Nieuws uil Kaatsheuvel I GEMEENTERAAD. li a! I* door ambtsbezigheden is onze geachte voorzitter verhinderd dezen avond te openen, zoodat mij de eer te beurt valt zijn plaats als zoodanig te ver vullen en roep ik u allen een hartelijk welkom toe. Als ik in de zaal zie, kan ik tot groot genoegen constateeren dat de opkomst groot is en daaruit con- cludeeien, dat gij allen ons werk op pi ijs stelt en dank u allen voor de samenwerking. Vooral zeg Ik u harte lijk dank voor uwe finantteele bijdrage en wanneer u steeds onze harmonie blijft steunen zal succes niet uitblijven. Nadat de harmonie eentge nummers ten gchoore had gebracht, onder lei ding van haar directeur de heer N. Snijers, welke zeer verdienstelijk wer den uitgevoerd, was de beurt aan de heeren Corneitssen en Boeren. Deze wisten dadelijk met hun kluchtige lleojes de stemming er ln te brengen. Na de pauze welke werd aangevuld met vroolijk strijkmuzick vogoe het verdere gedeelte van het programma, waarin genoemde humoristen het publiek geducht hebben laten lachen, üe harmonie Dracht daarna ook nog eenige nummers ten gehoore. De Solisten van dezen avond, waarbij wij zeker niet mogen onvermeld lattn dc kleine saxaphonist, oogsten een uit bundig succes. Nog moeten wij vermelden, dat ook voor een groot gedeelte het welslagen van deze uitvoeitng te danken is aan de vroolijke Bonzo Band welke gedurende den geheeien avond de stemming et wist in te houden. Rcsumeerende kunnen wij besluiten, dat de harmonie „de Eendracht" met de humoristen Comehssen en Boeren een zeer goed geslaagde uitvoering heeft gegeven en aan allen aanwezigen een recht genoeglijken avond heelt verschaft. Bij gelegenheid van het deze week door het Parochiaal Zangkoor gehouden St. Ceciliafeest legden drie aspirantleden met goed gevolg het eyamen voor koorzanger af. Als zoo danig werden toegelaten de heeren Adr. Nollen, H. van Strien Hzn. en R van Strien Jzn. Doordat de as van een autobus brak, was de chauffeur het stüurraci niet meer meester, en kwam de bus in botsing met het ijzeren hek voor de R.K. Kerk. Het voorste gedeelte van de auto werd nog al beschadigd en het hek werd geheel ingedrukt. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. 19587 19975 18690 ƒ21129 19950 20985 18850 ƒ23900 20885 NIEUWS UIT HEUSDEN. Op de voordracht voor een leer kracht aan de Openbare School zijn geplaatst de heeren Range (Gorcum en Raadsveld (Oosterbeek) en de dames Lamark (Meteren) en Uitten— broek (Zaltbommel). Door de Winkeliersvereenigine zijn voor de a s Winkelweek van 27 Nov. tot 6 Oec. beschikbaar gesteld een piijs van f 50 en een van f 25 en bovendien nog een door de 46 deelnemende winkeliers. De raad komt in openbare ver gadering bijeen op 28 Nov. e.k. Aan de orde komen o a.Benoeming van een onderwijzer(es) aan de Openbare school; verzoekschrift van 't comité van Actie in zake het tot stand komer van wegen voor snelve.keer in het Land van Heusden en Altena om subsidievoorstel van B. en W. tot het aangaan eener overeenkomst met den N. Br. Chr. Boerenbond inzake vernietiging van afgekeurd vee en vleesch. Uitslag 6e ronde damwedstrljd bij V. D. Ie klasse. De Graag-Pellekaan 2 0 B x—de Joode 0 2. Eindstand A. de Graag 8 punten. Joh. Pellekaan 7 p., C. de Joode 6 p. en C. B=>x 3 p. De Graag won dus den kam pioenstitel. KI. 2 a. (7e ronde) Deurloo— Stuijmers afgebroken. KI. 2 