«I [CHOVAK HtT ZUIOtN id. rd. l0U"2f m, nu 22: IT s. I0VEI derde blad. H. de Bont-v. Huiten I soda of oote ei opjes, S, div. .ans £1 9*4, oote mi' ié- Oil 29, wit fit in BAKJES, met sel wit gri ll, en m, ZBterd. 11 April '31. 54, Jrg. Waalwijk, 10 April 1931. jOURN ALISTEN-EXCURSIE. Commissie voor Werkverrui- jn de Schoenindustrie, die enkele geleden een welgeslaagde pers- ,rentie hield, ter inleiding van irootsche reclame-campagne voor Vederlandsche fabrikaat, heeft t een uitnoodiging gericht tot de rlandsche Pers, om op 4 en 5 Mei bezoek te brengen aan de voor- |Ste centra der Brabantsche en-industrie. Commissie heeft daartoe 'n één- kjeedaagsch plan opgemaakt, die ieide hier laten volgen Plan A. (2 dagen). Maandag 4 Mei ttur. Aankomst te Tilburg. Be- J, van Arendonk's Schoen fabrieken te Tilburg. Lunch. Vertrek naar Rijen, «uur. Bezoek N.V. Lederfabriek j-Brabant, Rijen. i, Vertrek naar Dongen. |UUr. Bezoek Dongensche Schoen- rieken. gr. Vertrek naar Waalwijk, ij uur. Diner. Dinsdag Mei. Bezoek aan Waalwijksche (tfabrieken. uur. Vertrek naar Kaatsheuvel, jj uur. Bezoek Kaatsheuvelsche dfabrieken. uur. Vertrek naar Oisterwijk. r. Lunch in „Bosch en Ven", uur. Bezoek aan de N.V. Le- ibriek „Oisterwijk". Plan B. (1 dag). Maandag 4 Mei. luur n.m., 7.32 n.m. Aankomst (aalwijk. n.m. Diner. Logies te Waalwijk. Dinsdag 5 Mei. nar. Bezoek aan de Waalwijk schoenfabrieken. i,tó uur. Vertrek naar Rijen, uur. Bezoek N.V. Lederfabriek ard-Brabant", Rijen. uur. Vertrek naar Oisterwijk. ,30 uur. Lunch in „Bosch en Ven". uur. Bezoek N.V. Lederfabriek iroyk". De reclame—veldtocht. liet „Vakblad voor de Schoen- schrijf! F. een artikel, waarin ijst op 't feit dat er talrijke Neder as zijn, die niet één paar schoenen ia, met andere woorden hoeveel oenen klompen worden er per versleten f ligt z.i een ruim arbeidsveld 4e C.W.S. i zijn nog een paar miliioen paar :nen te plaatsen per jaar. Want X van de nationale bevolking, of dan 3 miliioen zielen, wonen in tenten beneden 10.000 inwoners uilen natuurlijk niet alle menschen kleinere gemeenten klompen n, maar daar staat tegenover, dai «schillende grootere gemeenten vaar ook nog veel klompen ver dorden. Denken we maar eens owe Noordelijke provincies Daar I nog zelfs menig schoenmaker op ipen (historisch Er zal hier tegen Hvausme gestreden moeten wor De menschen meenen, dat scho - door hun hoogeren aanschaifi igs- I, ook in de dracht duurder zijn. «der, dat de klomp nu eenmaal to beroep hoort. lertegen moet dus de berekening fen aangevoerd, dat klompen op sduur veel duurder zijn, ook door (tnslljtage. De boer heeft geen «pen noodig voor z'n beroep Men een geschikte schoen presen- 'En voor land— en stalarbeid. De veroorzaakt een langzame, «nde tred. op schoenen loopt men beter. Het conservatisme onder boerenbevolking moet bestreden den, 'e kunnen als einddoel 3 miliioen br schoenen per jaar méér bereiken fabrikant en winkelier en de daarvan voor den schoen Aan deze verhooging kunnen Nederlanders uit de schoen een boterham verdienen. Zes «enu mmscAe/z meer dart thans l Welaan dan, hierop alle aandacht pncentreerd Een speciale veldtocht fn de klomp Klooster- jubilea. of slot der 50—jarige jubilea in Sb Theresia gesticht van de Moeder—overste en Soeur Inigo, I. Donderdag feestgevierd door taille van laatstgenoemde zuster, t een plechtige H. Mis en een werd 