SPORT. Pijn in rug en lendenen Kloosterbalsem was besloten voor de School straat te Kaatsheuvel het éénrichtings- verkeer met motorrijtuigen in te voeren met bepaling van de maximum snelheid op 10 K.M. Deze norm van 10 KM is niet over eenkomstig: de Motor en Rljwieiwet waar deze aan de hand van de betref fende voorschriften niet lager dan 12 K.M. mag liggen. Ais zoodanig dan ook wordt eert nader voorstel tot bepaling der maxi mum snelheid gedaan. B.enW. merken hierbij nog op, dat een zoodanig besluit de goedkeuring van Oedeputeerde Staten behoeft waarbij dat is te toetsen aan de omstandigheid, dat dat maximum alleen mag gelden voor wegen binnen bebouwde kommen, waarop in het algemeen een zeer groote verkeersdrukte heerscht. De voorzitter merkt nog op, dat het verkeer sinds het laatste besluit nog niet is gewijzigd, en het is toch heel goed gegaan. Spr vraagt daarom of er bezwaren zijn het zoo te laten. Weth. v. d. Horst is van meening, dat de bepaling Eenrichtingsverkeer moet gehandhaafd blijven, met vast stelling van de max. snelheid op 12 K.M, De heer Roestenberg wenscht geen herhaald betoog over deze zaak te houden, doch blijft ertegen. Weth. v. d. Horst merkt op, dat wan- neer nu het definitieve besluit valt er ook de hand aan moet gehouden worden en de politie er streng op moet letten. De heer Dingemans vraagt of er geen vaste parkeerplaats in de ge meente is. De heer Wljdemans zegt dat er geen vaste plaats is aangewezen, In de andere straten mag men echter vrij parkeeren, bij de kiosk is b.v, plaats genoeg. Wordt besloten de max. snelheid van 10 op 12 K.M. te brengen en de straat alleen vanaf de Hoofdstraat te laten inrijden. De Voorzitter zegt toe de politie opdracht te zuilen geven streng toe te zien. Electrificatie Rechtvaart. 11. Verzoek van de bewoners van de Rechtvaart en de Hooge Zandschel om electrificatie dezer wijken. De Voorzitter stelt voor dit aan te houden tot de volgende vergadering. De heer Snaphaan dacht dat deze zaak al was afgehandeld. De Voorzitter merkt op dat een eerste verzoek reeds is afgewerkt, doch dit is weer een nieuw adres. De heer Snaphaan vraagt nog of B. en W. niet de noodige inlichtingen kunnen verschaffen. De Voorzitter zegt toe de volgende vergadering prae-advies te zullen uit brengen. Rondvraag. Armbestuur. De heer Swagemakers vraagt of de vac. Wijdemans in het Armbestuur nog niet is aangevuld. De Voorzitter antwoordt dat binnen kort een voorstel zal worden gedaan. De heer Berends merkt op dat het wenschelijk zou zijn ook eens een ge schikt persoon uit arbeiderskringen te benoemen. De Voorzitter zal dit in het college bespreken. Waterleiding. De heer v. Amelsfoort komt nog eens terug op de waterleiding. Spr. meent door de Maatschappij te zijn om den luin geleid. Verschillende menschen zitten door die waterleiding voor hooge lasten. Spr. vraagt of, wanneer de Maatschappij het weer in het hoofd baalt om enkele buurten aan te sluiten, .de menschen die het ongeluk hebben daar te wonen", verplicht zullen zijn tot aansluiting. Voorzitter. Ja. De heer v. Amelsfoort vindt het ongepermitteerd en vraagt of daar niet in te voorzien is. Het is z. i. te org, op vele plaatsen verdrinkt men bijna in het water, en toch moet men nog maar aansluiten. Marktstraat. De heer Berends vraagt wat de be doeling is met de bestrating van het achterste gedeelte der Marktstraat. De Voorzitter antwoordt dat daarover In de volgende vergadering een voor stel zal worden gedaan. Rioleering Hoogesteenweg. De heer Snoeren vraagt of B. en W. nog niets vernomen hebben omtrent de rioleering van den Hoogesteenweg te Loonopzand. De Voorzitter zegt dat de zaak in onderzoek is, doch er Is nog geen bericht ontvangen. Op de begrooting voor 1931 is er echter rekening mee gehouden. Mwatering Berkdijk. De heer Dingemans vestigt de aan dacht op de slechte afwatering in Berkdijk. De slooten staan vol en de landerijen staan gedeeltelijk onder, evenals een gedeelte van den