io m bet am m m ak en lieiws lil KaïIskeiriL mm i Mi tweede blad, n lat Woensd. 15 April '31. 54e Jrg. Waalwijk, 14 April 1931. Verbindingsstraat If, van Coothstraat—Stationsstraat. [jaar wij vernemen is door de grond waren gelegen aan de geprojecteerde straat het volgende adres aan Gemeenteraad gericht Waalwijk, den 8 April 1931 A an den Raad der Gemeente SH WAAL WIJK. lachtb. Heeren, Wij nemen hierdoor de vrijheid het onder Uwe aandacht te lllli' rengen wellicht heerscht in Uw geacht ollege het vermoeden dat bij de grond waars van de te onteigenen per- telen een zekeren onwil heeft bestaan ;J aan het voorstel van B. en W. tune goedkeuring of toestemming te {C[]len en met dit vermoeden van |V|] kunnen wi] niet accoord gaan. Op de eerste plaats hebben onder kenden allen te kennen gegeven zij bereid waren om het terrein ir den aanleg der nieuwe straat met n breedte van 15 M. gratis aan de lemeente af te staan. Daarna is ons licht gegeven dai de Gemeente voor u diepte van 65 Meter f240.— per jtkende Meter zou betalen. In de uadering van belanghebbenden met en W. is ons echter medegedeeld il de onkosten van de nieuwe straat oor de helft door de eigenaars moest lorden betaald, waardoor het bedrag f 240 werd gereduceerd op 74.— daar per strekkende Meter in 2 x f33 werd geeischt, hetgeen idergeieekenden meenden niet te ionen accepteeren. De belangen van ondergeteekenden trden Allen onder dezelfde voor— larden gerangschikt en daar er eenige ilanghebbenden waren die het opge- irderde terrein in eigen beheer enschien te behouden, daar zij dat rrein aan aanvragers hadden toege- of zelf behouden, wenschten aarentegen de grootste belanghebben- en het terrein van 65 M. liever in het [heel aan de Gemeenie te verkoopen. aar de waarde der terreinen niet lor allen gelijk stond, was het zeer eker van groot belang geweest eerst ieder der grondbezitters in over- te treden, waardoor wellicht de «gelijkheid was bereikt 't gewenschte Mallaat voor de Gemeente te bereiken het schrijven der gemeente aalwijk van 26 November 1927 en de conferentie van 30 November araanvolgende is steeds een diepte 65 Meter ter sprake gebracht en iben wij nimmer eenig voorstel had over eene diepte van 80 Meter, aals thans in het project dat ter Ie ligt, staat aangegeven en waarop sloten is te onteigenen. Da Gemeente heeft bij uitzondering toestemming van Gedeputeerde n verkregen om tot onteigening te gaan, doch de vraag blijft nog bestaan of de onteigening in ilang der Gemeente zal zijn, daar hieraan bezwaren zijn verbonden, ral voor de vestiging van industrie einen welke thans door de ver deling van de perceelen wordt loeilijkt. onkosten van de onteigening wij niet begrooten, doch de en ze ive en isj lla >erj OW iopl. rasten, regers, irstels, arages. 46250 t men arde der onteigende gronden is gens de laatste beslissing van den lister toch ook afhankelijk van de irde welke door loevalilgen om« ndigheden, hier in dit geval, als chikte bouwgrond moet worden lekend. Vlj verklaren ons hiermede bereid, nneer dit door Uw geacht College venscbt voorkomt, alsnog een con- ntie te houden omtrent de thans irojecteerde diepte van 80 Meter laats van de vroeger voorgestelde Meter. Hoogachtend, Onderteekend door alle belang ende grondeigenaren.) fan bevoegde zijde deelt men ons mede, dat door de gemeente nmer een definitief bod is gedaan, halve dat de gemeente de terreinen in eigen beheer heeft gewenscht, 1 a!fëen een belasting van f 33.