E ECHO VAN KET Ml pense s 5 St»k8. KOEKJES H. Kilsterei-LaM, SPANERA- Sigaren. H. Kolsterei-Lagarde Nieuws uil RaalsbeDvel. H. de Bont-v. Huiten HEEREN I provinciaal nieuws. Iets fijns! Kalca Biscuits ii fjo. 34. Zaterd. 25 April '31. 54e Jrg. DERDE BLAD. Waalwijk, 24 April '31. JAARMARKT TE WAALWIJK OP DONDERDAG 30 APRIL 1931. WIT GELE KRUIS. Zooals wij reeds kort mededeelden zal de vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" op Woensdag 29 April a.s., des avonds 8 uur, in de groote zaal van den R.K. Werkliedenbond hare alge- meene jaarvergadering houden. De agenda, die in de annonce in ons blad van Woensdag j.l. is afgedrukt, bevat verschillende belangrijke punten, zoo dat een drukke opkomst verwacht kan worden. Verder zal de heer J. Rijsenburg, negerbekeerling en student aan de R.K. Universiteit te Nijmegen, een le zing met lichtbeelden houden over de toestanden in West-Indië, onder de in boorlingen (Boschnegers en India nen), speciaal in verband met de zie kenverpleging in deze streken. KERMISVERMAKELIJKHEDEN. De inschrijvingen voor de a.s. ker mis hebben dit jaar niet bij openbare aanbesteding plaats gehad. Tot nog toe is aan de volgende vermakelijkhe den een standplaats toegewezen: Gebr. V. Bergen, Stoomcarroussel. Victor Consael, Beignetkraam. Jacobs, Danstent. Lion Dassi, Schouwburgtent. Van Lanstein, Vliegsport. Giessen, Open Draaimolen. Oomens en Tieleman, Galanteriekr. P. Trommelen, Galanteriekraam. v. d. Haar, Palingkraam. Jansen, Suikerkraam. Bedevaart Waalwijk—Handel. A.s. Zondag zullen de leden van bovengenoemde vereeniging eene alge mene vergadering houden in den Gildenbond. Aanbiddingsdag. A.s. V'ljdag 1 Mei wordt in de St. Antonlus—parochie de jaarlljksche biddag gehouden Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 43625 BETERE HEERENKLEEDING. IN- EN UITVOER VAN SCHOENEN. Invoer: In Maart 1931 werden ingevoerd 211.145 paar ad 704.000 tegen 165.629 paar ad 611.000 in Maart 1930. Een zeer belangrijke toename van den schoenenimport dus. Jan.Maart 1931437.819 paar ad 1.424.000 tegen Jan.—Maart 1930: .188.043 paar ad 1.363.000. Uitvoer: In Maart 1931 werden uitgevoerd 24.184 paar ad 127.000 tegen 52.118 paar ad 306.000 in Maart 1930. Hier dus eene nog grootere achter uitgang van meer dan de helft. Jan.Maart 193160.288 paar ad 326.000, tegen Jan.—Maart 1930: 124.328 paar ad 735.000. Groot jubileum—biljartconcours. Onder zeer groote belangstelling had Zaterdag 18 April j 1. in het club lokaal bij den heer C. A. Smolders te Waalwijk, de tweede wedstiijo plaats tusschen het 2e viertal van üt jublleerende vereeniging „Amusement" en een 2e viertal van de vereeniging •Volhouden*, gevestigd bij den heer joh, van Zwiefering te Sprang. Voordat de wedstrijd aanving, gal de vice—voorzitter de heer Verhagen eene korte uiteenzetting betreffende het concours en dankte „Volhouden" voor hare opkomst. Ook de voorzitter van „Voihouden" de heer van Willigenburg dankte na mens zijne vereeniging en hoopte, dat de goede verstandhouding tusschen belde vereenigingen nog lang moge blijven bestaan. De uitslag was als volgt 2e viertal „Amusement" 282 punten 2e viertal „Volhouden" 235 punten. Zoodat „Amusement" dezen wedstrijd won met 47 punten. Uitslag Bandspel. Ant. de jong, Sprang 5 punten. Jan Krol Sprang 4 punten. Uitslag Amerikaansch spel. H. Maljers Sprang 10 punten. Fr de Gouw Waalwijk 9 punten. Verhagen, Musters, de Jong en Ameroyen ieder 8 punten. Zaterdag 25 April komt op bezoek het 2e