Nieuws oil ysheflïel. Ran besteding. Pakhuis win ratten bevrijd HET ZU1DE r aanbesteden Het bijbouwen van 3 lokalen aan de I. P. C. Reothaert DUSSEN. Er heerscht hier een ware rattenplaag. zoowel in de schuren als üp hei veld en zelfs in de woningen. Met de muizen is het ook zoo gesteld Wel zijn er reeds veel gevangen doch men heeft er veel last van. Een boer heeft er dezen winter zelfs al 50 ge vangen in één schuur. B. S alhier kwam vanuit Hank bij den Posthoorn tegen de helling op, juist kwam een anto welke naar Hank moest denzelfden draai om. S. was nog juist van zijn rijwiel doch met het achterwiel der auto werd hel voorwiel van het rijtuig in elkaar ge drukt, zoodat het nog gelukkig met enkel materieele schade afliep. Terwijl de voerman H. met een z g. „Mallejan" geladen met boomen bij het raadhuis de helling afreed, brak een ketting sn reed de „Mallejan" te water, terwijl da voerman er op zat. Deze laatste bracht het er gelukkig mei den schrik en een nat pak af. Hij kwam er aan da overzijde uit. Daar de rivier „de Dusse" daar diep ligt, hoewel niei zooveel water, koste het heel wat moeite alvorens alles weer op 't droge was GENDEREN De Gerei Jongelings vereeniging „Imanuëi" hield haar jaarvergadering onder leiding van ds. Menken. Dat da leden flink gestudeerd hadden, bleek uit de .en gehoor ge brachte onderwerpen, terwijl de ge houden voordrachten gegronde ver— waktitifigen doen koesteren, dat uit de leden nog eens bekwame declamator* zullen voorkomen. Ais gewoonlijk werd tot verhooging der gezelligheid eenige tractatie geboden. Alles bijeen genomen was het een leerzame avond, die een bezoek dubbel waard was. Bij de Ned. Herv. kerk alhier Is beroepen, de Eerw. heer C. J. Laar man, hulpprediker te Eindhoven, Naar men ons mededeelt, heef de heer G.Vos Gzn., bedankt ais pre sident—kerkvoogd der Ned. Herv. gemeente. TILBURG. In de gistermiddag onder voorzitterschap van den heer Jos. dt Pont gehouden vergadering van dt Kamer van Koophandel en Fabrieken is besloten, instemming te betaiget met het adres door de Kamer var Koophandel te Groningen tot der minister van fi tanoëa gericht tegen dt voorgenomen reorganisatie van dei dienst van belastingen, hiertn bestaan de, dat de invoerrechten en accijnzei van de directe belastingen zoudet worden gescheiden. Met betrekking tot de organisatk van de Brabantsche industriedager deelde de secretaris, tnr. B. J. M vat Spaendonck, nadere bijzonderhedei mee. Er zullen zoowel builen- ah blnnenlandsche journalisten wordet genoodigd en het voornemen bestaat de excursie mede en voorai dienstbaa; te maken aan propaganda voor der uitvoervoorts om te demonsfreerer de mogelijkheid van vestiging in Bra baat van nieuwe industrieën. Als voorzitter en secretaris van hel uitvoerend comité zullen optreden de heeren Ch. Stulemeyer en mr. v. d. Valk te Breda en verder nemen daarin nog zitting drie vertegenwoordigers der werkgevers-organisaties en afge vaardigden der Kamers van Koop handel. De commissaris der Koningin en de gemeentebesturen van Tiiburg. Den Bosch en Breda hebben reeds hun medewerking toegezegd. De kosten van de beide dagen wor- den op ongeveer f iO.ODO geraamd. De Kamer benoemde den heer D. Eros, textielfabrikant te Tilburg, als haar vertegenwoordiger. Met betrekking tot de voorgenomen Zondags- en nachtsluiting voor brug gen en sluizen in het Wilhelmina- kanaal, waartegen de Kamer met klem verzet had aangeteekend, was een briel ingekomen van den hoofdingenieur- directeur van den provincialen water staat in Noord.Brabant, waarin werd opgemerkt, dat slechts bezwaren van algemeenen aard waren ontwikkeld, zonder met reëele voorbeelden moge. lijke bedrijfsschade aan tetoonen. Na eenige discussie werd besloten, een gedocumenteerd adres te richten tol den directeur van den prov, waterstaat, ter nadere uiteenzetting van de ver wachte moeilijkheden voor nijverheid en handel. Aan de Alg. Vereeniging voor Wol- handel en Wolindustrie in Nederland, welke voornamelijk een arbitrale taak heeft, werd opnieuw een subsidie van f 250 toegekend. makers en A. Schreuder 7 p., Gijs Jonker 5 p., A. Fitters 3 p. en M. v. d. Pol 0 p. