IE ECIOVHT ZUIDEN Antonio- Sigaren H. Kolsteren-LaM, MUG FEPERMUKT H. Kolsteren-Lagarile Al Jolson WITTE BIOSCOOP. ROOKT Anijstabletten en Hoestartikelen. No 12. Zaterd. 7 Febr. '31. 54e Jrg. DERDE BLAD. Waalwijk, 6 Febr. 1931. federatie-vergadering. A.s. Woensdag 11 Februari zal te Tilburg eene algemeene vergadering van de Federatie van Schoenfabrikan ten worden gehouden, en zulks speci aal op verzoek van de Vereeniging van Waahvijksche Schoenfabrikanten. Het doel dezer vergadering is om den huidigen toestand der Nederland- sche Schoenindustrie onder het oog te zien en voor de naaste toekomst door gezamenlijk overleg middelen te bera men om verbetex-ing in dien toestand te brengen en zoo noodig bij de regee- ring ten deze de gewenschte stappen te doen. Het is onder de huidige omstandig heden voor elk federatie-lid van het allergrootste belang deze belangrijke vergadering bij te wonen. Er moet iets gedaan worden, er moet spoedig en krachtig gehandeld worden, late ieder lid daartoe 't zijne bijdragen en als één man achter z'n bestuur gaan staan. De tijden zijn zeer moeilijk! WAALWIJKSCHE IJSCLUB. Indien de vorst blijft aanhouden wordt de ijsbaan a.s. Zondag geopend. Met het oog op het vergevorderde seizoen, worden de prijzen verlaagd tot 1.25 en 0.50. NIEUWE NAAML. VENNOOTSCHAP. N. V. Houtenhakken Importmaat schappij v.h. J. A. en G. W. van Lot tum te Waalwijk. - Oprichters: G. W. van Lottum, koopman te Londen en A. Beckers, boekhouder te Amers foort. Doel: import van en handel in schoenfournituren. Duur: onbe paald. Kapitaal 10.000, verdeeld in 100 aandeelen aan toonder ad 100, waarvan er 20 zijn geplaatst en in contanten volgestort. Bestxlur: een directeur. Voor de eerste maal be noemd als zoodanig J. A. v. Lottum, voornoemd. LANGSTRAATSCHE BILJARTBOND. In den Woensdag j.l. gespeelden wedstrijd B.J.C.Wilhelmina, wist de heer J. van Delft van B.J.C. de hoogste serie van het tournooi op zijn naam te brengen met 42 caramboles. Voor waar een prachtserie, vooral als men in aanmerking neemt dat de heer van Delft in zijn vereeniging no. 3 speelt. Met een volledig verslag zullen wij wachten, totdat de achterstallige par tij Carel VestersC. de Munnik is ge speeld. Alleen willen wij even rele- veeren dat B.J.C. voorloopig speelde met een clubgemiddelde van 5,20. WAALWIJKSCHE BILJARTBOND. Wegens ziekte van Th. van Weert von „Ons Genoegen", werd in den j.l. Zaterdag gespeelden wedstrijd Ons GenoegenAmusement, deze partij tot later aangehouden. Inmiddels is deze partij gespeeld tusschen de heeren Th. van Weert en Th. Trots, met als uitslag: Th. van Weert 100 pnt. in 21 beurten. Th. Trots 67 pnt. in 21 beurten. De totale uitslag ondergaat daar door deze verandering: Ons Genoegen, 504 pnt. in 152 brt., gem. 3.32. Amusement, 493 pnt. in 154 brt., gem. 3.20, zoodat niet Amusement, maar Ons Genoegen winnaar van den match werd. St. Ntcolaas—Ziekenhuis. Naar wij vernemen zijn na de opening 1.1. Woensdag in het St, Nlcolaas Ziekenhuis reeds eenige pa tiÊnten opgenomen. Vergadering W W. V. De W. W. V vergaderde j.l. Woens dag in de zaal vancaié A. v. d. Piuijm. Nadat de voorzitter dhr. Nieuwkoop de aanwezigen had verwelkomd, brachi de secretaris, de heer Verdurmen jaarverslag uit over den algemeenen toestand. Deze geeft reden tot tevre denheid. Het aantal leden ging vooruit van 14 tot 72. Van het comifé tot Bestrijding der T-BC. was een dankbetuiging inge komen voor het ontvangen batig saldo der St, Nicolaas—actie, ten bedrage van f 172.75. Het bleek dat correspondentie was gevoerd met de American Expressom eventueel een reclame met vliegtuigen °P touw te zetten, doch door gebrek een landingsterrein konden deze po gingen niet doorgaan. Met het gemeentebestuur zijn stuk. ken gewisseld betreffende de licht tarieven en de verbetering der Wester- Havenkade, hetgeen inmiddels is toe. gezegd. De balans sloot met een voordeelig laldo van f 