HER O-groenten H. Kolsteren-Lagarde NS Voor de warme daden! H. Kolsteren-Ladarde, Brandewijn Genever Nieuws uil Kaatsheuvel. I? ik de Bont-v. Huiten Limonades en Sorbets Een Vruchtensorbet IIMIIlllllll MMIIIIIIII ONZE Fa. F. W. VAN L1EMPT Hl Zaterdag 16 Mei '31. 54e Jrg. jOR. 'g. DAN 153. 45485 neet' istraai DERDE BLAD PROVINCIAAL nieuws. Waalwijk, 15 Mei 1931. jOOOe Inwoner van Waalwijk. M had nu toch wel niemand zoo ■dig verwachi oificieuse uitslag der volkstelling #Jg nijna 100 inwoners te koit Inige maanden later komt geheel „vracht, de 10 000e inwoner van ilwijk, waarnaar we al zooveel met groote interesse hadden ,jien. 't Is wel jammer, dat we Jen niet even een tip gekregen )en dat de groote gebeurtenis zeer [Jig kon verwacht wordendan den we wat meer belangstelling „en wekken, wat meer personen vereenigingen in 't gareel kunnen «n, om deze voor onze gemeente belangrijke gebeurtenis wat meer aigemeene belangstelling te zetten, dat overal elders geschiedt |ge| in groote als kleine plaatsen soortgelijke gebeurtenissen. enfin, 't is weer zoo't is nu wel Armelijk en misschien officieel, loch wel wat „on—Waalwijksch", Inlet zoo erg sympathiek zouden zeggen 1 |s ouders brengen wij gaarne onze bvenschen, moge de 10.000e een i kerel worden en moge deze jiirlenis een mijlpaal worden inde jliedenis onzer gemeente. Moge üfilPg ce van zg' dePressie to1 'lidsden behooren en onze gemeente «-Len door gemeenschappelijke ■■II ilWerking voortschrijden op der. van den vooruitgang. i gemeente heeft, zooals indertijd den gemeenteraad besloten is, een issverzekerings—polis van f 500 betaalbaar op 21—jarigen jd en welke polis door bemidde- van den agent den heer M. Elshout plaatst bij Noord—Braband, Maat- ipij van Verzekering op het Leven aalwijk. lalwijks Belang was als altijd ;t op z'n post. Waarnemend— zitter en secretaris hebben per lijk de gelukkige moeder Dinsdag lag een spaarbankboekje van f 25 de jonge spruit en een lekkere lapering voor moeder zelf aan iden. in verdere betuigingen officieel oi leus of hoe dan ook, kunnen we onze spijt geen melding maken. nu werkelijk wel wat heel erg in smalst". HEEREN WINKELIERS! Aan onderstaand adres zijn tegen fabrieksprijs verkrijgbaar alle soorten VRUCHTEN 46445 JAM EN LIMONADES VAN NELLE's KOFFIE EN THEE. COMESTIBLES EN KRUIDENIERSWAREN. Alles fabrieksprijs. Aanbevelend, Qrootestraat 201 WAALWIJK. nes jotestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 43625 ERE HEERENKLEEDING. andig De Winkelweek. il Reclame- en uitvoerend comité winkelweek, samengesteld uit be Éden der beide winkeliersver- jingen, heeft een aardig plan ont- dai den kooper al zeer aan zal treffen en bovendien voor verkooper een succes belooft te n. ne winkelier heeft in zijn etalage zeker aantal erwten in gesloten izlchllge pot of flesch. Het juiste lal moet door het publiek worden terwijl de winkelier als be ling één of meer prijzen beschik- Hielt voor den winnaar, ovendien kan iedere kooper mede fi naar een prijs van f 100 in te beialen, aan dengene, die juiste aantal erwten raadt, dat zien flesscben bevindt, die in de nlijke Waalwljksche etalages uitgestald. ai attractie dus, die wel succes toerden. Au de heele week wordt een fees karakter gegeven en dagelijks h concerten en uitvoeringen afwisselen, terwijl een groot uwetk de reclameweek zal sluiten kVereeniging „Nederlandsch Fa- ait" verleent haar volle medewer l 'oor hen, die geen lid van een der lÉüzisvereenigingen zijn, is de thrijving tot deelname opengesteld «itf Ijk 1 Juni aan het secretariaat Wor.siraat 50 Waalwijk waar alle j I" g>n daaromtrent zullen worden Él U Si retaris van Lienipt. j'i v j vernemen zal onze geachte t tte secretaris, de heer M. A. J ompt, die reeds gedurende een 5 b dlegerig is, zich thans aan feoieratle moeten onderwerpen. 