BI )P - UIAftl IJl DEZE WEEK Deze film wordt het gesprek van den dag!! f UW'Kindje. mui iiiiiiiiiiiiiiii i KbKKNlEU Uf a F. 0 van Sasse van IJsselt, üvocaat—generaal Mr. Couvée, raads Aren Mr. van Bortel en Mr. Baron Jan Hugenpoth, grilfier Jhr. Mr. de KlprP w'orden 44 getuigen gedagvaard Verdedigers zijn -. Mr. Kokosky te Amsterdam en Mr. van der Meer te Rotterdam Dt pachtcontracten. Een bisschoppelijke verordening. I D. H. de Bisschop van 's Her- toöenbosch heeft de volgende verorde- ninê uitgevaardigd in verband met vernieuwing van pachtcontracten. Om te voorkomen, dat de pachters van boeren-hoeven, weilanden of lan- derijen te zwaar belast worden veror denen Wij. dat de kerkbesturen, de armbesturen en andere katholieke in stellingen van liefdadigheid bij nieuwe verpachtingen zich houden aan de volgende bepalingen 1 De pachtsom wordt door het be stuur zoo noodig met behulp van 1 of 2 deskundigen naar recht en billijkheid bepaald. Hierbij wordt .behoorlijk re kening gehouden met den economi sten toestand in het landbouwbedrijf. 2. In de,aanvragen om machtiging tot het verpachten van landerijen zal Ons worden medegedeeld de kwaliteit van den grond, de grootte van de per- ceelen en de te bedingen pachtsom. Deze heeft onze góedkeuring noodig. 3, De zittende pachter zal, als hij aan de eischen van een goed pachter voldaan heeft en de pacht na het be ëindigen van den pachttijd wil ver nieuwen, gehandhaafd blijven. Bij over lijden ot vertrek van den pachter zullen diens weduwe of diens kinderen mits zij aan de eischen van een goed pachter voldoen voor het overnemen van de pacht bij voorkeur in aanmerking ko- („St. Jansklokken"). DRUNEN. Voor het praklljkexatnen boekhouden van de Vereenlglng van Leeraren slaagde onze dorpsgenoot Th, v, Delft. Hij genoot zijn opleiding bij den heer J. Siemer te Waalwijk. - A s. Donderdag 29 Jan zal de jaarvergadering worden gehouden van de leden van den R K. B. Aanvang 7 uur in de kleine zaal der Jongens congregatie. - De Handboogschutterij Constantia gaf Zondagavond een groote uitvoering In de zaal bij den heer Th. Elshout. De zaal was goed bezet. Door de bekende tooneeivereen. „De Schouw spelers* uit Tilburg werd opgevoerd „Wend Baron Haberniks", kluchtspel In 3 bedrijven door Oscar Blumenthal. Voor de voorstelling heette de voor zitter de heer M. Elshout allen welkom. De uitvoering zelf was in één woord at, Vooral de hoofdrol (Martin) was In goede handen en werd keurig weergegeven. Zijn vrouw wist zich hierbij goed aan te passen. Na elk bedrijf weerklonk dan ook een dank baar applaus. De bezoekers waren uiterst voldaan en hoopten dan ook dal dit niet de laatste keer geweest zou zijn dat deze vereeniging hier komt. - De collecte door den ZeerEerw. heer Muskens voor het stichten van een nieuwe kerk te Vtanen bij Cuijk heeft alhier de som van f280 opge bracht. - Wegens het vertrek van den heer L, Pijnenborg ontstaat een vacature als lid van den gemeenteraad. Als opvolger is thans aan de beurt de heet L. Th. v. Drunen. ELSHOUT. Zondagmiddag werd in de zaal der |ongenscongregatie een vergadering gehouden van den R.K. Fabrieksarbeidersbond St. Wlllibrorüus. De voorzitter de heer M. Klerks opende deze bijeenkomst en heette allen welkom, in het bijzonder den heer Mulders, lid van 't hoofdbestuur uit Vught, Door den secretaris werd verslag uitgebracht, waaruit bieek dat de inkomsten bedroegen f 36, de uitgaven i 28 96, alzoo een batig saldo van 17 04. Opgebracht voor de W K f17640, afgedragen contributie f257 94, uitgekeerd aan werkloozen 1423.15, De twee aftredende bestuursleden, M. v. d. Lee en Jos. Verhoeven werden bij