H. de Bont-v. Huiten e). Subsidieverzoek A.LA.D. Van de autobusonderneming Alad is eenverzoek ingekomen om subsidie voor de instandhouding van den dienst Heusden—Sleeuwijk. De ontvangsten van dezen dienst blijven belangrijk beneden het gemid delde van f 2 per dag, de jaarlljksche opbrengst is te stellen op f 600 Da gelijks moet In totaal 34 K M. wor den gereden de exploitatiekosten van den den dienst bedragen f 1734, zoo dat f 1134 wordt toegegeven, Dit groote verlies is niet langer uitsluitend door de onderneming te dragenbij ophtffmg van den dienst zullen echter vele inwoners teleurgesteld worden, reden waarom de onderneming zich tot den raad richt met het verzoek om een subsidie van f 300 per jaar. B. en W. hebben dit punt overwo gen en zijn van meening dat het beter is den dienst te staken, wanneer deze niet rendabel blijkt te zijn. Spr. wijst erop dat wanneer de onderneming va.i deze gemeente en van Almkerk een subsidie van f 300 krijgt, zij toch zelf nog voor een verlies van f 600 staat. B. en W. adviseeren dan ook afwij zend te beschikken. Spr. zou echter een ander voorstel willen doen. In het najaar wordt de brug bij Keizersveer geopend, en het zou voor Dussen een groot belang zijn indien er dan een busdienst werd Ingesteld naar het station in Oeertrul- denberg. Spr. zou een subsidie van 1 100 willen toestaan indien de „Alad" dezen dienst in het leven wilde roepen. Dhr. Berm vraagt zich af waarom men de dienst op Sleeuwijk niet over Hank laat gaan, wellicht zou het weer enkele passagiers schelen. Het voorstel B. en W. wordt aan genomen. Het suppletoir kohier der honden belasting wordt vastgesteld op een totaal van f 12. Van de eigenaars en pachters van gronden en van het bestuur van de afdeeling van den N.C B. is een ver zoek ingekomen om vermindering der pachtprijzen Deze kwestie is ook reeds in het Armbestuur besproken. De Landarbelderssttchting stelt aan den raad voor om aan hare pachters 10 pCt. korting te geven. Het Armbe stuur zou deze korting echter alleen willen geven voor bouwland, niet voor weiland, en onder de voorwaarde dat de pacht op 1 Febr. betaald moet zijn. (Feitelijk had de betaling al voor Kerstmis moeten plaats vinden). Wordt goedgevonden. 3. Wijziging en af-en overschrijving begrooting 1930 Dit zijn verschillende wijzigingen van administratieven aard: wordt ter afdoening gesteld in handen van B. en W. 4. Destructie van Vee enVleesch. Dit punt is in de vorige vergadering ook reeds ter sprake geweest. Van de Ned, Ver. van Gemeenten is een schrij ven ingekomen, met advies tot aan sluiting, mits een conditie wordt op genomen waarin bepaald wordt dat, zoo andere gemeenten gunstiger bepa lingen weten te bedingen, deze ook automatisch zullen gelden voor de overige aangeslotenen. De N.C.B. heeft o a. geschreven niet aan dit verzoek te kunnen voldoen, doch de waarde van de clausule zou toch vervallen daar het in de bedoe- ling ligt met alle gemeenten gelijk- luidende contracten te sluiten. B. en W. stellen voor het contract aan te gaan, daar men er toch niet buiten zal kunnen. Wordt goedgevonden, 5 Electnficatie Peerenboom De Voorzitter heeft hierover bespre kingen gevoerd met de PNEM en den Rijkswaterstaat, die beide zeer tege moetkomend waren. De PNEM heeft haar eischen belangrijk verminderd zoodat nu slechts een bijdrage van f 1425 behoeft te worden betaald, terwijl dit eerst meer dan f 2000 was. Verder stelde de PNEM de bepaling dat eerst tot den bouw zal worden overgegaan als minstens 45 Inwoners aansluiting hebben toegezegd. Met de gewone toezeggingen van twee gratis lichtpunten hebben B. en W. reeds 50 personen bereid gevonden aan te sluiten. Voor de aan te brengen straatver lichting zal moeten worden betaald f529. en bovendien f 15 voor iedere straatlamp. Indien extra palen moeten worden geplaatst, zal voor iedere paal f 15 worden in rekening gebracht. De energie wordt geleverd tegen een prijs van 45 ct. voor de eerste 40 K.W. en voor de volgende 15 ct. Alles bij elkaar zal er dus een paar duizend gulden mee gemoeid zijn. B. en W. adviseeren erop in te gaan. De heer longbloets is van meening dat de straatverlichting op den rijks weg weinig zal uithalen. De Voorzitter antwoordt dat dit een kwestie is van later zorg, het gaat nu slechts over de aansluiting. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. 6. Belasting openbare aankondigin gen. Van de groep .Nederland" van het Alg. Ned. Verbond is een verzoek in gekomen om door het htffen eener belasting het gebruik van vreemde woorden tegen te gaan. Wordt voor kennisgeving aangeno men. 7. Vergoeding ex. art. 13 der L. O wet 1920. De heer A. van Drunen heeft zijn kinderen op de Bijz. Lagere School te Nieuwendijk; de afstand van huis naar school is zoover dat de kinderen niet dagelijks naar huis kunnen komen en zij dus moeten overblijven. De kos ten hiervan zijn f3.— per kind en per week, waarvan adressant f 2.terug vraagt. B. en W. stellen voor overeenkom stig de dit jaar vastgestelde verorde nlng een tegemoetkoming in de kosten te verleenen van f 1,50 per week en per kind. Verder zijn nog verzoeken ingeko men van de heeren H. Qroeneveld, A. van Drunen en H. van Drunen, die alle volgens verordening zullen worden afgewerkt. De heer A. Schmink heefteen doch tertje op school in Raamsdonksveer en vraagt vergoeding van veergeld tot een bedrag van f12.— Wordt goedgevonden. 8 Vergoeding Volkstelling. Door het Rijk wordt vergoed 7'/2 cent per kaart ofwel een bedrag va, f 277,50. De totale kosten zijn f 482,50. De heer jongbloets acht een vergoe ding van 5 cent per kaart voor de tellers te veel, terwijl spr. ook hei bedrag van 160 voor verteer te hoog acht. De Voorzitter wijst op de moeilijk heid der telling in den Biesbosch, waarvoor wel een extraatje mag ge geven worden. DRAlSi1lAvANVALKmBURQ> ••iLEVERTR/ -f-LEEUWARDEli Wordt goedgevonden. Thans wotdt behandeld punt 11, aanvraag ingevolge art. 13 der Land arbeiderswet. De heer j Bogaarts vraagt een stuk land aan voor het bouwen van een huis, hij heeft langs den provincialen weg reeds een stuk ter waarde van f 800 de gezamenlijke waarde is f 3000. Wordt goedgevonden 9. Benoeming Armmeester, Algemeen Burgerlijk Armbestuur. Aftredend lid J. van Etten Aanbeveling J. van Etten en jansens De heer van Etten wordt met op een na algemeene stemmen gekozen. 10. Benoeming leden Commissie van Schoolverzuim. In de vacature A. Boender wordt herkozen de heer A. Boender met 8 stemmen, tegen 2 op de heer Simonts In de vacature Severijn zijn aanbe volen de heeren Severijn en Michaël van wie de heer Severijn met alge meene stemmen gekozen wordt. De heer B. van Dijk wordt herkozen met 7 stemmen tegen 3 op dhr. G Verhoeven, dhr J. Achterberg wordi herkozen met 9 stemmen tegen 1 op de heer van Vught, de heer Michaël wordt herkozen met 7 stemmen tegen 3 op dhr. den Hartog. Bij de rondvraag vraagt de heer Smirik of het niet mogelijk is aan de Voorste Hoek een lantaarn bq te plaatsen, men ziet daar gewoonweg niets en het zou dan ook geen over hodige weelde zijn. De raad heeft hiertegen geen be zwaar# Nadat de voorzitter den leden be dankt heeft voor de prettige samen werking, die hij in dit jaar heeft onder vonden, wordt de vergadering gesloten. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 2 Jan. 1931 N.V. G. van Loon's Import Mij. Met ingang van 1 Januari is aan den heer G. van Loon, die gedu rende vele jaren met bijzonderen ijver en toewijding in deze zaak werkzaam was, op diens verzoek eervol ontslag verleend als directeur der N.V. G. v. Loon's Import Mij Den heer J. Smarius, die jaren reeds aan deze Import Mij. verbonden was, is per 1 Januari 1931 algeheele pro curatie verleend. Katholieke Kiesvereeniging. Het is gewenscht in verband met de komende verkiezingen voor de Prov, Staten, dat de leden der Kies- vereeniging op de hoogte zijn met de reglementaire bepalingen, die bin nen het raam der R.K. Staatspartij deze verkiezingen beheerschen. Volgens het reglement hebben de Kiesvereenigingen en de leden der Kiesvereenigingen het recht voorloo- pige aanwijzigingen van candidaten voor 't lidmaatschap der Provinciale Staten in te dienen. De aanwijzing eener Kiesvereeniging bevat ten hoog ste twee candidaten meer dan erver moedelijk plaatsen te vervullen zijn De Kringvergadering heeft dit aantal vastgesteld op drie, zoodat de Kies vereeniging te Waalwijk een voorloo- pige aanwijzing kan indienen van vijf personen. Willen de leden der Kies vereeniging zelfstandig hun recht uit oefenen, dan behooren zij te zorgen, dat de aanbeveling van één candidaat geteekend is door tenminste 10 leden eener Kiesvereeniging en wanneer de aanbeveling geldt 2 tot ten hoogste vijf candidaten door tenminste 25 leden. De onderteekenaars moeten allen lid zijn van dezelfde Kiesver eeniging, bovendien mag een lid van een Kiesvereeniging niet meer dan één aanbeveling onderteekenen. De candidaat, voor wien de aanbe veling geldt, mag deze niet ondertee kenen. De aanbeveling moet vermel den naam, voornamen, beroep en woonplaats van den candidaat. Alle voorloopig^ aanwijzigingen m.oeten bij den Secretaris van den Statenkieskring Heusden J. C. L. van der Geld, St. Antoniusstraat, Waalwijk binnen zijn vóór 11 Jan. 1931. In verband hiermede houdt de Kies vereeniging te Waalwijk een huishou delijke vergadering op Woensdag 7 Januari. Het Kringbestuur geeft den aange wezen candidaten gelegenheid schrif telijk te verklaren a. dat zij een candidatuur voor het lidmaatschap der Provinciale Staten aanvaarden, b. dat zij zich onderwerpen aan de bepalingen van dit Kiesreglement, c. dat zij geen plaats in de Prov. St. aanvaarden, indien zij bij de officieele verkiezingen door voorkeurstemmen zouden worden gekozen. De Kringvergadering stelt vervolgens de definitieve lijst van voorloopige candidaten vast. Zij besluit of de can didaten al of niet zullen worden ge adviseerd. Deze kringvergadering zal 21 Januari gehouden worden. De stemming voor de definitieve lijst heeft plaats in stembureaux op l5 Februari, leder, die per 31 Dec. l9J0 lid der Kiesvereeniging is, ont vangt daarvoor een oproeping, ver meldende dag, plaats en uren der zitting van het stembureau, denamen der op de definitieve lijst geplaatste canditaten en een eventueel advies. Elk lid brengt 5 stemmen uit. Het biljet, waarop meer of minder stem men zijn uitgebracht, is van onwaarde Elk stembureau stelt den uitslag der stemming vast, die medegedeeld wordt aan het Bestuur van den Kring. Dit stelt in de volgorde van het verkregen aantalstemmen de verkozen verklaarde candidaten op de officieele lijst en wel tot een getal van zes. En met deze officieele lijst hoopt de Katholieke organisatie, dank zij de medewerking van alle Katholieken op een mooi succes. Het Bestuur der R.K, Kle vereeniging Waalwijk. Het zal misschien niet overbodig wezen op te merken, dat de in deze toelichting genoemde data en getallen gelden voor den Statenkieskring Heus den en niet voor de plaatsen, die ressorteeren onder andere kieskringen (Kaatsheuvel bijv. behoort onder den Kieskring Tilburg). De gang van zaken is echter in eiken kring hetzelfde. Bovenstaand artikel werd ons toegezonden toen het niet meer in de geheele oplaag kon worden opge nomen. We achtten het van zoo alge meen belang voor onze lezers, dat wij hetdaarom tot dit nummer lieten liggen, RED. Ledenvergadering R K. Kiesvereeniging, Op Woensdag a.s. 7 Jan. wordt blijkens achterstaande advertentie een algemeene ledenvergadering der R K. Kiesvereeniging gehouden. De agenda vermeldt aanwijzing van