1"" zeker zullen de sympathie en venschen van alle ingezetenen ?®1 'ergezellen met de hartelijke I '«t hij spoedig geheel hersteld °e|i kring zijner familie en in 'tnciies moge terugkeeren. MoUnée „St. Crtspijn". ®atinée, die de harmonie „St. Jji gisteren het publiek aanbood, Cdie belangstelling, welke men dit? oncer,en gewoon is. Boven- velen afwezigzoo waren zijn vele supporters van WbC naar EiuO- hoven, de WGV naar 's Bosch enz., maar toch wordt een matinée blijkbaar niet zoo gewaardeerd als een avond concert maar er waren omstandig heden die de omzetting van een avondconcert in eene matinée noodig maakten. .St. Crlspijn" heeft overigens een uitstekend programma afgewerkt; de nummers waren goed gekozen en de afwerking dienovereenkomstig. Wij vertrouwen dat de harmonie op den goeden weg zal blijven voortgaan en dat ambitie en studielust het deel der werkende leden zal blijven, noodzake lijke factoren voor den vooruitgang van dit om tal van redenen onmis baar en gewaardeerd gezelschap. Bekroning. De heer ]os. Pulles alhier behaalde op de Hondententoonstelling te Dord recht op Hemelvaartsdag, met zijn Hollandsche herder (teel) den len prijs open klasse en den len prijs Nat. Fokkersklasse en teven den prijs voor den besten Hollandschen Herder der Tentoonstelling. Roestelberg. Het bezoek aan Roestelberg en de Hei was op Hemelvaartsdag zeer groot. In lange rijen zagen we fietssters en fietsers uit 't Land van Altena, de Langstraat enz. derwaarts trekken tot een bezoek aan deze schitterende omgeving. Vooral des middags toen zich veie wandelaars erbij voegden was het er zeer druk en maakten „Huize Roestelberg", dat door den neer Vissenberg keurig gerestaureerd is en wordt en „Berg en Dal" van den heer van Eeuwijk goede zaken. Ook deze laatste heeft z'n inrichting flink uitgebreid hij heeft 'n aardige gelegenheid voor logies laten mwken, gelegen temidden van een smaakvol tuintje. Wij zullen binnenkort gelegen heid hebben ook op deze mooie ontspanning terug te komen. Zang en Vriendschap. Zooals wij Donderdag per bulletin hebben medegedeeld heeft op het gis teren gehouden concours in Capelle het Dubbelmannenkwartet „Zang en Vriendschap" het stoute stukje uitge haald, om met 335 punten op den eersten prjjs beslag te leggen. Tevens behaalden zij hiermede het hoogste aantal punten der afdeeling zang. De directeur den heer |an Kooien, ver wierf den directeursprijs der aid, zang. Daar dit de eerste maal is, dat door deze vereeniging aan een concours werd deelgenomen, is dit een buiten gewone prestatie; vooral den heer jan Kooien komt hier een woord van hulde toe, die zijn mannen op zulke eminente wijze in de muziek weet op te voeden. De jury bestond uit H. van Nieu- wenhoven, presidentW. van Opstal en C Wulfraat, leden. De heer v. Nieuwenhoven schreef: Uitstekende stemmiddelen, goede voor dracht, zeer zuiver, uitstekende pres tatie onderzeer muzikale ieidfng. Bravo 1 De heer van Opstal schreef: Het geheel prachtig gezongen, mooie op vatting. De heer Wulfraad schreefUitste kende opvatting, mooi vertolkt, zeer goede directie. Wij feliciteeren dit dubbelmannen- kwartet met dit groote succes en twijfelen niet, of het zal met ernstige studie nog meer succes boeken. Reeds in Capelle werden zij met bloemen verrast door hunne echtge— nooten en belangstellenden. Bij