SiBBWs uil Kaalskuvel. prima r Gevraagd op de hoogte van Sniiderij enStikkerij. Nieuwe taak. in het pand Grootestraat 160 alhier !s doorrde heeren Th C. H. M, vari Wfjck te Waalwijk en To. Chr. J, M van der Heijden gevestigd de Tricotage, handel .Seta" en gros-handel in tricotages. Ongeval. Toen de chauffeur der Timfurfa blieken H B te Sprang, hedenmorgen de motor wilde aanzetten, sloeg deze onverwacht terug tegen de pols van Bwaardoor deze Inwendig ernstig gekneusd werd. Per auto werd de ongelukkige naar zijn woning te Sprang vervoerd, waar hi) onder behandeling van dr. Waar denburg gesteld werd. Stierenkeuring. Onder groote belangstelling werd gistermorgen op het terrein van het gemeentelijk slachthuis de stierenkeu ring gehouden. Aangevoerd waren 35 stieren waar van er 18 werden goedgekeurd, nl van: Qebr. de jong en j. A. Kampte Waspik; J. Werther, J, Pruijssers, M Nieuwenhuizen, W. J. van Kampen, J H. de Bru«n en A A Michael allen te Sprang—Capelle Stlertiouderij „Vol moed. te Loon op Zmd; Adr. van Delft, Andrics van Delft, Wed A. van Huhen en Wed. J Pijnenburg allen Ie Qrunen, Wed. van Tuijl C. A Baijens. W. A. Kuijsten, F Klerkx en A. Leijtens allen ie Waalwijk. Langstraatsche Biljartbond. Zaterdag j 1. werd Iusschen .Amu sement"en W.B.C de sluitingswedstrijd van competitie 1930 31 gespeeld in 't café van den heer Smolders. .Amusement" won den wedstrijd met 36 caramboles, zij behaalde in 158 beurten 585 caramboles en speeld» dus met een c ubgemiddelde van 3 7 „WBC." behaalde in 159 neurten 549 caramboles, clubgem. 3 45. De heer J Reus beëindigde zijne partij mei een serie van 44, waarmede hij de hoogste serie van het concours be haalde en dus In aanmerking komt voor den serleprijs. Opvolger is de heer J. van Delft van B C. te Drunen met 42. Den heer J. Reus onze geluk- wenscnen, De heer Fr. Staats van „Ons Oe noegen" speelde over de geheele Competitie met het beste gemiddelde, zijnde 6 25 Hij heeft dus beslag gelegd op den gemiddelde prijs. Hem ook onze gelukwenschen Oovolgers ?fln de heer H. Brok van B j.C met 6 16 en de heer Th v. d. Wiel van BjC. me' 6 13. Zooals be reide Is bericht, werd BJ C kampioen mei een clubgcmiddelde var> 4 36 Zij b hialde in 1042 beurten 4545 caram boles. Tweede prijs: .Amusement" café Smolders met in 1151 beurten 4198 car. clubgem. 3 65. Derde i> ijs„W.R C café v. Berkel met in 1197 btuiten 3S96 car. gem. 3 25. Vierde piijs: „Ou» Genoegen" c Kemoennan met In 1261 beutten406i caramboles gem. 3.22. Vijlde ofijs: „Wdh lmina" Dru^en met In l27i beurten 3497 car. gem 2 75 De priizen bestaan uit geldprijzen en verguld zilveren medailles. Prijsuitreiking zal plaats hebben op Zaterdag 21 Maart in 't caté van den heer Kemperman des avonds om achi uur. Alle meespelende uit de competitie worden beleefd verzocht bij de prijs uitreiking tegenwoordig te zijn. Voor liefhebbers van da biljartsport zullen er nog wel een paar spannende partijen tusschen de rivalen te genieten zijn. Een bijzonder woord van dank aan de Radactie van ons plaatselijk blad voor de meer dan bereidwillige wijze, waarop ze steeds de verslagen van de wedstrijden in haar blad opgenomen heeft. Weg Loon-op'Zand—Dongen. De B. B. N. (3ond van Bed' ijfs- autohouders in Nederland), heeft zich gewend tot de gemeentebesturen van Waspik en Loon op-Zind. teneinde, verbetering te verkrijgen van den weg Loon.op-Zmd—'s Oravemoer* Dongen sche Vaart, die op het oogenblik In zeer slecnten toestand verkeert. Zweminrichting te Tilburg. De gemeenteraad van Tiiburg heett besloten aan de N V, Bouwmaatschappij en Timmerfabriek v.h. H van Kuyk, aldaar een renteloos voorschot, tegen eerste hypotheek, van 180 000 te ver- leenen voor de stichting entxpïoitatie van een zweminrichting in deze ge meente. