Als men de wasch met Henco in de week zet! Jan Verhoeven IS ■:■'■■■- rmii Nisïïilil Kaatzlimel. ;n en Hervatting lessen te Waalwijk: MAANDAG 5 JANUARI. springende1 Handen Kloosterh&lsem voor/iet in cte week zetten eter wosck het W S C.-bal gehouden. Evenals vorige malen Is de belang stelling hiervoor zeer groot, vooral daar men weet, dat bet muzikale ge deelte wordt verzorgd door de 12 oersonen sterke Victoria Band uit Breda, een gezelschap, dat gedurende de Liedertafel festiviteiten hare repu tatie heeft gevestigd. Aan de zaalversiering wordt bijzon dere zorg besteed, terwijl voor aardige verrassingen is gezorgd. Alles tezamen genomen mogen wij dus een bal avond verwachten, die als voornaam en waar dig onderdeel der W S.C.-jubdeum feesien kan worden beschouwd en waar het aan gezelligheid niet zal ontbreken. Voetbalclub W.S C. Het bestuur der voetbalclub WSC heeft besloten voor hare spelers trai ningsavonden te organiseeren, waarop gymnastiek en athletiek zullen beoefend worden. De oefeningen worden gegeven Vrijdagsavonds in het Gem. Gymnas tieklokaal in de Stationsstraat, en staan onder leiding van den heer E. v. d. Geer. Wordt 't wasschen gemakkelijker Zet 's avonds voor den waschdag de wasch in de week in een koude Henco oplossing. Henco lost 's nachts alle vuil op Organist Pianist. ROTTERDAM Wm. Bcytewechsfr. 149 Vermakelijkheidsbelasting. De belasting op openbare vermake lijkheden in onze gemeente heeft in 1930 opgebracht f7041 70'/a. Jeugdige inbrekers. Zooals wij reeds Woensdag mede- Van de schoenen in 1931. De Tilburgsche Courant geeft be schouwingen over .Het oude jaar" en behandelt In een tweede artikel o.m. „de schoenen". Het blad schrijft dan: Een andere tak van nijverheid van zoo gewichtige economische beteekenis, voor stad en gewest is de oud— Brabanische schoen- en leerfahricage. Daarover, d.w.z, inzonderheid over de schoennijverheid lichtte mij, desgevraagd, de heer Henri Man- naerts welwillend in. Aldus Het jaar 1930 was voor de schoen industrie niet bijzonder gunstig. De tameiijk optimistische verwach tingen tegen het voorjaar werden den bodem ingeslagen door het langdurige slechte weder, waaronder de voor jaarsverkoop in de schoenwinkels veel te lijden had. De vacantiemaan- den juii en Augustus brachten welis waar eenige opleving, doch de mindere ontvangsten van het voorjaar konden niet worden ingehaald. Geleidelijk ook begon de schoen- !en. sen. end. ring iaat- roll? agsi iaat* Mie- 'ad, riJK. |ZEN. i No ning. nen. deelden was de politie er na een streng onderzoek in geslaagd enkele 1 industrie de gevolgen te ondervinden jeugdige personen uit deze gemeente van de aigemeene depressie in zaken te arresteeren, in wie men de ver moedelijke daders van den inbraak ten huize van den heer Ant. van Schijndel Jr. te pakken had. Inderdaad hebben deze verdachten na een langdurig verhoor bekend den diefstal gepieegd te hebben en het geld onder elkaar te hebben verdeeld. Het zijn de 18 jarigen D., v. d. L. en H. Tevens bleken deze jongemannen nog meer op hun geweten te hebben en werden nog enkele diefstallen, die voor kort hebben plaats gehad opge helderd. v, d L H. en B. bekenden 14 dagen geleden in de consumptietent op het terrein der voetbalclub HEC een in braak te hebben gepleegd en flesschen drank, chocolade enz buitgemaakt. v. d L., bleek nog meer op zijn kerf stok te hebben. Men zal zich nog wel herinneren dat voor eenige maanden van de schoenfabriek der fa. Leenheers lood ontvreemd werd. V. d L. heeft thans bekend tezamen met v. G. dezen diefstal gepleegd te hebben. Na verhoor zijn de daders weer op vrije voeten gesteld. Een woord van hulde