fl H» M i»M di „Permanent Wave" Cor. v. d. Wiel B ieuwe Feuilleton» Vil 8 BERICHT. f 15.- H. de Bont-v. Huiten Hooker, Uw keel' "derde BLAD. s s 8 M., Zaterd. 18 Oct. '30. 53e Jrg. vestigen de aandacht op onze feuilleton, getiteld: „De weg Hei Hart", uit 't Engelsch ver- darmede wij heden een aan- maken. raden onze lezers ten zeerste öe mooie roman van '1 begin plettend te volgen. Is een zeer boelend en prettig leven werk, dat iedereen met voldoening zal lezen. 20e Pr. Pot Boerenmeisjes 15078 21e Pr. Alp. sigarettenkoker 9191 22e Pr. Gramafoonplaat 8178 23e Pr. Flesch witte port 11737 24e Pr. Bloemenvaas 23735 25e Pr. Gramafoonplaat 4159 26e Pr. Flesch Samos 14923 27e Pr. Luxe doos toffée's 22025 28e Pr. Handwerkmandje 15768 29e Pr. Koperen bloempot 7716 30e Pr. Bloemvaas 6189 0<>öcy.50«x>0<»ccxx5c0ö0000<>0000 RED. /at jÓVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 17 Oct. 1930. I(elgend conflict in de Typografie. mils bekend loopt het Collectief (ct in de Typografie 25 Oct. af. en 9 September zijn de onder- iars van werkgevers- en werk organisaties over een nieuw :,te Amsterdam bijeengekomen, kwamen de eischen van beide „ter tafel en zijn de besprekingen jongen na de mededeeling der „s dat onder de huidige om. (beden en de belangrijke daling jex-cijfers aan geen verbetering jorwaarden op dit oogenblik denken. imdag 13 September heeft de litter de twee partijen toch nog ijeengeroepen, teneinde gelegen- geven tot een bespreking over aag, of verdere onderhandeling etn nieuwe Collectieve Arbeids- itnkomst, eventueel nog tot over- imming zouden kunnen leiden. «Is men in ons vorig nummer kunnen lezen zijn deze nieuwe lekingen na twee dagen weer hoewel de patroons—onder tors zoo ver zijn gegaan, een ii te doen van loonsverhooging irie cents, geleidelijk in te voeren, worstel dat vele leden der Fe it verwonderd zal hebben doen dat men Vanaf heden een vaste prijs in (Systeem Eugène) Complete behandeling Oameskapper Waalwijk. Grootestr. 291-293. Telefoon 8 hoort tot de beste chansonniers die we in jaren hebben gehad. „Zuid—Willemsvaart" Een uitste kend programma.Kees Pruis ls natuurlijk de attractie. „N. R. Crt."Kees Pruis, die met zijn liedjes en grappen het hart van zijn gehoor verovert. „Maasbode"Kees Pruis heeft het lachgrage publiek op onderhoudende wijze bezig gehouden met tal van liedjes en grapjes. Ook over de andere artisten heeft de pers niets dan lof. Men kan dus verzekerd zijn Maandagavond in Musis een uitstekend en beschaafd programma te krijgen. Een unieke gelegenheid om met Kees Pruis kennis te maken, voor zoover dat althans nog noodig is, want wie kent dezen populairen zanger nog niet van radio of gramafoon? Velen zullen Kees echter ook in persoon willen zien, en we verwachten dan ook een groote toeloop. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 43625 BETERE HEERENKLEÈDING. zoo uiterst ver is lipjes 10—7' er er en ekan1 er 124, nieuwe voorstel is botweg af- senen daarmede 2ijn de onderhan den afgebroken.. it landpunt der patroons in deze ie kan nu in het kort als volgt ai samengevat deze tijden van algemeene ma- is verbetering der arbeidsvoor den niet mogelijk. De typografen uren reeds in een zeer gunstigen and. Zoo verdient b.v. in de rate Waalwijk een gewoon zetter bikker (vanaf 24 jaar) f 29.76 week