aankomst te Waalwijk, werd In de versierde zaal van den heer Ant. v. d. Piuljm, een bloemenhulde ge. bracht door den heer v. d. Piuljm en de dames, terwijl de verdere avond in gezellig samenzijn werd doorgebracht. Onze beste felicitaties aan .Zang en Vriendschap" speciaal den ijver vollen leider, den heer Jan Kooien. Leerlooiers. As. Dinsdag 19 Mei zal eene ver gadering gehouden worden voor de georganiseerde arbeiders tn 't Looiers- bedrijf, ter bespreking van 't concept collectief contract. Gymnastiek feesten. Tot het eere—comité voor de a.s. Gymnastiekfeesten traden dezer dagen nog toe de WelEd.Gestr. Heer W. H. Nijsten, insp, van de Lichamelijke Opvoeding te 's Bosch, en de WelEd. Heer J. van Iersel. voorzitter van het plaatselijk schoolbestuur der R. K. H. H, S.—R, B. S. alhier. Groot jubileum Biljart-concours. j Onder zeer groote belangstelling hadden deze week in het clublokaal van den heer C. A. Smolders de volgende wedstrijden plaats tusschen le en 2e viertallen. De uitslag hiervan luidt als volgt le Viertal. Amusement 362 p. W. v. Helvoirt 346 p. Amusement 378 p. J. Treffers 329 p. Amusement 298 p. H. v. Iersel 356 p. 2e Viertal. Amusement 270 p. J. Treffers 223 p. Amusement 259 p. A. Kemperman 241 p. Korpsserie. le Afd. H. v. Iersel, Waspik 36 p. 2e Afd. L. v. Cromvoirt, Baardwijk 36 p. Amerikaansch spel. H. v. Iersel, Waspik 31 p. A. J. Elshout, Kaatsheuvel 18 p. Fr. van Helvoirt, Baardwijk 16 p, J. Brok, Drunen 15 p. Bandspel. H. van Iersel, Waspik 13 p. B. v. Engelen, Waalwijk 11 p. Th. Zwaans, Waspik 8 p. Zaterdag 16 Mei komt o'p bezoek een 2e viertal van de vereeniging van Zwietering uit Sprang. Zondag 17 Mei 2e viertal van Th Elshout uit urunen. Maandag 18 Mei le viertal „Krijt op Tijd" van Chr. Montens uit Waspik. Dinsdag 19 Mei le viertal „Ons Genoegen" van Alb. Kemperman alhier. Woensdag 20 Mei le vierial van Hotel „Twee Kolommen" alhier. Donderdag 21 Mei 2e viertal van A. M. Stalpers uit Loon op Zand. Vrijdag 22 Mei 2e viertal uit Hank. De week van 16—22 Mei zal ook interes sant zijn, daar Amusement ook zeer sterke tegenstanders krijgt. Ook brengen wij een woord van lof aan den heer H. van Iersel uit Waspik, die Woensdag j.l. met zijn vereeniging getoond heeft dat zijne ver eeniging onaerde sterkste thuisbehoort. Op de eerste plaats eindigde hij zijne partij in 6 beurten, daarna verwierf hij het hoogste Bandspel 13, Amerikaansch spel 31 en korpsserie 36. Drinkt onze heerlijke verfrlsschende van Josiah Russell, Hero, Polak e.a. bereid met slagroom. Een overheerlijke delicatesse. Kogelfleschjes Limonade en Sodawater van Russell. KORFF's FOSCO Bij iedere flesch een fraaie beker cadeau. Aanbevelend, Grootestraat WAALWIJK. KALCA BISCUITS Onmisbaar voor Uwe kinderen en munten uit door zachtheid en fijn aroma Sinds 50 jaar dezelfde qualiteilde beste. Anno 1882. Wijnhandel (Slijterij Tel. 173. Pussagiersrunaviucnien li..LM. Evenals de vorige jaren zullen ook dit jaar tijdens de Pinksterdagen (23, 24 en 25 Mei) wederom Passagiers- rondvluchten boven Breda en Tilburg door de K.L.M. worden georganiseera. Aangezien voor deze vluchten altijd een levendige belangstelling heeft be staan en velen van de hun geboden gelegenheid om hun woonplaats en hun huis vanuit de lucht te zten reeds gebruik maakten, twijfelt de K L.M. niet of tal van personen, die tot nog toe verzuimden een rondvlucht per K.L M. mede te maken, zullen zeer zeker thans de gelegenheid te baat nemen om tijdens de Pinksterdagen hiertoe over te gaan. Behalve de gewone rondvluchten a f 6.