KRIB VIN IET» Rookt onze SP AN ERA-Sigaren. KOEKJES, H. Kilsterei-Laiarde, HERO-groenten H. Rolsteren-Lajjarfle D i B Waalwij k. Ongestoorde ontvangst op de 298 M. golf In verband met de groote toename van abonnës worden vanaf Dinsdag 5 Mei nieuwe en moderne radio-distributie-installaties in bedrijf gesteld, zoo dat wij ook thans gegadigden in Baardwijk kunnen aansluiten. Wie van volle, zuivere en ongestoorde muziek wil genieten, neme een abonnement op onze centrale. Zeer gemakkelijke en voordeelige voorwaarden. Abonnementsprijs 50 ets. per week. {/raagt nadere inlichtingen bij den Centrale-houder C. TH. HILl firofllestraat 191, Telelooa No. 218, Waalwijk. N.V. Ridderhof v. Difk's Radio-dlstritmtie-bedri|f. Zoo juist ontvangen Heeren Winkeliers. ONTVANGST OP ESIGBN TOESTEL door aansluiting op de Rijksielefoonlijn in directe verbinding met Hilversum. Komt U Dinsdagavond ook eens zien naar onze nieuwe centrale-inrichting ICalca Biscuits D4N 4B— PROVINCIAAL nieuws. Een woord van welkom. As. Maandag en Dinsdag zullen een «root aantal Nederlandsche journalisten |e Schoenindustrie in deze streek en onje gemeente bezoeken. Dit bezoek is een uitvloeisel van de onlangs te Tilburg door de C. W. S, gehouden persconferentie, waaraan een 'luchtig bezoek aan een der Tilburg. SChe 'schoenfabrieken verbonden was tn waar de wensch tot uiting kwam wat meer van de schoenindustrie 45372 welen, meer van nabij kennis te Diaken met verschillende werkmethoden, systemen, inrichtingen en wat dies 'meer zij. De C. W. S.—commissie, onder ïoortvarende leiding van den heer Jos. Klijberg te Waalwijk, heeft gaarne parsij getrokken voor deze uiting en ten tweedaagsche excursie op louw gezet, waarbij de heeren veel kunnen zlen en leeren, wat natuurlijk moet strekken tot beter begrijpen en beter Inlichten, zoodat dit bezoek van groot belang kan zijn voor de Ned. schoen. Industrie. Ouder de plaatsen die bezocht wor den behoort ook Waalwijk. De heeren zullen Maandagavond van Dongen herwaarts komen en in onze plaats overnachten. De gemeente is zoo vrien. delijk hen een diner aan te bieden in Hotel Verwiei en voor verder aan. genaam verblijf zal worden zorg ge dragen. Dinsdagmorgen worden dan hier ver schillende fabrieken bezocht. Wij roepen collega's, al zijn het dan de grootere goden van landelijke- en provinciale pers, als vertegenwoordiger der Langstraatsche en plaatselijke pers een hartelijk welkom toe in onze streek, speciaal in deze gemeente. Wij hopen dat zij veel zullen zien en leeren, dat zij zich goed thuis zullen gevoelen onder ons en dat zij van industrie, plaars. inwoners en ontvangst een prettige en blijvende Indruk zullen meenemen. De stemming in de Kies- vereeniging. Morgen, 3 Mei heeft de stemming voor de groslijst in de R K Kies vereeniging plaats en wij wenschen hier even te wijzen op het zeer groote pang van deze stemming, zoodat wij \litt lid der Ktesvereeniging met tuituk verzoeken z'n stem te gaan uitbrengen, vrienden en kennissen daartoe aan te zetten en zich thans in geen geval aan dezen plicht te ont trekken, al zou men zich hiervoor misschien eens iets moeten ontzeggen Men late beter leis anders na, dan deze stemming te missen. Nogmaals er hangt te veel vanaf. De K.K. Kfesvereeniglng icch zend< thans 11 leden naar dsn raad en de volgorde op de groslijst geeft normaal genomen de zetels aan. Hei gaat hier dus wel om zeer groote belangen Wij noemen natuurlijk geen namen, ntaar onze raad heeft 0. i. over 't geheel genomen, geen schitterend figuur ge maakt in de afgeloopen periode loffelijke uitzonderingen natuurlijk daar gelaten. Er moet 0 i. In onzer, gemeenteraad nieuw, frisch en jeugdig bloed gebracht worden, mannen van wat meer intd- leciueele vorming en daarvoor is mer de ingediende candidaten voldoende gelegenheid. Wij hebben mannen noodig die een eigen opinie hebben, die deze meenirg durven en- kunnen zeggen, die de groote vraagstukken waarvoor ook onze gemeente staat kunnen bevatten ett beoordeelen, die iijd en ambitie hebben om zich in gemeente—zaken in te werken, die vrij