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 17 Maart 1931. De heer A. de Graag speelde Zaterdag en Zondag weer om het kampioenschap dammen van Neder land beide keeren te Amsterdam, respectievelijk tegen den kampioen van Nederland Vos en den meester— dammer B. Ris en bracht het beide malen tot remise. De Heusdensche Plalmveeveree- n'ging vergadert 18 Maart in het Gy nnastieklckaal te Wijk. Er zal een bespreking plaats hebben toegelicht door ten film, over de oprichting eener afdeeling van de elermjjn te Gelder malaen. Kaaishcuvti, 15 Maart 1931. Tooneel. 't Was een slecht gekozen avond waarop Kunst en Vriendschap uit Waalwijk Zondag in Euphonta optrad. De dag der Eerste H. Communie is, ai is de uiterlijke feestviering de laatste jaren veel verminderd, een dag, dat velen aan den huiseiijken haard gebonden ztyn, anderen geen gelegenheid kunnen vinden om een uitvoering, welke anders gaarne druk bezoek getrokken had, bij te wonen. We konden dat Zondagavond in Euphonia gewaar worden. De zaal was slechts matig bezet. Jammer voor de spelers, want wat gegeven werd was een bezoek overwaard. Kunst en Vriendschap uit Waalwijk beschikt over verschillende zeer goede krachten. Daarenboven behoeven we het werk van J. Qrosveld „Een, die niet geteld wordt", vooral niet als een der minste van dezen dankbaren tooneelschrijver te noemen. Vooral Jac Bakker ais Arnold Hermsen, Hen» y, Mrj. Koosje Bakker ais zijn dochter, Leo Leijtens ais Hein Bossers en C. v. Meijdenberg ais Alfred met Annie Bossers gespeeld door Cor Bakker- Verhoeven, gaven zeer goed spel te genieten. Een dankbaar welverdiend applaus na eik bedrijf loonde de spelers voor het gepresteerde. De grime in handen van Q. Schippers te 's Bosch was uistekend. De tooneelaankleeding door het Meubelmagazijn M. Smit zeer goed aangepast. De Radio-Centrale zorgde voor aangename enire acte muziek. Geslaagd. Op het te Apeldoorn gehouden eximen slaagde voor Wach meester der Marechaussee de heer Schippers alhier, die afs zoodanig werd overgeplaatst naar Papendrecht, Verplaatst. Van de Brigade der Kon. Marechaus see a'hier is verplaatst naar Valkenburg Marechaussee Demandt en in diens plaats ts naar de Brigade alhier over geplaatst de Marechaussee Thijs van de Brigade te 's.Bosch. Inzet. Bij publieke verkooping werd de stoomschoenfabriek „Martino" alhier ten overstaan der No arissen Lobach uit 's Bosch en J. van Ham alhier in gezet voor de som van f 11.100 Pluimvee film. In de concertzaal van den heer J. van Dun, wordt op Woensdag 1 April as. de zoo gunstig gerecenceerde Piuimvei film „Kies» eieren voor uw geld" van de fi ma Sluis uit Weesper- karspel vertoond. In alle plaatsen van eenige beiee kenis liep deze fi m met zeer veel belangstelling, omdat hij diet slechts een reclame voor deze wereldberoemd^ firma is, toch tevens den pluimvee— liefhebber een schat van wetenswaar digheden bijbrengt, die hij aizoo op een kostelooze wijze kan opdoen. Moge de klppenhouderij momenteel dan al niet die winsten rfLveren, die zoo vaak voorgespiegeld worden, zeker, is het, dat deze vertooning in Kaats heuvel en omgeving veel belangstel ling zal trekken. Middenstandsvergadering. Donderdagavond houdt de R. K, Middenstandsvereeniging alhier in de groote zaal van den heer van Dun, naar jaarvergadering. Naast de aihandeling van de gewone huishoudelijke