Nieuws uil Kaatsheuvel. Mik. Jan Wanten-Pijnenburg de nieuwste Stoffen Marktberichten. s Hf. I. COÊM 80 Hierna had de algemeene jaarver gadering van de Kalverenverzekertng plaats. Na opening op de gebruikelijke wijze werd door den secretaris L. de Wtt, jaarverslag uitgebracht. Hieruit stippen wij aan dat de inkom*<en bedroegen f863 20 de uitgaven 1823 46, blijft in kas 139 74 Het aantal leden bedraagt 143 Dit j sar hadden 45 ongevallen plaits, waarvoor werd uitbetaald f 777 96het aantal verzekerde kalveren bedroeg 110 De vergadering besloot de kalveren voortaan tot 4 mnd, te verzekeren. De aftredende bestuursleden M. v. Halder en R. v. Drunen werden her kozen. Na een korte discussie werd de vergadering onder dank gesloten. Algemeene laarvergadering van de Ond.Paardenverzekering van Drunen en Ehiiout onderafd. N C 6. De vergadering werd geopend door den Voorzitter L Robben, waarna de heerM v. Halder, Secretaris Penningen, verslag uitbracht, waaraan het volgende is ontleend In Juni 1929 waren verzekerd 224 leden met 244 paarden voor een bedrag f713 65. In Dec. 1929 waren verzekerd 217 leden met 232 paarden tegeneen totaa! bedrag van f 70 395. in dit boekjaar is uitbetaald voor 7 sterf— of ongevallen de som van f 1312. De ontvangsten bedroegen in totaal f 2445.71, De uitgaven f 2435 30. Het winstsaldo bedioeg f 400 49. Het reservefonds bedroeg op 31 Mei 1929 f 365 44 aangevuld met de winst over 1929 is het totale reservefonds nu f 765 93. hiervan werd belegd op de Boerenleenbank f 755 52, Dit keurig verslag werd onder dank goedgekeurd. Daarna werd de vergadering met een dankwoord gesloten. A.s. Zondag zullen alhier de kin deren van 7 jaar hun plechtige eerste H. Communie doen. Op Dinsdag 17 Maart zal door Mgr. A. F. Diepen, bisschop van ,8 Bosch het H. Vormsel worden toe gediend. In café Buitenlust van de heer van Son-Drijvers, bij bet station wordt een barakwedstrijd gehouden. Als eerste prfjs is een vet varken uitge loofd. Openbare vergadering van den R tad dezer gemeente op Zaterdag 14 MAart 19ol des nam 6 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Aanbieding verslag arbeidsbemid deling 1930. 2. Btë.-diglng Gemeente-ontvanger. ELSHOUT. Algemeene Jaarver. gadering van den R.K. Jongen-boeren, stand, in de Zaal der Jongens—Con gregatie. Nadat de vergadering door den Voorzitter op de gebruikelijke wijze was geopend werd door den secretaris vétslag uitgebracht waaruit bleek dat diF jaar zeer gunstig is geweest. De rekening sluit met een saldo van f lOS 94, De aftredende bestuursleden J. Klijn Fz en C, Klijn Jz, werden herkozen. Verder werd de onderlinge ge wassen wedstrijd van gekeurde en ongekeurde aardappelen besproken. Vijftien leden gaven zich hiervoor op, er zullen geldprijzen worden uitgeloofd. Vervolgens werd besloten de bieten, proef wederom te herbalen, zulks in overleg met andere vereenigingen in de variëteiten Eureka, Teutonia en Barres. Hierna kreeg de technische adviseur het woord om enkele woorden te spreken over onkruidbestrijding. De ZeerEerw. Adviseur wees verder op de noodzakelijkheid van de rupsen- verdelging. Spr. spoorde verder allen aan trouwe leden der vereeniging te blijven. Na nog een korte discussie werd de vergadering met den gebruikelijken groet gesloten. ELSHOUT. Donderdagavond werd in de zaal der Jongenscongregatie een vergadering gehouden van de leden der R.K. Werkliedenvereniging, alwaar de heer Hoogers, kring—propagandist, tegenwoordig was. De heer Hoogers hield een zeer duidelijke bespreking over de verschil lende soorten belasting waarmede de arbeiders het meest te maken hebben. Verder wees hij op de slechte tflden, de werkloosheid enz. De voorzitter deelde vervolgens mede dat bij de volgende vergadering de bestuursverkiezing zal plaats hebben, waarbij aftreden de ieden A. v. d. Oeid, P. de Baaij en J. v. d. Wiel. Candidaten kunnen worden ingediend bi] het bestuur. Verder verzocht hij den leden een algem. H. Communie te houden