acclamatie herkozen. Vervolgens kreeg de heer Mulders bet woord. Hij gaf een duidelijke uiteenzetting over den toestand die er thans heerschte in de industrie, waarbij hij wees op de groeiende werkloos heid. Met nadruk wees spr. op de groote massa ongeorganiseerden, die zich nog niet willen aansluiten bij hun makkers, waardoor de organisatie nog veel sterker zou staan en nog veel meer voor hen zou kunnen doen. Spr. spoorde allen aan goede en trouwe leden der vereeniging te zijn, en ook anderen aan te sporen tot toetreding. De voorzitter dankte den spreker v°or zijn keurige uiteenzetting. Daarna werd nog medegedeeld dat '8 besloten deel te nemen aan het 40—jarig feest van Rerum Novarum 'e Utrecht. Na afhandeling van nog enkele Punten van huishoudelljken aard, werd be vergadering onder dank gesloten. Op 5 Februari a s. des avonds len 7 uur zal in de zaal der Jongens- Congregatie een propagandavergadering Worden gehouden voor alle hout bewerkers, met het doel ie komen tot oprichting eener organisatie. Als spreker zal optreden de heer van Leeuwen uit Utrecht. HERPT. Dinsdagavond hield de R K. Jonge Boerenstand van Herpt hare jaarlljksche wintervergadering Na opening door den voorzitter, den heer H de Wilt. werd gezongen het lied „Kruis en Ploeg" van Mr. Dr. L. *4. Deckers. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. De presentielijst werd voorgelezen en de contributie gtïad. Rekening en verantwoording over 1930 werd gedaan, waaruit bleek flat is ingekomen een bedrag van f 256 98'/2 en dat is uitgegeven f 162 91 alzoo een batig slot van f 94 07'/2 Deze rekening werd goedgekeurd. Verkiezing van 2 bestuursleden wegens periodieke aftreding. Aan de beurt van aftreding waren de heeren Th. Buijs Jzn. en Ant. v. d. Wensch Beiden werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Dan komt aan de orde bespreking van een proefveld. Het oude proefveld kan weder worden ingehuurd teger. den ouden huurprijs. Het bestuur zou liever een meer geschikt perceel uit zoeken dat gunstiger gelegen is en minder in prijs. Daar de oude verpachter mededeelde dat men steeds het proefveld kan terughuren, wordt het bestuur machti ging gegeven naar hun goeddunken te handelen. Hierna werd het knechtschap der vereeniging aanbesteed, hetwelk werd gegund aan P. de Hart tegen een vergoeding van f 3.99'/2 Per iaar De voorzitter deelt mede dat er een kringve gadering zal plaats hebben te Ammerzoden, vermoedelijk 2 Februari des avonds ten 6'/2 uur. Vermoedelijke sprekers kapelaan Wouters, Mr. van Haastert en W. van Meel. Wat de bibliotheek betreft, betreurde de voorzitter het dat er zoo weinig gebruik van gemaakt werd en spoorde aan hiervan veelvuldig gebruik te maken. Vervolgens deelde hij mede dat de cursus van pastoor Meljs is afgeloopen. Hierna werd de uitslag van het bietenonderzoek bekend ge maakt. Daarna kreeg de adviseur het woord, die allen een Zalig Nieuwjaar toe- wenschte en aanspoorde ijverige pro pagandisten te zijn. vooral op gods dienstig gebied. Ook het bestuur beveelt hij aan er. hoopt verder dat hij steeds op zijn jonge boeren mag rekenen, waarna werd gezongen het lied „Roomsche Blijdschap". De vergadering is uitstekend ver- oopen. CAPELLE. Mej. D. Benjaminse. volontair aan de O.L. Schooi in de Kom te dezer plaatse, is benoemd tot onderwijzeres aan de O. L. School te Heusden en te Nieuwpoort. De gemengde zangvereenlging 't Rozeknopje" alhier zal Dinsdag I Febr. a.s. onder leiding van haar directeur den heer N. Snijers, een uitvoering geven in de zaal van den heer W. de Reijer te Raamsdonksveer. Onze dorpsgenoot W. Rijkers is bevorderd tot 2e luitenant en jl