Weem Wybe/-f/ we lantaarns verbetering aan te bren gen. Deze lichtpunten zullen geplaatst wordentegenover de Schans, bij de Wiel (2 a 3) en aan den Dijk. Spre ker meent dat bij een dergelijke voor ziening voorloopig een afdoende ver betering gebracht zal worden. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel goedgekeurd. Rondvraag. Weth. v. Herpt vraagt hoe 't staat met de in de voorlaatste vergadering aangehouden legesverordening. De Voorzitter stelt voor deze veror dening in handen van B. en W. te stellen, opdat deze advies uitbrengen, waarmede de Raad zich kan vereeni gen. De heer de Baaij wijst er op dat vele lantaarns een zeer slecht licht geven. Spr. wijt dit aan het feit, dat ze vuil zijn. Weth. v. Herpt merkt op dat de lichtsterkte der lampen ook sterk uit elkaar loopt. De Voorzitter zegt toe een onder zoek te laten instellen en zoo noodig herstellingen te laten verrichten. Hierna sluit de Voorzitter deze openbare veröaderinö. HEUSDEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Viijdag 28 Nov. des avonds 8 uur. Afwezig was wethouder De Haan. Punt 1. Notulen der vorige verga, dering. Deze werden onveranderd goed gekeurd. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. Schrijven van Qed. Staten, waarin wordt medegedeeld, naar aanleiding van een in de laatste vergadering ge nomen besluit, betrtffcnde een jaar wedderegeling v. Burgemets er Secre taris en Ontvanger, dat zij voorloopig er van afzien deze wedde te regelen, doch te zijner tijd met een nieuw voorstel zullen komen. Circulaire van den Raad van Alm- kerk, waarin deze protesteert tegen de bovengenoemde jaarwedderegeling. Dit protest wordt voor kennisgeving aangenomen. Besluit van Ged. St., goedkeurend de wijziging der begrooting van 1930 Verzoek van de Atd. Noordbrabam van den Ned. Bond van Gemeente ambtenaren, waarin premie-vrij pen sioen wordt gevraagd voor Gem - ambtenaren. Dtt wordt van kennis geving aangenomen. Nota van aanmerkingen van Ged Staten op de Gem. begrooting. De Voorz. vraagt, waar deze slechts van administratieven aard zijn, goed keuring van den Raad, dat B. en W. deze veranderingen zulhn aanbrengen, wat wordt goedgevonden. Brief van Ged. Staten, waarin deze aanmerking maken tegen de wijze, waarop de Gem, wit aflossen de leentng van 19-8 en de jongst gesloten leening. Ged. St. stellen een andere regeling voor, die ongeveer op 't zelfde neerkomt. Voorgesteld wordt op de eerste j larlijks 1 275, op de tweede f 225 per jaar af te lossen, ingaande met 1 Jan. '31, zoodat dus ieder jaar toch f 500 wordt afgelost. Dit wordt goedgevonden en zoo zal het vorige besluit worden gewijzigd. 3. Benoeming voor een lid der com missie van toezicht op het lager onder wijs volgens gewone aftreding van den heer G. G Carpay. De Voorz. zei, dat na advies van gem. commissie besloten werd slechts den heer Carpay aan te bevelen, Hi werd met alg. stemmen herbenoemd 4. Benoeming van een onderwijzeres aan de Openb. School. Voorgedragen worden de heerenG. B. Range te Gorinchem, D. Raadsveld te Ooster beek en de dames M F. Lamark te P. J. Uutenbroek te Meteren en J Zali—Bommel. Met alg. stemmen wordt No. 3 van de voordracht benoemd. 5. Verzoekschrift van het Comité van Actie in zake het tot stand konnn van wegen van snelverkeer in het Land van Heusden en Aitena, om subsidie De Voorz. zegt, dat gevraagd wordt 2'/a een per Ingezetene. nci lid De Mol verklaart er zich tegen, daar de wegen volgens hem in zeer goeden staat verkeeren. Het lid Stap bestrijdt hem, terwij de Voorz. het evenmin met hem eens ts In stemming gebracht, wordt het voorstel met 5 stemmen aangenomen Tegen het lid De Mol 6. Voorstel van B. en W. tot het aangaan onzer overeenkomst met den Noord—Brabantschen Chr. Boerenbond inzake de vernietiging van afgekeurd vee en vleesch De Voorz. zegt. dat voortaan afge