489 58. Tot leden der Conti 61ecommissie werden benoemd jle heeren J. de Bont, Faro, H. Klerks hommers. De aftredende bestuursleden Eyck en v. Boxtel werden herkozen De sigaar die lederen rooker bevredigt. n pakjes van 50 en 60 cent en verder in prijzen van 6 tot en met 15 ct. OOK VOOR WEDERVERKOOPERS. Aanbevelend, Grootestraat 201 Waalwijk. Van den heer van Mier was een schrijven ingekomen, waarin hij mee. deelt ontslag te nemen als lid der ver. ee<iiging naar aanleiding van het agenda puntbespreking gemeenteraadsver kiezing. Htj vreest dat de vereeniging zich zal gaan bewegen op politiek terrein, iets wat hij absoluut verkeerd vindt. Zijn meening is dat ieder dit in zijn eigen kiesvereeniging moet doen, een ud van den raad dat bijzondere vak- oelangen voorstaat, zal er nooit op uit zijn het algemeen belang te dienen. De voorzttier gaf toe dat dit agenda punt gemakkelijk tot een verkeerde opyatting zou kunnen leiden, doch in elk geval achtte hij het schrijven wei wat voorbarig. Wanneer van Mier ter vergadering was gekomen zou hij de uiste meening hebben vernomen. De oedoeling der vergadering is dat teder iid, in zijn eigen kiesorganisaiie een eventueele candidaatstetling van een winkelier zal steunen. De voor zitter wees erop dat bij de samen stelling der groslijst in eerste instantie de candtdaaisieiiing van winkeliers gesteund moet worden, De voorzitter wees verder nog op den moeilijken toestand waarin vooral de winkeliers, in dezen tijd van ecu- nomtschen terugslag, zich bevinden; zij zijn immers de buffers die de stooten hebben op te vangen. Bij de rondvraag vraagt de heer Faro of ook iemand die geen winke lier is, toch iid der vereeniging kan en zelfs bestuursfunc ies bekleeden, zooals op het oogenblik het geval Is. De voorzitter antwoordde, dat het kan voorkomen dat een lid lijdelijk geen winkelter is, doch dit kan toch geen reden zijn om hem buiten de vereeniging te zetten. De persoon in kwestie ts vroeger door de vergade ring benoemd, en nergens in het re glement staat dat het lidmaatschap in dergelijke gevallen vervalt. Verder werd nog gesproken overliet vastrechttarief. Het bestuur zal ernaar streven om dit tarief zooveel mogelijk te krijgen op basis van het huishou delijk veibruik. Na de vergadering werd een visch maal gehouden. llerv. Kerk v.m. Besoijen. .Ned. Herv. Kerk te v.m. Besoijen". Zondag 8 Febr. hoopt voor de Ned. Herv. gemeente te Besoijen op te treden Us. Fokkema van Sprang, des v.m. 10 uur en des avonds om 6 uur. „De schurkenstreken van Scapin." Voor de tweede opvoering van dit tooneelstuk in het gymnastiekgebouw der R. K. H. H. S. bestond groote belangstelling. Het stuk werd wederom op zeer vlotte wijze gespeeld en viel bij het publiek, te oordeelen tenminste naar het krachtig applaus, zeer in den smaak. Het programma werd door enkele liedjes, gezongen door een jongenskoortje afgewisseld, terwijl ook het strijkje onder leiding van den heer Charpentter, wederom zijn medewer king verleende. Het was een zeer geslaagde avond. De medespelenden vereenigden zich na afljop in de zaal, alwaar nog enkele gezellige uurtjes werden doorgebracht. in ons verslag der feestelijkheden van Dinsdag, vergaten wij nog een woord van hulde te brengen aan den algemeenen letderden heer J Siemer, die de feesten op zoo uitnemende wijze heeft georganiseerd en geleid Wij stellen er prijs op dit verzuim hierbij te herstellen. T.A.V.EN.U. Naar wij vernemen heeft onze operette—vereeniging „T A V.E N U. thans in studie genomen het drie bedrijvige zangspel „Nel y", terzet van M. v. Zanten, muziek van Carel L. Bouman. Btljartvereenlging D. V. O. Op Woensdag 28 Januari j.l. had in het calé van den heer J. v. d. Meijs v m Besoijen de oprichtingsvergadering plaats van de btljartvereenlging D.V.O (Door Vrienden Opgericht). Deze ver eeniging hoopt haar openingsmatch te spelen op 11 Februari e.k. in haar clublokaal bij den