staan en onpartijdig, kortom mannen die de geschiktheid hebben om lid te zijn van den gemeenteraad van Waalwijk, dat als handels— en Industrieplaats ook vraagt mannen uit handel en Induslrie, mannen uit de practijk met een ruimen blik en breeden kijk, die zichzelf zijn en zullen blij ven ook in den raad, en die zullen en durven doen wal piicht hen gebiedt, zonder neven bedoelingen en neven-invloeden. Zulke menschen moeten er in den Raad van Waalwijk komen, zulke menschen hebben wij onder de huidige omstandigheden dubbel noodig. En daarom stemt allen morgen, Iaat U door niemand of niets daarvan ofhouden En stemt morgen goed, stemt op de candidaten Waalwijk waardig, stemt °P die candidaten waaraan onze industrieels en handeldrijvende plaats soo dringend behoefte heeft. hoe moet men stemmen? Zooals bekend is heeft het bestuur de candidaten in volgorde door loting bepaald op de groslijst ge. Plaatst. Deze volgorde zegt niets omttent de volgorde die de candidaten zuilen hebben op de lijst die bij de officieels candidaatsteiling door de Kiesvereeniging zal worden ingediend ikkins od dezen officleelen Luxe blikjes FLEUR DE PARIS. CELESTA. ff ZANDTAARTJES en probeert allen eens onze fijne sor- ring VER SC HE ais: AM4NQETTES BRUSS. BANKET VANILLE BLAADJES enz. van 15 fot 25 ct. p. ons. Pensé's versch ontvangen Aanbevelend, Qrootestraat 201 WAALWIJK. Onmisbaar voor Uwe kinderen! lijst geschiedt door de ieden ?elf, door de uitoefening van hun stemrecht in die organisatie op a.s. Zondag. Het reglement bepaalt hieromtrent als volgt: „Op een Zondag minstens 8 dagen voorafgaande aan de wettelijke candi daatsteiling kan ieder lid zijn stem uitbrengen op 6 candidaten volgens het punterssteisel". Dit puntensteisel werkt als volgt Door de leden worden 6 candidaten genummerd en wei van 1 tot en met 6 No. 1 geeft men hem, die men als eerste geplaatst wil zien, terwijl dit nummer voor 6 punten telt. Die men ais no. 2 geplaatst wii zien geeft men no. 2, dit nummer geldt voor 5 punten, en zoo vervolgens tot en met no. 6 welk nummer voor 1 punt telt. Na tflrop der stemming wordt het aantal punten door lederen candidaat behaald, vastgesteld. Üe candidaat die het hoogsle aantal punten op zich heeft vereenigd. wordt ais eerste op de off cieeie candidaten itist geplaatst. De candidaat, die op één na het hoogst aantal punten op zich heeft wordt ais tweede geplaatst en zoo vervolgens Zooals bekend wordt a.s. Zondag gestemd van 12—2 en 3 5 uur, de oproept«gs-btljetten zijn thuis bezorgd, waar men moet stemmen is er op te vinden. Men leze bovenstaande nog eens goed na, alvorens naar 't stembureau ie gaan Aati onderstaand adres zijn tegen fa brieksprijs verkrijgbaar alle soorten VRUCHTEN, JAM en LIMONADE'S. Van Nelle's Koffie en thee. Comestibles en Kruidenierswaren Alles fabrieksprijs. 6373 Aanbevelend, Grootestraat 201 WAALWIJK. mt jj„. :«i. Zaterdag 2 Mei 1921. 54e Jrg. DERDE BLAD. Waalwijk, 1 Mei 1931. - ALG. VERGADERING wijls heel wat zorgen en hoofdbrekens om de exploitatie-rekening van de kli niek in de Mr. van Coothstraat, klop pend te maken, waarin we, ondanks alle moeite, maar zelden slaagden. In het afgeloopen jaar trad uit het be stuur Mej. Alida Verwiei, die wegens te drukke werkzaamheden hare functie moeilijk kon blijven waarnemen. Deze Dame, die vele jaren aan de bestuurs tafel heeft gezeten, en met groote toe wijding en accuratesse voor de incas- seering' der contributie in voorm. Be- soijen zorgde, zij van deze plaats een hartelijk woord van dank gebracht. Wij zagen haar noode heengaan. Door vertrek naar elders moest ook Mr. Ooninx zijn bestuursfunctie neer leggen. Ook hem zij alsnog dank ge bracht voor de bewezen diensten. Van onze gemeente-bestuurderen ont vingen we evenals vorige jaren, rijken steun. Deze waardeering van het werk onzer vereeniging, waarmede op de eer ste plaats onze zieken gebaat zijn, is ze ker voor ons eene aanmoediging om op den ingeslagen weg voort te gaan. Financieele steun van gemeentewege voor zuigelingen-zorg en ziekenverple ging getuigt van een ruimen blik op