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 10 Maart 1931 Zatermiddag werd een begin van brand ontdekt in een pand in de Wittebroodstraat. Dankzij de spoedige aanwezigheid van een tweetal spuiten was het brandje spoedig gebluscht en werd erger voorkomen. De te H. Communie der kinderen heeft dit jaar reeds a s. Zondag plaats en niet zooals gebruikelijk is op Passie-Zondag, zulks in verband mei de toediening van het H. Vormsel op Dinsdag 17 Maart. De heer A. Bouman, die gelijk tijdig benoemd werd tot onderwijzer aan een Chr. School te's Gravenmoer en te Tilburg, heeft voor de eerste benoeming bedankt. De heer A. de Graag speelde Zondag te 's Hage tegen den heer W. Polman in den wedstrijd om het kampioenschap dammen voor Neder land. De partij eindigde met remise. De einduitslag der club-competitie bij de damvereeniging V. D.Groep 1 A. de Graag 10 p., J. Pellikaan en C. de Joode 6 p A. Deurloo 4 p C. Bax 3 p. en Ger. Jonker 1 p. Groep II A. V09 8 p., J. Swage- Kaatsheuvel, 10 Maart 1931. Van werknemerszijde ontvingen we onderstaand relaas over: DEN TOESTAND DER SCHOEN INDUSTRIE. Was de toestand onzer schoenindu strie vooral het laatste halfjaar 1930 alles behalve bevredigend te noemen; gepaard met een bovenmatigen druk der prijzen; een verschijnsel zooals momenteel valt waar te nemen in on- gunstigen zin, is behoudens de crisis jaren na den oorlog sinds het be staan dezer industrie nooit gekend. Immers, men kende als gewoon, een jaarlijks terugkeerend z.g. slap sei zoen in, de laatste maanden van het jaar, ook nog voor een deel in de maand Januari van het ingetreden jaar. Maar in Februari kon in het ver leden steeds worden gezegd, dat in het algemeen genomen er steeds meer en meer voldoende werk kwam, en er van beperking van den arbeidsduur gepaard met geheele en gedeeltelijke werkloosheid geen sprake meer was. Thans is het geheel anders. Hadden we verwacht, dat inplaats van de maand Januari toch zeker de maand Februari ons de vroeger gekende drukkere periode zou brengen, min stens genomen, den normalen gang met voldoende werk in het bedrijf. In deze verwachting zijn allen danig te leurgesteld, zoodat er zelfs inplaats van drukte niet eens gezegd en gespro ken kan worden van normaal te wer ken. Erger nog, de loopende maand Maart is ingezet met in het algemeen onvol doende werk, en in die mate, dat het aantal fabrieken, wat nog steeds met beperking van den arbeidsduur werkt, sinds begin dezer maand is vermeer derd. Het staat er dus alles behalve rede lijk, laat staan normaal goed bij. Slechts enkele fabrieken, waarvan de productie zich in hoofdzaak bepaalt tot het meer burger en, volksschoeisel, hebben voldoende werk, zonder dat van bepaalde drukte sprake is. De fa brieken waar het meer betere en luxe schoeisel gemaakt wordt, hebben in het algemeen genomen nog steeds on voldoende werk. Waar het er in waarheid zoo bij staat met de schoenindustrie en wel op dit tijdstip van het voorjaar, voor al met het oog op de in vorige jaren gekende Paaschdrukten, dan teekent de toestand van thans meer dan vol doende af, de algemeen over