Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. B VII TIT. UT HIT renin. r l Prijsrennen te Waalwijk. Karei de Mol, Waalwijk. AALWIJK Mol Voor. ■I ll A 3k Profileert van onze Prijsrennen. Profiteert van ons Gratis Koopen. FEUILLETON Gaat ïrt Winkelnieuws. li SUMMER 22. ZATERDAG 14 MAART 1931. 54e JAARGANG Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Brieven, Ingezonden stukken, gelden enz. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. franco p. post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: YVAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-Adres: ECHO. Prijs der Advertentiën: 20 cent per regel; minimum 1.50. Bjj contract flink rabat. Reclames 40 cent per regel. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. EERSTE BLAD DE JAARBEURS. Zooals men weet is Dinsdag 1.1. te Utrecht de 24e Jaarbeurs geopend en na 't geen we vroeger over dit insti tuut schreven en na de' belangrijke lezing door den* secretaris de vorige week alhier gegeven en waarvan wij onzen lezers een uitvoerig exposé bo den, behoeven doel en strekking de zer stichting hier niet opnieuw te wor den uiteen gezet. Wel is 't van belang de aandacht te vestigen op het merkwaardige feit dat in dezen tijd de deelname zoo groot is en dat thans definitief besloten is tot de stichting van een derde gebouw. In een pers-conferentie werd hier omtrent 't volgende medegedeeld: Het derde Jaarbeursgebouw zal naast het tweede en daarmede direct aansluitend worden gebouwd. Het zal evenals het tweede, een grondoooer- vlakte beslaan van ongeveer 1500 M2. Uitwendig zal het geheel gelijk wor den aan hel tweede, inwendig zal op de verdiepingen door versmalling van de groote hal meer grondvlak beschik baar komen. Het is gebleken, dat voor monsterkamers de maat 14 a 16 M2. de geschiktste is; deze zal in het nieu we gebouw zooveel mogelük worden aangehouden. Het aantal monsterka mers van deze maat, dat het derde se- bouw zal bevatten, bedraagt ruim 300. Evenals vroeger is er in het bij zonder naar gestreefd, dat alle kamers even gunstig zullen liggen. In afwijking van bet tweede gebouw dat een gewapend-betonhouw is, zal het derde gebouw een staalskelet krij gen met vloeren en balkomkleedingen van gewapend beton. Men hoopt den bouw in 101/a maand tot stand te brengen, zoodat het ge bouw met de Voorjaarsbeurs in 1932 in gebruik genomen zal kunnen wor den. HOL'S SORTEERING MOL's PRIJZEN MOL'S KWALITEITEN WEERSTAAN IEOéRE CONCURRENTIE. 16e Beurs 978 17e 807 18e J 1089 19e 881 20e 1151 21e 890 22e 1298 23e 1012 24e 1349 Wij gelooven dat het jaarbeurs-in van „De Echo van het Zuiden. Naar het Engelsch door J. VAN DER SLUYS. 42. Wat er met den dokter aan de hand is, begrijp ik niet, verklaarde Andrew later tegen zijn vrouw; ik heb hem nog nooit zoo jolig gezien. Misschien is hij wel verliefd, gaf zijn vrouw -^ijsgeerig ten antwoord als een echte vrouw zocht ze voor alles een romantische verklaring, maar haar opmerking wekte alleen maar den spot van haar echtgenoot. Hij Hij moet niets van vrouwen hebben. Hij heeft misschien een goed betaald baantje in een van de Lon- densche ziekenhuizen gekregen; haal je maar niets in je hoofd, hoor! Er was een mengeling van verlegen heid en verlangen op Miles Harding's gezicht, toen hij omstreeks half negen in den gezelligen Londenschen salon van mevrouw Derfield werd binnen gelaten en de gastvrouw opstond om hem te begroeten. Ze zat in een groo- ten stoel tusschen rose zijden kussens en de zachte kleuren deden haar blan ke teint nog sterker uitkomen; zij droeg een zwarte japon, die haar hals Nu nog iets over 't aantal deelnemers: Nederland 951 België 26 Denemarken 1 Duitschland 184 Engeland en Schotland 57 Finland 5 Frankrijk 20 Italië 3 Oostenrijk 34 Tsjecho-Slowakije 1 Zweden 7 6 Zwitserland 30 Afrika 1 Amerika 30 Totaal aantal deelnemers 1349 En ten slotte een historisch over zicht over 't aantal deelnemers over de verschillende beurzen, wat een, dui- delijken kijk geeft op de „up and downs" van dit instituut en de ge leidelijke, vaste uitbreiding in den laatsten tijd. lantal dee'npmers te Beurs 690 2e 1062 3e 1276 4e 1046 5e 1508 6e 909 7e 539 8e 706 9e 755 10e 827 He 768 12e 891 13e 764 14e 933 15e 