aan onze gemeentepolitie, die door haar actief optreden en haar streng onderzoek deze bende is op het spoor gekomen, is zeker op zijn plaats. Ned. Bond van Lederfabrikanien. Naar wij vernemen zal de Nederl. Bond van Ledetfabrikanten op Maan. dag 5 januari a.s. een aigemeene vergadering houden, om besprekingen te voeren over het eventueel aangaan van een Collectief Contract met de samenwerkende arbeidersorganisaties. Italiaansche Opera. De Italiaansche Opera zal op 6 Ja nuari (Drie Koningen} 8 uur te 's-Bosch de laatste voorstelling in dit seizoen geven. Opgevoerd zal worden de ko mische opera in 3 bedrijven van Rossini ,11 Barbiere di Siviglia" (De Barbier van Seviila) In de hoofdrol de beroemde sopra- na leggiero Signorina Romelli, verdere medewerkenden Sign. Fort, Sign.Pic- cioli, Sign. Ferroni, Sign. Santolini, Sign. Ceresani, Signorina Spuarzina. Orkest onder leiding van Maestro Marini. Na afloop extra bus of tram richting Waalwijk, Inlichtingen bij de Holl Buurtspoortwegen. Het Duitsche invoertarief op licht schoeisel. Zooals men weet, heeft de invoering van het verhoogde invoertarief oplicht lederen schoeisel tot 600 gr. gewicht tot dusver gewacht op een nieuw te sluiten handelsverdrag tusschen Duitschland en Oostenrijk. Dit reeds in het voorjaar gesloten verdrag moet in het Oostenrljksche parlement nog goedgekeurd worden. Het heeft lang geduurd eer het zoover was, doch j.l Zaterdag heeft de Oostenrijksche Nitiorialrat er zijn goedkeuring aan gehecht. De verhooging van het Duitsch invoertarief voor schoenen tot 600 gram (420 in plaats van 180 R M. per 100 KG) treedt nu in werking. Leerproductie in de Ver. Staten. Aan het Rijksproefstation te Waalwijk ligt voor belanghebbenden ter inzage de productiestaat van leder in de Ver- eenigde Staten van Amerika over Au gustus 1930 Ook in den vervolge zullen dergelijke staten over de vol gende maanden ter inzage liggen, ge durende ongeveer een maand. en de verminderde koopkracht, ver oorzaakt door de toenemende werke loosheid. Zoodoende kenmerkten zich de maanden October en November door een slapte, die men in jaren niet gekend had. De langzame afbrokkeling der prijzen van verschillende grondstoffen, het verminderde debiet en de zeer toege nomen productiecapaciteit van ver. schillende fabrieken riepen een con currentie te voorschijn, die haar weerga niet kent in de geschiedenis der Nederlandsche Schoenindustrie. Wie trouwens eenige aandacht schenkt aan de schoenenetalages in de hoofd straten onzer steden, zal niet ontkomen aan den indruk, dat het hier gaat om een strijd op leven en dood. De vooruitzichten voor de naaste toekomst zijn niet rooskleurig. Onge twijfeld zal het aanstaande voorjaar wel eenige opleving brengen, te meer daar verschillende winkeliers hunne voorjaarsinkoopen, die zij als regel in de laatste maanden van het jaar deden, hebben uitgesteld tot de eerste maanden van het Nieuwe Jaar. De aigemeene situatie van handel, industrie en landbouw is echter dermate ge drukt, dat voor üe schoenindustrie niet veel goeds verwacht mag worden SPRANG—CAPELLE (v.m. Sprang). A.s. Zondag des voorm. half 10 en des nam. 6 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. Fokkema. Tevens bevestiging van ambtsdragers. VRIJH.