de gan- sche wereld gevoelde crisis op het ter rein van den arbeid, handel en zaken leven. Een en ander geeft te denken en brengt naar onze meening meer dan gewone zorgen. Het laat zich begrij pen, dat partijen der betrokken werk gevers en arbeidersorganisaties zijn saamgekomen om te besluiten metter daad de hand aart den ploeg te slaan, om middels een hiervoor spéciale com missie krachtdadig actie te voeren ter bevordering van maatregelen in het belang der industrie en de hierbij be trokken bevolking. Intusschen staat het voor ons vast, dat het door die commissie beoogde doel niet alleen ge- wenscht maar dringend noodzakelijk is. Het is daarom zaak, dat ieder ar beider, evenzoo de werkgevers hebben te beseffen, om mede te helpen de ac tie naar vermogen te doen slagen ergo zich niet mogen bepalen tot klagen over den slechten toestand der schoen industrie, maar mede leven, medewer ken, en streven, gepaard met de noo dige offers van tijd en geld den toe stand te verbeteren. In dat geval is men pas verantwoord niet alleen, doch men zal ieder die staande buiten de schoenindustrie, en vooral zij, die in overheid gesteld zijn, doen beseffen en overtuigen, dat ook hunne hulp bij deze actie niet kan ont beerd worden, mede in het algemeen belang. C. R. R.K. Werkliedenvereen. Kaatsheuvel. Jaarvergadering. Zondag 8 Maart hield onze R.K.W.V. en al hare instellingen de groote jaarvet- gadering. Voor de vergadering had de sluiting plaats van het barakconcours van Herwonnen Levenskracht. Niet min der dan 20 prijzen werden onder de ge lukkigen verdeeld. Gezien de tijdsom standigheden kon men tevreden zijn met het saldo. De Penningmeester kon een overschot boeken van 129. De Voorzitter van het Comité van H. L. de heer Roestenberg, bracht een dankwoord aan allen, die hadden mede gewerkt aan het welslagen van dit con cours en beval deze schoone instelling van naastenliefde nog eens bijzonder aan. De heer Bosch gaf hierna een paar nummertjes ten beste, die vooral pasten cp deze instelling en bijzonder in den smaak vielen. Hierna werd begonnen met de zake lijke vergadering. De Voorzitter, J. Pols, opende de ver gadering en sprak een opwekkend woord, om in deze maand toegewijd aan St. Joseph, den Patroon der werklieden, allen ter H. Communie te naderen met de intentie voor den groei van het ver- eenigingsleven in Kaatsheuvel. Hierna werd door de pas opgerichte vereeniging „De Jonge Werkman" het nieuwe strijdlied gezongen onder leiding van Kapelaan Goyaarts, met piano-bege- Iciding van Frans v. d. Ven. Door een daverend applaus werd te kennen gegeven, dat allen hierover vol daan waren. Hierna werd het nog eens door heel de vergadering gezongen. Kapelaan Goyaarts sprak een kort woord over de nieuwe vereeniging „De Jonge Werkman". De Voorzitter deed mededeeling, dat reeds verschillende leden zich hadden opgegeven om wekelijks 10 cent te be talen voor de op 6 Sept. te houden reis naar Utrecht, ter viering van de 40-jarige herdenking der Encycliek „Rerum No varum". Reeds zijn er ruim 200, doch het is nog te weinig voor onze groote Afdeeling. Er bestaat nog gelegenheid zich op te geven bij de besturen of wijk agenten. Hierna bracht de Secretaris, A. van Wanrooi, een zeer duidelijk en uitge breid verslag uit over de werkzaamhe den in 1930 en tevens over het dit jaar zoo schitterend geslaagde jubelfeest ,,'t 25-jarig bestaan van de R.K.W.V.". Alles lot in de kleinste bijzonderheden, liet hij de revue passeeren. Met een lang applaus werd dit schoone verslag aan genomen. De Penningmeester C. Gubbens, gaf 'n finantieel overzicht, hetwelk door den Eerw. Adviseur werd