en een machine-zetter f 34.08 ra werkweek van 48 uur, met tal- gunstige bepalingen inzake over- .ziekte en verlof. j i argumenten welke van patroons naar voren zijn gebracht zijn de inde: De indexcijfers van de kosten t Algemeene Vergadering IJsclub. Dank zij het werken van het bestuur en pers, had de IJsclubvergadering die Donderdagavond in Hotel Verwiel werd gehouden, thans heel wat meer belangstelling dan vorige week. In zijn openingswoord sprak de Voorz. er dan ook zijn voldoening over uit dat zoovele der aandeelhouders thans aan den oproep van het bestuur hadden gevolg gegeven. Enkele berichten van verhindering waren ingekomen. Van den heer Chr, Klerx is een schrijven ingekomen, dat hij ontslag neemt als bestuurslid, en van den heer j. Verwiel, dat hij ontslag neemt ais Penningmeester. Hierna worden de Statuten en het Huishoudelijk Reglement voorgelezen. Enkele bepallngenhiervan lokten eenige discussie uit. Na enkele kleine wijzigingen worden de Statuten en het Huishoudelijk Re glement goedgekeurd. Uit hei uitstekend verzorgde jaar verslag van den Secretaris stippen wij enkele punten aan. Terwijl het oorspronkelijke aantal aandeelhouders 60 was, is dit getal op het oogenblik gestegen tot 87. In den afgeloopen winter werden niet minder dan 500 seizoenkaarten uitgereikt. Met de weersomstandigheden heeft de club het haar eerste jaar niet zoo gelukkig getroffen, maar toch is het een voldoening dat de Waalwijksche Ijsbaan een der weinige banen is, die dezen winter, zij het ook slechts zeer kort, voor het publiek is opengesteld geweest. De verlichting der baan heeft niet aan de gestelde verwachtingen voldaan en wanneer de finantiën zulks toelaten zal het wenschelljk zijn om ook van het midden van de baan uit te ver lichten. De kade van de baan heeft veel last berokkend, daar deze nog te versch was en veel water doorliet. Wanneer de geldmiddelen het toelaten zou het .«t dan 25»/. is gestegen. taMnVtgen" °P Den van de Collectieve Arbeids-1 "5" instemming met het verslag te 24*1 42 inkomst zijn gebonden, maken nering der positie van de geor-1 lerde gezellen illusoir. j Het peil der prijzen is in het mbedrijf door allerlei oorzaken I laatste jaren zeer sterk gedaald, i Deze collectieve arbeidsovereen- isl, welke van kracht is van de «Iste steden tot de kleinste dorpen it slechts een loon verschil tusschen hoogste enlaagste klas van 17 cent uur. De werknemers willen dit schil verkleinen en zoodoende aan j geheele platteland een ondraag- belasting opleggen. huidige wereldcrisis, die zich je kennen Door den Penningmeester wordt dan verslag uitgebracht. De totale ontvangsten bedroegen: f 2714 88 en de uitgeven f 1454 31 zoodat een batig slot van f 1260 47 resteert. De boeken en bescheiden van den Penningmeester werden onderzocht door de Heeren G. de Vries en J. Greve. Op voorstel van de commissie worden de boeken goedgekeurd. De Voorzitter brengt dank aan den ihans scheidenden penningmeester voor de drukke werkzaamheden die hij zich De in deg'rafiischebedrijven "reeds 1 voor de vereeniging getroost heeft gevoelen, doch daar in den regel1 Vervolgens worden de overeenkom- later komt, maakt verbetering op sten met Kuijsten de Mij. „Noord oogenblik schier onmogelijk. Het i behandeld. JD, Persbedrijf kan zich dan ook Het bestuur heeft het beter geoor- Ik verantwoorden tegenover zijn j deeld om nu ieeens d t lichaem op loorbrt ie, dat is de industrie, welke zij"i maximum-sterkte, d.