weg. bpr- wijt dit euvel aan de veel te nauwe buizen, die herhaaldelijk ver- stopt raken. De Voorzitter zegt dat hierover al ®eer gesproken is. Het is het beste buizen er uit te halen en er von. eis te leggen. Ook de afwatering van kaatsheuvel ondervindt van dit euvel veel last. Weth. v. d. Horst merkt op dat de weg hier ook veel te laag ligt en het fiitspad zelfs nog lager. Wanneer de bewoners hier geen verbetering in brengen, zal de gemeente het zelf moeten doen. Spr. wijst er nog op dat de bewoners dikwijls zelf de slooten met vuil dicht gooien. De Voorzitter zegt toe in de volgende vergadering over dit punt te zullen spreken. Qeen der leden verlangt hierna nog het woord en de Voorzitter sluit de vergaderingde raad ging over in geheim comité om nog enkele punten te bespreken. Welkom Burgemeester Van der Heijden. Het zij ons vergund den nieuwen Burgemeester van Drunen en Oud. heusden, den geboren Waalwijker mr. R. van der Heijden een hartelijk wel kom toe te roepen bij het betreden van zijn nieuwe gemeenten als burger- vader. Het zij hem vergund de voetsporen te drukken van zijnen geachten voor. ganger mr. H. Loeff en veel goeds te bewerken voor zijne mooie en bloeiende gemeenten De voorteekenen zijn daarvoor zeer gunstig. Zijn ontwikkeling zijn op voeding, zijn godsdienstzin, zijn ar beidzaamheid zijn ons waarborg dat het in hem gestelde vertrouwen in geen enkel opzicht zal worden be- schaamd. Met aanbieding onzer gelukwen- schen aan den nieuwen burgemeester en aan de gemeentenaren van Drunen en Elshout, spreken wij de hoop uit dat ook de verhouding tot ons blad een zal zijn van den meest vriend- schappelijken en aangenamen aard, waardoor beider belangen 't allerbeste worden gediend. Den nieuwen burgemeester heil DRUNEN. Besloten is op den avond van de installatie een uitvoe ring te geven in de groote zaal der Jongenscongregatie, om 7 uur. Vrijen toegang voor alle leden der Congre gatie, terwijl niet-leden tegen een zeer kleine entrée kunnen profiteeren. Het alom bekende duo de Laat uit Til. burg zal met 'n schitterend repertoir optreden. OUDHEUSDEN-ELSHOUT. Ter gelegenheid van de installatie van on zen nieuwen burgemeester op Zater dag 8 November a.s. is het program ma ongeveer als volgt bepaald De groote optocht, waaraan het co mité, diverse vereenigingen en een 8-tal praalwagens zullen deelnemen, wordt om 1 uur opgesteld aan den Elshoutschen Dijk en trekt vervolgens door Elshouts' straten, om alzoo on geveer half 4 aan de grens te zijn, waar de burgemeester zal arriveeren. Alhier zal het welkomstwoord door den heer Wiilems worden gesproken vervolgens trekt de stoet naar het Wieleind, waar door een bruidje een korte toespraak wordt gehouden en bloemen aangeboden. Daarna gaat 't naar het gemeentehuis, waar de Zeer- Eerw. heer pastoor het woord voert en de loco-burgem. de installatie zal ver richten, waarna 'n korte receptie wordt gehouden. Nadien zal de burgemeester per auto. gevolgd door meerdere auto's en de rij vereeniging, een bezoek bren gen aan Oudheusden, waar ook een korte toespraak wordt gehouden. Bij terugkomst staat de stoet opgesteld en wordt een rit gemaakt door de ge meente. Aan de Elshoutsche Steeg wordt tot slot door de Liedertafel een afscheidslied gezongen. Alles wordt door de harmonie en liedertafel opge luisterd, verschillende versieringen worden aangebracht en ook zullen de inwoners zorgen dat de vlaggen wor- den uitgestoken. Zondag a.s. wordt de biljartwed strijd in café P. Klerks beëindigt. De hoogste stand Amerik. spel is momen teel resp. 3329—27 en voor seriespel 48—4432. Liefhebbers kunnen dus nog een gereede kans wagen. NIEUWKUIJK. De postduivenver- eeniging G.V.V., gevestigd in het café Th. v. d. Geld, besloot om op 13 en 14 December a.s. een groote nationale postduivententoonstelling te houden. Er zullen aan deze tentoonstelling vele eere-geldprijzen worden beschikbaar gesteld. Gedurende de afgeloopen maand werd aan het postkantoor alhier voor de Rijkspostspaarb. ingelegd f 12737.72 terugbetaald f7594.