keurd vee en vleesch moet worden vernietigd, wat het best geschiedt met een destructor. In 't Noorden des lands is een N V. werkzaam, die met de meeste gemeenten een overeenkomst afsloot en ook wel in 't Zuiden wilde werkzaam zijn. Toen is de Noordbrab. Chr. Boerenbond met een dito voorstel gekomen op dezelfde voorwaarden, ten einde de vootdeelen aan de ver nietiging verbonden te behouden voor den boerenstand. Van groot vee moet f 30. voor het kleine vee f 10 per stuk worden betaald. Het lid Siap vraagt, of er onkosten zijn voor de Gemeente, waarop de waarop de Voorz. zegt, dat diverse onkesten betaald worden door den evenals nu. Na een soortgelijke vraag door het lid Metselaar, beantwoord door den Voorz., doet deze het voorstel te contracteeren met den N.B. Chr. Boerenbond onder bepaling, dat zoo anderen voordeeliger voorwaarden kunnen bedingen. Heus den daarmee gelijk gesteld wordt Met alg. st. wordt het voorstelaan- genomen, 7. Voorstel van B. en W tot wijzi ging der Gem. begrooting 1930. De Voorz. zegt, dat er een post op j moet van f 50 in verband met de ziektewet 't Wordt goedgekeurd. 8 Verzoekschift van 't bestuur der Chr Jongelingsvereeniglng om een der lokalen der v m. Muloschoel temogen gebruiken. De Voorz. zegt, dat dit verzoek pas is ingekomen en wenscht het aan te houden tot de volgende bijeenkomst, wanneer B. en W. advies zuilen uit brengen, waarmee men accoord gaat. Rondvraag. Het lid Metselaar wijst op den desolaten toestand van den weg achter de v m Conservenfabriek, waarop de Voorz herstelling toezegde. Daar niemand verder het woord verlangt, wordt de vergadering ge sloten. NIEUWKUIJK. Vrijdagavond kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. De notulen werden behoudens een kleine opmerking goedgekeurd. De heer Wilgers protesteert tegen het lasterpraatje dat rondgestooid is, als zou hij de schuld dragen van de prljsverhooging der laatst gehouden landoverschrijving van gemeente— landerijen. De Voorzitter deelt mede dat de in schrijving van het opengevallen per ceel bedraagt f 56 Een perceel in de Hoef is opgehouden, en zal met mast beplant worden. Aan de orde 1. Schrijven van den Alg. Toeristen bond in Nederland om toetreding als lid daarvan. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten tot toetreding tegen een entiée van f 25. Schrijven van den heer A Schuur mans om vrijstelling van schoolgeld Wordt goedgevonden. Een mededeeling van Ged. Staten dat de jaarweddenregeling van Bur gemeester en Secretaris door de tijds omstandigheden wordt ingetrokken. Wordt voor kennisgeving aangeno men. Ingekomen verzoek van den N. Br, Bond van gemeente ambtenaren om premievrij pensioen voor deze ambte naren. Wordt ook voor kennisgeving aangenomen. Begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur. De heer Wilgers vraagt hoe of het komt dat de post inkomsten lande- ijen met ongeveer f 70 is verlaagd De Voorzitter denkt dat dit is naar aanleiding van de ingestelde huur- verlaging. De heer A. Mostermans vindt dat niet goed zoo men de inkomsten van het B A. onttrekt en den huurder bevoor deelt. De begrooting wordt goedgekeurd op een bedrag van f 2586 87'/a Nota van aanmerking op de begroo ting 1931. Wordt voor kennisgeving aangeno men. Vaststelling der verordering op de htffmg en invordering der hondenbe lasting. Deze wordt vastgesteld voor een hónd In de le klas op f 2.50 en in de 2e klas op f i. De heer Wilgers dringt er op aan te zorgen dat het kohier dezer belas ting goed in orde is. Verzoek R.K Kerkbestuur om mede- werking ter zake uitbreiding en ver nieuwing Bijzondere Meisjesschool. De Voorzitter licht een en ander nader toe. Wordt na eenige discussie goed gekeurd. Vatstelling pensioensgrondslagen. Wordt volgens de bestaande sala rissen vastgesteld, Bij de rondvraag deelt de voorzitter mede met het armbestuur