HET TWAALFUURTJE van YSENDYK's KOFFIE IN PAKJES M Uw Kindie. liankeli.jk zijn, hebben het zwaar te verantwoorden; De N.V. zijn de melk koeien der aandeelhouders zoodra er i(jnst is. Zeer veel Nederlandsch kapi- laal zit in Buitenlandsche industrieën. Teveel geld zit vast tegen een te lage rente, en dit alles is een gevolg van je onzekere bedrijfszekerheid, waar- joor de kans om te winnen, door te wagen 0111 hals gebracht wordt. De kans om te winnen afhankelijk van het inzicht van het viootkapitaal, zoowel als van de Ne- ierlandsche Handelspolitiek. Geldpo litiek en zakenpolitiek staan in het nauwste' verband. Goede zakenpolitiek tan met zijn politiek terecht bij geld- lolitiek, het is logisch, het is daarom ik schreef: Geld! Geld? U kan 't talen bij de Rijksvakschool, omdat ik er niet aan twijfel, dat de Valtschool- olitiek zich in de noodzakelijke rich- ting tijdig aanpast. Zoo politiek zal heer v. d. Waerden wel zijn. Er ontstaat dan zeer zeker een oor- deelsvorm, die geschikt is de werkge legenheid te bestendigen en te ver ruimen. Het is immers alles 'n quaes- lie van inzicht; zoomin als men er voor enkele jaren aan dacht de Opan- ten te maken, zoowel is men er in ge slaagd dit met succes te kunnen. Ik ze gezien en bewonderd, de pro ducten van Nederlandsche Nationali teit, die, wat pasvorm, wat kwaliteit en afwerking betreft, voor ons land denk eens aan de film) bijzonder ge schikt zijn. Trots een verwaande leider beweer- wat zullen jullie daarvan terecht irengen. Nou baas!, het is in orde, en rij weten waar het naar toe moet, misschien leiden ze over een jaar be ier dan U. Zij behoeven voor hun be drijfszekerheid niet bang te zijn, mits sy doorgaan zich in de goede richting aan te passen en daarvoor heb ik geen vrees. Zij namen de kans geluk er mee! Vooruit! W. A. PULLES, Tilburg. (Wordt vervolgd). KERKNIEUWS. Openbare hulde bij het H. Hart- monument te Waalwijk. Vrijdag 12 Juni op den feestdag van het H. Hart, zal in de St. Anto- niuskerk om half 8 een Lof geschie den, waaronder de St. Antoniusfees- ten geopend worden met een predika tie van den bekenden predikant Pa ter Damascus Capucijn. Deze predi katie zal tevens een feestrede zijn ter tere van het H. Hart. iVa het Lof trekken de geloovigen naar buiten om openlijk bij het H Hart hulde te brengen aan God en eerherstel voor den smaad Christus aangedaan. Wanneer de R.K. turners van het jeheele bisdom, bij gelegenheid van kun Congres te Waalwijk, meenen openlijk hulde bij het H. Hart monu ment te moeten brengen, dan behoo- ren toch de R.K. ingezetenen dezer gemeente niet achter te blijven. Komt dan op Vrijdag 12 Juni naai' het H. Hartplein, dat thans schittert in jeugdig groen en heerlijke bloemen pracht. St. Antoniusf eesten te Waalwijk. Toen St. Antonius te Padua rond wandelde, weldaden uitdeelende aan het arme. volk, ging de roep van zijn wonderen door heel de wereld; en van heinde en ver stroomde het volk 'oe om den grooten prediker te hoo ren. Zeven eeuwen later gaat er we derom een roep over de wereld; nie mand minder dan Z.H. Paus Pius XI spoort alle geloovigen der heele we reld aan, om in het 7e Eeuwjaar van den H. Dood van Padua's heilige ver- trouwvol tot St. Antonius te gaan zeker naar de oorden, bevoorrecht, Mndat