Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. IE WEG lil HET S1RT laittmoiir Alle AcceoBlaitswerliziiieÈ i u lil mm FEUILLETON mORER,V4ClW3 HEEREN-BAAI sen een 'an een to stel ers ble. ïanning Gercht. :houder arconist vonden, ken. ch NUMMER 89. ZATERDAG 8 NOVEMBER 1930. 53e JAARGANG. eet rd werd ngeman aan bet i ineen, nan een Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Brieven, Ingezonden stukken, gelden enz. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-AdresECHO. Prijs der Advertentiën 20 cent per regel; minimum 1.50. Bij contract flink rabat. Reclames 40 cent per regel. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. EERSTE BLAD. GEMEENTERAAD. VLIJMEN. Openbare gemeenteraadsvergadering van Vrijdag 31 Oct. n.m. 7 uur, onder voorzitterschap van den Edelachtb. heer G. R. v. d. Ven, burgemeester. Aan de orde. 1. Benoeming leden in de commissie tot wering van schoolverzuim (wegens vacature Hexspoor en periodieke aftre ding der overige leden.) In de vac. Hexspoor, die naar de voorzitter mededeelt de gemeente heeft verlaten, wordt benoemd de heer G. v. d. Bosch. Oe aftredende leden, de heer W. Boom, P. J v. d. Hout, J. Kuijs en H. van Herpen allen worden herko zen. 2. Benoeming leden commissie van toezicht op 't L. O. (wegens vacature Htxspoor en periodieke aftreding der overige leden). De Eerw. heer Hexspoor. die in de vorige vergadering deze functie is benoemd, heeft te kennen gegeven deze benoeming niet te kunnen aanvaarden. Een der leden vraagt of de com missie, wei altijd streng genoeg op treedt, en of er wel direct proces verbaal wordt opgemaakt als dat noodzakelijk is. De voorzitter geeft toe dat te zelden wordt ingegrepen, doch er is wel eens proces-verbaal opgemaakt. De Heer v. Buul vraagt of het af treden van den Eerw. heer Hexspoor hier misschien mee in verband staat. Spr. heeft hier en daar hooren bewe ren dat de commissie te twijfelachtig is in haar optreden, De voorzitter zegt toe een onder zoek te zullen instellen. van „De Echo van het Zuiden. Naar het Engelsch door J. VAN DER SLUYS. De aftredende leden, de heeren E. v. Helvoirt, L. Doelmans en M. v. d. Bosch worden hierna herbenoemd. 3. Benoeming lid schaarcommissie (aftredend lid Hub. van Halder). De heer H. v. Halder wordt met algemeene stemmen herbenoemd. 4. Benoeming lid Burgerlijk Armbe stuur (aftredend lid G. R. van der Ven). Ook de Edelachtb. heer G. v. d. Ven wordt met algemeene stemmen herkozen. 5 Benoeming leden stembureau 1931-1934. Thans hebben zitting de heeren J. v. Helvoirt en G. v. Heesbeen, en zijn de heeren P. v. Buul en L. v, d, Griendt plaatsvervangende leden. Als leden worden gekozen de heeren G. v. Heesbeen en L. v. d. Griendt. Voor de functie van plaatsvervan gend lid bleek weinig animo te bestaan, tenminste achtereenvolgens werden de volgende heeren, die echter allen be dankten, gekozenP. v. Buul, J. v. Helvoirt, M. toom, J. v. d. Udenhout en A. Boom. De Voorzitter vond het hierna beter de stemming te staken en af te wachten of er in de volgende vergadering misschien meer animo voor deze functie bestaat. 