Hieuvs Dit Kaalsbeuvel r - I 5 1 t f. Een Geschenk i jL A ik k r, ff mmmm httfÜffl yillii NIEUWS UIT HEUSDEN. HRMKNG1) NTEÏTW« VreeseJijk Liefdesdrama le Rifsbergen Zuster en broer zwaar gewond Een ernstig drama heeft zich Zondag in het stille dorpje Rijnbergen gelegen' aan den rijksweg Breda-Zundert, af gespeeld. De 21 jarige F. R. arbeider op de Savalfabrieken te Prince hage, had sinds geruimen lijd omgang gehad met de 17 jarige M H Het meisje had evenwel aan deze vei houding 'n eind gemaakt. Hiermee nam R geen genoegenhij verklaarde aan ver schillende personen, „dat hij dit niet onder zich zoh laten zitten." Hij liet echter ten huize van zijn vroeger meisje niets bemerken én kwam des avonds, zooals gewoonlijk, kaarten. Achteraf bietk dat hij steeds een revolver met 6 patronen bij zich droeg, wachtend op 'n gunstig oogen- blik om er op los te vuren. Zondagochtend trof hij het meisje alleen aan in het achterbuis. Na een korte woordenwisseling loste hij twee schoten op haar, waardoor het slacht. ff ar in hoofd en buik ernstig getrof fen werd. Op het geluid der schoten snelde haar 20-jarige broeder toe. Voordat deze echter hutp kon verleenen, ont ving hij schoten in den rug en rechter- arm. Hierna vluchtte R. het bosch in, laadde zijn wapen opnieuw, waarna verschillende schoten weerklonken. De inmiddels gekomen marechaussees drongen het bosch in en troff n R. aan juist op het oogenblik dat hij zich een kogel door het hoofd joeg. De beide zwaar gewonden werden per ziekenauto naar het Sl. Ignatius- ziekenhuis te Breda vervoerd. Vooral de toestand van het meisje is hoogst ernstig. De dader en de beide getrof fenen staan als zéér gunstig bekend. Het lijk van R. is naar het lijkenhuisje overgebracht" Omtrent den toestand van de slacht offers van het revolverdrama te Rijs hergen wordt vernomen dat de jongen L. H. het goed maakt. De toestand van het meisje is nog steeds niet zonder gevaar. Met het oog op haar toestand is men nog niet over kunnen gaan tot het verwij deren van de kogels. Drama te Groningen, Maandag is te Groningen een gru welijke ontdekking gedaan. Het be jaarde echtpaar v. H wonende aan het Zuiderdiep te Gfoningen, had sedert Zaterdagavond j I. niets meer van zich laten hooren en toen in den loop van Maandag alles nog steeds rustig bleef in het huis. stelde de recherche onder leiding van den com missaris van politie S. Moolenaar, ter plaatse een onderzoek in. De politie trof de lijken van de beide echtelieden met bloed besmeurd in de woning aan. Vermoed wordt, dat het hier een familiedrama betreft, waarbij wellicht de vrouw, een zenuw patiënte, haar man van het leven zou hebben beroofd en daarna de hand aan zichzelf moet hebb.n geslagen. Omtrent het tijdstip, waarop een en ander heeft plaats gehad, is nog niet met zekerheid te zeggen De heer H. was een gepensioneerd onderwijzer van omtrent 65—jarigen leeftijd. Het politieonderzoek omtrent de ge- vonden lijken van het echtpaar v. H. had Maandagavond om half elf nog niet uitgemaakt of er sprake is van in overleg gepleegden zelfmoord of moord gevolgd door zelfmoord, maar het staat wel vast, dat er geen misdrijf door derden is gepleegd. Zeker is ook. dat de vrouw zenuwpatiënte was en dat de man eveneens zeer nerveus was als gevolg van d n toestand vanz'n vrouw De lijken zijn in beslag geno men Bij beide lijken waren beide pol sen doorgesneden, De buren hadden de politie ge waarschuwd, daar