Bossche ileemarhi. 5L00^e^ïfr„r^.?^ri'oe'b»l«eree„lg,„e ,Spa„a- V.ijb, tweede blad. Woensdag 20 Mei '31. 54e Jrg. zesde plaats. Den Bosch verhandelde 60248 runderen, 59350 stuks varkens. In het geheel 117766 stuks vee. Oorkum In 't geheel 78034 Valken burg 21615, Tilburg 12854 Etien Leur 9839, terwijl de overige Zuidelijke markten daar ver onder bleven. Voor dit jaar wijst de Bossche Veemarkt alweer op een verhooging. De grootste verwachungen koestert Den Bosch als veemarkt van den txporl, vooral op België en het Rijn. land. Vandaar de buitengewone zorg aan de hygië ie van de markt besteed. De Bosscne veemarkt is daardoor in staat te beantwoorden aan de zeer zware hygiënische voorschnlteri, die Belg en Duiischiand aan den Neder, landschen export stellen. Van Belgische olficëele zijde is voor de Bossche markt groote belangstelling getoond, tal van buitenlandsche autoriteiten zullen de olficiëele opening bijwonen en het is derhalve bijna zeker, dat den Bosch als exportmarkt de aangewezen markt gaat worden. Den Bosch durtt en die durft,.heelt de meeste kans van slagen. Dit alles werd ons door dezen pret- tigen gastheer in de hallen en in Lo hengrln medegedeeld op een wijze als hij dat alleen kan, op de bijzondere manier waarop hl) mei z n weihouders, raadsleden en amotenaren, ook me> z'u gemeentenaren omgaat en mee leeft in alles. lie 0 hebben wij gevolg gegeven vriendelijke uitnoodiging van jurgemeesier en 't Gemeente. rvan 's-Bosch om deschitterende veemarkt te komen in oogen g nemen, onder de zeer deskun- allerprettigste voorlichting van Drgemeester, Mr. F van Lanschot omdat wij weten dat zeer velen ezers daarin groot belang stellen, 't bordes van 't station S S. ZEdelachtb. met de welhou- directeur van gemeentewerken. iUr van '1 slachthuis en veemarkt, ]S(en uit alle deelen van 't land ten, op, om na een korte kennis en begroeting naar het doel reis te rijden. den imponeerenden hoofdingang jenJ met z'n monumentalen en In toren, gekroond met koperen 1 met uurwerk en luidklok, gaf (jurgemeester een uiteenzetting in itenen geest, om bij 't binnentreden issale hallen in meer bijzonder- af te dalen. vees erop, dat na een onderzoek ]l!e voornaamste binnen- en ilandsche veemarkten ingesteld te hier 't beste gegeven is, wat üd kan wordendat het een jteld moet zijn voor geheet iland, wat er gedaan moet worden moderne veematktwezen en itehandel in den tegenwoordigen achtte een geheel gesloten itki absoluut noodzakelijk, waar en sne uw evengoed gehan. moet worden als bij mooi weer toekomen moet worden dat door tosheid de markt verloopt. Door comfortabele en ruime hallen den Bosch een centrum van idel worden, van tentoonstellin- corgressen en wat dies meer zij. het binnentreden der hallen, men dan ook perplex over zulk irlchiing, zulk een ruimte. De hal ter breedte van 77 en ter van 99 M is overwelfd door iriekoepelig dak, waarvan een ling van 37 en de zlj.spanningen M Overal rustige lijnen, overal matig licht, vloeren van klinkers ment, met een dakbedekking die tn zomer koelte geeft en in den :t de koude keert, plaats biedend 2500 stuks rundvee, alleen dus hoornvee bestemd, me hallen, die zoo zeide de meester, als ze happen willen ttóoen ze, spoedig te k ein znllen lien daarom is rekening gehouden 'mogelijke uitbreiding. De gesloten zijn tweeledig en zulks naar de ichen van het veeartsenljkundig itoezicht, nl. een runderhal en een inhal ook voor ander klein vee biggenhal is van dezelfde con lie. De vloeren bedekt met bacterie- klinkers, de wanden