„i, 11 personen heeft"d e p a t ro onedel legatie 1 Daar^e bestuursleden W. Eibers en en loonsverhooging (geleidelijk)P. Dekkers periodiek aftreden moeten ïcent aangeboden. De gezellen i er dus 7 leden gekozen worden. k een i 5 cent. Dit aanbod van wszijde is alleen gedaan terwille iet oehoud der samenwerking, dit niet mogelijk bleek, is dit icfellijk komen te vervallen, pperal in den lande is trouwens dit aanbod zoo'n storm van twaardiging opgestoken, dat de ilen-leiders door hun weigering, éhngrijke winst voor hun eigen hen hebben verspeeld. Uitslag Loterij W. W. W. Ameublement Heeren-rijwiel Salonlamp Kodak fototoestel Gaslamp Kapstokkleed Electrische lamp Naaimachine Raffia-kussen Heeren garnituur Theekleedje Rijwielband Luxe kist sigaren Tompouce Luxe doos zeep Damespantoffels Luxe kist sigaren Gramafoonplaat Zijden dameskousen No. 5669 14354 10929 8497 8750 12662 2072 22901 8428 19513 7934 9396 442 12209 18594 14497 17512 10569 18512 Bij eerste stemming worden uitge bracht 27 stemmen en worden ge kozen de heeren W. Eibers met 26, P. Dekkers met 25, J. Spijkerman met 18, J. van Heesbeen met 17 en J.van Loon met 15 stemmen. Bij de tweede stemming wordt geen meerderheid verkregen, terwijl bij de vrije stemming gekozen worden de heeren C. Pulles en N. van Loon. Van de rondvraag wordt geen ge bruik gemaakt. Onder dankzegging sluit de Voor zitter hierna deze geanimeerde ver gadering, Kees Pruis. Maandag zal het weer een vroolijke avond worden In Musls. Niemand minder dan de bekende radiozanger Kees Pruis komt met zijn ensemble naar Waalwijk. Behalve Kees zelf, noemen we nog enkele eerste klas artisten als Stella Seemer, Plet Hesse en Willem Ciere, die ons een grootendeels humoristisch programma, bestaande uit conferences, liedjes en één-acters, zullen aanbieden. Om te toonen wat dit gezelschap reeds in andere plaatsen gepresteerd heeft, laten wij hier eenige pers uittreksels volgen „Alg. Handelsblad": Kees Pruis be- Maggi-film. Woensdag voor huisvrouwen der leden van 't Groene Kruis, Donderdag avond voor de vrouwen van leden der R.K. Werkliedenvereeniging en voorde leden van den R.K. Vrouwen bond werd de bekende Miggi-film in de groote zaal van den R.K. Gilden bond gedraaid. Er was beide malen zeer veel be langstelling Donderdagavond moes ten zelfs velen teleurgesteld huiswaarts keeren. De film, die met heel veel interesse gevolgd werd, geeft zooals bekend, de s wordings-geschiedenis van 't gereno- j meerde Maggi-product, de schitterende fabricage-methoden, de mooie fabrieks gebouwen, het mooie product en zijne tallooze toepassingen. Verder schitte rende gezichten uit Zwitserland. De uitleg daarbij was zeer interes, sant en een kopje prima bouillon niet te versmaden. 