Fordvrachlaulo Lme 6-persooDs auto F.N. Woning SPORT. TE KOOP: te huur gevaagd. interessante opdracht, een optreden, dat jet best kan worden vergeleken met het werk van den kwajongen, die achteloos inet een teerkwast een kunstwerk be vuilt. De heer Pullens stak zijn licht op bij anderen! Er zijn dus achterbaksen, die nog wel onder het mom van liefde voor de kunst leiding geven aan dit minder waardig gedoe en den heer Pullens ge bruiken om te speculeeren op de on kunde van het publiek; zij doen dit ech ter op een al te opvallende wijze! Hen jou ik willen toeroepenGij geniepigen, wat baat het u, met de eene hand monu menten te onthullen voor overleden kun stenaars, wanneer de andere hand wordt besmeurd door, „en nog wel vanuit een hinderlaag", met modder te smijten naar de levende kunstenaars!! Of het zoo eenvoudig is door te drin gen in den geest, die het ware kunst werk bezielt! Mevr. H. Kröller-Müller, die zoo ont zaglijk veel heeft bijgedragen tot de waadeering van het werk van Vincent van Goch, en de meest complete verza meling van het werk van dezen schilder bezit, schrijft in haar bekend en zeer geprezen werk „Beschouwingen over problemen in de ontwikkeling der mo derne schilderkunst", wanneer ze daar in gewag maakt van het overgaan van een schilder naar de bouwkunst: Ont houdt er alleen maar van, dat wezenlijke bouwkunst het voornaamste terrein vooi zielsuitingen ij, het terrein waar de strijd van het subject met het object uit gevochten dient te worden met hef re sultaat, dat het subject (dat is de beziel de mensch) de overwinning behaalt Zonder dit,nooit grocfe of ideale ar chitectuur. Na het optreden van den heer Pullens is het me wel zeer duidelijk geworden, hoe gewenscht het kan zijn, dat vergade ringen van den Gemeenteraad met ge sloten deuren worden gehouden. Dankend voor de opname. TH. VAN DELFT Herv. Kerk alhfer, werden de aftreden den, de heeren C van Heljst en G Janson Fzn. herkozen. De gehouden collecte voor de verwarming in de Geref. Kerk alhier gehouden bracht circa f 40 op, DRUNEN. Op Dinsdag 2 Dec. a.s. zal in de zaal der Meisjes-Congregatie een groote vergadering worden gehou den voor de leden der R. K. Werklie- denvereeniging, alwaar zeer belangrij ke punten te bespreken zijn. Het is gewenscht dat alle leden tegenwoor dig zijn. Als spreker zal optreden den heer Hoogers, Kringpropagandist, uit 'sBosch. Aanvang 7 uur. Onderwerp: Sociale wetgeving. Bij de aanbesteding van 'n woon huis voor rekening van J. Kuijs werd ingeschreven als volgt: H. Jehoel, Drunen 3854; J. Groffe, Haarsteeg 3758; P. Veldman, Dru nen 3575; F. Fressen Drunen ƒ3520; fiebr. Jehoel en Schapendonk ƒ3500; L. Kooien Nieuwkuijk 3435; J. Koo ien, Waalwijk (voorm. Baardwijk) 13420G. Kramer, Genderen 3385 I. v. Velo, Haarsteeg 3340. ELSHOUT. Op Donderdag 27 Nov. zal des avonds om 7 uur in de zaal der Jonges-Congregatie een propaganda vergadering worden gehouden voor de leden van de Fabrieksarbeidersbond waarbij ook ongeorganiseerden wor den uitgenoodigt tegenwoordig te ijn. Als spreker zzal optreden den heer Mulders uit Vught, lid van het Hoofd bestuur van den Fabrieksarbeiders- bond St. Willebrordus. NIEUWKUIJK. Zondagavond gaf onze harmonie „De Eendracht" in Ca fé Klerkx haar eerste winteruitvoe ring. De ruime zaal was flink bezet. Onder bekwame leiding van den heer F. Horiët werden de muzieknum fliers zeer verdienstelijk ten gehoore gebracht en getuigden van steeds toe- lemenden bloei. De clou van dezen avond was ech te' wel het voor deze uitvoering ge flgageerde duo Klijn uit Tilburg. Zij wisten het publiek met hun kod dige en dramatische voordrachten «t te houden. Na elk nummer had 'ffl ze dan ook een welverdiend ap- laus in ontvangst te nemen. Hun spel as dan ook schitterend. Het was voor velen een genoeglijken 'Vond en voor onze harmonie een "ooi succes. Alhier is mond- en klauwzeer -«gebroken op den stal van A. van Wel. Maatregelen