leuws ui! Kaatsheuvel l Marktberichten. deelden zal a.9. Maandag 10 Novem ber des avonds half acht in de zaal van den Chr Volksbond alhier eene propagandavergadering worden ge houden vanwege den Chr, Besturen, bond Sprang-Capelle. Als sprekers (jopen daarbij op te treden de heer Augustein, van Utrecht, Voorzitter Tan den Prot. Chr, Bond van Spoor. eD Tramwegpersoneel en de heer J. Veldwijk, van Utrecht, 2e Voorzitter «a den Chr. Bouwvakarbeidersbond, De onderwerpen welke door ge- oetnde heeren zullen worden behan deld luiden respectievelijk: .De prioriteit van het beginsel" en .De taak der Chr. Vakbeweging in dezen lijd.* Aan 't einde van deze vergadering ioopt Ds. J. Fokkema alhier een opwekkingswoord te spreken. Wij verwachten een flinke opkomst. Aan het Hulppostkantoor alhier rerd in de maand. October 1930 voor je Rijkspostspaarbank ingel. f 5017.29 lerugbetaald f 7073. SRPANÜ. In de Ned, Herv. Kerk alhier treedt Zondag a.s. op des mor gens half 10 en des namiddags 2 uur de Eerw. heer H. Schroten, candidaa. lolden Heiligen Dienst te Utrecht. NIEUWS UIT HEUSDEN. Hcusden, 6 Nov. 1930, Een verver, werkzaam aan de groott brug, had het ongeluk uit een der hooge bogen te vallen en wel zoo, dat ge oeeskundige hulp voor hem moest vorden ingeroepen. - De R K. Fanfare geeft a.s. Zon ig haar le winteruitvoering. Op het jrogramma staan verschillende rnu [ieknummers, terwijl de karakter— iomieken van Keulen en Fredertks uit Piel, meerdere voordrachten ten beste tullen geven. - Het water in de Maas wast zien- deroogen. Gisteren o.a. 1.10 M., zoo dal de waard voor een groot gedeeitc ondergeloopen en men genoodzaakt m het vee naar stal te nalen. - Op 6 jan. a.s. hoopt Heusdens Mannenkoor een uitvoering te geven 't Wapen van Amsterdam. Hei lekende humoristen—paar De Laai Tilburg) zal voor een gezellige af wisseling zorgen. Missietentoonsielting. We zouden in onzen plicht tekort schieten, als we niet nog met een enkel ïoord wezen op de Missietentoon stelling, welke Zondagen Maandag as en IJ November in de groote Pa- (ronaatszaai alhier door den Missie- laaikrtng zal gehouden worden. Onze Hissietentoonstellingen, die we ieder jaar mogen beleven, zijn een attractie {eworden voor 't publiek, niet alleen om de belangrijkheid van wat men te zien krijgt, doch vooral ook om de gezelligheid, die op de show heerscht. We mogen het gerust aan de dames van den Missienaatkring overlaten 't dit jaar weer in crescendo te doen gaan. We zien ze reeds dagen aan een stuk bezig om 't geheel een feestelijk gezellig aanzien te geven en we weten dat ze er de kneep van beet hebben de zaak zoo in te richten, dat, wie er binnen komt, geruimen tijd binnen blijft. Als bijzondere attractie krijgt de show dit jaar een aparte koffiekamer, War koffie en thee van de firma van (Helle geschonken wordt. We weten ieker dat niemand na zal laten daar .'n bakske" te drinken. Zondag na de Hoogmis, die voor den Missienaai- bbng wordt opgedragen, opent Mgr. Völker de tentoonstelling, die Zondag fn Maandag tot 8 uur des avonds zal duren. Geheel Kaatsheuvel met velen "it de omgeving zullen in die dagen »eer optrekken om wat de Naaikring Presteerde, te bewonderen en hen levens nieuwe middelen te verschaffen om het komende jaar weer met ver nieuwde ambitie zijn mooi liefdewerk 'e beoefenen. Lichtweek. Weer een week nader bij onze lichtweek. We hooren er zoo weinig 'M, werd ons dezer dagen gezegd. He lichtweekcom missie houdt dit jaar 'an verrassingen en maakt niet gaarne "ereldruchtbaar