En. v. IéIooii i, W Likejiren. MANICURE-PEDICURE. een aparte salon Ingericht Bultenlandsche Binnenlandsche Likeuren Fa. F. W. VAN LIEMPT Kloosterbalsem NVvaarscAuwto9! w.s.c. DAMES EN HEERENI Ten einde aan de zeer vele aanvragen te voldoen hebben wij voor Manicure en Chirurgische Pedicure zoowel voor DAMES als HEEREN (Dames: Damesbediening.) Prijs der geheele behandeling; Manicure 10.50, Pedicure fl.OO. Ook aan huis te ontbieden. Dames- en Heerenkapper, Naast het Postkantoor, INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Red. noeming heeft aangenomen. Wegens slapte in het bedrijf wordt met ingang yan de volgende week op de stoomschoenfabrietc van Qebr. van Drongelen de werktijd in gekrompen van 48 op 32 uur. LOONSCHENDIJK. 'Donderdag avond j.l. hield de Ned. Herv. Jonge- lingsvereeniging op Geref. Grondslag „Gideon" haar derde jaarvergadering in de Ned Herv. Kerk aan den Loonschendijki onder leiding van Ds. Ewoldt van Raamsdonksveer, die door een flink aanial belangstellenden werd bijgewoond. Nadat deze bijeenkomst door den leider op gebruikelijke wijze was geopend, werd begonnen met de afwerking der agenda. De secretaris bracht een uitvoerig jaarverslag uit, waarin hij gewaagde van den zegen die op den arbeid in het afgeloopen jaar hun deel was. De toestand der vereeniging kan gunstig genoemd worden. De w.n. penningmeester gaf een overzicht van den finantieelen toestand, welke reden tot tevredenheid gaf. Beiden functionarissen werd dank gebracht voor hun keurig verzorgde jaarverslagen. Na afhandeling der huis houdelijke zaken, vergastte men de vereenigde aanwezigen op een rijk voorzien en met zorg samengesteld programma. De verschillende inleidin gen, die van grondige studie blijk gaven, werden met de meeste belang stelling gevolgd. Wij kregen den indruk dat in deze vereeniging verschillende goede krachten schuilen voor de toe komst, Ook de verschillende voor drachten, zoowel ernst als luim, vielen zeer in den smaak der aanwezigen. De afgevaardigden der Jöngelings- vereenigingen uit de omliggende plaat sen complimenteerden de in jaarver gadering bijeen zijnde zustervereni ging met haar derde jaarfeest. Allen uitten hun beste wenschen voor de toekomst, brachten dank voor de ont vangen uitnoodiging ter bijwoning en spraken den wensch uit dat onder Gods zegen de vereeniging in groei en bloei mag toenemen. Door eenige dienende Martha's werd zorg gedragen dat de inwendige mensch versterkt kon worden. Na een slotwoord van den leider werd deze goedgeslaagde bijeenkomst met dankgebed gesloten. Wij hebben een zeer uitgebreiden voorraad van en vanaf f 1.75 tot f 7 50 per heele flesch en fl.— tot 14.50 per '/2 flesch. Likeuren voor lederen smaak en elke beurs. Anno 1882. Wijnhandel Telef. 173. WASPIK. De R.K. Jongeboerenstand afdeeling Waspik en Raamsdonk be haalde dezer dagen den len prijs voor proefveldwedstrijd. In de maand April 1931 zal in deze gemeente gelegenheid worden gegeven tot het ijken en herijken van maten en gewichten. In de voormalige openbare lagere school zal gedurende de wintermaanden een landbouwcursus worden gegeven. RAAMSDONK. Als opvolger van den heer Hoevenaars, candidaat—notaris aan het notariskantoor van Liempt te Gilze, is benoemd onze dorpsgenoot de heer jos. van lersei. Reeds eenigen tijd wordt alhier elke week door particulieren een varken uitgeslacht, waarvan het vleesch tegen verminderden prijs wordt verkocht, zeer ten nadeele der slagers. De lijst van de in het najaar goed— en afgekeurde