tegen uitbreiding genomen. Door het Armbestuur alhier werd «loten de huur van de landerijen *t 10 te verlagen. Een maatregel die door onze boe in dezen tijd ten zeerste zal wor tel toegejuicht. Bij de firma Van Mol-Pauwels 'ei'ri in den nacht van Maandag op 'insdag ingebroken. Naar we verne- len zijn de dieven aan de achterzijde ,n het pakhuis binnengekomen door raam dat eerst vernield werd. "et is moeilijk vast te stellen wat 1 hoeveel er juist ontvreemd is. Ze- lr is echter dat er een hoeveelheid ank en suikerwerk gestolen is ter •arde van ruim, 60. JPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Donderdagavond half acht hoopt w de Chr. Oranjevereeniging „Het yoedig Snoer" te Sprang-Capelle. Ned. Herv. Kerk te Sprang op treden Ds. J. Fokkema, met hel 'üerwerp: „De vaandels op." r 'n het vorig nummer werd van Pere zijde medegedeeld, dat de heer 1'Molegraaf had bedankt ais Voor- van de Chr. Gemengde Zang— Leniging „Excelsior" alhier, voorzitter is echter dhr. J. Werther. heer Molegraaf was 2e Voorzitter, "lens plaats thans is gekozen de m' van Dongen. Tot Commissaris Hens plaats is gekozen de heer tiuVan dongen en 'n de vacature «aan door het bedanken van dhr. Qe Bie is gekozen dhr. G. Versteeg. de j.l. Vrijdag gehouden ver- H voor Notabelen bfl. de Ned. J.l, Zondag werd in de Geref Kerk alhier in de collecte een gift onder letter NN ontvangen groot f 100.— Bij de j.l Maandagavond ge houden verkiezing voor ouderlingen en diakenen bij de Ned. Herv Kerk alhier werden tot ouderling herkozen de heeren Adr. Janson en C. B. Tim. i merraans. Tot diakenen werden herkozen de heeren G Janson Fzn. en C B Tim j mermans, In de vacature G. Vos werd tot diaken gekozen dhr. j Vos Mzn. 1 CAPELLE. Vorige week Donderdag I 20 dezer gaf de Gemengde Zang— vereeniging „'t Rozenknopje" in het Stationskotfichuis van den heer L F. van Dongen voor donateurs en ge- introduceerden haar lewinteruitvoering, die uitstekend geslaagd mag worden genoemd. Jammer dat het aantal belangstellenden niet wat grocter was, want de zangvereeniging heeft dezen avond voor de zooveelste maal getoond, dat haar uitvoeringen op een hoog peil staan. De weersgesteldheid zal op dit minder drukke bezoek wel zijn invloed gehad hebben. Ongeveer half acht opend, bij afwezigheid van den voorzitter den heer W. G. Trtff rs.de 2e voorzitter de heer A M. Verheijden de uitvoering, waarna de heer J. Michael de zangvereeniging namens 't muziekgezelschap .Kunst na Arbeid" in weigekozen woorden complimen teerde met haar 20jarig bestaan en haar namens de muziekvereeniging een prachtige bloemenmand aanbood, lu hartelijke bewoordingen dankte de heer A. M. Verheijden den voorzitter van het muziekgezelschap voor deze onverwachte attentie. Hierna werd onder leiding van den directeur, den heer N. Snljers uit Raamsdonksveer, begonnen met de afwerking van het met zorg samengestelde programma. Ooor het koor werden o.m uitgevoerd Gebed", Largo van Handel, .Kindje van Armoe" van B. Diamant, „Brutds- koor uit Lohengrin" van R Wagner en .Aan den schoonen blauwen Donau" van Joh. Straus. Ook de beide duetten, gezongen door de dames J. H. en A Cové. alsmede de baritonsolo van den heer j v.Bremen, verdienen allen lof Het komische gedeelte werd ver zorgd door eenige dames en heeren werkende leden. Voor de pauze werd opgevoerd „Papa gaf permissie", blij spel in één bedrijf, terwijl na de pauze een tweetal voordrach'en voor het voetlicht werden gebracht. Meermalen werden hierbij de lachspieren der oezoekers danig op de proef gesteld, zoodat dit komische gedeelte een aangename afwisseling bracht. Onge veer half twaalf was het programma afgewerkt, waarna bij monde van den vice—president, directeur en werkende leden werden bedankt voor hetgeen zij dezen avond gepresteerd hadden, waarna het publiek, onder een flinke regenbui, voldaan over het dezen avond genotene, huiswaarts keerde. Onze vroegere