Ill 1 SfnÜE<e Fmltóti mi 4G H. Kolsteren-Lagarde, Ho, Mo, Manette 1812 VM ïscüal H. Kolsteren-Laéarde Voor Paschen H. Eolsteren-Lagarde Onze Spamra-sigaar H. Kolsteren-LaM IK. fijne Vruchten in blik. Soep-Asperges <6I,4 Witte Bioscoop HORS d' OEUVRES DRANKEN H. de Bont-v. Huiten Heeren >rraj| derde blad. lijke igat iaid) Provinciaal nieuws. 1 Bezoekt KOEKJES en Bonbons -nde JES, ent, •211 jg. Zaterd. 4 April '31. 54e Jrg. e! vooi :schen| le kit® E EN. LLICHT Gids van Waalwijk. Waalwijks Handel en Industrie. >iaar aanleiding van 't verzoek van jjlwijks Belang" omtrent deelname jubsidie der gemeente in bovenge «ode uitgaven en de beslissing van gemeenteraad, waarbij een subsidie verleend onder de volgende voor Diden K de samenstelling van de Oids ](l de goedkeuring hebben van Bur- „eester en Wethouders; ;e, het subsidie bedraagt zooveel als 0(l'jg is om de exploitatiekosten der «ave te dekken, evenwel met een lXimutn van f 300^ j{i ter bepaling van het juiste be- U van het subsidie heeft het College l Burgemeester en Weihouders de tvoegdbeld te onderzoeken of de uit 1(top de meest economische wijze J plaats gehad li,l! het Bestuur van Waalwijks Be- I het volgende schrijven tot den ,(enteraad gericht: Aan den Gemeenteraad van Waalwijk. Edelachtb. Heeren, jj hebben de eer U mede te deelen I vrij, om de voorwaarden die daar in gesteld, de door den Raad ver de subsidie voor de uitgave van ,Qids van Waalwijk en een pro- i'nda-uitgaaf voor Waalwijks' han en industrie", niet kunnen aan- „den. Wij achten ons voldoende iegd en competent om den Gids zoo goed mogelijk saam te stellen e uitgave op de meest economi- wijze te doen geschieden. Hoogachtend, Namens „Waalwijks Belang", H. Wiesman, loco voorz Jan Tielen, Secretaris. sluiting teekenschool. Woensdagavond had de sluiting lts van den cursus 19301931 de Gemeentelijke Teekenschool. Aanwezig de beide Wethouders heeren Eibers en Smolders en de «•secretaris, dhr. J. van Mierlo, na tas het gemeentebestuur, de heer f.Hens, lid der Commissie van Toe- op het Nijverheidsonderwijs, en directeur en leeraren der as .11 ,H UIS", ,ehan- afwet- 'fc- sortee- akvolle GSTE i omzel oitatie- hefs oi :i op na leen in rabant, e eland, taatsen teraam, ig van oesl, bi| i Bosch rijn. JUBEL g, mo eit, mei dal wj :R kun t zaken torens tot de prijsuitreiking over zegt weth. Smolders 't vol- Op dezen avond, dat de officieele ing van den cursus 19301931 onze gemeentelijke teekenschool ats heeft, heet ik U namens het leentebestuur hartelijk welkom dank vooral de leden van de «missie van Toezicht voor hunne ingstelling, die zij door hunne te- iwoordigheid toonen. A'ederom is een cursus ten einde heeft het zeer groot aantal leerlin- zich met een kennis kunnen ver- ;en, die voor hun latere leven van lotere beteekenis en nut zal kun- t zijn. foor de jongeren, de leerlingen der rste klassen, is de basis gelegd, larop in volgende cursussen kan en iet worden voortgebouwd. Jongelui, ik hoop dat die eerste isus U het besef zal hebben bijge- acht, dat het volgen van het hier [men teekenonderwijs voor U van t groot belang is. Zijt gij hiervan drongen, dan zult gij de volgen- cursus,sen zeker met vlijt en ambi- blijven volgen, waartoe ik U bij met kracht aanspoor in Uw wei- repen eigenbelang. Ie leerlingen der hoogere klassen, zij, die de lessen volgen meer de vakken gespecialiseerd, heb- de zooeven genoemde aansporing in die mate van noode, als eerst- ïoemden, omdat uit den aard der ah, hoe verder de leerlingen vor en, de lessen ook zeker aantrek- ijker worden. Toch spoor ik ook aan, blijft de school volgen tot gij