't feest kerkelijk herdacht, erdere dag was van huishoude- aard, dus vallende buiten het k van ons blad. mogen aan 't einde aan onze Hen wel constateeren dat de "king der beide jubilea zeer n en hartelijk is geweest. In eschenk der parochie, in de in de bloemen en gelukwen- hebben de eerw jubilaressen n zien een bewijs van dank 'd en waardeering der parochi- voor 't vele en moeilijke werk ,*•1 voor Waalwijk over hebben ®oge haar een voldoening zijn om taak met lust en ijver nog vele te blijven vervullen. RK. W.G.V. Tot het Eere—Comité voor de Gymnasliek-feesten op 20 en 21 Juni a s. traden dezer dagen toe De Weled, Heer J. W. van Hees been, voorzitter Comité „Oranje Huis". De Weled. Zeergel. Heer Dr. H. Q. Langemeijer, lid van de Commissie voor Lichamelijke Opvoeding, De Edelachtbare Heer F. Smolders. Wethouder De WelEd. Heer Jac. Spijkerman, Md der Commissie voor Lichamelijke Opvoeding De Weled Heer H. Wiesman, vice voorzitter van „Waalwijks Belang". Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 43625 BETERE HEERENKLEEDING. Veemarkt te Waalwijk. De toegekende premiën van f 2 50 ter veemarkt van 9 April 1931 voor aangevoerd rundvee zijn Aan C Klerkx te Waalwijk. P. Kuijsten te A. Vos Ozn. te Sprang, (3 premiën). A. van Vuuren te Sprang. A. van Huiten te Waalwijk. Am. van Huiten Andr v. Dommelen te Kaatsh. H. van Bavel te Waalwijk. F. van Loon (3 premiën). W. de Rooij te Sprang. C de Rooij te Waalwijk. Ant. Kuijsten J. de Rooij te Eethen. C. M. Donken te Drongelen. De aanvoer was goed, maar toch hadden wij dien, voor deze markt, drukker verwacht Er werd veel ver handeld aan flinke prijzen. Groot jubileum Biljart—concours. Zooals reeds bekend is, heeft Za terdag 11 April a.s in het calé van den heer C A Smolders v.m. Besoijen, de openingswedstrijd plaats door een viertal van de Biljartvereeniging „Joh. v. d. Meijs, te v m. Besoijen" tegen het jublleerende 2e viertal van de vereeniging „Amusement", Er zal ge speeld worden op een prima Wtlhel- mtna—biljart. De jublleerende vereeniging „Amu sement" wil sportvrienden nog ver zoeken, spoedig hare toezegging in te •villen zenden opdat het bestuur bij het vaststellen van de wedstrijden, voor eene goede verdeeling kan zorg dragen. R K. Ktesvereeniging. Wij vestigen er de aandachtop.dat hedenmiddag van 5 6 uur gelegen heid bestaat tot het stellen van candf. daten voor de groslijst voor de a.s. verkiezing van leden van den gemeen teraad. Op dit uur alleen, kunnen dus de candidatenlljsten worden ingediend, onderteekend met 15 namen, met de verklaringen der candidaten. De stemming over de plaats op de lijst heeft later plaats. Het is wel te betreuren, dat zoo weinig notitie is genomen van den datum tot welken men zich als lid der Ktesvereeniging kon opgeven, nl. tot t April. Wij achten het ook jammer, dat deze datum niet later is gesteld met de wetenschap dat hoe dichter men bij de candldaatstelling en stem. ming komt, hoe meer de belangstelling groeit en men begrijpt een fout te begaan dezen datum te verwaarloozen. Temeer waar toch de bedoeling moet voorzitten, zooveel mogelijk R K. Kiezers van eiken stand onder de vanen der Kiesvereenfging te scha ren en te doen stemmen in de ktes- vereenigirg om een lijst te krijgen, die zoo goed mogelijk is saamgesteld en alle schakeeringen vertegenwoor digt. Dit toch is 't belang der kiesveree- niging, maar