— zullen er ook dubbele vluchten Gilze—Rijen—BredaTilburg Gilze Rijen worden gemaakt, waarvoor de prijs op f 10.—per persoon is gesteld Bovendien wordt ook de gelegenheid opengesteld tot het maken van langere tochten, waaromtrent de agent der K.L.M. te Tilburg gaarne alle ge- wenschte inlichtingen zal verstrekken. De Rerum Novarum-herdekking van den Bosschen Dioc. Werkliedenbond. De Bossche Dioc. Werkliedenbond, die bij de internationale Paus.hulde te Romedezerdagen, vertegenwoordigd is door een deputatie van drie be stuursleden, heeft door middel van een maandelijkschen „Bestuursgids" voor de besturen der plaatselijke Werklie- denvereenigingen voorbereid, dat in alle Werkliedenvereenigingen van ons Diocees in deze maand op een of andere wijze Leo's zendbrief zal wor den herdacht. Door middel van de Katholieke dag-en weekbladen in het Bisdom 's Bosch doet hij ter gelegenheid van den 40en verschijndag van de Rerum Novarum een oproep tot alle katholiek georganiseerde en ook tot de verkeerd (dus niet katholiek-) geotganiseerde werklieden van het Bisdom. Daarnaast zal door middel van de 133 bij den Dioc. Bond aangesloten afdeelingen, dezer dagen een Rerum- Novarum manifest worden verspreid in een oplage van 100.000 exemplaren. Gezorgd zal worden, dat de Bond behoorlijk vertegenwoordigd is op de studiedagen, gewijd aan de Rerum Novarum, te organiseeren door de Dioc. Commissie van Samenwerking. Geijverd wordt voor een massale deelname vanuit het Bossche Bisdom aan de op 16 September te Utrecht te houden Rerum.Novarum demon- stratie van de R. K. Arbeidersbeweging. In de meeste plaatselijke werklieden vereenigingen heeft men ter verge- makkelijking van de deelname, daar voor speciale spaargelegenheden inge richt. Door het bestuur van den Bosschen Dioc. Werkliedenbond wordt sinds maanden een speciaal maandschrift uitgegeven, dat alleen bestemd is voor en verzonden wordt aan de Adviseurs en de besturen der plaatselijke R. K. Werkliedenvereenigingen. Dit maandschrift, genaamd „Be stuursgids van den Bosschen Dioc. Werkliedenbond", heeft ten doel stimu- leerend in te werken op de leiding der plaatselijke Katholieke arbeidersor ganisatie en om meer eenheid en sys teem te brengen in het werk der plaatselijke arbeidersstandsorganisatie Ongevallen. Gisteravond had mej. S. aan 'l Hoek- einde alhier het ongeluk van een ladder te vallen en haar enkel te breken. De motorrijder V., reed heden morgen hoek Groensteeg-Nleuwstraat tegen een huis aan, wijl z'n rem wei geide. De motor werd nogal gehavend, de rijder bracht 't er met eenlge lichte kwetsuren af. Parochie van den H. Antonius. Men schrijft ons: Zondag 17 Mei komt onze beminde herder Pastoor A. j. Verhagen, na een verblijf van vier weken in het St. Elisabeth Ziekenhuis te Tilburg, terug. We hopen, dat Z.Eerw. geheel her steld bij ons terugkeert. Van harte heeten wij hem welkom in zijne pa rochie. In den korten tijd, dat wij Z.Ew. leerde kennen, is hij ongetwijfeld voor ons iemand, die door zijn eenvoud en zachtheid ons aller sympathie en liefde gewonnen heeft en wij wenschen Z.Ew. toe, dat hij in goede gezondheid lange jaren de parochie van den H. Antonius, die dit jaar zoo'n groot feest tegemoet gaat, moge besturen. Ons blad kan 's Woensdags en Zaterdags aan ons bureau worden afgehaald a 10 cent per week. Waalwijksche Concoursbond. Op Donderdag 14 Mei hield de Waalwijk sche Concoursbond een wedvlucht vanuit Vilvoorde. De prijzen werden behaald als volgt Th. v. d. Geld 1—2—9, H. Knippels 3— 20—27, H. v. Corstanje 4—7—19, A. Stam 5—31, A. de Leijer 6 18, J. Kipping 8—11 —16, K. Broumels 10—24—35, |os. v. Bladel 12—17, J. v. Veldhoven 13—26 34, Wasse naar 14—33, J. v. Beek 15, Stokwieider21 32, J. C. Muskens 22, A. Verhoeven 23, Adr. Hensen 25, A. v. Hilst 2836, A. van den Houdt 29—30. J. van Engelen 1ste overduif. Eerste duif 9-1-28, laatste duif 9-7-27. JULIANA. Donderdag j.l. had de laatste comp.