op 22 Maart, ter gelegen* held van het patroonsfeest St. Joseph. VLIJMEN Dinsdagavond hield de onlangs opgerichte R.K. Middenstands, vereeniging eene algemeene vergade. ring in café Luyben, welke vrij druk bezocht was. Deze werd ook bijge woond door Pastoor van Aken, wat door de vergadering zeer op prijs werd gesteld. Ais voorzitter werd bij acclamatie gekozen de heer J. v. Buul. De statuten en het huishoudelijk reglement, werden behoudens enkele redactie wijzigingen onveranderd goedgekeurd. Tot en met de a.s. Aprilvergadering kan men zich nog, zonder zich aan ballotage te behoeven te onderwerpen, als lid der vereeniging opgeven. Het ware te wenschen, dat alle Vlijmensche middenstanders in hun eigen belang zich spoedig als lid der vereeniging opgaven. Bij de rondvraag kwam de elec- triciteitskwestie ter sprake, waarover zeer geanimeerd van gedachten ge- wisseld werd, met als resultaat de benoeming van eene studiecommissie bestaande uit de heeren W. Duelmans J. Luyben en J v. d, Weijenberg. 's —BOSCH. Het gemeentebestuur van den Bosch heeft aan de Bossche Winkeliersvereeniging advies gevraagd in verband met de Winkelsluitingswet. In de vergadering van gemelde orga nisatie werd besloten o.m. te advi- seeren, nu de Zondagssluiting wet wordt, géén halven wetkdag als rust dag voor te schrijden. Ais bijzondere omstandigheden, die samenhangen met plaatselijke levens gewoonten, wenschen de winkeliersin aanmerking te zien genomen voor af wijking van de bepaling der wetden eersten Zondag van de Meimaand en den Zondag van den jaarlljkschen PDchügen Omgang, beide dagen met véél vreemdelingenbezoek event, win kel— of reclameweiken en Zondagen waarop bepaald véél vreemdelingen- bezoek wordt verwacht. De winkeliers zien in de verkoop- automaten geduchte concurrentie en nu de wet die automaten vrij toelaat, wenschen de winkeliers er zich tegen beschermd te zien door een bepaling waardoor verkoop per automaat wordt beperkt in dezen zin, dat alleen aan Bossche Winkeliers vergunning wordt verleend voor het Dlaatsen van een automaat en wel vóór hun winkel en uitsluitend met artikelen, die tot hun branche behooren. SPR AN G-CAPELLE. (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags half 10 en des namiddags half dile hoopt in de Geff. kerk alhier op te treden ds. J. C. Hagen. in de Ned. Herv. kerk alhier hoopt a s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags zes uur op te treden ds. J Fokkema. A.s. Woensdag des voormiddags van half tien tot 12 nur en des na middags van 1 tot 3 uur zal in de zaal van den Chr. Volksbond alhier gelegenheid zijn tot het doen ij ken en herijken van maten en gewichten. De Qeref, Knapenvereeniging „Immanuël" alhier zal a.s. Vrijdag des avonds 7 uur in de Consistoriekamer der Qeref. kerk haar jaarvergadering houden welke een feestelijk karakter zal dragen. SPRANO. De stand van het tournooi bij de biljartclub Volhouden alhier is thans: 1. Ons Genoegen. Waalwijk. 2. Ons Genoegen ill vm. Baardwijk 3. Amusement I, Waalwijk. 4. Ons Genoegen I, vm. Baardwijk. 5. V.B.C. I, Vrijh.Capelle. 6. Volhouden I, Kaatsheuvel. 7. V.B.C. II, Vrijh.—Capelle. 8. Tonorido II, Dongen. Stand seriespet in 3 beurten J. de Reus 72, Fr Staats 47, B. v. Engelen 43. Stand Amerikaansch spel: P. van Balkom 24, N. de Jong 22, J. de Jong 17, G. Verhagen 17. De prijzen welke in het café v. Zwietering zullen worden tentoongesteld zijn o.a. Ie Natarel Biljart, 2e vaandel, 3e beker, voorts kransen, takken en sterren. CAPELLE Mocht er een vorig jaar bericht worden, dat de .Schooi met den Bijbel" een tweeden prijs behaalde in den wedstrgd in schoonschrijven, dezen winter werd er een groote leeken. wedstrijd uitgeschreven voor school kinderen uil geheel Nederland. De animo daarvoor was groot. Er werden van ruim 25000 kinderen teekeningen ingezonden. Ook nu weer deed de .School met den Bijbel* in de Hei straat mee en wel met een prachtig succes Hendrik Wittebol n.l. werd een eersten