zij al een paar da gen van het echtpaar niets hadden ge hoord of gezien. Vast is komen te slaan, dat beiden Zaterdagavond nog in leven waren, Maandagmiddag om vijf uur is de politie het huis binnen, gegaan. wa3r zij tot de reeds gemelde ontdekking kwam. Kaatsheuvel, 29 Nov. 1930. Lichtweek 1930 een succesmerk. Toen wij in .ons nummer van de vori ge week, waarin wij de officieele ope ning der Lichtweek bespraken, nog jeen verdere melding maakten van wat de Lichtweek Kaatsheuvel 1930 te zien en te hoor en geeft, deden wij dit-met de bedoeling geen opgeschroefde reclame te maken, welke vooral voor den vreem deling; bedriegelijk is. Nu wij echter rus tig een paar dagen hebben laten pas- seeren, en \vy gezien en gehoord heb ben, dat zoowel' inwoner als vreemde ling respect en bewondering hebben voor wat Kaatsheuvel Wederom gepres teerd heeft, willen wy ook het lezend publiek in een kort overzicht een kijk geven up wat bereikt kan worden door Antwerpsche tentoonstelling, trad als spreker op. De zaal was goed bezet, of schoon het ons frappeerde, dat nog zoo- velen uit onze plaats en uit den omtrek, waar de fabrieksverlichting nog verre van ideaal is en die op dezen avond veel practisch te hooren en te zien ge kregen hadden, schitterden door afwe zigheid. De heer van der Werfhorst liet aan de hand van een serie lichtbeelden zien wat verlichting in het algemeen en wat directe en diffuse verlichting is, waar aan hij vastknoopte het practisch ge bruik van beide in de schoenfabriek. Achtereenvolgens besprak hij de ide ale verlichting,,zooals die in toepassing te brengen is in moderne bedrijven met afzonderlijke afdeelingen voor elk on derdeel van de schoenfabricatie. De geheele lezing in al hare onder deden weergeven zou te veel plaats ruimte vergen, doch de aanwezigen zul len het met den spreker wel eens zijn ge- r t i De officieele opening der Lichtweek te Kaatsheuvel door den Edelachtb. Heer Burgemeester v. Besouw. eendrachtige samenwerking en enthou siast werken. En hierop mogen wij in onze plaats met trots wijzen. Niet alleen heerscht die (usschen de winkeliersvereeniging van wie het eerste initiatief voor de Licht week is uitgegaan en de vereeniging Kaatsheuvels Belang, welke direct met voortvarendheid de plannen aanpakte en ontwikkelde, doch naast deze beide «roepen staat daar ons gemeentebestuur dat sympathiek tegenover de plannen slaande, ook dit jaar niet geaarzeld heeft om zijne volle medewerking te verlee- nen. En met het gemeentebestuur ver zekerd te zijn van de medewerking van de heeren Tirion, gemeente-opzichter en Teunissen, Directeur der Gemeente- lichtbedrijven, garandeert reeds een succes! Met deze beide Heeren in de Commissie heeft kunstzin, gepaard met practijk, werk geleverd dat gezien mag worden. Wjj willen hier wijzen op de prachtige lichtzuilen door den heer Tirion ont worpen, op de schitterende verlichting van kerk, gemeentehuis, kiosk, klooster ier Eerw. Paters van het Missiehuis St. intonius, lichtbogen en straatverlich ting, meer speciaal het werk van den heer Teunissen. Practisch mogen wij de groote licht reclame van de Gemeentelijke Lichtbe- irijven noemen aan den ingang van de Stationsstraat „GAS EN STROOM UW BELANG". Wat verder de winkels en bedrijven san lichtreclame te zien geven, is te veel om op te noemen. Met een enkel woord willen wij wijzen op de schijn- werijersverlichting der PEHAVE-schoen- fabrieken en