Sproeten komen vroeg in drank heeft gebruikt kan hi] heel lastig zijn en vervelend. Verdachte verontschuldigde zich, hl] zou zoo in woede zijn geraakt omdat men hem had geslagen. De eisch luidde 6 weken gevangenis straf. In afwachting van het reclasseerings- rapport wordt de zaak tot nader uit gesteld. Vernieling. De rechtbank wees vonnis tegen: L. v. O., mandenmaker Vlijmen.dat hij op 28 December 1930 te 's Bosch opzettelijk en wederrechtelijk heeft stuk geslagen en vernield een ruit van een autobus eigendom van de N.V. Hol- landsche Buurtspoorwegen. Etsch f30, uitspraak f20.— boete. Mishandeling en vernieling. M. LKlompenmaker te Dussen had zich te verantwoorden wegens wederspannigheid en vernieling. In een woning van de gemeente waarin politie woonde had verdachte in Maart een ruit ingegooid en toen arresteeren volgde had verdachte zich schuldig gemaakt aan wederspannig heid. Verdachte was niet verschenen. Getuige J. P. de Kan en L. de Bie kwamen een en ander bevestigen. Eisch en uitspraak luidde f 25 boete sub. 25 dagen. Vechtlustig In hooger beroep werden de straf zaken behandeld tegen G. C. v. B„ arbeider te Dussen. Die zette het Nieuwejaar in met een zware mishandeling. Buiten caté Lee mans in Dussen gekomen sloeg hij A. Kampen, schoenmaker te Waalwijk de tanden uit den mondDeswege werd hij door de rechtbank veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf en in hooger beroep luidde de eisch beves tiging van het vonnis. Volgde de behandeling van de straf zaak tegen verdachte wegens mishan deling met een mes en een knuppel op A. en B. van Herwijnen te Eethen gepleegd op den eersten Kerstdag 1930 Alsof hij het er op aanhield de christelijke feestdagen te ontheiligen door zulke wildemansstreken 1 De president merkte dan ook op dat verdachte een valsche vechtersbaas is, die rondtrekt om te gaan vechten. De rechtbank had den verdachte veroordeeld tot 3 maanden gevangenis straf en de adv. gen. eischte in hooger beroep bevestiging van het vonnis. De verdediger Mr. E. van Zinnicq Bergmann, Den Bosch, liet zijn pleidooi voorafgaan door een gelukwensch aan den president van het gerechtshof Jhr. Mr. A F. O. van Sasse van Ysselt. die juist dien dag. 20 April, zijn 79sten verjaardag vierde. Voor zijn cliënt pleitte spr. voor waardelijke veroordeeling. Uitspraak 4 Mei a.s. Uitspraken. N. de G., landbouwer te Almkerk, Leerplichtwet, door het Kantongerecht te Heusden veroordeeld tot f 25, werd in appel door de rechtbank veroordeeld tot f 10 boete sub. 5 dagen hechtenis. A. Th. te Getideren en A. v. W te Wijk, auto-verhuurders, door het Kantongerecht te Heusden ieder ver oordeeld tot f25 boete wegens over treding van het Poiitiereglement te Heusden werden met vernietiging van het vonnis door de rechtbank vrij gesproken. vermeerderen en verbeteren kan. Ook hier geldt dus, dat kali geeft kwantiteit en kwaliteit. Op de zand- en veengronden, die van nature arm, meestal zeer arm aan kali zijn, Is het gebruik van kali al gemeen.- vooral bij de aardappelen, die immers tot de „kalivreters" be- hooren. Op de klei- en zavelgronden, die van nature meer kali bevatten, heeft men in vele gevallen te lang gewacht, om voldoende kali te geven. Die roofbouw heeft zich gewroken door het opleveren van geringere oogsten en het verschijnen van kali gebrek— kenteekenen met alle nadeelige gevolgen ervanlegeren van koren, niet uitgerijpte suikerbieten met laag suikergehalte, slecht bewaarbare pro ducten van land- en tuinbouw, enz. En bij aardappelen het blauw". Want vooral op de klei- en zavelgronden komt dit verschijnsel voor, al is er in de laatste jaren veel verbeterd door het meer en meer toepassen van kali óók op die gronden. „Die zich aan en ander spiegelt, spiegelt zich zacht" zegt een oud spreekwoord, Nu er zoo vaak over bezuiniging