Woonhuis Notaris Niddelkooii en t: Slati Laai al Owe adferlenliss Marktberichten. verpachten RECLRMEWEEK EEN ETALAGE Ned. Fabrikaat te huur. H.H. Winkeliers! GYMNASTIEKFEESTEN WAALWIJK 20-21 juni A S. schendyk op te treden in een gods dienstoefening jjDsI J. Fokkema te Sprang. WASPIK. Door de Harmonie „Volks vlijt en Volksvermaak" zal worden deelgenomen aan het federatief con cours voor muziekgezelschappen te Beek en Donk op 19 full a.s. Qisteren had op het Vaartje een aanrijding plaats tusschen een vracht auto en een met paard bespannen bakkerskarretje. Het ongeval liep be trekkelijk goed af; persoonlpe onge» lukken kwamen niet voor; alleen het paard liep nog al verwondingen op. RAAMSDONK. De Rijvereeniging „Juliana" zal a.s. Zondag deelnemen aan het Concours hippique te Dongen in het nummer Carousselrijden. Als werkloos stonden de vorige week bij de plaatselijke arbeidsbeurs ingeschreven 107 grondwerkers, 33 opperlieden, 6 metaalbewerkers, 1 metselaar en 1 sigarenmaker, totaal 148. Hiervan zijn 38 grondwerkers te werk gesteld door de gemeente aan te leggen rioleering in de Hoofdstraat en Prins Hendrikstraat. Woensdagvoormiddag had bij loting de nummering plaats van de lijsten met candidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. De loting bepaalde de volgorde der lijsten als volgt: No. 1 Anti-Revolutionnairen. No. 2 Roomsch Katholieken (Veer), No. 3 Roomsch Katholieken (Dorp). No. 4 Christelijk Historischen. De vrije lijst, de Laat, kwam niet voor de nummering in aanmerking, daar deze lijst door het Centraal Stembureau ongeldig is verklaard. Onze Voetbalclub „het Wapen van Raamsdonki" zal a.s. Zondag deelnemen aan de seriewedstrijden uitgeschreven door „de Madensche Boys" te Made en speelt aldaar tegen „Be Ready", van Hank. Donderdagmiddag is het militair vliegtuig, dat Woensdagnamiddag wegens een defect aan den motor een noodlanding moest maken op een weiland gelegen aan den weg naar Oosterhout, per auto naar Soesterberg vervoerd. RAAMSDONKSVEER. Woens dagnamiddag maakte een militair vliegtuig op een weiland gelegen aan den weg naar Oosterhout een nood landing wegens een defect aan den motor. De piloot bekwam geen letsel. Het vliegtuig is hoegenaamd niet beschadigd. Dat het toestel Woensdag avond, toen zich het nieuws door de gemeente verspreidde, veel bekijks trok, zal iedereen wel begrijpen. Toen Dinsdagmorgen omstreeks 6 uur de arbeider v. V. naar zijn werk wilde gaan, werd hij in de Koningsstraat opgewacht door zekeren G. uit deze gemeente, v. V. werd door G. van de fiets getrokken, die hem met een mes te lijf wilde gaan. De agent van politie Kloonen die inmiddels gewaarschuwd was, was direct aanwezig en wist erger te voor komen. Na hem eerst geducht met den gummistok te hebben laten ken nismaken, werden twee geopende messen in beslag genomen, die op hem werden gevonden. Proces-verbaal is opgemaakt. Woensdagnamiddag werd Mej, K. in de Deilstraat aangereden door een motor. Mej. K. liep een wond op aan een been en moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. De motorrijder R. kwam er met enkele lichte kwetsuren af. GEERTRUIDENBERG. Aan C. M. Balmakers is voor goed vrijstelling van dienstplicht verleend wegens per soonlijke onmisbaarheid. Bij B. en W. is een verzoek ingediend door de N.V. PNEM tot het maken van een openluchtstation. De bouwkosten zijn geraamd op f 100.000, zoodat dit wederom een groote uit breiding belooft te worden. De Harmonie „Apollo" behaalde op 2en Pinksterdag te 's Hertogenbosch by de feesteUjke opening van de vee markthallen by loting een 2en prys. Op de gehouden voorjaarskeuring van 8pringstieren te Oosterhout wer den de stieren van C. A van Dongen en D. van Ardenne goedgekeurd, ter wijl de stier van A. Maas werd af gekeurd. - 's-HERTOGENBOSCH. Dinsdag avond 'vergaderde de gemeenteraad van 's Hertogenbosch. De concessie aan A. Kolk tot het hebben van een bloemenkiosk op het havenhoofd in de Vischstraat werd voor drie jaren verlengd. Het vischrscht op de IJzeren Vrouw werd aan de Nieuwe 's-Hertogenbossche Hengelspor'tvereeniging van jaar tot jaar verpacht tegen f 100 per jaar, op voorwaarde, dat ook niet-leden tegen betaling van het vischwater gebruik kunnen maken. In 1929 besloot de raad te garan deeren de rente en aflossing van een geldleening van f 400.000 voor de verbouwing van het Groot-zieken- gasthuis, gesloten door de Godshuizen. Voor betaling van rente en aflossing zou een amortisatiefonds worden ge bruikt, waarin het Gasthuis zelf zoo veel mogeiyk zou storten, het krank- zinnigengesticht Reinier van Arkel jaarlijks f 20.000 renteloos, terwyi het ontbrekende door rentelooze stortingen der gemeente zou worden aangevuld. In 1930 garandeerde de gemeente een leening van 1 miliioen, waaronder f 600 000 voor de inmiddels gestegen verboawingskosten van het Groot- ziekengasthuis. Thans biyken die kosten te zyn opgeloopen tot f 959.550, ter wijl het meerdere veriies per jaar naar raming f 77.507.40 bedraagt. Dit tekort zal niet door middel van het amortisatiefonds zyn te dekken. Reinier van Arkel is ondanks verhooging der verpleegkosten van de krankzinnigen dit jaar niet in Slaat de storting van f 20 000 te doen. B. en W. stelden nu voor den post kosten van ziekenver pleging van f 46.000 ie verhoogen tot f 80.000, in beginsel te garandeeren een aanvullende geldleening van hoog stens f 360,000 onder voorwaarde, dat Renier van Arkel, indien de uilkomsten der exploitatie dit toelaten, de jaar lyksche storiing van f 20.000 in fonds perdu aan het Groot-ziekengasthuis zal doen zoolang de geldleening waaruit de verbouwings- en inrich ting3kosten zijn bestreden, niet is ge delgd. Bij het debat kwam de ernstige ontstemming van den raad tot uiting, dat B. en W. en den raad niet eerder in deze belangrijke overschrijding door regenten waaronder 4 raadsleden gekend is. De regenten raadsleden beriepen er zich op. dat zy we! wisten dat het geraamde bedrag ruim zou worden overschreden, doch pas onlangs het bedrag daarvan is komen vast te staan. Verschillende leden die tegen wilden stemmen deden dit niet, omdat de Godshuizen dan zouden gaan lee- nen zonder garantie der gemeente en dan duurder uit zijn. terwijl de gemeente toch het meerder tekort moet betalen. Alleen de heer v. d. Dries hield vol en stemde tegen, om uit te drukken dat hy een ander systeem wil by het beheer der Godshuizen. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. in dank werden weder een aantal geschenken aanvaard voor de Nieuwe Veemarkt, o.a. een eikenhouten ameu blement voor de vergaderzaal, van de fa Vroom en Dreesmann, 2 electrische klokken voor de restaurants van de fa. Kreymborg Co., een klok voor de eetzaal van de fa Thust en Graff drie gebrandschilderde ramen voorde hal van de R. K. Slagerspatroonsver- eeniging St. Nicolaaseen marmeren lambriseering voor de vestibule van de fa. G. Glaudemans t een voorzitters hamer van