— sJ*5<kende Meter heeft opgeëischt ridrage in de onkosten van den aV;nleg, zoodat een misverstand tien grondeigenaren en de ge— te schijnt te bestaan, welk mis- taitë weincnr" nog opgelost kan en. ar&öoven zal een diepte der per- ,n fan 40 M. ongeveer zooals in ;|r van Coothstraat. veel wensche- iVjn, met het oog op een toe— bebouwing en den aard der %en woningen. üdaten R.K, Kiesvereeniging. dl Zaterdag gehouden candldaat- voor den gemeenteraad in de JKisvereeniging zijn de volgende c^atn gesteld V. ilbers. C. Spapens, is. flijberg. orb. N\n Loon. W. vat, tfeesbeen. c. Spijkeman. van Looa s. Loeft arm. Kleijn. 3. E. van Beijnen C. van Haren C. Pulles, 4. J. van der Geld F. Smolders. 5. F. Passier F. Roxs Th. Nuijten, Geslaagd. Voor het examen machineschrijven (Nederlandsch) slaagde dezer dagen de dames A. Proveniers, A.Bergmans en B. Raaljmakers, die hare opleiding genoten bij de Zusters van het St. Theresiagesticht alhier. Liedertafel „Oefening en Vermaak'. Nadat Zaterdagavond eene bestuurs vergadering terzake werd gehouden, had Zondag ten 12 uur eene alge- meene vergadering der Liedertafel .Oefening en Vermaak" plaats. Als directeur werd gekozen de heer G. Gerritsen te Oisterwijk, De heer G Gerritsen Is voor Waalwijk geen onbekende. Hij is jarenlang direc teur geweest van Waalwijks Gemengde Zangvereeniging, waarmede hij prach tige oratoria opvoerde. De heer Gerritsen staat bekend als een zeer bekwaam musicus en uitste kend directeur. Waar de keuze van den heer Ger ritsen met zoo'n groote meerderheid geschiedde (47—11 stemmen) mag men aannemen, dat de Liedertafel den ge- wenschten man heeft. In elk geval mag zij van harte gefeliciteerd worden om de groote capaciteiten van den nieuwen functionaris, die de Liedertafel zeker in haar ouden bloei zal doen voort gaan niet alleen, maar hopelijk cres cendo zal weten te voeren. De heer Gerritsen gaf reeds zeer jong blijken van bijzonderen aanleg en liefde voor de muziek; op 12— jarigen leeftijd speelde hij reeds het orgel in den kerkdienst, Na een ten tamen afgenomen door Richard Hol. werd Frans Bouman, Hols' beste leerling, zQn leermeester in piano en theorie. Aan diens toewijding, groote muzikale en paedagogische gaven heeft de heer Gerritsen zijn muzikale ontwikkeling en opleiding te danken. Hij deed examen voor muziekonder wijzer bij de Kon. Ned. Toonkunst- vereeniging in Den Haag en nam later nog lessen in theorie en compositieleer bij Besselaar te Rotterdam. De „strugle for live*, als oudste van een huishouden van 9 kinderen, eischte van hem, dat hij direct practisch werk zaam was en bleef en daarnaast stu deerde. Hij was 17 jaar directeur van Helmonds Gemengd Koor, 15 jaar idem te Waalwijk, is directeur van de Oister- wljksche Liedertafel en geeft veel lessen te 's Bosch, Helmond en Waalwijk. De heer Gerritsen heeft de benoeming aanvaard. Bij het bestuur bestaan plannen om het ledentai aanmerkelijk uit te breiden. A.s. Zondag ten 12 uur heeft de eerste repetitie plaats onder den nieuwen directeur. VV S C. kampioen Het is gelukt. Door een prachtige 6—2 overwinning op S.C.G heeft onze oude club beslag weten te leggen op de eereplaats. Reeds vanaf het begin van het seizoen heeft WSC den goeden weg ingeslagen, geen enkelen wedstrijd werd verloren, de geheele competite heeft zij de bovenste plaats bezet. We mogen dus wel zeggen dat het kam pioenschap ditmaal op schitterende wijze bereikt is. Welk een prachtige herinneringen roept dit resultaat weer in ons wak ker 1 We denken aan de glorie jaren van W. V., het