zaken, zullen verschil lende mededeelingen gedaan worden over onderwijs, ehciriciteit en water leiding terwijl tevens een spreker zal optreden over „de Ziekerihuisverple- ging". Concours. De zangvereeniglng „Bel Canto" ontving als verplicht nummer voor het Concours te Zaitbommel in de Eerste afdeeling „De Wonderbloeme" van P. Kallenbach. De Vereeniging zal op treden op den 2den Pn ksterdag en komt In concurrentie met 't mannen koor „De Toonkunst* uit Eindhoven een corps van 75 zangers. Eerste H. Comunie. Bij de Zondag jl. geh >uden Eerste H Communie in onze parochiekerk werden niet minder dan 170 kinderen tot deze plechtiehpfd toegelaten. SPORT. Onze jongste eerste kiasser D. E S. kreeg Zondag bezoek van het Bossche 8 V.V. 4 Ondanks den slechten toe stand van 't terrein, werd er direct na aftrap van weerszijden flink aangepakt. Voor de rust wist echter D E.S. reeds in vier doelpunten haar meerder heid uit te drukken, waartegenover B V.V. slechts eenmaal scoorde. Na de thee kwam B V V. sterker op zetten, doch mocht het niet verder brengen dan de verdediging terwijl D.E.S. nog een puntje in de wacht sleepte, zoodat onze jongens met een 5 1 overwinning uit den sutjd kwamen. vette kalveren, 1688 nuchtere kalve ren, 199 schapen of lammeren, 28 biggen, 11 bokken of geiten, 7 over- loopers. Koeien 28—33, 40—43, 47—49 ct.; ossen 33, 3840, 4246 c„ stieren 3537, 38, 4042.5 ct., kalveren 52.5—57.5, 67.5—72.5. 80—85 cent, alles per pond. Melkkoeien 235-445, stieren 140 465, paarden 195290, slacht- paarden 140240, hitten 85-160, veulens 75130, fok nuchtere kal veren 2030, slacht nuchtere kal veren 710, kalfkoeien 230—440, pinken 170195, vaarzen ƒ215 270, biggen 814, alles per stuk; biggen per week 1.201.75. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag van 7-8 aspiranten en van 8—9'/a leden B G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.O.V Gymnastieklokaal. Vrijdagavond 8 uur repetitie aspi ranten W.O.V. Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag l^u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum BINNENLAND. Het havenverkeer in Februari. Het gezamenlijke scheepsverkeer van de drie grootste havens op het con tinent is in Februari meer dan 765 000 registerton netto b$ de vorige maand ten achter gebleven, terwijl 'tnadeelige verschil met de tweede maand van het vorige jaar thans tot 710,000 ton is gestegen. De verschillen in de aangekomen scheepsruimte zijn in duizenden regis terton netto, wanneer Februari wordt vergeleken met Jan. 1931 Febr 1931 Nieuwe Waterweg 373 358 Rotterdam 236 312 Antwerpen 107 119 Hamburg 286 234 Ongeveer de helft van de vermin, dering komt op rekening van den Nieuwen Waterweg. Voor de Rotter» damscbe haven is het nadeeiige verschil met verleden jaar echter niet grooter geworden dan het in de eerste maand reeds was Het aandeel van Rotterdam in de geheele sctreepvaartbeweging van den Nieuwen Waterweg is dien tengevolge iets gestegen, n 1. lot 80 pet, tegen 77 pet. voor Januari 1931 en 81 4 pet. voor Februari 1930. Te Hamburg is de vermindering van het scheepsverkeer in de afgeloopen maand ook zeer groot geweest. Antwerpen heeft minder groote verliezen te boeken. De verhouding iusschen te Rotter, dam en te Antwerpen aangekomen scheepsruimte is dan ook sterk in ons nadeel veranderd; voor Februari 1931 is deze «erhoudine 48 16 tot 51 84 tegen 50 50 tot 49 50 voor Januari 1930 en 5l 50 tot 48 50 voor Februari 1930 MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 17 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 179 