springstieren ligt ter gemeentesecretarie ter inzage. Goedgekeurd zijn de stieren van de landbouwers D. Konings en A. Bink. Landbouwers uit deze gemeente, die op de Rotterdamsche of Gorinchem- sche markten vee wenschen te koopen, kunnen op de gemeentesecretarie ver gunning bekomen om het vee in te voeren uit het met mond en klauwzeer besmette gebied. Belanghebbenden moe ten zich tijdig vervoegen op de secre tarie, opdat aan de gestelde voorwaar den kan worden voldaan. Aan de N V. American Petroleum Company te 'sGravenhage is vergun ning verleend tot oprichting van een ondergrondsche benzinebewaarplaats met aftapinrichting bij de Wed. A. v. A.s. Zondag zal onze voetbal vereniging „De Veersche Boys" op haar terrein in de Werfkampen een competitiewedstrijd spelen tegen Gilze. RAAMSDONKSVEER. Bij den heer burgemeester is als verloren aangege ven een bus benzine, die dezer dagen van een luxe auto is gevallen route Raamsdonksveer, langs Nieuweweg, Waspik. Bij de Marechaussees is terug te bekomen een roi leer, die dezer dagen op het Veer is gevonden. De alhier j I. Zondag gespeelde voetbalwedstrijd tusschen de Zwaluwen en Hero II uit Breda, werd gewonnen door de Zwaluwen mei 2—0. De daders genaamd B. en K. van het Veer, die dezer dagen bij M. in het Poststraatje een groote winkelruit hebben stukgegooid, zijn door de Marechaussees opgespoord. Proces verbaal is tegen hen opgemaakt. De heer G. Oosterling Wz. werd benoemd door den Kerkeraad der Herv. Gemeente tot Regent van de Antonettastichting alhier. Door de leden der Onderl. Vee verzekering „de Eendracht" werden gekozen tot bestuurslid de heeren T. v. d. Pluijm en B. van Achterberg Sr., tot secretaris—penningmeester dhr. J. B. Zijlmans. Besloten werd over het tijdvak 1 Nov. '30 tot 1 April '31 een omslag te heffen van procent. Voor de Herv. Gem, treedt Zon dag om half tien op 't Veer op ds. Ewoldt, en om 2 uur op 't Dorp eveneens ds. Ewoldtin de Ger. Kerk om half tien ds, T. de Vries, terwijl om 3 uur leesdienst zal worden ge houden. Onze voormalige predikant der Ned. Herv. Gemeente, de Weleerw. heer ds. C B. Holland, thans te Rot terdam, nam de beroeping naar Putten aan. NIEUWENDIJK. In het Instituuts lokaal alhier kwam de kring van Geref. Meisjesvereenigingen uit het Land van Altena onder groote belangstelling bijeen. De zaal was stampvol. De presidente, mej. C. de jong van Almkerk, opende, het Ps. 1412 werd gezongen, waarna de heer C. van Neelen voorging In gebed. Als inleidend hoofdstuk las mej. de jong Ps.- 111 voor, waarna ze een welkomstwoord sprak tot de aanwe zigen, inzonderheid de juryleden, wer den welkom geheeten, aanwezig ter beoordeeling van den reciteerwedstrijd. Mej. M. van Drunen te Dussën las nu haar jaarverslag voor, waarna mej van Helden te Sleeuwljk haar inleiding voorlas, getiteld: „Drie belangrijke dingen". Ze behandelt: eerbied, orde en luister. Op dit onderwerp volgde een aan gename discussie. Jammer was, dat enkele gedeelten der bespreking ver loren gingen, door het gedrag van enkele bezoekers. In de daaropvolgende pauze presen teerden de dames thee en koekjes, en werd o m. ter versterking van de bondsgedachte het Bondslied aange heven. Het attractievolie punt op het pro gramma reciteeren. Verschillende gedichten werden voorgedragen. We noemen onder de deelnemers: van Almkerk, mej. M. Koekoek; van Andel,mej. R. Verbeek van Meeuwen, J. van Rijsbergen van Nieuwendijk, A. Heystek, Deze laafste dame reciteerde Guido Gezelle's „He Schrljverke". De jury