prijs toegekend bestaande uit een oorspronkelijke houtsnede in fraalen lijst vervaaardigd door den be kenden kunstschilder W J. Dijk. Een mooie prestatie voor school en leerling gezien het overweldigend aantal in zendingen. in de Ned. Herv. kerk alhier zal a.s Zondagmorgen half tien en 's na middags half drie leesdienst worden gehouden. Men deelt ons mede. dat ds. Koolhaas uit Rotterdam a s. Dinsdag avond 7 uur in de Ned. Herv. kerk te dezer plaatse een propagandarede in het belang der Chr. Militaire Tehuizen zal houden. De gemengde zangvereeniging .'t Rozeknopje" alhier, heeft besloten deel te nemen aan het 2en Pinksterdag te dezer plaatse te houden Festival voor Muziek- en Zangverenigingen. In de Chr. School aan de Loon- schendijk zal a.s. Vrijdag des avonds 7 uur een ouderavond worden ge houden. A.s. Zondagmiddag 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijkop te treden ds. Fokkema uit Sprang. Onder leiding van ds A. van Willigen, heeft zich alhier een plaatse lijk herdenkingscomi'é gevormd in verband met het 25—jarig bestaan van den Oer. Bond tot verbreiding en verdediging van de Waatheid in de Ned, Herv. (Qeref.) kerk. WASPIK. De zittfng van den keu- Hngsraad voor ingeschrevenen der lichting 1932, welke voor deze ge. meente oorspronkelijk was bepaald op Woensdag 15 April is thans vastge steld op Dinsdag 24 Maart a.s des voormiddags 10 uur in het St Hen- ricusgebouw te Raamsdonksveer. Ten huize van W. de R. is een geval van besmettelijke ziekte Rood vonk geconstateerd. De landbouwer M. d. B„ zich ter markt willende begeven, kreeg nabij het postkantoor een trap van een koe. In de woning van den heer O K. binnengedragen, bleek de man te zijn overleden. RAAMSDONK. De vorige week stonden bij de plaatselijke arbeids. beurs als werkloos ingeschreven 129 grondwerkers, 12 hoepelmakers, c5 opperlieden, 6 metaalbewerkers, 6 metselaars, 4 timmerlieden. Door de tooneelvereeniging „St. Bavo" zal a.s. Zondag 15 Maart des avonds te zes uur een uitvoering ge. geven worden in het St. Leogebouw. Opgevoerd zal worden het anti.alco holisch rederijkersdrama in drie be. drijven „Wee den verleider", en het blijspel in drie bedrijven „Russen en Russen*. NIEUWS UIT HKUSDEN. Heusdén, 12 Maart 1931. Tot predikant der Ned. Herv. Gemeente alhier beroepen de Eerw. Heer Ds. Joh' Kloots, thans te Heuke- •um. Kaatsheuvel, 13 Maart 1931. Tooneel. Zondag 15 Maart 'treedt de Gem. Tooneelvereen. „Kunst en Vriendschap* utt Waalwijk in „Euphonia" op met het bekende tooneelspel van J. van Eekelen en J G osfeld „Een die niet geteld wordt". Evenals de andere werken van Grosfeld is dit een stuk werkelijk leven, dat door z'n eenvoud en waarheid boeit. „Kunst en Vriend schap" gaf dit werkj reeds meerdere malen voor volle zalen en oogstte telkens opnieuw een .enorm succes Liefhebbers van toonèel zullen zich dus Zondagavond op een paar genot volle uren kunnen voorbereiden. De regie berust in handen van den heer C. v. d. Meijdenberg,.terwijl de grime verzorgd wordt door den heer G Schippers uit 's Bosch Tuschen de bedrijven demonstreert de Radio- Centrale alhier in de zaal. Aanrijdingen. Was de toestand van het kind van M. K., dat de vorige week op den Loonschen Dijk werd aangereden, zeer ernstig, thans mogen We melden, dat er eenige beterschap valt waar te nemen, al komt die ook uiterst langzaam Het kind van Vah Onzenoort uit Loonopzand is reeds zoo goed als buiten gevaar, zoodat we van beide aanrijdingen mogen zeggen dat ze gelukkig afliepen. Pastoor Vë'ker. Reeds enkele weken werd onze Hoog Eerw. heer pastoor Mgr. Vöker zeer ernstig door rheumaihlek geplaagd. De toestand werd zelfs dusdanig dat de lijder geen H. Mis meer kon lezen. Thans is Mgr. echter weer in die mate verbeterd, dat hij de kerkdiensten weer kan waarnemen en Zondag zijn meest geliefde werk de le H. Communie aan de kleinen uit te reiken weer persoonlijk kan verrichten. KERKNIEUWS. Parochie H. Antonlus. Dinsdag a.s. beginnen