b (6e ronde van der Pol Schreuder 2—0 Woensdag hield het „Groene Kruis" in Hotel Concordia een algem ledenvergadering. Uitgebracht werd door de secretaresse het j tarverslag, terwijl zij als penningmeesteresse ook rekening en verantwoording deed over haar beheer der gelden van 't Groene Kruis en de Tuberculosebestrijding. Bij het nazien der bescheiden bleek, dat alles in orde was. De aftredende bestuursleden de Heeren J. v. d. Pol (Oud—Heusden) en J. v. Laarhoven werden herkozen. Hierna had de vertooning plaats der tuberculose film „Achter de wolken schijnt de zon", die door allen aan dachtig gevolgd werd. Hoewel er nog eenige was is in de Maas, rekent men toch. dat be houdens onvoorziene omstandigheden de val nabij is. zoodat men spoedig hoopt van deu overlast van het water bevrijd te zijn. Kaatsheuvel, 27 Nov. '30. Geslaagd. Voor verkorten Militairen dienst plicht zijn heden alhier geslaagd de heeren Kranen veld, van Nunen, Roes- tenberg, Oerlemans en van Wezel. Aanbesteding. Heden had ten overstaan van het R.K. Kerkbestuur St. Leonardus te Berkdijk de aanbesteding plaats van een R.K. Jongenspatronaat aldaar. Architect de heer A. J. Prins. Ingeschreven werd als volgt: fa. v. Laarhoven, Raamsdonksveer 22672 J. Couwenberg, Tilburg ƒ27490 fa. Vermeer, Loon-op-Zand 21500 Fa. v. d. Heuvel, Vught A. de Graauw, Waspik A. Roovers, Waspik fa. de Bont, Nieuwkuijk C. Mutsaers, Loon-op-Zand Gebrs. v. d. Ven, K.'heuvel fa. Luxemburg, Kaatsheuvel ƒ20785 fa. Brekelmans, Kaatsheuvel 20767 fa. Ruts, Tilburg ƒ22760 fa. Stalpers, Loon-op-Zand 19965 fa. Smulders, Hilvarenbeek 21988 fa. de Graauw, Waspik fa. Boekhorst, Tilburg fa. Lodewikus, R'veer fa. v. d. Hoven, Kaatsheuvel 20770 fa. v. Oosterhout, Tilburg 22300 fa. Baeten, Waspik ƒ18350 Gunning volgens bestek. Drukkerij. De nieuwe drukkery der fa. A. van der Wee-Cools alhier zal Maandag 1 December in werking treden. Waar dit nieuwe bedrijf is inge richt met de allernieuwste machines, zetmateriaal enz., twijfelen wy niet of dit nieuwe Kaatsheuvelsche bedrijf zal aller steun hebben, wat wij de energieke fa. gaarne toewenschen. Bel Canto Concert. Als eerste uitzend-concert krijgen we Zaterdagavond een uitvoering van de zangvereeniging Bel Canto te hoo- ren van 79 u. n.m. Bel Canto zingt o.m. „Landerkennung" van Ed. Grieg, en „Er was ereis" van C. v. d. Linden. Beide nummers met Pianobegeleiding van den heer Jos. v. Amelsfoort. Ver der „Ecce quomodo monitur" van Handel; de „Biergalop" van v. Pae- schen en nog meerdere a capella wer ken van beteekenis. De heeren Woo ning en Kamp zullen het luisterend publiek laten genieten van een paar mooie solowerken. Ter afwisseling zullen gramafoonplaten worden uit gezonden. Na het concert treedt het duo Klijn in de zaal op, waar de „kleintjes" steeds volle zalen trekken, zal het er ook bij v. Dun Zaterdagavond wel druk loopen. Lichtweek 1930. Hedenavond om 7 uur had de ope ning van de Lichtweek 1930 plaats. Een mooie Novemberdag in ons re genachtig 1930 najaar. Een dreigende lucht toen omstreeks 7 uur de opening der Lichtweek zou plaats hebben. Het bleef nog altyd by dreigen. Een enkel regenbuitje maakt ons tegenwoordig niet bang. Een ongekende drukte vult tegen 7 uur de straten. Vooral rondom het Gemeentehuis staan duizenden in afwachting van de dingen die komen zullen. Als goed 7 uur de Zangvereeniging Bel Canto