einddiploma behaalt, in gij, leerlingen, die de cursussen gebied >ds zijt blijven volgen, thans alle ijveren, ssen hebt doorloopen en nu met einddiploma de school gaat ver- i, weet in Uw verder leven het geleerde te benutten takt echter niet dat ge hiermede estudeerd zijt. Neen, het is de aardooildslag' waaroP 8e in de practijk (CS7oorfh4uwen. Ik zou U ernstig p aansporen, na volbrachte dag- vele va'n Uwe vrije uren te be- ?azijnc«|en aan zelfstudie. Als gij dat met en ambitie aanpakt, dan eerst zal hier geleerde voor U in de toe- i ist tastbare vruchten gaan afwer- j| tit de rapporten, die de Directeur :ft samengesteld, omtrent gedrag en vorderingen der leerlingen en ik heb ingezien, is nij gebleken, ►N-92 'hd werken der leerdngen over 't Sue en genomen b'vredigend is neest. Daarvoor verjient gij een Sftflrd van lof. ïerna werden rfe prijzen door 4 Smolders uitgereikt. Deaitslag is al; volgt: KLs I. 'ifrijs L. v. d. Viel, Waalwijk. Oprijs L. Blom, Waalwijk. prijs M. v. He-wijnen, Waalwijk, diplomaL. Bijna, Waalwijk; A. tfflmermans Sprng; H. Vesters, "'aalwijk; J. van fluiten, Waalwijk. Klas II. Buwkunde. '«prijs L. Aarts, /aalwijk. 'HUIS. Zeer voordeeiig. PEREN ABRIKOZEN PERZIKEN ANNANAS in liter-blikken 55 cent. SLEEPASPERGES PUNT-ASPERGES STOOF-ASPERGES Aanbevelend, Groofestraat 201 WAALWIJK. 2e prijs C. Aarts, Waalwijk. Diploma: W. Snels, Waspik. Klas III. Bouwkunde. Ie prijs G. de Bont, Nieuwkuik. 2e prijs A. Boot, Waalwijk. Diploma P. de Vruchte, Waalwijk. Klas IV. Bouwkunde. In deze klas kon aan geen der leer lingen een prijs worden uitgereikt; 't diploma behaalde J. van Heesch te Kaatsheuvel. Klas V. Bouwkunde. Ie prijs M. v. d. Bogaert, Waalwijk. 2e prijs G. Boot, Waalwijk. Klas II. Schilders. Ook hier verwierf geen der leerlin gen een prijs; het diploma werd uit gereikt aan A. de Ruijter te Loon-op- Zand. Klas III. Schilders. Ie prijs J. v. d. Bogaert, Waalwijk en J. Verschure, Heusden. Klas IV. Schilders. Hier kon geen prijs, noch diploma worden uitgereikt. Klas V. Schilders. Ie prijs N. de Wit, Drunen. Mej. Ria van Schijndel, hospitante in deze klas, viel bijzonder op door hare aardige olieverfstudies naar stillevens, waardoor zij blijk gaf van een goed kleurgevoel en technische vaardigheid. Ofschoon een hospitan te niet voor een prijs in aanmerking .komt, heeft men deze keer van de gewoonte willen afwijken, en mej. v. Schijndel een extra-prijs toegekend. Klas II. Smeden. In deze klas werden geen prijzen uitgereikt. G. van Delft en H. Strijk beiden te Waalwijk, verwierven het diploma. met de Paaschdagen de beroemdste operette Als extra tiim Dit zal noodig zijn om den gunsti- gen naam van onze school te besten digen en zoo mogelijk nog hooger op te voeren. Spreker dankt vervolgens directeur, leeraren en belangstellenden voor hun tegenwoordigheid, waarna hij den cursus 1930'31 gesloten verklaart. jubilea in het St. Theresiagestlcht. A.s. Dinsdag zullen de twee kloos terjubilea in het St. Theresiagesticht feestelijk worden herdacht. Zooals onze lezers weten, herdenken dan de eerw Moeder-overste en Zuster Inigo haar gouden kioosterjubileum. Wij hebben tevoren reeds gelegenheid gehad uit voerig te wijzen op de groote ver diensten die beide jubilaressen voor onze plaats hebben de eerw. moeder overste als uitnemende leidster van haar groot huis, voor het onderwijs, de verpleging van ouden en zieken, voor het nieuwe St Nicolaas-zieken- huis, zuster Inigo, die meer dan 35 jaren in het gesticht te Waalwijk zich speciaal belastte met de zorg voor de ouden van dagen en hulpbehoevenden in het gasthuis te Waalwijk. Wij