de dertien Dinsdagen voor het feest van den H. Antonius, wat dit jaar mes groote plechtigheid gevierd zal worden, omdat het 13 Juni a s. het zevende eeuwfeest is van den heiligen dood van den H. Antonius van Padua. Om een waardige voorbereiding te hebben voor dit groot herdenken, dat op verlangen van Z. H. den Paus in een jubeljaar zal gevierd worden, zal op elk dezer Dinsdagen in de parochie kerk een plechtig Lof geschieden, waaronder een Rozenhoedje gebeden en een lied ter eere van den H Antonius gezongen wordt, om Qods zegen over de parochie en alle ver- eerders en vereersters van den grooten volksvriend, die hier ter bedevaart zullen komen in dit jubeljaar, of door lid der Broederschap v. d. H. Antonius te zQn hun groote vereering voor dezen heiligen Wonderdoener van Padua toonen, af te smeeken. Vooral in deze tijden van werkeloos- heid en malaise zal voorzeker de H Antonius, met vertrouwen aangeroepen, zijn machtigen invloed aanwenden om zfjn trouwe vrienden, zooals Hij dat indertijd in z'n leven hier op aarde deed, bijzonder te hulp komen, zoowel in tijdelijke als in geestelijke aange legen heden, daar kunnen we vast op vertrouwen. Komt dan allen in dit jube'jtar op naar de Sint Antoniuskerk van Waalwijk, om Padua's grooten heilig eaan te roepen en zijn voorspraak te verwerven. AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag 56' uur- Qyntnastlek voor de aspiranten B O V. Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „Mannen zonder beroep". Zaterdag 9 uur repetitie Uedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12'/* u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum Zondag 12 uur. Repetitie Lieder- iafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2 uur. Witte Bioscoop, „Rusland's adel verbannen". Zondag 6 en 8'/a u. Luxor Bioscoop, „Mannen zonder beroep". Maandag 8 uur, Luxor Bioscoop, „Er knalde een schot", „Qelukzoekers". Maandag 8'/i uur. Alg. vergadering Waalwijks Belang, Hotel Verwiel. Waalwijk, 13 Maart 1931. Eieren 4—6 ct. Varkens f 8—f 12. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Mijnheer de Redacteur. De schrijver van het Ingezonden Stuk in „De Echo" van •1.1. Donder dag heeft zich in zijn geprikkelde ge moedsstemming natuurlijk met de onderteekening van het epistel ver gist en bedoelde te onderteekenen: „Een groot belanghebbende, alle objectiviteit missende Waalwijker". Uit iedere regel, ieder woord blijkt hoe %rerstandig het gemeentebestuur gedaan, heeft door te besluiten den bouwgrond zelf te exploiteeren en te voorkomen dat eventueele reflectan ten dóór sommige „belanghebben den" het vel over de ooren zou wor den gestroopt. Als de Raad ooit een verstandig en billijk besluit heeft ge nomen, dan is het wel dit onteige- ringsbesluit. Over verstandige voor- stéllen van het Dag: Bestuur orizer gemeente, behoeft de Raad niet lang te praten. X. LAATSTE BERICHTEN. Plechtige,H. Communie. De plechtige H. Communie zal voortaan gehouden worden tegen het einde van het schooljaar. Voor de 4 parochies van Waalwijk is dit be- paald op Drievuldigheid—Zondag, dus Zondag na Pinksteren. De kinderen die in Augustus of in dén loop van 't a.s. schooljaar de school verlaten komen voor deze plechtige Communie, die ook het slot is '"van 't catechismus—onderricht in aanmerking. Vergadering Winkeliersvereeniging Waalwijk. Onderafdeeling R.K. Middenstand. Het huiehoudelljk reglement werd in zijn geheel vastgesteld om na bespre king met het bestuur van den Midden standsbond op de volgende Vergade ring 'tér goedkeuring te worden voor gelegd. Lang werd gediscusieerd over de vastgestelde reclameweek (20 Mei) waarvoor een commissie werd be- noemd om het plan geheel uit te werken. De in de winkelsluitingswet aangegeven 21 vrije dagen werden voorloopte aangeduid om de volgende maand olfideel aan den gemeenteraad te worden voorgedragen. Maadhulsbouw te Waalwijk. De aanbesteding van 't nieuwe raadhuis zal plaats hebben Vrijdag 27 Maart a.s., des namiddags ten l2'/j uur ten Raadhuize. Deze aanbesteding heeft plaats op verschillende manieren, o.m. 