paarden, 7 veulens, 1195 magere runderen, 873 vette rundaran, 377 GEMENGD NIEUWS. Jongen overreden en gedood. Gistermiddag te kwart over vier is j op de Wiitenburgergracht een 8— j jarige jongen, die op Oosterburg i woonachtig is, onder een vrachtauto j geraakt. De knaap was onmiddellijk dood. Volgens ooggetuigen zou de jongen achter op 'n anderen auto geklommen i z{]n en bij het afspringen daarvan door den van den tegenovergestelden kant komenden vrachtauto zijn ge grepen. Het vergaan van de Viking Omtrent het ongeluk, dat met den robbenjager Viking bij Horse Island heeft plaats gehad, werd gisteravond nader uit St. johns op Newfoundland gemeld, dat kapitein Kean en 117 opvarenden na een uitputtenden tocht van veie uren over hel pakijs op het eiland zijn aangekomen. De kapitein was van meening, dat ongeveer 25 man gedood moeten zijn. Onder de vermisten zijn volgens hem de directeur van een filmmaatschappij en 3 fotografen. Bij het aanbreken van den dag werd gister op ongeveer 5 mijl afstand van de kust een kleine visschersboot opgemerkt, waarin zich zeven man bevonden. Vijf schenen ernstig gewond i te zijn. De boot poogde Horse Island i te bereiken. Het bericht van het ongeluk en ook dat van de reddirg van een deel van de bemanning is door een 18—jarig meisje de wereld ingezonden. Zij doet dienst ais telefoniste op het radio— station op dit eenzame punt. Zij is 24 uur op haar post gebleven. Terwijl ze de berichten over seinde, bleef ze tegelijk uitkijken over de zee. Aan haar is het te danken, dat zoo snel hulp kon worden gezonden. j Misdrijf Maandagochtend is het lijk vaneen 17 jarig mei?je, genaamd A v. T. in een waterloop te Halsteren (N.-Br gevonden. Zij was Zondagavond ver gezeld door zekeren van S. Van S. is aangehouden. Paschen in Sovjet land' De „Osservatore Romano" verneemt uit Moskou, dat tengevolge van over. eenkomsten tusschen de arbeiders vereenlgingen en de sovjet-regeering de Paaschdagen werkdagen verklaard zijn en dat alle werklieden, die zich op die dagen niet op hun werk zullen melden onmiddellijk ontslagen zullen worden. De communisten in China. Te Canton is een communistische samenzwering onder de Chineesche regeeringstroepen ontdekt. Te Swatow zijn 73 cffcieren en manschappen zon der votm van proces doodgeschoten, terwijl 100 andere hetzelfde lot wacht. Het vlootaccoord. Ten einde den vorm en de defini tieve redactie van de Engelsch— F ranschltaiiaansche vlootovereen- komst te bestudeeren ls tegen Donder dag a.s. te Londen een bijeenkomst gearrangeerd van diplomatieke en technische deskundigen. Treinbotsing bij Marseille. In de nabijheid van Marseille is de Parljsche sneltrein in volle vaart op een ontspoorden goederentrein inge reden. Verscheidene wagens werden beschadigd. Er werden acht personen levensgevaarlijk gewond. Het verkeer op het betreffende baanvak kon eerst na een onderbreking van 10 uren worden hervat. Automobilisten door wolven verscheurd. Naar uit Betroeth wordt gemeld, zijn iusschen Mosoel en Deir in de Syri sche woestijn vier automobilisten, die ten gevolge van hevige zandstormen niet verder konden komen, door wolven overvallen en verscheurd. Hun ge raamten zijn intusschen reeds door her woestijnzand bedolven. Vijj personen omgekomen. Bij een brand In een sanatorium te Jamestown zijn vier zieken en een ver pleger levend in de vlammen omge komen. Wielrijder door auto overreden. Onder de gemeente Winssum, ter hoogte van Maarhuizen, heeft heden morgen een droevig ongeluk plaats gehad. De gebroeders B., uit Eenrum, be gaven zich per auto