de reclame-schilderingen der firma Jac. v. d. Assem, op de prac tische reclame door de Radio-centrale m hcht en met luidsprekers aange- worden dat een practische verlichting de capaciteit van eiken arbeider met 25 —50% verhoogt, iets wat in een econo misch werkend bedrijf een factor moet zijn, die niet over het hoofd mag wor den gezien. Verschillende aanwezigen stelden na afloop vragen, die bewijs ga ven, dat de lezing met aandacht gevolgd was en niet over de hoofden was heen gegaan. Uitzendavond Bel Canto. Een ongekende drukte heerschte er Zaterdagavond in onze straten, 't Prach tige winterweer droeg daartoe waar schijnlijk niet weinig bij. Honderden vreemdelingen tot uit den verren om trek verdrongen zich voor de helder verlichte winkels of stonden in dichte groepen te luisteren naar „De Stem van den Reus" die op een 20-tal plaatsen op gesteld zijn reuzengeluid door de straten deed galmen. Velen waren ook gekomen om het concert te hooren, dat de zangvereeni- ging Bel Canto vanuit de zaal van den heer J. van Dun dezen avond zou uit zenden. De zaal wasmat spoedig tot de hoeken gevuld. Bel Canto heeft zijn mas sa hoorders Zaterdagavond niet teleur gesteld. Een schitterend programma werd na een inleidend woord van den voorzitter, den heer L. J. van der Horst, onder leiding van den heer J. Tuerlings afgewerkt. De heer Jos. van Amelsfoort verzorgde op artistieke wijze de pianopartijen, ter wijl de solisten, de heeren Wooning en Kamp, hun taak op zeer te prijzen wijze vervulden. Het geheel was een succes avond voor het koor, waarvan duizen den geprofiteerd hebben. Na afloop van het concert trad het duo Klijn uit Til burg in de zaal op. Honderden moesten wegens overdrukte uit de zaal gehouden Een hoekje uit de nieuwe drukkerij waar de nieuwste illustratie-snelpers f erno IV en de automatische Heid elberger-degelpers staan opgesteld. entbrak niet en kwam de burgerij op practische wijze demonstreeren, de ge- wenschtheid van gesloten vuilnisbak ken. Ruim een uur trok de stoet door de verschillende straten, die op keurige wijze door de politie werden vrij gehou den. De enorme menschenmassa, had zoodoende toch goede gelegenheid, den stoet te zien trekken zonder gehinderd te worden door passeerende nieuwsgie rigen. Dinsdagavond zond de harmonie Apollo een groot concert door de plaats uit, waarna de humorist van Esch uit Den Bosch in de zaal voor een talrijk publiek optrad. Heden, Woensdag, komt de harmonie St. Jan uit Berkdijk, met de Gemengde Zangvereeniging Het Ro zenknopje uit Capelle vanuit de zaal van het Kon. Muziekgezelschap Eupho- nia een uitzendconcert geven. Donder dagavond krijgen we van het Koninklijk Muziekgezelschap Euphonia vanuit hare zaal door de geheele gemeente een slot- concert te hooren, waarna de Voorzitter der Lichtcommissie een sluitingswoord zal spreken. Het duo 'Roxy uit Antwer- i pen zal verder den avond in de zaal vullen. M. Zacht R.I.P. j°oraanzicht der nieuwe drukkerij fa. iailtoor een schat van bloemen bij de 'acht. Doelmatig verlichte winkelbe- rflven als van de firma's „De Zon", u k°ek> v. d. Linden, Dekkers, ftraauwers, Driessen, Wagenmakers, Bommel, v. Spaandonk, de Bont, l uscus> Cornelissen, Wooning, v. tmi»e'"Cools, de Jong, Remmeren, van van6 Beekmans, Hooijmaijer, en Pnt vize sla§ers vooral Kamp, de Vries, t.v, "Oetnans en Span niet te vergeten, Mr voortduring kijkers en be- J,.;,®; Be aanhoudende stroom van Kttona