toegelicht. On danks de groote uitgaven viel nog een overschot te boeken van 389. Een commissie van 3 leden werd be noemd om de boeken van den Penning meester te controleeren. De Voorzitter dankte secretaris en penningmeester voor hun zakelijk ver slag. Hierna gaf vriend Bosch nog een num mertje, wat de lachspieren weer eens in beweging bracht, waarna de Voorzitter van H. L. te hooren gaf, wat door deze instelling in 1930 werd bijeengebracht. Opgezonden werd 500 aan opbrengst verkoop steenen, 178 aan opbrengst bloemendag, 456 aan opbrengst zegels. Verder werd ter plaatse nog 1951 Liter melk verstrekt, waarbij thans weer het batig slot van het barakconcours. Demonstratie Sunlight-fabrieken. Donderdag, 's middags 3 en 's avonds 8 uur, zal in de zaal van Euphonia een gratis demonstratie gegeven worden met de producten der Sunlight-fabrieken. Wij raden elke, huismoeder aan deze interessante en leerzame demonstratie 'e gaasr"bijVoften. Men leert er, men krijgt er cadeaux en men wordt vrien delijk ontvangen. De Leesbibliotheek marcheert best. In 1930 werden 14 zit tingen gehouden tot het afhalen van boeken. Aan 164 gezinnen werden in 't afgeloopen jaar 2879 boeken in bruik leen verstrekt. Van enkele ingezetenen mocht de bibliotheek eenige boeken ont vangen, welke in de bibliotheek geplaatst werden. Besloten werd in 1930 slechts enkele nieuwe werken aan te schaffen, doch hiermede voort te gaan in den ko menden zomer, om dan de bibliotheek met eenige nieuwe series te verrijken. Een woord van dank werd gebracht aan den Raad der gemeente voor de subsidie van 50.telken jare aan de biblio theek geschonken. Tevens aan allen die door schenkingen de bibliotheek helpen uitbreiden. Daar het doel der instelling is alleen goede lectuur te verspreiden, om zoodoende de slechte te weren, vet- trouwt het bestuur, dat dit streven door een ieder zal worden gewaardeerd en gesteund, door een ruim gebruik van de bibliotheek te maken. Uit het verslag bleek dat de inkomsten waren: Saldo 1929 37.14 Ontvangsten 56.36 Centrale Volksbank. Ondanks de minder gunstige tijden bloeit ook de Centrale Volksbank. De inlagen bedroegen 7939,93 De terugbetalingen 6766,14 Totaal 93.50 De uitgaven: inbinden boeken ƒ28.31. Saldo alzoo 93.50 28.31 is ƒ65.19. Het R.K. Ziekenfonds. Het ledental van het R.K. Ziekenfonds bedroeg op 31 Dec. 1929: 398. Bjj het in werking treden van de nieuwe Ziekte wet verlieten 152 leden het fonds, zoo dat het ledental thans 246 bedraagt. Hieronder zijn nog 54 leden, die mee- nen niet bij de Ziektewet in aanmerking te kunnen komen. Het béstuur wil de le den echter nog eens opmerken, wat zoo duidelijk door den heer Zinoli op de laatst gehouden algeineene vergadering is uiteengezet, dat ieder arbeider voor de Ziektewet in aanmerking komt, be houdens die ziek zijn op het .moment van opgave, ook al werkt men voor eigen re kening. Zij die in loondienst werken be- hooren absoluut thuis in de bedrijfsver- zekering of ze behooren verzekerd te zijn bij den Raad van Arbeid. De laatste kun nen slechts verzekerd zijn in de toeslag verzekering. Finantieel overzicht: Aan contributie ontvangen ƒ2781,37 Aan ziekengeld uitgekeerd over de eer ste 3 maanden, toen het fonds nog als uitkeeringsfonds werkte ƒ1293,— Als toeslagfonds over de laatste 9 maanden ƒ1086,59 Totaal uitgekeerd ƒ2379,59 Terug ontvangen v. d. Centr. kas 278,10 Uitgekeerd aan bodeloon 122 Uitgek. vergoeding best. 100 222,— Restant 56,10 Reservefonds 31 Dec. 1929 ƒ1429,60 Rente over 1930 50.02 Restant over 1930 56,10 107,12 Reservefonds 31 Dec. '30 1536,72 Het bestuurslid Th. Ligtvoet nam eer vol ontslag. R.K. Doktersfonds. Over het R.K.Doktersfonds kan het be stuur tot genoegen mededeelen. dat de verhouding tusschen de heeren medici en het fonds het laatste jaar ten goede is gekeerd. Al bestaat er thans nog geen definitief- contract, toch hebben beide geneeslieeren bij de laatste onderhande lingen verklaard, dat op grondslag van d laatste contr.