op de bemesting gesproken en ge schreven wordt, moge echter ook een ander gezegde aangehaald worden Men moet voorkomen, dat de zuinigheid de wijsheid bedriegt En daarom zal de teler van aard appelen verstandig doen, met de kali bemesting niet te zuinig te zijn. Afhankelijk van omstandigheden geve hij per H.A 400-800 Kg. patentkali of de helft hiervan in den vorm van zwayelzure kali. Hoe spoediger deze meststoffen in den grond komen, hoe beter. Zijn echter de aardappelen reeds gepoot, zgo kan men ze ook zonder bezwaar als overbemesting toedienen. Ze worden door het aanaarden toch door den bodem verspreid. DRUNEN. Algemeene jaarvergadering der Boerenleenbank van Drunen en Elshout op Zondagmiddag ten half twee in de zaal der Meisjescongregatie. Na een openingswoord van den directeur J. Klijn, werd tot secretaris benoemd de heer M. van Halder. De notulen werden na voorlezing vastgesteld. Door den kassier M. van Halder werd verslag uitge bracht, waaruit bleek dat het ledental der Boerenleenbank bedroeg op 31 Dec. 1929 310 en op 31 Dec. 1930 325. Op 31 Dec. j.l. waren bij de leenbank in omloop 499 spaar boekjes, 50 depositoboekjes, 49 loopende rekeningboekjes en 183 voorschotten. Van 18 spaarboekjes werd het tegoed geheel terugbetaald en 34 nieuwe spaarboekjes werden uitgegeven. 5 depositoboekjes wer den terugbetaald en 2 nieuwe uitgegeven. In loopende rekening werden 3 geheel afge lost en 6 nieuwe uitgegeven. Er werden 36 nieuwe voorschotten verleend, terwijl 27 voorschotten geheel werden afgelost. Spaarbank. Saldo 31 Dec. 1929 f327.568.39 In 1930 werd ingelegd f 199.864.85 LAND- EN TUINBOUW. Blauw bij aardappelen. Kali. Alles is dit jaar laat. De aardappelen komen ten deeie ook later dan ge woonlijk in den grond. Daarbij komt, dat de verbetering in de aardappel prijzen gedurende de laatste maanden velen zal aansporen, om meer con sumptie—aardappelen dan gewoonlp te bouwen. Des te meer nog, waar de prijzen der andere akkerbouwproducten laag zijn en de regeeringssteun voor suikerbieten en tarwe zeer Iaat bekend is geworden. In verband met de beteekenis van den consumptie—aardappeibouw moge nog eens bijzonder de aandacht ge- vestigd worden op een euvel, dat veel last, schade en moeilijkheden yeroor. zaken kanhet „blauw". Door de ijverige onderzoekingen van den Plan- tenziekfenkundigen Dienst te Wagenin- gen en anderen is gebleken, dat er tegen dit euvel slechts één practisch middel is, n.l. een rijkelijke voorziening met kali-mest. Het spreekt wel vanzelf, dat men streven moet naar toepassing van volledige bemestingen, zoodat ook voldoende stikstof en fosforzuur ge geven dient te worden. De ervaring heeft geleerd, dat rijke lijk met kali bemeste aardappelen 1) minder „blauw" vertoonen of er geheel vrij van zijn, 2) beier bestand zijn tegen het zoog. stootblauw, dat veroorzaakt wordt door ruwe behandeling der aardappelen, 3) beter duurzaam zijn en bij het bewaren harder, steviger blijven. Over de vraag, welke rol de kali precies speelt, waardoor deze gunstige werkingen ontstaan, zijn de geleerden het nog niet eens. Maar dat doet er voor den practischen aardappelbouwer ook weinig toe. Voor hem is de hoofd zaak te weten, dat hij door 't gebruik van kali zijn aardappeloogst tegelijk Totaal f527.433.24 In 1930 is terugbetaald f 168.900.17 Saldo 31 Dec. 1930 f358.533.07 hetgeen f 30964.68 hooger is dan einde 1929. Deposito. Saldo 31 Dec. 1929 f 102.000.— In 1930 is ingelegd f 12.490.- f 161.210.84 f 51.985.— Totaal f 114.490.— Terugbetaald in 1930 f 7.300. Saldo depositiegelden 31 Dec. 1930 f 107.190.— is f5190 hooger dan op 31 Dec. 1929. Aan rente van spaar— en depositiegelden was te betalen f 14.639.98. Voorschotten. Tegoed 31 Dec. 1929 Nieuwe voorschotten in 1930 Totaal f213.195.84 In 1930 werd afgelost f 30.351.84 Tegoed 31 Dec. 1930 f 182.844.