trisch in betegeling met zwarte randen iterd. ït hal heeft zes toegangen voor de ertn en de varkens waarvan de tijde aan de Diezezijde en de an. helft aan de havenzijde. Het vee aid van de speciale aanlegplaatsen looien, alsmede al het andere vee, tlel per vrachtauto wordt aange- komt de markthal binnen door Ier ingangen aan de Diezezijde. vee, aangevoerd per vrachtauto gelost aan de verhoogde Ios- m aan de havenzijde. De varkens enlegen worden met het voertuig varkenshal gebracht en ter plaatse laden. front van de runderhal wordt rad door een groot calé-restaurant verschillende - andere locallteiten administratie, toezicht, veearsenlj. dienst, politie, marktmeester. Haal en wisselkantoor, stalletjes voor touw, halsters, enz. Daar- geprojecteërd een dienst ig, alsmede een hooi- en stroo- ig. In den achterbouw van de uthal ligt eveneens een flink café bergplaats, reinigingsinrichting de houten schotten enz. >nd het gebouw ligt een degelijke *g klinkers in teer, met een 5 groot parkeerterrein. ®dom heeft de gemeente de be lting over 50 H.A. welland, waar- teeds een gedeelte Is verhuurd. bijeen een inrichting zooals Wand geen tweede kent. De archi- «ir is geheel door den eigen dienst Qameentewerken verzorgd en de cteur. de heer J. A. H. Pereij mag 'baad met trots op zijn werk bogen Daad heefi wel diep in den zak M tasten, maar dank zij vooral laa'e volharding en het doorzet Omogen van Burgemeester van schot i.» het er, na veel strijd toch 8e^en, waarmede men thans zeer is ingenomen. Jwfj Wij hebben een uitstekende indruk meegenomen van deze prachtige vee markt, de best ingerichte van Europa, verzorgd in elk opzicht, die dan ook zooals we zeiaen de respectabele som van f 800.000 kost. We mtenen dat Den Bosch hiermee niet alleen het belang van z'n steeds groeiende vee markt en daarmee zijn handel dient, dat deze markt is niet alleen een Bosch belang en niet alken van hare directe omgeving, maar een provinciaal Oetang, waarvoor wij gaarne hulde brengen aan B en W„ üen Raad en ai degenen die dit hebben tot stand gebracht. Hier is een stuk duif en doorzettingsvermogen te bewonderen, dat tot voorbeeld kan strekken en dat waard is bekeken en gesteund te wor den door eenleder cue 't wel meent met den veehandel en den landbouw in onze provincie. Nadat de oude veemarkt nog even in oogenschouw was genomen, werd in Huize Lohengrin door 't Gemeente bestuur een lunch aangeboden Het zal niemand verwonderen als we zeggen dat aan deze lunch, waar de Bossche Burgemeester als tafel—praeses fun geerde een allergenoegelljkste toon heerschte. Hij braent de pers hartelijk dank, zong zelf het Bossche Veemarkt l ed voor, deed vele grappige verhalen uit z'n strij t voor de markl, uit den tijd van „Leeike plezeerke" en zoo meer. Hij heeit alien vooral de boven- Moerdijkscne journalisten, hartelijk doen lachen en laten zien wat Brabant- scne hartelijkheid en jovialiteit be- teekenen. De heer Bakker van 't Volk bracht hem daarvoor hartelijk dank, de heer van Bunge sprak speciaal namens de Bossche pers voor de waardeering en medewerking steeds van hem onder vonden, terwijl de heer Ttelen gelegen held vond dank te betuigen voor de appreciatie ook der locale pers door den buigemeester en 't gemeente bestuur van 's Bosch. Aan elk der aanztttenden werd be halve een paar Bossche liedjes, een album met kaarten aangeboden, waar onder een tweetal met een spotprent van Moerkerk op den .Marktstrijd* en op den burgemeester, die ronduit verklaarde crittek gaarne te verdragen