kampioensjaar 1927. Een mooier viering van dit jubileum jaar is welhaast niet denkbaar. Intusschen zien we weer vooruit, een zwaar program staat nog te wach ten alvorens 'het reefls zoo lang be geerde tweede—klasserschap bereikt is. Maar we hebben vertrouwen ir. aanvoerder v. Eeten en zijn jongens, wanneer er gewerkt wordt als dezen middag, kunnen we vol hoop de komende wedstrijden tegemoet zien. Het was een ideale voetbalmiddag. De zon zette al haar luister bij. Drom men toeschouwers verdrongen zich om de lijnenbet was werkelijk de ware sfeer voor een kampioenswed strijd. Op ieders gezicht was de span ning te lezen. De een keek angstig, de ander deed wat optimistischer, maar ieder was vol spanning. Geen wonder dan ook dat alles zich uitjubelde, toen reeds in de eerste minuten de bal in het SCG—doel pe soopen werd. Een stormachtig gejuich brak los, hoeden en petten vlogen de iucht in, het was of het kampioen schap al binnen was. Maar het zou anders zijn. Angstige momenten hebben de supporters nog moeten doorstaan, voordat de stand veilig was. Het scheen of de WSC—ers door dit plotselinge succes onthutst waren. Zij konden hun vorm niet pakken. De SCG—spelers daarentegen speelden hun beste spelletje, en brachten her haaldelijk gevaar voor het WSC doel Na een half uur kwam dan ook de gelijkmaker, als een der WSC—halfs geheel onnoodig een penalty maakt, die in een doelpunt wordt omgezet. Zoo groot als eerst de jubel, was nu de teleurstelling. De WSC—spelers begonnen nu echter in te zien dat er anders aangepakt moest worden Keer op keer stevenen zij prachtig op het vijandelijke doel at, en op wonderlijke wijze ontkomt SCG enkele malen aan een doelpunt. Een keihard schot ketst onder tegen de lat, een paar malen dachten wij reeds aan een doelpunt als op het laatste moment nog een SCG—been in den weg staat. Enkele corners kunnen ook geen resultaat brengen. Tenslotte komt zeer onver wacht het succes. Op Binken afstand van het doel speelt de rechtsback van SCG een bal te zacht terug op den keeper, v. d. Brand ziet het en is er als de kippen bij om den ba! met een kalm en uitstekend geplaatst schot in het doel te doen belanden. Even hierna is het rusten. Na de thee krijgen we aanvankelijk een gelijk opgaande partijbij een aanval van SCG wordt de bal tot corner gewerkt. De bal belandt juist achter in het doel, uit het kluwen van spelers zien we enkele Goirle-handen omhoog gaande gelijkmaker ligt in het net. De spanning steeg nu zien- deroogen en menig WSC—er was de angst op het gezicht te lezen. Dan komt echter de beslissing. Prachtig door de halflinie gesteund, trekt WSC ten aanval, en het duurt niet lang of de stand wordt op 3—2 gebracht. Nog is het stormachtig gejubel niet bedaard of andermaal wordt de SCG achter- hoede gepasseerd, terwijl als klap op de vuurpijl de rechtsbuiten hierna met een uitstekend gericht schot het vijfde doelpunt maakt. Het pleit is hiermede beslecht, de nog resteerende speeltijd wordt kalm afgespeeld. We zien nog enkele prach tige aanvallen. Even voor het einde gaat de WSC—centervoor er nog eens op zijn eentje tusschen uit om nog een uitstekend doelpunt aan de score toe te voegen. Even hierna fluit scheidsrechter van Veen einde. Een oorverdoovend gejuich stijgt op. De supporters stroomen het veld op en aanvoerder Piet van Eeten wordt op de schouders genomen. Op het terrein werd het kampioens elftal allereerst gecomplimenteerd door den voorzitter der vereeniging SCG, die zich in zeer waardeerende woor