- wedstrijd Juliana RWB plaats. Direct wordt door beide partijen flink aan gepakt. Na enkele minuten bewerkt een RWB-speler den bal met de hand, waaruit een strafschop ontstaat waar mede Juliana de leiding neemt. RWB komt ook enkele malen gevaarlijk voor het Juliana-doel, maar de keeper is weer in goeden vorm. Met dezen stand komt de rust. Na de rust weet spoedig uit een voorzet van links de centervoor met een kopbal 2—0 te maken. In den resteerenden tijd weet Juliana nog tweemaal te doelpunten en komt met dezen stand het einde. Zondag a.s. speelt Juliana II een comp.-wedstrijd tegen het sterke Capelle. Dit belooft weer een span nende wedstrijd te worden en zullen zeker vele sportliefhebbers dezen wed strijd bijwonen, vooral nu deze wed strijd om 12'/2 uur zal aanvangen. ELSHOUT. Dank zij het prachtige weer heeft onze parochie zich Don derdag wederom in.een druk bezoek van pelgrims mogen verheugen. Om 6 uur was de kerk reeds vol, terwijl om 8 aur de Congreganisten uit Haarsteeg met hun Z.Eerw. heer Pastoor kwamen om een plechtige H. Mis bij te wonen. Na de H Mis werd een bezoek gebracht aan de kapel, alwaar een predikatie werd gehouden. Om 9 uur trok onder de tonen der muziek en begeleid door den Eerw. heer kapelaan Versteeg de H. Familie uit Vlijmen ter kerke. Ook door deze processie werd een bezoek gebracht aan de kapel, alwaar door den Eerw Pater een schitterende predikatie werd gehouden, waarna ook de Eerw. heer kapelaan van Vlijmen nog een enkel woord Ier opwekking sprak. Om 11 uur kwamen de jongens van het Patronaat uit Kaatsheuvel met de Eerw. Broeders Geestelijken, waar door om IVl2 uur door den Eerw. heer Glaudemans een H. Mis werd gecelebreerd. Het knapenkoor voerde onder leiding van kapelaan Gooijaarts de vierstemmige Mis van Freij op zeer verdienstelijke wijze uit. Na den middag werd door de jongens een bezcek gebracht aan de kapel, alwaar ook wederom een predikatie gehouden werd. Om 2 uur werd door de H. Familie uit Vlijmen het Lof bijgewoond. Ook werd nog een bezoek gebracht door het Meisjespatronaat uit Vlijmen. A.s. Zondag komt de processie van de Werkliedenvereeniging en H. Familie uit v.m. Baardwijk en de processie uit Bokhoven. De H. Missen zijn als dan om 6, 7, 8, 10 en 11 Voor de candidaatstelling voor de Qemeenteraad werden de volgende candldaten ingediendJ. J. Klijn, W. J Klijn, J. Brok, P. de Baaij (allen aftredend). A. van Lieshout, H. van Engelen, C. J. Vugts, terwijl nog een lijst werd ingediend voor H. Mook. De stemming is bepaald op 4 juni. De aftredende leden L. van Herpt, wethouder, W. Vrijhoeven en H Pulles hebben te kennen gegeven niet meer in aanmerking te willen komen. NIEUWKUIJK. Bij de candidaat stelling voor den gemeenteraad werd slechts een candidateniijst ingediend, zoodat dus hier geen verkiezing zal plaats hebben. -— In een Woensdagavond in Café Siegers gehouden vergadering door de ieden van de Drunensche veiling, weid besloten door alle aanwezigen eenparig over te gaan naar de Vlijmensche Veiling. VLljMEN. Bij de candidaatstelling voor den gemeenteraad werd slechts een candidateniijst ingediend, zoodat dus hier geen verkiezing zal plaats hebben. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). De slagersknecht W. uit Capelle had j.l. Woensdag in de slagerij van den neer j. N. alhier het ongeluk zich bij zijn werk met een mes zoodanig in zijn buik te steken dat hij een zeer ernstige, diepe wonde bekwam. Geneeskundige hulp van Dr. Winkelman werd inge roepen en was spoedig ter plaatse. Het bleek dat een slagader was door gesneden, waardoor W. zeer veel bloed verloor. W. is vervolgens per auto naar Capelle vervoerd, alwaar hij onder geneeskundige hulp van Dr. Kohier werd gesteld. A.s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags 6 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier in den Dienst des Woords voor te gaan Ds. J. Fokkema. RAAMSDONK. Raamsdonk is na een heelen tijd zonder te zijn geweest, weer een voetbalclub rijk geworden, genaamd „hetWapen van Raamsdonk", Tot bestuursleden zijn gekozen C. de Bont, Voorzitter; H. Bouwens, Jste Secretaris C. van den Oudenhoven, 2de SecreterisJ. A. Heere, Penning meester. Als terrein is gehuurd een weide aan den Parallelweg, tegenover het Station. Zondag j.l. zijn er de eerste wedstrijden gespeeld o a. „het Wapen van Raamsdonk" tegen „de Zwaluwen" Raamsdonksveer, werd gewonnen door onze nieuwe club met 2-0. Het derde elftal speelde tegen „Velocitas" Waspik, welke wedstrijd ook werd gewonnen met 3 1. Tegen a.s. Zondag zijn er ook weer wedstrij den uitgeschreven. RAAMSDONKSVEER. In de Te- gelfabriek van L. had dezer dagen een ernstig ongeluk plaats. De 17-jarige arbeider P. v. S. werd door andere werklieden ernstig verminkt naast de machine aangetroffen. Waarschijnlijk is hij in aanraking gekomen met de machine. De juiste toedracht is echter niet met zekerheid bekend. Met een ernstige wond aan het hoofd en in bewusteloozen toestand werd hij op genomen. De ijlings geroepen genees heer constateerde dat de toestand hoogst ernstig was. Geestelijke hulp was ook direct aanwezig. Nadat den ongelukkige het H. Oliesel was toe gediend, is hij per brancard naar het R.K, Ziekenhuis vervoerd. Men vreest voor zijn leven. De zangvereeniging „Excelsior" en de K.E. Harmonie „De Eendracht" zijn met Hemelvaartsdag naar het concours geweest te Capelle. De Zang vereeniging kwam uit in de 1ste afd. en behaalde den lsten prijs met 321 punten, de Harmonie wist op den 2en prijs beslag te leggen in de 2de afdeeling met 293. Op de Donderdag te Dordrecht gehouden Hondententoonstelling be haalde Mevr. C. A, A. M. Simonis met haar Saluki genaamd Emir van de Dreef den lsten prijs. De heer D, de Jonghe behaalde ook den lsten prijs met zijn Chiens de -Beauce ge naamd Prins Faust de Perseverance. De landbouwer L. v. d. M. ver miste dezer dagen een kalf uit de wei. Aangifte is gedaan bij de Mare- chaussées ^NIEUWS UIT ÜEUSDEN. Heusden, 14 Mei '31. Heden wilde de autobus uit Dojd, die een zangvereeniging naar Capeile had gebracht en over Heesbeen terug keerde, nabjj de Conservenfabriek den dijk oprijden. Dit mislukte en den kelijk door een defect aan de remmen kon de chauffeur de bus, die terug kwam loopen niet in zijn macht hou den, waardoor deze in de stadsgracht reed. De bestuurder kon nog juist bij tijds er uitspringen. Zaterdagmiddag houden de scherpschutters van St. Blasius een onderling concours, dat wordt opge luisterd door de Heusdensche Fanfare. De Eerw. Zuster Matheo, die zich vele jaren in het St. Antonius- gesticht verdienstelijk gemaakt heeft, doch In den laatsten tijd aan 't suk kelen was, is tot herstel van gezond heid geplaatst in het St. Stanislaus- gesticht te Moergestel. Heden werd 'n voetbalwedstrijd ge speeld