en „goede spot* op de eerste plaats! Tot slot wees hij erop, dat een burgemeester tevens koopman moet zijn tegenwoordig en niet minder leider van 't bureau van voortdurende reclame voor een gemeente het kwartet heeft wltlen verleenen bij uitvoering van „De Hemelnar" door OOG. Namens „Zing en Vriendschap" sprak de heer de Rouw een dankwoord. Ook de in het café van Daelen ge vestigde Spaarvereeniging V O O., kwam bij monde van den heer J. Hornes haar gelukwenschen aanbieden. Het was een warme, en tevens ver diende hulde voor het jonge gezel schap. Luxor Bioscoop. De wereldberoemde sprekende PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 20 Mei 1931. Benoeming. Aangewezen is o m. als gecomitleerde bij de in 1931 af te nemen eindexamens der tijks-, gemeentelijke en bijzondere kweekscholen voor onderwijzers en onderwijzeressen, in de eerste hoofd inspectie Groep V, mtj B. Geets Doc.a- Apotheker, Waalwijk. Gemeenteraadsverkiezingen.. In de Maandag gehouden zitting het Hoofdstembureau werden de ingediende candldatenlljsten in oide bevonden. A s. Vrijdag komt bet Hootdstem- bureau bijeen, teneinde door loting de volgorde der lijsten te bepalen. Dienstvak der Directe Belastingen enz- Bij resolutie v. d. Minister van Finan e ëa is verplaatst de ontvanger J D Moraal van de inspectie Waalwijk naar de Inspectie der Directe Betastingen te Amsterdam. Huldiging Zang en Vriendschap: Zondagmorgen werd het dubbel mannenkwattet „Zangen Vriendschap dat op het zangconcours te Capelle, onder leiding van den heer J. Kooien zulk een prachtig succes had, in de zaal van den heer P. van Daelen ge huldigd door de Tooneelvereeniging O O Gt die eveneens in deze zaai gevestigd is. Namens deze tooneelclub bood de heer H. van Engelen onder een harte lijke toespraak een bloemenmand aan Hij feliciteerde „Zang en Vriendschap* met het behaalde resultaat en wees vooral op de goede verstandhouding die tusschen beide vereenigingen be- Istaat en die nog onlangs aan den dag is getreden, door de medewerking die hierboven zeiden kost het h zal naar de begrooting aan ITde gemeente voorloopig f25 000 iaar moeten bijleggen. toorlooplg", want de markt zal iien en de opbrengst dienovereen- j'l'g- En dan de profijten voor de het enorme bezoek van vrouwen Msgeztnnen, die gaan markten met en die gaan winkelen daarvan de buigemeester de beste ver- nvingtui ttouwens zuo'n inrichting on niet j üe s(ad ljggen j 51 er dringende behoefte aan W3.8 miQinWeet bliïken uit de cii^r3. tn t ju bezat Nederland 41 vee_ Bosch1®" een,ge be,eekenis- Den fi'm „Als ik Koning was", waarin naast Den' in King en Jeanette Mac Donald 2000 personen medewerker, loopt gedurende de Pinksterdagen in de LUXOR BIOSCOOP. Wegens de groote belangstelling en aanvrage uit omliggende plaatsen om kaarten zullen deze vanaf Donderdag morgen verkrijgbaar zijn in 't Sigaren- magazijn van Wed. J. v. d. Broek- van Ree. (Adv Vergadering Binnen- en Buitenpolder van Baardwijk. Gister-voormiddag werd in Café ,'t Vosje" van den heer Pullens aan het Laageinde, een druk-bezochte alge- meene vergadering gehouden van bo vengenoemd waterschap. Niet minder dan 232 stemmen waren vertegenwoor digd. Na voorlezing en goedkeuring der notulen, het opnemen der aanwezige stemmen en het aanwijzen van een stembureau, kwam de bestuursverkie zing aan de orde. In de vacature van wijlen den heer Jac. Klerkx werd met nagenoeg alge- meene stemmen diens zoon, den heer N. Klerkx gekozen. De heer P. Loeff, die aan de beurt van aftreding was, had te