6. Ontwerp-besluit van Gedeputeerde Staten tot herziening van de bezoldi ging van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger. Met het oog op de alom heerschende malaise stellen B. en W. voor aan Ged. Staten te berichten, dat zij op het oogenblik de tijd zeer ongeschikt vinden om tot verhooging van sala rissen over te gaan. De leden juichen dit voorstel van B. en W. luid toe. 7. Schrijven van den N.C.B betref fende de op te richten destructor. De raad besluit het bij het schrijven gevoegde contract met den N.C.B. aan te gaan. Geen der leden verlangt hierna nog het woord, en de voorzitter sluit de openbare vergadering. BINNENLAND. De DO X te Amsterdam. Al te groote belangstelling. Het reeds enkele malen uitgestelde KANTOREN: TILBURG Boerhaavestraat 24. Telephoon 1625. Hoek Bossche weg. EINDHOVEN, Stratumsche Dijk 2A. Teiephoon 3717. 7) Ik ben er van overtuigd dat zij het prettig zou vinden, antwoordde hij direct. Hij was overtuigd dat een 'noeder, wier gedachten zoo vervuld waren van haar kind als bij Hilary's moeder het geval was geweest, het 'n veilig besef zou hebben gevonden vóór haar dood te weten, dat haar dochter voor gebrek bewaard zou hlijven, als dit op een wijze, waarte gen moreel niets in te brengen was, mogelijk zou zyn. Zij zou het zeker met mij eens geweest zijn, dat je het edelmoedige aanbod van Sir Luke moet aaunemén, voegde hij er met nadruk aan toe. Hij merkte met veel genoegen op dat Hilary niet informeerde hoe groot het bedrag precies was dat Sir Luke voor haar beschikbaar stelde; hij concludeerde dat daaruit bleek hoe argeloos en 'eenvoudig van geest zij Was, zoo heel anders als de vrouw, v-aar voor hy zyn leven had willen geven en die hem terwille van rijk dom en weelde verraden had en zijn geloof in de vrouwen voor goed ge broken. Als je by mevrouw Derfield in woont, zul je in een positie zijn die velen je benijden zullen. Ik hoop hij achtte het zijn plicht om haar als voogd een welgemeenden raad te ge ven ik hoop dat je veel van haar leeren zult en profiteeren van het ge regelde samenzijn met de zuster van Sir Luke. Daarvan ben ik overtuigd, sprak Hilary op ernstigen toon. Iedereen is zoo goed en vriendelijk voor mij en u bent tenslotte allemaal vreemden. Ik hoop niet dat u mij voor ondankbaar houdt, zij strekte met een wanho pig gebaar haar handen uit maar ik heb het gevoel alsof de heele wereld ineen gestort is. Nu moeder dood is, is het alsof ik in het duister rondtast. Haar stem beefde, maar haar ge zicht was rustig en beheerscht, en toen Harding naar huis wandelde na alles met zijn pupil geregeld te heb- j ben, moest hij denken aan hetgeen mevrouw Derfield over haar gezegd had. Dat meisje vergelijken met de Lente, peinsde hij. Mevrouw Derfield houdt er een levendige fantasie op na! Het is een doodgewoon meisje met bleek gezichtje, zonder eenige charme en een schoonheid is het heelemaal niet! De LenteHeel mooi gezegd, maar bespottelijk overdreven. HOOFDSTUK V. HILDA REDBURN. Zeg dat nog eens, Anstice. Freda Marston stond met haar rug naar den schoorsteenmantel en keek op haar vriendin neer, die uit de diep te van een leuningstoel de oogen naar haar opsloeg. Zeg dat nog eens. Ik geloof dat jij aan het malen bent, of ik wordt een beetje doof. bezoek van de groote Duitsche vlieg- boot DO X aan A'dam, heeft Woens dag j 1. plaats gehad. Even over half 5 verscheen de reus achtige machine boven Scheilingwoude, waar 'n vloite landing werd uitgevoerd. Niet zoodra was de Do X op het water gedaald en tot stilstand gekomen of 'n groot aantal booten, boordenvol met belangstellenden, kwamen om het gevaarte heenvaren. Dadelijk nadat de vliegboot rustig gelegen was, begaf admiraal Quant zich in gezelschap van den heer Burgerhout aan boord, waar de