Zater dag als zoodanig te Amersfoort be- ëedigd. Bij het dezer dagen gehouden examen slaagde de heer E. P. Spie rings alhier voor het practijkdiploma dubbelboekhouden „Mercurius" en voor het practijkdiploma boekhouden van de vereeniging van Leeraren te Amsterdam. Het water in den Buitenpolder, dat op het eind der vorige week weer iets gewassen was. Is thans weer langzaam vallende. Doordat de zijweg in de onderwaterstaande Kerk steeg afgebakend is, kan het verkeer naar en van het land van Altena via 't Capelsche veer weer plaats hebben. Op het terrein der voetbalver. „Excelsior" werd jl. Zondagmiddag een proefwedstiijd gespeeld tusschen het le en 2e elftal der vereeniging. Deze wedstiijd welke een zeer geani meerd verloop had, werd door het le elf al met een flink aantal doelpunten gewonnen. De in het café van Mej. Wed. A. v. d. Haart gevestigde Spaarver- eeniging „Vele kleintjes maken één groote" hield Maandagavond 26 dezer haar jaarvergadering. Na afhandeling der huishoudelijke zaken trad voorde leden een humorist op, die de stem ming er bij de aanwezigen wist in te houden. Vorige week werd in het café van den heer J Qnirijns ten overstaan van N itaris R. Middelkoop 't „Huisje ten Halve" verkocht. Kooper werd de heer M. Rozenbrand. VLIJMEN Openbare Vergadering van den Gemeenteraad op Donderdag 29 Januari 1931, des nam. ten 7 uur ten Raadhuize der Gemeente, lo. Ingekomen stukken. 2o. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende aansluiting bij den N C B. tot onbruikbaarmaking van afgekeurd vee en vleesch. 3o. Verzoek van den R K Jeugdraad en het R K. jOngenspatronaat om een jaarlijksche bijdrage met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 4o. Verzoek van pachters van lan. derijen der gemeente tot verlaging van de pachtprijzen over 1930. Moeder, Uw kindje zal U niet half zooveel zórg geven als U het huidje maar droog houdt met Purolpoeder en de branderige of stukgaande plekjes behandelt met Purol. Dit verzacht dadelijk en geneest spoedig. Purol en Purolpoeder zijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten 5o. Verzoek van bewoners van den Voordijk tot verharding van het Noor delijk gedeelte van den Voordijk. 6o. Verzoek van bewoners van de Mommersteeg tot verlichting van een gedeelie van den weg naar Haarsteeg. 7o. Bespreking voorziening in de werkeloosheid, 8Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot machtiging van het Oageüjksch Bestuur tot regeling van de pensioensgrondslagen van de ambte- naren der gemeente. 9o. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het sluiten van een leening van kasgeld over 1931. 10 3. Bespreking restitutie van de I0°/o verhooging der pachtprijzen voor het aanleggen van bandhout bij op levering in gras- of bouwland. llo. Bespreking jacht werkeloozen bosch, 12o Benoeming 2e plaatsvervangend lid stembureau. 13o. Wijziging begrooting 1930 en 1931 en opmerkingen Qed. Staten begrooting. RAAMSDONKSVEER. Uit de be sturen van verschillende Christelijke Vereenigingen zal een Chr, Besturen bond opgericht worden. Tot lid van den Raad van Be heer van het Fonds Ubo (uitkeering bij overlijden) uitgaande van den Chr. Nat. Werkmansbond, werd gekozen de beer Sneep. Vrijdagavond zal in de Veersche Chr. School een ouderavond worden gehouden. Binnenkort zal vanwege van Houtens Cacao—fabriek op uitnoodi- ging van den Christelljken Werkmans bond een cacao—demonstratie worden gegeven. vertoonen, waarna een onderlinge prijsverloting plaats had Na afdoening van enkele huishoudelijke zaken werd de bijeenkomst gesloten. Naar we vernemen is ten huize van de fam. D. M. bij een der kin deren