Voor de Goede Week H. Kolsteren-Laüarde Voor de Feestdagen Vruchten in blik I H. Kolsteren-Laüarde, W.v.d. Heijden Schilder-Behanüweii Het Adres Zalm, Sardines, Makreel enz. Steur in tomatensaus Soep-Asperges H. de Bont-v. Hulten Qrootestraat 263. y0i 26. Zaterd. 28 Mrt. '31. 54e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 27 Maart 1931. In memorlam ]ac. Sars. Tot de velen op wien 't plotseling verscheiden van den heer Jac. Sars een diepen indruk maakte, behoor ik voorzeker. Ik had het genoegen met hem tal van zangwedstrijden, concerten enz. bfl te wonen en zong tevens vele jaren onder hem als lid van „Oefening en Vermaak", en herinner mij nog levendig zijn reuzen ijver en tactvol optreden op diverse concoursen als Antwerpen, Amsterdam. Rotterdam enz Zittende op een stoel achter 't podium (zijn gezondheid was toen heel wat slechter dan in latere jaren) liet hfl eiken zanger bty zich komen en wees hen erop waar zij konden en moesten uitkomen en waar zij zich moesten matigen, en zoo eiken zanger en stem door en door kennende kreeg directeur Sars meestal een hoogstaande vertol king, zoodat men in Rotterdam o.a. schreef: „Oefening en Vermaak", aan gevoerd door een der beste directeuren van dezen middag (er waren 14 mede dingers) zong het verplichte koor het beste van allen en juist in toon; jammer dat men in het eigen gekozen nummer aanmerkelijk zakte. En daar „Oefening en Vermaak" altijd aan eerste rangs concoursen deelnam in sterke concurrentie, waren de resultaten voor directeur Sars meestal zeer groot. De heer Sars begon zijn loopbaan als d ltettantza ger bij de Liedertafel „Cecilia" en op het zangkoor van St. Jan Baptist, en ging later over naar „Oefening en Vermaak", dat onder de beproefde leiding stond van wijlen den heer Frans de Cortie en wiens plaatsvervanger hij eenmaal zou worden. Al zeer spoedig trad hij daar sterk op den voorgrond en verving alras den reeds vrij bejaarden fameuzen tenor Corn, de Cortie Siimlich kon hty zich zijns gelijke niet noemen, doch artistiek was hij dat zeer zeker. Met de dames Mevr. Orelio Engelen, Sewing van Houten, Stnoen de heeren Frie van Iersel, Piet Snijders, Jos Groenen enz zong hij ach ereenvolgens de soli in Brands Buts, Albrecht Bel ling, Hols Leidens ontzet, diens Vrede, in Hanske van Qelder van Nlcolai, Eine Nacht auf dem Meere enz., terwijl hij op schier elk concert soli ten beste gaf en de hooge c in Robert der Teufels Onade Arie zong dat het een lust was. De gevierde directeur de heer Frans de Cortie, die zijn jaren zag klimmen, zag reeds lang in den heer Jac. Sars een hem waardig opvolger en legde zijn taak neder, omdat hij niet meer met dat vuur was bezield, zoo zeide hij, dat een direc teur moet hebben en er een kracht aanwezig was in de vereeniging die hem kon vervangen en die kracht was de heer Sars, die als directeur optrad. Vele groote toonwerken als Columbus van Zollner, Haakon larl, Hannibal van Olman, Zegepraal, Riïne v. Brands Buis en tal van ander benevens tal van Operetten en fel ine Opera's zijn door hem ingestudeerd. Tal van solisten van naam traden onder hem op. kortom hij was een musicus in merg en been. Twee jaren geleden vierde men in grooten stijl zijn 25 