Nieuws uit Kaatsheuvel Verstopping rX' X": SUIKERZIEKTE. De landraad van het district Düren heeft in verband met de mijnramp, inet ingang van heden, voor den tijd van 8 dagen, alle amusementsbedrij ven in het district Düren laten slui ten. Verschillende geestelijke en wereld lijke autoriteiten hebben bewijzen van deelneming gezonden. Noodlottig Reddingswerk. Woensdagmiddag tegen 4 uur is de reddingsbrigade uit Recklinghausen (Westfalen) afgedaald met ongeveer 40 man. Toen de brigade op de plaats van haar bestemming was aangekomen heeft er een instorting plaats gehad, waardoor 36 man van de buitenwerelc zijn afgesloten. Alle pogingen worden in het werk gesteld om de menschen te redden. Mocht zich onverhoopt gas in het in. gesloten gedeelte bevinden, dan is de brigade reddeloos verloren, aangezien de gasmaskers maar voor enkele uren voldoenden voorraad zuurstof bevatten. Van de bevolking maakte zich een panische schrik meester toen dit feit bekend werd. Duizenden en nog eens duizenden bevinden zich nog in de late avond uren wij berichten te 11 uur in Alsdorf. Een treffend relaas De redacteur .Onder de menschen van de Nieuwe Rotterdamsche Cou rant heeft zich naar de plaats des onheils begeven. Aan zijn relaas van wedervaringen ontleenen wij het volgende In het donker tuf ik nu naar Alsdorf. Het is al de zevende maal dat mijn chauffeur de excursie maakt, de wegen zijn dan ook stuk gereden. Promt gaat te Herzogenrath de slag boom open over de grens. De kermis is bot uitgedoofd. Ooua nen geven het visiteeren op. De Akensche politie, die het mljngebied met touwen heeft afgezet, is blijk baar moe en murw yan al de eilende Als ik mij legitimeer laten ze me vriendelijk door en zeggen op z'n Hollandsch: als het u belieft. Het zfjn, onder den sterrenhemel, buizen als van een belegerde stad, deuren, ruiten, daken er af geslagen Een deskundig man zegt mij technisch In de ingestorte schacht zijn alleen de kabels van de ophaalmachine van de lift dwars door het puin heen gespannen gebleven. Dan komen we aan de machtige ruïne, waar in het schijnsel van de haastig aangebrachte noodverlichting onder fonkelende helmen een honderd man brandweerlieden het reddings werk dapper voortzet. De machtige ruïne, waaroverheen het geraamte van den schachttoren met steekvlammen wordt in stukken gebrand. Nog altijd staan honderden nieuwsgierigen op den steenwal er naar te kijken. En zij wijzen elkander, dat je in de open geoarsten boven ruimte nog de kieeren van de ver ongelukte mijnwerkers kunt zien hangen, in de keuken van het gezel- lenhuis komen nu en dan de gehelmde redders, strak en zwart bestoven uit het puin, en hun tragische lasten van dooden en gewonden, neergelegd naast elkander In de zalen, zich even met een bord eten versterken. De dooden, zegt er een, zijn niet verbrand, alleen zwart geschroeid. Hun schoenen alle maal nog gaaf, de lamp vaak bran dende in de verstQfde hand. Zij zeg gen het verwezen zakelijk, als buiten hun deernis om. Tegen zes uur vanavond was de eerste verdieping op de twee honderd vijftig meter leeggehaald, al maar kruipende over het zwarte puin in donker. En zij spreken er zoo rustig ever, of het niet de ontroerendste heldendaden waren. Voor de rest.... ja, wat lééit daar nu nog O je moet ie nu niet verdiepen in de gedachten