Mishandelingen. Gisteravond huurden een aardappel den Westkant van het station stopt, was de snelheid nog vrij groot. De druk van de aehterste wagen was zóó groot, dat de postwagen radicaal ovei het eerste personenrijtuig werd heén- geschoven, hetgeen met een oorvei- joovende slag en ontzettend gekraak gepaard ging. Het personenrijtuig werd vrijwel geheel versplinterdalleen de cene zijkant bleef op zijn plaats. Drie ler inzittenden van dezen wagon, t.w Je heeren Diddetis en Van Veen te Qfoningen, benevens, de heer Bolle— graaf uit Amsterdam, alle drie van niddelbaren leeftijd, werden gedood, erwijl eenige zwaar gewonden, som mge met verbrijzelde ledematen, uit kanaal opgehaald het lijk van den 37- jarigen K. uit Vlissingen, die sedert eer.ige dagen aldaar werd vermist. Eerst had men zijn hels gevonden. Gistermiddag is te Dongen de heer J van Bavei jr. van een stoom tram van de lijn Dongen—Oosterhout g-sprongen, terwijl deze nog reed. Hij kwam met beide beenen onder de tram terecht. Ernstig gewond werd hij er onder vandaan gehaald en In zorg- wekkenden toestand is hij naar hei ziekenhuis te Breda gebracht. Het jongmensch is reeds overleden. In het Huis van bewaring overleden. Toen op 15 Januari voor de Bre- jen chao3 van ijzer, staal en hom,dasche rechtbank de zaak werd be— VOETBALSPORT. werden te voorschijn gehaald. De aostwagon, waarin geert personeel ranwezig was, kwam op zijn kant te iggen. De houtsplinters van den uH le rails geüchten wagen lagen overal /erspreid. hij opnieuw dreigde. Gelukkig wist de politie hem voordat er een ongeluk gebeurde in te rekenen. Door auto overreden en gedood. De 60-jarige S. R. koopman te Schildwolde, is gisteren, toen hij per rijwiel den weg wilde oversteken zonder richting aan te gevan, door een auto van den heer Ter L. over reden. Hij werd bewusteloos een woning binnengedragen en vervolgens naar Groningen vervoerd, waar hij bij aankomst is overleden. Vermoedelijk treft den bestuurder geen schuld. Ongelukken. Maandagmorgen is de 67-jarige C Wagelaar in een sloot achter de Heda straat te Alpen aan de Rijn geraakt. Eenige voorbijgangers brachten den man op het droge en slaagden er in. door toepassing van kunstmatige t'hnui. it wiiéiiww .ademhaling de levensgeesten weer op UüiMihXNUI/ IN1H.U WS. (e Avekken. Nadat hij naar zijn woning Brutale inbraak te Nieuwe Niedorp was overgebracht, is hij daar echter KERKNIEUWS. Pastoor Glaudemans. Te Wanrooij overleed de Eerw. heer pastoor Glaudemans, oud kapelaan van Baardwijk, Waalwijken Tilburg. Zeer. Groote consternatie in het dorp. In den afgeloopen nacht heeft zich in het landelijke Nieuwe Niedorp een wild-west gebeurtenis afgespeeld, die een grooten schrik heeft teweeggebracht in het vredige Noordhollandsche dorp. overleden. De mijnwerker S Nahodil Is in de ondergrondsche werken van de mijn Oranje Nassau 11 te Schaesberg door vallend gesteente getrtfhn en gedood. De man was ongehuwd en Sedert jaren is daar kassier van dept jaar oud. Coöperatieve Boerenleenbank de heer De 34 jarige dienstbode S af- H. Schoorl, die aan het einde van het komstig uit uen Helder, in het Diaco nessenhuis te Haarlem, heeft, terwijl zij een bad nam. 