-verhooging 'n zeker recht van bestaan wórdt verzekerd. Op dezen contributie-grondslag kan bij een zuinig beheer met hunne medewerking het fonds blijven bestaan, en komt dan, zoo goed als zeker, niet meer voor onbetaal bare schulden te staan. De heeren medici hebben dan ook in het afgeloopen jaar getoond mannen te zijn van hun woord. Zij zijn zelfs iets beneden het hun toege zegde honorarium gebleven. Stond het fonds bij de vorige jaarvergadering voor een grooten schuldenlast, thans kan wor den medegedeeld, dat deze aanmerkelijk verminderd is. De ingekomen rekenin gen zijn dan ook in het afgeloopen jaar zoo vlug mogelijk betaald. Wat zuinig beheer betreft, kan wor- uen medegedeeld, dat wel geen enkel fonds in het Diocees zoo zuinig zal wor den beheerd. Behoudens den administrateur ont vangt geen enkel bestuurslid ook maar eenige vergoeding in welken vorm ook. Ook de administrateur ontvangt een mi nimum-vergoeding, doch deze weigert iets meer te ontvangen, zoolang 't fonds niet geheel door zijn schuld is. Het ledental neemt nog steeds toe. Voor een groot deel is dit te danken aan de ijverige boden C. v. Dongen en K. Brok. 6 Het bestuur doet een beroep op de so lidariteit van de leden van het fonds. Aan hunne houding dankt zij het succes tot heden bereikt. Zij spoort hen aan trouw te blijven en het eenmaal begon nen werk met kracht voort te zetten. Ook de Ziekenhuisverpleging nam ge stadig in bloei toe en telt thans reeds 146 aangesloten gezinnen. Het Doktersfonds telt 314 gezinnen met 1451 personen. Saldo tegoed over 1930 1173,79 Totaal saldo tegoed 12870,43 Concordia. Het aantal verzekeringen bij Concordia beloopt thans 461 met een verzekerd be drag van 63000, Adviezenbureau. Het gratis adviezenbureau bewees ge wichtige diensten, doordat 56 personen in 84 gevallen hulp vroegen, waarvan 2a in belastingzaken, 12 in aanvragen ouderdomsrente, 3 over invaliditeits- rente. In totaal konden 48 gevallen met gunstig gevolg werden beantwoord, ter wijl 7 gevallen wegens gebrek aan gege vens niet konden worden beantwoord. Voetbal. Onze voetballers leverden Zondag j.f. goed werk. De wedstrijd Kaatsheuvel- sche BoysHEC II werd met 63 ge wonnen, terwijl in RWB IIDES onze jongens met 16 in de meerderheid ble ven. Uitslag Rarakconcours Herwonnen Levenskracht. Ie Prijs C. van Drunen met 171 pnt.; 2e prijs A. Elshout met 170 pnt.; 3e prijs M. Verharen met 167 pnt.; 4e prijs L. van den Mortel met 161 pnt.; 5e prijs J. de Kort met 159 pnt.; 6e prijs B. Vesters met 158 pnt.; 7e prijs A. Bertens met 157 pnt.; 8e prijs A. Schutjes met 157 pnt.; 9e prijs M. van den Hoven met 156 pnt.; 10e prijs .1. de Kort met 154 pnt.; 11e prijs L. Beerens met 150 pnt.; 12e prijs A, Balvers met. 148 pnt.; 13e prijs J. de Vries met 147 pnt.; 14e prijs A. van Beers met 147 pnt.; 15e prijs B. Zwaans met 145 pnt.; 16e prijs Kap. Goyaarts met 144 pnt.; 17e prijs F. Kolsteren met 144 pnt.; 18e prijs C. van Wanrooy met 141 pnt.; 19e prijs J. Emmers met 141 pnt.; 20e prijs W. van Wezenbeek met 141 punten; 21e prijs A. van Mosselveld met 140 punten. Prijs gratis verloting J. van Dijk Azn. SPORT. HEC. Zondag 1.1. behaalde HEC een 2—1 overwinning op Tegelen. Het HEC elfial was eenigzins ge wijzigd wat ons echter geen groott verbetering bleek. Tegelen