't gebouw gedekt met pannen of lei, met tuin aanleg of niet enz. De raad die denzelfden avond ver- gadert, krijgt dan direct gelegenheid over de wijze van bouwen en de in gekomen inschrijvingen te beslissen, zoodat dan onmiddellijk gegund en begonnen kan Worden. Weg Waalwijk—Tilburg. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een onteigeningsontwerp ten behoeve van den aanleg en de verbetering van den weg van Waalwijk naar Tilburg, in de gemeenten Waalwijk, Sprang- Capelle, Lóón-op-Zand en Tilburg De onteigening is gevraagd door Ged. Staten van Noord—Brabant. De bestaande weg zal nagenoeg geheel worden gevolgd, doch onder Sprang is een belangrijke verlegging ontworpen, ter opheffing van eenige gevaarlijke bochten en een tweetal tramkruisingen, terwijl ook op andere punten enkele bochten zullen worden verlegd en afgesneden. De kruinbreedte is in het algemeen gedacht op 12 M., met een rijbaan van 5 M een vrijliggend rijwielpad van 2 M. en ruimte voor de noodige bermstrooken van ongeveer 5 M. |n de bebouwde kommen is de rijbaan gedacht op 4.50 M., met aan weers. kanten rijwielpaden van 060 M. Door de voorgenomen werken aal het verkeersbelang worden gediend. Bezwaarschriften zijn niet ingekomen. Uitspraak moordzaak Lans. Het Bo«sche Gerechtshof heeft Q.j, v. O vrijgesproken van den hem ten laste gelegaen doodslag op Lans en voor de malversaties veroordeeld tot 2'/i jaar met aftrek Van preventief. De gevangenhouding bleef gehand haafd. Het publiek juichte in en bultende zaal president en verdediger toe. De brandkast met inhoud „toevallig gestolen. Voor de rechtbank hadden zich it verantwoorden W. M. v. B. geboren te Baardwijk, bankwerker en A. H., granietwerker, beiden gedetineerd, verdacht terzakedat zij op 18 Jan. 1931 te Eindhoven te zamen en In vereeniging met het oogmerk van wederrechtelijke totëieening hebben weggenomen een brandkast met In houd, eigendom van de N V. „Hema* alsmede een sigarettenpijpje, porte feuille, een vulpoiloed, een sigaretten koker en sigarenaansteker, altes eigen dom der N V. en zulks, na zich toegang tot de plaats des misdrijft te hebben verschaft door middel van inklimming. Tegen teder der verdachten werd 1 jaar en 3 maanden gtë'SCht. VOETBALSPORT. H.E.C. Voor Zondag is vastgesteld de wed. strijd Roermond H EC Daar Roer mond nog een zeer goede kans heefl op de eerste plaats, kan HEC wel weer op een nederlaag rekenen. We vertrouwen echter dat allen zullen meewerken de nederlaag zoo klein mogelijk te houden, HEC II ontvangt de Kaatheuvelsche Boijs. Daar Zondag 1.1. hiervan reedt met 6—-3 verloren werd, ziet bet er voor onze reserves niet te gunstig uil Maar volhouden jongens, het voetbal spel is grillig. GEMENGD NIEUWS. Jachh ongeluk. Uit Nederlandsch—Indlë is bericht ontvangen, dat de tot de Antwerpsche handels- en bankierswereld behooren de 23 jarige Wil y Oosterrieth, te Kali- boroe, óp de Oostkust van Java, op een everzwljnjacht is verongelukt. Een zijner metgezellen, niet wetende, dal hij In een ravijn was afgedaald en meenende, er een wild zwijn te ziti voortbewegen, vuutde 2ijn geweerd en het schot trof den fteer Ostentet!, die op slag dood was. Wtl'jr Osterrieth was een neef van den minister voor de verkeersmiddelen, den heer Lipvens en in sportkringen, waar hij vooral als deelnemer aan internationale schermwedsttljden goe den naam had, zeer beket d. Hij bevond zich op Java ter bestudeering van de Nederlandsche plantagemethodes. ADVERTENTIëN. «MER 23- in de advertentie omtrent aan besteding Raadhuis Waalwijk in het le blad staat dat de be stekken verkrijgbaar zijn vanai 10 Maart, dit moet gelezen worden tot en met 29 Maart* •cx co OJ wtt Sm G G at N ts? D-. KLEERMAKERIJ. STEEDS voor C0LBERT-COSTUUMS, DEMI-SAISONS, REGENJASSEN, PANTALONS. «J wtt V CO CQ Sm

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 10