WAT U OP LICHT BESPAART et o „ARGENTA" BETAALT U NIET E'ÉN- MAAR WEL HONDERD MAAL TERUG Brandwonden Kloosterbalsem X ter gelegenheid van haar 5-jarig be staan, een biljarttournooi te organi- seeren. Verschillende ingezetenen be ginnen veel last te krijgen van het hooge water. Bij enkelen staat de kel der reeds geheel onder water, zoodat de winterprovisie, aardappelen en in- maakgroenten in veiligheid moesten worden gebracht. Op vele plaatsen staan ook tuinen en landerijen geheel blank. Benoemd tot onderwijzer aan de Ctir. School alhier, vacature vanTuijl, de heer O. Drost te Utrecht. J.i. Donderdagavond trad als spreker voor de Chr Oranjevereeniging „Het drievoudig snoer* op tn de Ned. Herv. Kerk, den WeiEerw. Heer Ds. j, Fukkema. met het onderwerp „De vaandels op". Spr. opent de bijeenkomst met ie laten zingen Ps 981 en 2. Leest daarna Ps. 20 en 21 (omberijmd) en gaat voor in gebed. Spr. begint zijn rede en zegt dat het wei merkwaardig is, als wij hier dezen November-avond bijeen zijn, alpro- paganda-avond voor ue Chr. Oranje vereeniging. Het was ook November, zegt spr., toen Prins Willem de Ve uit ballingschap van uil Engeland weer ons land werd binnengehaald. Hei was ook in Nov. 19i8 dai de revolutie aan de kim van ons land loerde. Oranje en Nederland zegt spr. zijn nauw aan elkaar verbonden. Qod heett Oranje aan ons Nederland geschonken. Wij behooren, aldus spr., lot het volk met een kostelijke historie. Om het wekken der gemeenschap ts noodtg de vaandels te versterken. Gevoelen wij een gees telijke eenheid, zullen wij dan de stoffelijke eenheid niet willen zegt spr. De psalmdichter zegt: Wij zullen juichen over uw heil en de vaandels opsteken. Gerechtigheid verhoogt een volk, maar de zonae Is een schandvlek der natte. Het is, aldus spr., Prins Willem van Oranje geweest, die zelfs zijn leven gaf voor ons volk Ook in aé historie was het ahijd God, Nederland en Orarje. Wel scheen het in 1795 met de Fransche revolutie of Oianje voor goed uit ons land zou zijn verdwenen. Maar dan ontwaakt de Oranje-geest weer in ons land. Dan wordt Prins Willem de Ve weer met gejuich binnen gehaald. Ik zou, aldus spr., een parallel willen trekken tusschen 1813 en 1918, toen dreigde in 1918 Mr. Tioelsira ln de Kamer der Siaien-Öeneraal met revo lutie. Dan is het naast Oud te danken aan onze christen soldaten, die pas uit den dienst ontslagen, optrekken naar de Residentie stad. in het jaar 1813 wordt Prins Willem binnengehaald, aldus spr. In 1918 wordt de Koningin binnengehaald op het Malieveld. Zooais in 1918, zegt spr., de Sociaal-Democraten handelden, zoo bandelen zij nu ook nog, dat heeft men met de behandeling van de vloot wet weer gemerkt. Slaat een blik naar bet Oosten, zegt spr., daar ziet men de weelde van de revolutie. Wij hebben, aldus spr., in onzen tijd noodig mannen van stavast, die een open oog hebben voor de leiding van ons volk. Vaandelen spreken van strijd. Er is toch ahljd een deel van het volk dat de arbeiders ophitst tegen het kapitalisme. Ons vaandel zwijgt niet, zegt spr. Wij zullen vermelden van den Heere onze God. Wij scharen ons onder het vaandel van het Calvinisme, dat het opschrift draagtGode alleen de eer. Wetst getrouw, zegt spr., aan dat vaandel. Paulus zegtStrijdt den goeden strijd des geloofs, dat strekkc alles tot prijs van Zijn grooten Naam. Hiermede eindigt spr. zijn schitte rende rede. Staande worden twee coupletten van het Wilhelmus gezongen door de aanwezigen. Met het zingen van een Psalmvers en dankgebed wordt deze bijeenkomst gesloten. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. Gem. alhier hoopt a s Zondag des nam. half drie uur op te treden Ds. Ewoldt uit Raamsdonk. Het muziekgezelschap „Kunstna Arbeid* zal a.s. Maandag half acht ter viering van het 10—jarig bestaan der vereenigtng onder leiding van den heer A. Christ in de zaal van den heer L E- v. Dongen alhier een uitvoering Saven. Het muzikale programma wordt geopend met den door den directeur voor deze gelegenheid gecomponeerde iubileummarsch. Voor het komische gedeelte heeft het bestuur zich de Medewerking van het bekende duo Ooffa uit Antwerpen verzekerd. Door de N.V. Waterleidingmij. N.W. Brabant is als erkend installateur aangesteld de heer C. v. Veen alhier. Ds. J. H. Paddenburg te Elspeet, 'enijds predikant bij de Ned. Herv. Uem. te dezer plaatse, heeft voor het j>P hem uitgebracht beroep naar de Ned, Herv. Gem. te Krimpen a/d. Lek bedankt. Het water in den Buitenpolder aan oogzwakte, hoofdpijn, oververmoeidheid, nervositeit Zorgt daarom voor goed licht - Uw oogen, Uw gezondheid zullen U kostbaarder zijn dan een lampje meer. Maar gebruikt vooral Philips„Argenta'' met den ballon van melkwit glas; omdat dit licht - hoe helder ook - zacht is voor de oogenj met den ballon van melkwit glas is dank zij het kalme weer, langzaam zakkende. De verkeersstremming van hieruit met het Land van Altena zai evenwel nog wel eenigen tijd duren, ln den Blnnenpolder blijft de stand stationair. De echtelieden Mathijs Waarts en Antonia Westerveid, wonende aan den Winterdijk alhier, vierden j.l. Woensdag onder zeer vele blijken van belangstelling hun diamanten huwelijks feest. Voor de woning van het jubi- leerend echtpaar was een praentige boog geplaatst en een passende ver siering aangebracht, terwijl van tal van woningen aan het Kerkeind en den Winterdijk het nationale dundoek wapperde. Des morgens werd den oudjes, waarvan de bruid 81 en de bruidegom 84 jaar is en die beiden nog goed gezond en flink zijn, door eenige jonge dames namens velen, die lngeieekend hadden, een couvert met tnnoud aangeboden, terwijl in den loop van den dag talrijken persoonlijk de jubilarissen kwamen gelukwenschen. Ook hadden zij een menigte schrifte lijke felicitaties in ontvangst te nemen, benevens enkele mooie bloemstukken, 's Avonds 8 uur bracht ons muziek gezelschap „Kunst na Arbeid", omstuwd door een groot aantal belangstellenden, den jubilarissen een serenade. De voorzitter der vereeniging, de heer j. Michael, complimenteerde het jubilee rend echtpaar namens ons muziek gezelschap, waarna een kleinzoon van de beide oudjes de muziekvereniging uit naam van zijn grootouders en verdere familie dank bracht voor de gebrachte ovatie. Wij twijfelen er niet aan ot dezen dag zal bij Waarts en zijne echtgenoote in aangename herinnering blijven voortleven en bij de vele geluk wenschen die zij dien dag ontvingen voegen wij gaarne de onze. A.s. Zondag des v.m. half tien en des nam. half drie zal in de Geref. Kerk alhier leestdlenst worden ge houden. Het le elftal der voetbalvereen. „Excelsior* speelt a.s. Zondag voor de le klasse B.V B. tegen W.S C. 111 uit Waalwjjk en het 2e elftal voor de 2e NprVfMIQ en oversPannen> onrustig VCU3 en slapeloos. Men gebruike hiertegen de zenuwstillende en zenuwster kende Mijnhard!