van die vrouwen, die kinderen, die meisjes, wier mannen en vaders en verloofden daar diep, diep ingeker herd worstelen met den dood. onder hun traag dolende stappen, vaal in den kouden, kouden nacht. Er zijn er, jHe knijpen hun nagels in hun vuis- en. Er zijn er met verwarde haren, d>e kermen en gillen en als furies vjlegen zij uit, verbijsterd, tegen de %n zielige lotgenooten. En om acht uur vanavond heeft fangenberg een soort doodendienst Per radio uitgezonden. Maar cijfers, het gruwelijke in uit te beelden, w'8t zelfs hij niet te noemen. Smokkelschip in beslag genomen. De Amerlkaansche kustwachtschepen hebben een Canadeesch schip in beslag genomen, dat verdacht werd alcohol voor smokkelaars te hebben vervoerd, fan boord van het schip bevonden z'cb alcoholhoudende dranken ter Vaarde van f360 000. De opvarenden Wetden allen gearresteerd. gebeurde te St. Michlels-Gestel. Ten aanzien van de aanrijding van wit 22 jarigen A. van Breugel uit «hnonde, te St. Michieis Gestel, wiens flk ter plaatse in een sloot werd ge- ouden, wordt nog medegedeeld, dat L c'lauffeur van den garagehouder ,e 'Ught, zekere M. v. E. dien avond auto, welke zich tijdens de reis van einde doorde justitie te worden gehoord. De bewuste auto is eveneens naar Den Bosch gebracht, waar zi) aan een deskundig onderzoek is onderworpen. Goud gevonden. Uit Toronto, in den staat Ontario, wordt gemeld, dat in het Noorden van den Staat, onder de gemeente Ban- nockhurn, district Matachewan, goud is gevonden. Het gevolg van deze vondst was een ware volksverhuizing naar het Noorden. Vele dorpen zyn door hijna alle bewoners verlaten. A naar de finantieele positie der goud zoekers, trekken zij per vliegtuig, auto, boot of te voet naar de goudvel den toe, waarvan zelfs nog niet eens bekend is of de goudvoorraad loo nend is. Dit is echter zeer waarschijn lijk, aangezien genoemde streek bi. geologen als zeer goud-houdend be kend staat. RECHTSZAKEN. De zwarte bende t Een vijftal jonge arbeiders uit Dron- gelen, bekend, berucht en gevreesd ais „de zwarte bende" was in Dussen uit op 28 Juni en zocht weer ruzie. Ze brachten hun ongewenscht be zoek aan Café De Wit te Dussen en begonnen daar maar onverhoeds en zonder eenige aanleiding hun streken te vertoonen. Ze hadden het gemunt op D. N, Colet een jonge man, die niemand iets misdeed. Zonder praatjes, als welke meest al plegen voorat te gaan, vielen ze Colet aan en mishan delden hem door slagen en stompen De getroffene kende .de zwarte bende' niet eens. Verdachten, genaamd H. R., W. R., D. R„ Q. D. en T. S. stonden voor den strafrechter vrijwel „met den mond vol tanden". Aanvankelijk ontkenden zij hun gemeenschappelijk misdrijf, doch geleidelijk kwam er wat meer uit. De een had geduwd, de andere had teruggeslagen, de derde was zich ntet bewust ook maar iets te hebben misdaan. En zoo trachtten ze zich van den domme te houden. Maar ze zullen den dans waarlijk niet ontspringen. Getuige Daniel N. Colet. 