— is f21.633.16 meer dan op 31—12—'29. De door de leenbank te ontvangen renten van voorschotten is f9087.29. Loopende rekening. Tegoed 31 Dec. 1929 f316.453.89 In 1930 is uitgegeven f216.124.55 Totaal f532.578.44 f 57.906.87 f 195.382.25 Schuld 31 Dec. 1929 In 1930 is ontvangen Totaal f253.289.12 Totaal ontvangen aan rente en provisie in loopende rekening f 13.087.56 ln 1930 heeft de leenbank uitgegeven aan loopende rekening f 222.40 Aan provisie en kosten in loopende rekening f 353.57 Ontvangsten over 1930 (volgens dagboek) f 876.077.— Uitgaven over 1930 f 869.179.13 ln kas op 31 Dec. 1930 f 6.897.87 Het effectenbezit bedroeg f48.370.—. Het jaar 1930 is een gunstig jaar. De winst bedraagt f3342.73. Als wij echter be denken dat het reservefonds f52.000 be draagt en ongeveer eenzelfde bedrag is belegd aan effecten en gemeenteleeningen, welke aan rente f2300 opleverden, is de zuivere bedrijfswinst dus slechts f 1000, hetgeen, gezien den omzet der bank, zeker niet te hoog kan worden genoemd. Dank werd alsdan gebracht aan God voor Zijn zegen. Dank aan den adviseur, aan het bestuur en leden, die iets tot het welslagen hebben bijgedragen. De directeur dankte daarna namens de leden den kassier voor zijn keurig verslag. Het aftredend lid van den Raad van Toe zicht, de heer A. Brok, werd met algemeene stemmen herkozen. De kassier verzocht allen de rente voor of op 31 Dec. te voldoen. Verder deelde hij mede dat bij de Centrale Bank is open gesteld een onderling waarborgfonds tegen diefstal, waarvan de vereeniging is lid ge worden. Met een woord van dank werd door den voorzitter de vergadering gesloten. DRUNEN. Op a.s. Zondag zal door de leden van de afdeeiing Drunen van de Veilingvereeniging „De Langstraat" eene Jaarvergadering gehouden worden in de zaal derMeisjescongregatie. Aanvang 1 '/2 uur. Agenda Verslag over 1930. Voorstel tot herziening van het huis houdelijk reglement en't veilingregle ment. Van bestuur en commissarissen het het voorjaar, koop tijdig een pot SprUtOl. Bij alle Drogisten. Pot 90 ct., Tube 50 ct. Zeep 60 ct. voorstel tot uitbreiding van hei bestuur met twee leden. Bestuursverkiezing wegens aftreding van den heer H. Mostermans, aanvul ling wegens bedanken van den heer A. v. d. Wiel, en eventueele verkiezing van twee leden wegens uitbreiding. Rondvraag en sluiting. Op het j 1. Zondag gehouden examen van het keurkorps van den R.K. Gymnastiekbond Bisdom Den Bosch 2e graad, behaalde onzedorps- genooten A. J. v. Speljk, hulpleider van S.H.J. alhier, en de Munnik, bestuurslid van S.H.J., dit diploma. Op Donderdag 23 April bestaat alhier gelegenheid op 't gemeentehuis rijwielkaarten te verkrijgen (weggeld- kaarten). ELSHOUT. A.s. Zaterdag begint alhier de kermis en duurt tot a s. Dinsdagavond. Er staan bij deze gelegenheid diverse kramen en ver makelijkheden, terwijl er gelegenheid is tot dansen. CAPELLE. Onze vroegere dorps genoot de heer A. Verhagen, opper wachtmeester van het Wapen der Kon. Marechaussees, commandantder brigade te Steenbergen, is door H.M. de Koningin begiftigd met de Eeremedaille in zilver met de zwaarden, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, ter erkenning en belooning zijner bijzondere verdien sten, vooral ook in verband met zijne bemoeiingen inzake de kwestie met Vertrouwensveehandel te Amersfoort, waardoor deze zaak tot klaarheid is gebracht. Vorige week had in de Marechaussee kazerne te Steenbergen, in bljzfln van de rijks— en gemeentepolitie uit de omgeving aldaar, alsmede van ver schillende andere belangstellenden, de uitreiking dezer Kon. onderscheiding plaats. Na voorlezing van 't desbetref fende Koninklijk Besluit door den districts—commandant Jhr. Laman Trip uit Breda, hechtte de commandant der 2e Divisie Kon. Mar. Overste Werner uit 