de universiteit gelast. De onrust in Polen, In verband met het z g complot tegen de regeering wordt in de regeerings- pers een heftige campagne tegen de socialisten gevoerd. Op verschillende plaatsen is het tot betoogingen tegen de socialisten ge komen. Te Czentochau werden socia listische partijlokalen overvallen en verwoest De arrestaties van socialis tische leiders en bestuursleden duren voort. De „Robodnik", het orgaan der socialisten, is in beslag genomen wegens de publicatie van een oproep van het bestuur der socialistische partij, waarin de censuur reeds groote stukken had geschrapt, Het bestuur verklaart daarin, dat de partij den strijd slechts met wettige middelen voert en alle daden van geweld slechts het werk kunnen zijn van agents provocateurs. Bankwerker gevallen en gedood. Gistermiddag omstreeks vijf uur had de 25 jarige bankwerker J. de G., wonende te Haarlem, terwijl hij op aanzienlijke hoogte werkzaam was het monteeren der ijzerconstructie van de in aanbouw zijnde centrale van de P.E.N te ljmuiden, het ongeluk door een vallend blok te worden getroffen waardoor hij omlaag stortte. De onge lukkige, die slechts korten tijd geleden gehuwd was, was op slag dood. Een kil ontwaken. Een Noorsch zeeman sleepte gister avond laat met moeite zijn vermoeide ledematen voort langs de boorden van den Westersingel te Rotterdam. Het geld was op, het schip lag ver en zijn stemming was weinig opgewekt. De Noor had slaap. Waarom zou hij ver der voortsjokken, het schip zou toch nog niet vertrekken, en waarom zou hij zich maar niet ineens te slapen leggen, het groene gras lokte aan zijn zijde; hij aarzelde niet langer, stapte over het lage hekje, zocht een beschut plekje achter een boom en vlijde het vermoeide hoofd neer. Het zachte gras was zijn ipatras, een boomwortel zijn peluw en de strakke sterrenhemel zijn dak. De Noor sliep en sliep maar voort totdat een wreed ontwaken volgde. Het zal zoowat half vijf in den mor gen geweest zijn, dat hij, gewend aan het geschoord liggen in zijn kooi, van louter behaaglijkheid nu eens zoo de ruimte te hebben hij dacht, dat zijn ledikant reikte van de eene hui zenrij naar de andere zich om draaide. Hij wist niet, dat het singel water zoo nabij was, had trouwens de aanwezigheid van water in het gehee niet vermoed en het onvermijdelijke gebeurdejuist toen hij zich wendde, raakte hij over den rand en ruggelings plofte hij het water in. Een wakkere nachtwaker heett hem opgevischt. Het overige van den nacht heeft hij in een agentenwacht doorgebracht. Doodelijk motorongeval te Eindhoven Te Eindhoven is wederom een doodelijk motorongeval gebeurd. De motorrijder Jansen, die den 20—jarigen Dittricb, wonende Celslusstraat 14 op de duozitting had, botste tegen middernacht nabij het v.m. gebouw van den Boerenbond tegen een wiel ijder op. genaamd Van Helvoirt De drie mannen kwamen te vallen, doch de fietser zoowel ais de motorrijder bleken geen verwondingen te hebben bekomen. Erger was de duorijder er aan toe. Een ijlings ontboden genees heer constateerde een schedelbasis— ractuur en liet hem naar't ziekenhuis aldaar overbrengen, waar hij nog den zelfden nacht overleed. De politie stelt een onderzoek in. Onlusten te Bombay. Woensdag hebbe r wederom onlusten plaats gehad, toen de Europeesche winkels op de markt werden heropend. Talrijke Indische nationalisten liepen te hoop en dwongen de winkeliers hun zaken wederom te sluiten. Bloedig gebeuren De assistent-wedono van Soemenep, in gezelschap van den kliwon van Manding, deed een inval in een berucht speelhol. Alie voorbereidende maatre gelen waren zorgvuldig getroffen, de veldpolitie had het geheeie huis om singeld, zoodat geen zou kunnen ont snappen. Vervolgens trad de assistent- wedono het huis binnen, doch de aanwezigen waren blijkiaar even te voren gewaarschuwd, want toen de beambte tot arrestatie wilde overgaan, vielen de spelers hem plotseling en massa aan, met diverse slag en steek wapenen, zooals arits, boeioeajams en messen. De assistent wedono, die zich op de mogelijkheid van verzet had voorbereid, trok snel zijn revolver. Aanvankelijk had hij het plan eenige schoten ter schrikaanjaging in de lucht te lossen, doch men viel hem zóó heftig aan, dat hij zich wel moest ver dedigen. Hij schoot snel achtereen zijn revolver ieeg op de aanvallende bende en had het geluk drie der belhamels a boHt portant dood te schieten, terwijl twee anderen zwaar werden gewond. Dit had lot gevolg, dat de anderen afdeinsden en men tot arrestatie kon overgaan. De Katholieke Illustratie. 65e Jaargang, No. 3. Bij het doorbladeren van het num mer treffen we interessante artikelen aan o.a. „In de Pyreneëen van F. J. Wahlen en „Onze Staatsloterij en haar voorgangsters" door W. S. Aar dige vertellingen zijn „Verborgen groei" door Erica en „Het zondige wonder" door Jos. Tijlaerdt van Bal- vern. Een keur van foto's siert het ge heel. We verwijzen bijzonder naar de fotorubrieken Menschen en dieren, alsmede Rondom Rome en Foto nieuws. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 16 Oct. 1930 De Heusdensche Fanfare geeft a.s. Zaterdag om 7 uur haar laatste zomerconcert voor dit jaar op de Vischmarkt. De heer C. Blankers te Veen is bij Kon. besluit benoemd tot heemraad van het waterschap „de tlooge Maas dijk" van het benedenland van Heusden. Aan het nationaal solisten— en kwartettenconcours op 16 Nov a.s. te Amersfoort vanwege de R.K. Muziek vereniging „Wilskracht", wordt deel genomen door twee kwartetten en vier solisten der R.K Fanfare alhier. De heer J. Smits, klerk ten post kantore alhier, is met ingang van 16 October verplaatst naar het postkantoor te Waalwijk. - Het water in de Maas heeft opgehouden te wassen en keert lang zamerhand in de rivier terug, zoodat de waarden droog komen. Toch zullen ze dit seizoen verder onbruikbaar zijn, zooals te begrijpen is. Woensdagmiddag had een werk man bij de verhuizing van den heer S. het ongeluk van een trap te vallen en wel zoodanig, dat hij een drietal ribben en een been brak Direct werd geneeskundige hulp ingeroepen en werd het noodzakelijk geoordeeld dat de man naar een ziekenhuis te's Bosch werd vervoerd. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Verklaring van Speurder Het bestuur van de W. W V. heeft mij verzocht, de zinsnede voorkomende in het artikel van Speurder, van Woens dag 1.1. in De Echo van het Zuiden, te doen herroepen om misverstand te voorkomen. Waarom ik dan ook verklaar, dat de zinsnede „maar het is geen tijd om eikaar te gaan bekampen„. niet van toepassing is op de te voren genoemde zinsnede, doch slechts bedoelde, dat de diverse vereenigingen die werken voor de gemeenschap van Waalwijk, elkaar niet moeten bekampen, doch broederlijk moeten samenwerken, zoo- 10! NI

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 7