23 jaar verklaarde, dat verdachten hem met z'n allen hadden toegetakeld. Getuige C. Bouman, was ook in het café toen de onverlaten Daniel Colet zonder eenig motief tot hun gedrag, aanvielen en sloegen. Getuige C. Bouman scheen een ge gronde angst voor „de zwarte bende" te hebben. Hij had veel moeite zijn verklaringen in tegenwoordigheid van de rij verdachten te moeten afleggen. Aan de politie had getuige verklaard, dat verdachten D. Colet dermate sloe gen en schopten, dat hij de vlucht nam. Nu voor den rechter weifelde hij eenigszins, maar blijkbaar alleen van angst. De officier wees getuige op de be- teekenis van den eed en de gevolgen van niet ten volle naar waarheid te verklaren. Getuige verloor ten slotte het be wustzijn en sloeg met een zwaren val op den grond, zoodat het verhoor moest worden gestaakt. Getuige L de Wit, caféhouder te Dussen verklaarde, dat alle vijf zich aan Colet hadden vergrepen en hem het caié door sloegen en schopten De verdere behandeling dezer straf zaak werd uitgesteld om nog andere getuigen te hooren. beeft eigenaar in de garage bevond, genomen om zijn ouders te Ge- af te halen. 'tuf chauffeur is gearresteerd en naar •"rortegenbosch overgebracht, ten- Y OETBALSPORT. fl. E. C.GUDOK. Bovengenoemde wedstrijd, welke Zondag a.s. op het H.E.C.-terrein ge speeld zal worden, wordt door ons met meer belangstelling tegemoet gezien dan elke andere wedstrijd. Vooreerst zal het ons benieuwen hoe H.E.C. Zon dag zal spelen en wel of we 'n herha ling van het spel tegen V.V.V. te zien zullen krijgen, of dat de HEC-ploeg wederom volkomen zal falen zooals tegen Hero. Voor het laatste zijn we nu niet zoo erg bevreesd, daar H.E.C. op eigen veld stukken beter speelt dan elders, en hoewel de uitslagen dit niet altijd uitduiden, het toch een lastige tegenstander is. Verder omdat HEC dezen wedstrijd moet winnen, voornamelijk omdat Gu- dok niet tot de sterksten behoort, en van zulke ploegen de punten binnen moeten komen, die wel eens dubbele waarde kunnen hebben. Daarbij wordt het ook tijd dat HEC eens een wedstrijd wint, want reeds vier wedstrijden zijn gespeeld en nog is geen enkel punt behaald. De HEC-ers komen echter voor een zware taak te staan, want Gudok be zit een ploeg die van het begin tot het einde werkt, en waarvan de spelers de wil hebben om te winnen. Wij be schouwen ze tot nu toe sterker dan HEC, maar als HEC ook eens den wil toont om te winnen en daarom tot het einde toe werkt, dan gelooven we toch wel dat de HEC-ers eenige kans heb ben. Wij denken niet dat nog een aan sporing voor de spelers noodig is, daar zij eveneens wel rekening zullen hou den met de belangrijkheid van dezen wedstrijd. Scheidsrechter is dhr. Colen uit Hel mond, terwijl om half drie begonnen wordt. Deze wedstrijd wordt voorafgegaan door een ontmoeting tusschen HEC 3 en RWB 3, en wel om half twaalf uur. Het tweede elftal zal in Heusden gang regelt men vlug zonder kramp of pijn met Mijnhardt's Laxeertabletten Prijs per doos 60ct. Bij Apoth. en Drogisten. Juliana. Het ie elftal moet Zondag a.s. een competitiewedstrijd gaan spelen tegen RWB Besoijen. juliana 2 speeit een thuiswedstrijd voor de competitie tegen Kaatsh. Boys. De Juliana reserves krijgen dus een zwaren wedstrijd te spelen, daar de Kaatsh. Boys ook dit seizoen weder over een sterk elftal beschikken en beiden hard zullen werken om de pun ten binnen te halen. Dat er ook voor deze ontmoeting groote belangstelling bestaat, is te begrijpen en staat de sportliefhebbers weder een spannende wedstrijd te wachten. Aanvang 2 uur. R.W.B. 26 October is vastgesteld RWB— Baardwijk. Als het weer een beetje wil medewerken, gaat