eerste begroeting met de bemanning plaats vond. Kort daarop kwam, ook de havenmeester en de douane voor het vervullen van de noodige formaliteiten. Door de enorme belangstelling van de vele booten, die om hel vliegtuig voeren, bleek de toestand evenwel nog al moeilijk te worden. Toen dan ook even later een van die booten zelfs het achterstuk van den romp bijna raakte en de booten elkaar haast tegen het vliegtuig aandrongen moest de politieboot tusschen beiden komen om ai de te lastige nieuws gierigen op een afstand te houden. Door dit alles evenwei kregen ver scheidene personen, die nog aan boord zouden gaan, geen geigegenheid dit te doen. Wanneer de boot A dam weer ver laten zal is nog niet bekend, trouwens voor een groot gedeelte zal dit natuur lijk van de weersgestelheid afhangen. Donderdag werd het vliegtuig door een groot aantal genoodigden bezich tigd. Samenvoeging van de Tramwegmij. in Noord—Brabant. Naar de „N.Tilb.Ct." uit zeer be- trouwbare bron verneemt, is door den minister van Waterstaat te kennen I gegeven, dat hij een samenvoeging van de in Noord—Brabant bestaande Tramwegmaatschappijen noodzakelijk UCHTÏ FWESCHE Doe niet zoo mal. Anstice kwam uit de rose kussens waarin ze zich ge nesteld had, omhoog. Je weet heel goed wat ik gezegd heb, maar ik heb geen bezwaar om het nog eens te her halen. De dochter van de vrouw, die door Luke's auto overreden is, komt voorloopig bij mij in huis; dat is toch wel het minste wat ik voor haar doen kan. Ik zie heelemaal niet in dat je iets moet doen. Waarom bemoei jij je met dit meisje? Heeft ze geen familie, geen kennissen? Begrijp je wel wat 't beteekent om altijd met zoo'n kind opgeknapt te zijn, en dan nog wel een meisje, dat waarschijnlijk niet eens behoorlijk opgevoed is? Daar kon je je wel eens in ver gissen; zij is uiterst beschaafd, ant woordde Anstice met overtuiging. Zij doet me aan iemand denken die ik wel eens gezien heb, maar ik kan me ab soluut niet te binnen brengen wie. Nu, jij liever dan ik. Mevrouw Marston haalde de schouders op en Anstice Derfield glimlachte alleen maar; het lag niet in haar aard om een scherp antwoord te geven. Wacht maar tot je Hilary gezien hebt. Breng haar dan de volgende week maar mee naar Torpsley, dan kan ik het genoegen hebben! O ja, zeg, je moet vast komen, dan kun je meteen met Hilda Redburn kennis maken; je hebt me immers gezegd dat je haar nog nooit ontmoet had? Is die mevrouw Redburn daar dan ook? OHeb ik je dat niet verteld, dat Jonathan de „Priory" gekocht heeft? Die ligt een mijl of zes van Torpsley en van ons buitenhuis af. Ze zeggen dat Redburn alles schitterend heeft laten inrichten; gewoon een droom. Ze zijn er nog niet in, maar de heele streek is vol verwachting. Ze zullen dezer dagen komen. Ik wil graag die wonderlijke me vrouw Redburn leeren kennen, ant woordde Anstice, terwijl een visioen van Miles Harding's streng gezicht en koude blauwe oogen voor haar op doemde. Dus je hebt geen bezwaar als ik mijn logeetje meebreng? Zij is heusch een schat, Freda. Als je me zoo lief aankijkt, weet je wel dat ik geen „neen" kan zeggen. Freda's hard gezicht verzachtte zich. Ik zal verder inyn oordeel opschorten tot ik het kind zelf gezien heb. Want jij ziet vaak schoonheden en deugden, die een ander met den besten wil niet ontdekken kan. Drie dagen later, toen Hilary me- j vrouw Derfield in den salon van me- vrouw Marston's villa in Torpsley volgde, keek Freda