feliciteeren béide jubilaressen van harte op dit gouden feest en brengen haar dank voor hetgeen ze op verschillend gebied voor Waalwijk deden, en spreken de hoop uit dat zij nog vele jaren hier mogen werkzaam zijn tot heil der haar toevertrouwde belangen en personen, tot glorie van het St. Theresiagesticht en haar vrucht dragende orde van J. M. J. Mogen a.s. Dinsdag zeer vele blijken van belangstelling in verschillenden vorm getuigenis afleggen van onze hoogachting, waardeering en dank baarheid. Wij laten hieronder het program der feestelijkheden volgen Maandag'(2en Paaschdag) familie feest voor de Eerw. Moeder-overste, 's Morgens 9 uur plechtige H. Mis in de kapel, na den middag plechtig Lof, waarna feestzang en hulde aan de ju- bileerende Zusters. Op het doek de val van Moskou die Tschaikowsky inspireerde tot het componeeren van deze ouverture. SCHITTERENDE MUZIEK! Klas III. Smeden. Ie Prijs H. van Heijst, Waalwijk. Diploma A. Pullens, Vlijmen. Klas IV. Smeden. Ie prijs H. v. d. Heijden, Drunen. 2e prijs A. de Graaft, Waalwijk. Diploma A. van Zeist, Drunen. Klas V. Smeden. Ie prijs M. van Delft, Drunen. 2e prijs P. Kuijpers, Drunen. Klas II. Schoenmakers. 2e prijs H. Klerks, Waalwijk. Diploma J. Treffers, Waalwijk. Klas III. Schoenmakers. Geen prijzen toegekend. Klas IV. Schoenmakers. Ie prijs M. Schapendonk, Waalwijk. 2e prijs H. v. d. Leur, Waalwijk. Klas V. Schoenmakers. Ie prijs J. van Venrooij, Drunen. 2e prijs J. Vesters, Kaatsheuvel. Het einddiploma werd uitgereikt aan: M. v. d. Bogaart, Waalwijk. G. Boot, Waalwijk. M. van Loon, Drunen. J. van Venroij, Drunen. M. van Delft, Drunen. N. de Wit, Drunen. P. Kuijpers, Drunen. J. Maijers, Sprang A. Selders, Waspik. J. Vesters, Kaatsheuvel. Weth. Smolders richtte zich ver volgens met de volgende woorden tot den Directeur: Het is mij een genoegen geweest de sluiting van dezen cursus met prijs uitreiking, namens het Gemeentebe stuur, officieel te hebben mogen ver richten. Ik dank U wel voor uwe hulp hierbij verleend. Doch bijzonder breng ik U en Uw corps leeraren dank voor den arbeid en groote zorgen in dezen cursus aan het teekenonderwijs besteed. Ik geef U de verzekering, dat het mijne war me belangstelling heeft. Wij verkeeren met onze teeken school in een overgangsperiode naar het ambachtsonderwijs. Mocht de ver wezenlijking daarvan nog lang op zich laten wachten, dan behooren, gezien het groot aantal leerlingen der laat ste jaren, naar mijne meening, aan het teekenschoolgebouw en zijn in richting, willen deze aan redelijke eischen voldoen, toch belangrijke voorzieningen te worden getroffen. VOOR EEN FIJNE hebben wij steeds in voorraad: ZALM SARDINES KREEFT PALING IN GELEI FILETS d' HARENG APPET1T SiLD SARDELR1NGEN MACEDOINE FINE enz. Aanbevelend, Grootestraat 201 WAALWIJK. Dinsdag is het feest voor de Eerw. Zusters en alle bewoners van het Gast huis. Van 10 tot 12 uur zal er receptie worden gehouden. Donderdag volgt het familiefeest van de Eerw. Zuster Inigo, met dezelfde plechtigheden als Maandag. RK. „W. G. V." Tot het eere-comité van de Gym- nastiekfeesten op 20 en 21 Juni a.s. traden dezer dagen nog toe De Hoog- EdelGestr. heer Mr. P. Loeff, lid der Gedeputeerde Staten te 's Hertogen bosch, de WelEd. Zeergel. heer Drs. G. J. de Vries, Directeur der R.K. Hoogere Handelsschool alhier, de WeiEdelGeb. heer W. Timmermans, Kassier alhier, de WelEd. heer Jos. J. Klijberg, grootindustrieel alhier, de WelEd. heer F. Passier, Voorzitter van de R.K. Werkliedenvereeniging alhier, de WelEd. heer R. J. de Grood, Voorzitter van den R.K. Voetbalbond bisdom 's Hertogenbosch, te Tilburg. Paaschprogramma der Liedertafel „Oefening en Vermaak De Liedertafel zal op het reeds aangekondigde Paaschmath ée op a.s. Maandag 2en Paaschdag ten gehoore brengen* 1. Schweigen der Nacht. Krei^znér. Groot Koorwerk met begeleiding en baritonsolo. 