de gemeentebelangen. De dank, dien wij B. en W. en den Raad daarvoor brachten, wordt hier gaarne herhaald. Bestuur. Het Bestuur bestaat thans uit 8 leden, n.l.: De heer A. Jansen, Vice-Voorzitter; de heer Arn. Verwiei, Secretaris; de heer C. Pullens, Penningmeester; Mevr. Hoff- mans-v. d. Schoot, Mej, Gragtmans, dhr. J. van Mierlo, dhr. Fr. Passier, dhr. Fr. Smolders, leden. De Geestelijke Adviseur is de Zeer Iïerw. Heer N. van Riel. Vergaderingen. Hel Bestuur vergaderde in het afge loopen jaar 7 maal. Eene algemeene ver gadering vond plaats. Ledental. Het aantal leden bedroeg einde 1930 1483 huisgezinnen. IV ij kver pleging. Deze werd waargenomen door de Eerw. Zusters van de Dochters van O. L. Vrouw van het H. Hart, n.l.Zr. Hillegonda, Zr. Mechtilde en Zr. Fud ge ra. Aantal afgelegde bezoeken met verple ging 8879. Aantal afgelegde bezoeken zonder ver pleging 315. Aantal patiënten 447. Verpleegden in de polikliniek 3816. Aantal patiënten in de polikliniek 269. Aantal uitgeleende artikelen 402. Wijkkraamverpleging. Gedurende 1930 waren de Zusters van Baal en Schambergen als wijkkraarnver- pleegsters werkzaam. In totaal werden 112 kraamvrouwen verpleegd. Het aantal afgelegde bezoeken be draagt 3214. Drie kindjes werden doodgeboren. Sterfgevallen onder het jaar kwamen niet voor. WIT—GELE GRUIS. Woensdagavond hield de vereeni ging Het Wit-Gelë Kruis in de zaal van de R. K. Werkliedenvereeniging hare jaarvergadering. De zaal was goed bezet. Na de vergadering met den Chr. groet te hebben geopend, heette de vice-voorzitter, de heer A. Jansen, de aanwezigen, in liet bijzonder den spreker, den heer J. Rijsenburg, wel kom en gaf hierna het woord aan den secretaris, dhr. Arn, Verwiei, tot voor lezing der notulen, die onveranderd werden vastgesteld. Vervolgens bracht de secretaris het jaarverslag uit. Jaarverslag van het li.K. Wit-Gele Kruis te Waalwijk, over het jaar 1930. Algemeen overzicht. In tegenstelling met de malaise, die allerwege heerscht en de angstwekken de depressie, die handel en industrie over de geheele wereld lam slaat en ont wricht, is er in onze vereeniging een opleving te constaleeren, die zich in velerlei vormen uit. Verheugen we ons in de eerste plaats over den financiee- len toestand der vereeniging, welke toe stand zooveel gunstiger is dan vroeger. Het feit, dat de moreele steun ons zoo ruimschoots wordt geschonken en wij van zoo vele zijden medeleven onder vinden, vervult ons met blijdschap en stemt ons hoopvol voor de toekomst. Een aanwas van 293 leden, 657.61 vermeerdering van contributie, een ac cres van 565,75 voor verlossingen, zijn cijfers, die spreken en die onze blijde en hoopvolle stemming rechtvaardigen. Danken wij dezen vooruitgang voor namelijk aan de liefdevolle toewijding van en de deskundige behandeling door onze ziekenverpleegsters, de Eerw. Zus ters Zr. Hillegonda, Zr. Mechtilde en Zr. Ludgera; aan de plichtbetrachting van onze kraamverpleegsters, de Zusters van Baal en Schambergen, en de tact volle en correcte wijze, waarop deze hare taak vervullen; aan de medewer king, die we steeds ondervinden van de doktoren Sweens en Langemeijer; er kend moet ook worden, dat de Dames Gragtmans, Hoffmans, Trimbach, van Galen, Verwiei, met hare talrijke ijver volle helpsters/onder hoofdleiding van onzen penningmeester, den heer C. Pul lens, krachtig hebben medegewerkt om deze gunstige resultaten te bereiken. Dat in de afgeloopen periode onze kliniek opgeheven is, door de tot stand koming van het St. Nicolaas-ziekenhuis, is U allen bekend. Hoewel het zieken huisje in de Mr. v. Coothstr. slechts aan zeer minimale eischen kon voldoen, toch moet erkend worden, dat dank zij deze primitieve inrichting, veel goed werk, ook op charitatief gebied, kon worden verricht. Het mag hier speciaal vermeld wor den, dat de opening van het groot zie kenhuis niet alleen voor ons beteekent de mogelijkheid voor een betere zieken verpleging, doch tegelijkertijd eene ge deeltelijke ontheffing van onze finan cieele zorgen, Immers,. het kostte dik Consultatiebureau. Dit is vanaf