heer*J. v. d. Meijs, tegen de biljartvereen. „Amusement", gevestigd in het calé van den heer Smolders. Carnaval.solrëes Oefening en Vermaak. Voor den Vastenavond heeft de Liedertafel wederom evenals voor gaande jaren 'n uitgebreid programma samengesteld. Behalve het groote Volksmatinée, voor iedereen vrij toegankelijk, zullen Zondag, Maandag en Dinsdag telkens ten 8 uur groote gecostumeerde bals gegeven worden, waaraan diverse attracties verbonden zijn. De Liedertafel zelve opent deze avonden met een der bekende Straus walsen waarop tevens gedanst kan worden. Verder bekomt ieder gecostumeerde eiken avond een gratis kans op een zeer mooie premie. Wij twijfelen niet, gezien het succes der vorige Carnavals-festiviteiten, ot ook dit jaar zullen ons enkele gezellige avonden in Musis Sacrum wachten Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij naar de desbetreffende annonce in dit blad. Uitvoering D V. S. V. De tooneelvereeniging D, V. S. V Ontspanningsvereniging van de R.K. Werkliedenvereniging, zal a.s. Maan- dag voor de tweede maai in dit seizoen voor het voetlicht treden. Opgevoerd zal worden 't 3-bedrijvig blijspeld van Gerard Nielen „De Mexicaansche Zilvermijn*. Wij vertrouwen dat, na de eerste zoo geslaagde uitvoering, er ook thans weer veel belangstelling zal zijn. Uitvoering. Morgenavond zullen we, na een lange gedwongen rustperiode, de Gymnastiekvereniging „Kunst en Kracht* weer eens op de planken zien in het Patronaatsgebouw, Min. Loeffstraat. Gezien de groote belangstelling welke de uitvoeringen van „Kunsten Kracht" vroeger trokken verwachten wij ook thans veel publiek, temeer waar aan deuitvoering dezer Gymnas tiekvereeniging, die thans een onder- atdeeling vormt van het Patronaat, de Tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid" hare medewerking verleent. Deze bekende tooneelclub, waar onder prima krachten schuilen, zal met een paar hoogst komische een- acters voor het voetlicht komen n.l De wijze Dwaas" van Steph. v. Cuijk en „C irruptie" van Herm. de Vries. Ongetwijfeld zal dit aantrekkelijk varieerend programma veel belang stelling trekken, waardoor men tevens blijk geeft belang te stellen in het Patronaatswerk waarvoor zich de nieuwe directeur, de WelEerw. Heer Allard, den laatsten tijd zoo bijzonder beijvert. DE BEROEMDE bij ons verkrijgbaar in rolletjes van 5 en 10 cent en in fraai gedecoreerde bussen van a, 1, 3, 4, 5, 6 Ko Voor winkeliers aan fabrieksprijzen. Aanbevelend, Grootestraat 201 Waalwijk. Korff's Fosco! biet bekende jOZO-ZOUT. meester van den zang, meester van het woord, Jolson die door zijn stem méér menschen ontroerd heeft dan wie ook, zingt en spreekt gedu rende de Vastenavonddagen tn de Overal stormen van bewon dering Een geluldslilm zonder weerga. HEC vei loting. De hoofdprijzen der door de voet balver. HEC gehouden verloting zijn gevallen op de volgende loten le prijs No. 1311 2e 699 3e 1372 4e 1303 5e 1790 De prijzen kunnen worden afgehaalc bij dhr. P. v. Delft, Putstraat 60. Onze Ledernijverheid in 1929. De totale waarde van verbruik, pro ductie en afzet belangrijk teruggeloopen Voor de tweede maai heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek een overzicht van de voortbrenging en het verbruik der leerlooierijen er> lederfabrieken bewerkt. Aan deze statistiek, welke in de Januari—gfleve ring van het maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek zal worden opgenomen, ontleenen we d<* volgende cijfers. De gegevens van de kleine kuipiooierljen (in 1928 79 en in 1929 75 met een gezamenlijke pro- ductte van ongeveer f 1 millioen en f800 000), zijn hierin niet begrepen Onder invloed van bijna onafgebro ken daling van de prijzen van grond- stoffjn en fabrikaten, is de totale waarde van verbruik, productie en afzet belangrijk teruggeloopen, resp met 16 13 en 8 pCt De buitenlandsche afzet vertoont in di! opzicht nog dtn minsten achteruitgang (3 pCtDe