in de richting Winssnm, terwijl eenige arbeiders pei fiets in de richting Mensingeweer reden. Doordat de autobestuurder j B. verblind werd door de opkomendt zon, geraakte de 42 jarige Gaaje Hoek sema onder den auto. Zwaar gewond werd de ongelukkige onder den wagen vandaan gehaaid Hij overleed ever. later. De getroffene was ongehuwd. Een gerechtelijk onderzoek wordt ingesteld. Dooiautobus overreden. Gisteravond omstreeks acht uur beeft op den weg van Halsteren naar Steenbergen een ernstig ongeluk plaats gehad. Zekere K. uit de Lepel straat begaf zich huiswaarts in gezel schap van een ander persoon. Ver moedelijk hebben zij door den mist de autobus van B. uit Nieuw-Vos- meer, die uit de tegenovergestelde richting kwam, niet gezien, met het gevolg, dat zij hierdoor werden aan gereden. K. werd op slag gedood, ter wijl de persoon, die hem vergezelde, verwond werd. De chauffeur spoedde zich naar Halsteren om geneeskundi ge hulp te verkrijgen, die verleend werd door dr. Ensink. Deze» kon bij K. slechts den dood constateeren, tei- wijl zijn metgezel zoodanig verwond was, dat hij naar het gasthuis te Ber- gen-op-Zoom moest worden ver voerd, waarheen ook het lijk werd ge transporteerd. De autobus werd door de politie te Halsteren in beslag geno men, die een onderzoek naar de oor zaak van het ongeval instelt. Nieuw afzetgebied voor onze kaasl Reeds een 3-tal jaren stelt men van Nederlandsche zijde pogingen in het werk, een reductie te verkrijgen op de invoerrechten, waaraan de Neder landsche kaas, bij invoer in Cechoslo- vakije onderworpen is, zulks in ver band met het feit dat de tarieven op Zwitsersche kaas daar te lande aan merkelijk lager zijn. Men verwracht thans van de jong ste onderhandelingen een gunstig re sultaat. Een definitieve beslissing is echter nog niet genomen, hoewel de kans, dat ook de Nederlandsche kaas lager belast zal worden, niet gering is. Wanneer een eventueele verlaging in werking zou treden, valt nog niet te zeggen, in ieder geval zal daar wel eenigen tijd mee heen gaan. Schip vergaan bij New-Foundland. In de nabijheid van het Horse eiland, dat bij de Noord-Oost-kust v. New-Foundland ligt, heeft een scheepsramp plaats gehad, die voor zoover thans bekend, aan twintig menschen het leven heeft gekost. Gratis autorijden. Een sterk staaltje van brutaliteit heeft een venter uitgehaald, die zich op het politiebureau te Zwolle ver voegde om nachtverblijf. Door een beroep te doen op de goedgezindheid van automobilisten, die hem buiten op den weg achter op reden, heeft hij kans gezien in enkele dagen tyds per auto van daar naar België heen en terug te reizen om, zooals hij zeide, enkele goe deren op te halen. Op de heenreis heeft hij wel enkele gedeelten geloo- pen, doch op den terugweg heeft de leeperd op zoodanige wijze gespecu leerd op welwillende chauffeurs, dat hij meegereden is o.a. van Bergen-op- Zoom naar Utrecht en vandaar naar Zwolle, vanwaar hij verder ng»r Leeuwarden wilde. Brand in 't Slachthuis te Gorinchcm, Het vee gered. Ongeveer 6 uur gisteravond brat door onbekende oorzaak brand uit in het openbaar slachthuis aldaar, dat gevestigd is in de vroegere boerderij „Tinnekes-hoeve", welke in 1918 even eens door brand vewoest werd. Hoewel de brand zich zeer ernstig liet aanzien, vooral in verband met de omstandigheid dat het gebouw met riet is bedekt, bleven de eigenlijke slachtplaatsen, bestaande uit ijzer en steen, zoomede de machinekamer, zoo goed als intact. Zulks is voor het grootste deel te danken aan den be tonnen zoldervloer, welke tegen het vuur