de opening van het nieu we Ziekenhuis daar ondergebracht. Leider van dit bureau is Dr. Verhoe ven. Het aantal verleende consulten be draagt 703 voor 141 kinderen in 48 zit tingen. Tot slot nog een woord van dank aan allen, die onze vereeniging op een of andere wijze steunden, in het bijzonder aan onzen Geestelijken Adviseur, den Zeereerw. Heer van Riel, de Eerw. Zus ters van de Dochters van O.L. Vrouw van het H. Hart, Mevr. Timmermans- Mastboom, de Zusters v. Baal en Scham bergen, de dames Hendriks-Trimbach, van Galen met hare medewerksters, cn aan de Pers, speciaal aan ons plaatselijk blad De Echo. Na dit jaarverslag rest me nog de kwij ting van een piëteitvolle plicht, die, hoe wel buiten het verslag van 1930 staande, U allen toch van mij verwacht, n.l. eene dankbare huldiging aan de nagedachte nis van onzen onvergetelijken voorzitter, wijlen den heer Weijers. Wat de heer Weijers voor onze veree niging geweest is, is niet onder woorden te brengen. Was het zijn groote liefde voor de lij dende menschheid en zijne hartelijke deelneming in de moeilijke ziekte-dagen, vooral van de armen, die hem zoo ge schikt maakte voor voorzitter, of was het zijn fijngevoelige tact en zijn manier van werken, dat zooveel aantrekkelijks gaf aan zijn leiding? Of waren kunde, werklust, gezond optimisme en toewij ding, de deugden, waardoor hij 'n presi dent bij uitnemendheid was? Door al deze goede eigenschappen, in hem ver eenigd, wist hij in onze vereeniging door zijne leiding zeer veel goeds tot stand te brengen en warme belangstel ling' voor haar te kweeken. Niet ier wille van „Van de dooden niets dan goeds" worden onzen sympa thieken vriend deze woorden gewijd, doch uit diepgevoelde dankbaarheid, uit warme genegenheid, uit piëteit voor zijn persoon! Zwaar is ook voor ons het ver lies van zijn heengaan, aldoor nog stemt ons de herinnering aan zyn verscheiden droevig en vaak hebben we hem in den werkelijken zin van het woord gemist. Een goed mensch wordt lang gemist. Eerbiedig brengen we hulde aan zijne nagedachtenis. Moge God hem voor zijn werken in dienst der christelijke charitas 't eeuwi ge loon geschonken hebben. Door applaus gaf de vergadering zijne instemming met deze woorden te kennen. Finantieel Verslag. De penningmeester, dhr. C. Pullens, bracht vervolgens 't finantieel verslag uit, waaruit wij de volgende cijfers overnemen De totale ontvangsten bedroegen 8346.89V2, verdeeld als volgt: Kli niek 478.00V2, Ziekenverpleging 6220.10 en Wijkkraamverpleging 1648.79. De voornaamste ontvangst- posten zijn contributie 2593.21, sub sidie gemeente 2350.verlossin gen 1548.50. Het totaal der uitgaven was 6681.15V2, waarvan voor de Zieken verpleging 3414.42, voor de Wijkkr.- verpleging 3081.60, terwijl het ver- liessaldo der Kliniek 185.13V2 be droeg. De voornaamste uitgaafposten zijn: salarissen 4979.04, contributie federatie 110.bijdrage consulta tiebureau 300.—, verplegingsart. 171.68, drukwerk 197.30, huren 174.96. De heer Pullens voegde hieraan nog enkele woorden toe; We hebben van onzen secretaris, dhr. Verwiei, reeds vernomen dat er een groote vooruitgang in de vereeni ging is, vooral wat betreft het leden tal. Als penningmeester gevoel ik de behoefte hiervoor een woord van dank te brengen aan allen die daartoe hebben meegewerkt. In 1930 hadden wij reeds twee parochies waar een co mité gevormd was, dat zich' belastte met de inning der contributies; ook in de andere parochies zijn we met de stichting van dergelijke comité's be gonnen. Aan deze ijverige zelatrices danken wij het dat wij zulk een gun stig resultaat hebben te boeken, en het is voor mij als penningmeester een voldoening steeds een schare van me dewerksters te hebben, die zorgen dat wij over behoorlijke middelen kun nen beschikken. Ik dank de dames Hoffmans, Gragtmans, Hendriks, van Galen en Verwiei voor het werk dat zij in het belang der vereeniging heb ben gedaan, en vraag hen ook in de toekomst dezelfde medewerking te willen blijven verleenen. Radio-distribntie-bedrof

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 9