bestaande uit de heeren C. van Neelen te Almketk. van Esch te Nieuwendijk en J. van Oord te Werkendam bracht nu den uitslag Prijzen werden toegekend aan de vertegenwoordigers der vereenigingen te Nieuwendijk, Giessen—Rijswijk; Werkendam en Waardhuizen. Enkele huishoudelijke zaken werden nog besproken. Daarna sluiting door den heer Jac van Oord met gebed. DOEVEREN. Ds. W. A. v. Bruggen Ned. Herv. predikant te Helenaveen welke het beroep naar onze gemeente heeft aangenomen, hoopt op Zondag 30 Nov. a.s. alhier zijn intreepredicatie te houden. GENDEREN. Door de Prov. Staten van Noordbrabant is op den provin cialen begrootingsdienst voor 1931 o a de volgende uitgaafpost geplaatst voor de reconstructie van den provincialen weg, loopende van Genderen naar Werkendam, zijnde f 17.200. BABILONIENBROEK. Donderdag kwam een dochtertje van de familie W. S. alhier spelenderwijze in aan raking met een ketel kokend water, waarbij het zulke ernstige brandwonden opliep dat geneeskundige hulp van Dr. v. B. uit Dussen moest worden Waalwijk, 13 Nov. 1930. Mijnheer de Redacteur. Gaarne zou ik in Uwe kolommen enkele opmerkingen maken over de laatste „P.P." voorkomende in Uw blad van 8 dezer. Daarbij wil ik voorop stellen dat ik Pleter Por met Uwe Redactie meen te mogen vereenzelvi gen, althans dat ik Pieter Por als mede—werker van Uwe Redactie meen te mogen beschouwen. Groote lijnen" zouden volgens P.P. bij het laatste begrootlngsdebat in onzen Raad hebben ontbroken. Wat zijn groote lijnen Waar in het begrootlngsdebat: le. de wegenpolitiek van B. en W. aan een ernstige gedocumenteerde critiek wordt onderworpen 2e. de woningpolitiek en speciaal de verzorging van het gemeentebezit dat in die woningen is neergelegd, aan een gedocumenteerde vernietigende critiek wordt onderworpen 3e. de financleele politiek, die steeds weer aanstuurt op zoo groot mogelijke overschotten, fel wordt belicht (te verwachten overschot 1931 volgens het debat plm. f24.000, terwijl ruim 11.000 kapitaal—uitgaven uit den gewonen dienst 1931 worden betaald!) 4e. duidelijk wordt uiteengezet hoe onlogisch het was eerst de personeele jelasting met al zijn opcenten zoo ïoog mogelijk vast te stellen, om eerst in een latere raadsvergadering over te gaan tot afzonderlijke vaststelling van ie opcenten op de gemeentefonds- belasting, met het gevolg dat in ver- tiouding tot de personeele belasting een veel te laag bedrag uit de opcenten der fondsbelasting wordt gehaald 5e. daaraan dan een beschouwing wordt vastgeknoopt waaruit blijkt dat de minder kapitaalkrachtige inwoners en vooral de hoofden van huisgezinnen van die onlogische belasting—regeling de dupe worden, omdat zij méér belang ïadden bij verlaging van de personeele jelasting, dan bij een laag aantal opcenten op dé hoofdsom der fonds- )elasting 6e. de groote zuinigheid en ongekende voorzichtigheid van B. en W. worden gehekeld waar het de verhooging van iet loon van een werkman van f21 tot f 23 per week betreft, in verband met andere gevallen, waarin B. en W. niet zoo overdreven zuinig en voor zichtig waren in het voorstellen van ïoogere uitgaven daar pleit het m.i. niet voor het opmerkingsvermogen van P.P. als hij de eenige „groote lijn" die hij blijk baar in de debatten heeft kunnen ontdekken, vindt in de opmerking omtrent de vele schuine en doode joomen. U, M. de R., dankend voor de afgestane ruimte, Hoogachtend, STEEGMANS. De geachte inzender stelt de zaak niet juist, als hij P.P. met de redactie vereenzelvigd of als medewerker