de R. K. Marktkooplieden- vereeniging St. Antoniustwee ge brandschilderde bovenlichten in de café's van de Melkinrichting St. jan een gebrandschilderd bovenraam voor het restaurant van den heer W. van Beuningen, Huize Bergen te Vught; alsmede verscheidene getchenken in geld. Het credit voor de beginwerkzaam- heden aan de uitvoering van het bebouwingsplan Hekellaan werd ver hoogd tot f 20 000 In een der vol gende vergaderingen zullen B en W. aan den raad een uitgewerkt plan met raming van kosten voorleggen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 30 Mei '31. Zaterdagavond biedt de Heusdensche fanfare een zomerconcert aan op de Vischmarkt. Aanvang 8 uur. Het veteranen-elftal-voetballers heeft besloten dezen zomer nogmaals uit te komen tegen een onzer plaatse- lyke clubs. Alsdan wordt een gecos- termeerde wedstrijd gespeeld. Waalwyk, 28 Mei 1931. Eieren 4—5 ct. Varkens f 6—f 10. VEILINGVER. „DE LANGSTRAAT", DRUNEN. Prijsnoteering van 28 Mei 1931. Asperges 3343 c., Idem II 17-30 c., Idem III 615 c„ Spinazie 5—9 c., Idem II 14 c., Postelijn 712 c. Rabarber 12 c., Aardbeien 3545 c., Peulen 8892 c., Wagenaars 93 95 c., alles per K.G. Komkommers, wit 18—23 c., Idem II 1217 c„ idem groen 15—21 idem II 1014 c., Bloemkool 1621 c., idem II 915 c., Sla 3.56 c„ idem II 1.5—3 c., Aardbeien 11.5 e., alles per stuk. Keelen 0.51 e., Radijs 11.5 e., Ra- öMP W\ ELff-pT Zij, die zich met ingang van 1 Juli op dit blad abonneeren, ontvangen de tot daartoe ver schijnende nummers GRATIS, barber 2—4 c„ Selderij 1.5—2.5 e., Wortelen 7—10 c., idem II 2—6 c., alles per bos. BINNENLAND. Openstelling grenskantoren Nederlandsch— Belgische grens Naar men ons mededeelt is eene regeling getroffen waardoor overeen stemming is verkregen omtrent de uren van openstelling der kantoren aan de Nederlandsch Belgische grens. Luidens die regeling zullen de Nederiandsche grenskantoren in de Directie der Directe Belastingen enz. te 's Hertogenbosch Baarle Nassau, Goirle, Reusel, Bergeijksche Barrière en Budel (heerbaan) met ingang van 1 Juni 1931 geopend zyn: van 1 November tot en met einde Februari des voormiddags van 8 tot 12'/2 uur en des nam van 2 tot 5 uur van 1 tot en met 31 Maart des voorm. van 8 tot 12'/2 uur en des nam van 2 tot 6uur; van l April tot en met 30 September des voorm. van 6'/, tot 12'/2 uur en des nam. van 2'/2 tot 8 uur en van 1 tol en met 31 October .- des voorm. van 8 tot 12'/a uur en des nam. van 2 tot 6'/2 uur. Alles met dien verstande, dat op de hlervoren genoemde grenskantoren op Zon en algemeen erkende Chrls- teiyke feestdagen ten aanzien van voor den handel bestemde goederen geenerlei douane formaliteiten of han delingen worden verricht. Vorenstaande uren zyn uitgedrukt in den voor het betreffende tijdperk of deel van het tydperk hier ten lande wetteiyk geldigen tyd. Wordt in België de zomertijd op een vroegeren datum ingevoerd dan in Nederland, dan zullen vanaf dien datum tot aan den dag van invoering van den zomertijd in Nederland de uren van openstelling van vorenge noemde grenskantoren in het betref fende tijdperk of deel van het tydperk één uur worden vervroegd, wat even eens in de overgangsperiode geschiedt wanneer in Nederland de zomertijd eerder eindigt dan in België en wel vanaf den datum van het eindigen van den zomertyd in Nederland tot aan het einde van den zomertyd in Belgte, Bestaande bijzondere regelingen voor het openstellen van sommige van voornoemde grenskantoren