waarde der in bewerking zijnde goede ren nam, ondanks eenige toeneming van de hoeveelheid, met ruim een mtllioen gulden af. Wat de hoeveelheden der grond stoffen en producten betreft, heeft de industrie zich in het algemeen op hei peil van 1928 kunnen handhaven. Hei aantal in bewerking genomen huiden van runderen en buffels van alle soor ten daalden iets, ni. van 1 094.000 to 1 078 000 dat van kalfsvellen steeg van 1.627.000 tot 1.770 000 De pro ductie van overleder en voeringleder ging^ eenigszins achteruit, nl van 31.6 millioen vlerkante voet en 163 000 kg. tot 31.0 millioen vierkante voet er. 67.000 kg.; evenals die van drijf ritmenleder e d. (van 1.4 tot 1.03 mil Hoen KG) Vooruitgang vertoondedt oroductte van zooileder (van 9 56 tot 9 81 millioen KO) en van tuig— ei zadelleder (van 389 000 tot 429.000 KG) Voor verdere bijzonderheden zie men het Maandschrift van hei Centraal Bureau voor de Statistiek. DRUNEN, De Harmonie „De Volharding" zal as. Zondag haar Tweede Winter-Concert geven in de zaal van den Heer Th. Elshout. Hei komische duo Willy en Francesco uit Heeze, zal hierbij zijn medewerking verleenen. Gezien de belangstelling die de concerten onzer Harmonie altijd oogsten, meenen wij ook thans weer op een volle zaal te k nncn rekenen. Gisterenavond werd in de zaal der Jongens-Congregatie een groote demonstratie en uitvoering gegeven door de Gymnastiek- en Athletiek vereeniging S, H. J, onder bekwame leiding van den Heer E. v. d. Geer uit Waalwijk. De Eerw, Heer Kapelaan Willems sprak een openingswoord. De vereeniging bleek onderde leiding van den Heer E. v. d. Geer, weer beduidend vorderingen te hebben ge maakt, sinds hare laatste uitvoering Een daverend applaus viel de spelers dan ook telkens ten deel. Ter afwisseling werden door de heer Kuijs uit Herpt, enkele komische voordrachten opgevoerd, welke de aan wezigen deden schaterlachen. HAARSTEEG. Zondag jl. gaf het kruisbooggez. „Onderlinge Vriend schap". gevestigd in het café van den heer P. v. d. Loo zijn jaartijksche uitvoering, met medewerking van het ensemble Zeeuwe uit Den Bosch. Zoowel na de dames al9 de heeren uitvoering bracht de voorzitter van „Onderlinge Vriendschap* de heer A v. d. Lee, een woord van dank aan het ensemble Zeeuwe voor den ge boden prettigen en amusanten middag en avond, wekte alle aanwezigen tot steun op en de mannelijke aanwezigen om lid of donateur te worden. Onderlinge vriendschap heeft weer bewezen een gezelschap te zijn, dat er mag wezen en deze dag zal nog lang in aller geheugen blijven. RAAMSDONK. De plannen om op het Dorp een afdeeling op te richten van den R. K Boerenstand, zijn nu zoover verwezenlijkt, dat Woensdagavond in de gehouden ver gadering in het St Leogebouw een definitief bestuur is gekozen. Tot Voorzitter is gekozen A, Bink, vice- voorzitter C. de Groot, Secretaris- Penningmeester Hub. de Bont en tot leden C. Langerwerf en Jos. Vissers. In deze gemeente sluit het in schrijvingsregister van dienstplichtigen der lichting 1932 met het getal van 66 ingeschrevenen, waarvan 30 recht doen gelden op broederdienst en 2 in aanmerking komen voor vrijstelling als geestelijke, Woensdagmiddag geraakten de voor een wagen gespannen paarden van A v. D. in de Schansstraat op hol In vliegende vaart ging het inde richting Molenstraat. De landbouwer v. D. die het voertuig bestuurde, kwam in de Keislraat van den wagen te vallen en liep lichte verwondingen op. In de Molenstraat wist men het span paarden tot stilstand te brengen. De paarden bekwamen hoegenaamd geen letsel, de wagen is licht beschadigd. RAAMSDONKSVEER. De stemming voor de RK Kiesvereeniging over de candidaten voor de veikiezirg van leden der Prov. Staten zal op 't Veer plaats hebben in het Henricusgebouw op Zondag 8 Februari a s. van 12—5 uur namiddag. - Aan C. A. J Heessels is vergun ning verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein in het per ceel