der redactie aanziet. P P. is terecht mede werker aan dit blad, die in zijn rubriek zaken op verschillende gebied op zijn manier bekijkt en zegt, niet meer en niet minder. Wij hebben daarom ook reeds meermalen geschreven dat wfj geen polemiek hieromtrent laten voeren Wij zullen dit stuk toch opnemen, maar de geachte inzender kan dus van P.P. ook geen antwoord op z'n schrijven bekomen en in de toekomst zullen wij ons aan dezen stelregel moeten houden. Wat ons betreft meenen wij dat de heer Steegmans de zaak toch wel wat eenzijdig bekijkt en dat P P. toch ook wel wat anders opmerkt dan doode en schuine boompjes. RED. De venijnige steken van Spit in den TUg „Geen goud zoo goed" en daar had verdachte H. R. een mes laten vallen. Getuige had het vriendelijk opgeraapt en weer aan verdachte ge geven. Dat is erg stom, om een vech tersbaas zijn njes te geven, oordeelde de president. Toen Leenhouts aan gevallen werd, hadden de drie verdach ten ieder een mes in de hand. De Officier deelde uit de staat van in lichtingen mede, dat verdachten alle drie zeer ongunstig bekend staan, onbetrouwbaar zijn en gemeen, 't Is hoog tijd, dat de rechtbank tegen de bende optreedt. De eisch luidde tegen J. en T S. eder 3 maanden gevangenisstraf, tegen R. 2 maanden gevangenisstraf. De eersten hadden niets meer te zeggen met „de nor" in 't vooruitzicht de derde jeremieerde, dat hij werkloos zal worden, als hij de gevangenis in moet. Hij is al 9 jaar bij één baas. Praatjes, hooraldus de president, e hoort toch bij de „zwarte bende De uitspraak luidde tegen J. en T. S. eder 2 maanden, tegen H. R. een maand gevangenisstraf. Naar de Langstraat om te stelen. De rechtbank wees vonnis in de strafzaak tegen P. W. de R., arbeider te Tilburg, die tegen den avond van daar trok de Langstraat in, waar hij bekend is, en daar den donkeren nacht afwachtte om te stelen. Hij had in Nieuwkuijk en in Drunen buit gemaakt gouden horloges, gouden ringen, oor knopjes, geld, schoenen enz. De eisch luidde drie jaar gevange nisstraf met aftrek van voorarrest; de uitspraak een jaar en drie maanden met aftrek van voorarrest. Beleediging. Chr. R., schipper te Werkendam, had een grooten mond gehad tegen den sluiswachter en hem voor oplichter gescholden, josina v. d W. aldaar had het gehoord en verklaarde het voor de rechtbank. Verdachte ter verantwoording geroe pen was niet komen opdagen. Wegens beleediging werd hij ver oordeeld tot f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis, coniorm den eisch. De steek niet voor haar bedoeld. Het Gerechtshof deed uitspraak in de strafzaak tegen A. L. K., schoen maker, wonende te Waspik. Verdachte werd door den Pol.r. te 's Bosch vrij gesproken ter zakedat hij den 3en Juli 1930 te Waspik opzettelijk mis handelend L. Heiblom, huisvrouw G van der Werf, met een mes heeft ge stoken, gesneden en geslagen en haar daardoor bloedend heeft verwond en pijnlijk heeft getroffen. Het Gerechtshof bevestigde het vrij sprekend vonnis. Politierechter. Uitspraken. H. R. Dussen, mishandeling 1 mnd gevangenisstraf, J. S. te Drongelen mishandeling 2 mnd. gevangenisstraf. T. S. te Drongelen mishandeling 2 mnd. gevangenisstraf. C. S. te de Werben art. 184 f 5 sub. 5 d. h,, J van A. te Woudrichem art. 300 4 mnd. gevangenisstraf civ. vordering toege wezen, A. F. van O. te Sleeuwijk art. 300 f 10 subs. 10 d. h., A G. van L te Aalburg art, 300 f 15 subs 15 d. h„ Chr. R. te Werkendam art. 266 f 15 subs. 15 d. b. Wybert-tabletten zijn alleen echt in de hygië nisch verpakte en ge sloten blauwe doozen k 25, 45 en 65 ets. Weiger namaak den Bond, om zoodoende* 't program ma zoo vlug mogelijk op te stellen. We hopen volgende keer het program volledig te kunnen vermelden. RECHTSZAKEN. De zwarle bende I Jullie behooren bij de „zwarte bende aldus de president tot het trio vech tersbazen, dat voor de rechtbank ver scheen wegens mishandeling. 