ten behoeve van het automobiel- en reizigersverkeer alsmede de bestaande regelingen voor het openstellen van hulpgrenskantoren aan de Nederlandsch Belgische grens blijven, met inachtneming van boven staande algemeene regels van kracht. GEMENGD NIEUWS. Bij het bzden verdronken. Gisterochtend vond de dijkbaas de Jong uit Halteren op den Scheldedijk bij Bergen op Zoom een rijwiel, waarbij eenige kleeren lagen. De politie werd hiervan in kennis gesteld. Er bleek te worden vermist de 25-jarige O. Gis teravond is het lijk van genoemden O. te Bergen op Zoom binnengebracht. Hij is blijkbaar bij het baden verdron ken. De vliegtocht van den heer Leclalr. Een Reuterbericht uit Konstantinope^ meldde gisteren Uit Tarsos wordt gemeld, dat de sporl-vlieger Leclair een noodlanding heeft moeten doen. Hij kwam tegen een telegraafdraad en doodde een kind. Twee anderen werden gewond. Het vliegtuig is vernieldde vlieger is voorloopig aangehouden. Hij is onge- kwetst. Leclair was onderweg van Amsterdam naar Sumatra. Twee jeugdige personen door den bliksem getroffen. Het onweer van Woensdagmorgen heeft in Zuid-Oost-Drente twee slacht offers gemaakt. Te Odoornerveen bij Schoonoord sloeg de bliksem in de arbeiderswoning van J. Kootstra en trof het 13-jarige dochtertje, dat op slag werd gedood. De 15-jarige zoon van S. de Jong uit Bargercompascuum werd door den bliksem getroffen, terwijl hij bezig was met veenarbeid op de terreinen van de Griendtsveen-mij. te Schöningsdorf in Duitschfand. De jongen was op slag dood. Te Nieuweroord (Dr.) op de Mid- denraai sloeg de bliksem in de land bouwerswoning van den heer H.Löhr waar juist een vijftig personen schuilden. Het geheele gebouw is afgebrand. De heer Löhr werd aan een der armen gekwetst le Anholt gemeente Ruinen, sloeg de bliksem in de boerderij van Arend Steenbergen. De boerderij is afgebrand. Van 8 meter hoogte gevallen Woensdagochtend te ongeveer half 10 heeft op den Schiedamsche Singel te Rotterdam een zeer ernstig ongeluk plaats gehad. De 36 jarige pensionhouder W. J. yan Evelingen, gewoond hebbend aan den Schiedamsche Singel, was op het dak van pand 67a aldaar geklommen om een katje te zoeken. Daarbij is hy plotseling door een geopend dakraam gevallen en op het ongeveer 8 meter lager gelegen portaal terecht gekomen. De ongelukkige kreeg een schedel basisfractuur en werd op slag gedood. Dolle stier op hol. Woensdagmiddag is in het slacht huis te Venlo een stier losgebroken. In dolle woede rende het dier door de straten. Het publiek vluchtte in de winkels en portieken. Eenige melk wagens en fruitkarretjes moesten het ontgelden en werden door het woeden de dier omvergeworpen en vertrapt. In de etalagegangen der firma Vroom Dreesmann liep het dier zich aan vankelijk vast. doch bemerkend, dat het achtervolgd werd, keerde het zich tegen zijn beiagers, Politie en maréchausséa's, die op geroepen waren, verschenen spoedig. Aan het spoorwegviaduct werd de stier neergeschoten en ter plaatse ge slacht. Een Russische duikboot gezonken. De tot de Oostzeevloot behoorende Russische duikboot no. 9 is op 22 dezer tijdens het houden van manoeu vres na ondergedoken te zyn, niet meer boven gekomen. Vliegers, die onverwyid werden uitgezonden om een onderzoek naar de vermiste duikboot in te stellen namen op de plaats des onheils plekken olie op het water waar. Ofschoon alle maatregelen zijn ge nomen, ten einde de boot zoo mogelijk nog te lichten, bestaat er