een bespre, king te hebben gehad aangaande het fietspad Hoeve. Het armbestuur is bereid, het pad in bruikleen aan de gemeente af te staan, die het dan in orde kan laten maken. Vanaf Mei tot November moet het pad echter ook toegelaten worden voor hondenkarren. De Voorzitter adviseert hierop in te gaan. De heer Wilgers vraagt of de ge meente bevoegd is procesverbaal te doen opmaken bij eventueele overtre dingen. De Voorzitter meent van wel. De heer van den Besselaar vreest dat men er bij overtreding niet veel te zeggen zal hebben, en had liever het pad gekocht. De heer Van Engelen zou een bordje plaatsen met de verbodsbepaling en wanneer er een overtreding begaan wordt procesverbaal maken. Wordt besloten aldus te handelen. De heer Wilgers vraagt of men nog niet naar een plaats heeft uitgezien voor storting van vuil, en wijstop de vervuiling van de sloot In de St. Joris- steeg. De Voorzitter zegt dat dit niets zou uithalen daar men zich er toch niet ^1 „ivoor aöiaoanu Dezer dagen opende de N.V. „Noord-Braband" Maat schappij van Verzekering op het Leven te Waalwijk, haar nieuw bijkantoor te Gent in België. Reeds meer dan 30 jaren was ter plaatse een hoofd agentschap gevestigd. Wij geven hierbij een afbeelding van het nieuwe kan toorgebouw', hetwelk werd uitgevoerd naar ontwerp en teekening van den heer Ir. Jan Timmermans b.i. alhier. BINNENLAND De Economische Conferentie. Naar wij vernemen heeft dr. Colijn aan sir Eric Drummond schriftelijk bericht gezonden, dat hij, met uitzon dering van de nog te houden vergade ring voor het in werking stellen van de handelsconventie, zich niet langer beschikbaar kan stellen voor het praesidium van de volgende bijeen komsten van de conferentie voor ge meenschappelijke economische actie. De grond voor deze beslissing van den heer Colijn moet vooral gezocht worden in de omstandigheid, dat steeds duidelijker blijkt, dat langs den weg van multilaterale conventies weinig te verwachten is voor de ver betering van de handelsbetrekkingen tusschen de Staten;» Dit sluit echter niet een verdere medewerking van den heer Colijn aan de Geneefsche economische bespre kingen uit, wanneer de Nederland- sche regeering daarvoor nogmaals 'n beroep op hem doet om ons land te Genève als gedelegeerde te vertegen woordigen. Dr. F. M. Wibaut. Naar het Persbureau Vaz Dias ver neemt, heeft dr. F. M. Wibaut, wet houder van Financiën te Amsterdam, besloten, bij de raadsverkiezingen van het volgend jaar geen candida- tuur meer te aanvaarden in verband met zijn hoogen leeftijd. Dr. Wibaut is thans 71 jaar. Het staat ook nog niet vast of hij zich geheel uit het po litieke leven zal terugtrekken en dus ook het lidmaatschap van de Eerste Kamer zal neerleggen. De vlucht van v. Tijen. Van Tijen is tegemoet gevlogen door 6 legervliegtuigen en een Pan der van het leger, en is Vrijdag te Bandoeng aangekomen. De heer van Tijen werd toegesproken door den resident van Midden-Prianger, waar na kransen werden aangeboden. De heer van Tijen verklaarde zeer moe te zijn. Ondanks het slechte weer werd de zegetocht door de stad door gezet. De heer van Tijen zal niet naar Ne derland terugvliegen. Bandoeng is de laatste landingsplaats en vandaar zal het toestel naar Nederland worden teruggezonden. De heer Van Tijen blijft enkele maanden voor zaken in Ned.