kennen gege ven dat hij om gezondheidsredenen en wegens zijn hoogen leeftijd niet meer in aanmerking wenschte te komen. In diens plaats werd de heer Jos. Loeff gekozen met 179 stemmen tegen 43 op den heer A. v. Huiten, 8 op den heer Jac. v. Woensel en nog enkele ver deelde stemmen. De voorzitter, de heer A. Baijens, die eveneens aan de beurt van aaftreding was, werd met groote meerderheid her kozen, n.l. met 205 stemmen tegen o.a. 20 op den heer H. Klijn. De rekening 1929—'30 werd goed gekeurd op een totaal aan ontvangsten van 5510.42 en uitgaven van 5501.585, dus met een batig slot van 8.835. Ook de begrooting 1931—'32 werd tenslotte ongewijzigd goedgekeurd op een totaal aan inkomsten en uitgaven van 4853,83', nadat uit de vergade ring aanmerking was gemaakt op den post „Onkosten bij verpachtingen", welke kosten men wilde zien bestreden uit den post „Vergoeding voor het voe ren van schouwen." De uitloting had tot resultaat dat schuldbrief no. 5 ad 500.werd uit geloot, betaalbaar 1 Juli a.s. Enkele voorgestelde wijzigingen in de begrooting 1930—'31 werden goed gekeurd. I enslotte werd door enkele aanwezi gen nog van de rondvraag gebruik ge maakt, o.a. door den heer v. Campen uit Drongelen, die, met het oog op den slechten toestand der akkers in den binnenpoldèr, vooral die meer Zuide lijk nabij het kanaal zijn gelegen, voor stelde aan den minister schadevergoe ding te vragen ofwel een duiker om water uit het kanaal in te laten. Door het bestuur werd op het nutteloze hiervan gewezen, daar reeds 5 jaar ge leden staappen tot verbetering van dien toestand zijn gedaan. Toen is tenslotte verkregen dat het peil van den water stand in het kanaal van 1.50 tot 1.80 is verhoogd. De oppervlakte der akkers die van een eventueele sluis zouden profiteeren is te gering om zich daar voor de groote kosten van een duiker op het kanaal te getroosten. Bedevaart naar Handel. Zaterdag en Zondag werd de jaar- lijksche bedevaart naaar Handel ge houden. De pl.m. 200 deelnemers vertrokken Zaaterdagmiddag 2 uur per extra tram, vergezeld door den Z.Eerw. heer Pas toor van Riel. In v.m. Baardwijk sloten zich nog een aantal pelgrims onder leiding van den Z.Eerw. heer Paastoor van Erp aan. Na een voorspoedige reis kwam men om 5 uur te Gemert aan, vanwaar de reis te voet werd voortgezet. Bij den Vossenberg werd de proces sie afgehaald door den Z.Eerw. heer Rector, die direct na aankomst in de kapel een hartelijk welkomstwoord sprak, waarna een plechtig Lof werd opgedragen. De verschillende gezangen tijdens en na het Lof werden op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd door het dameskoor, onder leidding van den heer Chr. Thijssen. In 't bijzonder dient een woord van lof te worden gebracht aan mej. Wies Princen, voor de keu rige wijze waarop zij de verschillende gezangen op het harmonium begeleid de. Na 't Lof hield de Z.E. heer Pastoor van Riel een toespraak. Te half tien werd de Rozenkrans ge beden. Het was een indrukwekkend gezicht die talrijke schare pelgrims, al len voorzien van lampions, al biddend over het Rozenkransveld te zien trek ken. Na deze oefening werden noch eenige liederen gezongen, waarna de dag be sloten werd met een hartelijke toe spraak door pastoor van Erp. Zondagmorgen kwamen reeds zeer vroeg nog verschillende Waalwij ksclie pelgrims per auto of fiets om, de oefe ningen bij te wonen. Te 7 uur werd 'n H. Mis opgedragen waaronder algemeene H. Communie der pelgrims. Ondanks de dreigende lucht werden alle voormiddag-oefenin gen op de