'n fliuwte gekregen waardoor zij met het hoofd onder water geraakte en verdronk. De gehuwde 50-jarige rangeerder Dekker is bij het s ation Winschoten waar hij 28 jaar werkzaam is geweest dorp in een kleine villa woont. Hij leeft daar met zijn bejaarde vrouw en dochter Tusschen 1 en 2 uur vannacht ont dekte de heer Schoorl onraad. Het bleek, dat inbrekers door de achter tuindeur zijn huis waren binnengeko men. De onverlaten waren dadelijk 1 ctoGdgereden* doorgedrongen tot de slaapkamer van den heer des huizes en grepen hem Ernstig spoorweg ongeluk ie Groningen aan. Een van hen wist de heer Schoorl met buitengewone krachtsinspanning van het ledikant te houden de ander echter overmande hem, waarna de be jaarde man gebonden werd Vervol-1 is aan hef hoofdstat'on te Groningen Drie passagiers gedood en twee zwaar gewonden. Een rangeerder van baanvak zeven reed tegen zeven uur door'n onveilig signaal en kwam met 'n paar wagons op baanvak No. 6 terecht, waardoor de wissel werd verschoven. Even later kwam de trein uit Nieuwerschans binnen, die door den verkeerden wisselstand op 'n andere baan terecht kwam en aan het einde van't tweede perron van het hoofdstation in botsing is gekomen met een zich daar bevin denden goederentrein, De botsing was zeer hevig. Ver schillende wagons werden uit derails gelicht. Twee van de wagons van den personentrein werden een eind mede. gesleurd en toen tegen den goederen wagen gedrukt, die kantelde. De passa giers van het achterste gedeelte van den personentrein renden uit de coupés, om te zien wat er gebeurd was. Het beeld, dat de voorste wagen vertoonde, was ontzettend. Hieruit bracht men, gedeeltelijk met behulp van zagen, de lijken van 3 reizigers te voorschijn, alsmede vijf gewonden die allen zware kwetsuren hadden opgeloopen. Onmiddellijk waren politie en brandweer ter plaatse, terwijl ook het Parket spoedig op het terrein van de ramp aanwezig was. Op het viaduct, een van de drukste verkeerswegen van Groningen, verzamelden zich den geheelen avond honderden menschen die van daar uit op het in de diepte liggende rangeerterrein een overzicht hadden van den ramp. die had plaats gegrepen. Ernstig auto—ongeluk. Maandagmorgen reed de heer B. J Smits uit Enschede, ondernemer van een giazenwasscherij, in een ouden Ford-auto op den rijksweg bij Bath men. Op den door nachtvorst gladder, asfaltweg slipte de auto bij het kastee de Bannink, met het gevolg, dat hij tegen twee boomen botste. Alle drie inzittenden werden gewond en de auto is geheel vernield. De bestuurder, de heer Smits, kwam er het beste af. Hij kreeg een schouderfractuur en een armwond. Zijn vrouw kreeg en dijbeenfractuur en ernstige hoofdwon den. De zwager van den bestuurder, de heer Bodifé verpleger in het krank zinnigengesticht te Medembllk, kreeg een dubbele kaakfractuur en een ernstige hersenschudding. Hij werd bewusteloos uit de overblijfselen vandaan gehaald. Door de zorg van dr. Houwink uit Diepenveen en den gemeenteveld wachter werden de patiënten per Roode Kruts-auto naar het ziekenhuis te Deventer overgebracht. Zij waren van plan, een bezoek te brengen aan de auto—mobielententoonstelting te Am sterdam. Conflict met de politie te Enschede. Twee agenten van politie te En schede maanden in den nacht van Zaterdag op Zondag in deOldenzaal schestraat ter hoogte van het hotel De Klomp eenige personen, onder wie de bij de poiiite bekende gebroeders B. en J. B., belust op een relletje, aan om door te loopen, waaraan geen gevolg werd gegeven. Integendeel, ze begonnen handtastelijk te worden en een der agenten kreeg een stomp in het gelaat. Deze tiok zijn sabel, welke hem evenwel werd ontnomen door G Bdie den agent er een slag mee over het hoofd toebracht, tengevolge waarvan deze een 8 c.M. groote wonde onder het rechteroog kreeg De door handeld van de in den nacht van 23 op 24 October bij de firma v. Hoeckei te Tilburg gepleegden inbraak, waarbij een btanakasf werd geforceerd en 300 guiden werd medegenomen, had een van de verdachten, de 30-jarige stof feerder J. H. uit Rotterdam zich ziek gemeld. Hij vertelde den steel van een tepel ingeslikt te hebben, doch de rechtbank, die aan simulatie dacht liet hem toch verschijnen. Na cfloop