-Indië en zal ook nog naar Australië gaan. Nederlandsche Uitgeversbond. Zaterdag vierde de Nederlandsche Uitgeversbond te Amsterdam zijn gouden jubileum. Tegen 11 uur ont ving het gemeentebestuur van Am sterdam bestuur en leden officieel in de groote vergaderzaal van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in het gebouw der Koopmansbeurs. In Carlton-hotel had des middags de 121e (buitengewone) algemeene vergadering plaats. De voorzitter van den Bond, de heer J. C. Tjeenk Willink, sprak een feestrede uit. Verschillende zusterverenigingen boden nu hunne gelukwenschen aan. Vervolgens vereenigden bestuur en leden zich aan een noenmaal. In den namiddag vond de vertoo ning plaats van de film betreffende het uitgeversbedrijf. Des avonds had in het Paviljoen Vondelpark een feestmaaltijd plaats. Bank te Goes in moeilijkheden. De N.V. De Kanter Hordijk's Bank is Maandag door de Rechtbank te Middelburg in staat van faillisse ment verklaard. De Bank had vooral een drukke clientèle onder de plattelandsbevol king. Het kapitaal bedraagt 131.000. Het laatste jaar is nog 5.5% uitge keerd. Volgens de loopende geruchten zou daling der koersen van vele ef fecten de oorzaak zijn. Bevordering Ltmburgsche industrie. Nu bij verschillende gelegenheid gebleken is, dat ook in de kringen der Ltmburgsche industrieelen belang stelling bestaat voor het plan om te komen tot oprichting van een Instituut, dat op grond van wetenschappelijke onderzoekingen adviezen zou kunnen geven in technologischen en economi achen zin ten behoeve van de hier bestaande industrieele ondernemingen en niet minder in verband met de mogelijkheid van vestiging van nieuwe industrieën, achten Ged Staten van Limburg thans den tijd rijp om stap pen te doen ten einde dit denkbeeld tot verwezenlijking te brengen. Ged. Staten stellen voor de op te richten organisatie te noemen „Insti tuut der behartiging van de belangen der industrie in Limburg*. Het insti tuut kan dat doel bereiken door het onderzoeken in technologischen en economischen zin van demogelijkheid van vestiging van industrieën in de provincie Limburg, zulks o.m. door bestudeering van in analoge centra in het buitenland gevestigde industrieën het uitbrengen van rapporten daarom trent aan bankinstellingen of indus tritën, ten einde de vestiging van industrieën in Limburg te bevorderen het verstrekken, desgevraagd, van technologische en economische advie zen aan in Limburg bestaande indus trieën. Als hoofd van het instituut zal een lid van Ged. Staten worden aange wezen met een raad van bestuur, te benoemen uit Ged en Prov. S aten industrieelen, afgevaardigden van Ka mers van Koophandel, gemeentebestu ren, mijnbesturen, organisaties van werknemers en anderen. De dagelijk sche leiding der werkzaamheden za berusten bij twee directeuren, daarvan kan één ingenieur zijn en de andere economisch jurist. De geldmiddelen ten behoeve van de financiering kunnen verkregen wor den uit bijdragen der provincie, de gemeenten, de Kamers van Koophan dei en van industrieelen en verder uit inkomsten wegens adviezen en toe valiige baten. De globale raming van de jaarlijk sche uitgaven bedraagt f 20(100. Ged Staten stellen voor om gedurende de eerste vijf a zes jaren een bildrage uit de provinciale kas te verleenen ten bedrage van pi. m. f 5000 per jaar. Uitspraken Kantongerecht Waalwijk, d.d. 27 November 1930. J. M. B. te 's-Bosch, overtr. Mot. en Rijw. regit., 3 of 1 w. t. J. M. B. te 's-Bosch, opgave valschen naam, 25 of 3 w. t. M. d. W. en A. K. te Drunen, overtr. pol. verord., ieder 3.of 1 w. t. J. H. W., zwerven de, strooperij, 5 of 3 d. J. J. S. te Dongen, G. K. te Vlijmen, A. W. v. C. te Heusden, M. v. E. te Nieuwkuyk, C. K. te Sprang-Capelle, J. A. V. te Kaatsheuvel, G. L. d. L. en J. C. v. D. te Waalwijk, W. R. te Haarlemmer- rWybert vervangt het gorgel drankje. Wybert beschermt U tegen verkoudheid en infectie Daarom dagelijks Wybert 1 meer, J. C. S. te Veen, allen overtr. Mot. en Rijw. Regit., ieder 5 of 3 d. H. H. te Kaatsheuvel, overtr. Leer plichtwet, 0.50 of 1 d. J. C. v. D. zwervende, J. J. Jfc H. E. te Ilerenlhals A. J. B. V. en P. C. M. v. S. te Tilburg, F. A. L. d. V. te Waalwijk, allen over treding Mot. en Rijw. regit., ieder 3 of 2 d. J. W. te Sprang-Capelle, overtr. pol. verord., 5.