predikant, Ds. J. H. Paddenburg, thans predikant bij de Ned Herv, Gemeente te Elspeet, hoopt a s Woensdag 26 dezer zijn 25—jarig ambtsjubileum te vieren Ongetwijfeld zullen velen uit onze gemeente hun vroegeren herder dien dag van hun schriftelijke belangstelling doen blijken. Ds. A v. Willigen alhier heeft een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gemeente te Vinkenveen. Het aantal sollicitanten naar de vacante betrekking van onderwijzeres aan de Chr. School a. d. Loonschendijk bedraagt 7. De benoeming zal eerst daags plaats hebben. Bij de gehouden verkiezing van leden van den kerkeraad der Geref. Kerk alhier is tot ouderling gekozen de heer W. v Drongelen en tot diaken de heer A. Metzke. Ter gelegenheid van het 10—jarig bestaan van het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" is door den direc teur. den heer A Christ, een jubileum marsch gecomponeerd, welke de ver eeniging ihans in studie heeft. Vorige week ontstond bij den heer B. J. V, te Vrijh.Capeile een begin van brand in den schoorsteen Gelukkig werd dit tijdig ontdekt en door het kranig optreden der bewoners erger voorkomen. Een der nachten van de vorige week is in de haven alhier een met pulp geladen schip gezonken. Na bij laag water gelost te zijn is het leeg gepompt en gelicht. Onder leiding van Ds A. van Willigen zal de Ned. Herv. Knapen vereeniging alhier in de consistorie kamer der Herv Kerk a s. Donderdag avond 7 uur haar jaarvergadering houden. Na de jaarverslagen zullen inleidingen worden gehouden, afge wisseld door voordrachten. De gewone jaarlijksche club— tentoonstelling van de postduiven— vereeniging „De Luchtvaart" alhier en de Kaatsheuvelsche postduivenvereen. De Getrouwe Duif" zal dit jaar gehouden worden gedurende de beide Kerstdagen in het calé van mej de Wed. A. v. d. Haart. Was het water in den buiten- polder vorige week reeds zoover DIAMANTEN HUWELIJKSFEEST. Portret-foto van het echtpaar M. Waarts, aan den Winterdijk te Gape lie (N.B.), dat heden het zestig-jarig huwelijksfeest herdenkt. Wij wenschen de krasse echtelieden op dezen dag veel vreugde en een hartelijk proficiat. gevallen, dat Zaterdag het verkeer naar en van het Land van Altena ongehinderd kon plaats hebben, thans staat er weer zooveel te meer. Na den krachtiger: storm in den nacht van Zaterdag op Zondag werd het water in de Capelsche en Labbegatsche haven, alsmede in het Oude Maasje zoo hoog opgestuwd, dat het Zondag morgen bij vloed met kracht over de kaden heen den polder instroomde en in één lij den polder in een binnenzee herschiep. Veerpad en Kerksteeg staan dus andermaal diep onder water, zoo dat de verbinding naar en van het over den Nieuwen Maasmond gelegen gedeelte onzer provincie voor het groot—verkeer van hieruit totaal is gestremd. Voor de velen die dagelijks met hun rijen voertuigen van dezen weg gebruik moeten maken een groot ongerief, daar zij nu noodgedwongen over Keizersveer of over Heusden moeten. Bij verschillende menschen in de Kom aan den Noordkant van den weg staat het water reeds in de schuur, terwijl het Zondagavond in de woning van A v. T aan het Kerkeind in de keuken kwam. Gelukkig dat het weer Zondagavond wat kalmer geworden was anders had een'groot deel van het Kerkeind en de Grootestraat blank gestaan. Aan de scheiding van den Winterdijk en Kom had men dan ook al uit voorzorg in de kade een water- schoetïng aangebracht. Ook in den binnenpolder wordt den waterstand, vooral na den geweldigen regenval der laatste dagen, bedenkelijk hoog Dezer dagen werden een drietal prachtige Havanna-konijnen ontvreemd ten nadeele van P. v. d. S alhier. Van de daders tot op heden geen spoor. Ds. A. v Willigen is vanaf heden belast met de leiding van de plaatselijke vereeniging „De macht van het kleine", zoodat de daarvoor werkzaam zijnde collectanten het ingezamelde bij Z.Eerw. moeten afdragen CAPELLE. Ds. v. Arkel, Geref. Pre dikant te Utrecht, welke