viertal der vereeniging BJC uit Drunen. Zondag 26 April het 2e viertal der vereeniging „Ons Genoegen" van ben heer M Pulles alhier. Dinsdag *8 April he| 2e viertal der vereeniging wBC bij den heer Ant. van Berkel, Woensdag 29 April het 2e viertal het .Pommeransje" gevestigd in het hotel h. van Iersel, Waspik. Binnenkort beginnen de eerste vier- 'allen, dan is het dubbel de moeite waard voor biljarilieihebbers om eens Y kijkje te komen nemen, daar •Amusement* zeer sterke tegenstan- tal krijgen, in rolletjes van Zoo juist ontvangen een fijne sorteering VERSCHE als: AM^NOETTES BRUSS. BANKET VAN. BLAAQIES SUCCES ASS UTRECHTSCHE SPRITS BOKKEN POOTJES, enz. 45279 Aanbevelend, Grootestraat 201 WAALWIJK. Onmisbaar voor Uwe kinderen! C. IV. S. Naar wij vernemen hebben reeds 36 Nederiandsche Nieuwsbladen de uit. noodiging der C.W S. om op 4 en 5 Mei a s. een excursie te maken naar de centra der Schoen- en Lederindustrie aangenomen. Het 2 daagsche program zal gevolgd worden. Niets geeft tneer innerlijke vol doening dan het zelf spelen. Jan Verhoeven, Pianist Organist. Rotterdam, Willem Buytewechstraai 149, geeft les te Waalwijk en omstreken. (Adv.) Ongeval. Donderdagmorgen kwam de heer j. J. op den Parallelweg met zijn fiets tn aanrijding met den gemeente sproei wagen. De heer J. bekwam verwondin gen aan knie en dijbeen en werd per auto van Dr. Sweens, die hu p ver <eende, naar zijn woning in de Sesofjensche straat vervoerd BELANGRIJK BERICHT voor Raamsdonksveer, Raamsdonk, Hank, Meeuwen en Babiloniënbroek. Met ingang van 21 April 1931 be staat bij den abonné F. M. Fransen, Keizersdijk F 93 te Raamsdonksveer gelegenheid om in den sluitingstijd van het Rijkstelefoonkantoor ter plaatse te telefoneeren, voorzooverre de gesprekaanvragen bestemd zijn voor abonné's, die door middel van eene doorverbinding bereikbaar zijn of wel die woonachtig zijn in plaatsen, waar voor den telefoondienst nachtdienst bestaat. Ook de kantoorhouder te Raams- donkdorp en de stationhouders te Hank, Meeuwen en Babiloniënbroek hebben zich bereid verklaard geduren de den sluitingstijd hunner inrichtin gen hunne tusschenkomst te verlee- nen tot het totstandbrengen van ge- sprek-aanvragen, althans indien deze spoedgevallen betreffen. Door deze regelingen is dus de ge legenheid geschapen eventueel genees kundige hulp enz. in te roepen, ook wanneer de telefooninrichtingen ter plaatse gesloten zijn. DKUNEN. Aan het in de diverse afdee- lingen voor de leden ter inzage, gedeponeerd verslag der Veilmgvereeniging „De Lang straat" ontkenen wij de volgende cijfers, die duidelijk aantoonen, dat de zeerongun- s ige omstandigheden waarin land- en tuin- Douw op het oogenbhk verkeeren ojk aan het bedrijf dezer vereeniging niet ongemerkt zijn voorbijgegaan. Wij wijzen er ook op dat deze achteruit gang alleen te wijten is aan de lagere prijzen die bedongen konden worden, het aange voerde kwantum nam zeifs nog toe. De omzet over 1930 bedroeg f315698.23 welke een baie opleverde aanpruvisie f15666 66; Emballage huur f 8882,37, contri butie f 887.-entoevallige baten i 250.-tonder lasten treffen wij aan onkosten 1 18728,80; toevallige lasten f325.40. Het resieerende voordeelig saldo werd in zijn geheel aangewend ter aischrijving, waardoor de thjeielijke geldelijke positie in niet geringe mate werd ver. terkt. Uit een en ander blijkt ten duidelijkste dat de Veilingvereeniging „De Langstraat" in staat was de neerschende malaise glans rijk htt hoofd te bicden. In 1930 werd aangevoerd vooreen bedrag van f313.698.23 (1929 f 480.286.23) waarvan uit: Drunen f 59.695.09 (f 111.904.84) Nieuwkuijk f 27.108.45 (f 62.975.14) Elshout f 27.240.27 (f 47 601.33) Haarsteeg f 36.443.58 (f 77.608.87) Herpt f 6.766.05 (f 10.661.72) Buitenplaatsen f 158.444.70 (f 169.534.33) Totale emballage f 18.860.30. De balans per 31 Dec. 1930 sluit op een bedrag van f49.941.34. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). As. Zondag des vourmiddags had tien en dee namiddags vijf uur hoop; in de Qeref. ketk alhier op te treden Ds. J. C. Hagen. in de Ned. Herv. kerk alhier za! a.s. Zondagmorgen half tien leesketk worden gehouden, terwijl des namid dags half zeven hoopt op te treden Ds. v. Willigen van Capelle. CAPELLE. A.s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk a.d Loonschendijk optreden Ds, Louwe Kooijmans uit Waalwijk, Het Hoofdbestuur van Volks onderwijs deelt ons mede, dat deze week het 60 000ste lid op het alee meen secretariaat is ingeschreven. Op 11 Nov. 1929 werd het 50 000ste lid geboekt; In anderhalf jaar is het leden tal dus met 10 000 gestegen, wat wel een bewijs is van de groeiende be langstelling in het openbaar onderwijs. Ds. A. v. Willigen alhier heef» een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. gem. ie Rijssen. A.s. Zondag speelt het eerste elftal onzer voetbalvereenigfng „Excel slof" een competitiewedstrijd voor de eerste klasse B.V.B. te Kaatsheuvel tegen Kaatsheuveische bi ys I aldaar. Voor de Ned. Herv. gem. alhier hoopt a.s. Zondag des morgens half tien op te treden Ds. A. v. Willigen. Naar we uit betrouwbare bron vernemen, zal bij de a s. candidaat- stelling voor leden van den gemeente raad te Kaatsheuvel naast de lijst der SGP. een lijst worden ingediend door eenige kiezers van Loonschendijk e.o waarop zullen voorkomen de heeren J. Vos en J. H. Zwart. In het eere —comité van de op Hemelvaartsdag en 2e Pinksterdag a s. te dezer plaatse te houden muziek feesten ter viering van het 10 jarig bestaan van ons muziekgezelschap Kunst na- Arbeid zijn benoemd de heer er:R. Middelkoop, Burgemeester Meijer, A. v. Beek ie'Bilthoven, Dr. Köiler, A. L. Sneep, W B Rijken, P. Qjnyns, A. Oeriemans, C. de Roojj Mzn J. Rijken, j. Benjaminse, M L. Vermeulen en B. P. Timmermans. J.l, Woensdagavond 7 uur had op het voormalig Raachuls alhier in tegenwoordigheid van den tuinbouw consulent in deze provincie, Ir. van Gocii uit Breda, de sluitingsies p'aats der te dezer plaahe op initiatief van de onderlinge tuinbouwvereeniging door de tuinbouwleeraren A. Dees uit Sprang en Verduijn uit Dussen gege ven twee jarigen tuinbouwcursus. Na afgelegd examen werd het diploma behaald door de heeren P. Spuijbroek, J >h. Sterrenburg Pzn A v d Schans Pzn., C. Qjlrljris, P. Dekkers W. Wagemakets. Joh. Rozei brand Jaczn en A. Verhagen. De tuinbeuwconsulent feliciteerde de geslaagden met het behalen van hun diploma en hoopte, dat zij met het geleerde in de praciijk hun voordeel zouden doen. Hij be— irèurde het, dat zoo weinigen, de cuisus was met een 20 tal leerlingen Degonnen, de lessen geduiende den geheelen cursus waren blijven volgen. Namens de leerlingen bedankte de heer J. Sierrenburg de beide onder wijzers voor het gegeven onderricht en overhandigde hen ais bewijs van erkentelijkheid een cadeau, waarvoor de heeren Dees en Verduijn hun leer. iingen hartelijk dank zegden. Naüa< nog het woord gevoerd was door den heer J. Michael, die namens B. en W. sprak en de heer M. van Pelt, namens