wat nog niet definitief 'aststaat. Deze week is echter weer tt[i groote stap in de goede richting Èetet De raad gaf i i zijne vergadering 'att Woensdagavond met op één na %meene stemmen zijne instemming aan het gevraagde crediet van de pm. Lichtcom missie om aan de Mitweek zijne medewerking te geven, daarenboven stelde hij den stroomprijs °P 6 ct. per K.W. vast, voor het Verbruik boven het gemiddelde in de ®aand October van dit jaar. En de tommissie? Zij kwam met Philips "ans tot definitieve overeenkomst over »He stem van den reus". Ze besloot fan feëerieke verlichting aan te brengen jn de Gasthuisstraat, de kiosk artistiek f '"umineeren, de Hoofdstraat West- zMe iets aparts karakteristieks te ge- 'e"; het nieuwe raadhuis in licht af ,e hinen, etc., etc. Had een der heeren van 't groote "ipsbedrijf geen recht van spreken ,0en hij zei„Kaatsheuvel presteert a a op gebied van reclame en zelden 'aften we in plaatsen van dien om vang een dergelijke samenwerking "en ondernemingsgeest aan". Mogelijk dat zoo iemand er iets van weten kan. Barakconcours Voor twee jaren terug gaf Herwon nen Levenskracht alhier een barak concours, dat schitterend slaagde en het plaatselijk comité in staat stelde veel goeds te doen aan de T. B. C.- lijders te dezer plaatse. Het bestuur Ivan het plaatselijk comité heeft het plan opgevat ook dit jaar weer een /barakconcours te organiseeren Als openingsdatum is vastgesteld Zaterdag 22 November. H L. is hier wel zóó sympathiek, dat het niet noodig is om tot de bur- gerij een aansporing te richten om aan dit concours deel te nemen, toch ge- looven we goed te doen op deze gelegenheid de aandacht te vestigen, omdat er zooveel nooden gelenigd, zooveel hulp geboden moet worden. Schitterende prijzen zullen 't concours aantrekkelijk maken, terwijl het in de bedoeling ligt om een verloting aan het concours te verbinden. Nieuw Klooster. Dezer dagen gaan de Eerw. Broe ders van Liefde het nieuwe klooster op den hoek Hoofdstraat-Verlengde Hoofdstraat-Teleloonstraat betrekken. Dezer dagen waren wij in de gele genheid een kijkje te gaan nemen in de nieuwe woning der Eerw. Broeders die zich bijna anderhalf jaar zoo uiterst bescheiden en bekrompen heb ben moeten behelpen. Het woonhuis de vroegere wo- ning der familie van Beurden is nagenoeg onveranderd gebleven. Twee ruime spreekkamers, een Overste kamer en een badkamer zijn beneden, een paar logeerkamers en 'n overste slaapkamer boven ondergebracht. Zoo wel beneden als boven geven door draaiende deuren toegang tot de niet te breede kloostergangen, met als middelpunt de traphal. Langs de Ver lengde Hoofdstraat krijgen we zoowel beneden als boven 7 kloosterkamertjes van de Eerw. Broeders, ieder met waschgelegenheid op de waterleiding. De vleugel langs deTelefoonstraat bevat de andere compartimenten voor hel vita communis der Eerw. Broeders, n.l. beneden achtereenvolgens een spoelkeuken, de keuken, de refter en recreatiezaal en boven een linnen kamer, een studiekamer, een zieken kamer en de Kapel, Alleen in de laatste zouden wij van eenvoudige luxe mogen spreken als wij een parketvloer, glas in lood ramen en een kunstvol verdeeld en geschilderd plafond voor het Huis Gods als luxe gaan beschou wen, Het overige ademt overal den geest van eenvoudige degelijkheid en is vooral niet royaal of groot opgeno- men. De heer Prins i9 de architect, die het werk ontworpen heeft. De fa. den Teuling-de Leijer uit Waalwijk, de aannemer, die met de aannemers der uitbestede posten eer van zijn werk