als eerste spreker was aangepakt voor het alhier opgerichte comné voor Chr. Winter lezingen, heeft deze uitnoodiging aan vaard. Voor den Gemeenteraad zette de heer van Engelen van de Maatschappij Wegenbouw uit Utrecht plannen uiteen voor een geheel nieuw wegennet in onze gemeente. De landbouwer P. geraakte door het overstroomende water op het veer pad zoodanig van den beganen grond, dat hij door in zijn omgeving ver- keerende personen moest worden gered. Men deelt ons mede, dat Ds. A. v. Willigen zich bereid verklaard heeft om op de herdenkingsaankomsl van het 10-jarig bestaan van den Chr. Besturenbond op Dinsdag 9 Dec. a.s. het slotwoord, te spreken. Door het bestuur zijn tevens de Kerkeraden en de Jongelingsvereenigingen uitgenoodigd deze herdenkingssamenkomst bij te wonen. Lankhaar, Commissaris. Tot Directeur werd aangesteld de heer J. L. van Kempen, Hoofd der Chr. Bij oudere School te Waalwijk. A.s. Zondag 30 November zal in de concertzaal van den heer H. van Iersel een uitvoering worden gegeven door de Rederijkerskamer „Geestbe schaving" uit Oosterhout. Opgevoerd zal worden het tooneelspel in drie be drijven „The Butler" door J. Fabri- cius. LOON-OP-ZAND. Zaterdag j.l. werd in het café van den heer Aartsen al hier de nieuwe zaal geopend, gebouwd voor de Liedertafel „Echo der Dui nen" alhier, 't Was een recht feeste lijke opening. De ruime nieuwe zaal, frisch beschilderd, helder gewit, met guirlandes behangen, gaf een feeste- lijken indruk. Ten vijf uur in den na middag liep èn café èn zaal vol volk. Na een hartelijk welkomstwoord van den voorzitter der Liedertafel, den heer Chr. Maas, industrieel alhier, werd 't woord gegeven aan onzen Ed. Achtb. heer Burgemeester J. L. van Besouw, die opnieuw toonde mede te leven in 't leven zijner gemeentenaren. Hij hield 'n keurige, warme openings rede, den weldadigen invloed van mu ziek en zang op het volksleven. Ook onze beide harmonieën waren tegenwoordig en voerden enkele keu rige nummers uit. Dat de feestvieren de zangvereeniging zich op zijn best liet kennen spreekt wel vanzelf. Zij liet o.a. hooren „Cecilia" van Schelle- kens en „Omhoog" van Heinze, welke nummers met gloed werden gezongen. Het was een hoogst gezellige avond, één van zulke die jaren in 't geheugen blijven. Eerst laat ging men vaneen. VOETBAL. JULIANA. SPRANG. Dinsdagavond had een fietser op den weg van Sprang naar Waalwijk het ongeluk tegen een los- loopende koe te fietsen, waardoor hij vfel en een wond aan zijn hoofd op liep, welke gehecht moest worden. WASPIK. Zaterdag en Zondag j.l. werd door de Tooneelvereeniging O. B. K., onderafdeeling van de R. K. Werkliedenvereeniging „St. Joseph", in het patronaatsgebouw een uitvoe ring gegeven, waarbij werd opgevoerd het drama in drie bedrijven „Carran- sa". Zooals gewoonlijk werd er goed spel geleverd. J.l. Maandag werd alhier opgericht een Chr. Zangvereeniging „Oefening Kweeekt Kunst". Het bestuur is sa mengesteld uit de heeren J. Dubbel man, Hoofd der Chr. Bijz. School al hier, Voorzitter; J. A. Ruijtenberg, Vi ce-Vooritter; J. van den Broek, Secre taris; A. Kerst, Penningmeester en A. Zondag j I. speelde Juliana een com petitiewedstrijd tegen Oosterhout op het terrein te Oosterhout welke eindigde met een 3—2 overwinning voor Juliana. Juliana heeft invaller voor den rechts half. Door beide partijen wordt direct flink aangepakt en zijn beide doelen om beurten in gevaar. Na 10 minuten spelen weet bij een julianaaanval de linksbinnen te doelpunten. Oosterhout komt nu ook enkele malen gevaarlijk opzetten, maar de juliana keeper is weder in goeden vorm. Na enkele minuten weet Oosterhout met een on houdbaar schot de partijen op gelijken voet te brengen. Juliana komt weer meer in den aanval, waarbij de links binnen den stand op 2—1 brengt. Als bij een aanval op het Juliana doel een achterspeler te lang wacht met weg werken maakt Oosterhout weder gelijk met welke stand rust