vooral het gemeente belang, Vischconcours. De vereeniging „Vischlust" organi seerde 2en Paaschdag een groot visch concours waarvoor buitengewone be langstelling bestond, De voornaamste prijzen werden als volgt behaald: le prijs J. de Ronde 841 Gr, 2e prijs A Hombergen 678 Gr., 3e prijs C v. d. Kolk 589 Gr., 4e prijs L v. Es 580 Gr., 5e prijs J. van Leent 500 Gr. in totaal werden 37 prijzen uitge reikt. De eereprijzen werden als volgt be haald 1 e A. Hombergen grootst aantal, 2e P. Biekens zwaarste visch, 3e J de Ronde, 4e J Oppermans, 5e H. Her mans, 6e G. van Bokhoven eerst gevangen visch. De prijzen bestonden uit luxe voor werpen, die na afloop van de wedstrijd in het café v. d. heer C v. Heesbeen door den voorzitter werden'uitgereikt, waar men nog lang in prettige stem ming bijeen bleef Turnvereeniging B.G.V. Maandag 13 April zai de turnver eeniging B.G V. hare gewone jaarlijk- sche uitvoering geven in haar oefen, lokaal aan de Chr. School te voorma lig Besoijen onder leiding van haren directeur, den heer Chr. Trtffjrs. Op veieerend verzoek zal de vete ranen— turnclub „Ons Huis", leider den heer A. Princen, daarbij hare medewerking veileenen. Deze uitvoering is door gebrek aan ruimte alleen toegankelijk voor Dona teurs en genoodigden, de eerste op vertoon van het aan uitgereikte toe gangsbewijs. Aanvang half acht. Missie-naaikring. Naar wij vernemen heeft Mevrouw Moonen Sassen haar ontslag genomen als presidente van den Missie-naaikring der parochie van St. Jan. Woninggebrek. Er blijkt in onze gemeente nog steeds behoefte te bestaan aan betere of grootere woningen (als men wil z.g. heerenhuizen.) Men heeft daarvoor ai meermalen geadverteerd, men heeft de hulp van den gemeente bouwkundige, van ons blad ingeroepen, maar tever geefs er schijnt niets te zijn, er komt niets leeg 1 Er zijn ons thans wederom een paar gezinnen bekend, die zich gaarne in Waalwijk zouden vestigen, maar daar van afgehouden worden door gebrek aan een geschikte woning. Wij maken hiervan op deze plaats melding, omdat men er onze aandacht op vestigt en 't zeker een gemeente belang is, als zooveel mogelijk vreem delingen aan een passend huis kunnen geholpen worden. Misschien heeft dit beroep resultaat op eene ofandeie wijze. Gecombineerde vergadering. As. Dinsdagavond zal door de besturen der beide Winkeiiers-vereeni- gingen en 't bestuur van „Waaiwijks Belang" eene onderlinge vergadering worden gehouden ter bespreking van verschillende onderwerpen. Nationaal Concours, Het Kruisbooggezelschap „de Een dracht", gevestigd in café L. Leijtens, schrijft voor beide Pinksterdagen (24 en 25 Mei) een groot nationaal concours uit, waarvoor prachtige prijzen zijn uitgeloofd. Voor korps eerste zestallen zfln 10 en voor korps tweede zestallen 5 prijzen beschikbaar gesteld, verder zijn hieraan kampioensprijzen van f5. f 5 en f2 verbonden. Ook in de afdeeiingen personeele zestallen en drietallen zijn geldprijzen uiige- loofd. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot het bestuur der ver eeniging „de Eendracht". Niet erg op de hoogte. In de „Ms.bode" e.a.b. staat een foto der jubilaressen van het St. Theresia— gesticht. En er onder vermeldt men „de eerw. Overste en Zuster Antonia van het St. Antonius Ziekenhuis te Waalwijk". Voorbereiding voor het feest van den H. Antonius. Voor hen die nog een bijzondere devotie hebben in het houden der negen Dinsdagen ier eere van den H. Antonius. als voorbereiding op zijn feest, nü bijzonder groot, omdat het het negende Eeuwfeest is van zijn heilig afsterven, zij erop gewezen, dal deze negen Dinsdagen 14 April a.s. aanvangen. Vereerders en vereersters van den H Antonius bereidt U toch allen op bijzondere wijze vcor op dit groote feestde H. Antonius zal loonen, al wat uwe liefde voor Hem voor bijzon ders deed, om een waardige voor bereiding te hebben op 13 |uni a.s. KEGELEN. Het ligt in de bedoeling van den Tilb. Kegelbond om in de 2e helft van de maand Mei een z.g. „rondgang" te maken. Tot de deelnemers behooren clubs uit Tilburg, Loon-op-Zand, Kaats heuvel en Waalwijk. DRUNEN. Zondag a.s. zal door de Tooneelver „Het Bosch' Tooneel* een uitvoering worden gegeven in de Harmoniezaal van den Heer Th. Els- hout alhier om zeven uur precies Opgevoerd zal worden „Beurskoorts" blijspel in drie bedrijven door Max Rdmann en Otto Schwarz NIEUWKUiJK. In het Bondsgebouw alhier hield het Wit—Gele Kruis zijn algemeene jaarvergadering. Deze ver gadering werd slechts zeer matig be zocht. (Gezien het doel wat deze vereeniging nastreeft, mogen we er hier wel even op wijzen dat het zeer te betreuren is, zoo goed als niemand ter vergadering te zien). Na opening der vergadering wordt door den secretaris, den heer Joh. van Dommelen verslag uitgebracht over het afgeioopen jaar. Door de Eerw. Zuster verpleegster werden 1302 wijkbezoeken afgelegd; terwijl 740 bezoeken in de kliniek werden behandeld Het verplegings- materlaal werd 85 maal uitgeleend. Gedurende den afgeioopen winter werd een hoogtezon—apparaat aan geschaft. Men besloot het tarief voor het gebruik hiervan voorloopig vast te stellen op 25 cent per behandeling en per keer. De aftredende bestuursleden Joh. v. Dommelen en M. de Gouw werden met algemeene stemmen herbenoemd. De ontvangsten bedroegen f 1247 90. De uitgaven f 1372.65 Gedurende de afgeioopen maand werd aan het postkantoor alhier voor de RiiksDostspaarbank ingelegd f 5589 85, terugbetaald f 5761 56. Op Zaterdag 18 en Zondag 19 April a s. geeft het Kruisbooggezel schap „de Transvaalsche Boeren" gevestigd in café Brok een groot na tionaal concours. De verschillende en veie prachtige prijzen hieraan verbon den, zullen menige vereeniging en^schut- Ier tot een kansje doen wagen. Bij de meeste inwoners alhier wel bekend, herdacht voor eenige weken in het St. Gertrudesgesticht alhier de Eerw. Zuster Stephanie den dag waarop zij vóór 50 Jaren haar intrede deed in 't klooster. Om wille van den vastentijd gingen deze dagen stil voorbij in een dankgebed tot God, terwijl de meer feestelijke herdenking thans is vastgesteld op Zondag 19 April a.s. Ofschoon het feest een hulse- lük feest zal blijven, zal het de Eerw. Zuster ook van buiten niet aan belang stelling ontbreken. Veel heeft zij en nog voor de opvoeding en de ontwik keling van de Nieuwkuijksche school jeugd gedaan. 