den tot aanvoerder van Eeten richtte. Hij memoreerde de zeer vriendschap pelijke betrekking, en de faire wed strijden die altijd tusschen beide clubs gespeeld zijn, en hoopte dat WSC succes zou hebben in den strijd om het tweede klasserschap. Spr. noemde WSC een der aange naamste en meest geziene tegenstan ders uit hare afdeeling. Als bewijs van de sympathieke gevoelens zijner club bood spr, aanvoerder v. Eeten een prachtige bloemenmand aan, en stelde een driewerf hoera in op WSC Namens den aanvoerder dankte de heer J, Spijkerman den SCG—voor zitter voor zijn waardeerende woorden. Ook deze spr. prees de vriendschap, peiyke wedstrijden die steeds tusschen beide vereenigingen gespeeld zijn. Hij hoopte dat, mecht WSC het tweede klasserschap bereiken, zij daarin spoe dig haar ouden, prettigen tegenstander SCG zou terugvinden. Hierna bood de heer H Wiesman, vice—voorzitter van Waalwijks Belang, namens deze vereeniging zijn felicita ties aan. Spr. zeide dat ook zijne ver eeniging steeds het streven van WSC geapprecieerd heeft, en dan ook steeds blijken van belangstelling en mede leven met de oude club heeft gegeven. Spr. verzekerde dat WSC de voile sympathie heeft van W. B. en hoopte dat zij het kampioenschap met het tweede klasserschap bekroond zal zien. Spr. bood aanvoerder van Eeten een prachtigen lauwerkrans aan. De heer Spijkerman dankte namens de heele vereeniging, doch speciaal namens het eerste etftal voor de ge brachte hulde. Het deed spr. genoegen dat W. B. het streven z^ner club weet te apprecieeren, daar dit voor hem een bewijs is dat WSC naast haar voetbalspel, ook nog iets kan doen voor den vooruitgang van Waalwijk. Overtuigd namens elk rechtgeaard WSC—er te spreken, bracht spr. nog maals dank voor deze hulde en ver zekerde dat de club steeds al het mogelijke in het werk zal stellen om naast het voetbalbelang ook het belang der plaats te dienen. De off cieele huldiging was hiermede afgeloopen. Des avonds kwamen de leden der vereeniging bijeen in „de Twee Ko lommen", waar den avond in vroolijke feeststemming werd doorgebracht. Namens N.V. Hotel de Twee Ko lommen bood de heer Norb, v. Loon onder een hartelijke toepraak een fraaie bloemenmand aan. Zelf oud- speler zijnde prees de heer van Loon vooral twee eigenschappen in de club, nl. het faire spel, ook wanneer het eens mocht tegenzitten en de goede club geest die steeds vanaf de oprichting van W. V. in de vereeniging ge- heerscht heeft. De heer Spijkerman dankte de direc tie der N, V. voor deze attentie ter gelegenheid van het kampioenschap sprak hierbij de hoop uit dat zijn club hier nog lang gastvrijheid zal mogen genieten, Namens de zusiervereeniging Waai- wijksche Gymnastiekvereeniging bood de heer j. Dumoulin een prachtig bloemstuk aan, waarvoor de heer Spijkerman eveneens dank bracht. Verder kwamen nog verschillende bloemstukken in o.a. van R.W.B De voorzitter vond dezen avond nog gelegenheid het kampioens—elftal en speciaal zijn aanvoerder te huldigen, en eenige behartigenswaardige woord jes te zeggen aan verschillend adres, ook aan de spelers waarmede zij zeer zeker bij de a.s. promotie—wedstrijden hun voordeel zullen doen. Ten slotte brengen ook wij WSC onze hartelijke felicitaties met de beste wenschen voor de a.s. promotie, a a In verband met de pas afgeloopen jubileumfeesten zal verder officieel^ vertoon achterwege worden gelaten. Ten bate der T.B.C.