roodvonk geco stateerd Wederom staan de oevers der Maas, ten gevolge van het ruwe weer op het laatst der vorige week, onder water, waarvan men bij de aanlegplaats der booten grooten last ondervindt, evenals bij het overzetveer naar Gel derland. De leden der R. K. Fanfare, die deelnamen aan het solisten-con cours hebben zich kranig geweerd. Een eersten prijs behaalde in de 3e afdeeling P Leijten (bugle), in de 2e A. v. d. Wiel (trombone), in de le afd. Jac. Timmermans (piston), in de aideeling Uitmuntendheid J. v, Helvoirt (sax.) en in de eere afd. het kwartet J. v. Helvoirt (sax. sopr.), Jac. Timmermans (piston), F Schreu- der (say. ten,) en G Schreuder tuba) ••n terwijl in de afd. Uitmuntend ook Jac. van Diem (bugle) een 2e prijs verwierf. SPORT. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 28 januari 1931. De heer Mobach, secretaris v d Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbond heeft met vele arbeiders alhier overleg gepleegd met het resultaat, dat eertang een af deeling zal worden opgericht. De heer Jan van Riemsdijk, een goede bekende alhier, zal zich Vrijdag avond in Concordia doen hooren. De d mes Mevr. v. Riemsdijk en Mej. Rie v. d. Rovaart zullen hare medewerking verleenen. Zeer zeker geeft dat een gezellige avond. De nieuwgebouwde R K Jongens school wordt as. Donderdag om half elf plechtig geopend. Des morgens om 8 uur wordt een H. Mis tot die intentie opgedragen, waarbij alle ouders der leerlingen zijn uitgenoodigd. Donderdag hield de Pluimvee- vereeniging haar jaarvergadering in 't Wapen v. Amsterdam. De penning meester. dhr. Vergouw deed rekening en verantwoording. De heeren Gijsel- hart en Furster zagen de bescheiden na en bevonden a les in orde, waarna de Voorz den functionaris hulde bracht voor zijn correct beheer, Voorz. J. Buijs werd met alg stemmen herkozen, terwijl in de vacature v. d. Plas voor zien werd door de benoeming van den heer F. Klijn. Ook de heer v. d. Plas kreeg een pluimpje van den vóorz. Medegedeeld werd, dat getracht zal worden hier een pluimvee-film te laten W. S.C. Van de drie voor WSC vastgestelde wedstrijden kon alleen de ontmoeting van het Eerste Elftal tegen Z1GO in Tilburg doorgaan. WSC stelde ons niet teleur en kwam met eene mooie en groote overwinning huiswaarts. Met 7-0 toonden de zwarthemden zich de meerderen, Ondanks de lange rustperiode werd er door WSC wederom zeer goed gespeeld, vooral in de eerste speelhelft tegen den straffen wind in ging het bijzonder goed. Na rust, welke met 3 - 0 inging, legden de spelers het aanvankelijk kalmer aan. De laatste twintig minuten kwam WSC echter wederom fel op zetten de overigens soliede Z1GO- achterhoede kon den druk niet weer staan en zag zich in deze periode nog viermaal gepasseerd, terwijl de Tilburgenaren zelf geene gelegenheid kregen een tegenpunt te maken. H. E. C. De wedstrijd tegen TAC is wederom met een nederlaag voor H. E. C. ge- eindigd. Laten we er echter direct bijvoegen dat deze nederlaag niet verdiend was. Een gelijk spel had de verhouding goed weergegeven. Het spel dat H. E. C. 1.1. Zondag vertoonde was van een veel beter ge halte dan we den laatsten tijd van haar zagen. Indien HEC met het zelfde elftal als van Zondag blijft spelen en met dezelfde geestdrift be zield blijft dan is er nog wel een kans om het degradatie gevaar te ont komen. De spelers hebben zich allen den geheelen wedstrijd geheel gegeven. Het is dan ook dubbel jammer dat door een ongelukkig toeval de wedstrijd verloren werd. De wedstrijd is vanaf het begin het aanzien ten volle waard. HEC speelt het eerst met den vrij sterken wind in den rug. De eerste aanval