speelde een klasse beter dan HEC. Doch door het stoere ver dedigen van HEC kon Tegelen maai een doelpunt maken. Bij HEC was de middenlinie we! de minste, de beide backs en de keeper waren goed. De voorhoede was nog niet in haar gewonen vorm, maar was toch beter dan de vorige keer. Direct na het begin zien we eet serie aanvallen van Tegelen welkt echter geen succes brengen Maar ooi de tegenaanvallen van HEC brenger niet het gewenschte resultaat, hoewei de HEC voorhoede diverse mooi» kansen krijgt. Hoe beide partijen ook zwoegen voor da rust wordt niet gedoelpunt. Na de rust is HEC dat nu den winf In den rug heeft weer in den aanval. De rechtsbinnen weet eindelijk na goec samenspel het eerste doelpunt te maken. Er is dan ongeveer een kwar der gespeeld. Direct daarop volg: wederom een goal van den links ouiten 2—0 Tegelen valt nu hefil^ aan. Als er een half uur gespeeld is weet Tegelen eindelijk tegen te scorei 2—1. HEC krijgt het nu hard ie ver antwoorden, maar het houdt stand en het einde komt met onveranderde stand W S. C. Het programma van den K N. V. B geeft voor a.s. Zondag de belangrijke plaatselijke ontmoeting WSC—RWb aan, waarop wij nog nader zullen terugkomen. R. W. B.-NOAD3 1-0. Het is II. Zondag een goede dag voor RWB geweest, van de 6 te behalen punten zijn er 4 binnen. Het 1ste elfta: heeft tegen NOAD3 goed partij gegeven De vooihoede kreeg thans meer steun en was ondanks met wind tegen steeds aanvallend, doch voor doel niet door tastend genoeg. De aanvallen var NOAD, hoewel minder talrijk, waren gevaarli'ker, doch onze achterhoede liet zich niet passeeren. Rust 0-0. Na de thee is RWB weer het eerst in den aanval, doch verder dan eenigt hoekschoppen brengt men het niet NOAD komt slechis enkele malen over de helft. Steeds weer wordt onze voorhoede door de middenlinie op gestuwd, doelpunten kunnen dan ook niet uitblijvenbij een van de vele aanvallen maakt onze middenvoor de bal mooi vrij en schiet onhoudbaar in, 1 0 voor RWB. NOAD tracht het spet te forceeren, doch het lukt hun niet. Er moet nog even gestaakt worden voor een sneeuwbui, de resteerende 3 minuten brengen na hervatting geen wijziging mee« in den stand. RWB heeft verdiend gewonnen. Het 2e elfial moest zich echter een 6—1 nederlaag tegen DES laten wel. gevallen, een verontschuldiging is echter dat wegens droeve omstan digheden de doelverdediger plotseling verhinderd was en geen keeper be schikbaar was. De jongste RWBers gaan intusschen op den goeden weg voort en kwamen met een 5 1 overwinning op Kaatsb. Boys uit Kaatsheuvel naar huis. CAPELLE. Capelle I speelde j I. Zondag voor de le klasse BVB legen WSC UI te Waalwijk en won met 4 0. Dit was wel wat tegen de verwachting in daar WSC ia Capelle met 5—3 won. De achterhoede der withemden is echter thans heel wat beter dan destijds, zoodat reeds drie wedstrijden achter elkaar gewonnen zijn. Over den wed strijd het volgende. Direct na den aftrap een vlug op en neer gaand spel. Gepelte wordt gaan deweg sterker en de linksbinnen schiet enkele malen hard op doel, doch ook een zeer fraaie vrije schop van den zelfden speler weet de WSC doelman te houden. Even voor de rust plaatst van Dongen naar voren èn L. Co schiet uit een kluwen van spelers hard in 0—1direct daarop rust. Tegen wind in na de rust zag het er nog niet mooi uit voor Capelle. Doch het backstel stoorde er zich niet aan en rustig en zeker werd het leer geretour neerd. Enkele minuten zijn gespeeld en bij een schot slaat een der WSC backs den bal uit doel. De strafschop schiet Molengraaf uitstekend in 0—2. Dan komt L Cove los. een door zijn broer H. Cové uitmuntend