jarig dirigentschap, en nu is hij van ons heengegaan, hier een leemte latende, welke niet gemak kelijk zal blijken aan te vullen Wat de overledene als musicus, mensch en vooral als vader van een groot gezin geweest is, zal in dankbare herinnering voortleven. Vriend, rust in vrede. H. V.H. VERHOEVEN. Dtunen, 26 Maart 1931. f Jac. Sars f Hedenmorgen had de plechtige be grafenis plaats van het stoffdtyk over schot van wijlen den heer Jac. Sars, directeur der Llederiafel „Oefening en Vermaak". De lykbaar werd gedragen en voor afgegaan door de leden der liedertafel met omfloerst vaandel, en een uige breide rij van belangstellenden volgden den stoet van de bedroefde zoons en familieleden. De plechtige H. Mis, werd opge. dragen door kapelaan Klaassen het zangkoor van St. Jan, waarvan de overledene zoovele jaren een verdienste lijk lid was, zongen op uitnemende wtjzeeen H. Mis van Reniers als een laatste hulde aan dengene die zooveel bijdroeg tot den luister der H. Diensten en van de vocale kunst in 't algemeen. De liedertafel zelf zong bij de ge opende groeve haren te vroeg ont slapen directeur ten afscheid toe „Op 't Keikhof" van de Vliegh, wat op alle tegenwoordigen een zeer diepen Indruk maakte. Hij ruste in vrede. Examen. Aan de universiteit te Amsterdam heeft de heer Flor Timmermans alhier, met gunstig gevolg het candidaats— examen rechten afgelegd. [Sluiting Cursus Teekenschool. De sluiting van den cursus 1930/31 van de Oemeente—Teekenschool heeft nog ruim voorhanden Zoo juist ontvangen In Va blikken, IETS APARTS 1111 ZIET ONZE GEPRIJSDE ETALAQE. Aanbevelend, Qrootestraat WAALWIJK. plaats op Woensdag 1 April a s. des avonds ten 7 uur in het gebouw der school. De eerste premiemarkt. De eerste premiemarkt was druk bezochtde aanvoer was voor het vroege seizoen goed te noemen, de kwaliteit prima, de handel was matig Vooral de aanvoer van verschillende kramingen wordt teikens grooter en uitgebreider. Veemarkt. Ter veemarkt van 26 Maart werden aangevoerd 100 stuks rundvee, 20 paarden, ongeveer 60 biggen. De handel was levendig. Toegekende prem'fia voor aange voerd rundvee premie van f 2.50. J. Blok, Waalwijk. P. Kuijsten, A. van Huiten Mart, v. Helvoirt W. van Nooij A. Vos Qzn„ Sprang (2 premies). C. van Heesbeen, Waalwijk. J. de Rooij, J. de Roolj. Eethen. A van Hulten, Waalwijk, Jac. Timmermans, Sprang. A. v. Velthoven, Waalwijk. J. van Loon, F. van Loon, C. Kierkx, (2 premies). J. Verhoeven, Dussen (3 premies). H. Sprangers, Kaatsheuvel. R.K. Vrouwenbond. Donderdagavond werd voorde leden van den R K. Vrouwenbond vertoond de Mlssi-fiun „Ria Rago". Er was buitengewoon veel belangstelling, geen hoekje in de geheele zaal bleef onbezet. Nadat eerst het bijprogramma was afgedraaid, bestaande utt een reis beschrijving van de missionarissen door Amerika en een paar aardige teeker filmpjes, wat door de goede zorgen der Witte Bioscoop—dtreciie met bioscoop—muziek werd opgelui sterd, ving het eigenlijke hoofdnummer aan. Ria Rago. de heldin van het Ndona dal, is een klank—film, door 2 paters missionarissen van Sieijl vervaardigd op Flores in Ned. Oost IndlË, en die handelt over de huwelijksadath van dit land. Er zijn origineele muziek en dansen va.i