aanbreekt. Na rust is Juliana het meest in den aanval maar de verdediging van Ooster hout is in schitterenden vorm, vooral hun keeper weet verschillende mooie scholen te stoppen. Een hard schot van de Juliana centervoor waaruit een doelpunt wordt verwacht, springt bui ten bereik van den keeper van den doelpaal weder het veld in. Als nog 20 minuten is te spelen, komt de Juliana voorhoede opzetten, de center voor schiet op doel, de keeper weet nog te stoppen maar de terugsprin- gende bal wordt door den rechtsbinnen In een doelpunt omgezet, waarmede juliana de leiding neemt. Oosterhout zet er nog alles op om gelijk te maken, maar verandering komt niet meer in den stand en heeft Juliana weder een zware uitwedstrijd gewonnen. Hoewel het spel van Juliana nog niet zoo goed was als in de laatste wedstrijden, waaraan de lang gedwon gen rust geen goed zal hebben gedaan, zien wij toch de komende wedstrijden met gerustheid tegemoet. Uitslagen vau Zondag. K. N. V. B. HET ZUIDEN. Ie klasse. Willem II-PSV 1-6 2e klasse A. MEVO-TSC 2-3 Dongen Zeelandia 2 1 2e klasse B. VVV—Helmond 4 3 Roermond—VOS 3-0 GEMENGD NIEUWS. Ougeluk met een scheepsmotor te Dordrecht. Zondagmorgen heeft aan de Mer— wekade te Dordrecht, een ernstig ongeluk plaats gehad. Zaterdag was daar aangekomen de motorvrachtboot Koopvaart 27, van Rotterdam op weg naar Vechel. De 25—jarige schipper H. van W. van Rotterdam had 's avonds met zijn vrouw en zijn knecht het schip ver laten om den nacht in Rotterdam door te brengen. Tegen half acht Zondag morgen kwamen zij uit Rotteraam terug, wegens het hooge water bleef de vrouw op den wal achterde schipper en zijn knecht begaven zich aan boord. Hier wilde de eerste den motor op gang brengen, waarbij bleek, dat niet voldoende lucht in den cy linder aanwezig was. Hij nam toen, zooals later gebieken is, een tot de lading behoorenden cylinder met zuurstof en sloot dien aan op den iuchtkelel. Onmiddellijk volgde een hevige ontploffing, die in een groot gedeelte van de stad werd gehoord. Stukken ijzer vlogen door de lucht en de schipper lag met een afgerukt been op het schip. De te hulp geroepen artsen beschouwden den toestand van den schipper terstond als hopeloos. Kort na het gebeurde is hij dan ook overleden. Het lijk is door de zorgen van den geneeskundigen dienst naar het gemeentelijk ziekenhuis overge bracht. De knecht kreeg slechts on— beteekenende verwondingen. Het schip werd vrij ernstig beschadigd. Motor—zeilschip vergaan Er is een roeiboot aangedreven, die, naar thans gebieken is, behoort aan het vermiste motor-zeilschip „Stral- sund". Dit vaartuig heeft op 8 Nov. een Engelsche haven verlaten en zijn plaats van bestemming, Gothenburg, niet bereist. Men neemt derhalve aan, dat de „Stralsund" tijdens de hevige Noord zeestormen met alle 13 opvarenden is vergaan. Poolsch dorp door brand vernield. Meer dan 2000 personen zijn dak loos geworden, doordat een brand het plaatje Olszary aan de Poolsch Rus sische grens heeft verwoest. Door het Roode Kruis wordt hulp aan de dak- loozen verleend. Men gelooft, dat de brand aan opzet te wijten is. ADVERTENTIëN. JAN SPEEKENBRiNK en MARIE SPEEKENBRINK- WlNGELS geven met vreugde kennis van de geboorte van hun dochter LI E S J E- Waalwijk. 24 Nov. '30. 45591 In plaats van kaarten. GEBOREN: Sijke #driana dochter van G. A. RUIJTENBERG en S. A. RUJJTENBERG-Nelemans Waspik. 22 November 1930. Voor de veie bewijzen van deelneming ontvangen bij het overlijden van ons innig geliefd dochtertje en zusje MARIET JE betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam J. C. KOOLS—Viguurs. Waalwijk. Nov. '30. 454'9 Sept. 1929, Dec. 19^9 Billijk, ook op huurkoopcon dities. Te bevragen; N.V. ZUID- NED. CRED1ETMAATSCHAPPIJ, Pr. Hendrikstr. 53 54, Raams- DONKSVEER 45523 2 a 3 kamers met keuken. Prijsopgave onder No. der advertentie aan het Bureau v d-

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 3