—bestrijding. De tooneelvereeniging O.O.G. heeft een prachtig plan, dat ieders steun en waardeering verdient. Zij zal het tooneelspel „De Hemelnar", dat een viertal malen met zoo groot succes is opgevoerd, nogmaals geven en we) geheel ten bate der T.B.C. Commissie ter bestrijding der tuberculose in onze gemeente, op a.s. Maandag des avonds ten 8 uur in „Musis Sacrum". Door jongedames zullen kaarten aan huis worden aangeboden en wij ver trouwen dat onze ingezetenen zich niet onbetuigd zullen latendeze mooie daad van O.O.G., dit prachtig doel is aller steun1' dubbel waard. A.s. Zondag zal het Emma— bloempje ter bestrijding der tuberculose in onze gemeente verkocht worden. Spoorweghalten. Met ingang van 15 Mei worden de volgende spoorweghalten opgeheven Baardwijksche Steeg, aan de lijn Waalwijk—Den Bosch; Besoijensche Steeg, aan de lijn Waalwijk—Raamsdonk. Grootsche Winkelweek. Gisteravond werd in Hotel Verwiel eene vergadering gehouden, bijeenge roepen door de Winkeliersvereenigtng van den R.K. Middenstandsbond en de Waalwijksche Winkeliersvereenfging, waarbij tegenwoordig was 'L bestuur van Waalwijks Belang, de commissie van de Veemarkt, de voorzitter van de afd. van den N. C. B. Mede naar aan leiding van de besprekingen op de laatste algemeene vergadering van Waalwijks Belang. De winkeliersverenigingen hebben 't initiatief genomen om ter gelegenheid der a s. Gymnastiek-feesten een groot sche Winkelweek te organiseeren in de week van 20—27 Juni a.s, en de andere vereenigingen verklaarden zich gaarne bereid dit plan zoo krachtig mogelijk te steunen in den vorm van feestelijkheden, markten, keuringen e.d. Binnenkort zal men weer bijeen komen, ieder met een zooveel mogelijk uitgewerkt plan, om dan nadere be- slissingen en maatregelen te nemen De leiding van 't geheel werd op gedragen aan het bestuur van Waalwijks Belang. „De Hemelnar Zaterdag en Zondag hadden de derde en vierde opvoeringen van „De Hemel nar" plaats. Zaterdag was evenals 2en Paaschdag de toeloop van het pHbliek zoo groot da! de kaartenver. koop moest worden stopgezet, terwijl ook de laatste opvoering op Zondag avond nog flinke belangstelling genoot Ongeveer 800 toeschouwers hebben de opvoeringen bijgewoond terwijl onge veer 400 tekstboekjes zijn verkocht. De bescheidenheid verbiedt ons als nog iets over het spel te zeggen, doch wij meenen met een gerust hart te mogen zeggenVraagt eens aan hen die het stuk zagen of O O. G. iets heeft gepresteerd. Wij mogen dan ook niet nalaten een woord van hartelijke») dank te brengen aan allen die op eenigerlei wijze hebben bijgedragen om ons spel te doen slagen, speciaal nog aan het dubbelmannenkwartet .Zang en Vriendschap" dat op werkelijk artistieke wijze onder aanvoering van den heer jan Kooien, de gezangen uitvoerde en aan den heer Leonard de Graaff voor zijn prachtig aanvullend harmoniummuziek. O. O. G'ers gij moogt hoogst te vreden zijn, en wederom hebt gij meerdere tooneelvrienden gekregen Toont U die vriendschap waardig DE SPELLEIDER, Uitvoering B. G. V. De door ons in de vorige oplaag aangekondigde uitvoering der Besoljen. sche Gymnastiekvereeniging, onder leiding van haren directeur, de heer Chr. Treffers, met medewerking van de Veteranenturnclub .Ons Huis leider de heer A. Prlncen had een vlot verloop, ondanks het vrij uit voerige program. Om half acht richtte de Eerw heer Ds Schlemper een toepasselijk woord tot turners en aanwezigen, waarna met de afwerking van de oefeningen werd begonnen, welkt bestonden uitvrije en ordeoefeningen, rek- en brugturnen, staafoefeningen en het bouwen van groepen tot besluit. Over 