deze wedstrijd (RWB heeft nog niet thuis gespeeld) misschien door en dan belooft het een spannend partijtje te worden. RWB'ers jullie hebben wat goed te maken, je kunt beter dan wat tegen NOAD 3 ge presteerd is. Baardwijk is echter geen gemakkelijke tegenstander, doch waar een wil is, is een weg en de kortste weg is recht naar het doel. We be doelen hiermede dat er niet getreuzeld moet worden, vooral de voorhoede moet den bal veel vlugger doorgeven. Aanvang half drie. RWB 2 gaat op bezoek by DES te Kaatsheuvel, 2 uur. RWB 3 gaat op bezoek bij HEC 3 om 12 uur, W.S.C. W.S.C. 2-Dongen 2 Voor het tweede elftal van WSC staat morgen bovenstaande thuiswed. strijd vastgesteld, welke ontmoeting niet van belang ontbloot is, in ver band met de eerste plaats in deze afdeeling. Evenals het eerste elftal van Dongen, blijken de reserves dit jaar eveneens zeer sterk te zijn en nemen de Dongenaren met Longa 2 momenteel de eerste plaatsen op de ranglijst in. Voor WSC 2 zal het morgen der halve oppassen zijn. AI heeft het elftal vorige week in Tilburg ook door onvolledigheid, ongelukkig gespeeld, zoo zijn wij voor morgen, wanneer er wederom volledig uitgekomen wordt, geenszins angstig gestemd en achten wij een klein succes niet uitgesloten. De wedstrijd zal om half drie aan vangen. Handelschool— V.I.O.D. Woensdag a.s. wordt op het terrein van VIOD te Capelle, aanvang 3 uur een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld. De opstelling is als volgt Doel Jan Marks. Achter. H. Greeve. L. Aarts. Midden. C. Poppelier A. de Jong. W. Hornman. Voor. Schulken, v. Roessel, v. d. Griendt, Peters, A. de Klein. Invaller; H. Couwenbergh f DRUNEN. A.s. Zondag gaan „Sporters" op bezoek naar den Bosch en komt uit tegen D. O. S. in competitie-wed strijd. CAPELLE. Het le elftal der voefbalvereeniging „Excelsior" speeit as. Zondag op haar terrein een competitie-wedstrijd voor de le klasse B.V B. tegen BW IV uit 's-Bosch en het 2e tegen BW VI. SPRANG—CAPELLE. De voetbalvereniging NE O. alhier speelt a s. Zaterdagmiddag op haar terrein aan het Oosteinde haar eerste wedstrijd tegen S.D O. alhier. PROGRAMMA VOOR ZONDAG. HET ZUIDEN. NOAD—MVV (B. Voltijn). Willem II^-Eindhoven (A. H. v. d. Wijgerd). De ValkLONGA (J. Wevers). BVV-^-NAC (Joh. van Hoek). PSVWilhelmina (L. Groffen). 2e klasse A. TSC—DOSKO. Dongen—Middelburg. 2e klasse B. HEC—GUDOK (H. Colen). VelocitasHero. TegelenVVV (E. H. Beerentsen). HelmondVOS (P. Mathijssen). TAC—Roermond (E. Enders). 3e klasse C. ZIGOSCG (J. Brullemans). Sportver. '20Oosterhout (G. L. v. d. Ven). Good Luck—NOAD 3 (A. J. v. Gils). RWBBaardwijk (A. J. Meijvis). Reserve 2e klasse A. WSC 2Dongen 2 (D. Sparridaans). Wilhelmina 3Sportver. '20 2 (T. de Groot). NOAD 4—LONGA 2 (J. Hornes). BVV 2—Willem II 3 (E. J. Schimmelpenninck). HET NEDERLANDSCH ELFTAL. Na afloop van den wedstrijd tus schen het voorloopig Nederlandsch elftal en de Engelsche professionals Fulham, heeft de Technische Commis- j sie van den K.N.V.B. het definitieve elftal samengesteld, dat op 2 Novem ber a.s. te Ziirich de Nederlandsche kleuren tegen Zwitserland zal verde digen. De samenstelling luidt als volgt: Doel: Van der Meulen (H.F.C.) Achter: De Bruin (Hermes D.V.S.), van Kol (Ajax). Middenlinie: Kools (N.A.C.), An- driessen (Ajax), v. Heel (Feyenoord). Voorhoede: Adam (H.V.V.), Lagen- daal (Xerxes), Groenendijk (Feyen oord), Mulders (Ajax), van Nellen (D.H.C.). Reserves: Odijk (Hollandiaan), Wanders (Wageningen), Entjes (He racles), van Everdingen (Fortuna). Kaatsheuvel 24 October '30. Zilveren Jubileum G. Vloemans. Op Zaterdag 25 October a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer G. Vloemans te Kaatsheuvel met de fabricatie van schoenen begon, toen tertijd nog alles handwerk. Door ijver en volharding breidde de handschoen makerij zich geleidelijk uit en werd in 1911 overgegaan tot de machinale fabricatie. Doordat in 1913 de beschik bare ruimte voor het bedrijf te klein geworden was, werd dit overgebracht naar de Gasthuisstraat 314 c, alwaar de tabriek eenige jaren later een nieuwe uitbreiding onderging. Vooral in de laatste twee jaren is de produc tie mede door het in de zaak treden van de beide zoons be langrijk uitgebreid. Een aantal nieuwe machtnes zijn bijgeplaatst, waardoor op 't oogenblik de fabriek is ingericht voor een productie van 1000 paar per week. Gefabriceerd worden uit sluitend damesschoenen in het goed- koopere genre, merk Geveka. De heer Vloemans heeft het voor nemen den dag van het 25 jarig be staan op eenigszins feestelijk wijze met het personeel te herdenken. Onze beste wenschen voor de verdere toe komst bieden wij hem gaarne aan. V. v. d. S. Kaartvereeniging. De algemeene vergadering van de Kaartvereeniging de Vriendenkring, ge vestigd in het café der Wed. Smit, heeft in principe besloten, om ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan, een groot Rik- concours te organiseeren. Uit de Vereeniging is bereids een commissie benoemd, die de voorloopige werkzaamheden zal regelen. In elk geval wordt het concours nog dit jaar gege ven. Voor dit concours, waaraan men zoowel persoonlijk als met 4-tallen kan deelnemen, zullen groote geldprijzen be schikbaar worden gesteld. Inschrijvingen kunnen vanaf heden geschieden, aan café Wed. C. M. Smit, Kaatsheuvel. Geslaagd. De heer Marinus Zwaans slaagde voor het examen schoonschrijven (Rond- schrift en factuurschrift) voor den cur sus Zelfontwikkeling te Amsterdam. Apollo. Als een bijzondere attractie brengt ons het bestuur der Kon. Erk. Harmonie Apollo, Zondag a.s. een groot Muzikaal Concert, ditmaal niet te geven door de Harmonie zelf, doch het Symphonie-or- kest van den Katholieken Kunstkring uit Oisterwijk. Het programma laat zien dat dit gezelschap, dat niet minder dan pl.m. 35 man sterk is, over een goed re pertoire beschikt. Daarenboven krijgen we komisch -werk te genieten, eveneens door de Oisterwijkers te geven en een Xylophonsolo door den heer J. v. d. Braak. Is dit engagement voor onze plaats iets geheel nieuws, het zal blij ken, dat het werk van Apollo's bestuur geapprecieerd wordt. Winkeliersvereeniging. Ver in den omtrek is het bekend, dat Kaatsheuvel op een goed georganiseerde Winkeliersvereeniging kan roemen. Verschillende plaatsen ,tot zelfs van uren ver, kwamen naar hier, om de werking en het resultaat ter plaatse te kunnen beoordeelen, tevens om voor lichting te verkrijgen om in gemeente eenzelfde vereeniging te stichten. De steeds beter opgezette winkelweken, de schitterende Lichtweek van 1929 vooral, hebben onzen winkelstand naam gege ven. We mochten toen reeds zeggen, dat