der rechtzitting wist H. in het huls van bewaring nog een Iepdsteel in te slikken, benevens eenige metalen dee- len van zijn kleeding, met het gevolg, dat hij in het ziekenhuis moest worden pgenomen. Daar heeft hij een operatie ondergaan waarbij de ingeslikte voor werpen uit maag en ingewanden wer den verwijderd. In den nacht van Zaterdag op Zondag is H. echt r overleden, De olficier van justitie had gevraagd een onderzoek naar zijn geestvermogens te doen instellen. Daartoe had de rechtbank reeds bevel gegeven. Ontploffing in Russische fabriek. Volgens een bericht in het avond blad „Dzis" te Wilna heeft in een nieuw ingerichte Sovjetfabriek inWlt- Rusland. in het plaatsje Ziembin, een hevige keielontplcff ng plaats gehad, ten gevolge waarvan verscheiden per sonen werden gedood. Een 15 meter hooge fabrieksschoorsteen stortte ten gevolge van de ontplcffing in, waar door 16 arbeiders onder de puinen werden bedolven. Zes van hen werden gedood, terwijl de overige tO arbeiders zwaar gewond werden. Driehonderd arbeiders zijn door het ongeluk werk loos geworden. In verband met deze ontploffing zijn door de Gepeoe eenige arrestaties verricht. gens gingen de inbrekers naar de slaap- een ernstig spoorwegongeluk gebeurd kamer van vrouw en dochter, die even- waarbij drie passagiers om het leven Maandagavond om ruim zeven uur!?- 1weggeworpen sabel werd door 8 j B. opgeraapt, die den anderen agent er mee te lijf wilde gaan, doch bij zijn gekomen, terwijl een aantal per- Inmiddels had de heer Schoorl het sonen gewond werd, van wie enkele klaargespeeld uit zijn kamer te komen zeer ernstig. en met zijn gebonden handen was hij Het ongeluk geschiedde met dpu reeds bij de buitendeur, toen hij door sneltrein uit Nieuwerschans, die te 7 02 deinbrekers werd achterhaald. Opnieuw in Groningen binnenkomt en te 7 35 werd de kassier gebonden en onder doorgaat naar Leeuwarden. Even voor bedreiging met revolvers gedwongen de Oostelijke overkapping van het de brandkast te openen, waaruit een tweede perron is deze trein bij het bedrag van f 10.000 werd geroofd. De binnenrijden met een rangeerertde heer Schoorl heeft dat met leede oogen I locomotief in botsing gekomen Aan moeten aanzien. De 79-jarige man kon I gezien de trein uit Nieuwerschans aan den aanblik van de getrokken revolver de plaat poetste. Inmiddels had de agent R drie scholen gelost op G B., waarvan twee hem in de rechterborst tn ff en. Na verbonden te zijn in het politie bureau is de agent R. ter verpleging opgenomen In het r k. ziekenhuis; G. Bwiens toestand redelijk is werd overgebracht naar het protestantsche ziekenhuis Ziekenzorg. Ongelukken Te Middelburg is Zaterdag uit het AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 7'/4 uur. Onlwikkelings- avond R. K. Werkliedenvereniging, „Van het oude Egypte naar het Beloofde Land" (met ltchioeelden), door den Z Eerw Heer Dr. H. v. Heesch, Prior der Abdij Grimbergen, bij Brussel. Donderdag van 7- 8 aspiranten en van 8 9'/a leden B.G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Vrijdagavond 8 uur repetitie aspi ranten W.G.V. Zaterdag 8 uur. Bestuursvergadering Liederlatei „Oelening en Vermaak". Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. Zondag J2'/4u. Repetitte Liedertafel „Odening en Vermaak" Musts Sacrum. 2.000: 7582. 1.500: 13343. 1.000: 7663 17791. 400: 2642 3645 5456 16701 17747 20790. 200: 4234 5217 10100 15328 16355. 100: 1013 3190 4017 7201 9289 9725 10345 12381 12922 13521 13982 14576 15287. 