's Bosch de onderscheiding op de borst van den gedecoreerde, waarbij de districtscommandant de verdiensten van onzen oud—dorpsgenoot in harte Ijjke bewoordingen memoreerde. Na deze plechtige uitreiking voerden nog verschillenden der aanwezigen het woord, die allen opperwachtmeester Verhagen prezen om zijn scherpzinnig en doortastend optreden en zijn samen werking met andere politiekorpsen. Bij de vele gelukwenschen, welke de gedecoreerde bij'deze gelegenheid in ontvangst had te nemen, voegen wij ook volgaarne de onze en wij hopen dat het eeremetaal hem nog tal van jaren de borst moge sieren. De eindles van den te dezer plaatse gegeven tweejarigen tuinbouw cursus, welke onder leiding stond der tuinbouwonderwijzers de heeren A. Dees uit Sprang en Verduijn uit Dussen. zal a.s. Woensdagavond ten 6 uur in tegenwoordigheid van den tuinbouw- consulent ir. van Goch in het v m. raadhuis alhier plaats hebben. Na afloop dezer les zullen de diploma's worden uitgereikt. Het besluit van Ged. Staten dezer provincie, waarbij goedkeuring werd verleend aan het besluit van den Raad der gemeente Sprang— Capelle, tot opheffing der O. L. School in de Nieuwstraat alhier, is door de Kroon vernietigd. Deze school blijft dus gehandhaafd. Naar wij vernemen is fn de plaats van Ds. Ewoldt uit Raamsdonk tot consulent der Ned. Herv. Gemeente a. d. Loonschendijk benoemd Ds. Fokkema uit Sprang. De groote landdag van den Ring 's Grevelduin—Capelle van den Bond van Ned Herv. Jongelingsvereenigingen op GG. zal gehouden worden Zaterdag 13 Juni as. op een weiland aan de Hoogevaart. Het le elftal der voetbalvereen. Excelsior alhier speelde j.l. Zondag voor de le klasse B V.B tegen B V.V.4 te 's Bosch Deze wedstrijd werd met 21 door Excelsior I gewonnen. De vastgestelde wedstrijd voor het 2e elftal ging wegens terreinafkeuring niet door. De postduivenvereeniging „De Luchtvaart", gevestigd in het café van mej. Wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart, hield Zondag j.l. een wedvlucht vanuit Vilvoorden, met den volgenden uitslag G. Vos 1, 2, 4, 9, 15. 26. A. Zwart 3. 5 H. Dekkers 6. 13. A. Schaafstra 7. 19. Spierings 8 10. 18 25 P Nieuwenhuizen 11. G. Treffers 12,14, 20 W. Mandemakers 16. A. Versteeg 17, 21. 22, 24 E. Haverhals 23 en G. Stam 27. In verband met zijn a.s. vertrek hield Ds. Ewoldt uit Raamsdonk j 1. Zondagavond ten 6 uur in het kerk gebouw der Ned. Herv. Gemeente a.d. Loonschendijk, van welke vacante gemeente Z.E. enkele jaren consulent geweest is, zijn afscheidsrede. Een groot aantal belangstellenden, waar onder velen uit omliggende gemeenten, vulden het kerkgebouw. Tot uitgangspunt zijner overdenking had Z.E. genomen Deut. 33 vs. 27a „De Eeuwige God zl] u een woning". Na het uitspreken zijner rede, die door de aanwezigen met aandacht beluisterd werd, richtte ZE. zich in 't bijzonder tot hen, die in de kerk de een of andere functie bekleeden en dankte hen voor de goede samenwerking die er steeds geweest was tijdens het consulentschap. Hierna werd de consulent namens Kerkeraad en gemeente toegesproken door ouderling Jac. Haverhals, die de aanwezigen verzocht te zingen Ps. 119 vs. 17. Voor de tot hem gerichte afscheidswoorden en 't hem toegezon gen Psalmvers, dankte Z E. hartelijk, waarbij hij zich ook nog richtte tot de belangstellenden uit de omliggende gemeenten, wien hij zijn dank betuigde dat zij bij zijn afscheidspredikatie tegenwoordig hadden willen zijn. Hierna ging de scheidende consulent voor in dankgebed, waarna deze gods dienstoefening met het zingen van Ps 89 vs 6 gesloten werd. CAPELLE. Naar men ons mede deelt, heeft de heer P. Wagemakers zijn benoeming tot bestuurslid van den Christ. Besturenbond Sprang Capelle aangenomen. Door de afdeeiing van den Chr. Bouwvakarbeidersbond wordt Vrijdagavond in de vergaderzaal