aangegeven bal werkt hij goed door de verdediging hij lokt den doelman uit zijn doel en het is 0—3. WSC verplaatst dan het spel, enkele hoekschoppen zijn het gevolg, maar v. d. Schans laat zich niet verschalken Dan neemt Leen den bai van het middenveld mee. geen enkele speler kan hem houden en met een kogel Is het 0—4, waarmee het einde komt. Het tweede elftal soeelde tegen DES II en won met 2—0 De punten werden gemaakt door P. Rijken met een fraai schot en door M. Waars mei een fraaie kopbal van de Bas het goede werk van Boeser en Koenen dient vermeld. HEUSDEN. Zondag speelde hier Wilhelmina uit Wijk tegen onze voetbal club Juiiana. De laatste verloor met 4—1. KAATSHEUVEL. RK.V.V. „D.V.O.K.". Zondag speelde onze vereeniging te Tilburg tegen het sterke D.V.S. en is het onze jongens mogen gelukken 'n gelijk spel te behalen, zoodat nog steeds het kampioenschap te bereiken is. Vanaf den aftrap nemen onze D.V.O.-mannen het leder over en wanneer na 20 min. onze linksbuiten het leder voor het doel plaatst, is het de rechtsbinnen die onhoudbaar in kopt, 01. Vijf minuten voor rust weet D.V.S. door een strafschop den stand gelijk te maken. Na de rust is het een spannende wedstrijd geworden en worden beide partijen luide aangemoedigd door 't publiek. Er zijn nog 10 minuten te spelen, als onze rechtsbinnen door de verdediging glipt en den D.V.S.-doel- man voor de 2e maal laat visschen. Even voor het einde krijgen de Til- burgers een strafschop te nemen, die zij benutten, zoodat, wanneer de scheidsrechter einde blaast, de stand 22 is. KORFBAL. SPRANG. „N. E. O." Zaterdag 7 Maart opende onze korf- balvereen. N.E.O. het korfbalseizoen met een competitiewedstrijd voor den N.B.K.B. tegen O.N.A. uit Tilburg op haar terrein aan het Oosteinde. Als beide partijen zich opstellen, blijkt N.E.O. een invaller te hebben, terwijl O.N.A. volledig is. De uitworp is voor N.E.O. en reeds direct toonen de N.E.O.-ers dat zij, ondanks een rustperiode van een groot halfjaar, 't korfballen niet verleerd zijn. Doordat ook O.N.A., dat den geheelen winter heeft doorgespeeld, in goeden vorm blijkt te zijn, ontwikkelt zich een mooi spel, alhoewel de zeer straffe wind hieraan afbreuk doet. O.N.A. heeft na een tijdje hei eerst succes, als by een goeden aanval de bal net jes in den korf wordt gedeponeerd (01). Reeds spoedig hierop maakt N.E.O. gelijk en slaagt er zelfs in door goed samenspel de leiding te nemen (21), die zij tot rust behoudt. Na rust, met den wind in den rug, speelt O.N.A. iets sterker, ofschoon beide partijen elkaar weinig toegeven. Plotseling maakt O.N.A. door een misverstand in onze verdediging ge lijk (22) en verovert even hierna met een magnifiek schot de leiding (23). Vanaf dit moment blijft ONA sterker en voert de score geleidelijk op tot 26, waarmede het einde komt. Alzoo heeft O.N.A. een ver diende, alhoewel geflatteerde over winning behaald. Resumeerende kunnen wij consta- teeren, dat er naar omstandigheden heel goed is gespeeld en de meerdere schotvaardigheid heeft O.N.A. in hoofdzaak de overwinning bezorgd. Gezien dat het de eerste match was, bleek het samenspel van N.E.O. van góed gehalte en was er bij N.E.O. geen zwakke plek te bespeuren. Zoo vol houden N.E.O. en de resultaten zul len niet uitblijven. SPRANG. A.s. Zaterdagmiddag 3 uur zal op het terrein van NEO aan 't Oosteinde alhier een voetbalwedstrijd gespeeld worden tusschen de elftallen van NEO alhier en Neerlandla uit Kaatsheuvel, voor de Zaterdagmiddag—competitie van den BVB. Korfbal Sprang. Onze Korfbaivereeniging NEO gaat as. Zaterdagmiddag naar Tilburg om een wedstrijd te spelen tegen