een nummer gezongen heeft, spreekt de Voorzitter der Lichtcommissie, de heer M. A. van der Wee, de volgende rede uit: Wanneer wy zoo aanstonds van de donkerte in het licht worden geplaatst dan zal in den wijden omtrek over Kaatsheuvel als de lichtende plaats worden gesproken. En wanneer de muziek daarbij haar welluidende to nen zal doen hooren, dan zal die wy- de omtrek ook vernemen, dat Kaats heuvel opnieuw iets heeft gepresteerd om van zyn bloeiend leven te doen blyken. Met dezen opzet als inleiding, heeft' het bestuur van Kaatsheuvels Belang in samenwerking met de Winkeliers- vereeniging, zich bij herhaling opge- j maakt om deze Lichtweek te organi- seeren. Wij hebben dit gedaan om de ontwikkeling te toonen die onze plaats voortdurend ondergaat, we hebben dat ook gedaan om te doen blijken hoe onze industrie en onze handel, hoe onze nijverheid en onze winkelstand in deze ontwikkeling deelt. En bij dit alles past zich ons Gemeentebestuur zoo ten volle aan, l dat de diverse belangen weet op te vangen om daarop zijnen arbeid tot vooruitgang van onze plaats te bou wen. Hoe anders dan ook, dan dat ook thans weder met graagte de gevraag de medewerking werd gegeven om deze lichtweek te doen slagen. Daarvoor mag aan ons Gemeente- bestuur en aan onzen Gemeenteraad gaarne den dank worden gebracht, welke deze Colleges voor hun gewaar deerde beslissing zoo ten volte ver- i ïenen. Aan deze medewerking sluit ziek verder, in het belang onzer plaats, zoo aangenaam aan, de gemoedelijke samenwerking welke wij met onzt muziekgezelschappen en onze zang- vereen. hebben en die zich evenals vroeger ook thans weer gaarne bereid hebben verklaard om deze lichtweek met hunne welluidende tonen op te vroolyken. Aan den bijzonderen dank, welke zij daarvoor verdienen zou ik voor onze toehoorders het verzoek willen verbinden om hun als weder- dank daarvoor Uw finantieelen en Uw moreelen steun te verleenen. Niet in het minst zal daardoor wor den bereikt, dat die steun zal worden omgezet in klinkende en muzikale munt, ten genoege van U allen, tot opluistering onzer lichtweek en vooi onze winkeliers ook tot 't welslagen van de daaraan verbonden reclame- dagen. Met den wensch, dat deze lichtweek bevorderlijk moge zijn aan de belangen van onze plaats, van I onze winkeliers en van U allen, geef ik gaarne het woord aan onzen Edel- 1 Achtbaren Heer Burgemeester om de illuminatie- en reclameweek te ope nen. Onmiddellijk daarna opent de Wel EdelAchtbare Heer Burgemeester J. L. van Besouw de Lichtweek 1930 met de volgende rede, die evenals 't zangnummer van Bel Canto en de speech van den heer M. A. van der Wee door de „Stem van den Reus" door de geheele plaats werd uitge zonden. Zijn Edelachtbare sprak: Gaarne voldoe ik aan het tot my gericht verzoek om deze lichtweek te openen. Evenals het vorig jaar gaat de sym pathie van het Gemeentebestuur naar deze lichtreclame uit, in het volle be sef, dat daaraan voor de plaats bij zondere belangen verbonden zijn. Niet alleen toch zal deze lichtweek zijn bijzondere aantrekking voor de buitenwereld hebben, waardoor Kaatsheuvel in het welverdiende tee- ken van een gunstige belangstelling komt te staan, maar bovendien ook zal de reclame haar cachet drukken op de ontwikkeling welke de plaats op zoo menig gebied te zien geeft. Bij herhaling wordt ook hier we derom getoond, wat samenwerking