781 stituut zijn levensvatbaarheid en z'n groot belang voor handel en industrie duidelijk heeft gedemonstreerd, voor de toekomst behouden is en voor ons land van steeds grooter belang zal blijken. PITTIG PROZA. De heer H. Polak, die zich, door zijn bijzondere positie, de weelde van een eigen meening in de S.D.A.P. kan ver oorloven, wordt daarom met scheele oogen in dien hoek bezien en heeft soms zooveel geniepige bestrijding te verduren, dat hij laatst in arren moe de uitriep: „En beschamend is het ze ker, dat men in onze partij geen van de gangbare afwijkende meening kan en armen onbedekt liet. Wat een verrassing! zei ze Iuch- 1 tig en met een ondeugende twinkeling in haar oogen. Ik dacht dat u nooit in de stad kwam? Dat gebeurt ook inderdaad niet vaak. Maar wel vandaag moest ik hier zijn. Ja? vroeg Anstice met beleefde belangstelling, terwül zij hem uitnoo- digde om te gaan zitten en ze zichzelf weer tusschen haar rose kussens nes telde. Bent u met de auto gekomen? Terwijl ze sprak, keek ze hem van on der haar lange wimpers ondeugend aan. Ja, ik ben met de auto gekomen. Zijn woorden klonken vormelijk, maar hö keek haar aan met een blik die aan duidelijkheid niets te wenschen over liet en die zij dan ook onmiddellijk be greep. Ik ben eekomen Ik vind het heel vriendelijk van u om1 mij te komen opzoeken, viel An stice hem, nog steeds on haar luehti- gen toon, in de rede. Het zal Hilarv spiiten dat zij u niet treft. Ze heeft een kennis meegenomen naar den schouwburg. ze is er alti'd no bedacht om haar geld zoo te gebruiken dat an deren er van genieten, ze is Ik ben niet gekomen om over Hi lary te praten, begon Harding bruusk. U denkt toch waarschijnlijk niet dat ik dertig mijl met mijn auto gereder heb en hier 's avonds kom binnenval len om over Hilary's goede eigen schapoen te redeneeren. Waarom zoudt u niet? Een zedig glimlachje speelde om Anstice's lip- oen. Haar oogen, die zij strak op haar bezoeker gericht hield, straalden en .Lr.'JiF r verkondigen, zonder te worden be- leedigd en bespuwd". Gelukkig heeft dhr. Polak behalve zijn goed ver stand een breeden rug en blijft hij zijn verstarde collega's de wetten le zen. Het pittigst proza, dat ooit uit zijn pen vloeide schreef hij onlangs toen een met Moskou dwepend socialist hem bezworen had den heilstaat te gaan bezoeken en zich daar te laten bekeeren. Polak bedankte voor de eer en motiveerde zijn weigering als volgt: Al zou ik geld toe krijgen, ik ging er niet heen. Ten eerste, omdat het mal ligheid is, zich te verbeelden, dat men in een paar weken ook maar iets van beteekenis zou kunnen te weten ko men omtrent de toestanden op veler lei gebied in een reusachtig land, van welke taal men titel noch jota kent en J waar het overigens niet zou baten als men haar wel kende, omdat toch nie mand iets zou durven zeggen, dat de heerschers onwelgevallig zou kunnen zijn. Ten tweede, omdat ik er geen zin in zou hebben mij te laten bedotten door vertooningen van allerlei fraais, dat vermoedelijk ten gerieve van bui- tenlandsche bezoekers gesticht werd en in stand gehouden wordt. Ten der de, omdat ik bitter weinig opgewekt heid gevoel tot een bezoek aan een land, door een tyran en zijn satellie ten geregeerd, waar alle vrijheid ge dood is, waar niemand, vrijelijk zich mag uiten, waar alle bladen regee- ringsorganen zijn, waar geen opposi tie wordt geduld, waar men omringd is door spionnen, waar geen mensch veilig is voor zijn medeburger, waar een gruwelijke instelling als de Gepoe sluipt en moordt naar willekeur, waai de rechtspraak comedie-vertooning en propaganda-middel is, waar men mijn parti/'genooten vervolgt, verbant, ker kert, martelt en vermoordt, waar hun, die den dictator niet naar de oogen zien, de keuze wordt gelaten tusschen laffe, natuurlijk volkomen onoprech te erkenning van fouten en langzamen of onmiddellijken dood. Met zoo'n toelichting kunnen de halfgare idea listen het doen! tintelden en ze vervolgde Hilary is een schat en u kunt er even trots op zijn dat u haar voogd bent geweest als dat ik ben om haar tante te zijn. Best mogelijk, klonk het kort. Maar dat neemt niet weg, dat het niet mijn bedoeling is om nu over Hilary te praten. Ik ben gekomen Ik ben heel