in de Nieuwstraat een vergadering be legd, voor de arbeiders welke werk zaam zijn aan de verbetering van het wegennet in onze gemeente. Bespre king van de actie, welke gevoerd wordt om het uurloon te brengen van 40 op 48 cent. (Abusievelijk werd door ons de vorige week gemeld 45 cent). WASPIK. Gisteren herdachten de heeren joachim Johannes Kamp en Johannes Petrus van Velthoven den dag waarop zij voor veertig jaren toetraden tot leden van de Vereeniging van den H. Vincentius a Paulo. Des avonds om 7 uur werd in het gewone vergaderlokaal de feestvergadering gehouden, die mede werd bijgewoond door de Eerwaarde geestelijkheid van de parochiekerk en van de St. There- siakerk te Waspik-boven. De Voorzitter de heer G. L Akker mans, opende de vergadering en feli citeerde beide leden met hun jubileum. In goed gekozen woorden ging spreker na wat belde leden in het belang der vereeniging hadden gedaan en sprak den wensch uit dat het beiden ge geven zoud zjjn eenmaal hun gou> den jubileum te vieren. Als stoff.-lijk blijk van hulde en erkentelijkheid bood spreker namens zfjne mede leden den jubilarissen een beeld van den patroonheilige, den H. Vincentlus Paulo aan. De heer J. van Velthoven, dankte mede namens zijn jubileerenden mede broeder, den heer J. J. Kamp voor de gelukwenschen tot beiden gesproken alsmede voor 'l aangeboden geschenk, dat beiden zeer aangenaam was en dat steeds een eereplaaats in hunne woningen zal innemen. De Zeereerwaarde Heer Pastoor Huijbers feliciteerde de jubilarrissen en stelde de vereeniging van den H. Vincentius in zijne parochie tot voor beeld aan alle vereenigingen. Na afloop der vergadering bleef men nog eenigen tijd in gezelligen kring bijeen. RAAMSDONKSVEER. Tot Bestuurs leden van den Chr. Nat. Werkm. Bond werden herkozen de heeren A. Pols, D. J. de Rooij, M. J. de Roolj en C. Sneep. Zondagmiddag zal Ds. Ewoldt afscheid nemen van de gemeente Raamsdonk opt den d. a. v. Zondag te Berg Ambacht bevestigd te worden door Ds. Leemans van Delft. Als onderafdeeling van den Chr Nat. Werkmansbond werd alhier een reciteerclub opgericht met aanvanke lijk 14 leden. De Zendingsbusjes in de schooi hebben gedurende de eerste 3 maanden ruim 52 gulden opgebracht. De prijs der melk werd door de slijters alhier met 2 cent per L. ver laagd en gebracht op 10 cent per L. De verkoop van de Groene Kruis speldjes bracht bruto ruim f 142.- op. Wel een mooi bedrag. GEERTRUIDENBERG Ingediend is een wetsontwerp tot goedkeuring van den onderhandschen verkoop aan de gemeente Geertruidenberg van voormalige vestiriggronden aldaar. Het aantal werkloozen dat bfj den correspondent der arbeidsbemid» deling stond ingeschreven bedroeg in de afgeloopen week 18, Zijne Doorluchtige Hoogwaardig heid Mgr. Diepen heeft benoemd tot leden van het R K. Armbestuur alhier de heeren W. v. d. Loo enG.de Bar Naar wij van bevoegde zijde ver nemen is de Ontvanger der Directe Belastingen enz. alhier de heer J, W. Cox, verplaatst naar Weesp. Heden is een aanvang gemaakt met het restaureeren van den Gemeente toren. De biljartclub „Geertruidenberg" speelde verleden week een wedstrijd tegen de biljartclub welke gevestigd is in Hotel Stal. De wedstrijd werd gewonnen door eerstgenoemde club met een voorsprong van 17 punten. De kermis, welke dit jaar ge houden zal worden van Zaterdas 21 Juli t.m. Dinsdag 28 Juü a.s. belooft wederom druk te worden. Reeds werden bij inschrijving tte navolgende staanplaatsen verleend- Vergenoegingspale s, draaimolen luchtschommel, platenwerptent, gebak kraam, palingkraam, suikerkramen ent Met Ingang van I Mei a.s. is de heer G. Arends, Stationschef alhier verplaatst naar Harlingen. Door de Marechaussees werden Vrijdagavond jl. een aantal arbeiders werkzaam op ae P. N. E. M. bekeurd' wegens het rijden op den provincialen