50 voile jaren reeds heeft zij elders en hier gewerkt aan het onderwijs met de grootste toewij ding en opoffering, doch tevens op gewekt de zeker zware taak ver vuld. We hopen dan ook, dat de dag van de feestelijke herdenking van haar gouden klooster jubilé voor velen een aanleiding moge zijn deze Zuster be langstelling en dankbaarheid tetoonen en zulks niet In 't minst door 'n gebed voor hare intentie. Van onzen kant aan de gouden jubilaresse onzen harte lijken gelukwensch en dank. Moge God haar werk nog vele jaren zegenen, tot heil der kinderen. Met het ophalen en in orde brengen van den grintweg Nieuwkuljk- Heivoirt, zal de volgende week be gonnen worden. Spoedig zal dus een mooie verbetering voor het verkeer worden aangebracht. VLIJMEN. Donderdagmiddag brand den te Vlijmen twee boerderijen van J. en M. van Bokhoven, staande aan de Wolput tot den grond toe af De oorzaak van den brand is onbekend. Hoewel de brandweer dadelijk krachtig ingreep kon zij tegen de felle vuurzee niets uitrichten, zoodat zij zich moest bepalen tot het beschermen der naastbij liggende perceeien. Van de inboedels kon slechts weinig worden gered. Bij J. v. Bokhoven kwam een kalf in de vlammen om. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags half 10 en des namiddags 6 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. J. Fokkema. In de Geref. Kerk alhier hoopt a.s. Zondag des voormiddags half 10 en des namiddags 5 uur op te treden Ds. J. C. Hagen. Jaarvergadering der Afd. Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patri monium" op a.s. Zaterdagavond half acht, in de zaal van den Chr. Volks bond. Agenda: Opening,- Notulen; Inge komen stukken; Jaarverslag Secreta ris; Rekening en verantwoording Pen ningmeester; Bestuursverkiezing, aftr- Voorzitter, Secretaris, 2e Voorzitter en 2e Penningmeester; Bespreking jaar feest of reis; Benoeming comm. nazien boeken, Varia, Sluiting. Nu het seizoen weer voorbij is, zijn de bibliotheek en lees- ont spanningszaal van den Chr. Volks bond alhier weer gesloten. Van beide gelegenheden werd in den afgeioopen winter een druk gebruik gemaakt. Aan dhr. K. Spierings, concierge van het gebouw van den Chr. Volksbond, komt een woord van dank toe voor het belangelooze toezicht enz. CAPELLE. A s. Zondag, des voorm. half tien en des nam. half drie zal in de Ned. Herv. gem. alhier optreden Ds. A. van Willigen. Gedurende de maand Maart werd in de Rijkspostspaarbank op het hulp postkantoor alhier ingelegd f 4852 93 en terugbetaald f5855 26 Het aantal inlagen bedroeg 93, dat der terugbe talingen 39. A.s. Zondag des nam. 2 uur zai in de Ned, Herv. Kerk aan den Loon- schendijk optreden Ds. Slemper uit Waalwijk (v.m. Besoijen). Gedurende de maand Maart 1931 werden ter secretarie voor den Vleesch keuringsdienst aangegeven 26 runderen, 69 varkens en 6 geiten. De herijk van maten en gewich ten zal alhier plaats hebben op Donderdag 23 April g.k. des voorm. 9 30—12 uur en des nam. 1 4 uur in het gymnastieklokaal der O.L. school in de Kom. De heer F. Braber, voorheen onderwijzer aan de Chr. school aan den Loonschendijk, thans te Bennekom, gaat wegens ongesteldheid den dienst met pensioen veriaten. CAPELLE. Ds. A. van Willigen alhier heeft een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gemeente te Mastenbroek. In de gisteravond gehouden vergadering van het Algemeen Bestuur van den Chr. Besturenbond „Sprang- Capeile", werd besloten aan de nieuwe leden der verschillende kerken, welke Zondag j I. belijdenis des geloofs deden, te verstrekken de brochure „Uw Belijdenis Beleven", in deze zal de medewerking der Eerwaarde heeren Predikanten gevraagd worden. Een verzoek van den Chr. Besturenbond te Gorinchem, om het orgaan van het Chr. Nat, Vakverbond „De