door 'n elftal „Veteranen" tegen Juliana. Hoewel de eersten sedert ge- ruimen tijd niet meer aan sport deden, hebben zij zich kranig gehouden, daar zij wonnen met niet minder dan 7—2. Er was buitengewone belang stelling; Kaatsheuvel, 13 Mei 1931. Gemeenteraadsvergadering. De leden, van den Raad zijn uitge- noodigd lot bijwoning eener openbare vergadering, te houden op a.s. Zater dag 16 Mei 1931, des namiddags ten 3 ure. Agenda: 1. Ingekomen stukken. a. Goedkeuringsbesluit van Ged. Staten van Noord-Brabant ten aanzien van den verkoop van een perceelsge deelte grond, ten behoeve van de ver betering van den Prov. weg van Be- soijen over Loon op Zand naar Til burg. b. Goedkeuringsbesluit van Ged. Staten van N.-Br. ten aanzien van den verkoop van een bouwterreintje in de Telefoonstraat te Kaatsheuvel aan de Bouwvereeniging „Volksbelang" te Kaatsheuvel. c. Schrijven van Ged. Staten van N.-Br. tot toekenning van een Prov. subsidie van 12.5% in de kosten van werkverschaffing. d. Schrijven van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw tot verlenging van de Rijkssubsidie in de kosten van werkverschaffing tot 30 Mei a.s. e. Afschrift van een schrijven van Ged. St. van N.-Br. aan Jan Zwart e.a. te Kaatsheuvel inzake wegverbetering Regtvaart en Hooge Zandschel. Burg. en Weth. stellen voor deze stukken voor kennisgeving aan te ne men. 2. Een adres van het R.K. Kerk bestuur te Berkdijk, houdende ver zoek om toekenning eener jaarlijksche subsidie van 200 300, in de kosten van stichting van een Paro chiehuis aldaar. Burg. en Weth. stellen voor een subsidie van 200 toe te kennen voor een maximum tijdvak van vijf jaren. 3. Een verzoek van het Schoolbe stuur der Bijz. Lag. School voor Meis jes te Berkdijk, waarbij verzocht wordt om ingevolge art. 72 der L. O. wet 1920 de noodige gelden ter be schikking te stellen voor aanschaf fing van twaalf Kooymans Mes ban- ken, in verband met de toename van het aantal leerlingen. Burg, en Weth. stellen voor aan 't verzoek te voldoen. 4. Een schrijven van het schoolbe stuur der R.K. Meisjesschool, Gast huisstraat 15 te Kaatsheuvel, waarbij verzocht wordt de noodige gelden te voteeren, voor aanschaffing van eeni- ge meubelen in verband met de in richting van een vijfde leslokaal. Het betreft de aanschaffing van een bu reau, een tafeltje met twee stoelen en een klok, tot een gezamenlijk bedrag van 80.—. Burg. en Weth. stellen voor het ge vraagde toe te staan. 5. Vaste aanstelling Gemeente- personeel. Burg. en Weth. dragen hiertoe voor: D. Balvers en H. P. Akkermans. 6. Contract Kaatsheuvels Nieuws blad, betreffende het plaatsen van al le bekendmakingen vanwege de ge meente. 'V Het komt Burgemeester en Wet houders gewenscht voor, een contract met genoemd blad af te sluiten tot 't plaatsen van alle bekendmakingen, die thans door aanplakking h.i. op onvoldoende wijze ter kennis van het publiek komen. Aangezien over den omvang van de te plaatsen bekendmakingen geen voldoende overzicht is te geven, stel len Burgemeester en Wethouders voor, bij wijze van proef, een contract voor een jaar af te sluiten, tegen een prijs van 150. 7. Een schrijven van het bestuur der Bijz. Lagere School voor Meisjes te Berkdijk, houdende verzoek tot aanschaffing van een naaimachine voor het zevende leerjaar. Burgemeester en Wethouders stel len voor, het gevraagde toe te staan. 8. Vaststelling der vergoeding over 1929 ingevolge artikel 101, le lid der L. O. Wet 1920 aan de bestu ren van bijzondere scholen uit te be talen.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 9