5de Klasse, 6e lijst. Trekking van 27 Januari. (Naar de voorloopige lijst.) «anvano nam. De jury bestond om een zeer actief vereenigingsjaar ach- zich tegen de bandieten niet verzetten. i i /-1A,J rt Un/4 U iin /im nroorrln hot I I 1_L l_a «- de heeren: A. reet een «f^frus"1 Tilburg; Louis de Moree, Ka nclmeester van het Zesde Regt. Inf. te C„ en P. B. Bisselink, Directeur van S Harmonie Apollo alhier. De piano-partijen waren uitstekend »pr7orgd in de handen van den heer Jan Heerkens uit Tilburg. Uitslag derde afdeeling solo- instrumenten: 4 van Es, Dongen, tuba, Morceau de s;lon no. 2, Painpare, 117 p., Ie prijs.. J. Coppens, Hilvarenbeek, Stella la Norma, J- Paque, 106 p., 2e pr. Hub Vissers, Dongen, trombone, Air Variee, L. Canivez, 95 p., 2e prijs. W van Turnhout, Dongen, bariton, Un beau jour, W. van Peack, 131 p., Ie Verschuuren, Raamsdonksveer, Es- plnr Souvenir de Dauphine, C. Biemont, 86 p', 3e prijs. M. Frik, Hilvarenbeek, Es-clar., La Somnabule A. Jaquet, 120 p., Ie prijs. j Verschuren, Raamsdonk, B-clar., Fant. Variee, F. Aerts, 89 p., 3e prijs. joh. van Raak, Hilvarenbeek, B-clar., La Norma, H. Klosse, 96 p., 2e prijs. Tweede Afdeeling: W. de Vrieze, Hilvarenbeek, tuba, He Air Variee, J. Christophe, 109 p., 2e pr. A. van Es, Dongen, piston, Var. de Concert, J. Steenbrugge, 106 p., 2e prijs. Fr. In 't Groen, Dongen, Sax., Ten Fant!, Variee, Freischutz, Klose, 85 p., 3e prijs. Eerste Afdeeling: C. H. Coppens, Hilvarenbeek, trom bone, le Fant. Originale, A. Barbe, 124 p., le prijs. Jos. Snijers, Geertruidenberg, piston, Morceau de Salon, Painpare, 130 p., le A. Groot, ter den rug had. Hij memoreerde het verkrijgen der Kon. goedkeuring op de Statuten, het aanschaffen van een veree- nigingsvaandel, het deelnemen aan 3 fes tivals w.o. Antwerpen, het geven van 2 kiosk- en 6 zaalconcerten en het opluiste ren van het Gouden Priesterfeest van onzen Hoog Eerw. Heer Pastoor Mgr. Völker. Als gevolg van het een en ander gaf ook het finantieel verslag de bewij zen van actief leven der vereeniging, consternatie, daar de kas met een tekort sloot, dat 't j cjerzoel£ jn bestuur heeft moeten doen besluiten, nog naar andere bronnen van inkom- j sten uit te zien. Hij heeft zich kranig gehouden, wat een der inbrekers de opmerking ont lokte, dat hij een krasse oude baas was. Zoodra de inbrekers weg waren is de heer Schoorl op bloote voeten naar de buren gegaan, om alarm te maken. In het dorp heerschte vannacht groote De politie stelt een on- Deze zijn gevonden in het uitgeven van een programmaboekje, dat reeds handelaar en diens knecht een auto met het a.s. armenconcert op 8 Febr. zal op het Kleine-Gartmannplantsoen te verschijnen. De Voorzitter spreekt de Amsterdam. Zij lieten zich naar een hoop uit dat B. C. ook in anderen vorm iiom|,„„j,nL;n de steun van de burgerij zal mogen on- cafe °P het Rembrandtplein rijden. dervinden. pnjs. M. Raekwitz Jr., Dordrecht, piston, Air Variee, Langlois, 122 p., le prijs. Chr. Bekkers, Hilvarenbeek, B-clar., Solo de Concert, 109 p., 2e pr. Afdeeling Uitmuntendheid. Joh. Meekers, Dordrecht, B-clar., Con certino, Friedemann, 139 p., le prijs met lof. Eere-afdeeling. Jac. van Beek, piston, Den Bosch, Er- rinnerung an Prag, Hoch, 121 p., le pr. C. J. van Dongen, B-Clar., Fant. Puri- tane Bassi, 140 p., le pr. met onder scheiding. Superieure afdeeling: G, van den Hoek, Zwijndrecht, bari ton, Concerto van David, 119 p., le pr. C. J. Dietz, Dordrecht, A-c.lar., Ada gio en Allegro Mozart, 129 p., le pr. R. J. M. Waelput. Wagenberg, piston, Rule Brittania, Hartmann, 137 p., le pr. met lof. C. van Loon Mz., Loon-op-Zand, groo te fluit, Allegro de Concert, Tersc.hak, 133 p., le prijs. Duetten: Derde Afdeeling: C: Bouwens en A. Quirijnen, Raams donksveer, piston en trombone, Duo de Concert, 116 p., le prijs. Joh. van Dooremalen en Cor Fraye, Ammerzoden, piston en tuba, Duo Con- certane, Canivez, 125 p., le prijs. B. Bus en C. Weterings, Raamsdonks veer, twee bugles, Norma de Bellini, 85 p., 3e prfjs. Eerste Afdeeling: L. v. d. Sande en N. v. d. Sande, Loon- op-Zand, Duo de Concert Canivez, bari- tqn en piston, 136 p., le prijs. Afdeeling Uitmuntendheid: C. J. Dietz en M. van Nugteren, Dord recht, B-clar.. en sax.