't Waren J. S. en F. S. uit Drongelen en H. R. uit Dussen, die te Dussen in een café ruzie hadden gezocht om te kunnen vechten en dan ook slaags waren geraakt, 't Was op 13 Juli dat de bezoeker M. Leenhouts te Dussen het café verliet, toen hij pardoes werd aangevallen door verdachte J. S. De twee anderen gooiden toen Leenhouts op den grond. De bedreigde ging aan den haal om zich te wapenen met een riek. Hij had beter de bende kunnen ontloopen. Nu kwam hij van kwaad tot erger. Toen hij terug kwam. vielen de drie hem weer aan en hebben ze hem getrapt, geslagen en in een sloot gegooid. Getuige M, Hanegraaf uit Eindhoven 1 was ook in het bewuste café geweest SPORT. WAALWIJK. R. W. B. Het is 1.1. Zondag te Geertruiden- berg tegen Good-Luck weer een ne derlaag geworden. Niet dat Good-Luck beter speelde, integendeel, R.W.B. was 3/4 van den wedstrijd in de meerderheid, daardoor werd G'berg ingesloten en drong onze achterhoede te ver naar voren, waardoor de voor hoede van G'berg nogal eens vrij spel had. Rust ging in met 20 voor Geer- truidenberg, waarvan één in eigen doel kwam door effect. Na-rust werd het 50, wat nie mand verwacht had. Oefening is ech ter dringend noodzakelijk, en zal hier spoedig gelegenheid voor komen. In verband met de districts—wed strijden staat morgen het competitie programma stil, zoodat de aanvanke lijk vastgestelde ontmoeting WSC— Good—Luck morgen niet gespeeld zal worden. Het eerste Elftal gaat naar Bergen- op Zoom, waar zij uitgenoodigd is om tegen de oudeerste klasser „DOSKO" te komen spelen. SPRANG. Woensdagavond vond bij den heer G. v. Caein een vergadering plaats,, met het doel tot het oprichten van 'n Voetbalbond voor Zaterdagmiddag- competitie. De namen der vereeni ging die tot dezen bond toetraden luiden aldus: S.D.O., Sprang; N.E.O., Sprang; Sparta, Vrijhoeve-Capelle en Neerlandia, Kaatsheuvel. Het voorloopig Bestuur is samen gesteld uit de heeren: M. Vos, Voorz.; J. Kerst, Secr.-Pennm.; M. Versteeg, Alg. Adj.; J. Hulst, Commissaris. Het samengesteld Bestuur houdt volgende week Donderdag a.s. een vergadering 's avonds om 8 uur bij den heer J. Treffers te Vrijhoeve- Capelle. De vergadering hoopt aldaar een reglement vast te stellen aangaande GEMENGD NIEUWS. Een instorting te Lyon. Het N.T.A. meldt uit Lyon In den afgeloopen nacht heeft hier een ernstige instorting plaats gehad. De stutmuren van een heuvel, waarop een ziekenhuis was gebouwd, zijn ingestort, waardoor het administratie gebouw, waar de verpleegsters zijn gehuisvest, werd verwoest. Tengevolge van de instorting dezer stutmuren begon ook de heuvel te verzakken waardoor verscheidene huizen onder de aardmassa bedolven werden. In een extra—editie van de Petit Parisien wordt gemeld, dat er tot nu toe 60 dooden en even zooveel ge kwetsten zijn geteld. Er zijn vijf instortingen geweest en wel vannacht om één uur, twee uur, 2 u. 25, 2u.50 en om vier uur. De eigenlijke oorzaak van deze instortingen, waardoor reeds een groot blok huizen is verwoest, en, naar men vreest, de geheele oude stadswijk St. Jean wordt bedreigd, is het gevolg van grondverzakkingen. Hierdoor is