't Was voor de tegenwoordigen een gezellige en leerrijke avond, zooals steeds en overal. In de vooraf gehouden vergadering van den R.K. Vrouwenbond werd medegedeeld, dat mej. Marie Smolders ontslag had genomen als bestuurslid, voor wie een volgende vergadering een andere zal worden gekozen. Jubileum W. G. V. Op 12 Januari a.s. herdenkt de R.K. W. G. V. haar 35-jarig bestaan. Ten einde deze herdenking zooveel moge lijk luister bij te zetten, werd uit de leden een feestcomité samengesteld bestaande uit de heeren J. Dumoulin, W. de Haan, J. van Wees, E. de Geer en H. Bergmans. Besloten werd reeds op den her denkingsdag een groote jubileum- uitvoering te geven, waarop wij nog nader terug zullen komen Tevens zal voor de leden een feest avond worden georganiseerd. Aan het bestuur van den Bosschen Diocesanen Gymnastiekbond werd aangevraagd in de maand Juni den grooten Bonds—gymnastiekdag alhier te houden. St 7 heresia-gesticht. Zooals reeds vroeger door ons werd medegedeeld en ook in dit blad werd aangekondigd, zal a s. Maandag de aanbesteding plaats hebben van de uibrelding van het St. Theresiagesticht. De vergrooting is noodig mede in ver band met het nieuwe Ziekenhuis en omvat verschillende lokaliteiten, kapel, enz. Landbouwcursus In het oude Gemeentehuis te v.m. Baardwijk zal dezen winter, een land bouwcursus worden gegeven. Als leeraar is aangesteld de heer Dees, Hoofdonderwijzer te Sprang. De cursus zal 3 avonden in de week worden gegeven. Voorloopig hebben zich 18 leerlingen opgegeven.' A.s. Woensdag te half zeven zal de cursus worden geopend. B. en W. zullen hierbij worden uitgenoodigd. Overplaatsing. De maréchaussée H. G. v. d. Pelji is overgeplaatst van de marechausseé- kazerne alhier naar Harderwijk. De maréchaussée W. Jonkerman is verplaatst van Harderwijknaar Waalwijk Ongeval. Toen de chauffeur der fa. A. H. van Schljndel dezer dagen een auto aan het repareeren was, werd hij door ontsnappende gassen bedwelmd. In bewusteloozen toestand bleef de chauf feur naast den wagen liggen:4 -*~ Gelukkigerwijze zag de heer A. van Schljndel Jr. hem nog bijtijds in dezen toestand, daar het slachtoffer anders beslist gestikt zou zijn. Met dokters hulp wist men den man weer spoedig bij te brengen, zoodat dit ongeval nog zeer goed afgeloopen is. Ned. Herv. Kerk Waalwijk. Tweede lezing op Dinsdag 21 Oct. 1930, des avonds te 8 uur precies. Sprekerde WelEerw. Heer Ds. J. A. van Selms, pred. der Ned. Herv. Gem. te Nijmegen. Onderwerp„Hendrik Ibsen en het Christendom". De lezing wordt gehouden in de Kerkzaal en is vrij toegankelijk. Practijk—examens. De eerstvolgende practijk-examens in Ned.—. Fransche—Dultsche— Engelsche—Spaansche— en Espe ranto—handelscorrespondentie van den Ned. R K. Middenstandsbond, zullen plaats hebben op 29 en 30 Dec. a.s. o.a. te Tilburg, 's Bosch, Breda en Nijmegen. De examens worden afgenomen door de R.K. Vereeniging van Leeraren. Groote Postale uitvoering. A.s, Zaterdag 25 Oct. zal in Musis de 2e groote Postale uitvoering gege ven worden ten bate van het Kinder fonds P. T. T. Het programma ziet er uitstekend en zeer gevuld uit. Er zal worden medegewerkt door het Groot Tilburgsch Salon—orkest, de balletdanseressen „Tiny's Ten", het dubbelmannenkwar- tet „Musica", tooneel- en zangkwartet „Internos" en de bekende komieken H. v. Engelen en C. Didden. Na afloop wordt een schitterend bal aangeboden. Den zoo uitstekend geslaagden Post- avond van vorig jaar, herinneren we ons nog zeer goed, en we gelooven dan ook dat de P. T. T.'ers Zater dag op een volle zaal kunnen rekenen, temeer waar 't hier zulk een goed doel betreft, W. W. V. De Waalwijksche Winkeliersvere niging zal a.s. Woensdag in Musis Sacrum een ledenvergadering houden Tevens zal er op deze vergadering gelegenheid zijn de restitutie op de loten in ontvangst te nemen. Belachinl. Wij vernemen dat de uitvoeringen van Belachini, aangekondigd op Dins dag en Woensdag a.s. niet doorgaan maar uitgesteld zijn tot November of December. Kees Pruis komt a.s. Maandag. Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen Een meter, een dop van een auto- wiel, een lederen portemonnaie met inhoud, een wollen das, een lederen portefeuille met inhoud, een lap stof, een damesmantel met handtaschje, een zilveren broche met steen, een huissleutel, een portemonnaie met inhoud, een zilveren rozenkrans, een bril, een etui met inhoud, een paar gummipijpen, een ring met diverse sleutels, een rijwielbelastingmerk, een portemonnaie met inhoud, een bank biljet. Vijfde lederweek te parijs. Het Vakblad voor de Schoenmakerij schrijft I De vijfde Semaine du Cuir te Parijs opende Woensdag 8 October, twee dagen later dan de Londensche „Shoe and Leather Fair" en twee weken na de Internationale Lederschau te Ber lijn. „Des Guten zuviel" mag men wel zeggen, nu deze beurzen in de drie grootste steden van Europa elkaar In zoo korte spanne tijds opvolgen, ja we zouden haast zeggen: verdrin gen. Of de deelname in Parijs hieronder geleden heeft, durven we niet te zeggen, de malaise zal er ook haar deel wel toe bijgedragen hebben. Want wan neer volgens een officieele opgave In een prospectus der Semaine ten vorigen jare 580 exposanten met 702 stands plus nog 37 machine—stands aan de Semaine hadden deelgenomen, dan moeten wij een sterke verminde ring constateeren, daar we ditmaal slechts 400 deelnemers met 550 stands plus 33 machinestands konden tellen. Intusschen is het arrangement van dien aard, dat men oppervlakkig den indruk krijgt van een volledig bezet zijn der expositieruimten. In Ieder troffen we o.m. N. V. Chroomlederfabriek „de Am- stel" v/h. L. S. Gompen, Amsterdam en Waalwijk met zwarte en gekleurde peau de suède aan, alsmede in de stands hunner Parijsche agenten arti kelen van de N. V. Lederfabriek Gebr. Keunen, Eindhoven (zwarte en gekleurde box- runds, mast— en Javabox in den stand van W. Huber) N. V. Lederfabriek Olsterwijk te Oisterwijk (lak, boxcalf in zwart en gekleurd en phantasiecalf in den stand van Le Cuir Moderne) N. V. Hulshof's Vereenigde Fabrie ken, Lichtenvoorde (peau de suède, zwart, gekleurd en phantasie kalfs in den stand van H. Jusseau). N.V. van Arendonk's Schoen- en Lederfabrieken Tilburg (boxrunds, eveneens in laatsgenoemden stand). De artiKelen dezer Nederlandsche fabrieken genieten overal in 't buiten land een alleszins gerechtvaardigd renommée, evenals zij ook hier te lande hoogelijk gewaardeerd worden. Op het gebied van schoenen hield het Tlmtur fabrikaat van de firma Timmermans van Turenhout te Waal wijk den Hollandschen naam hoog. Voor ditmaal willen wij nog op merken, dat de eerste indruk, dien wij van het beursleven kregen, zich in het verder verloop bevestigd heeft. De handel vertoonde in overeenstem, ming met het slappere bezoek een matheid, die exposanten meenen te moeten toeschrijven aan gebrek aan vertrouwen in de vastheid der huiden markt en in de mede daaruit ontstane zucht om tegen laag gelimiteerde prijzen te koopen. Over 't algemeen zullen dan ook de exposanten geen aangenamen indruk van deze beurs mede naar