*s Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. klasse B.V.B. tegen Kaatsheuvelsche coijs. Onder leiding van Ds. A. van Willigen werd in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk j 1 Donderdag avond 7 uur de 3e jaarvergadering gehouden der Ned. Herv. Knapen- vereeniging Na afhandeling der gewone huishoudelijke aangelegenheden werden enkele inleidingen gehouden, afgewis seld door voordrachten. A.s Zondag des nam 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk ad Loonschen dijk optreden Ds. Mühlnikkel uit Waalwijk. Naar men ons mededeelt is door de bewoners der Rechtvaart en Hooge Zandschel aan heeren Ged. Staten dezer provincie een verzoekschrift ge richt om wegenverbetering. Op Woensdag 3 Dec. e.k. des avonds 7 uur zal voor de |ongelings- vereeniging a/d. Loonschendijk in het kerkgebouw aldaar optreden Ds. D J. de Qraaf uit Ede met het onderwerp „De zenuw zijner kracht". Konden de landbouwers, die koeien wenschten te gaan koopen op markten in het met mond en klauwzeer bezette gebied, totnogtoe ter secretarie vergunningen voor onbepaalden tijd besomen, thans is hierin verandering gekomen en worden zij slechts voor bepaalde marktdagen afgegeven, Naar men ons mededeelt, komen de plannen tot het doen leggen van een geheel nieuw wegennet, in de te houden raadsvergadeiing der volgende week in bespreking. Dinsdagavond j.l. werd de arDeider V. zoodanig door een wiel rijder aangereden, dat hij eenige dagen zijn werkzaamheden niet kan verrichten. De echtgenoote van A. R in de Heistraat had dezer dagen het ongeluk met kokend water haar been ernstig te branden. WASPIK. Woensdag werd door de leden van het parochiaal Zangkoor 't jaarlijkse» St. Ceaciliafeest gevierd. Des morgens werd om half tien in de parochiekerk een plechtige H. Mis opgedragen, waarna de dag verder genoeglijk in het hotel van den Heer H. van Iersel werd doorgebracht. Donderdagmorgen werd in de parochiekerk een H Mis opgedragen voor de zielerust van den Heer D. van Amelsfoort, in leven onderwijzer aan de R K Bijzondere Jongensschool alhier. Het onderwijzend personeel en alle leerlingen der school woonden de H. M s bij. RAAMSDONKSVEER. In het be lang der medische zending uitgaande van de Ger. Kerk alhier trad Woens dagavond op de WeiEerw. Heer Goo- sens, beroepen predikant op Java. Op uitnoodiging van de R.K. Propagandaclub werd door de N.V. Philips' Gloeilampenfabriek Woens dagavond in de zaal van dhr. de Reijer een zeer geslaagde demonstra tie gegeven op Radiogebied. Zeer ze ker mag genoemde club met groote voldoening op dezen eersten ontwik kelingsavond terugzien. Voor de Samenwerkende Zen- dings Vereenigingen werd in de afge- loopen weken 170 ontvangen, waar bij nog komt de ontvangst van inge- veer 30 kalenders. Zaterdag zal de Afdeeling van den Christelijken Nationalen Werk mansbond een ledenvergadering hou den. Woensdag en Donderdag werd alhier een Bazaar gehouden ten bate van een Ziekenhuis der Ger. Zending op Java. OUD-HEUSDEN. Openbare verga dering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 28 November des voor middags 10 uur. Agenda 1. Ingekomen brief van F Leljsten waarbij wordt medegedeeld, dat hij ontslag neemt als lid van den gemeen teraad wegens vertrek naar elders. *ijn pijnlijk en duren lang omdat de huid vernield is. Akker's Kloosterbalsem er op verdrijft dadelijk de pijn, doet de blaren verdwijnen en ge houdt geen litteekens. „Geen goud zoo goed'' 2. Onderzoek der geloofsbrieven van H. Vrijhoeven. 