de medewerking algemeen was. Met tact en ijver is intusschen voortgewerkt, met als resultaat dat de enkelen die om de een of andere reden nog buiten de vereeniging stonden, thans ook zijn toe getreden. Deze week gaven zich 10 nieu we winkeliers als lid op. Dat de a.s. lichtweek daardoor weder om aan grootheid en effect zal winnen, is vanzelfsprekend. Met recht steide de heer v. d. Boom, Directeur van de Hanze te Breda, op de vergadering van den R.K. Middenstands bond, de Winkeliersvereeniging van Kaatsheuvel als een voorbeeld aan an dere plaatsen. Lichtweek. De lichtweek komt zoo zachtkens dichterbij. Het publiek wordt reeds nieuwsgierig wat 1930 brengen zal. De lichtcommissie is druk met haar arbeid bezig en werkt met het doelbewuste plan wederom iets daar te stellen, dat de bur gerij zal bevredigen en het publiek uit den verren omtrek in drommen naar onze plaats zal trekken. „Krijgen we de stem van den reus", wordt ons bjj herhaling gevraagd. Wy willen nog niets verklappen, doch dur ven wel alvast dit te garandeeren: dat de lichtweek 1930 van 27 November tot 4 December, vooral niet minder, doch veel effectvoller en attractiever zal zijn dan die van 1929. De lichtcommissie voelt dat niet alleen als een winkeliers- belang, doch als Kaatsheuvels alge meen belang. Kaatsheuvel heeft in 1930 de resultaten geplukt van de Winkel week 1929. De komende Lichtweek moet haar vruchten afwerpen voor de jaren die volgen. Waar echter de Lichtweek een alge meen belang is, moeten ook allen zoo wel particulieren als vereenigingen aan haar slagen willen medewerken en straks, als de commissie een oproep doet om finantieelen of moreelen steun, gaar ne hun geld en krachten offeren. Ieder begrijpt dat een opzet nog grooter dan die van 1929, veel geld gaat kosten. Om het algemeen belang te dienen ver wacht daarom de commissie, dat de burgerij met graagte een geldelijk offer voor het welslagen wil brengen. Reeds is aan sommige huizen voor dit doel gecollecteerd. Binnen enkele dagen zal deze collecte worden voortgezet en de commissie is er van overtuigd, dat nergens tevergeefs zal worden aange klopt, doch met royale hand gegeven wordt als Steun voor ons aller Kaatsheu vels Gelang. Vaandelconcert. Algemeen hooren we met belangstel ling spreken over het vaandelconcert, dat de Zarigvereeniging Bel Canto op 1 Nov. a.s. (Allerheiligendag) gaat geven. Het bestuur der vereeniging ontving reeds uit meerdere plaatsen Uit de om geving het Verzoek om tijdige toezen ding van programma's en kaarten. Dat bij Bel Canto de wil heeft voorgezeten, dien dag iets goeds te bieden, moge uit het progra'mma blijken. Het koor komt o.a. uit met het 6-stemmige „Gloria" van J. P. J. Wierts; Landerkennung, van Grieg; Er was ereis, van C. v. d. Linden; Hymne an die Musik, van V. Lachner, etc. De heer Woning zingt „Die Loreley", van Liszt en „Lob der Thranen", van Fr. Schubert. Daarenboven engageerde het bestuur het gevierde duo Alfredo, dat elck wat wills biedt, en het muziek-ensemble Al fredo ter afwisseling en aanvulling. Vergadering bakkersgezellen. Donderdag 23 Oct. om 8 uur n.m. wer den alle bakkersgezellen van Kaatsheu vel uitgenoodigd ter bijwoning van een propaganda-vergadering, om te komen tot oprichting van een bakkersorganisa tie. Doordat de spreker hier in omge