Gids" dat thans om de 14 dagen verschijnt, om te zetten in een weekblad, zai krachtig worden gesteund. Het bestuur was van meening, dat in verband met de vele ingewikkelde sociale vraagstukken een wekelijksche uitgave dringend noodig is. Aan den Chr. Besturenbond te Hardenberg werd *n bedrag geschonken voor een der leden van de afdeeling Landarbeiders aldaar, wiens huisje door brand werd verwoest. Mededeeling werd gedaan dat door het bestuur van het TB.C.fonds „Draagt Elkanders Lasten" een ge diplomeerde huisbezoeksteris benoemd. Uit de daartoe ingekomen sollicitaties is na ernstig onderzoek en overweging gekozen die van Mej. P. Donner te Rotterdam, welke inmiddels in dienst is getreden, zoodat ook de afdeeling Sprang—Capelle indien noodig, hier van gebruik kan maken. De secretaris van de plaatselijke afdeeling verstrekt gaarne inlichtingen. Tevens werd besloten om den Nationalen Bond voor Plaatselijke Keuze te machtigen om aan de Tweede Kamer der Staten Generaal mee te deeien dat zijn verzoek om in het aanhangige wetsvoorstel tot wijzi ging van de Drankwet de Plaatselijke Keuze op te nemen, door den Chr. Besturenbond alhier gesteund wordt. Wegens een schrijven van het C N.V. werd de aanwezigen verzocht geen bestuursfunctie te aanvaarden in zieken fondsen van de Maatschappij ter be vordering van de Geneeskunst. Nadat nog in den breede besproken is de besluiten van den Raad dezer gemeeijte, over steunregeling, verlaging tarieven waterleiding, tewerkstelling werkloozen aan den wegenbouw en de circulaire van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw over .Zorg voor jeugdige werkloozen" wordt deze vergadering op de in deze kringen gebruikelijke wijze gesloten. Daar het huis, waarin de Coöp. Vereeniging „Ons Belang" haar bakkerij gevestigd had, vorige week door brand is vernield, wordt thans voor deze vereeniging het brood ge bakken. door de Coöp. Vereeniging te Kaatsheuvel, zoodat dezen arbeid voortgang heeft. Naar men ons mededeelt, is het thans zeer waarschijnlijk dat de ver eeniging een nieuwe bakkerij met winkelhuis zal doen bouwen. De werkzaamheden aan de verbetering van het wegennet, welke uitgevoerd worden door de N.V. Wegenbouw te Utrecht vorderen, dank zij het gunstige weer, zeer goed. De Nieuwevaart is reeds vanaf het station tot aan de brug met een flinke iaag steenslag bedekt, na eerst voor zien te zijn van een laag groote steenen. Aan een en ander is men thans druk bezig met walsen. De Heistraat ligt reeds tot aan het Bruggetje opengebroken, ook hier is men druk bezig met het aanrijden van materialen. Het is nu opletten en uit kijken, om ongelukken te voorkomen. In de Geref. Kerk te dezer plaatse, hoopt a.s. Zondag des voorm. half tien en des nam. half drie in den dienst des Woords voor te gaan Ds. Visser van Domburg (Zeeland). WASPIK. Door de Harmonie der Vereeniging „Volksvlijt en Volksver maak" zal op a.s. Zondag voor de gewone leden en op a.s Maandag voor de stemgerechtigde leden eene uit voering worden gegeven in de zaai van den heer H. van Iersel, met mede werking van de Tooneeivereeniging „Entre Nous" en het R K. Zangkoor .St. Caecilia". Behalve verschillende muziek- en zangnummers zal worden opgevoerd de comische operette in een bedrijf „Cartouche". Ten huize van den heer S. is een geval van besmettelijke ziekte „Roodvonk" geconstateerd. RAAMSDONK. Woensdagmiddag