't geheel werd goed en correct werk geleverd, vooral door de le en 2e Afdeeling van B G.V., alsmede door de Veteranen. Waren de vrije- en staafoefeningen al niet gecompliceerd, ze werden over 't geheel krachtig en snel verwerkt Aan laagrek en lage brug gaven de aspiranten vaak aardige, gedurfde oefeningen te zien, waarbij No. 3 van 't gelid 't meeste uitblonk. Meer even redigheid van kracht, vaardigheid en talent spreidden de oudere turners ten toon, die vaak zeer mooi en correct hunne oefeningen uitvoerden Dit valt te meer te bewonderen, daar volgens het getuigenis van hun leider de voorbereidingen wegens slechte opkomst te wenschen hadden overge laten. Dat ook de Veteranen het turnen nog niet verleerd waren, bleek duide lijk. Vooral de acrobatische verrich tingen van den oudsten veteraan, den heer j Renooij wekten een stormachtig applaus. De geheele uitvoering kan een succes genoemd worden voor B.G.V Wij sporen de turners echter aan tot trouwer opkomst op de oefenings vergadering, want, rechtuit gezegd, heeft het ons verbaasd, dat nog zoo veel moois en goeds is gepresteerd, in weerwil van de vaak slecht be zochte oefenavQuden. Er zijn echté: naar onze bescheiden meening nog andere factoren, die sloopend werken op den ijver der turners Het oefen— tevens uitvoerings lokaal is veel te klein en de verlichting bi] avond spaarzaam, om niet te zeggen onvoldoende. De ruimte, waar mee de bezoekers zich moeten tevreden stellen, schrikt misschien menigen donateur af toCby woning. Toch is dit o 1. verkeerd De moreele prikkel, die door een flinke belangstelling wordt te voorschijn geroepen, is ook hier onmisbaar. Daarom, heeren donateurs, niet uwe zonen en dochters als plaats vervangers gestuurd, maar toont uw warme interesse door zelf te verschijnen. Uw finantieele steun, hoezeer ook gewaardeerd, is niet voldoende Door uwe bijdragen toont ge de waarde der gymnastiek te begrijpen, maar uw moreele steun Is de noodige stimulans ■mor den turner, vooral voor de jongere garde. Na dit intermezzo stippen we nog aan, dat de groepen der beide demon streerende vereenigingen een welver diend applaus oogstten. Om half elf was het programma afgewerkt, waarna Ds. Schlemper nog een kort aanmoedigings- en dankwoord richtte tot B.G V. en ,„Ons Huls" en de aanwezigen verzocht het le vers van psalm 49 te zingen, waaraan door de turners van B.G.V. en de aanwezigen die dit vers kenden, geestdriftig werd voldaan. „Als Moskou roept De tooneelvereeniging „D. V. S. V." Onitspanningsvereeniging van de R.K. Werkliedenvereniging, komt op Maan dag a.s. voor het voetlicht met het driebedrijvige sociale spel „Als Moskou roept" van Jan Grosfeld. De regie van het spel is in handen van den heer A. Verhoeven. Met belangstelling zien wij deze uit voering van „D.V.S.V." tegemoet. Schoorsieenbrand. Gistermorgen ontstond bij den slager P D. in de St. Antoniusstraat alhier een brandje in den schoorsteen, dat zich aanvankelijk nogal ernstig liet aanzien. Men waarschuwde de brand weer die direct met de motorspuit uittrok. Het vuur was in den schoorsteen weldra uitgedoofd, zoodat de spuit weer spoedig kon inrukken, zonder dat men van haar dienst gebruik be hoefde te maken. Weg Loon.op Zand—Dongensche Vaart— 's Gravenmoer. etreffende den weg Loon-op Zand— Dongensche vaart 's Gravenmoer werd herhaaldelijk geklaagd. Het gemeente bestuur van 's Gravenmoer zegde reeds toe, dat nog dit jaar het deel van dien weg, bij deze gemeente in beheer, zal worden verbeterd. De klachten houden in, dat deze keiweg vele kuilen vertoont, die het berijden bemoeilijken en aanleiding zijn tot aanzienlijke schade aan banden en materieel der weggebruikers Het gemeentebestuur van Dongen, dat ook een deel van dien weg in beheer heeft, is door den B. B. N. dringend verzocht dit gedeelte in goeden toestand te brengen. Jaarverslag Paymans' Schoenfabrieken. In het verslag der „Paymans' Schoen fabrieken" N.V. te Oisterwijk (N.