gewone wijze uitgevoerd. Om 2 uur werd er Lof gehouden; de Sacramentsprocessie, die steeds na het Lof plaats heeft, kon jammer genoeg niet doorgaan, wegens het meer en meer dreigende weer. Na een hartelijk afscheidswoord van den Z. E. heer Rector, werd den weg naar Gemert weer ingeslagen, waar men te 5 uur de extra tram weer ge reed vond. Ook de thuisreis verliep zeer goed; te half negen kwam men hier weer aan. De deelnemers waren zonder uitzonde ring zeer voldaan over de bedevaart. Bedevaart naar Elshout. Naar wij vernemen zullen de Con- greganisten der parochies St. Jan en St. Antonius op Maandag Tweeden Pinksterdag een bedevaaart houden naar het genadeoord der Wonderbare Moeder te Elshout. Looiers. Gisteravond werd in de Gildenbond vergadering gehouden van arbei- een ders werkzaam in leerlooierijen, waar het met de fabrikanten te sluiten con tract besproken werd. De vergadering was niet voor de pers toegankelijk. Jubileum. Maandag j 1. herdacht de heer G. Bijlhout het feit dat hij 25 jaren werk zaam was in de schoenfabriek van den heer F. Slaats, Antonjusstraat alhier. De dag is niei cngemeikt voorbij gegaan en in de werkplaats werd de neer Bijlhout door den heer Slaats gelukgewenscht met zijn jubileum, terwijl hem een geschenk onder couvert werd aangeboden. Tevens ontving Mej Bijlbout een prachtig bloemstuk. De avond werd ten huize van de jubilaris in gezellig samenzijn door gebracht. Nieuwe zaak. Het hoekpand Markt—Kloosterwerf waar sinds 1880 het magazijn van sigaren enz. der fi ma Wed. C. Holtgrefe (Dlna Velthoven) was gevestigd, is tegen 15 Augustus overgegaan aan de fa. Speet te Oss, die daarin een ma. gazijn van huishoudelijke artikelen, ga lanterieën en speelgoederen zal openen. RK. nW. G. V." De RK. Waalwijksche Gymnastiek Vereeniging organiseerde up Hemel vaartsdag een wandtltachl naar 's Her. togenbosch, waaraan door plm. 70 leden en adspiranten werd deelgeno men. Voorafgegaan door het vaandel, drie tambours en twee bazuinblazers werd om half zes vat af het gymnastiek lokaal afgemarcheerd onder leiding van den heer E. v. d. Geer. In een flink tempo werd in drieuur de Bisschopsstad bereikt, alwaar de Bossche politie gereed stond om de vereeniging door de stad te begeleiden naar het eigenlijke doel de Kathedraal Sint Jan, waar om negen uar de H. Mis werd bijgewoond. Vanzelfsprtkend hadden de turners in hunne keurige nieuwe costuumsop den tocht door de verschillende ge meenten veel belangstelling van hel publiek. Na het bijwonen der H. Mis werd nog eens door de Bossche straten ge marcheerd, waarna het tijd werd voor de terugreis per trein, wtlke hier om half twaali arriveerde. Wederom wer. den de turners opgesteld om duor de Mr. van Coothstraat naar het locaal te marcheeren. Natuurlijk werd niet vergeten om door middel van den turnersgroet, gebracht aan onzen EdelAchtb. Heer Burgemeester, uiting te geven van eer bied voor het openbare gezag. Met voldoening mogen bestuur en leden op dezen schitterend geslaagden tocht terugzien. Ongeval. Ter hoogte van de school der Eerw. Zusters te v.m Baardwijk werd Maan dagmiddag het 4 jarig zoontje van het hoofd der sctiool den heer G Veltman door een auto uit Herenthals (België) aangereden en met kracht op het troittoir geslingerd. Met vrij ernstige verwondingen aan hootd en beenen werd het bij den heer S. binnengedragen, waar de spoedig ter plaatse zijnde Dr. Langemeijer het knaapje voorloopig verbond en over brengtng naar het Ziekenhuis te 's Bosch noodig oordeelde, waarheen het dan ook