ze bijzonder aan zijne ver dring zijn toegewijd. Daarom, ver raders van St. Antonius, katholieken van de daad, toont dit te zijn door op 'e gaan naar zijne Devotiekerk te Waalwijk, meer dan 25 jaar een mid delpunt der Antoniusvereering, zoo als er maar weinigen gevonden wor den. Uit het Noorden, Oosten, Westen en Zuiden van Nederland komen pro nessies op naar zijne bedevaartsplaats, Ontbreekt er niet, menschen uit Waalwijk en Omstreken, blijf niet achter bij hen, die moeilijke reizen moeten ondernemen, om in zijne ge- jiadekerk te bidden om verhooring ln tijdelijke, zoowel als geestelijke aangelegenheden. Laat allen samen St. Antonius ver ben in de H. Communie, H. Mis, Lof en Processiewaar meerderen ver gaderd zijn ter eere van Hem, daar anjft de groote Wonderdoener van adua niet achter in gebedsverhoo- mng. omdat Hij zich in edelmoedig heid niet laat overtreffen. Als één ftoomsche familie om zijn altaar ge baard, samen zijn feestlied zingend; Moeder, Uw kindje zal U niet half zooveel zorg geven als U het huidje maar droog houdt met Purolpoeder en de branderige of stukgaande plektjes behandelt met Purol. Dit verzacht dadelijk en geneest spoedig. Purol en Purolpoeder zijn verkrijgbaar bij Apoth.en Drogisten. op in de parochie van den H.Joseph, Tilburg. In 1924 werd de Hoogeerw. eer Brekelmans, Plebaan van de Kathedrale Kerk te 's-Bosch. is er mooier gezicht, is er krachtiger aandringen mogelijk, om zijn voor spraak te winnen? Neen; allen als één man zullen den zegen werv-en van Hem, wien het hier op aarde reeds z'n grootste genoegen was, goed te zijn voor hen, die om Christus wille Hem, den grooten heilige, volgde bij zijn enthousiaste redevoeringen. Een ordegenoot, een Pater Capucijn, zal ons opwekken tot de devotie van St. Antonius van Padua. Op dus allen naar de Antoniuskerk van Waalwijk, beveel er uwe tijdelij ke, zoowel als geestelijke belangen aan bij onzen grooten Heilige en ver hooring vindt ge, dat is zeker! Zaterdag 13 Juni: H. Missen om half 7, kwart voor 8 en 9 uur. Zondag 14 Juni: H. Missen om half 7, 8 uur, 9 uur en half 11. Op beide dagen om 3 uur Lof met predikatie en processie. Dinsdag 16 Juni 's morgens te half 9 vertrekt uit Vugt een processie naar de devotiekerk van den H. An tonius van Padua te Waalwijk, ter medeviering van het zevende eeuw feest van het zalig afsterven yan de zen volksheilige. Kerkelijke benoemingen. De nieuwe Vicaris-Generaal van het Bisdom Den Bosch. Z.H. Ex. Mgr. A. Diepen, heeft, zoo als wij reeds Dinsdagmorgen per bul letin konden bekend maken, benoemd tot vicaris-generaal van het Bisdom, en tot Directeur van de Congregatie der Zusters van Liefde, de Zeereerw. heer Franciscus N. J. Hendriks, rec tor van Reinier van Arkel te 's-Bosch en moderator der R.K. Lycea aldaar. De nieuwe vicaris—generaal, de eenige broer van den paler Jesuiet P. Hendrikx, professor te Maastricht, werd geboren 8 April 1887 te Besoijen, thans groot—Waalwijk, waar zijn vader de algemeen geachte gemeente secretaris was. Hij studeerde aan het Canlsius—college te Nijmegen, alwaar hij eind—examen Gymnasium maakte, daarna nog een jaar aan het Klein seminarie te St. Michiels—Gestel en vervolgens aan het Groot—Seminarie te Haaren. Na zijn priesterwijding, 1 juni 1912, werd