-alt, Duettino Con certante Klose, 140 p., le prijs met on derscheiding. Superieure Afdeeling: B. v. d. Sande en Jos. van Loon, Loon- op-Zand, twee clar., Concertino Her man, 144 p., le prijs met onderscheiding. Kwartetten: Derde Afdeeling: Waspik, piston, alt, bar. en tuba, Die Savoyarden, Kiesler, 127 p., le prijs. Eerste Afdeeling: Dordrecht, piston, alto, bar. en tuba, Larga Appasionata, Beethoven, 130 p., le prijs. Eere-Afdeeling: Den Bosch, vier saxophoons, Sonate Sax., Kwartet P. v. d. Akker, 130 p., le Prijs. Superieure Afdeeling: Loon-op-Zand, Concordia, 3 clar. en sax, Ten., Le Calif de Bagdad, Boieldieu, 112 p., le prijs met onderscheiding. He eereprijzen werden gewonnen door: Kwartet Loon-op-Zand, Concordia, 4 draagmedailles, hoogst aantal punten van het concours. Duo Loon-op-Zand, Concordia, 2 clar. 2 draagmedailles, hoogste punten con cours. Kwartet Loon-op-Zand, Concordia, lauwertak, hoogste aantal punten kwar tetten. Lauwertak hoogste aantal punten hout: C. A. v. d. Put, Ginneken, clarinet met 144 p. (abusievelijk vorige maal ver meld met 147 p.) en dagprijs eerste dag. Lauwertak hoogste aantal punten ko- P®rR. J. m. Waelput, Wagenberg, mei piston, met 137 punten. a Dagprjjs tweede dag: C. J. van Don gen, clar., met 140 punten. Maandagavond 8 uur had in Hotel v. m Assem alhier een vergadering plaats, 'en einde te komen tot vorming van een comité voor de viering van den lOOsten verjaardag van den heer Jan de Jong alhier, welke hij op 2 Juli a.s. hoopt te herdenken. Uit de talrijk opgekomenen werd het solgend comité aangewezen Jos. de Rondt; J. H. van der Put; L. Verbaan- dert; H. P. Dekkers; Ant. van Roer- mund; C. Brekelmans en J. M. G. van Kemenade. In een Maandag a.s. te houden bijeen komst zal de onderlinge verdeeling der nineties plaats hebben. Bel Canto. R ?alerc'ag hield de zangvereeniging °el Canto haar jaarvergadering in de ■aal van den heer Jan van Dun. B® Voorzitter opende met een kort welkomstwoord, waarna de Secretaris eert keurig jaarverslag over 1930 uit bracht, waaruit bleek, dat B. C. weder De aftredende bestuursleden L. J. v. d. Horst, Voorzitter en P. van Bokstel, Penningmeester, werden bij acclamatie herkozen. In de vacature Chr. Vesters, werd met nagenoeg algemeene stemmen de heer Petr. Kemmeren gekozen. De Voorzitter sprak een zeer waar- deerend woord aan het heengaan van den heer Chr. Vesters, die veel voor de vereeniging was en wenschte hem in gezondheid, huis en zaak, het beste toe. De statiedag werd uitgesteld tot 7 Fe bruari, omdat een vijftal leden bij Eupho- nia op 31 Januari statiedag vieren. Het Armenconcert werd bepaald op 8 Februari. Een hartig woordje werd gesproken over het repetitie- en concert-bezoek. In principe werd besloten dit jaar aan een concours deel te nemen, zoo de vol le ambitie der leden onverdeeld in re petitie-bezoek zal blijken. Toen daar zou worden afgerekend, vonden de huurders den prijs van f 1 80 te hoog Op voorstel van den chauffeur reed men naar de garagei om daar de zaak te vereffenen. Ook daar weigerden de heeren te betalen De chauffeur drong erop aan dan al leen de vracht te betalen, zonder fooi. Maar ook daar hadden de heeren geen ooren naar. Toen zij zonder betalen zouden heengaan, hield de chauffeur den knecht, die op Kattenburg woont, vast. Er ontstond een vechtpartij, waarbij de chauffeur een slag op het hoofd