2. L'Hirondelle. Duet. F. Masslnni. 3. Vrede. R Hol. G oot Koor met begeleiding, tenor— en barttonsoll. 4. Hymne. De Vliegh. Groot koor met begeleiding. De bariton— en tenorsoli zullen resp gezongen worden door de heeren P van Ree en Jos de Bont. Accompagnement de heer G. Knepflé. Des avonds geeft „Oefening en Vermaak" haar van ouds bekend Paasch—bal, waar het hier gunstig bekende Schouten Ensemble uit Den Bosch voor goede dansmuziek zal zorg dragen. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar achteisiaande annonce. „De Hemelnar*. Met het oog op den speelduur van het stuk .De Hemelnar" willen wij het publiek er nog even met nadruk op wijzen dat precies om acht uur wordt aangevangen. Daar tijdens het spel de zaaldeur wordt gesloten, zorge men dus op tijd aanwezig te zijn, daar men anders kans heeft teleurgesteld te worden en het eerste deel, wat ze ker een der mooiste is, te missen. „Berg en Dal". Blijkens achterstaande advertentie heropent de heer P. van Eeuwijk a.s. Zondag z'n bekend buiten café «Berg en Dal" aan den Roestelberg. j Deze inrichting, welke zich In een steeds drukker bezoek mag verheugen, zal nu worden uitgebreid met een fraai paviljoen, geheel naar de eischen des i tijds. voor dag- en zoo gewenscht nachtverblijf, ingericht. Wij gelooven dat zoo'n inrichting in een lang gevoelde behoefte voorziet en de ondernemer hiervan alle succes zal hebben. Om Uw techniek en voordracht te behouden onderhoudt Uw piano, spell jan Verhoeven,Pianist Organist, Rotterdam, Wm Buljtewechstr. 149, geeft les te Waalwijk en Omstreken. (Adv Consultatiebureaux. Men verzoekt ons, om misverstand te voorkomen, te willen mededeelen dat het zuigelingen-consultatiebureau van 't Wit-Gele Kruis is verplaatst naar het St. Nicolaas-ziekenhuis. Dat van *t Groene Kruis blijft gevestigd in 't Wijkgebouw, Mr. v. Coothstraat. Ongeval. Donderdagmiddag geraakte in de Lederfabriek .De Amstel" de werk man G. met zijn hand bekneld tus- schen de walsen van een uitrekma- chine, waarbij 4 vingertoppen verplet terd werden Dr L. verleende de eerste geneeskundige hulp en oordeelde over brenging naar het Groot Ziekengast- huis te 's Bosch noodzakelijk. Bioscoop. Onze beide bioscopen hebben voor de Paaschdagen weer een keurig pro gramma samengesteld, waarvan voor menig filmliefhebber te genieten zal zijn De „Witte" vertoont de bekende film- operette „No, No, Nanette", die in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag zulk een groot succes had en avond aan avond volle zalen trok. Dit film werk biedt overweldigende, prachtig gekleurde scènes en tevens een meer dan gewone rijkdom aan songs. Geen bioscoopiiefhebber mag deze boeiende, welluidende operettefilm missen. In de Luxor komt Maurice Chevalier in een zijner beste creaties „Het Lied van Parijs". Wie Maurice in zijn vorige succesfilms heeft bewonderd, zal niet nalaten hem thans weer te komen be zien en beluisteren, zoodat we ook in Luxor weer groote belangstelling kun nen verwachten. Lezing Chr. Fabrieksarbeiders enz. Voor den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders hoopt Woensdag 8 April e.k. des avonds 7 uur, in het vergaderlokaal boven de Chr. Bewaar school te v.m. Besoijen, als spreker op te treden de heer A. Stapelkamp, met als onderwerp „De Chr. Fabrieks— en Transportarbeiders en de nood van dezen tijd." Ook toegankelijk voor niet—leden. Trouwe opkomst gewenscht. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand Maart 1931 ingelegd f 65 455.19, terugbetaald f 40.698 56. Het laatste door dat kantoor uitgege ven boekje draagt het nummer 14313. Biljarten. Men schrijft ons In de maar;d April viert de biljart- vereeniglng Amusement haar 5—jarig bestaan, welke op grootsche wijze zal worden herdacht. Maar niet alleen de vindt U bij ons een uitgebreide sorteering van de fijnste merken. Onze prijzen zijn zeer concurreerend. Ook in hebben wij de fijnste sorteering voorradig. Aanbevelend, Grootestraat 201 WAALWIJK feestviering, maar ook de amicale sportvriendschap die onder deze ver eeniging heerscht, is een voornaam punt. Daarom feliciteeren wij de ver- eeniging met haar 5—jarig beslaan en hopen dat zij in groei en bloei zal blijden toenemen. Op de eerste plaats brengen wij een woord van dank aan den voorzitter den heer N van Heijst, die gedurende die 5 jaren de vereeniglng uitstekend heeft geleid. Ook onzen secretaris den heer Verhagen brengen wij dank voor zijne vele werkzaamheden ten bate onzer vereeniglng. Dan aan den heer C. Smolders, de eigenaar van ons club—lokaal, die zich steeds van zijne beste zijde laat kennen. Een woord van dank aan alle leden die by onze vereeniging zijn aangesloten voor de trouwe opkomst en de medewerking in het belang der vereeniging. Amusement heeft bij haar 5—jarig bestaan een groot concours uitgeschre ven, dat bij vele vereenigingen inden smaak zal vallen. Wij vertrouwen dan ook dat op de circulaire die elke vereeniging a.s. Dinsdag in haar bezit zal hebben, alle vereenigingen hare toezegging zullen zenden. Op Zaterdag 11 April n.m. 7 uur zal de openingswedstrijd plaats hebben. Tllburgsche Bijenmarkt. Wij verwijzen naar de advertentie van de Tilburgsche bijenmarkt, voor- Qrootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 43625 BETERE HEERENKLEEDING. komende in dit nummer. Naar ons is medegedeeld mag een flinke aanvoer verwacht worden. Deze markt is de aangewezen gelegenheid voor fruittelers en zwermtelers om daar de benoodigde bijenvolken te gaan koopen. Er wordt een premie gegeven voor den grootsten koop en wel volgens deze regeling; boven 50 korven 125, 41 50 korven f 20, 31—40 korven f 15,21—30 korven f 10. Onder de aanvoerders worden mooie geldpremies verloot. Fruittelers en bijenhouders—zwermtelers, die hun belang willen dienen, worden zeker op de Tilburgsche bijenmarkt verwacht op Woensdag 8 April. De markt wordt geopend om half 8 uur v.m. De plaats van de markt is het Tilburgsche Sport park, van hef station af te bereiken ieder half uur per autobus en enkele malen per tram. Ieder die inlichtingen wenscht te ontvangen wende zich tot het Secretariaat van de markt Spooriaan 50 te Tilburg, Telefoon 600. Buttenlandsche toestand. De sinds 50 jaren bestaande schoen fabriek R. Dorndorf te Breslau, die tot voor kort aan 1000 man personeel werk gaf, heeft haar bedrijf wegens betalingsmoeilijkheden (passiva ca. 1 millioen Mk.) moeten stopzetten en zal haar eigen winkels in Breslau, Ber lijn, Leipzig, Dresden, Koningsbergen enz. liquideeren. Zij schrijft haar dé- bacle toe aan de malaise en aan de omstandigheid dat er voor best quali- teitsschoeisel geen afnemers meer zijn. V v.d.S. DRUNEN. Onze dorpsganoote mej. |o Verhoeven slaagde dezer dagen voor het examen Coupeuse. Zij genoot haar opleiding bij mej. van Beckum te 's Bosch. DRUNEN. Door de Eerw. Zusters werd dezen winter aan een groot aan tal meisjes een naai- en knipcursus gegeven, welke deze week eindigde. Voor het gehouden