de Korfbaivereeniging TKC aldaar voor den Brab. Ko<fMhnnd, VOETBAL. K. N. V. B. Uitslagen van Zondag. HET ZUIDEN. le Klasse. Willem II—Wilhelmina 4—3 BVV-MVV 1—1 EindhovenDe Valk 10 2e Klasse A. TSG—RBG 8—3 BredaDOSKO 61 MEVODe Baronie 32 2e Klasse B. Helmond—Roermond j GUDOK—VVV VOSVelocitas HECTegelen 3e Klasse C. RWB—NOAD 3 3e Klasse D. ESVEindhoven 3 De Valk 3Helmond 3 Reserve le klasse. Wilhelmina 2De Valk 2 NOAD 2Helmond 2 Res. 2e klasse A WSC 2—LONGA 2 Wilhelmina 3—Dongen 2 H 6—j) 1-4 MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 10 Maart. T([ veemarkt waren heden aangevoerd 175 paarden, 3 veulens, 1044 magere runderen, 730 vette runderen, 3jj vette kalveren, 1728 nuchtere kah( ren, 90 schapen of lammeren, 53 u gen, 7 bokken of geiten en 8 overloo- pers. De prijzen waren: koeien 2732 3942.5, 4649 cent, ossen 35,33J 40 en 42.546 cent, stieren 3535 38, 40, 42 cent, kalveren 52.5575 67.572.5 en 80-85 cent, alles n« pond. Melkkoeien 220—430, stierei 110440, paarden 1903oo slachtpaarden 135250, hitten ƒ95 175, veulens 75125, fok nuck tere kalveren 20—32, dito slacht 812.50, kalfkoeien 21543} pinken 170200, vaarzen 220- 260, biggen 9—13, alles per stal Biggen per week 1.101.40. AGENDA WAALWIJK. Donderdag 7'/« uur. Ontwikkeling!, avond R. K. Wcrkltedenvereenlglti „Geheimzinnig Afrika" (met lichibeti. oen), door der Z.Eerw. Pater Zuuii, van de Witte Paters te Boxtel. Donderdag van 7- 8 aspiranten van 8-9'/g leden B.G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Vrijdagavond 8 uur repetitie aspi ranten W.G.V. Vrijdag 8'/j uur. Vergadering Wltta- Iers vereen. K K. Middenstand, In call Snijders. Zaterdag 9 uur repetitie LiedeM „Oefening en Vermaak". Zondag J2'/«u- Repetitie Liedertalt „Oefening en Vermaak* MuslsSacrm GEMENGD NIEUWS? Scheepsdruma op den Uonau, Bjj een botsing tusschen Iwi Joegoslavische Donaubooten, well Zaterdagnacht plaats had, hebben! 16 personen het leven verloreu Out je dooden bevinden zich 3 gestralü wier bewakers eveneens verdronk zouden zijn. De Amne lie in Brlhch Indil, De eerste groep van 180 gevangene die tegelijk met G?ndhi inde gevan genis te Poona vertoefd hebben, tj gisteren in vtijheid gesteld volgentó oepailngen van de tusschen dt Onderkoning en Oandhl overeenkomst, Zaterdagmiddag zijn te Kielgett Hoogezand twee kinderen van 6 ei! jaar uit de gezinnen Tenhoeveu Koolhof door het ijs gezakt en vet dronken. ADVKKTENTMN. Burgemeester en Weihouders van W A A L W IJ K zullen op Maandag 23 Maart e.k., 's middags 12 uur ten Raadhuize in het openbaar R.K. Meisjesschool a. de St* Crispijnstraat. Besfek en teekening zijn tegen betaling van f 5 te verkrijgen bij den Gem-Bouwkundige, die tevens nadere inlichtingen ver strekt. Bij inlevering op den dag van aanbesteding wordt voor onge schonden exemplaren f3.— ee. restitueerd. 46050 Jn de fouragepakhuizen van den Heet Jellesma te St. Nicolaasga vonden de ratten zooveel voedsel als ze wilden en brachten den eigenaar groote schade toe. Op aanraden van een dro- fist werd een proef genomen met Ro- ent en het resultaat was verrassend. ,'k ben nu zoo goed als geheel van ratten bevrijd" schrijft genoemde Heer ens 26 Apr. 1930, „en had het geluk met één doosje 120 ratten te dooden." Zulke successen zijn niet zeldzaam, eiken dag doodt Rodent duizenden rat ten en muizen. Indien dit ongedierte Uw eigendommen vernielt, koop dan nog heden een doosje Rodent en gebruik het op ie voorgeschreven manier. Enkele doet 50ct, dubbele doos 90 ct - Imp.: F*. Meindersma - Den^fiaag, Z 38 Stoombili artf abriek TILBURG. 38. I

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 6