in de straten, waarvan ont- veel vreemdelingen, moge het te be wijs hiervan zijn. met Semeente-politiecorps, versterkt ,i'fkspolitie en marechaussee ver- unnr,.vee' werk en treedt overal waar (p 8 O' gewenscht tactisch regelend Verlichtingsdemonstratie. ^Passend aan de Lichtweek werd Ian?8 m de groote zaal van den heer «ion t n °P de Markt een groote de- met lezin£ gehouden door de Philips Lichtbedrijven uit Eindho- over Doelmatige Fabrieksverlichting. - Jutland minder dan de Weled. Heer (in'lVJ d- Werfhorst, technisch leider >öet Licht Advies-Bureau, de ont- er der schitterende verlichting der A. v. d. Wee-Cools, Kaatsheuvel. In het opening den ondernemers aangeboden. worden. Ook het duo Klijn had groot succes met zijn optreden. Lichtweek Lichtstoet. Kaatsheuvel boft geweldig. Na een re genperiode waaraan geen einde scheen te komen, is het juist gedurende onze lichtweek dag in dag uit schitterend weer. Geen wonder dan ook dat er een enorme menigte tot uit den verren om trek aanwezig was om Maandagavond j den licht- en reclamestoet te zien rond- I trekken. Gemeente- en Rijkspolitie zorg den reeds bijtijds voor een goede afzec- j ting en practische verkeersregeling. Juist om half 8 trok de.stöet vanuit de Hoofdstraat in de richting Telefoonstr. uit. Voorop de Lichtcommissie, direct i gevolgd door de harmonie, Apollo. Dan evenals het vorig jaar de clou vanden stoet de firma de Vries met een cowboy- ruiter en een Varken te paard. De firma Kleingeld kwam met een schitterend verlichten wagen met ternazzo-werken uit. De Voetbalclubs DES en „Kaatsheu- velsche Boys" kwamen op kranige wijze voor den dag. De verschillende plaatse lijke firma's brachten verlichte en ver sierde auto's in den stoet, terwijl andere met transparanten en zinnebeeldige voorstellingen uitkwamen. Zelfs de Gemeentereinigingsdienst Zondagnacht omstreeks 12 uur over leed plotseling de Weled. Heer M. Zacht oprichter en eigenaar der bekende EMZA-schöenfabrieken, later Directeur der N.V. M. Zacht's Schoenfabrieken al hier. De heer Z. was een man wiens naam in de schoenindustrie een klinken den naam had en die voor onze plaats de eer voor zich mocht opeischen een der pioniers te zijn der machinale schoenfabricage. Het pas opgebouwde nieuw bedrijf was nauwelijks in wer king. De heer Z. kwam juist heden thuis van een retraite in Vught gehouden. Hoog bezoek. Maandagmorgen om half 12 bracht zijne Excellentie de Commissaris der Koningin in de Provincie Noord-Bra bant, zijn ambtelijk bezoek aan onze ge meente. Voor het Gemeentehuis werd de hooge bezoeker door het Dagelijksch Be stuur der gemeente opgewacht. Bij het uitstijgen uit de auto klonk door de groote luidsprekers, die vanwege de lichtweek dienst doen, het „Wilhelmus", dat door den commissaris staande werd aanhoord. Van de gelegenheid voor audiëntie werd door niemand gebruik gemaakt. Om half 1 vertrok zijne Excel lentie weder. Opening spijskokerij. Maandagmiddag werd de spijskokerij door de St. Vincentiusvereeniging in de oude Zustersschool, georganiseerd voor de arme kinderen, voor den winter '30 '31 wederom geopend. Vanwege het bezoek van den Com missaris van de Koningin aan de ge meente, was de voorzitter der St Vin centiusvereeniging, de heer M. A. v. d. Wee, verhinderd de opening mee te ma ken. Met den Hoogeerw. Heer Pastoor Mgr. Völker waren de meeste heeren le den der Vereeniging aanwezig. Pastoor Völker sprak een kort