weg, zonder voorzien te zijn van een wegkaart. Alhoewel het belasting jaar haast ten einde is, ziet men toch wel dat nog conti le gehouden wordt. Men zij derhalve gewaarschuwd. De nieuwe machines van de N.V. P.N.E M. welke gedurende ruim een maand geleden ter controle buiten werking waren gesteld, zijn Zaterdag jl. wederom opnieuw in bedrijf ge- nomen. De R. K. Voetbalvereniging S, N. P. speelde tegen V V. Made voor de competitie der R. K. F. en won met 4—2. Zaterdag en Zondag jl. gaf de R.K. Tooneelvereeniging 1. V. B. in hotel Santbergen alhier, haar laatste Winteruitvoering. Voor een goed bezette zaal werd opgevoerd het hedendaagsch drama „Een zware schuld" en het bijspel „Jonas de Recruut." De diverse rollen werden zeer ver- dienstelijk gespeeld en om het blijpet heeft het publiek hartelijk moeten lachen. De tooneelvereeniging kan dan ook met recht genoegen terugzien op deze uitvoering en verzekerd zijn dat zij haar donateurs een genoeglijken avond heeft verschaft. GEERTRUIDENBERG. Maandag, avond jl bracht de Harmonie „Apollo" een serenade bij den WelEd. Qestr. Heer W. Sassen, ter gelegenheid van zijn benoeming als lid van de Prov. Staten dezer provincie. De Voorzitter van het gezelschap de heer N. G. E. Meijers, teltci eerde namens de vereeniging den heerSassen met zijn benoeming en hoopte dat hQ in het belang der provincie en der Gemeente Geertruidenberg zou werk zaam zijn. De heer Sassen dankte voor de hem gebrachte serenade en sprak den wensch uit met Gods genade in het belang der Provincie en dat der Gemeente te werken. Zooals begrijpelijk bracht een en ander nogal veel volk op de been, Voor de Evangelisatie der Ned, Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. </oor te gaan Ds. Cieremans uit Princenhage. MADE. De vereeniging tot In standhouding van het Varkensfonds alhier, hield een algemeene ledenver gadering in het café van J. v. Alphen. Na opening door den Voorzitter M. de Wijs werd mededeeling gedaan, dat volgens besluit voor gestorven biggen beneden 30 pond 10.zal worden uitbetaald en voor biggen van 30 tot 50 pond, voor elk pond daar boven 12.5 cent. De bestuursleden A. Marijnissen, J. Rovers en P. de Been werden bij enkele candidaatstelling herkozen. Aan het verslag van den penning meester ontleenen we het volgende: de ontvangsten bedroegen 5480.94; aan uitgaven werd geboekt 1472.83, zoodat er een batig slot was van ƒ4008.11. In het eerste kwartaal van dit jaar werd reeds aan gestorven varkens uit gegeven een bedrag van 227.25. In de commissie voor het nazien der boeken en bescheiden werd be noemd de heer B. van Gorp. Het inenten der varkens zal op het laatst van April geschieden. Verder werd nog besloten om voor een gestorven katholiek lid een H. Mis te laten opdragen en voor een lid dat tot het Herv. Kerkgenootschap behoort, een krans op zijn graf te leg- gen" - a» Hierna sluiting dezer geanimeerde vergadering. De Eerw. Zuster Carolina, van de orde der Zusters van het H. Hart van Maria, in de wereld Mej. L. v. d- Vraude, is dezer dagen naar de Missie op Ambon vertrokken. GENDEREN. Ds. J. J. Kuiper, Ned. Herv. Pred. te Dussen, heeft het be roep naar Genderen aangenomen. NIEUWS UIT HEUSDEN.^ Heusden, 22 April 1931. De heer Davids, ambtenaar dei post en telegrafie te Tiel, is tijdeii* werkzaam gesteld ten kantore alhier. Donderdagavond houdt de R.K- Kiesvereeniging een bijeenkomst, waar in als spreker optreedt de heer Van Genabeek uit 's Bosch. Nadat bekend was, dat Mr. v. Ommeren herkozen was tot Lid der Staten van Noord—Brabant, werd hem door de Heusdensche Fanfare, waarvan htj Beschermheer is, een serenade gebracht. Onze oud—stadgenoot, de heer Jac. Deurloo, ontving een benoeming tot eerste ambtenaar ter Gem. Secre tarie te Weesp.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 2