het bestuur der tuinbouwvereeniging, werd deze eindles gesloten. Naar men ons mededeelt, heeft de heer P. 1 de Visser, boekhouder der Ctöp. aankoopver. Sptang— Ca pelle e.o. tegen 1 Aug. a.s. ontslag aangevraagd. Bij de a s. verkiezingen voor leden van den raad dezer gemeente zullen de A. Rev. en de groep z g Chr, Hist naar wij vernemen, ieder met een eigen lijst uitkomen. WASPIK. De stemming voor de leden van den gemeenteraad zal in deze gemeente worden gehouden op Donderdag 18 juni. A.s. Dinsdag hoopt de heer J. P. van Velthoven den dag te herdenken, waarop hij voor veertig jaren lid weid 'an hel R K Zangkoor. Het zal den geachien jubilaris dien dag niet aan blijken van belangstelling ontbreken A s. Woensdag 29 April nam. 4 uur zal in het hotel van den heer ri. van iersel alhier eene algemeene vergadering worden gehouden van hoofdingelanden van het waterschap „Het Zuideratwateringskanaai". RAAMSDONK. Op de gemeente secretarie ligt tot 18 Mei a.s ter in zage eene opgave van de uitkomsten der meting en schatting van de ge bouwde en ongebouwde eigendommen in deze gemeente. Zaterdag jl. is in Hotel Koppel- paarden een vergadering gehouden ter bespreking huldiging van den heer P. A. Konings, die op Vrijdag 1 Mei a.s. zijn zilveren ambtsjubileum her. denkt als kantoorhouder der Posterijen en Telegrafie op het Dorp. De op komst was buitengewoon groot. De geheele vergadering was het er mede eens, om dezen bchulpzamen ambte naar op grootsche wijze te huldigen. Voor den heer Konings zal de dag van 1 Mei een onvergetelijke worden. De vorige week stonden bij de plaatselijke arbeidsbeurs ingeschreven als werkloos 68 grondwerkers, )7op- perlieden, 9 los arbeiders, 4 metaal bewerkers, 3 betonvlechters en 2 bank. werkers. De groslijst der R.K. Kiesver- eeniging Raamsdonk(dorp) voor de verkiezing van den Gemeenteraad is als volgt samengesteld l.J C. Schoen makers (aftr.), 2 A. J. de Bont (afir.), 3 C. J. Kanters (aftr.), 4 G. C. de Bont, 5 J. B. Broeders, 6 H. J. Oome. De stemming voor de groslijst zal plaats hebben a.s. Zondag 26 April in het St. Leogebouw van des namiddags 1 5 uur. Drie candidaten moeten ge. stemd worden, niet meer of niet min der, anders is bet biljet ongeldig. De inspeciie voor de verlofgan gers der lichtingen 1919 en 1922 zal voor deze gemeente plaats hebben op 30 Juni a.s des nam. ten half 3 in de voorm. O. L. School te Waspik. RAAMSDONKSVEER. De uitslag Rookt allen onze bekende 10-12-15 cent en hooger. De fijnste sigaar voor haar prijs. Alleen-verkoop voor de Langstraat Grootestraat 199 WAALWIJK, van de jl. Zondag gehouden stemming voor de groslijst der R.K. Kiesveree- niging Raamsdonksveer voor de ver- kiezing van de candidaten voor den Gemeenteraad is als volgtTh. H. A. M. Heere, 249 stemmen, J. W. F. M. de Klijn 215, Nic. A. van Seeters 158, Joh. J. de Jong 154, C. A. A. M.Si- monis 149, M. Th. de Bruijn 36, H. Rombouts 128, Joh. B. Zijlmans 103, Corn. J. van den Kieboom 82, Joh. J. Simonis 78, F. H.J. Zijlmans 77. G. H. de Wit 48, Joh. M. Bou- wens 46, H. de Laat 32. Uitgebracht zijn 341 stemmen, waarvan 10 ongel dig. Op de vorige week gehouden aanbesteding voor het maken van 2800 Meter rioleering voor rekening van de gemeente Tilburg was laagste inschrijver de aannemer C A. Jansen uit deze gemeente voor de som van f 17.290. Op Woensdag 22 April a.s. za! de gelegenheid zijn opengesteld tot kosteiooze inenting om half drie in een lokaal van het gemeentehuis op het Veer en om vier uur In een lokaal van het v.m. gemeentehuis op 't Dorp In de Groote Kerkstraat had dezer dagen een aanrijding plaats tus schen een vrachtauto en een luxe auto. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, de luxe auto werd licht bescha digd. Op de Marechausseekazerne is een ring als gevonden gedeponeerd. De radio-centrale „Raamsdonk", geïnstalleerd door de heeren Boll en Simonis, blijkt uitstekend te voldoen De muziek enz. moet schitterend zijn. Met het draden spannen over de huizen in de Prins Hendrikstraat en Julianalaan is men gereed, nu is de richting Koningssiraat en Sandoel aan de beurt. Naar we vernemen zijn er reeds meer dan 50 aansluitingen. RAANSDONKSVEER Door de Re genten van de Antonettasttchting were «egen 1 juli a.s. voor haar te opener Tehuis voor Ouden van dagen to' Vader en Moeder benoemd het echt paar S eienga van Dokkum, Wegens vacaturebeurt zal ds Ewoldt Zondag alken op 't Veer op ueden en wel om 2 uur. Ds. F, dr Vries treedt om 9'/» en om 5 uur Of In de G 'f k^'k RAAMSDONKSVEER. De Harmo nie „De Eendracht" zal op Zondag 26 April a.s. circa 4 uur 's nam., een muzikale wandeling maken door het Veer. Dinsdag j.l. is door de Harmo nie „De Eendracht", met medewer king van de humoristen Gebr. Bou- wens van Raamsdonksveer en H. van Engelen uit Waalwijk, een uitvoering gegeven in de zaal van van Houten, hotel „Huis ten Deiji". De zaal was geheel bezet. JSerst werden door de Harmonie enkele nummers ten ge- hoore gebracht, o.a. het verplichte en gekozen nummer waarmee ze naar 't concours moeten op Hemelvaartsdag te Capelle. Hierna traden de humoristen op de planken. Met de verschillende ko mische nummers hadden ze veel suc ces. Het applaus was gewoonweg niet van de lucht. Tusschen de nummers door wrst het strijkje er de stemming in te houden. In enkele goed gekozen woorden werden bij het einde de humoristen en het strijkje gecomplimenteerd door den Voorzitter der Harmonie, de heer van Onzenoort, waarna hij dank bracht aan het publiek, dat talrijk was opgekomen. GEERTRU1DENBERG. Naar wij van bevoegde zijde vernemen is ds Cieremans uit Princenhage verhinderd Zondag a s. voor de Evangelisatie de» Ned Herv. Gemeente aih'er. op te treden. Hierdoor zal Zondag geen kerkdienst worden gehouden. Onze stadgenoot J. v. Schljndel. staagde op het j I. gehouden examen te Amsterdam voor Landmachinist. Dinsdag j I. sloeg het paard van den voerman G. v. d. H. op hol. Ir vliegende vaart rende het door he» smalle Papenstraaije, de wagen sloep tegen een muur en kwam daarna met een paal van het electrlsch net in aanraking, zoodat het paard tot stil stand kwam. Door deze botsing wer den de'burries van den wagen vernield. Gelukkig bevond zich niemand in het straatje, anders waren ongeiwijfei d ernstige gevolgen niet uitgebleven. De werkzaamheden aan den gemeentetoren hebben veel bekijks. Geen wonder ook, want het is een bijzonder gevaarlijk karweitje. Op een plankwelke bevestigd is aan de balus traden, boven op den toren, hangen de werklieden te bengelen, om zoo doende het groen en ander vuil te verwijderen en de overtollige gaten en riggeis aan te pullen met specie. Straks wordt een aanvang gemaakt met het afwasschen der wijzerplaten en zonneklok. Voor deze gelegenheid Is de torenklok tijdelijk stil gezet. Het werk is opgedragen aan B. Vrijhoeve te Tilburg. Deze week viel een driejarig kindje spelenderwijs in de rivier „de Donge", gan den loswal alhier. De inmiddels toegeschoten hulp wist het van een wissen dood te