—CAPELLE. Vrijdag j.l. werd met de Geref. Zondagschool- vereeniging „Jachin" te dezer plaatse Kerstfeest gevierd in de Geref. Kerk alhier, onder leiding van den ouder ling K. Alblas en de leidster der vereeniging mej. A. v. Wijlen. De bijeenkomst werd door den heer Alblas op gebruikelijke wijze geopend en op voor de kinderen zeer duidelijke wijze het Kerst-evangelie verteld, ter wijl door mej. v. Wijlen een mooie Kerstvertelling werd gehouden. Een en ander werd door de kinderen en de talrijke aanwezige ouders en be langstellenden met de meeste aandacht gevolgd. Vervolgens werden verschil lenden mooie Kerstliederen gezonden, begeleid met orgel, en doordekinde- ren versjes opgezegd. In de pauze werden de kleinen ruimschoots ont haald op versnaperingen. Daarna werd door den heer H. Glavimans een mooi Kerstverhaal gegeven, terwijl aan het einde geschenken werden uit gedeeld in den vorm van boekjes. Hierna werd door den heer Alblas het slotwoord gesproken en de bijeen komst op de gebruikelijke wijze ge sloten. Bij de firma Adr. Oerlemans Zonen, Bouwmaterialenhandel alhier, zijn wegens slapte in Je bedrijven Woensdag j.i. een zestal arbeiders ontslagen. De postduivenvereeniging .Nog Sneller" zal Maandag 5 Jan. a.s. een ledenvergadering houden in de ver gaderzaal in de Nieuwstraat. CAPELLE. Candidaat Kunst, hulp prediker te Deventer, heeft voor het be roep naar de Geref. Kerk alhier, bedankt. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. Gemeente alhier hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des nam. half drie op te treden Ds. A. van Willigen. In de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand December 1930 ingelegd f6003.72 en terugbetaald f3937.19. Het aantal inlagen bedroeg 64, dat der terugbetalingen 51. Het le elftal der voetbalvereen. „Excelsior* speelde Nieuwjaarsdag een vriendschappelijken wedstrijd tegen SDO uit Sprang en won met 2—0. Het 2e elftal speelde tegen Sparta uit Raamsdonk en verloor met 3 1. De in de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschendijk gehouden collecte ten bate der Chr. School aldaar bracht ruim fll op. A.s. Zondag des morgens half 10 en des avonds 6 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk. a.d. Loonschendijk op te treden de heer Hage, godsdienst onderwijzer te Kampen. Des nam. 2 uur hoopt Ds. Muhlnickel uit Waalwijk voor te gaan Bij de deze week gehouden ver huring van zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk alhier brachten de plaatsen heel wat minder op dan het vorige jaar. Het totaal bedrag bedraagt onge veer de helft. De vereeniging Volksonderwijs „Sprang Capelle e.o." houdt a.s, Donderdag 8 dezer des avonds kwart voor zeven een ledenvergadering in de zaal van den heer L F. v. Dongen te dezer plaatse. De agenda vermeldt 1. Opening en notulen. 2. Verslagen secr. en penningm. 3. Verslag afgevaardigde Alg. Verg, 4. „Iets over de zedelijk-godsdien- stige vorming", in te leiden door H. Groenewout te Hees. 5. Optreden van mej. Truus Hooyer, voordrachtkunstenares te Voorburg. Voor de le klasse BVB speelt Excelsior I alhier a.s. Zondag tegen Kaatsheuvelsche Boys I te Kaatsheuvel. Het 2e elftal speelt aandeNieuwe- vaart tegen RWB III uit Waalwijk voor de 2e klasse BVB. Ds. A. v. Willigen heeft een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gemeente te Jaarsveld. WASPIK Door Mej de Wed. Hi ff mans is aan B. en W. het verzoek gericht om vergunning voor den ver koop van sterken drank in het klein De ZeerEerwaarde Pater J. Gijs- man uit deze parochie, missionaris in Brilsch—Indië zal om gezondheids redenen naar het vaderland terug keeren. Voor vier jaren vertrok Z Eerw. voor de tweede keer naar zijn missie gebied. Op 2en Kerstdag, en Zondag avond gaf de Tooneelvereeniging „Entrc Nous" hare eerste winterutt voering Het programma dat afge wisseld werd met instrumentale solo's en kwartetten, bood elck wat wils. Het programma bestond uit een blijspel in drie bedrijven, getiteld „Willy's vrouw" keurig spel werd geleverd, zoodat