huis nemen, wat niet uitsluit, dat sommigen tevreden zijn met nieuw aangeknoopte of versterkte oude relatiën. Uit de Arbeidsbegrooting. Voor het Rijksproefstation met daar aan verbonden voorlichtingsdienst ten bate van de Lederindustrie wordt uitgetrokken f 17.650 tegen f17.555 voor 1930. De personeeluitgaven worden ge- raamd op f13.650, tegen f 12.830 in 1930; zulks In verband met het toe kennen van periodieke verhoogingen en pensioensgrondslagen. De uitgaven voor materieele be hoeften zijn geschat op f5000 of f275 meer dan voor 1930 werd toe gestaan. Zulks in verband met de toeneming der werkzaamheden. De personeelsuitgaven voor de Rijksschool voor schoenmakers en leerlooiers te Waalwijk zijn geraamd op 151.460, wat f3946 meer is dan voor het loopende dienstjaar werd gevraagd. De verhooging vloeit voort uit de doorwerking der nieuwe sala risregeling en uit de in 1931 toe te kennen periodieke salarisverhoogingen, enz. De bezoldiging van den directeur blijft f6720. De bezoldiging der 12 leeraren klimmen van f 27.220 tot f 29.956die van den concierge en den ambtenaar van administratie blij ven respectievelijk f 1124 en f 400. De kosten der materieele behoeften vertoonen een vermindering van f 27.485 tot f 26.895. Wat hoofdzake lijk een gevolg is van de vermindering der bureelkosten (van f 5590 tot f 4537). Voor nieuwbouw is uitge trokken f300 (voor 1930 memorie), voor onderhoud f700 (voor 1930 f 1000). De post hulpmiddelen voor het onderwijs is gebracht van f 17.000 op f 17.500. V.v.d.S. Kanarie-Tentoonstelling met Zang wedstrijd. Zondag f4 januari a.s. zal de Eerste Waalwijksche Kanarie-vereeniging eene tentoonstelling met Zangwedstrijd houden. Kamermuziek.avond Verhoeven. Voor den Kameimuziek-avond, te geven door de concertzangeres Mevr. Therese Stokvis en den pianist Jan Verhoeven, op Dinsdag 28 Oct. a.s. in de zaal van Hotel Verwiel, alhier, is het volgend program vastgesteld Mevr. Therese Stokvis: Liederen van SchubertRussische en Oud- Hollandsche Volksliederen. Jan Verhoeven Werken van Chopin, Liszt, Debussy, Albenlg en Manuel de Talla. Zilveren Jubileum. De heer Leo Telpe, thans procuratie houder der N.V. Chroomlederfabriek „De Amstel" v/h. L.S. Gompen, Amster dam—Waalwijk, hoopt 23 October a.s. den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar bij de firma G. Gompen in dienst trad. Het zal den geachten Jubilaris dien dag zeer zeker niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken. Propagandaclub. Ook in de St. Clemensparochie zal men trachten te komen tot vorming van een „Katholiek-Sociale Propagan- daclub". Tegen a.s. Dinsdag des avonds hall acht zijn door den ZeerEerw. heer Pastoor van Erp eenige personen tot dat doel in de Jongensschool in de Baardwijksche straat bijeengeroepen. Goed afgeloopen. Donderdagmiddag omstreeks 3 uur ontstond brand op een der slaapka mers in 't woonhuis van den heer K. de M. in de Grootestraat alhier. Een zoontje van den heer de M. was niet best in orde en lag daar te bed, Ook stond op die kamer nog een wieg met 't jongste kindje. Het zoontje bemerkte den brand en maakte natuurlijk direct alarm, waaraan de kleinen allicht het leven te danken hebben. De opperbrandmeester, de heer G. van Huiten, die juist passeerde en wiens hulp met enkele buren werd ingeroepen, wist met dezen