Flores in verwerkt, waar door mede deze film een buitengewoon goeden kijk geeft op het leven der Fioriheezen en de kennis van zeden en gewoonten in dat deel van onze Oost in hooge mate verrijkt. Op Flores bestaat nog de gewoonte, dat een huwelijks—candidaat zijne bruid van haar vader koopt, waarbij natuurlijk de jeugd en de schoonheid van het mebje de hoegrootheid van den prijs bepaalt. Ria Rago is een christin en als Dapo, een mohamedaan, die bovendien al een vrouw bezit, haar begeert, weigert zij dit natuurlijk. Haar vader en moeder, aangelokt door den hoogen prijs dien Dapo voor haar besteden wil. stellen alles in het werk om haar te bewegen toe te stemmen, en ais niets helpt nemen zij tot opsluiting hun toevlucht, terwijl zfl haar tevens door allerlei wreede folteringen het ja—woord trachten af te dwingen. Zij blijft stand vastig en ontvlucht tot tweemaal toe de ouderlijke woning. Op haar laatste vlucht valt ze van uitputting neer en als ze den volgenden morgen gevonden wordt is ze reeds stervende Ze wordt bediend en na haar berouwvolle ouders vergiffenis te hebben geschonken sterfi ze als een martelares voor haar geloof. De fi'm, die uhmuntte door prachtige natuuropnamen, maar die tevens ont roerde door den grooten eenvoud van handeling der spelers, onopgesmukt en geheel vrij van de overdreven allures van beroepsartisten, wat hem juist zoo aantrekkelijk maakte, liet een diepen indruk na bij de talrijke be zoeksters. Om Uw techniek en voordracht te behouden onderhoudt Uw piano spelJan Verhoeven, Pianist-Organist, Rotterdam, Wm. Buijtewechstr. 149 geeft les te Waalwijk en Omstreken. (Adv) Mtlitaire Zaken. Naar 't Bureau voor Mil. Zaken ons meldt zijn de navolgende ingeschreven voor de lichting 1932 uit deze ge meente voorgoed vrijgesteld van den dienstplicht wegens broederdienst, in verband waarmede zij komen te be-- hooren tot de buitengewone dienst plichtigen O A. Beerens, D A. Blok. J. Biom, M. O. v. d Bogaard, A. M. de Brou wer, F C Bruurnujn, H. H Th. Eekels, J. v. Eeten, W. P A Eikenbroek, C. Ph. Emmers. P. C. v. Esch, J Fijne man, A.J v. Geenen, J. A. v d. Qriendt, J. v. Heeswijk, J. v. d. Heuvel, H v. Heijst, J. N v. Hoof N C. Jscobs, A. L. Knuist, G Kuijsten, F. I. L. v. d. Lee, P. F. Leijiens. P A. v. Loon. N P Maaijwee. C H. Th. v. Oostrum, W M. de P.ffer, P. Pot, W P.Raaij- makers, D. A de Rooij. P. J. Schapen donk. L. J.r;Staats, C.tA.^Smulde s, A J. Trommel ±n, J v, Veldhoven, P. M. Vrijhoeve, A de Werd, J. C M Wes- tetburger, N. Witlox. Federatie van Nederl. Schoenfabrikanten. Op Maandag 30 Maart a.s. te half 3 uur heeft te Tfilburg een algemeene vergadering plaats van de Federatie van Ned. Schoenfabrikanten, alwaar o.a. aan de orde komt de verkiezing van een bestuurslid wegens bedan ken van den heer Sterenborg te Lich tenvoorde, zoojnede mededeelingen betreffende de actie der C. W. S. Alle leden worden op deze verga dering verwacht, want aller steun en belangstelling is noodig, vooral waar de begonnen actie, die blijkbaar zeer inslaat, met kracht moet worden doorgezet. Ons blad kan 's Woensdags en Zaterdags aan ons bureau worden afgehaald a 10 cent per week. PEREN j ABRIKOZEN f PERZIKEN ANNANAS Zeer voordeelig. in