gelegen aan de Hoofdstraat O. No. 59 Hotel „De Zwaan". RAAMSDONK, 5 Febr. '31. De stem ming voor de R.K. Kiesvereeniging over de candidaten der groslijst voor de verkiezing van leden der Provin ciale Staten zal op het Dorp plaats hebben op Zondag 8 Februari a.s. en wel in 't St. Leo-gebouw voor de vrou wen van 121/a uur en voor de mannen van 2Vs4 uur n.m. De vorige week stonden bij de plaatselijke arbeidsbeurs als werkloos ingeschreven 129 grondwerkers, 18 opperlieden, 6 metaalbewerkers, 4 tim- mei'lieden en 4 metselaars. Onder de grondwerkers en opperlieden zijn er 32 begrepen die tijdelijk werkloos zijn, tengevolge van het slechte weer en hooge water. De Raamsdonksche Eiei-vei*eeni- ging hield Dinsdagavond ten zes uur haar jaarvergadering in het café van den heer P. Heere. Aan 't jaarverslag ontleenen we het volgende: Op 31 December j.l. telde de vereeniging 119 leden, in 1929 bedroeg het aantal le den 106, dus een vooruitgang van 13 leden. In 1930 zijn niet minder dan 282412 eieren geleverd tegen 227265 in 1929, wegende netto 16823 K.G. Uit betaald werd aan de leden 14577,77. We zagen dus in 1930 den aanvier van eieren gestadig vergrooten. Door de verificatie-commissie wordt vervol gens verslag uitgebracht en meege deeld dat de boeken van den penning meester keurig in orde zijn bevonden. De aftredende bestuursleden de hee ren W. de Groot en C. Schoenmakers worden bij! acclamatie herkozen. De Voorzitter deelt hierna de vergadering mede, dat dezer dagen de leden gratis sorteerbakken zullen verstrekt wor den; de eieren moeten dan voor de levering gesorteerd worden in de ver schillende soorten. Daarna hield de heer Diepstraten, pluimveeleeraar te Oosterhout een lezing over pluimvee teelt, waarna het worstebrood werd rondgedeeld en de vergadering werd gesloten. Voor de zij bermen van de wegen is dezer dagen een partij koolasch aangekomen. Eerstdaags zal met de verbetering van de zij bermen begon nen worden. RAAMSDONKSVEER. Aan het Be stuur van den R.K. Vrouwenbond is «vergunning verleend tot het houden van een verloting voor een liefdadig doel op Zondag 8 Februari a.s. A.s. Zondag 8 Februari zullen de Veersche Boys, des namiddags te 2 uur, op hun terrein in de Werf kam pen een wedstrijd spelen tegen O.M.L. Voor de uitvoering van de Gem. Zangvereeniging 't Rozenknopje uit Capelle was j.l. Dinsdagavond geen plaatsje in de zaal van den heer W. G. de Reijer, hotel „de Witte Leeuw" on bezet gebleven. Tal van vreemdelin gen waren tegenwoordig om de ver- richtingen van deze zoo gunstig be kend staande vereeniging gade te slaan. De Voorzitter der vereeniging, de heer Verheijen, hield een korte in leiding en riep het publiek in welge kozen woorden het welkom toe en wenschte allen 'n genoeglijken avond. Het programma, dat voor elk wat wils bevatte, telde vijf nummers voor het koor, waaronder het Gebed Largo van Handel, Droomekind van Wierts en het Bruidskoor uit Lohengrin van Wachner, welke nummers beaeleid door den directeur den heer N. Snijers van het Veer, zeer goed werden uit gevoerd en pleitten van het kunnen van 't Rozenknopje. De gezusters Couvé oogstten een dankbaar applaus met hunne duo's voor sopraan en alt. Speciaal het num mer „Bij het wiegje" van Prival blijft een genot. Deze dames beschikken over een mooie, gave stem; beide num mers kwamen goed tot hun recht. Ook de heer van Bremen kweet zich op on berispelijke wijze van zijn taak en mocht eveneens een flink applaus in- oogsten. Het nummer „het Wolga- bootlied" werd door hem als baryton schitterend gezongen. In het blijspel „Meneer de Inspecteur" was de heer van den Hoek in zijn repertoire als de komische Pioche, voornamelijk door zijn mimiek en gebarenspel buitenge woon op dreef. Ook de voordrachten „de Hollandsche Kiesrechtjuffers" en „het Jubileum van den zilveren vuil nisman", vielen zeer in den «naak.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 9