nauweiyks nog hoop, daar de onderzeeër in water van 165 210 M. diep is gezonken. Ernstig auto—ongeluk. Naar Reuter uit Philadelphia seint is op de brug over de Delaware-rivier een vreeaeiyk auto—ongeluk gebeurd. Een kleine auto met zes inzittenden is op de brug met een andere auto die uit tegenovergestelde richting kwam in botsing gekomen. Het autotje werd geheel vernield. De inzittenden spron gen er uit en werden door andere aankomende auto's overreden en gedood. Dultsch planter door wilden overvallen en gedood. De „Times" meldt uit Canberra, dat een Dultsch planter op Nieuw Guinea, aan den bovenloop van den Wettut— rivier met een twaalftal inlandsche bedienden, door wilden in overvallen en gedood. Vijf van zy'n bedienden slaagden er in te ontkomen. Het lijk van den Duitscher is door de wilden verminkt en met veif be smeerd. Het wordt als fetisch gebruikt. Ongeluk bij een wegkruising. Toen Donderdagavond 'n 16-jarige wielryder met voor zich op de stang een 7 jarig jongetje 't steile Noordpad te Arnhem in volle vaart kwam afrijden werd hij op een wegkruising door een vrachtauto aangereden. Een der wielen van de auto ging het 7 jarig knaapje over het hoofd, tengevolge waarvan het jongetje ter plaatse gedood werd. De andere jongen kwam er met lichte verwondingen af, Den bestuurder treft geen schuld. Kind overreden. Gisteravond is 't 8—jarig dochtertje van den landbouwer v. d. Sande te Veldhoven door de stoomtram gegre pen. Beide beentjes werden afgereden. Het kind werd naar het ziekenhuis te Eindhoven gebracht, waar het aan de gevolgen is overleden. De ouders waren, toen het ongeluk gebeurde, naar een bruiloft, terwyide kinderen aan de zorg van een buur vrouw waren toevertrouwd. ADVERTENTIëN. Te bevragen bij J. H. SCHOLT, Haven, Waalwyk. te Capeile. zal op Vrijdag 5 Juni 1931, in het openbaar en wel des v.m. om 10 uur in de „KORENBEURS" te Waalwijk, Perceelen onder Waalwijk en Besoijen Voor den Heer W. B. Rijken, Mevr. de Wed.^W, C, Vermeulen- Quirijns Herv. Kerk van Sprang ,Mej. N, A. de Roon, Mej. C. P. van den Hoek Gdr.Mevr. de Wed, P. J. Konings-de Bruijn en den Heer Jac. Molegraaf; des nam. om 4 uur by L. F. VAN DONGEN te Capeile perceelen onder Capeile, Waspik en Besoijen Voor de Provincie Noordbrabant Waterschap Nederveen, Beheer ders van stegen in de Westensche Buitendellenden Heer A. P. de Bruijn; Mej. C. P. van den Hoek Gdr.Diaconie der Herv. Kerk van Waspik; Mej. de Wed. Moonen-Straverden Heer Adr. Vos; den Heer J. Michael; den Heer J. v. d. Hoeven Bzn. Waterschap ten Westen der Vrijhoevensche VaartHerv. Kerk van Capeile N.V, Adrs. Oerle- mans Zonenden Heer Ant. Smits |zn.den Heer Eim. de Bruyn en den Heer G. C. Oerle- mans. Breed by biljetten. 20-28 JUNI van alle Winkeliers. Diegenen die bereid zyn beschikbaar te stellen voor uitsluitend 46500 met de Reclameweek, die volgt op 20 Juni, worden beleefd ver zocht zich aan te melden by het groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U kosten en moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder I Waalwijksehe Stoomdr. Antoon Tielin VOOR ENKELE CENTEN per week krijgt (J een mooi, rijk- geiiiustreerd weekblad, indien U /.icli abonneert op ons GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD. 57l/i ct. p. kw., 85 ct. franco p. post. Elk nummer telt 16 blad zijden groot formaat. Abonneert U bij de Uitgevers van deze courant. Proefnummer gratis.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 10