ontstond een begin van brand in de woning van J. v. D. op het Fort. Door het krachtdadig optreden van de bewoners en de buren slaagde men er in het brandje te biusschen. Bij de plaatselijke arbeidsbeurs stonden de vorige week als werkloos ingeschreven 47 grondwetkers, 131 opperlieden, 8 metaalbewerkers, 2 bankwerkers en 1 sigarenmaker. Aan H. A. Boelaars is vergunning verleend tot het bouwen van een café—resiaurant aan den Keizersdijk. Voor de afgifte van rijwielkaarten zal op het dorp zitiing worden ge houden in het voormalig gemeentehuis op Woensdag 22 April a.s. van v. m. 10—I2V2 uur nam. en van 11 /a3'/2 nam. Onder groote belangstelling gaf onze harmonie „St. Bavo" op 2den Paaschdag in het St. Leogebouw een concert aan hare leden en donateurs. De verschillende nummers die ten gehoore werden gebracht, kwamen allen goed tot hun recht. Ook de komische nummers vielen zeer in den smaak van het publiek. Na de uitvoe ring had de verloting plaats ten bate der harmonie. Prachtige prijzen waren beschikbaar gesteld. Door de Tooneeivereeniging „O B.K." onderafdeeling van den R.K. Werkliedenvereeuiging te Waspik, zal op Zondag 12 April a=s des nam. te ó'/a uur in het St. Leogebouw alhier een uitvoering worden gegeven. Op gevoerd zal worden het drama in 3 bedrijven „Een trouwe knecht" waar mee deze vereeniging te Waspik veel succes behaalde, en een kluchtspel in een bedrijf „Een veldwachter en een groenteboer in de klem". Aan P. Nouwens is vergunning verleend tot het bouwen van een schuur in de Winkelsteeg. RAAMSDONKSVEER. Bij A. M. de W. in de Koningsstraat had dezer dagen een droevig ongeval plaats. Toen de vrouw even uit de kamer was, is het vierjarig dochtertje in een pan met kokend water gevallen. Met vreeseiijke brandwonden overdekt werd het kind opgenomen. Na verbonden te zfln door de Verpleegster van het Wit-Gele Kruis is het direct naar het R K. Ziekenhuis vervoerd. De Zwaluwen van het Veer speelden Zondag jl. gelijk tegen NAC 3 en 4, met 3—3. Woensdag had in het hotel „de Zwaan" op het Heereplein de aanbe steding plaats voor het bouwen van een café—restaurant voor rekening van H. A, Boeiaars. De uitslag was als volgt C. Kerstens Raamsdonksveer f 12350 J. van Laarhoven f11790 I. Bax f10530 Rovers, Waspik f 10518 J. H Leljten, Raamsdonk (dorp) f 10375 A. de Graauw, Waspik f 9950 J. Ligtvoet, Oosterhout f 9740 Onze Zwaluwen spelen Zondag a. s. een competitiewedstrijd tegen HEC te Waalwijk. Woensdagavond is op den Veer- sche weg een luxe auto tegen een boom gereden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De auto werd nogal beschadigd en is Donderdag morgen door een vrachtauto wegge sleept. GEERTRUIDENBERG. Door B. en W. is aan het bestuur van het Groene Kruis, afdeeling Raamsdonk en om streken vergunning verleend tot het houden eener collecte op 15 April a.s. in deze gemeente. De stemming voor de verkiezing van leden voor den Gemeenteraad zal in deze gemeente gehouden worden op 22 Juni a.s. Door B. en W. zijn de navolgende bouwvergunningen verleend Aan de Geertruidenbergsche Bouw- vereeniging tot het bouwen van 10 arbeiderswoningen aan de Veenestraat. Aan G. van Wielmarschen tot het verbouwen van zijn café aan de Veenestraat. Aan G. den Reijer tof het bouwen van een café in de Brandesfraat, Aan M. J. Lodewlkes tot 't bouwen van een woonhuis in de Koestraat. In