onverwachts naar de stad vertrokken, viel Anstice hem weer in de rede, terwijl ze schijnbaar afwe zig in het vuur staarde. Het viel me plotseling in dat ik nog een paar din gen moest doen en toen ben ik gister avond maar direct gegaan en ik heb mij sindsdien voortdurend afgevraagd of het niet verstandig zou zijn als wij eerst eens een pcosje op reis gingen, voordat Hilarv voorgoed haar intrek op Grantley Hall neemt. Op reis gaan? stamelde de dokter en hij was zoo onthutst, dat Anstice groote moeite had om niet te lachen. Vindt u het geen goed plan? Ik meen dat u het zelf hebt aangeraden. Er zullen nog wel een paar weken mee heen gaan voor alles geregeld is. En Hilary heeft nog zoo weinig van de wereld gezien, dat het heel goed voor haar zou z'-'n als we bijvoorbeeld een ooosie naar het Zuiden gingen. Het is eigenlijk vrij plotseling tot me door gedrongen. Maar u kunt niet weggaan, pro testeerde Harding abrunt. U kunt niet weggaan. Ik kan u niet, laten weg gaan! U? Zij staarde naar de vlammen die om een groot houtblok in der> haard speelden, maar eensklaps hief ze het hoofd op en keek hem met ge- Extra voordeelige prijzen gezellig winkelenprettige vakkundige bediening; Koopen Is bf| ons e«?n genoegen. Ir-deren middaö en avond RADIO CONCERT. veinsde verbazing aan, terwijl ze haar wenkbrauwen optrok. Maar we zullen toch heusch gaan zonder uw raad te vragen. U bent Hi lary's voogd toch niet meer. Hilary Hilary! barstte hij on stuimig uit, houdt u alsublieft op over Hilary. Hilary kan op reis gaan zoo veel als ze wil. Maar u u mag niet gaan. Ik kan u niet latengaan! Waarom niet? Weer was er die voorgewende verbazing en een ondeu gend lachje speelde om haar lippen. Waarom zou u waarom zou ik De vraag werd niet afgemaakt; ze ke ken elkaar in de oogen. Harding boog zich voorover en legde zijn hand over haar slanke vingers. Ik heb met mijn trots gevochten, zei hii moeilijk en er was iets bijna hulpeloos in zijn stem dat haar diep ontroerde. Ik heb een hëftigen strijd gestreden met mezelf. Maar je hebt me gezegd dat ik, als ik mij door mün trots liet leiden, even wreed zou zijn als de jongen Dunbar én ikik ben hier gekomenom je te vragen...... Om me te vragenherhaalde ze zacht. De ondeugende twinkeling was nu uit haar oogen verdwenen; met een teederen blik keek ze naar hem. Om je te vragen of je een brom- merigen bper mmet een gewond hoofd in je hoede wilt nemen en hem wilt heioen vriendelijk en zachtmoedig te wordn. - Wat een grapoige manier om het te zeggen, antwoordde Anstice met een trillende stem en met een vochtigen glans in de oogen en zij legde haar rechterhand over de zyne die haar linker stevig omklemd hield; maar ik geloof ik geloof dat ik wel houd van beren met een gewond hoofd! En van dezen beer ook? Hij schoof zijn stoel dichter bij den hare. Deze beër is een heel dwaas dier dat boordevol trots zit en hij dacht alleen maar aan wat hij zelf prettig vond en heelemaal niet of hij een an der ook pijn deed. Maar, het doet er niet toe, ik houd van dit brommende beestje, eindigde ze, zijn scherts nog steeds volhoudend. En het volgend oogenblik waren Miles' armen om haar heen en zijn lippen op de hare... o Hilary was Jieel verbaasd, toen ze, tusschen elf en twaalf uit de schouw burg thuis komend, tante Anstice nog in den salon in den grooten fauteuil voor den haard te vinden, de oogen droomerig op 't brandende houtvuur gericht; een glimlach om de lippen een glimlach van diep, onuitspreke lijk geluk. Bent u nog op?, riep het meisje. Maar tante Anstice, u bent toch niet voor mij opgebleven? Voor jou opgebleven? De droo- merige oogen keken haar aan en Hi lary zag dat zij straalden met een nieuw licht. Haar stem, die eerst aar zelend klonk, werd levendig en zij liet een lachje hooren dat op een zil veren klokje leek. Neen, ik ben niet voor jou opgebleven} ik heb zitten denken en ik heb mooie visioenen ge zien n het vuur; zeg Hilary, was het je moeder niet die gezegd heeft dat liefde de gouden sleutel is, die alle deuren opent? Wordt vervolgd. !4 l»if i I 1 De Echo van het Zuiden, Waalwyksclie en Langstraatsclie Courant, iiiwipwii - aCÖAPPy VAN VTWEKiaiNC OP HET LEWI

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 1