examen slaagden de dames L. v. d. Hoven, D. v. d. Ho ven, v. d. Zanden, S. van Son en J. van Delft. HAARSTEEG. Op Woensdag 8 April a.s. zal door den ZEerw. P. Boromeus de Greeve in de zaal van den heerj. van Oijen te Haarsteeg een uiterst belangwekkende rede gehouden worden voor de leden der Burgerwacht. In verband met het belang der 2aak heeft het Bestuur gemeend deze ver gadering ook toegankelijk te moeten stellen voor nlet-Ieden. Het is zeker een groote eer voor ons dorp, dat het den alom—geroemden en geëerden redenaar zal mogen be groeten. Zijn klinkende naam waar borgt ons ongetwijfeld een hoogstaande en leerrijke avond. Wij twijfelen dan ook niet, of zeer velen uit Haarsteeg en omgeving zullen van hunne belang stelling doen blijken, zoodat de zaal tot in de uiterste hoeken zal gevuld zijn De vergadering vangt aan om zeven uur precies. SPRANG. Algemeene vergadering van de Coöperatieve Boerenleenbank te Sprang op Woensdag 22 April 1931, des avonds half 8 in het Café „Tram station" te Sprang. AGENDA: 1. Opening der vergadering. 2. Aanwijzing van een Secr. voor deze vergadering. 3. Notulen der vorige vergadering. 4. Verslag over 1930. Vaststelling van de Balans en reke ning. 5. Verkiezing van twee Bestuurs leden wegens periodiek aftreden van de heeren C. Meijer en W. N. Kuijsten. Voordracht: C. Meijer, W. N. Kuijs ten, J. Haverhals Jacz. Voordracht. W. N. Kuijsten, C. Meijer, D. A. de Bie v. Campen. 6. Verkiezing van twee leden de heeren C. B. Timmermans en Seb. Vos Voordracht: G. B. Timmerpans, Seb. Vos, Adr. Konmgs. Voordracht: Séb. Vos, C. B. Tim mermans, Adr. v. d. Schans. 7. Benoeming van twee plaatsver vangende Bestuursleden. Voorgesteld worden de heeren D. de Bie v. Campen, J. Haverhals Jacz. 8. Rortdvraag en Sluiting. SPRANG-CAPELLE. Naar wij ver nemen kunnen ter richtige uitvoering der tarwewet, degenen die nog tarwe oogst 1930 in voorraad hebben zich bij de secretaris der Afdeeling Capel- le der Noord-Brabantsche Maatschap pij van Landbouw, den heer B. v. d. U behoeft slechts éénmaal te probeeren en wij hebben U als klant gewonnen. Pittig Aromatisch De fijnste sigaar voor haar prijs. Aanbevelend, Grootestraat 199 WAALWIJK. Hoeven Jzn. te Vrijh.-Capelle, aanmel den, alwaar men de hiervoor benoo digde formulieren kan bekomen. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A s. Zondag (len Paaschdag) des voor middags half tien en des namiddags half drie en Maandag (2en Paaschdag) des voormiddags half tien hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. J C. Hagen. In de Ned. Herv. Kerk alhier hoopt a.s. Zondag (len Paaschdag) des voormiddags half tien en des na middags twee uur en Maandag (2en Paaschdag) des voormiddags half tien op Se treden Ds. J. Fokkema. Aan het Hulppostkantoor alhier wérd gedurende de maand Maart 1931 voor de Rijkspostspaarbank: Ingelegd f 9359.20 en Terugbetaald f 1969 69. J.I. Woensdagavond kwam de Geref. Jongel. Vereen. „Timoiheus" alhier in het Geref. Kerkgebouw in 32e jaarvergadering bijeen onder leiding van haar voorzitter, dhr. C. W. Wach tels—van den Berg. De bijeenkomst werd geopend met het zingen van Ps. 68 vers 10 en Gebed, waarna de Voorzitter een openings woord uitsprak, waarin hij de talrijk aanwezigen een hartelijk welkom toe riep en vervolgens verschillende ge wichtige gebeurtenissen uit de historie weike op 1 April plaatsgrepen de revue liet passeeren. De Jaarverslagen van Secr. en Pen ningmeester, welke hierna aan de orde waren, stemden tot dank. Joh. Schiedon leide hierna een onderwerp in„De rijke man en de arme Lazarus". A. M. Genuïi behan delde „Calvinisme