liter-blikken 55 cent. ZIET ONZE ETALAGE. Aanbevelend, Grootestraat WAALWIJK. iVerkmeestersgroep St. /o/iannes de Dooper. Op Zaterdag 21 Maart hield de Vakgroep Werkmeesters een vergade ring in hotel NoordBrabant te 's Bosch. Na opening door den voorzitter en een woord van welkom tot den heer Ter Horst, secretaris van het hoofd bestuur te Utrecht, geeft de secretaris voorlezing van de notulen der laatst gehouden vergadering, welke onver- ai derd worden goedgekeurd met dank zegging aan den 2en secretaris, den heer Andié van Oudheusden uil UITSLAG AANBESTEDING RAADHUIS. _Jvermind. v. bedekking m. pannen inpk van leien. F. de Klein, 's-Hage 242424.- Fa. Gebr. Paymans, Eindhoven 242000- Gebr. Struyke, Tilburg ƒ241000.- K. van Dun, 's-Bosch f 239500.- A. J. A. Vaassen, Vught 4 ƒ237100.- W. Theunissen, Heemstede 237000- N.V Gebr. van Heeswijk, Aannemers Mij. Best 236850.- W. F. Weijers, Tilburg ƒ234900.- A. F. Ros, Esbeek b. Hilvarenb. 233450.- N.V. Damen's Aann. Bedr., Breda f 233033.- Gebr. Strijbosch, Aarle-Rixtel f 231000.- N.V. Albouw, Breda 229700.- J. Windt, Voorburg f 227800.- H. Maas, Waalwijk f 225000.- C. B. Timmermans, Sprang 224900.- W. F. W. v. d. Wacht, Nimwegen 224869.- G. de Bont, Nieuwkuik 224000.- P. J. Pennings en Chr. v. Lamoen, j St. Michiels-Gestel, 223500.- Mertens Wetering, R'veer 220250.- Smeets Zonen, Eindhoven 215925.- L. Raaymakers, Wouw f 209700.- Fa. Wed. A. Aarts Zn., Waalwijk ƒ209000- 1 Arn. A. de Grauw, Waspik ƒ208750.- C. F. Sluimer, Enschede ƒ207323.- i Wortel Buysing, Tilburg 203756.- J. de Bont-v. Hulten, Nieuwkuik 194960.- 8000.- 7900.- 8000.- 6100.- ƒ6900.- ƒ8000.- 7000.- 7000.- 7000.- 7000.- 7800.- 7500.- 8000.- 8000.- 8200.- 6000.- 7000.- 8000.- 7000.- 7700.- 6300.- 8500.- 8050.- 8700. vermeerde ring voor gebr. van eikenhout inplaats v. oregeon pine. 16000.— 13000.— 18000.— 18000.— 13500.- 8700.- 2500.- 10000.- 6000.- 5080.- 10800.- 18000.- 18000.- 9900.- 20000.- 16500.- 8500.- 8000.- 9000.- 15568.- 6500.- f 8300.- Waalwijtc, die door afwezigheid van den len secretaris, den heer Koks uit Dongen, de notulen had verzorgd. Na breedvoerige bespreking van verschillende huishoudelijke zaken, zooals aanvulling verzekering en van de heerschende malaise in de verschil lende bedrijven, wordt het woord gegeven aan den heer Ter Horst als hoofdbestuurder, die naast meerdere mededeelingen van internen aard hri werkplan uiteenzette van de C W. S Deze mededeelingen mochten een al gemeene Instemming ondervinden en besloot men eenparig de voorgestelde maatregelen moreel en fnancieei te steunen, voor zoover dit van de vak groep wordt gevorderd. In zijn slotwoord bracht de voorzitter dank aan den heer Ter Horst voor ziln duidelijke uiteenzetting van de verschillende behandelde punten er eveneens betuigde hij dank aan het bestuur der C. W. S. voor de erken ning en aangeboden gelegenheid to' medewerking bij het streven naai wederopbloei van het schoen- en lederbedrijf. V. v. d. S. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 43625 BETERE HEERENKLEEDING. Fusie van Tramwegen in N -Brabant. Wij hebben reeds een en ander ge meld omtrent de plannen tot fusie v. stoomtramwegen in Noord-Brabant Reeds maandenlang zijn er onderhan delingen. gaande tusschen de „Zuid- Ned. Stoomtramweg Maatschappij en de „Zuider Stoomtramweg Maat schappij", beide te Breda, welke niet zoo vlotten, als de Oostergroep. Aan bovengenoemde maatschappij en heeft thans de minister van Wa terstaat een schrijven gericht behel zende, dat hem de maandenlange on derhandelingen bekend zijn, terwijl geenszins gebleken is, dat deze voor 1 Januari 1932 tot overeenstemming zullen leiden, weshalve de Minister den oud-hoofdinspecteur van Spoor- en Tramwegen heeft aangewez?en om de leiding der onderhandelingen op zich te nemen en de zaak verder af te wikkelen. Bata. De besprekingen van Bala over den aankoop van de wagonfabrieken Canz Danubius te Kisteicsa nadcien hur einde. De wagonfabrieken zulien voot de schoenfabricage worden ingericht Tegelijkertijd zijn besprekingen ge opend over den aankoop van een iederfabriek in een voorstad van Boe. dapest, en over die van gebouwen voor de verkoopcentrale van de Hon gaarsche Bata' De oprichting van een nationale dochtermaatschappij word door de Hongaarsche wet voorge schreven. De ministerraad heeft de eischen goedgekeurd welke de firma Bata heef gesteld voor de overneming van het lederconcern der Moravische Bank. De laatste moeilijkheden voor de uitvoering van de reeds eerder gemelde transactie zijn hiermede uit den weg geruimd De omzetting van de firma Bata in een a g komt hiermede opnieuw op hei tapijt. Het aandeelen kapitaal van deze a.g is nog niet definitief vastgesteld, doch zal waarschijnlijk meer dan lOOmillioen kronen bedragen. De aandeelen zullen geheel worden overgenomen, door de huidige bezitters van de firma. Immigratie naar Canada. Het Waalwljksche Reisbureau meldt ons, dat volgens telegrafisch bericht van het Departement van Immigratie te Ottawa de Canadeesche regeering toestemming heeft verleend voor toe lating van een 150—tal landbouwers gezinnen met 1000 dollars kapitaal voor nederzetting in de provincies Nova Scotia en Now—Brunswick. U tsluitend ervaren landbouwers gezinnen komen in aanmerking en moet elk gezin, buiten reiskosten tot bestemming, bij aankomst in Canada 1000 dollars bezitten. DRUNEN. Algemeene Jaarvergade ring van de Coöp. Eerste Langstraat- »eh« Stoomxuivelfabriek, gehouden op Donderdag 26 Maart in de zaal der Jongenscongregatie. De Voorzitter heette allen welkom, in het bijzonder den Eerw. Pater Ve- nantius, die hedenavond een licht beeldenavond geeft, den Eerw. Heer Kapelaan en den Edelachtb. Heer Burgemeester. Ook werden door den Voorzitter t enige oogenblikken gewijd aan de nagedachtenis van het overleden be stuurslid J. Klerks, Baardwijk. Na voorlezing werden de notulen onveranderd goedgekeurd. Aan het verslag ontleenen wij het volgende Het ledental verminderde met 20, terwijl 10 nieuwe leden toetraden; 473 veehouders zijn thans bij de vereeni ging aangesloten. Er is verwerkt 4.783.062 K.G. melk, met een gemid deld vetgehalte van 3,29 er werd 31/» melk minder verwerkt dan het vorig jaar. De boterproductie bedroeg 184.117 K.G., met een gemiddelde op brengst van 1.76. Bij de boterkeu- ringen van Brabantsche zuivelbonden behaalde de boter gemiddeld 66,5 punt waarvoor een kwaliteits-diploma ont vangen werd. Van