candidaten voor de a 8 Statenverkie zingen en verkiezing van een bestuurs- lid wegens bedanken van den heer M v. Loon. Het bestuur verzoekt ons ie melden, dat de vergadering alleen toegankelijk is voor leden der R.K. Kiesvereeniging. Federatie van Schoenfabrikanten. Men deelt ons mede, dat de Fede ratie van Nederl. Schoenfabrikanten tn een algemeene ledenvergadering zal bijeenkomen te Tilburg, te houden Maandag 5 Januari a.s. 10-jarig jubileum H E C. De feestelijkheden ter gelegenheid van het 10-jarig jubileum der voet. balclub HEC zijn Donderdag ingezet met een druk bezochte receptie in de zaai van café J. van Helvoirt. Verschillende zusterverenigingen, scheidsrechters en particulieren kwa. men het bestuur van HEC compli- menteeren. Bloemstukken werden aangeboden door Waalwijks Belang, RWB, Juliana, de Supporters der vereentgtng, de Waalwljksche Winkeliersvereniging, Boogschuitersver. „Nooit Gedacht", Tooneelclub .Kunst en Vriendschap" en de heeren J. van Helvoirt en Timmermans. De voetbalvereniging WSC bood een prachiigen voorzitters, namer aan, terwijl door de dames supporters een gesloten couvert werd overhandigd. Telegrammen waren o a. ingekomen van de voetbalclubs TAC Ttlourg, Gudok Tilburg. Breda, Dongen, VOS Venlo, Ztgo Tilburg, Velocitas Breda, benevens v. d. WGV, den BVB, Scheids rechter Horsten Tilburg, Medatllehuis P. van Boxtel Breda en Waalwijks Belang. 's Avonds werd in de zaal van calé van Helvoirt een groot gecostumeerd bal gegeven, hetwelk zeer druk be zocht werd en waar een ware feest- stemming heerschte. De costumes waren schitterend. Op Zaterdag 3 Januari zal er wederom een bal gehouden worden in de zaal van den heer J. v. Helvoirt voor leden en donateurs der Voetbal- club HEC. Wij verwachten evenais op Nieuw jaarsdag een enorme gezellige drukte. Zondag 4 Januari zal een gecostu— meerde voetbalwedstrijd worden ge houden op het HECterrein. Deze wedstrijd is voor IEDEREEN GRATIS toegankelijk. Zonder schriftelijke toestemming is eenige overname uit deze rubriek verboden. TWEE DEUGNIETEN. (Vervolg). Ze hadden dikwijls aan hun Moe, Veel last en zorg gegeven. En zonder dat zij 't merkte, Heel dikwijls kwaad bedreven. Maar och, daar wilde Moeder kip, Maar verder niet aan denken; Ze zou hun, waren ze terug, Vergiffenis graag schenken. Voor al het leed, door deze twee, Hun moeder aangedaan, Och, waren zij, zoo dacht de kip, toch maar niet weggegaan. Hoe ging het onzen stouterds nu? Zij hadden in den morgen, Zich in het dichte struikgewas, Heel veiligjes verborgen. Ze zouden na de lange reis, Wel graag wat eten lusten, Maar och, ze waren toch zoo moe, En moesten eerst wat rusten. Daar zaten ze op hun gemak, En keken kalmpjes rond, Of ergens in de buurt zich ook, Misschien gevaar bevond. Ze waren ver, heel ver van huis; Dicht bij een korenveld. Daar groeide graan. Door moeder Kip, was dit hun reeds verteld. Geen levend wezen was te zien, Zij hoorden geen geluid, Voorzichtig kropen ze één voor één, De veilige schuilplaats uit. Nu kwamen ze aan een breede sloot, Als zjj daarover waren, Dan kwamen zij op 't korenveld. Waar in de volle aren, Een lekker maal verborgen was. Van heerlijk voedzaam graan, Daarover had hun moeder eens, Een heel verhaal gedaan. (Wordt vervolgd). Het Op verfaardag visite. vriendje van Ton, Bert was jarig. Het trof juist zoo goed, dat het op Zaterdag viel. Hij had Ton ge vraagd, of deze met Hans en Rosy 's middags bij hem kwamen, hij zou nog meer kinderen mogen vragen en dan konden ze allerlei leuke spellet jes spelen. Bert's moeder zou een snoeperij klaar maken, dat in Indië veel wordt gegeten en samen met Te n had hij een fijne taart mogen besteller Tegen twee uur kwamen ze allen bij Bert aan en het ouurde maar heel even, eer de kennismaking met Bert s ouders plaats had gevonden, want de meeste kinderen kenden zijn ouders