— -- In het café de Bont wordt een concours gegeven met de luchtbuks. Hieraan zijn verschillende prachtige prijzen verbonden. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente alhier hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des avonds 6 uur op te treden Ds. A v. Willigen. Tengevolge van den geweldigen regenval en het ruwe weder in het begin dezer week staan groote ge deelten van de polders ten Oosten der Capelsche haven blank. Ook de waterstand in den Binnenpoider is erg hoog. A s. Zondag des voorm, half tien en des nam. half drie hoopt in de Oer. kerk alhier op te treden de heer Norg, Cand. tot den H. D. te Zwolle. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer Q. Oerlemans Mzn.. thins brie venbesteller te Breda, slaagde dezer dagen voor assistent bij de Posterijen. A.s. Zondag des nam. twee uur zal in de Ned. Herv. kerk a/d Loon— schendijk optreden Ds. Slemper uit Waalwijk. A.s. Zaterdagavond 7 uur zal op het voormalig raadhuis te Capelle een Lichtbeeldenvoorstelling gegeven wor den, uitgaande van 't Leger des Heils. Naar men ons mededeelt worden er alhier plannen beraamd om te komen tot de oprichting van een coöperatieve slagerij. VRIJHOEVE—CAPELLE. Op het hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand October in de Rijkspost spaarbank ingelegd een som van f 4.226 43, terugbetaald f 3.209.16. Jubileum Burgem. Dekkers. WASPIK. Heden Zaterdag 5 Nov. herdenkt de Edelachtbare Heer P. N. Dekkers den dag waarop hij \óór 25 jaren werd geïnstalleerd als Burge meester dezer gemeente. De Edelachtbare Heer Dekkers werd geboren te Kaatsheuvel den 22en Maart 1880. Na achtereenvolgens werkzaam geweest te zijn ter secretarie in de gemeenten Loonopzand, Waal- Ipl». wijk, 'sBo'ch.Tegeien en Zevenbergen, werd Hij bij Koninklijk besluit van 11 October 1905, reeds op 25-jarigen leeftijd benoemd tot Burgemeester der gemeente Waspik, als opvolger van den Edelachtbaren Heer F. Kamp. De plechtige installatie had plaats op den 8en November d.a.v. en de gedachte aan de hartelijke en joviale ontvangst den nieuwbenoemden burgemeester dien dag bereid, zal bij velen nog kersversch in het geheugen liggen. Thans is een kwarteeuw na dien heugelpen dag verloopen en maakt Waspik zich bereid om zijn jubilee renden Burgemeester zij het dan ook op Descheiden voet, hetgeen aan de slechte tijdsomstandigheden is te wijten de hulde en erkentelijkheid te betuigen, welke Hij ten volle verdient. Als onwillekeurig gaan onze gedach ten terug naar de moeilpe oorlogs jaren en het daardoor alom ontstane tekort aan levensmiddelen. Juist in die jaren heeft Burgemeester Dekkers getoond een echt Burgervader te zijn, medelevend met den nood zijner gemeentenaren. Met groote cffervaar- digheid heeft hij in die jaren zijne gemeente tot ieders tevredenheid be stuurd. Nooit of nimmer ging iemand, die zijne voorspraak of bemiddeling kwam inroepen, ongetroost huiswaarts. Toen er sprake kwam van de elec trificatie der provincie Noord Brabant wist Burgemeester Dekkers het zoo danig te bewerken, dat de gemeente Waspik een der eerste gemeenten was, die aan het electrisch net werd aan gesloten. Als oud-voorzitter van de Woning- bouwvereeniging „Volksbelang" wist Burgemeester Dekkers te wijzen op 't gebrek aan goede, gezonde arbeiders woningen, met gevolg dat op het Kerkpad een 9—tal flinke arbeiders woningen konden worden gebouwd. Tengevolge van de gelpsteliing van het bijzonder met het openbaar onderwp heeft Burgemeester Dekkers de groote belangrijkheid van deze gelijkstell.ng bepleit, zoodat de ge meente thans in het bezit is van drie bijzondere scholen waar goed degelp onderwijs wordt gegeven. Het zou ons ie ver voeren, indien wij al het goede dat Burgemeester Dekkers voor de gemeente Waspik heeft verricht zouden opsommen. In den loop van den dag zal hier her haalde malen op gewezen worden. Edelachtbare Heer Burgemeester 1 Op