— of 3 d. E. K. te Insbruck, overtr. wapenwet, 5 of 3 d. G. v. d. G. te Vught, overtr. alg. veiligheidswet 10 of 5 d. H. E. en L. D. te Kaatsheuvel, dronkenschap le herhal., 10 of 5 d. J. C. L. te Raamsdonksveer, C. J. G. te Dongen, F. v. d. H. en F. J. K. te Waalwijk, P. v. d. B. te Drunen, allen overtr. Mot. en Rijw. regit, ieder 1 of 1 dag. A. J. M. v. d. V. te Kaats heuvel, overtr. trekh. wet 3 of 2 d. A. G. en W. J. v. d. V. te Kaatsheu vel, A. A. V. te Waalwijk, allen dron kenschap, 2e herh., ieder 3 d. hecht. J. v. -d. B. te Wagenberg, overtr. veldpol. 3 of 2 d. A. L. H. te Waspik, H. d. N. te Kaatsheuvel, dronkenschap, ieder 15 of 10 d. A. d. R. te Waalwijk, overtr. Mot. en Rijw. regit., ƒ0.50 of 1 d. J. A. J. T„ overtr. alsvoor 2 of 2 d. P. J. K. te Waspik, overtr. visscherijwet, 5 of 3 d. A. v. d. L. te Waspik, overtr. alsvoor 10 of 5 d. H. P. D. te Kaatsheuvel, overtr. arbeidswet, 3 of 2 d. J. W. D. te Vlijmen, overtr. Spoorwegreglt. 3 of 2 d M. J. V. te Haarsteeg, overtr. Leer plichtwet 1 of 1 d. G. d. B. te Sprang-Capelle, overtr. Prov. Pol. regit, 3 of 2 d. H. J. L. te Sprang- Capelle, overtr. pol. verord. 3 of 2 d. DRUNEN. Oo Dinsdag 9 December a.s. zal in het Patronaat de Algemeene jaarvergadering worden gehouden voor de leden van de W. C B. uit Drunen en Elshout. J1. Zondag werden alhier onder de Hoogmis de kerkelijke gezangen uitgevoerd door alle geloovigen. Of schoon het zingen natuurlijk nog niet heel zuiver was, kon men merken dat er al veel gestudeerd was en dat met eenige oefening in de toekomst veel te bereiken zal zijn. ELSHOUT. Aihier werd in de zaal der Jongenscongregatie een groote propaganda vergadering gehouden, georganiseerd door de R K, Werk— liedenvereeniging en den Fabrieks— arbeidersbond „St. Willebrordus." De vergadering werd geopend door den Voorzitter der R K Werklieden- vereeniging die allen, in het bijzonder het Hoofdbestuurslid den heer Mulder, welkom heette. Hierna verkreeg de heer Mulder het woord. In een geestdriftige rede wees spr. op de belangen verbonden aan de organisatie, vooral in deze slechte tijden. Spr. achtte het de plicht van teder R. K. arbeider om zich te orga- niseeren. Zoodoende moet de orga nisatie worden sterk gemaakt, en richting kunnen geven in de groote sociale kwesties. Een krachtig applaus volgde op deze rede, De Voorzitter dankte spr. voor zijn keurige uiteenzetting. De vergadering besloot hierna door huisbezoek te trachten leden te winnen. Verder werd besloten een spaarkas op te richten om het volgend jaar le kunnen deelnemen aan het 40—jarig jubilé van de~ uitvaardiging der Rerum Novarum. Volgende week zal een feestavond worden georganiseerd Met een dankwoord sloot de Voorz. de vergadering. NIEUWKUIJK Zondag 1.1 was het de laatste dag van het concours der LuchibuksvereenigingnDeDoelirtffers" gevestigd in het calé de Bont. De prijzen werden als volgt behaald: lste prijs A. v. d. Voort, Udenhout 71 punten. 2e prijs A. Roestenburg, Nieuwbuijk 70, 2 x 35 punten. 3e prijs Jac. van Rijswijk, Helvolrt 70. 1 x 35 punten. 4e prijs Danklof, Udenhout 70, 4x35 punten. 5e prijs L. Lamoen Haarsteeg 68 3 x 33 punten. 6e prijs Fr. Boom, Udenhout 68, 1 x 33 punten. De prijs voor de meeste serie's werd behaald door A. Roestenburg alhier. Het concours had steeds een gezellig verloop en was voor de vereeniging ondanks haar kort bestaan een succes. Gedurende de afgeloopen maand werd aan het postkantoor alhier voor de Rijksspaarbark ingelegd f 12350/ terugbetaald f6680.58. Na een onderlinge bespreking met de Eerw. Geestelijken der parochie en de belanghebbende ouders besloot men Zondag j 1 tot het instellen van een Jongenspatronaat. Met Nieuwjaar a.s. zullen de lessen beginnen onder leiding van den wei- Eerw. Heer Steures, Kapelaan dezer parochie. -,ï TT* In origin doozvn a 25, 45 en 65 ets.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 2