-Br.) over 1930 deelt de directie o.m. her volgende medeDe gang van zaken in de schoenindustrie was over het algemeen minder bevredigend dan in de voorafgaande jaren. Hierbij voegde zich een steeds scherper wordende concurrentie-strijd tusschen verschil» lende fabrieken onderling. Tegenover het verschijnsel, dat buitentandsch schoenwerk tegen de bekende lage invoerrechten In groote hoeveelheden de binnenlandsche markt overstroomt, werd de txport van hieruit ten zeerste belemmerd door de hooge invoerrechten in andere landen op het artikel geheven. Als gevolg van belangrijke verbeterin gen in de fabricage alsmede dooi algeheele rationalisatie van het pro ductie-proces is de vennootschap erin geslaagd niet alleen haar afzetgebied te kunnen behouden, doch is het haar ook mogen gelukken dit gebied zelfs belangrijk uit te breiden, waardoor de beide fabrieken in staat waren de productie behoorlijk te vergrooten en wel zoodanig, dat de totale omzet, in vergelijking met het daaraan vooraf' gaande jaar, met meer dan 50.000 paai is gestegen. Mede in dit verband konden de beide fabrieken het geheele jaar op volle capaciteit werken. De behaalde exploitatiewinst moge dan ook zeer bevredigend worden genoemd; aan aandeelhouders kon, na reservee ringen, een dividend van 8 pCt. worden uitgekeerd. Trots de op htt oogenblik heerschende malaise kan de directie der vennootschap de naaste toekomst met vol vertrouwen tegemoet zien. CAPELLE. D. v. O. en z'n kame raad vonden Zaterdagavond in de Nieuwstraat te Waalwijk een porte- monnaie met inhoud, waarvan het Poütiebüreau in kennis werd gesteld. Naar we vernemen kwam de eigenaar, oen koopman uit Elshout, reeds op dagen. In de Geref. Kerk te dezer plaatse, hoopt Zondag 19 April des v.m. half 10 en des nam. half 3 op te treden Ds. Donner van 's Hage (Be diening H. Avondmaal). Het 9-jarig zoontje van M. K. had het ongeluk met zijn hoofd tegen een paal te vallen, waardoor hij een gapende-wonde opliep, welke door Dr. W. moest verbonden worden. Voor het huisgezin van J. Heur- ter, dat bij den brand zijn geheele hebben en houden verloor, werd ïn de Geref. Kerk een extra collecte ge houden. De voetbalver. „Neerlandia" speelde Zaterdagmiddag een vriend- schappelijken wedstrijd tegen Sparta te Vrijhoeve-Capelle, welke door de laatstgenoemde met 31 werd ge wonnen. MADE. De onderwijzeressen aan de R.K. Meisjesschool alhier, hebben met de traditie gebroken om op het kloos ter „St. Joseph" in pension te blijven en hebben gezamenlijk een particulie re woning gehuurd, waar zij zich heb ben gehuisvest. De echtgenoote van P. D. kreeg den inhoud van een ketel kokend wa ter over haar rug, doordat de ketel in haar schort haakte. Zij bekwam zeer ernstige brandwonden, waar voor geneeskundige hulp werd inge roepen. Men deelt ons mede, dat het raadslid de heer J. Vermeulen alhier, zich bij de a.s. verkiezing voor den ge meenteraad niet meer beschikbaar stelt. Alhier slaagden voor het exa men coupeuse de dames: J. d. Wijs, D. v. Groezen, L. Bogers, P. v. Bakel, A. van Dongen, P. de