bestand bleef. Het ter slachting aanwezige vee, enkele koeien, varkens en een kalf, benevens boeken en gereedschappen, konden in veiligheid worden gebracht. Verzekering dekt de schade. BURGERLIJKE STAND. der gemeente Loonopzand vanaf 1 tot en met 15 Maart 1931. Geboren: Maria Allegonda,d.v.J.Dinge- mans en A.J.Laros. - Franciscus Wilhelmus Josephus, z.v. W. W. Huybregts en G. G. Brandsma. Godefrida Gerdina Wiihelmina Gijsberta, d.v. P. J. M. van Leest en A. M. Paijmans. Johan Adrianus, z.v. J. Dameu en A. Netten. Johannes Lambertus Joseph, z.v. P. J. M. Smeulders en G. C. v. Riel.— Cornelia Johanna Maria, d.v. W. J. Bergmans en M. van Wanrooij. Adrianus Johannes Odulphus, z.v. G. J. Ligtenberg en J. E. Ijpelaar. Maria Gertruda josephina, d.v. H. W. van Noye en W. G. Schoenmakers. Hendrica Maria Theresia, d.v. J. F. v, Dongen en P. E. Verhof. Overleden Adrianus Hendrik Damen, echtg. v. J. Ligtvoet. oud 69 jaren Ge- rardus Martinus Donders, oud 31 jaren. Gerardus Henricus Johannes Maria Damen, oud 2 maanden. Jacoba Johanna van Deudekom, oud 27 jaren. - Johanna Damen, wed. van A. v. d. Broek, oud 85 jaren. - Enpelbertus Nieuwenhuizen, oud 2 maanden. Willem Huist, echtg van D. Prui) sers, oud 79 jaren. jacoba Kuljten, echtg. van I. v. d. Schans, oud 55 jaren. Cornelis Hubertus van Riel, oud 6 weken. (Reeds in een gedeelte van onze vorige oplaag opgenomen). Raadhulsbouw te Waalwijk. De aanbesteding van 't nieuwe raadhuis zal plaats hebben Vrijdag,27 Maart a.s., des namiddags ten 12'/, uur ten Raadhuize. Deze aanbesteding heeft plaats op verschillende manieren, o.m. 't gebouw gedekt met pannen of lei, met tuin aanleg of niet enz. De raad die denzelfden avond ver gadert, krijgt dan direct gelegenheid over de wijze van bouwen en de in- gekomen inschrijvingen te beslissen, zoodat dan onmiddellijk gegund en begonnen kan worden. Vergadering Winkeliersvereniging Waaiwijk, Onderafdeeling R,K. Middenstand. Het huishoudelijk reglement werd in Hjn geheel vastgesteld om na bespre <tng met het bestuur van den Midden, landsbond op de volgende vergade- ing ter goedkeuring te worden voor gelegd, Langw rd gediscussieerd over le vastgestelde reclameweek (20 Mei) waarvoor een commissie werd be noemd om het plan geheel uit te werken, De in de winkelsluitingswet sar gegeven 21 vrije dagen werden voorlooplg aangeduid om de volgende maand officieel aan den gemeenteraad te worden voorgedragen. Weg Waalwijk—Tilburg. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een onteigeningsontwerp ten behoeve van den aanleg en de verbetering van den weg van Waalwijk naar Tilburg, in de gemeenten Waalwijk, Sprang— Capelle, Loon op Zand en Tilburg. De onteigening is gevraagd door Ged. Staten van Noord-Brabant, De bestaande weg zal nagenoeg geheel worden gevolgd, doch onder Sprang is een belangrijke verlegging ontworpen, ter opheffing van eenige gevaarlijke bochten en een tweetal tramkruisingen, terwijl ook op andere punten enkele bochten zullen worden verlegd en afgesneden. De kruinbreedte is in het algemeen gedacht op 12 M., met een rijbaan van 5 M een vrijliggend rijwielpad van 2 M. en ruimte voor de noodige bermstrooken van ongeveer 5 M. in de bebouwde kommen is de rijbaan gedacht op 4.50 M., met aan weers kanten rijwielpaden van 0 60 M. Door de voorgenomen werken zal het verkeersbelang worden gediend. Bezwaarschriften zijn niet ingekomen. AOVEHTKNTIëN. Brieven mei opgaaf van vorige werkkring onder no. der adv. aan het bureau van dit blad. f7"*.""'

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 6