vermag. Door deze samenwerking toch is l ier een grootsch opgezette lichtweek tot stand gebracht, welke in den bui ten niet zal nalaten om tot een gun stige beoordeeling van onze plaats te komen. Daarin is meer speciaal het groot belang voor onze plaats gelegen. Daarbij passen zich meer in hel bijzonder de reclamedagen aan welke onze Winkeliersvereeniging aan deze lichtweek heeft verbonden. Daardoor geeft onze winkelstand, zooals hij ook in het verleden heeft gedaan, blijk van zijn vermogen om in den strijd van het winkelleven, aan de concurrentie het hoofd te kun nen bieden, maar tevens ook van zyn willen om door een krachtige en voortwarende actie zijn zaken tot steeds grootere ontplooiing te bren- gen. Wanneer daarin voor de gemeente niet minder een groot belang gelegen is, dan durf ik vertrouwen, dat de winkeliers in hun actie ten volle mo gen slagen, en dat zy van deze recla medagen de vruchten mogen oogsten, welke zij voor deze week zoo weelde rig gezaaid hebben. En met dat slagen zal ook het wel slagen der lichtweek samengaan ten belange naar ik hoop van onze plaats en van de deelnemende winkeliers in het bijzonder. En hiermede wil ik deze lichtweek openen. Terwijl de luidsprekers het Wil helmus door de gemeente deden gal men, werd in de Raadszaal der ge meente de eerewijn gepresenteerd, waarna onze beide Muziekkorpsen Euphonia en Apollo onder leiding van den heer P. B. Bisselink zijn be kende feestmarsch „Groet aan Kaats heuvel" deden weerklinken. Onder de opwekkende tonen der beide muziekkorpsen werd daarna 'n rondwandeling gemaakt door de feeëriek verlichte straten en een groet gebracht by de Eerw. Paters van het Missiehuis St. Antonius in de Hoofdstraat. De drukte die in de straten heersch- te, was ongekend. De gem. en ryks- politie zorgde uitstekend voor de goe de orde. Dat ook de verschillende café's en zalen die voor deze gelegenheid bij zondere attracties geëngageerd had den, het zeer druk hadden, laat zich begrijpen. Wat de Kaatsheuvelsche Licht week op gebied van pakkende licht reclame en interessante winkelrecla me presteert, kan ieder bezoeker con stateeren en zullen we in het volgend nummer nader bespreken. Auto-ongeluk. Hedenmiddag circa 2 uur heeft al hier op den provincialen weg een ern stig auto-ongeluk plaats gehad. Een zekere K. uit Rabos (België), kwam met zijn auto in volle vaart aangere den en pakte de 62-jarige J. Wijtvliet uit Loon-op-Zand op het voorspat bord. Met zeer zware inwendige verwon dingen werd het slachtoffer een na- bijzynd café binnengedragen, waar spoedig geneeskundige hulp aanwezig was. Omtrent de schuld in dezen wordt door de Koninklijke Marechaussee's alhier een onderzoek ingesteld. Officieel bezoek. Wij vernemen, dat door Z.E. de Commissaris der Koningin in de Pro vincie Noord-Brabant op Maandag 1 December een ambtelijk bezoek aan deze gemeente zal worden gebracht. Voor zooveel noodig zij vermeld, dat door Z.E. bij dit bezoek gelegen heid wordt gegeven voor zoover het gemeentezaken betreft, op audiëntie te komen. Z.E. zal ongeveer 11 u. arriveeren. iljke overtuiging uitgekomen en ver. keer thans in een moeilijke situatie. BERKDIJK. Heden werd namens 't R.K. Kerkbestuur van Berkdijk aan besteed het bouwen van een Parochie huis onder architect Prins. De laag ste inschrijver was de heer Baeten uit Waspik voor de som van ƒ18.350. Bij den