d? talrijke aanwezigen telkens hebben genoten naar hartelust, beter spel werd door „Entre Nous" nog nimmer gegeven en waar men weet dat deze vereeniging sinds jaren ais een keurkorps bekend staat, daar was een huldiging door den waarn. voorzitter, den heer J. P. van Velt- hoven, ten volle verdiend. Da solo's en kwartetten mochten eveneens de aigemeene belangstelling verwerven, deze gaven op hHnne beurt het sprekende bewijs van deug delljke krachten onder de werkende leden onzer Harmonie te bezitten, 't was daarom zeer terecht toen ook deze executanten den lof voor hun werk in ontvangst hadden te nemen. Naar wij vernemen zullen deze heeren in het a.s. zomerseizoen aan een wedstrijd als zoodanig deel nemen, wij hopen met gegronde redenen zij met succes daarvan zullen terugkeeren. Het bezit van prima eigen krachten op muzikaal gebied, zoowel als op het terrein van tooneeispel is door deze feestavonden wederom bevestigd en daarom ziet kunstminnend Waspik reikhalzend uit naar de 2e winteruit- voering die ons bereids is toegezegd. HAARSTEEG. De groote jaarlijk- sche win eruitvoering, gegeven door de zangvereeniging „Vriendenkring" in de zaal van café M. Achten alhier behoort weer tot het verleden en deze vereeniging kan met trots erop terug zien, daar zij in alle opzichten schit terend geslaagd genoemd mag worden. Na enkele mooie zangnummers, ge zongen onder leiding van directeur M. v. Beurden en een dramatisch duet „De Bannelingen", werd opgevoerd het tooneeispel in vier bedrijven „De Vloek van een Roeping", door Jan E. Odijk. Regie dezelfde. Alle rollen waren in goede handen en er werd uitnemend spel te genieten gegeven. Na afloop van dit stuk konden de regisseur en spelers dan ook een lang durig applaus in ontvangst nemen. De heer Beekmans, die een der hoofd rollen vervulde, bood den regisseur met eenige toepasselijke woorden namens de spelers bloemen aan, waarna de heer A. v. Beurden, secre taris der vereeniging, allereerst dank bracht aan de heeren spelers voor hun subliem spel, hoe zij zich zooveel moeiten en opofferingen hadden moe ten getroosten, maar dat zij zich nu wel beloond moesten gevoelen, door de attentie van het overtalrijke publiek, dat zoo duidelijk bewees door het daverend applaus aan het einde van elk bedrijf hoe men van hun spel genoot. Dan bracht hij warme hulde aan den heer Odijk uit Vlijmen, onder wiens bekwame leiding het stuk was ingestudeerd, en als men daarbij dan nog weet, zegt spr., dat de heer Odijk ook de auteur is van dit tooneeispel, dan krijgt men bewondering en eer bied voor zoo'n persoon die zoo iets kan scheppen en die toch zoo be scheiden is. Hij feliciteerde den heer Odijk met zijn nieuw tooneeispel en voorspelde hem dat dit stuk in plan- kenland zijn weg wel zal vinden en veel opgang zal maken. Hierna werd nog opgevoerd de operette „Cartouche" van Alph. Mos mans. Deze operette is niet alleen mooi wat den tekst betreft, maar de zangliefhebbers hebben kunnen ge nieten. De uitvoering ervan was ook onberispelijk en het opgetogen publiek liet dit duidelijk blijken. Een woord van dank zij nog gebracht aan den heer W. Heesbeen voor zijn keurige begeleiding op de piano. NIEUWKUIJK. Telkens voor een stampvolle zaal gaf de tooneelvereen „Kunstna Arbeid" op leen 2e Kerst, dag in het vereenigingsgebouw een welgeslaagde uitvoering. Opgevoerd werden het drama „De held der Eucharistie" en het blijspel „De Ver draaide Seetie". De rollen werden door de spelers zeer goed vertolkt. Men kan met voldoening op de uit voering terugzien. De leider, de heer A. van Steensel, alsook de spelers hebben eer van hun werk. GENDEREN. Op Zondag 4 Jan a