de afgeioopen week stonden 38 werkloozen bij den correspondent der Arbeidsbemiddeling alhier inge schreven. Maandag en Dinsdag j.l. werd door de R.K. Jeugdclub alhier met medewerking van haar nog pas opge richt orkest, genaamd „The light Band" voor een stampvoile zaal een uttvoering gegeven in de R.K. Militaire vereeniging, waar werd opgevoerd het tooneeispel „De doode te Paard", terwijl ais blijspel op het programma stond „Johan de Rentenier". Zooals wij van deze vereeniging den laatsten lijd gewend zijn, heelt zij onze verwachtingen wederom ten zeerste overtroffen. Door alle spelers werden de hun opgedragen rollen in de puntjes gespeeld en we zien dan ook dat het met deze vereeniging steeds crescendo gaat. The light Weight Band zorgde voor de gezellige af wisseling in de pauzen en ook deze band komt een woord van hulde toe voor de kranige wijze, waarop zij voor de eerste maal haar programma heeft ten gehoore gebracht. Bravo R K. Jeugdclub. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 9 April 1931. Onze stadgenoot, de heer P. Burg hout, slaagde voor het coupeuse diploma (Eng. min. tfbupe) vanwege de Z Neder). Snijschool. Eergisteren werd bij de aanleg plaats der booten een demonstratie gehouden vanwege de Nederl. fabriek van technische artikelen „Excelsior" te Dordrecht. Een kunstmatige brand, veroorzaakt door het in brand steken van kisten, houtwerk, asphalt etc., ge drenkt met bronolie, benzine e'c., werd in een minimum van tijd totaal ge- bluscht. Een groot publiek, waaronder verschillende autoriteiten, overtuigde zich aldus van de doelmatigheid van het Excelsior-apparaat. De vroegbus van de H.B.S. naar hier botste hedenmorgen tengevolge van het breken van een as tegen het hekwerk, dat de gracht van het fort omgeeft. De eenige passagier bekwam daarbij een lichte verwonding aan het been, terwijl er natuurlijk ook eenige s agnatie in den dienst kwam. Het eerste bondsconcours van wege den Langstraatschen Bond van Scherpschutters heeft hier plaats Zondag 3 Mei a.s. op het terrein van Sint Biasius. KECHTZAKm"^ Zedenmisdrijf. Op 23 Maart werd voor 't Gerechts hof in hooger beroep de strafzaak be handeld legen M. H,, gewezen onder wijzer te Werkendam, verdacht van zedenmisdrijf, bedoeld in art. 247 Wetboek van Strafrecht. Op 4 April vernietigde hef Gerechtshof in hooger beroep het vonnis en gelastte een psichiatrisch onderzoek op verdachte en tevens werd zijn gevangenneming bevolen op grond van vrees voor vlucht. Op 4 Mei a.s. zal de strafzaak opnieuw £door het Gerechtshof in behandeling worden genomen. Dure boutjes! D. V., arbeider te Oisterwijk, was door de rechtbank te Breda veroor deeld tot twee jaar gevangenisstraf wegens diefstal op 2 jan. 1931 van twee tamme konijnen, eigendom van A van den Dungen te Oisterwijk. Verdachte kwam van zijn vonnis in hooger beroep. Na getuigenverhoor memoreerde de adv. gen, de gronden waarop het strenge vonnis steunt en eischt er de bevestiging van. Als verdediger trad op Mr. Gerrits, Den Bosch. Wegens heling stond terecht P. A. V. te Oisterwijk, die van het konijnen- vleesch ten geschenke had aangenomen. Ook voor hem werden 't dure boutjes Hij was veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Elsch in hooger beroep: bevestiging van het vonnis. Uitspraken 20 April a.s. 3S E

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 9