en Socialisme". Namens de Geref. Kerkeraad sprak Ds. J. C. Hagen eenige hartelijke woor den dhr. J. Vos—Spuijbroek sprak namens de afd. „Patrimonium", terwijl tevens de afgev. van verschillende zusterverenigingen enz. nog aan 't woord kwamen. Ds. Hagen werd het eerevoorzitterschap der vereeniging aangeboden, terwijl het oud-lid C. Chabot het eere-lidmaatschap werd aangeboden met enkele goed gekozen dankwoorden werden beide onder scheidingen aanvaard. De avond werd verder op zeer ge zellige wijze doorgebracht met voor- dragen en 2ang; dhr. J. Vos—Spuij broek vergastte de vergadering op een tenor—solo. Inlusschen werden ver schillende iraciaties rondgediend. Even na middennacht werd de bijeenkomst op gebruikelijke wijze gesloten, CAPELLE. Zondagavond overleed plotseling op ruim 49-jarigen leeftijd, de heer A. Huisman aan den Loon- schendijk, diaken der Ned. Herv. Kerk aldaar. Een hartverlamming had een einde aan zijn leven gemaakt. Donder dagmiddag werd het stoffelijk over schot ter aarde besteld. Ten sterfhuize werd den Dienst geleid door Ds. J. Fokkerpa van Sprang. Dinsdagavond hield de Chr. Fa- brieksarbeidersbond voor de vakgroep Steenfabrieksarbeiders uit de Lang straat een vergadering, in de verga derzaal in de Nieuwstraat alhier. Nadat de voorzitter der afd. Capelle deze bijeenkomst op gebruikelijke wij ze heeft geopend en een welkomst woord gesproken, verkrijgt de heer M. Kunst van Rotterdam, hoofdbestuur der van den bond, het woord, welke in een gloedvol betoog de gehouden besprekingen met den R.K. Bond van Steenfabrikanten in Brabant, over de afsluiting van een nieuw collectief contract nader uiteen zet. Hieruit bleek dat verschillende verbeteringen zijn tot stand gekomen, o.a. 3 vacan- tiedagen voor de vaste arbeiders, be tere uitbetaling der Chr. Feestdagen voor alle arbeiders, betaling van het volle loon bij huwelijk, sterfgeval, enz. gedurende twee dagen. Opgericht zal worden een fonds voor steun aan groote gezinnen. De arbeiders betalen hieraan 1 pet. van hun weekloon zoo als het voor de ziekteverzekering is opgegeven. Door verschillende aanwe zigen werden vragen gesteld, die door spreker uitvoerig werden beantwoord. Met algemeene stemmen werd be sloten het Hoofdbestuur te machtigen tot afsluiting van een contract over te gaan, waarna de voorzitter dankte voor de opkomst en de heer Kunst met dankgebed eindigt. Door den Kerkeraad der Geref. Kerk te dezer plaatse werd een twee tal opgemaakt voor het beroepen van een predikant, waarop geplaatst wer den cand. J. Andrée te Krabbendijke (Zeeland) en cand. J. Vrolijk te Sche- veningen. In de gehouden vergadering van den Kerkeraad werd besloten te beroepen cand. J. Andrée te Krabben dijke. Naar men ons reeds mededeelt hoopt Z.E. spoedig een kijkje te ko men nemen om kerkgebouw en pas torie te bezichtigen en met de gemeen te kennis te maken. Verder vernemen wij nog dat cand. J. Vrolijk te Sche- veningen intusschen een beroep heeft ontvangen naar de GerefKerk te Zuilichem. Het algemeen bestuur van den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle zal a.s. Dinsdag 7 April in vergadering bijeen komen, ter bespreking van de besluiten door den raad dezer gemeen te in de Dinsdag j.l. gehouden verga dering genomen, ten opzichte der ver zonden verzoekschriften aan genoemd college om een steunregeling in het leven te roepen, enz. De hoogste inschrijver voor de consumptieterit op het terrein van het te houden Muziek- en Zangconcours met Hemelvaartsdag en 2en Pinkster dag alhier, was dhr. C. Montens te Waspik.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 9