s. des avonds half zeven, hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier, als spre ker op te treden, de WelEd. heer A. Bronkhorst van Andel, met het doel om te komen tot oprichting van een Christelijke Jongelingsvereeniging. Deze bijeenkomst is voor een ieder toegangkelijk. In de gehouden vergadering van de „Coöp. Zuivelfabriek'alhier zijn tot bestuursleden hekozen de heeren M. J. van de Beek, alhier en B. de Graaff te Babiloniënbroek. De heeren L. Heimans te Dussen, L. Buijs te Bern en M. Smits te Meeuwen als commissarissen. Kaatsheuvel, 1 Januari 1931. Uitslag aanbesteding winkelhuis L. A. Moonen, Loonopzand. Onder architectuur van den heer J. A. Prins alhier werd aanbesteed het bou wen van een winkelhuis te Loonopzand. Uitslag: J. Nieuwenhuijzen, Sprang 9175. C. Michael, Vrijhoeve-Capelle, 8935. Gebr. v. Willigenberg, Sprang 8595. C. v. Hest, Loonopzand 7997. C. Mutsaers, Loonopzand 7989. Gebr. v. d. Ven, Kaatsheuvel 7941. A. M. Vermeeren, Loonopzand f 7775. A. M. Stalpers, Loonopzand ,f 7598.— Gunning volgens bestek. Armenconcert. Het Kon. Muziekgezelschap Euphonia geeft Zondag 4 Januari a.s. zijn jaarlijks armenconcert ten bate der St. Elisa- bethsvéreeniging. Waar hier uitsluitend het charitatieve doel voor zit, twijfelen wij er niet aan, of evenals andere jaren zal dit motief voldoende zijn om in alle kringen sym pathie voor dit werk van het koninklijk Muziekgezelschap te trekken. Waar ech ter de tijden voor een deel der armlas tige bevolking dit jaar nog minder roos kleurig zijn dan andere jaren, is dubbele „Geen goud I zoo goed" hulp noodig. Dat die gaarne door mild dadig Kaatsheuvel verstrekt wordt, zal de opkomst bij dit armenconcert bewij zen. U.K. Kiesvereeniging. Belangrijke vergadering. Heden- (Dinsdag) avond werd in het Patronaat een zeer belangrijke vergade ring gehouden. Zondag was in alle dien sten in de parochiekerk bekend gemaakt, dat deze vergadering zou gehouden wor den, en werden alle parochianen uitge- noodigd tot een trouwe opkomst. On danks het slechte weer waren een 125- tal mannen present, waarbij alle geeste lijken van de parochie. De vergadering werd gepresideerd door den Weled. Heer De Beer, die met den heer Prins als dagelijksch bestuur v. den Statenkieskring uit het district Til burg tegenwoordig waren. De heer De Beer opende de vergade ring met den Christelijken groet en een woord van welkom, waarna hij een kor te uiteenzetting gaf van het doel der bij eenkomst, zijnde de heroprichting van de afdeeling St. Jan te Kaatsheuvel van de R.K. Kiesvereeniging van het district Tilburg. De heer Prins zette daarna meer in den breede uiteen wat de oorzaak was dat deze vergadering moest gehouden worden. Door het hoofdbestuur van de R.K. Kiesvereeniging voor de verkiezing der Tweede Kamer en het Hoofdbestuur van den Statenkieskring is de afdeeling Kaatsheuvel wegens wanbetaling van contributie en veronachtzaming van de te vervullen verplichtingen, als afdee ling van de R.K. Kiesvereeniging ge schrapt. Om nog de mogelijkheid te scheppen, dat Kaatsheuvel alsnog voor 1931 aan de candidaatstelling en candi- daatstemming voor de statenverkiezing deelneemt, heeft het Hoofdbestuur be paald, dat dit alleen mogelijk zou zijn als een nieuwe vereeniging zou worden op gericht en een geheel nieuw bestuur zou worden gekozen en tevens de verplich ting zou worden aanvaard, dat in het komende jaar tweemaal een contributie van 25 cent per lid zou worden geind, n.l. in de maand Januari en Juli. Op deze voorwaarde wil het hoofdbestuur de afdeeling Kaatsheuvel wederom als nieuwe afdeeling aanvaarden en kan Kaatsheuvel aan de candidaatstelling