redden. Heden heeft het concerten- comité een aanvang gemaakt met de eolkete, om dit jaar wederom de in woners van Geertruidenberg in de gelegenheid te stellen, de jaarlljksche Concerten van verschillende muziek gezelschappen, welke alhier op de Markt wederom zullen worden uitge voerd, te aanhooren. Inwoners van Geertruidenberg, wij kunnen deze collecte ten zeerste in uwe mildadtgheid aanbevelen. DUSSEN. De auto van P. te Hank geraakte, doordat het stuur brak in den diepen sloot tusschen Dussen en Hank. De auto was geladen met melk- bussen. De bestuurder sloeg de ruit stuk en kon zoodoende er uit komen alsook de medeinzittende, en kwamen zbodoende behalve eenige kleine ver- woiidingen aan de hand er wonderlik goed af. De auto is later door een kraanwagen er uitgehaald. Men is thans weer druk bezig met het contracteeren der bieten. Hoe wel de prijs niet hoog is zullen er nogal veel verbouwd worden. Door het vertrek van den Heer L. van Drunen is een Raadszetel open gevallen welke in de eerstvolgende Raadsvergadering zal worden bezet door den heer P. Leemans te Hank. NIEUWS UIT HEUSDEN. Door de Winkeliersvereniging zijn benoemd tot leden der Marktcommissie de heeren J Kouwenbergh, S. Kuijsten VI. v. d. Linde, Joh. de Mol en C. van Lmthuijzen. in samenwerking met „Heusdens Belang" zal deze commissie rachten nu en dan een maikt hier te hebben. In 't koffiehuis van den Heer van Dijk hield de Hengelsportvereeniging een buitengewone vergadering. En motie werd aangenomen, om te orotesteeren tegen de wijziging in het Wsscherij reglement inzake 't visschen met den hengel, welke motie wordt medegedeeld aan den betrokken mi- nister en de leden der Siaten-Generaal. Herbenoemd werden tot R.K. \rmmeesters de Heeren L. de Mol en F. Verhoeven. Kaatsheuvel, 23 April '31. K. J. V. en E. K.-werk. Naar wij vernemen is voor de K.J.V. en E. K.-werk gehuurd het pand, thans bewoond door den heer Prins. Geslaagd. Voor het door den R.K. Dioc. Gym- nastiekbond in het Bisdom 's Bosch te vormen Keurkorps, slaagde te Den Bosch als Voorturner 2e Graad met het hoogste aantal punten dei heer Jac. Cornelissen, lid van de R.K. Gymnastiekvereen. K. G. V. alhier. De waarde van dit succes stijgt nog als wij weten, dat van de 9 candidaten voor le Graad er slechts 1 en van de 24 candidaten 2e graad slechts 4 slaagden. R.K. Begrafenisvereenigingen. Woensdag werd in de groote zaal van den heer Jan van Dun een ver gadering gehouden van de besturen der verschillende begrafenisvereeni gingen, die in den laatsten tijd alhier zijn opgericht. Vooraf ging een verga dering van het Buurtschap Marktstr. e.o. welk buurtschap ook definitief werd opgericht. Het bestuur werd sa mengesteld uit de heeren: A. van der Heijden, Voorz.; W. Span, Secr.; M. Brekelmans, Penningmeester en L. v. d. Hoven en Jos. Vrinten, Commissa rissen. De heer v. Straaten opende de ge combineerde vergadering en zette het doel der bijeenkomst uiteen, n.l. te komen tot een centrale vereeniging. Tot Voorzitter van het te vormen voorloopig comité, dat de eerste werkzaamheden op zich zal nemen, werd de heer v. Straaten gekozen. Vervolgens werd een commissie be noemd, bestaande uit een bestuurs lid van iedere buurtschap. Hiervoor werden aangewezen de heeren J. Maas, Pieterse, Roelofs, A. v. d. Heij den, J. Klijn, J. Tuerlings, C. Snoe ren en Geurts. De gecombineerde vergaderingen zullen bij goedvinden van den Hoog- Hcusden, 23 April '31. 1

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 9