openingswoord, waarna de eerste maaltijd werd opge diend, die om de gelegenheid met een extraatje werd aangevuld, wat de klei nen zich goed lieten smaken. St. Nicolaas-collecte. Met de harmonie Apollo voorop maak te St. Nicolaas Zondag zijn tweede rond wandeling door de straten om een col lecte te houden voor het St. Nicolaas- feest voor de arme kinderen. Het wes telijk deel der gemeente werd bezocht onder grooten toeloop van groot en klein. De collecte bracht 88.88 met nog vele gaven in natura op. De commissie, die nooit over voldoende middelen be schikt om met royale hand alle nooden te lenigen, stelt zich nog gaarne dispo nibel voor het in ontvangst nemen van alle giften in welken vorm ook. De Zondag. Kón het weer ooit meewerken, dan heëft het dezen Zondag gedaan. De drom vreemdelingen die dan ook onze plaats bezochten, is niet te schatten. Vooral toén hedenavond de verlichting aanging en omstreeks half 7 hét avondconcert van Philipsluidsprekers een aanvang nam, was de menschenmassa die zich in de straten bewoog, ongekend. Geen wonder dat ook de avondgele genheden goed bezocht waren. Zoowel in Apollo, waar het Vlaamsche duo Goffa triomfen vierde, als in Euphonia waar de Dames Merks uit Rotterdam veel succes oogstten, was enorme be langstelling. Nieuwe drukkerij. Maandag is de nieuwe drukkerij der firma A. v. d. Wee-Cools in de School straat alhier in werking gesteld, bij welke gelegenheid de ondernemers in allerlei vorm en uit alle kringen blijken van belangstelling hebben mogen onder vinden. Het smaakvol, modern gemeu bileerd kantoor kon de schat van bloe men bijna niet bevatten die door zaken relaties en vrienden waren aangeboden. We telden niet minder dan 20 bloem stukken, waaronder zeer fraaie, terwijl verder nog legio gelultwenschen in den vorm van telegrammen, enz., waren binnengekomen. Zeer velen kwamen door een persoon lijk bezoek aan de nieuwe inrichting van hun belangstelling blijk geven, o.a. het gemeentebestuur, de Eerw. Heeren Geestelijken en Eerw. Broeders, ver schillende vereenigingsbesturen, voor aanstaande fabrikanten en tal van ne ringdoenden en particulieren uit onze gemeente. Allen waren vol lof over de keurige inrichting die voorzien is van de nieuwste drukkerij-machines en mo dern-lettermateriaal. De interessante werking der vernuf tig-geconstrueerde automatische Heidel berger-degelpers, zoowel als die van de fraaie illustratie-snelpers Terno B IV wekten ieders bewondering. Het pand, waarin deze drukkerij is ge vestigd en waarin vroeger de cartonna- ge-fabriek der fa. Jac. van den Assem was ondergebracht, heeft door verbou wing een algeheele uitbreiding onder gaan. Beneden vindt men het kantoor met drukkerij en zetterij, die voor even- tueele uitbreiding nog voldoende ruim te overlaat, terwijl de boven-verdieping geheel voor magazijn is ingericht. Onze gemeente is hiermede een keu rige inrichting rijker geworden. De on dernemers hebben begrepen dat onze vooruitstrevende industrieele gemeente behoefte had aan een goed geoutilleerde drukkerij, waar men voor alles, van het gewoonste drukwerk tot het fijnste illu stratiewerk of gouddruk, terecht kan en de belangstelling die zij bij de opening heeft mogen ondervinden, doen de beste verwachtingen koesteren voor het wel slagen dezer onderneming. Wij wenschen de fa. v. d. Wee-Cools het beste succes. St. Nicolaasfeest. Evenals andere jaren zal het St. Nico laasfeest voor de