heeft. Het schilderwerk, dat er keurig uitziet, is van de firmaJos.de Lange alhier, de sanitaire van de fa. H, P. Dekkers, de centrale verwar ming van de firma G. Markus uit Nijmegen en de electriciteitsaanleg van de firma Beekmans alhier. De eenige bemerking, die omtrent het bouwwerk gemaakt wordt is, dat het jammer is. dat de gevel van den ouden voorbouw niet op eenigerlei wijze is aangepast aan de architectuur en uitvoering van de aangebouwde vleugels. De beurs heeft hier echter, zoo we hooren, de eindbeslissing moeten geven. KERKNIEUWS. Zaterdag is 't Wonder dag In duizenden gezinnen, Wonder-Artikelen kloppen aan En allen roepen „Binnen"! Abdij van Berne. Pater H. A. Stöke tot abt benoemd. Het kapittel der Abdij van Berne, voorgezeten door Mgr. Dr. G. Crets, generaal-abt der Praemonstratenzer kanunikken met assistentie van de hoogeerw. heeren abten van de abdij van Tongerloo en van Park benoemde gisteren tot abt der Abdij van Berne te Heeswijk Pater H. A. Stöke. De nieuw-benoemde abt werd in 1883 geboren, in 1910 priester gewijd en was sinds 1919 sub prior der Abdij van Berne, RECHTSZAKEN. Een aanrijding. De schoenfabrikant P. J. van S. u:t Waalwijk reed in den avond van 19 Oct. 1929 als bestuurder van een auto over 't Lijnsheike te Tilburg, zonder voldoende aandacht te schenken aan hetgeen zich voor hem op den weg bevond. Daardoor reed hij den land bouwer H. B. aan, d e zich daar met zijn melkwagen bevond. De man werd een e nd meegesleurd en be kwam zoodanig letsel, dat hij eenige weken zijn werkzaamheden niet kon verrichten. Als getuige gehoord, vertelde de aangeredene uitvoerig hoelang hij last van de verwondingen had gehad en welke schade hem deze veroor zaakt hadden. Zijn berekeningen waren echter van dien aard, dat de officier van justitie ze ernstig becriti- seerde. Het leek wel, of de aangere dene er een extratje uit wilde slaan. B. voerde hiertegen aan, dat de ver schillende bedragen door de verzeke ring waren vastgesteld. Nadat nog een vijftal getuigen waren gehoord werd verdachte ondervraagd. Hij vertelde, dat hij op den be. wusten avond een autobus moest passeeren. Deze voerde echter te telle lichten. Verdachte, die zelf reeds met kleine lichten reed, gaf toen, door zijn groote lichten afwisselend uit en aan te draaien, aan den be stuurder een teeken zijn lichten te dooven. Deze gaf daaraan echter geen gevolg. Op een gegeven oogenblik voelde verdachte wel een klein schokje. Hij dacht daarbij echter niet aan een aanrijding. Toen hij later zijn wagen bekeek, bemerkte hij een deuk in het spatbord. Hij deed daarvan aan gifte bij de politie te Waalwijk voor het geval er eens navraag mocht ge schieden. De oificier van justitie wees er op, dat verdachte zich in alle opzichten correct had gedragen. Hij had de politie gewaarschuwd en het noodige gedaan voor den aangeredene. Hij hield rekening met de voor verdachte verzachtende omstandighe den en eischte een geldboete van f75 subs 25 dagen hechtenis. Mr. A. W. Rassers uit Breda be pleitte vrijspraak. ""^Ingezonden stukken. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Capelle, Nov. 1930. Nu mij de Redactie nog eenmaal de gelegenheid geeft om van antwoord te dienen op het ingezonden stuk van 29 Oct. neem ik deze gelegenheid dankbaar aan. Ik zal echier heel kort zijn om van de goedheid der Redactie geen misbruik te maken. Mij wordt ten laste gelegd, dat ik mijn naam niet durf noemen, omdat ik lieg, maar waarom begint men dan niet te weerleggen, waarin ik onwaar heid gesproken heb Op alles wat ik den heer Mesch heb voorgehouden, komt hij niet terug, is het laatste loodje te zwaar, Mesch? Ik vind het jammer, dat niet het geval van l2 0ct. ten volle wordt afgewerkt, doch als men anders wil, nu vooruit dan maar. De liefhebbers zullen uit mijn laatste schrijven wel hebben kunnen merken alsdat de zaak met Mesch niet in orde was. Nu echter niet alleen Mesch, doch het bestuur der opgerichte ver- eeniging met een schrijven komt, kan bet dienstbaar zijn het trio eens aan dachtig te beschouwen. De Voorzitter, wie is hij? Een oud liethebber, men mag gerust zeggen, grijs geworden in de sport, iemand met veel ondervinding en die zijne bevindingen ook wel eens aan anderen mededeelt. Als U nu in uwe nieuwe vereeniging thuis is, moet U ook eens vertellen, hoe dat gegaan was met de vlucht, die gehouden werd met de kermis te Kaatsheuvel, U weet nog wel toen de duiven nog per horloge werden opgeteckend en U voor den persoon, die de duiven moest aantee- kenen een bril gemaakt had met aan den eenen kant een rijksdaalder in plaats van glas. Aan den anderen kant weet ik nu niet meer wat U daarvoor had gebruikt, maar het was toch zoo, dat de man zei: dan zie ik niets, en de prijzen waren 1ste, 2de en 3de prijs. Kunt u zich dat niet meer her inneren U weet toch wel die persoon van wie de duiven waren, schaamde zich om te komen en toen hebt U het geld in ontvangst genomen, enz. Het is wel eens aardig voor de nieu welingen en tevens kunnen zij nog wat leeren. Dat men twijfelt aan de eerlijkheid der regelingsconimissie, is niet te verwonderen. Zoo de waard is vertrouwt hij zijn gasten. Wat nummer twee betreft, ik meen dat men het daar wel over eens zal zijn, dat hem het diploma van vaar digheid ten volle toekomt. Ik meen nog te weten, dat toen de bewuste vlucht van 12 Oct. voorbij was, hij 's-Maandags vroeg naar 't clublokaal ging om de cahansen te vernietigen en alles uit zorg, ja, ja, bekwaam is hij, hoor! Wat nummer drie aangaat, luister eens. Men mag ook wei eens een avond van pleizier hebben en als nummer drie dan eens wou fungeeren als harlekijn Mij dunkt dat U dan clubje had, dat in alles zou kunnen concurreeren. En tot slot kan ik niet doen als het trio, hun leden waar schuwen voor hun bestuur, maar hun er van harte mede proficiat wenschen. Wees er verzekerd van mannen van Nog Sneller, dat ge van Uw bestuur nog heel veel kunt leeren, dat de naam Uwer vereeniging door Uw bestuur geen schande zal worden aangedaan, dat (als het aan hen ligt) de consta teering steeds sneller zal geschieden. Een bestuurslid van de Luchtvaart. bewusten stier waren volkomen juist, dus ook onze conclusie. Uit de noteeringen van slachtvee en varkens valt van die ontzettend dure prijzen al heel weinig te bespeu ren. Dat de slagers op verre na hun kost niet zouden verdienen, gelooft een voudig niemand. Geen enkele toch legt er het bijltje bij neer integendeel hun aantal wordt steeds grooter en naar het uiterlijke te oordeelen, gaat het hun best. Onwillekeurig dus moet men even glimlachen, wanneer men iemand van het slagersgilde, de werkelijk goeden niet te na gesproken hoort schermen met de woorden „christelijke liefde* en „eerlijkheid". Met dank, EEN HUISVADER. Waalwijk, 6 November 1930. Aan de Redactie van de Echo van het Zuiden Alhier. Mijne Heeren, Naar aanleiding van het in Uw blad verschenen verslag der op 31 October jl. gehouden openbare vergadering van de R.K, Middenstandsvereeniging deel ik U mede, dat ik geen enkel bezwaar heb