grooten schrijfwedstrijd, die onlangs door den cursus „Post- raa" te Rotterdam is uitgeschreven behaalde de jongeheer B. Oosterwaal leerling van dé R.K. Jongensschool van Berkdijk, een prijs, zijnde een mooie matadordoos. Er waren in to taal meer dan 150.000 schrijfproeven ingeleverd. Een mooi succes voor den leerling! Door van repliek te dienen in den Raad. zou ik U de mogelijkheid ontne men U te verweren. En anderzijds komt het my niet gepast voor, over zoo belangiijke gemeentezaken met U in ^en courant van gedachten ie wisselen. Temeer niet, waar mij uit den over spannen en harden toon van Uw in zending biijkt, dat U de aangelegenheid niet meer bezien kunt, los van per soonlijke bijkomstigheden. Het doet my leed. dat U het noodig lordeelde, andere gemeentenaren te oeleedigen over mijn hoofd heen. )aarom en om den overspannen toon /an Uw stuk, ga ik thans Uw booze 'aantyglngen niet weerleggen, maar noodig Ik U in trouwe uit, dat U op eenvoudige wyze Uw verontschuldiging aanbiedt, om 2Óóveel haat en opge wondenheid. Want het zou jammer zyn, dat deze quaestie, die van zuiver on persoonlijken aard dient te zyn, aan. leiding zou moeten worden, dat U !Jw goeden naam veiliezen zoudt. En geloof me, dat Uw laatste uitingswyze waarvan Ik ook nu nogaznneem.dat ze voortgekomen is uit een eeriyke ivertulging) nochtans zóó grof was, dat U zichzelven daarmede diep hebt geblameerd. Een enkel mea culpa is mij echter voldoende om U opnieuw kyaal de hand ie reiken. Hoogachtend, C. W. PULLENS. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Red Geachte Redactie. ln verband met het hoofdartikel in de Echo van het Zuiden van 8 dezer omtrent de door den Burgemeestei opgerichte Oranje-Comiés, zouden wij U gaarne plaatsing willen verzoe ken voor het volgende, waarvoor onzen aeleefden dank. Het valt niet te ont kennen, dat door de animositeit die is gewekt ln den boezem der Vereeniging „Waalwyks Belang" door de wyze van Oprichting, voornamelijk van de Vereeniging „OranjeHuis* in Waal wyk Centrum, deze zich thans vooi een onaangename laak ziet geplaatst. Mogelijk toch mist „Oranje—Huis" door eene ongelukkige omstandigheid, waar het Comiié geheel en al bulten staat, de sympathie van enkele per sonen. Het voorloopige Comilé heeft dan ook lang overwogen of het in deze omstandigheden wel wenschelljk zou zyn, zyn arbeid voort te zeiten, Wij hebben echter gemeend, dat het doel zelf der vereeniging ieders sym pathie overwaard Is en dat wy mei het oog daarop, zonder eenigen schyn van party te willen kiezen in de ge- voeligheden, die by de oprichting onzer Vereeniging zijn gewekt, het belang van Centraal Waalwijk alleen zouden dienen door op den ingeslagen weg voort te gaan. Dit Ujkc ons van des te grootere noodzakeiykheid te zyn geworden, nu in de overige wijken üe daar opge richte Comiiés met aller geestdrift zyn ontvangen, Het zou toch inderdaad niet in het voordeel zyn van Centraal Waalwijk wanneer, nadat het gedurende c.a. 25 jaren is voorgegaan met de viering van Koninginnedag, thans hierin zou moeten achterstaan. Bovendien zal het hoofddoel onzer Vereeniging zyn het organiseeren van kinderfeesten en wy zouden het jam mer vinden indien onze kinderen een feestdag zouden moeten missen, waarop zy reeds jaren achtereen door „Waal wijks Belang" werden vergast. Wij hopen U binnenkort nader met doel en werkwijze onzer