al. Eerst werd begonnen met een glas limonade en een stuk taart, terwijl de vader van Bert hen allerlei mooie foto's van Indië liet zien en er allen van vertelde. Daarna gingen ze alle mogelijke gezelschapspelletjes spelen. De moeder van Bert wist er een heole- boel en daar Bert een grooten tuin had, konden ze allen hun hart op halen en behoefden ze niets te ontzien, want de tuin was nog niet aangelegd, dat zou pas in het voorjaar gebeuren. Verstoppertje, krijgertje, kruip-door sluip-door en andere spelletjes kwa men aan de beurt. Toen gingen ze weer naar binnen, waar ieder een nieuw glas ranja kreeg en nu een stuk van de beloofde Indische lekkernij er bij. Nadat alles weer opgeruimd was, kwam het groote moment van het feest, n.l. een ballonnenjacht. Er waren acht ballonnen voor de kinderen, voor ieder een en een kleine ballon voor Fidel, want die was natuurlijk ook mee ge komen. Aan iederen ballon zat maar een kort draadje, net lang genoeg om juist den ballon te kunnen pakken. Daarbij kwam. dat de ballonnen na- tuuriijk niet hooger konden stijgen dan het plafond. De bedoeling wa9 nu, dat ieder kind moest probeeren een bal lon of liever ohet draadje van een ballon te pakken, terwijl de anderen onderwijl hun best deden dit te voor komen, door het draadje weg te blazen of met een stok den ballon weg te duwen. Ieder op zijn beurt moest het nu probeeren, Eén der ballons had een teekentje, dat niet zoo gauw te zien was. Die den ballon pakte, waar het teekentje opstond, had recht op een extra stuk taart. Dat was me een ge drang en geduw, eer ieder kind een ballon had. Gok Fidel had de zijnen aan zijn halsband zitten. Nu motsten ze zien, wie de gemerkte ballon had, doch hoe ze ook keken, niemand ont dekte iets en jawel, daar bleek Fidel de gelukkige winnaar te zijn. Ieder schoot erover in de lach en Berts's moeder vond, dat Fidel dan liever een extra kluifje moest hebben. Het stuk taart werd nu in achten verdeeld en ieder kreeg zijn eigen deel Eindelijk was de pret afgeioopen en gingen alle bezoekers naar huis. Fidel, die een beetje bang was voor den ballon werd ervan verlost en Ton offerde zich wel op, op twee ballons te dragen. Dan gingen de kinderen weer naar huis zeer voldaa n over den heerlijken middag. OUDERS, LEZEN UWE KINDEREN ONS JEUGDHOEKJE? Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 43625 BETERE HEERENKLEEDING Receptie W.S.C, Het bestuur der jubileerende voet- balvereeniging W.S C. zal in tegen- i woordigheid van feesicomiié en leden op Dinsdag 6 |anuari 8 uur receptie houden in Hotel „De Twee Kolommen* zulks ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan. W.SC.-Bal. Zooals reeds eerder medegedeeld wordt Zondag a s. in Musis Sacrum Oplossingen van de vorige week. 1 Wie wind zaait, zal storm oogsten. 2 huiskamer ubbergen ierseke schoon karei anna mes en r 3 KERSTVACANTIEi 4 De staande klok. Nieuwe Raadsels. 1 ik ben een spreekwoord van 33 letters. 6—2—4—5—13 plaats in Gelderland 1-7-19-22-25-28-32-12 groote stad in Dultschland 15-11-16-8 kleur 27—25—3D-31 zit in den mond 39—18-26 getal 20—21 10 tijdmaat i7—24—23 met „mager" 14—33 voegwoord 29—8 ander woord voor „reeds" 2 Van boven naar beneden en van links naar rechts ben ik iets dat in vele huisgezinnen gepreikt heelt, x medeklinker xxx vrucht xxxxx staat meestal bij een kerk xxxxxxx een soort van spel xxxxxxxxx gevraagde woord xxxxxxx gaat men mee naar Indif xxxxx een visch xxx familielid x medeklinker 3 Van links naar rechrs en van boven naar beneden ben Ik een lekkernij die veel in de maand December gegeten wordt. xxxxxxxxx het gevraagde woord xxxxxxxx groeit aan dennenboomen xxxxxxx stad In Dultschland xxxxxx meisjesnaam xxxxx bootje xxxx verkorte meisjesns&ffl xxx voorzetsel xx verkorte meisjesnaam x medeklinker rv-w»

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 10