met meer dan ge wone nieuwsgierigheid naar het slan ke meisje in het zwart. Haar bruine haren schenen het zonlicht, dat door de vensters naar binnenviel vast te houden. „Opvallend, ontegenzeggelijk opval lend", was het eerste onuitgesproken oordeel van de gastvrouw, toen zij! Hi lary begroette. „Wie en wat ze ook is, ze heeft goed bloed in de aderen." Er zijn nieuwe menschen geko men in het huis bij het kruispunt, vertelde ze een oogenblik later aan Anstice. Herinner je je dat witte huis? Daar ivoont een kunstschilder, een zekere Dunbar, met een tante die voor hem zorgt. Wij hebben al kennis met hem gemaakt. 20-50ct, per ons acht. Deze samenvoeging zou aldus moe ten moeten geschieden. De Zuider Stoomtram, de Zuid—Nederlandsche Stoomtram en de Antwerpen—Bergen- op-Zoom—Tholen, zouden tot een bedrijf worden samengevoegd, welke 't verkeer in westelijk Noord-Brabant zou onderhouden, terwijl de Holland- sche Buurspoorwegmij. de Den Bosch —Helmond—Veghel—Oss en de Stoom trammaatschappij De Meierij eveneens zouden worden samengevoegd, welke voor het verkeer in Oostelijk Brabant z»uden zorgen. Het „Rechte Spoor" teekent hierbij aan Men kan van meening verschillen over de vraag wat het beste isalle Noord-Brabantsche trams of een maat schappij samen te voegen, of van de zes bestaande trams twee maatschap pijen te maken. Voor beide standpunten kunnen zeker argumenten worden bijgebracht. In ieder geval zal door ëe in het bericht voorgestelde fusie dit bereikt kunnen worden, dat de belangen van de tram, van de streek en van het personeel beter en doelmatiger be hartiging kunnen vinden, dan bij de thans bestaande versnippering. Wij hopen daarom van harte dat deze concentratie spoedig haar be slag moge krijgen. Pachtverlaging. Naar „De Tijd" verneemt, hebben Staats- en Kroondomeinen besloten de pacht der boerderijen met respec tievelijk vijftig en dertig procent te verlagen. Wat schildert hij? Voornamelijk landschappen, maar zoo nu en dan ook portretten. Jack zegt dat hij bijzonder begaafd is. Daar komt Hilda Redburn, ver volgde ze toen er een auto voor het huis stopte. Ze komt vanmiddag, om dat ze morgen de Priory betrekken! en ze nog een en ander te regelen had. Mevrouw Redburn, kondigde een dienstmeisje even daarna aan. De vrouw die de kamer binnen kwam, was zóó buitengewoon mooi, dat Anstice een oogenblik den adem inhield. Ze deed geen moeite om haar bewondering te verbergen. Hilda Red burn was uiterst modieus gekleed en de kleur van haar toilet kwam zeld zaam goed overeen met haar oogen en haar haren. Je ziet dat ik mijn belofte gehou den heb, zei de bezoekster tegen Fre da Marston. Ik moet vóór morgen nog het een en ander regelen. Mevrouw Marston heeft al over u beschikt en beloofd dat u morgen met haar mee komt naar de Priory, vervolgde zij met een glimlachje naar Anstice. Ik vind het heel prettig om mee te komen, antwoordde Anstice. Oude huizen trekken mij erg aan. Mijn man zal het erg op prijs stellen als u, het huis mooi- vindt en... juffrouw Donaldson? Ik hoop dat juffrouw Donaldson ook bij de inwij ding van ons huis tegenwoordig wil zyn. Ik ben bang dat dat niet kan..., begon Hilary aarzelend en Anstice maakte den zin voor haar af. Juffrouw Donaldson is in diepen rouw. Ik geloof dat zij liever rustig thuis blijft. Wordt vervolgd. WaalwpscÈe en Langstraatschc „.„MiiiiiuiiuimmM T- wiwnimitmuuwm

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 1