tusschen 8 en 22 Januari en aan de can- didaatsstemming op 22 Februari deel nemen. Bij acclamatie wordt daarop be sloten wederom een afdeeling te stich ten, een nieuw bestuur te kiezen en di rect met de inning der contributie een begin te maken. Na eenige discussie omtrent de wijze van bestuursverkiezing, wordt besloten over te gaan tot de verkiezing van een voorloopig bestuur van 9 personen, sa mengesteld uit minstens 1 lid van de ar beidersfractie, de middenstanders, de industrieelen en de landbouwers. Als candidaten werden naar voren gebracht voor de arbeidersorganisatie de heeren: J. Beerens, W. Damen, .T. Vloemans en B. Vesters. Voor de middenstanders de heeren: L. J. van der Horst, J. Frederiks J. de Bondt, J. Schrauwers en Jos. van Biel. Voor de Industrieelen de heeren: L. v. d. Hoven, P. Snoeren en C. Brekel- mans. Voor de landbouwers de heeren G. Kleijn en Jan Maas. Eenige andere heeren namen hunne candidaatstelling niet aan. Besloten werd bij eerste stemming vier leden te kiezen die bij meerderheid van stemmen zou den gekozen verklaard worden. De uit slag der stemming was, dat er werden uitgebracht 102 geldige stemmen, waar van de heer J. Beerens 67, L. v. d. Horst 51, G. Kleijn 57 en P. Snoeren 49 stem men verwierven en daardoor gekozen waren. Van de andere candidaten had de heer L. v. d. Hoven 41, J. Maas 44, Vloemans 12, Frederiks 2, Brekelmans 10, W. Damen 10, B. Vesters 13, J. Schrau wers 6, A. van Riel 20 en J. de Bondt 23 stemmen. Bij de tweede stemming waarbij 106 geldige stemmen werden uitgebracht, werden gekozen de heeren W. Damen met 66, J. Vloemans met 63, B. Vesters met 49, L. van den Hoven met 39 en J. Maas met 38 stemmen. Van de overige heeren verwiervenJ. de Bondt 29, A. van Riel 19, J. Schrauwers 11, C. Bre kelmans 7 stemmen. De heer De Beer dankte voor den vlot ten gang en afdoening van zaken en voor de medewerking van de zijde der gees telijkheid in dezen ontvangen. De Hoog Eerw. Heer Pastoor dankte het Dagelijksch Bestuur voor de gegeven moeite hier persoonlijk de zaken te heb ben willen regelen, hierbij met den voor zitter de hoop uitsprekend de afdeeling Kaatsheuvel wederom een bloeiende af deeling van het district Tilburg zou worden. Spreker beloofde daartoe met alle krachten mede te werken, waarop de vergadering hartelijk met applaus in stemde. Met den Christelijken groet sloot daar na de Voorzitter de vergadering. Woensdagavond vergadert het voor loopig bestuur tot verdeeling der be stuursfuncties. In de Woensdagavond gehouden ver gadering van het definitief bestuur van de Dinsdag opnieuw opgerichte kiesver eeniging werden de functiën als volgt verdeeld: L. J. v. d. Horst, Voorzitter, W. Damen, Secretaris, L. v. d. Hoven, penningmeester, J. Jansen, toegevoegd administrateur. Besloten werd nog deze week te vergaderen met de leden dei- vorige kiesvereeniging, destijds belast met de inning der contributie, om in zoo vlug mogelijk tempo voor de af dracht der noodige gelden aan 't hoofd bestuur te kunnen zorg dragen, 't Voor loopig bestuur verwacht, dat de kwitan ties door geen enkel lid der vorige kies vereeniging zullen worden geweigerd en allen zich weer enthousiast bij de nieu we vereeniging zullen aansluiten. Li 1 -rnfïlPei Henco Lenig Importeur E Ostermann Co's Handel Mij.. Amsterdam Fabrikante: Henkei Cie. A. G.( Düsseldorï 8©S, tl Doe het dit jaar beter dan den vorigen winter. Zorg dat ge een pot Akker's Kloostcrbalsem in huis hebt, en bescherm Uw huid tegen inwerking van koude en vocht, door haar iederen avond voor het naar bed gaan, in te smeren met Akker's

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 5