is voor TAC. Maar dan neemt HEC het spel over en dan zien we een serie prachtige aanvallen op het TAC doel. Dat er niet gedoelpunt werd is haast onbegrijpelijk. Na een kwartier spelen komt het eerste succes aan de zijde van TAC als bij een doorbraak de bal tegen de lat geschoten wordt en de terugspringende bal tusschen een klu- wen van spelers door in het H E C- doel wordt geplaatst 1 0. Dit werkt echter geenszins ontmoe digend op HEC, zij blijven voortdurend aanvallen, maar de prachtigste kansen konden niet worden benut. De rust breekt aan met 1 0 voor TAC. Het had evengo.d 21 voor H. E C. kunnen zijn. Na de rust is TAC, dat nu het voordeel van den wind heeft, voort durend sterker. De HECers geven echter prachtig partij Ze zitten nu werkelijk als duivels op den bal en betwisten den tegenstander eiken duim breed grond. Ondanks het overwicht van TAC weet HEC toch nog ver schillende malen gevaarlijk door te breken. Uit een dezer doorbraken ontstaat, na ongeveer een kwartier spelens, een scrimage voor het TAC- doel waaruit Han ten slotte, met een prachtig schot den stand gelijk weet te maken 1I. Dit succes moedigt de HEC'ers nog meer aan. Zoo mogelijk zitten zij nog vuriger op den bal en steeds is er een HEC been ot hoofd om de gevaarlijke aanvallen van TAC te stuiten. De tijd verstrijkt meer en meer, er is nog 7 minuten te spelen. Bij een der vele aanvallen van TAC kan de keeper d n bal niet voldoende weg werken en als hij bij een poging om zich te herstellen wordt aangevallen stompt hij den bal in eigen doel (21 voor TAC.) HEC probeert thans alles om gelijk te maken. De linksback gaat voor spelen maar niets mocht meer baten. Na verschillende goede aanvallen van HEC fluit scheidsrechter v d Wiigerd die zich zeer verdienstelijk van zijn taak heeft gekweten, einde en heeft TAC meer gekregen dan zij verdiende, VOETBAL. K.N.V.B. Uitslagen van Zondag. HET ZUIDEN, le klasse. NOAD-De Valk 2-3 Eindhoven—LONQA 4—2 Wilhelmina—Willem II 4—1 MVV—BW 1—2 2e klasse A. Zeelandia—Breda 1—2 DongenMEVO 23 2e klasse B. VOS-Hero 3-1 OudokTegelen '2—2 TaC-HEC 2-1 Roermond—Helmond 5—3 3e klasse C. ZIGO-WSC 0-7 3e klasse D. Picus—Boxtel 14—0 PSV 3—Helmond 3 5-1 Reserve le klasse, de Valk 2—MVV 2 2—5 Helmond 2—Eindhoven 2 2—1 PSV 2— Wilhelmina 2 1—1 Reserve 2e klasse A. GEMENGD NIEUWS. Voor f 50 000 opgelicht. Op verzoek van de Justitie heeft de mobile brigade van de Centrale Recher che gisteren te Amsterdam gearresteerd een 44 jarigen koopman Deze maakte er zijn werk van met de dames a mid delbaren leeftijd reiren te organtseeren naar Duitschland en Zwitserland. Ge durende deze reizen wist de man door valsche voorspiegelingen van de dames, die van de reis wellicht meer ver wachten dan de reis alleen, geld los te krijgen. Een Nederlandsche dame is van dezen koopman het slach'<ff<r geworden tot een bedrag van f 50000 in verband met deze oplichting werd hij aangehouden, doch het schijnt wel vast te staan, dat er meer slachhffrs zijn. Van het van bovenbedoelde dame afhandig gemaakte geld is een groot gedeelte opgespoord. De man is aan den Off cier van Justitie voorgeleid. Men moet zijne advertenties plaatsen in een blad dat veel verspreid en ook gelezen wordt. met GEORGE O'BRIEN en DOLORES COSTEELO. Wij wagen ons niet aan eene beschrijving van deze lilm. U moet die komen zien en U zult verblult slaan!!! 45804 BESPREEKT TIJDIG UWE PLAATSEN. Plaatsbespreking vanaf Donderdagmorgen 9 uur bij Firma Wed. TH. C, PULLES, Sigarenmagazijn. Telefonisch No. 116. LONQA 2 Sportvereen. 1920n. o. UI ïiT IS cöi „DE ARK VAN NOACH" \l til

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 3