ten spoedigste werd ver voerd. Het bleek een gebroken kaak, een vrij greote wond aan een der beenen en nog enkele minder ernstige verwondingen te hebben opgeloopen. Naar wij vernemen Is zijn toestand thans vrij goed, al zal hij wel gerui- men lijd in het Ziekenhuis verpleegd moeten worden. Gelukk.g zijn er ech ter geen ernstige inwendige kneuzin gen geconstateerd. Door de politie werd proces verbaal opgemaakt, doch naar wij hoorden treft den auto—rijder geen schuld. Biljarten. Heden 20 Mei heeft in het club lokaal van den heer C. A Smolders de wedstrijd plaats tusschen het 1ste viertal van „Amusement" en het eerste viertal van „W. S. C." De viertallen zija als volgt samenge steld: gehad, dat betrekkelijk goed is a'ge- Ijopen. Bij het rangeeren lit p de vierde wagen van een goederentrein uit de rails en kantelde, ook de vijfde wagen sloeg om, voordat de machinist de trein tot stilstand kon brengen. De wagens liepen slechts geringe materieele schade op. De oorzaak van het ongeval is tot dusverre nog niet bekend. Klijberg rernot's Stoomschoenfabriek Holland ia Dividend gepasseerd (v. j.6°/0) Naar wij vernemen, zal aan de al gemeene vergadering van aandeelhou ders in de E. W. K'ijberg Pernot's Stoomschoenfabriek „Hollandla" wor. den voorgesteld het dividend over het afeeloopen boekjaar te passeeren. Over 1929 werd een dividend uitgekeerd van 6°/0. Tel. Schoorsteenbrand. Hedenmorgen ontstond een schoor steenbrandje bij van Veldhoven in de Hooisteeg. De politie wist het vuur met behulp van sehuimblusschers te dooven. Bata in Luxemburg. De Tsjechische schoenfabriek Bata heeit in Luxemburg onder deelneming van haar Hollandsche, Deensche en Zwitsersche filialen een nieuwe maat- schappy opgericht, die den in- en uitvoer van schoenen en lederwaren alsook de productie daarvan en alle hiermede verband houdende flnancieele operaties ten doel heeft. DRUNEN. Door de harmonie „De Volharding" zal in de groote zaal bij den heer Th. Elshout op Dinsdag a s ter gelegenheid van de kermis een groot matir ée worden gegeven. Het alom bekende Duo Jean en Lucie uit Gent (België) zal zijn medewerking verleenen. As Zondag begint alhier de kermis, die duurt tot en met Dinsdag. Er is weer volop gelegenheid om te genieten, vooral voor de dansliefheb bers. Onder de vermakeiykheden op het kermisterrein noemen we Bioscoop, Stoomcaroussel, Luchtschommel, Draai molen. Schiet— en Werptent. en nog vele kramen en tenten, te veel om op te noemen. Het beloven weer eenige gezellige dagen te wot dén. De calé houders zullen ook dit jiar weer voor afwisseling en beste consumptie zorgdragen. ELSHOUT. Niettegenstaande het weer niet prachtig was, had onze parochie Zondag weer een druk be zoek. Tahyke pelgrims kwamen ter bedevaart naar de Wonderbare Moeder. Om 7 uur kwam de H Familie en leden der RK Werkliedenvereeniging uit v.m Baardwyk, alsmede de H Familie uit Nieuwkuljk, voor wie resp om 7 en 9 uur een H Mis werd opgedragen. Om 11 uur kwam de H. Familie uit Besoyen aan de kapel, alwaar door den Eerw heer Wenneiy een toespraak werd gehouden. Daarna trok men ter kerke, aiwaar intusschen ook, onder leiding van pastoor Schepens, eén processie uit Bokhoven was ge r Geerd. Om ll'/a uur werd door den Eerw. neer Glaudemans een H. Mis gecele breerd. Om 2 uur werd door de processie van Bokhoven een plechtig Lot bijge woond, waarna een bezoek gtb acht werd aan de kapel, alwaar de Eerw. pater Antonius een predikatie hield, sleeg 4—5—6, G Vos 8-10—14, H. Dekkers 9 13 en P. Nieuwen- huizen 11. De