hij op 28 Juni be noemd tot kapelaan te Eindhoven— Woensel in de parochie van Si. Petrus 9 Juli 1915, volgde zijn benoeming tot kapelaan te Helmond in de parochie van O. L, Vrouw—Hemelvaart en op 13 Mei 1921 werd hij benoemd tot kapelaan van de parochie van St. Pieter te 's-Bosch. Kapelaan Hendrikx interesseerde zich zeer bijzonder voor de katholieke jeugd en sportbeweging en onderscheidde zich door zijn scherpen kijk op het geen de organisatie op dit terrein eischte. Hij werd adviseur van den diocesanen gymnastiekbond, lid van de diocesane jeugdcommissie en speel de een belangrijke rol bij de organisatie van de R K. Voetbaibeweging. Hij werd dan ook de nationale adviseur van de R K. Federatie van Bonden van licha melijke opvoeding en adviseur van de RK. leiders en leidsters van lichaams oefeningen. Zijn succesvol werk voor de jeugd vestigde als van zelf de aandacht op hem, toen de ZeerEerw. heer F. Fran ken moest worden vervangen als moderator van de R.K. Lycea. Kapelaan Hendrikx werd als zoodanig benoemd en meteen tot rector van Reinier van Arkel. Zeer noode zullen vooral de lycea hun gevierden moderator zien heen gaan, maar zij zullen kunnen blijven rekenen op de werkdadige belangstel ling van den nieuwen vicaris—generaal Rector Hendrikx was ook nationaal adviseur van den R.K. Werkmeesters bond en oprichter en zeer gewaar deerde directeur van de Heeren congregatie te 's-Bosch. Deken van 's-Hertogenbosch. Door Z.H. Exc. den Bisschop van 's-Hertogenbosch is benoemd tot deken van het dekenaat 's Hertogenbesch, de Hoogeerw. Heer J. L Brekelmans, kanunnik van het Kathedraal Kapitte en Plebaan van de Kathedrale Basiliek der parochie .St. Jan", te 's-Bosch. Joannes Leonardus Brekelmans werd 11 Juli 1873 te Waalwijk geboren. Hl studeerde eerst te Megen en daarna aan de seminaries te St. Michielsgeste en Haaren. Op 12 Juni 1897 werd hi priester gewijd. In 1898 volgde zijn benoeming tot kapelaan te Lierop terwijl hij 7 januari 1904 werd be noemd tot kapelaan van de parochie „St. Jacob", te 's-Hertogenbosch. In 1916 volgde hij pastoor A. Mutsaers VOETBALSPORT. WAALWIJK. w. s. c. De Veteranenwedstrijd W.S.C.Antwerp F. C. Het zag er Zaterdagmorgen aller minst naar uit, dat de „internatio nale" doorgang zou kunnen vinden. Bij stroomen gutste de regen den ge- heelen morgen neer, doch in den na middag klaarde het eindelijk wat op, en tegen het aanvangsuur was 't weer prachtig. Het veld was ondanks den overvloedigen regen in zeer goede conditie. De wedstrijd zelf is een volkomen succes geworden. Het was een aardi ge ontmoeting, aardig voor het pu bliek, dat ondanks de tegenwerking van het weer, nog vrij talrijk was, maar niet minder ook voor de twee- en-twintig oud-gedienden, die vooi dezen wedstrijd hun voetbalkoffei nog eens uit een of ander vergeten zolderhoekje hadden tevoorschijn ge haald. Af en toe werden er uitstekende dingen gedaan, waaruit wel bleek, dat de veteranen het spel nog lang niet verleerd zijn; er werd aardig combinatiespel gegeven. Onnoodig te zeggen dat de vroolijke tooneeltjes, die een veteranenwedstrijd eigen zijn, ook ditmaal niet achterwege bleven. Zoo zagen we den Antwerpschen rechtsbuiten even m. slechts 1 schoen aan langs de lijn huppelen; daar de andere hem te knellend