door direct handelen uitbreiding te voorkomen. Vermoedelijk is kortsluiting de oor zaak. Een voorbeeld, dat navolging verdient. Het gezejschap „Amicitia" geves tigd bij den heer W. van Helvoirt te Baardwijk, heeft aan het Kiosk-comi té afgedragen 23.65, zijnde de op brengst van een door genoemde ver eeniging op haar Woensdag j.l. ge houden feestavond onder de leden ge houden tombola. Het voorstel ging uit van het lid Nic. v. d. Water, bakker, die tot dat doel een reuzen-krentenmik ver beneden kostprijs beschikbaar stelde. Wie volgt? Onderwijzers jubileum. Gisteren werd het feit herdacht, dat de heer P. J. J. Loonen, onderwij zer aan de R.K. Jongensschool te Heescb, 40 jaren bij het onderwijs werkzaam was. Geheel en al ijver en toewijding heeft de jubilaris zich zelf niet ge spaard, maar zijn beste krachten ge geven voor de opvoeding der jeugd. Gaarne zou hij zich nog eenige jaren ten beste gegeven hebben, had zijn diep plichtsbesef hem niet genoopt zijn werk aan jongere krachten over te geven. De heer Loonen werd den 28sten Februari 1870 te Waalwijk geboren. In 1890 behaalde hij het onderwij zersdiploma en stond achtereenvol gens te Gendt, Loon-op-Zand, Ossen- drecht en laatstelijk te Heesch, van waar hij thans met pensioen gaat. Het schoolbestuur, personeel en leerlingen wilden dit jubileum niet ongemerkt laten voorbijgaan en na mens hen allen bood de ZeerEerw. Heer Pastoor Sprengers den geachten jubilaris een fraaie Toorop-reproduc- tie aan, als blijk van hulde en dank baarheid. Wij wenschen den jubilaris nog lange jaren een welverdienderust. (Hsgz.). Hoe de Rijks schoenmakerijen in Rusland functioneeren. Het repareerea en oplappen van schoenen is in Rusland al reeds staats monopolie, maar volgens berichien in de „Pravda" gaat de zaak in het geheel niet voorspoedig, daar millioenen schoenen niet worden hersteld, terwijl er honderden paren maandelijks ten gevolge van ruwe behandeling en zor geloosheid worden vernield of verloren gaan. De Sovjet Pers heeft naar aan leiding van deze feiten gesproken van een „martelaarschap op het front der schoenlapperij", daar het mogelijk is, dat in den komenden winter ongeveer 15 millioen menschen de dupe zullen worden van een instelling als de Rijks- schoenmakerijen". DRUNEN. Donderdag was het juist 25 jaar geleden dat alhier de Stoom- zuivelfabriek werd opgericht. Met het jubileum der fabriek jubileeren ook zij, die vanaf de oprichting aan deze fabriek verbonden zijn geweest en steeds hun beste krachten hieraan hebben gegeven tot welzijn van de landbouwers, nl. de heeren M. van Halder als voorzitter en J. van Kessel als directeur. De fabriek, die met haar ijverig personeel steeds met meer en meer actie haar werk heeft verricht, werd in 1929 verbouwd, is geheel volgens de eischen des tijds ingericht en heeft overal een goede naam. Ofschoon dit feest op zeer intieme wijze plaats had, mochten de jubila rissen tai van gelukwenschen ontvan gen. Namens het personeel werd de directeur v. Kessel bij monde van M. v. Huiten toegesproken en een cadeau aangeboden, bestaande in een prachtige schilderij met zijn portret, waarna de directeur dankte voor 't mooie geschenk en de sympathie voor hun directeur. Ook wij feliciteeren directeur en voorzitter bij deze gelegenheid en spreken den wensch uit dat de Eerste