dezen voor U zoo gedenkwaar— digen dag, bieden wij U namens Uwe gemeentenaren onze oprechte geluk- wenschen aan. Ook Mevrouw, Uwe Echtgenoote, die U, vooral in de moeilijke jaren zoo dikwijls met raad en daad bptond feliciteeren wij met, Uw jubileum. Wij hopen dat het Burgemeester Dekkers gegeven moge zp, aan de zijde zijner echtgenoote noote nog een lange reeks van jaren Zijn beste krachten te wijden aan den groei en bloei der gemeente Waspik Het programma der feestelpheden luid als volgt 972 uur. H. Mis in de Parochiekerk. IO'/ï uur. Feestsvergadering van den Gemeenteraad, ll'/al2,/a uur. Receptie ten Gemeentehuize. 2Va uur. Zanghulde der Schoolkinderen. 3 uur. Serenade der Harmonie, 3'/2 uur. Serenade van het R. K. Zangkoor 4 uur. Concert op de Kiosk. (Bij ongunstig weer zal dit concert gegeven worden in de Harmoniezaal ten 7'/2 uur.) RAAMSDONKSVEER. Zondag zal ds. Ewoldt voor de Herv. Gemeente om half tien op 't Dorp optreden en om 2 uur op 't Veer. De scholier H. zou bietenblad afkappen hij had echter het ongeluk daarbij een der vingertoppen te raken, die daarbij werd afgesneden. Gedurende October werd aan het Postkantoor alhier ingelegd f 45 412 09 en terugbetaald f 32 092.21. Aan de beurt van aftreding als Gemachtigd lid Kiescollege zijn de heeren J. P. Elemans, A. E. Faro en L. v. d. Waals. WAALWIJK. H.E C.-HERO. Na een week van gedwongen rust HEC maakte een tevergeefsche reis naar Tilburg zal Zondag as ons eerste elftal thuis spelen tegen Hero, de nieuwe 2de klasser. Gezien de resultaten van laatst genoemde vereeniging meenen wij dat HEC het wederom hard te ver antwoorden zal krijgen, en wanneer er niet anders aangepakt wordt als tegen Gudok, zal een nederlaag wel weer het resultaat zijn. HEC heeft echter nog iets goed te maken, want enkele weken geleden wist Hero aan HEC de grootste nederlaag toe te brengen die tot nu toe door HEC ge leden is. HEC krijgt dus reeds spoedig de gelegenheid om revanche te nemen, maar of dit lukken zal, zal wel ge heel van de spelers afhangen. Wanneer echter de spelers de noo dige geestdrift in hun spel leggen, en het geluk wil ook eens meewer ken. dan gelooven wij dat HEC wel een kansje heeft. Aanvang half drie. Het tweede elftal is vrij, terwijl het derde elftal thuis om twaalf uur tegen Capelle 2 zal spelen. W.SC. Alle drie de Elftallen van WSC spelen morgen uitwedstrijden. De meeste belangstelling gaat vanzelfspekend uit naar de ontmoeting van het eerste elftal in Oosterhout, alwaar tegen .Oosterhout" gespeeld wordt, Al lijkt oogenschijnlijk de tegenpartij direct niet tot de sterkste te behooren, zoo blijft Oosterhout en althans zeker op eigen terrein een gevaarlijk tegenstan- der. Dit laatste mocht voor veertien dagen terug de vereeniging Oss on dervinden, welke na uiterste inspan ning en niet onfortuinlijk slechts met 2—1 wist weg te komen. Een en ander moge eene ernstige waarschu wing voor WSC zijn en wanneer ech. ter de spelers met dezelfde overtui ging en ernstige wil in het veld gaan als in de voorafgaande wedstrijden, dan durven wij op succes hopen. De reis wordt per groote H B.-Bus gemaakt, welke om half één van hotel de Twee Kolommen vertrekt. Voor een beperkt aantal personen, die de reis naar Oosterhout willen medemaken, zijn tegen billijk tarief plaatsen opengehouden, waarvoor men zich uiterlijk 12 uur in bovenvermeld caté kan opgeven. Voorts speelt het tweede elftal in Tilburg tegen NOAD4, terwijl de WSC juniores de reis naar Capelle gaan maken, om aldaar voor de 1ste Klasse Brab. V.B. Capelle I te ont moeten. R W.B. Zooals reeds bekend is speelt RWB 1 a.s Zondag weer uit. Ongetwijfeld een lastige uitwedstrijd het toeval wil dat RWB uit steeds van Good—Luck ver loor, doch Good—Luck verloor ook steeds op het RWB terrein. Mogelijk is er nu wel een geiijk spel te be halen, Vertrek 11,25 per trein. „Geen goud zoo goed" K w jü 3 Kaatsheuvel om 12 uur op het Kaatsheuvel terrrein. JULIANA. Zondag a.s. is voor Juliana weder