ving niet bekend was, stapte deze af in Kaatsheuvel-Capelle, waardoor hij om half 9 op den Gildenbond was. Zoodra de heer v. Tol aanwezig was, opende de heer Roestenberg de verga dering met den gebruikehjken groet, waarna de heer v. Tol uit Utrecht de belangen van het organiseeren voor bakkers (en aanverwanten) in kofte woorden buitengewoon Uiteen wist te zetten. Toen werd er overgegaan tot het zich opgeven als lid van den Bond. Bij de sluiting der inschrijvingen bleek, dat het aantal aangesloten leden elf bedroeg. Spreker sprak de hoop uit, dat bin nenkort alle bakkersgezellen zich bjj den bond zouden aansluiten, om daardoor meer recht te hebben op meewerking van het hoofdbestuur. Hierna werd overgegaan tot verkie zing yan een bestuur voor deze onder- afdeeling, hetwelk uit het midden der leden werd gekozen. Na de stemming bleek dat de heeren v. Heivoort, Elshout en v. d. Bosch waren gekozen, welke hun functie aannamen. De bestuursfuncties werden onderling verdeeld als Volgt: H. V. d. Bosch, voor*. H. v. Heivoort, secretaris en Fr. Elshout, penningmeester. Hierna sloot de Voorzitter de verga dering met den gebr. groet. Missie-tentoonstelling. De a.s. Missie-tentoonstelling, die zeer grootsch belooft te worden, wordt ge houden op 9 en 10 November a.s. Verordeningen. Bij Kon. Besluit van 23 September '30 zijn goedgekeurd de volgende verorde ningen en is daarvan afkondiging ge schied op 20 October d.a.v. le. Verordening betreffende de clas sificatie van de gemeente voor de hef fing der gemeentefondsbelasting. 2e. Verordening, betreffende de clas sificatie van de gemeente Loon-op-Zand voor de heffing der personeele belas ting. 3e A. Besluit tot heffing van opcenten op de personeele belasting in de ge meente Loonopzand. 4e. A. Besluit tot heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting in de ge meente Loonopzand. Ja zeker, Suikerziekte kan genezen. Wij hebben honderden dankbetuigin gen. Met onze kruidenbehandeling, behoeft gij Uw levensregel niet te wijzigen,- terwijl wij by aanschalfing van eene 2 maandelyksche behandeling, gratis een uilne-controlemeter ver strekken. Vraagt geheel gratis en franco toe te zenden de brochure H« van Priester HAMON, over de geneeswyze met kruiden tegen Suikerziekte Eiwit- stofziekte, Rheumattek, enz, 45280 Drogisterij VERWAAL Ie Middellandslraat 49 Tel 33859. Rotterdam. BURGERLIJKE STAND. HERPT. Over het 3e kwartaal 1930. Geboren Adrianus Johannes z.v. J. A. Ver hoeven-de With. Johanna Theresia d.v. J. J. v. d. Berg-v. Eeuwijk. Ge rard z.v. P. de Boer-Pieters. Bar bara Maria Joha. Josa. d.v. Chr. A. J. v. Herpt-Verouden. Overleden Lambertus v. d. Sterren 36 j. He lena Jac.a. Kuypers weduwe van Dirk van Diem 62 j. Anna Maria van, der Staak echtg. van J. A. v. d. Mosselaar 29 jaar. RAAMSDONK. Van 11 tot en met 17 Oct. 1930. Geboorten: Adriana M. d.v. Wilhelmus P. Wee- terings-Bogaarts. Johannes Adr. z.v. Johannes G. van Strien-van Pelt. - Gerarda Tha. d.v. Mathijs G. Vissers- Verschuren. Petrus M. z.v. Johan nes Adr. Ernmen-Smulders. Petro- nella A. G. d.v. Adrianus Guntlisber- gen-Zijlmans. Huwelijken: Johannes Adr. Vissers jm. oud 32 jaren en Clasina J. Kanters jd. oud 26 jaren. Overlijden: Evert Rutters oud 60 jaren. lp Ir 1 o cCp

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 7