afdeeling Sprang—Capelle van den Bljz. Vrywiliigen Landstorm zal a s. Woensdag met 3 vijftallen deelnemen aan een schietwedsuyd te Breda. De echtelieden D. Ie Sage en S. Ie Sage-Dudok, wonende aan den Vaarikant alhier, hopen, Vrydag 22 Mei hun 40 jarig huwelijksfeest te vieren. Aan belangstelling zal het hun dien dag zeker niet ontbreken. De Ctöp. Productie en Verbrui- kersvereeniging alhier heeft aan het Bruggetje 'n perceel grond aangekocht teneinde daar een bakkerij op te plaatsen. Onze dorpsgenoot G Vos Czn. wordt ingaande Vrydag 22 dezer over. geplaatst van hel korps Politietroepen te Nieuwersluis naar het corps te 's Gravenhage. De gewone wekelijksche schiet oefeningen der afd. Sprang-Capelle van den Bljz Vi ij willigen Landstorm zullen onder leiding van den comman dant, den heer P. v. d. Schans, a s. Zaterdag 23 dezer weder een aanvang nemen. Onze geachte dorpsgenoot, den heer Keentze, stationchef te Kaatsheu vel Capelle hoopt 1 Juni as. den dag ie herdenken, dat hij 40 jaren bij de Ned. Spoorwegen werkzaam is. Aan belangstelling zal het dezen plichtge trouwen ambtenaar dien dag voorzeker niet ontbreken. Met Hemelvaartsdag hield de postduivenvereeniging „De Luchtvaart" alhier een wedvlucht vanuit Vilvoorde met den vo'geiden uitslag H Dekkers I, G Vos 2-6 J Spierings 3—7—8, A. Versteeg 4—5 12. H. v. Kampen 9. E Havtrhals 10, G. Treffers 11 en P. Nieuwenhuizen 13. Op de voordracht ter benoeming van een zaakvoerder der Ciöp. Aan- koopvereeniging „Sprang-Capelle e. o." zijn geplaaist de heeren J. den Hol lander, M. van Pelt, C. Wagemakers. Ds. A. van Willigen alhier heeft 't beroep naar de Ned. Herv. gemeenfe te Rijsen aangenomen. In de jl. Zaterdagmorgen gehou den openbare zitting van het Hoofd stembureau in de gemeente Sprang- Capelle bleken de op 12 Mei 11 inge leverde candidatenlijsten voor de stemming ter verkiezing van leden van den Gemeenteraad in orde te zijn. De^ gemengde zangvereeniging „'t Rozenknopje" bracht jl. Vrijdag avond op de Nieuwevaart de werkende leden Mej, H. de Bruyn en den heer J. van Breemen in verband met hun as. huweiyk een serenade. Namens de vereeniging werden bruid en bruide gom gefeliciteerd door den vice-voor- zitter den heer Adr. M. Verheijden, waarna hij hen een cadeau aanbood. Een en ander bracht een groot aanfal belangstellenden naar dat deel der gemeente. Een groot aantal leden der Ned. Herv. Meftj-svereeniging en Jonge Mdsjesveretnigirg maakte me' Hemel vaartsdag een plezierreisje naar Umcht waar de dien dag aldaar gehouden Bo dsdag werd bezocht. Jl. Zaterdag werden de eindwed- i j c istrijden gespeeld van den door de Capelle georganiseerden seriewedstrijd. De le prijs werd behaald door SDO uit Sprang, 2e pry? „Neeriandia" Kaatsheuvel, 3e prijs NEO Sprang en 4e prijs door „Wilhelmina" uit Wyk. By onderhandsche aanbesteding voor 't bouwen van een schuur voor dhr. Ant. Wagem -kers aan de Nieuwe vaart werd als volgt Ingeschreven Gebr. Spierings, Capelle f 2560 C B. Timmermans, Sprang f 2447 A. Rosenbrand, Capelle f 2380 A Willemse, Sprang f 2072 Het werk is aan den laagsien in schrijver gegund. jl. Maandagavond werd in hei café van den heer J. TrtfLrs namens de O öp Productie en Verbruikers— vereeniging alhier aanbesteed het bouwen van een bakkery met woon huis, waarvoor als volgt werd inge— j QjHin's, Capelle f 6175 J. W. Nieuwenhuizen, Sprang f 6075 Gebr. Spielings. Capelle f 6060 G br. v. Wtlligenburg, Sprang f 6058 Adr. Rosenbrand, Capelle f 6025 C B Timmermans, Sprang f 5987 Kleinloog en v Oversteeg Vrijh. Capelle f 5940 De begrooting bedroeg f 6220. Het werk is gegund aan de laagste in— schry vers. „Amusement" 1 J Reus 2 B. v. d. Linden 3 Th. Trots 4 H. de Vaan „W. S. C." 1 Vink 2 H de Ruljier 3 P. van Eeten. 