Vereeniging in kennis te stellen en vertrouwen gaarne op ieders steun te mogen rekenen. Namens het Voorloopig Comilé „OranjeHuis" J. W. VAN HEESBEEN, voorzitter. Mijnheer de Redacteur. In Uw blad van Woensdag komt een ingezonden stuk voor van den heer Theo van Delft dat my dwinigt tot eenig verweer. Wanneer men dit epistel objectie! beschouwt, dan staat men verbaasd over zooveel verwaandheid en zelf vergoding als hierin wordt ten toon gespreid. De schryver efsqht voor zich alleen het recht op van deskundigheid en reikt allen die er zich naast durven plaatsen het brevet van 2e hands uit. Een loonije lager zingen ware voor hem wel gepast. Hy moge dan voor Waalwijk d0 deskundige zyn, maar hy bedenke, dat de wereld nog grooter is en er op de rest der aarde ook nog deskundigen zouden kunnen wonen. En dan ware de mogeiykheid niet uitgesloten, dat de heer v Delft nog eens moest er» kennen, dat hieronder ook le klasse deskundigen zyn. Een tikje verwaandheid siert den artist, doch wanneer men het er zoo dik oplegt, maakt men zich belachelijk. Uit zijn aanhaling van het rapport der commissie biykt, dat de heer v. Delft niet lezen kan of niet lezen wil. Voor my komt het oordeel der com missie, ontdaan van alle beleefdheids vormen, hierop neer, dat zy de uitvoe ring van het plan Ktyhen ontraadt. Plaats ik daarnaast nog het oordeel van groote mannen uit de bouwwereld, door den schryver bij voorbaat als 2e hands gekwal ficeerd dan hecht ik daaraan meer waarde dan aan zyn ongevraagd advies. Tevens staat voor my en meerdere raadsleden vast, dat de bemoeiingen van den heer v. Delft niet voortsprui ten uit liefde voor de kunst, doch een Mijnheer de Redacteur. Vergun, dat ik op deze plaats een kort woord van antwoord deponeer aan het adres van den heer van Delft. Mijnheer van Delft. Dat U het oirbaar vond, my zoo grievend te bejegenen in dit blad, bedroeft mij, hoofdzakelijk omU zeiven. Ik ben in den Raad voor rayn werke- persooniyke veete als „leidmotlv" hebben. Wanneer deze regelen onder de aan dacht van het publiek zullen komen, dan vertrouw ik, dat de raad reeds in duideiyke taal aan onzen deskundige zal hebben te verstaan gegeven, dal zijne ongevraagde adviezen niet worden gewaardeerd. En de heer Kiynen moge verzuchten „van zulke promotors veilos ons Heer'. Dankend voor de plaatsruimte. J C. L VAN DER GELD. Gemeenteraad Etshout. In de Vrijdagmorgen gehouden raads vergadering dezer Gem. werd de heer H. Vrijhoeven, als plaatsvervanger van den heer Leysten, geïnstalleerd. Verder werd de gemeente—begroo» ting zonder discussie vastgesteld. Besloten werd toe te treden tot de Ver. A.VO. tegen een jaariyksche contributie van f 10— De rekening en Begrooting van het Burg. Armbestuur werden goedgekeurd. Nadat de raad ongeveer een uur in het geheim had vergaderd, werd be sloten tot onderhandsche verpachting van enkele perceelen, tegen f 52,5U en voor den tyd van 5 jaar. Besloten werd, op voorstel aan den heer J Kiynen, de pensioensbydrage van Gemeente-ambtenaren te vermin deren met 3'/»#/o tot 5 Een verzoek van den heer J. w. Peters, brigade comm. den Rijksveid wacht tot het bouwen van een woning werd afgewezen. Verder werd het voorstel van B. en W. tot verbetering der straatverlichting te Eishout aangenomen. (Uitvoerig verslag in ons volgenu nummer). i

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 10