gemaakt tegen de opname van ingezonden stukken betrekkelijk middenstandsorganisatie. Ik heb al- keuring te kennen gegeven over het feit, dat de katholieke redactie van Uw blad in het ingezonden stuk van „Outsider" heeft toegelaten het woord „pilarenbijter" als reactie op de door mij aangehaalde meeningen van Kar dinaal van Rossum, Bisschop Aenge- nent en Professor Aalberse. Hoogachtend, Chr. van Liempt, Seer, R, K. Middenstandsvereeniging. De heer van Liempt vergist zich opnieuw. Het woordx „pilarenbijter" was o. i. absoluut geen reactie op de aangehaalde meening omtrent kardi naal van Rossum. Deze had er niets mee te maken. Het stond er zeer dui delijk, geheel afgescheiden van boven staande meeningen, dat „pilarenbijters in 't algemeen genomen evenveel kwaad kunnen doen dan laffe voor zichtigheid". Men behoeft er o. i. toch niet uit te zoeken, wat er absoluut niet in staat. Wat de katholiciteit on zer redactie daarmee te maken heeft, ontgaat ons ten eenenmale. Red, WAALWIJK AGENDA'S. Zaterdag 5—6'/a uur. Gymnastiek voor de aspiranten B.G.V. Zaterdag en Zondag 8uur.Tooneel uitvoering „De Hellas", Concertzaal De Lindeboom. Zaterdag 8 uur. Witte Bioscoop, „Liebeswalzer". Zaterdag 8 uur, Luxor Bioscoop, „Het spookt in de Mtjnén". Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. Zondag en Maandag 7'/a u Opera Comique „Mascotta", Musis Sacrum. Zondag l2lUu. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8llt uur. Witte Bioscoop, „Liebeswalzer". Maandag 8 uur, Witte Bioscoop, „Is Eddie Polo schuldig Maandag 8 uur, Luxor Bioscoop, „Het spookt in de Mijnen". Waalwijk, 7 Nj/. 1930. Eieren 8!/a12'/a ct. Varkens 110 f14. BINNENLAND. Opzegging Landelijk Collectief Contract in het Bouwbedrijf. Donderdag j.l. vergaderden de hoofdbesturen van de 3 grootste bouwarbeidersbonden, de Moderne, de R. Kath. en de Christelijke, om, na hunne Bondsinstanties te hebben ge hoord, zich te beraden over het in te nemen standpunt, ten opzichte van de vernieuwing van het Landelijk Collectief Contract. Tot opzegging werd besloten. De wijzigingsvoorstellen werden gelijktijdig met de opzegging aan de landelijke patroonsbonden toegezon- Waalwijk, 6 Nov. '30. Geachte Redacteur. De in ons vorig ingezonden stuk genoemde prijs en gewicht van den JADERLANOSCHE BANK VOOR BELASTE WAARDEN, 'S-G RAVEN HAG E, I p®| tegen beurskoers 601 tegen beurskoers A4AA 10 0BL1GAT1EN O IUU met jaarlijksche uitloting. den. Deze wijzigingsvoorstellen be treffen in hoofdzaak: 1. Uitbreiding van de vacantie tot 6 dagen; 2. Invoe ging van een nieuwe loonklasse, loon- basis 58 cent, voor geschoolde groe pen; 3. Het voordragen van een aan tal plaatsen tot indeeling in een hoo- gere loonklasse. Men deelt ons mede, dat ook van patroonszijde besloten is tot opzeg ging van het contract over te gaan De wijzigingen door de patroons ver langd zijn in hoofdzaak: 1. Een nade le omschrijving van de verplichtingen der gecontracteerde arbeidersbonden bij z.g.n. „wilde stakingen"; 2. Het schrappen van die bepalingen, die in gunstigen zin afwijken van de Ziekte wet; 3. Het invoegen van een lagere loonklasse. Het thans geldend con tract eindigt 28 Febr. 1931. BUITENLAND. De sluiting van de Antwerpsche tentoonstelling. Een dichte menigte, welke op 75.000 personen wordt geschat, woonde 1.1. Dinsdagavond, trots den piassenden regen, de sluiting bij van de Antwerp sche wereldtentoonstelling. Om half vijf gingen de paviljoens dicht en anderhalf uur later vereenigden de Antwerpsche autoriteiten en leden van het comité der tentoonstelling zich aan een gemeenschappelljken maaltijd in de feestzaal. Even vóór elf uur des avonds ving de laatste tocht door de schitterend verlichte lanen der tentoon stelling aan. De muziekverenigingen en vele volksmaatschappijen van Ant werpen en de voorsteden waren opge komen. Tot slot werd op het Eeuw feestplein de Brabar.