geleverde onder- melk is 80 teruggegeven. Verkocht is in den kleinverkoop 19995 liter melk. De melkprijs is ongeveer 15 lager dan vorig jaar. De rekening van lasten en baten van 1 Jan. 1930 tot 31 Dec. 1930, sluit op een bedrag van 355.036.36. Voor de melk is betaald in 1930 301.000.06; per 100 K.G. melk is 5 cent bijgeschreven bij 't ledenkapitaal, totaaal 2390. Voor ondermelk werd 9402,21 uitbetaald. De opbrengst der geproduceerde boter bedroeg - 323.976.61. De balans sluit op een bedrag van 72.353.06. Rekening en Balans werd zonder opmerking goedgekeurd. Ver volgens werd nog een korte mededee- ling gedaan omtrent de ondermelk. De controle op de administratie werd uitgevoerd door den Inspecteur van den Controledienst van den Bra- bantschen Zuivelbond te Breda,.wel ke rapport uitbracht, dat alles in beste orde was. Het voorstel van uit treding der leden werd goedgekeurd. Voorstel tot uitkeering van het Ie- denkapitaal, gevormd in 1917, werd eveneens goedgekeurd, zoodat aan de ieden ongeveer 4500 zal worden uit betaald. De Directeur deelde nog mee dat de ondermelk is gedaald tot 1.5 cent, de boterprijs is gedaald met 15 cent, welke voorloopig wel niet duur der zal worden. Verder werd er op aangedrongen, dat de leden de boter die ze gebruiken aan de fabriek moe ten afhalen, wat een voordeel voor de fabriek en de leden is. Door den Directeur werden bij de ze feestvergadering eenige herinnerin gen naar voren gebracht over de voor naamste gebeurtenissen in het 25-ja- rig bestaan der vereeniging. Vervolgens werden door den Eerw. Pater Venantius enkele humoristi sche lichtbeelden gegeven, waartnede onbedaarlijk is gelachen, en werd de zuivelfilm in 5 acten op het doek ge bracht. Ti ideas de vergadering werden al len getracteerd op bier en sigaren, terwijl 's morgens een H. Mis was bij gewoond. ELSHOUT. Algemeene jaarverga dering der R.K. Werkliedenvereeni- ging „St. Joseph". Aan het verslag van den secretaris penningmeester ontleenen wij het vol gende: einde 1929 telde de vereeni ging 29 leden, in 1930 traden 14 leden tot de vereeniging toe;, er werden 10 leden- en 15 bestuursvergaderingen gehouden. Op 1 Juni werd met bijna alle le den deelgenomen aan de demonstra tie te Geertruidenberg. Er werd op 8 Juni een spaarbank voor uw (volksbank) opgericht en er werd op gebracht 625.75, terugbetaald 80. Ook werd nog opgericht een cor respondentschap van houtbewerkers. Er bestaat tevens nog een verzekering (Concordia). Aan vrijstelling en ziek te werd 12.25 hiervan uitbetaald. Ook werd het nieuwe vaandel be taald. De financieele inkomsten bedroegen ƒ275.01, de uitgaven 227.57. In kas cp 31 Dec. 1930: ƒ47.44; in kas op 31 Dec. 1929: ƒ52.72, alzoo een na- deelig saldo van 5.28. Vervolgens h|ad verkiezing plaats van 3 bestuursleden, J. v. d. Wiel, P. Baaijens en A. v. d. Geld; deze wer den herbenoemd. Goedgekeurd werd het voorstel tot salarisverhooging van den secretaris. Opgericht is een reiskas voor de groote demonstratie van Rerum No varum, welke op 6 Sept. te Utrecht wordt gehouden; hieraan zullen een 50-tal personen deelnemen. Tot bode werd benoemd de heer Th. van de Wiel. ji io iu iet nil

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 9