arme kinderen ook dit jaar weer op den dag zelf (Zaterdag 6 Dec. om 2 uur) worden gevierd. In de bewaarschool der Eerw. Zusters zal de H. Man persoonlijk verschijnen om de kinderen persoonlijk zijn goede gaven over te reiken. Nationaal Rikconcours. Onder enorme belangstelling werd Zaterdag het Nationaal Rikconcours van de vereeniging - „De Vriendenkring" voortgezet. Op Maandagavond 11 uur was de stand: 1 M. v. d. Velden met 16 pnt.; 2 B. Damen met 16 p.; 3 H. Schoenmakers met 15 p.; 4 van Gorp met 15 p.; 5 A. Elshout 14 p.; 6 J. van der Velden met 14 p.; 7 C. van Dijk met 14 punten. Aanrijding. Doordat het 5-jarig meisje der Wed. Kleijn uit de Stationsstraat plotseling achter een wagen uit kwam, werd het gegrepen door de auto van den heer Amelsfoort alhier. Binnengedragen meende men eerst met een ernstig onge val te doen te hebben, doch vermoede lijk zal de kleine van de aanrijding ge heel geen nadeelige gevolgen ondervin den. Voetbal. Met een klinkende 70 overwinning wonnen heden de Kaatsheuvelsche Boys I van R.W.B. II voor de le klasse com petitie van den B.V.B. Heusden, 2 Dec. 1930. Donderdagavond gaf het Kinderkoor „Frisch Gezongen" een uitvoering in Concordia. De zangnummers, het ta bleau en vooral de operette: „De schoo- ne slaapster", het ging den kinderen al les even goed af. En een bewijs, dat het koortje goed bevalt, is, dat de toeloop zoo groot was, dat verschillende perso nen niet konden worden toegelaten we gens plaatsgebrek. Onze oud-stadgenooten, de heeren Steinz, thans te Arnhem en Janson, thans te Zutphen, zyn benoemd tot tech nisch hoofdambtenaar by den Rijkswa terstaat. De Edelachtb. Heer H. J. van Eg- gelen ontving deze week een herbenoe ming tot burgemeester. Zondag werd in de gracht naby de Wyksche Poort door de Hengelsportver- eeniging een wedstryd gehouden om 't Koningschap. Dit werd verworven door den heer P. Schmiehusen met een vangst van 405 gram. De door een 3-tal heeren uitgeloofde prijzen werden behaald door de leden A. Bosje, Jac. Toethuizen en H. van Balkom. Zaterdag nam de heer J. den Bes ten, onderwijzer aan de O. L. School al- i hier en als zoodanig benoemd te Slie- drecht, afscheid van personeel en leer- i hngen. Noode zag men hem gaan, daar hij zich heeft doen kennen als een dege- Hik, joviaal onderwijzer, die hart had 1 voor zijn leerlingen en dan ook algemeen gerespecteerd werd. Benoemd zijn tot notabelen der Ned. Herv. Kerk de heeren A. Bax en A. van Rijswijk. - Zaterdagmiddag bracht St. Nico laas een bezoek aan ons stadje. Bij de O. Heusd. Poort werd hij opgewacht door het Bestuur der Winkeliersveree niging en onze fanfares. In optocht ging het toen naar het Stadhuis, waar hij werd toegesproken door den Voorz. der Vereeniging, dien hij even hartelijk we- derkeerig toesprak, alsmede de jeugd. Na nog een wandeling door de "stad Sinterklaas en Zw. Piet mei den Voor zitter zaten echter in een auto werd de stoet ontbonden voor den winkel van den heer De Mol. Hier ontving de Heilige de kleinen, die allen een versna pering kregen. Het water in de Maas bereikte Maandagmorgen het hoogste peil en is daarna gevallen, hoewel onbeduidend, doch er is een begin. Ook zijn de om standigheden gunstig, zoodat,' als deze niet veranderen, de last van het water spoedig geleden zal zijn. dat altijd welkom is aan man, vrouw, jongen of meisje, is een doos of tube Purol.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 3