Langstraatsche Stoomzuivelfabriek van Drunen en Elshout, onder leiding van het ijverig bestuur, nog tal van jaren moge werken tot welzijn van geheel de gemeente en tot welzijn van allen die op eenigerlei wijze hieraan ver bonden zijn. Donderdagmiddag werd door den nieuwen Burgemeester den EdelAchtb. Heer Mr. R. J. T. van der Heijden, een bezoek gebracht aan het gemeente huis van Drunen. Verder aan den ZeerEerw. Pastoor Goosens, om het een en ander te bespreken* Daarna kwam om ongeveer 4'/» uur de Burgemeester per auto naar het Gemeentehuis van Oudheusden al waar hij werd ontvangen door den loco—burgemeester Klijn en Wet houder van Herpt ook waren de ge meente—veldwachter v. d. Akker, de secretaris van Liempt en de gemeente ontvanger de heer van Heijst aanwezig. De ZeerEerw. heer pastoor Willems en de heer A. Willems hoofd der school, kwamen hun gelukwenschen aanbieden. Besproken werd het in- stalieeren. Wij vernemen dat de Edel Achtb. heer Mr. v. d. Heijden, alhier op 30 Oct. zal geïnstalleerd worden, doch zal dit feest op verzoek van Mr. v. d. Heijden, een bescheiden karakter dragen wegens de groote malaise, zoodat wij dus met ingang van 30 Oct. een nieuwen burgemeester zuilen hebben. Hij bracht nog een bezoek aan den ZeerEerw. heer pastoor, waarna hij zich per auto huiswaarts begaf. De Eerw. Zuster Silvester, welke alhier in het gesticht van de Eerw. Zusters, ruim 9 jaren is werkzaam geweest en zich gedurende dien tijd zeer verdienstelijk heeft gemaakt met het bezoeken van zieke en lijdende menschen is in het ziekenhuis te Maastricht waarheen zij vorig jaar wegens ziekte moest vertrekken na een langdurig lijden overleden. Ook de Eerw Zuster Theodoifin, de Overste van het gesticht welke ruim 3 jaren hier is geweest, en die voor allen een brave en vrome Moeder was, is voor een paar weken eveneens ziek geworden en in het ziekenhuis gebracht, waar ze na een kortstondige ziekte gisteren is overleden, zoodat wij aizoo twee afgestorvenen te betreuren hebben. Onze parochianen zullen haar&in hun gebeden nog wel herdenken. Zij rusten in vrede* Begunstigd door mooi weer had alhier de jaarlijksche prijsverschieting plaats voor de leden der scherp— schuttersvereeniging O. L. Vr. Schutse, in den tuin bij den heer H. v. Hoorn* Er was veel animo en alles ging er gezellig naar toe. De belangstelling was groot en iedereen deed zijn best om een van de mooie prijzen te be- l halen. Na afloop werden door den president de prijzen tot ieders tevre denheid uitgereikt, als volgt: 1 J. v. d. Wiel (aan den Dijk), 2 H. v. Hoorn, 3 F. v. d. Wiel, 4 O. Ver dijk, 5 J. v. d. Wiel (Heide). 6 W. de Hart, 7 M. v. Huiten, 8 C. Klerks, 9 L. Klijn, 10 A. de Hart. Na afloop bleef men nog een poosje gezellig bijeen. Door de biljartvereenigingen „Wilhelmina" alhier en „Concordia" uit Heusden werd een blljartwedstrfld gehouden, waarbij „Wilhelmina" met 22 punten vóór den len prijs wist te behalen, benevens den extra prijs door P. v. d. Wiel voor de hoogste serie met 21 punten. Voorwaar een mooie prestatie. De uitslag was als volgt: ID. OOOOOOOOOOOOOOOOOOCAXiOOOOOOO Pas opNeem Wybert. Ter be scherming der slijmvliezen en ter zuivering van den adem. Zoo Tookt U veilig en aangenaam. origin, doozen a 25. 45 en 65 ets.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 9