£:>nne uitgevoerd en door jachthoorns het laatste afscheid geblazen. Daarna ving het nachtfeest aan in Oud—België, terwijl groot vuurwerk werd afgestoken op de voormalige vestingwallen, tegenover het Britsche paviljoen. Het feest in Oud—België bleef den heeler, nacht duren en eerst 's morgens om vijf uur gingen ook daar de poorten dtfinttief dicht. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Lambertus G. z.v. J. L. v. Bladel en Adr. H. v. d. Elshout. Gerhardus F. z.v. P. J. Berriotte en M. J. Th. Gal. Clasina W. d.v. M. J. IJpelaar en H. M. Bakker. Elisabeth J. M. d.v. J. Th. Henkelman en Th. H. M. Klopper. Johanna Ant. Th. d.v. Z. P. Ver hoeven en M. v. d. Sanden. Adriana M. A. d.v. J. L. F. J. Klerkx en ,M. C. Aarts. Overleden Maria A. C. Kools oud 6 jaar. Huwelijksaangiften Johannes F. de Vaan 23 jaar en Corn. Trommelen 24 jaar, beiden won. alhier. Huwelijken: Aug. J. Hurkmans 26 jaar en Maria C. v. d. Lee 22 jaar, beiden won. alhier. Joh. L. Klerkx 38 jaar en Cath. v. Veldhoven 24 jaar, beiden won. alhier. Ingekomen: Ger. L. Brok van Drunen. Mr. R. J. Th. v. d. Heijden van 's-Hage. A. Chr. L. Verhoeven van Herpt. H. Viskorf van Münster (Did.) Chr. v. Rooije van Rotterdam. J. W. B. v. Rooije van Rotterdam. J. J. Verwe gen van Lithoijen. P. A. M. de Cock van Tilburg. Vertrokken: A. M. Kainz naar Boxtel. J. v. d. Wal en gezin naar Soest. W. C. v. Broekhoven naar Loon-op-Zand. G. Hommel naar Waspik. P. J. Wijkmans naar Antwerpen. Fred. Kemper man en gezin naar Menado N.O.I. P. W. H. M. Stalpers naar Tilburg. J. C. A. de Rooij naar Am sterdam. LOON-OP-ZAND. Van 16 tot en met 31 Oct. 1930. Geboren Lamberta Maria Theresia d.v. A. M. Dieltjens en J. C, v. Breugel. Wil helmus Adrianus Maria z.v. J. C. War- tenberg en P. W. Maas. Petrus Joa chim z.v. J. M. de Kort en H. Broeders. Maria Jacoba Francisca d.v. M. N. Brekelmans en J. C. Krol. Marinus Cornelis z.v. J. H. Biemans en A. M. Ligtenberg. Jacobus Johannes z.v. A. J. van Straaten en C. J. Visser. Anna Maria Gertruda d.v. J. A. van Riel en J. P. Govers. Petrus Theo- dorus z.v. W. Ligtvoet en A. A. Hoe- venaars. Cornelia Antonetta Maria d.v. W. J. IJpelaar en J. M. Opperman. Adrianus Henricus z.v. W. v. Wan- rooij en W. ,v. d. Linden. Aloysius Cornelis Johannes z.v. J. L. Snaphaan en P. A. Pijnenborg. Petrus Ber- nardus z.v. M. de Nijs en C. J. v. Riel. Maria Johanna d.v. P. A. v. Beers en C. J. M. Bertens. Overleden Johanna Dingemans wed. van Jac. v. d. Velden oud 68 j. Albert Pieter Steussy wed. van Anta. Chabot oud 76 j Petrus Broeders oud 2 j. Johannes Antonius Netten oud 6 we ken. Huwelijken: Gerardus Jacobus Akkermans oud 24 j. met Maria Petronella van Wan- rooij oud 22 j. Leonardus Gerardus van Rijzewijk oud 19 j. met Dirkje Cornelia Maria van Ooyen oud 19 j. Petrus Josephus van Loon oud 28 j. met Maria Johanna Catharina Mut- saers oud 24 j. WASPIK. Over de maand October. Geboren Pieter C. z.v. Adrianus J. Verschure en Francijna M. v. Hooren. Adria nus N. z.v. Marinus J. Verschure en Maria P. de Jong. Johanna A. d.v. Lambertus van Dongen en Theresia IABTIKEUEH

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 9