eerst de stutmuur van het hospitaal en vervolgens zfln de vlakbij gelegen oude huizen ingestort. De brandweer en ook militairen, te Lyon in garnizoen, zijn voor het red dingswerk opgeroepen. De in den slaap verraste menschen wisten zich gedeeltelijk, mede met behulp van ladders in veiligheid te brengen. Dertig menschen, die in een café toevlucht hadden gezocht werden door een tweede aardverschuiving verrast. In de kathedraal hebben vooral vrouwen en kinderen, die voor de navallende massa's steen gevlucht waren, een schuilplaats gevonden. Men gelooft, dat de regens der laatste maanden, die den heuvel ondermijnd hebben, de voornaamste oorzaak van de ramp zijn. Gistermiddag had een inspecteur der bouwpolitie een afwijking van een paar muren vastgesteld en de bewoners aangeraden onmiddelijk die huizen te verlaten. De meeste bewo ners hebben dit gedaan, maar de ironie van het lot heeft gewild, dat deze woningen tot nu toe nog zijn blijven staan, terwijl de groote instorting 50 M. verder begonnen is. Twee hoteldleven aangehouden. Maandagavond ontvingde marechaus see te Roosendaal van den hotelhou* der van het hotel Metropole te Ant werpen bericht, dat iemand in zijn hotel een aantal gouden, met juweelen bezette voorwerpen had gestolen. Ver moedelijk zouden deze persoon en een medeplichtige, wier signalemen. ten door den hotelhouder werden opgegeven, naar Duitschland of Neder land uitwijken. De wachtmeester der marechaussee te Roosendaal heeft daarop Dinsdag- avond op het Stationsplein aldaar twee personen aangehouden, wier uiterlijk overeenkwam met het door den hotelhouder te Antwerpen opgegeven signalement. Hij nam het tweetal mee naar het station. Aldaar heeft een hunner een poging tot zelfmoord ge' daan door drie sublimaatpastilles in te nemen. Medische hulp werd on- middeiijk ingeroepen. De toestand van den man is zeer ernsiigde kans om hem in het leven te houden, wordt zeer gering geacht. Een aantal juweelen van den dief stal afkomstig werden in het bezit van de aangehouden personen gevon den en zijn in beslag genomen. De beide mannen die van Belgische nationaliteit zijn, zuilen in overleg met de Belgische justitie ter beschik king worden gesteld van den officier van justitie te Breda. Verduistering op groote schaal. De Dordtsche rchtbank heeft Woens dag een handelaar in schepen, J. C. L., wonende te Dordrecht, op zijn verzoek failliet verklaard. L. heeft zich daarop bij de politie aangemeld onder mede- deeling, dat hij zich heeft schuldig gemaakt aan verscheidene verduisterin gen. L. liet in Nederland schepen bouwen en nam daarop hypotheek, Die schepen bracht- hij vervolgens naar België en Frankrijk, waarbij hij de namen van de schepen had ver wijderd en door nieuwe Vervangen. Hij had die schepen opnieuw laten branden en in de Belgische of Fransche registers onder nieuwen naam laten inschrijven, waarbij hij ze als onbe zwaard had verkocht. Deze practijken duren reeds eenige jaren en het op deze wijze verduisterde bedrag moet eenige tonnen beloopen. Verscheidene Nederlandsche instel lingen die zich belasten met het ver strekken van gelden op schepen zijn slachtoffers van gemelde handelingen geworden. De justitie heeft thans he onderzoek in handen. ABONNEERT U OP DIT BLAD. overvallen U onverwachts. Grijp dadelijk naar Akker'» Kloosterbal- aem, welke tot diep ln de weefsels doordringt, de pijn stilt, ophoo- pende ziektestoffen doet verdwij nen, snel en grondig verlicht.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 10