Been, B. van Ham, A. van Gils en C. Ligthart. RAAMSDONK. Op Vrijdag 1 Mei a.s. herdenkt de heer P. A. Konings den dag waarop hij een kwarteeuw geleden, zijn aanstelling ontving tot Kantoorhouder der Posterijen te Raamsdonk (dorp). Al die jaren is genoemde arbeider trouw op zijn „post" geweest. Voor iedereen was hij steeds vriendelijk en voorkomend en was ook altijd gaarne bereid, de behulpzame hand te bieden ingeval men minder goed op de hoogte bleek te zijn met de meer ingewikkelde bepalingen en voor schriften van Tante Pos. Ook mag hier nog wel gememoreerd worden, hoe genoemde ambtenaar zich in de oorlogsjaren beijverde om de laatste nieuwsberichten van het oor logsfront in reuzeletters op zijn bulletins te publiceeren. En dat Raamsdonks ingezetenen, deze be— langelooze dienstvaardigheid wel op prijs stelden, bleek hieruit, dat op gezette uren van den dag zich een dichte menigte voor zijn woning verdrong, om het laatste nieuws te vernemen. Laat thans Raamsdonk (dorp) op nieuw zijn belangstelling toonen en tegen 1 Mei een welverdiende hulde bereiden, aan zijn plichtgetrouwen Kantoorhouder der Nederlandsche Posterijen bij zijn zilveren ambts— jubiié. Woensdag 15 April, des nam te 7 uur zal in het St. Leogebeuw een vergadering gehouden worden voor de leden van den R.K. Boeren stand. Bij B. en W. is 'n verzoekschrift ingekomen van P. J. Gamers, voor den verkoop van sterken drank in het klein in een localiteit aan de Keizers— dijk. RAAMSDONKSVEER. De groslijst voor de R. K. Kiesvereeniging te Raamsdonksveer voor den Gemeen teraad, waarover de stemming Zondag 19 April as. in het Henricusgebouw van 12—5 uur namiddag zal plaats hebben, is na loting als volgt samen gesteld 1 H de Laat, 2 C J van den Kieboom, 3 F H J Zijlmans. 4 H Rombouts (aftredend), 5 J B Zijimans (aftredend). 6 J J Simonis, 7 N A van Seeters. 8 C A A M Simonis. 9 j W F M de Klijn (aftredend), 10 Th H A M Heere, II W F Siassar, 12 M Th. de Bruljn (aftredend), 13 J M Bou— wens, 14 J J de Jong (aftredend) 15 G H de Wit (aftredend) Vijf candi daten moeten gestemd worden, niet meer of niet 'minder. De broodbakker S. geraakte Maandagavond circa 8 uur, toen hij met kar en paard het Kruispad wilde oversteken onder de tram. S. bracht het er zonder ongelukken af, het paard kreeg hoegenaamd ook geen letsel, de bakkerskar kwam echter leelijk uit het strijdperk. DUSSEN. Aanbesteding, vergroo. ting R. K. Meisjesschool, alhier door P. A. Oomes Jr., Architect, Breda, is als volgt v. Alphen &LodewikusG'berg 17187 J. van Beek, Made 11400 v. d. Broek, Waspik 10763 Gebr. Broekhoven, Oosterhout 10600 J. v. Laarhoven, R'Veer 10250 J. v. d. Ven, Ginneken 10150 F. Smulders, Breda 9999 H. v. d. Pluym, Dussen 9997 A. Simons, Breda 9995 J. Havermans, Zundert 9990 J. van Mierlo, Dussen 9997 G. Kievits, Dussen 9700 Fa. W. v. Oosterhout, Breda 9650 Het werk is aan den laagsten in schrijver W. v. Oosterhout, Breda gegund. R.K. Kiesvereeniging. Voor een tjokvolle groote patronaats zaal hield de R.K. Kiesvereeniging St. Jan Zondag om half twaalf een alge meene vergadering. Na opening door den voorzitter den heer L. J. v. d. Horst, gaf de Secretaris de heer W. Damen een keurig verslag van de laatst gehouden algemeene vergadering waarna de Weled. Gestr, Heer Mr. Fr. Teullnga, eerste secretaris van de R.K. Staatspartij en lid van de Tweede Kamer'nredehield in verband metdea.s. stemming voor de Provinciale Staten op Woensdag 15 April. i i

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 5