3 Biëeüiging van het nieuw be noemd ltd H. Vrijhoeven. 4 Notulen der vorige vergadering. 5. Ingekomen stukken. a. Koninklijk besluit d.d 7 Novem ber 1930 waarbij goedkeuring verleend wordt aan het Raadsbesluit tol heffing van schoolgeld. b. Besluit van Gedeputeerde Staten, houdende vaststelling van den pen sioengrondslag van Mr. R. J. T van der Heijden ais burgemeester dezer gemeente. c. Besluit van Gedeputeerde Staten d.d. 19 November 1930 waarbij de gemeente-rekening over-1929 is vast. gesteld. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om toe te treden als lid van het comité voor den Bosch en omstreken van de Nederlandsche Ver- eeniging voor onvolwaardige arbeids krachten (A. V. O tegen een contri butie van f 10.— per jaar. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het raadsbesluit betrtffende bijdrage der gemeente in de aanschcffmgskosten van brandbluschapparaten. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der begroo ting over 1930. 9. Verslag van de commissie tot nazien der gemeente begrooting voor 1931. 10. Vaststelling der gemeente-be— grooiing voor 1931. 11. Verslag van de commissie tot nazien der rekening en begrooting van het burgerlijk armbestuur. 12. Goedkeuring van de rekening en begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur. 13. Verpachting van de Oudheus- densche weiden. 14. verzoekschrift van de afdeeling Noordbrabant van den Nederlandschen bond voor de gemeente-ambtenaren, waarbij premievrij pensioen gevraagd wordt voor de gemeente ambtenaren. 15. Verzoekschrift van den brigade commandant aer Rijksveldwacht te Nhuwkuik, waarbij wordt gevraagd voor hem een ambtswoning te willen bouwen. 16. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot uitbreiding der straat verlichting te Elshout. GEMENGD NIEUWS, Door een auto overreden en gedood Gisteravond is op den rijksstraatweg te Twello een man, die achter een wagen liep en plotseling üwars den weg overstak, door een auto welke dien wagen achterop reed en wilde passeeren overreden en bijna op slag gedood De identiteit van den getrof. fene is onbekend. Den autobestuurder die de noodige signalen had gegeven, treft niet de minste schuld, Verdronken. Te Nieuwkoop is de 63—jarige Ph. B. te water geraakt en verdronken. De arbeider G. v. d. H had gis teren, toen hij zich per rijwiel naar zijn werk te Nuenen begaf, het ongeluk op korten afstand van zijn huis in een sloot te geraken. Drie kwartier later werd hij door voorbijgangers gevonden, doch de ongelukkige was reeds over leden. Hij laat een vrouw en drie kin deren achter. Verhoogde werking van den Merapi. De vulkaan Merapi op Midden— Java vertoont sinds Zondag jl. een verhoogde werking. Een onderaardsch gerommel is over grooten afstand te hooren. terwijl een gloeiend heete lavastroom langzaam uit den berg vloeit naar het da! in de nabijheid. Hedenmorgen werd de afstand, welke de lavastroom bedekt, geschat op 8 KM. Een koudegolf in de Vereenigde Staten. Reeds 20 dooden. Een felle koudegolf, die zich van het Westen naar het Oosten dwars over de Vereenigde Staten beweegt, heeft reeds 20 slachtc ffdrs gt ëischt. die tengevolge van den ploiselingen hevigen vorst doodgevroren zijn Te Atlantain den staat Georgia en in de Rocky Moun tains is de vorst zeer fel en zeifs in het Zuiden, waar het zelden vriest, daalt de temperatuur 's nachis tot onder nul.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 7