een thuiswedstrijd vastgesteld en komt SCG uit Goirle een Competitiewed strijd spelen tegen Juliana, Bij de eerste ontmoeting in Goirle wist Juliana een overwinning te behalen, SCG zal wel trachten revanche te nemen en dan zal Juliana op sterke tegenstand kunnen rekenen. Wij ver trouwen dat Juliana hiermede reke ning zal houden van het begin flink aanpakken en wordt gespeeld zooals in de laatste wedstrijden dan is er mogelijk ook nu succes te. behalen. Nu het weer enkele weken is ge leden dat een thuiswedstrijd werd gespeeld zullen zeker vele sportlief- hebbers bij deze wedstrijd aanwezig zijn aanvang half drie. Juliana 2 moet voor de competitie naar Wapen van Heusden. DRUNEN. Zondag speelt onze voetbalvereni ging „Sporters" I op eigen terrein tegen „OSC" Orthen. „Sporters" II gaat op bezoek bij „SDO" te Nieuw- kuijk GEMENGD NIEUWS. Op avontuur. De vorige week Woensdag verlieten een tweetal knapen, uit Monster, de 17-jarige B en de 18 jarige van S. in alle stilte de woning van hun ouders, terwijl een van hen een bedrag van f 1550 uit de woning meenam. Nadat de politie reeds opsporing van het tweetal knapen had gevraagd, kwamen de knapen zich dezer dsgen melden aan een klooster te Blitterswijk, gemeente Neerloo (Lwaar de broer van een van de jongens studeert. Het bleek, dat van de f 1550 nog f 1300 over was. Het tweetal heeft nu de terugreis naar Monster moeten aanvaarden. Oorzaak van den ramp te Maybach gevonden. Bij het opruimen der puinhopen in de 4de verdieping van de Maybach— mijn is een veiligheidslamp gevonden, waarvan de beschermingskap was verdwenen* terwijl het gaas gegloeid moet hebben. Hieruit wordt gecon ciudeerd dat deze lamp de ontploffing heeft veroorzaakt, vooral daar van die plaats de explosie zich naar twee richtingen heeft uitgebreid. Alain Gerbault gaat weer varen, Alain Gerbault, die met zijn kleine zeiljacht, de Fire Crest, eenige jaren achtereen eenzaam over alle wereld zeeën heeft gedoold om ten slotte weer tot zijn vaderland en de menschen terug te keeren, schijnt van de samen, leving al weer genoeg te hebben. Op het oogenblik vertoeft hij in Marokko en inmiddels wordt er een nieuwe, iets grootere Fire Crest gebouwd. Met dit scheepje zal G>rbault dit voorjaar uit Frankrijk vertrekken en koers zetten naar de Stille Zuidzee, om zich op een der onbewoonde eilanden te vestigen. „Voor lang, voor heel lang", zooals hij tegen een dagbladschrijver heeft gezegd. Man onder een omvallend schip geraakt. Woensdagmiddag is op een scheeps werf te Bolnes de 35 jarige L. van Es uit ljsselmonde onder een op stapel staan schip, dat omviel, terecht geko men en onmiddellijk gedood. Ongelukken. Gisteravond waren twee jongens op een poortje bij de Boschjeskerk te Rotterdam geklommen. Een van hen hield zich vast aan een ornament op het poortje, tengevolge waarvan dat ornament afbrak en naar beneden viel waardoor de 11-jarige J. Kuyper, wo nende aan het Boschje door het val. lend stuk steen werd getroffen Het kind kreeg een 10 c.M. lange snijwond aan het hoofd en vermoedelijk een lichte hersenschudding. Het wordt thuis verpleegd. Op den Vijverberg te 's Graven- hage waren gistermiddag verhuizers van de firma Batenburg bij het flat gebouw aldaar bezig meubelen in te laden door middel van een takel, die aan een blok op 20 M hoogte met een haak was bevestigd De haak brak, waardoor de 30 jarige verhuizer C. Th. v. d. B. uit de Bloemfonteinstraat, het blok van den takel op het hoofd kreeg. Met een zeer ernstige schedelbreuk is hij naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. Bij een door het bouw. en woningtoezicht ingesteld onderzoek is gebleken, dat in den haak een oude breuk zat, die evenwel van buiten niet zichtbaar was. ABONNEERT U OP DIT BLAD. Blijf daarmee toch niet loopen. Akkers Kloosterbalsem zal Uw pijn onmiddellijk tot bedaren brengen, U snel behaaglijke ver lichting, kalmte en rust bezorgen.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 5