4 M. Kleyn. Het zal dien avond niet aan belang stelling ontbreken, Déraillement. Zaterdagavond heeft op het Stations emplacement alhier een ongeval plaats nog een opwekkend woord sprak. Daarna trok men met muzkk terug naar de kerk. Om 4 uur kwam nog de Meisjes congregatie uit Besoyen ter bijwoning van een plechtig Lof, waarby de zangeressen de hymne—zangen uit voerden. Na het Lof werd nog een oefening gehouden en een predikatie, waarna tot slot van deze plechtigheid het Tantum E^go gezongen werd. 's-HERTOGENBOSCH. Heden worden de nieuwe veemarkthallen al hier geopend. Voor den Bosch betee- kent dat een heele feestweek. De kleurige linten en versierde palen, die men overal in de stad ontmoet, wyzen er op, dat de geheele bevolking er aan deelneemt Zaterdag weid het feest comité oificteel op het stadhuis ont vangen, waarby burgemeester mr. F. van Lanschot en de voorzitter van het comi de heer E. Burgers, toespraken hielden. Het voormalig koninklijk muziek korps maakte hierna een wandeling door de stad. Zondag werd een con cours hipp que gehouden en Maandag kwamen veitegenwoord gers van de Nederlandsche pers oo bezoek. Dins dag kwamen een 2500 r.k boerinnen hier haar vergadering houden. Woens dag heeft de opening van de vee- markihallen door den minister van btnnenl. zaken en landbouw, jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck, plaats. Daarbij zullen, met nog honderden andere genoodigd n, tegenwoordig zijn de gezanten van België en Tsjechoslo— wakije, de handelsattaché van ltal de Itgatiesecretans van Argentinië, autoriteiten uit België en Duiischiand en de commissarissen der Koningin in Gelderland en Limburg. Denzelfden dag worden ook de slagersvakten toonstelling en de tentoonstelling van landbouwwerktuigen en benoodtgd heden en van de slagersvakschool geopend en wordt een nationale ten toonstelling gehouden. Donderdag is bestemd voor een provinciale centrale stierenkeuring en aan het einde der week beginnen de muziekfeesten, waaraan 19 zanggezelschappen en 33 fanfares en harmonieën deelnemen. CAPELLE. Jl. Zjndag hield de post duivenvereeniging „De Luchtvaart", gevestigd by Mej Wed. A. van den Haart aan de Nieuwe Vaart een wed vlucht varult Mons met den volgenden uitslag: W. Versteeg 1, G. Tnff.-rs 2—7—12, J. van Doornix 3, A, Ver- WASPIK. Processie H. Theresia. Na de noodige voorbereidingen wat betreft zang en regeling der bedevaart, trokken Zondagmorgen omstreeks half negen tusschen da zes en zeven honderd peigiims van Tilburg op naar Waspik ter vereering van de H, The resia van het Kindje Jezus. De directie der Z Stoomtramweg My. zorgde dat de voetprocessie en eveneens de andere per tram en per bus de Carmelletenkerk te Waspik bereikten. Om tien uur werd daar de Hoogmis opgedragen voor 'n stamp volle kerk. Onder deze H. Mis sprak een Ecw. Pater Carmeliet over de H. Theresia van het kindje Jezus, haar leven en hare begenadiging Toen kor den allen zich gaan ververschen. Om twee aur ving een H. Kruisweg aan, gevoigd door een Lof met processie. Na dezen dienst werd de rel'quie der heilige vereerd. De zangers «an het parochiale zangkoor deden zich van hunne beste zijde kennen bij deze geleget heid. De dames zangeressen uit de pro-~ i sl qrhrpvpn

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 5