kreeg en in elkaar zakte. Bewusteloos werd de man, die vermoedelijk een schedelbreuk heeft, opgenomen. Hij werd door een geneeskundigen dienst naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Zijn toestand is ernstig. De dader is door de politie van het burëau Leid- scheplein in arrest gesteld. Reeds eenige maanden bestoud Hoe de N V. B. straft I Dat de N. V. B. niet zuinig is met het uitdeelen van straffen tegen over-Ier een gespannen verstandhouding tus- tredingen blijkt wel weer uit het schen twee bewoners van den Noord- vonnis dat geveld is over de voetbal- binnensingel te Groningen. Gisteren vereeniging „Leerdam" naar aanleiding is het tot een uitbarsting gekomen De van ernstige ongeregeldheden die bij 37-jarige A. S. is, na in een café stevig enkele wedstrijden op haar terrein te zijn getracteerd, thuis gekomen en hebben plaatsgehad. is spoedig daarop weer weggegaan met De N.V.B. schorste: 3 spelers elk een klein mesje in de hand. Hij belde voor 3 wedstrijden 1 speler voor den duur van tien I jaren wegens mishandeling van den scheidsrechter en het niet verschijnen voor de commissie van onderzoek. bij zijn buurman, J. S., aan. die zelf open deed. Deze za*, dat A. S. erg pgewonden was en trachtte hem te bedaren voordat hij echter iets kon zeggen, had deze hem een steek met Verder zullen de dit seizoen nog het mesje toegebracht vlak onder het te spelen wedstrijden der 2 hoogste hart. Naar bij onderzoek bleek, is het elftallen van„Leerdam" zonderpubtiek nies op een rib afgestuit. De verwon- moeten worden gespeeld. Dit laatste ding is niet levensgevaarlijk, daar reeds jarenlang bij de thuiswed- Intusschen was de aanvaller nog strijden der club moeilijkheden met niet bedaard. Hij ging als een woes het publiek ontstaan zijn. teling te keer en vloog op het kippen- Uit deze bestraffing blijkt wel dat hok van zijn buurman af, waar hij met al te chauvinistische supporters hun zijn tanden een lat uithaalde. Daarna club geen dienst bewijzen, door hun ging hij weer zijn huis binnen en keerde clubliefde op een ongeoorloofde met een bijl gewapend terug, waarmee manier te botvieren. SPRANG. Korfbal. De Sportvereeniging N.E.O. alhier, zal in de s. Competitie van den Brabantschen Korfbal- bond, naar wij vernemen, met het eerste en tweede twaalftal deelnemen. De competitie-wed- strijden zullen omstreeks Maart een aanvang nemen. Voetbal. A.s. Zaterdagmiddag zal op het terrein van de Sportvereeniging N.E.O. aan het Oosteinde alhier, voor de Zaterdagmiddag-competitie van den Brab. Voetbalbond, een wedstrijd gespeeld wor den tusschen de voetbalelftallen van N.E.O. al hier en Neerlandia van Kaatsheuvel. eens werden gebonden. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 27 Januari. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 238 paarden, 3 veu lens, 839 magere runderen, 781 vette runderen, 195 vette kalveren, 996 nuchtere kalveren, 190 graskalveren, 229 schapen of lammeren, 29 big gen, 7 hokken of geiten, 59 overloopers. Prijzen per 4 K.G.koeien 3035 c., 424 45 f*., 48—50 c., ossen 42—44 c., 47—49 c., stieren, 38 c., 41 c., 4445 c., kalveren 524574 c., 6570 c., 80—85 c. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien f 230—440, kalfkoeien 220430, stieren 130—450, pinken 170—195, graskalveren 80 120, vaarzen 215—240 paarden 185280, sfachtpaarden 1 130220. hitten f 85150, veu lens 80130, fok nuchtere kalveren 20—26, slacht nuchtere kalveren 813, biggen 11 1 15, idem per week f 1.502. 455ste STAATSLOTERIJ. 5de Klasse, 5de lijst. Trekking 26 Januari. (Naar de voorloopige lijst.) Prijs van: 100.00010946. Prijs van. ƒ1000: 3143 3347 10248 13600.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 7