zat had hij hem maar uitgetrokken. Verder had de Antwerpsche aanvoerder-keeper, die ongetwijfeld de meeste jaren tel de van het gezelschap, zijn weinige haren begonnen reeds bedenkelijk te grijzen, direct aller sympathie. Het Alpenmutsje dat de Belgische spil droeg, deed bij ons reeds aan stonds bedenkingen koesteren tegen z'n ijlbehaarden schedel en 't duurde dan ook niet lang of onze vermoedens werden bevestigd, toen bedoelde spe ler in het heetst van het gevecht zijn mutsje verloor. Dat zijn zoo de din gen die het kleur geven aan een ve- teranenkamp. Met rust stonden de Belgen met I0 voor, en in de tweede helft wis ten zij hun voorsprong tot 20 te vergrooten. Toen wist W.S.C.'s links buiten echter met een paar van zijn ouderwetsche formidabele pillen ge lijk te maken! Een penalty bracht tenslotte de gasten de overwinning, 32. Het is een zeer interessante ontmoe ting geweest, die bij velen een herin nering aan de vroegere sportbeweging zal hebben wakker geroepen. We ho pen de veteranen dezen zomer nog meerdere malen in et veld te zien. Vermelden wij nog, dat beide elf tallen zich na den wedstrijd in Hotel „De Twee Kolommen" aan een gezel lig souper vereenigden en den avond in amicale stemming doorbrachten. Hier werd besloten voortaan jaar lijks twee wedstrijden tusschen bei de veteranen-elftallen te houden, één te Antwerpen en één in Waalwijk. Dat er vele hartelijke toasten wer den uitgebracht, behoeft niet gezegd. W.S.C. Ill—D.E.S. 2—3. De voor het kampioenschap van de le klasse B.V.B. zeer belangrijke wedstrijd WSC III—DES (Kaatsheu vel), is geëindigd met een overwin ning voor de kampioenscandidaten. Het laat zich begrijpen dat er volop spanning was en dat er fel om de overwinning gestreden werd. Kori voor het einde wist W.S.C. den stand op 23 te brengen en de resteerende tijd verliep onder de grootste span ning, zonder dat er echter nog gedoel punt werd. Er werd zeer forsch g speeld, waardoor de wedstrijd weinig aantrekkelijks had. R. W. B. Voor onze lagere elftallen is het 1.1. Zondag een goede dag geweest beide elftallen speelden hun laatste competitiewedstrijd. R.W.B. II tegen BW 4. Nadat onze reserves bijna het geheele seizoen on fortuinlijk gespeeld hebben, is het nu eens van een leien dakje gegaan, doch ook BW speelde uitstekend en werd het derhalve een goede wedstrijd, welke door RWB met 30 werd ge wonnen. R.W.B. 3 had het tegen Capelle 2 in den aanvang niet gemakkelijk, doch kwam door beter spel in de meerderheid, vooral het verband was opvallend goed. Capelle 2 kon het dan ook niet bolwerken en moest met II—0 de meerderheid van RWB 3 erkennen en behaalden de jongste RWB'ers het kampioenschap van de 2e klasse B.V.B.met 12 gespeelde wedstrijden, 11 gewonnen 0 gelijk, 1 verloren, 22 punten, 66 voor 20 tegen Maandagavond was voor het kra nige elftal een huldiging op touw ge zet, waarbij alle spelers aanwezig wa ren. Na een felicitatie, werd vooral gewezen op het regelmatig en correc te verloop van de wedstrijden, geen enkele wanklank is gehoord, wat het resultaat des te mooier maakt. Bravo RWB'ers. A.s. Zondag de laatste competitie wedstrijd RWB-Sportver. 1920, Oss. Fabriekself tallen. Onder vrij groote belangstelling werd gisteravond op het terrein van Juliana te v.m. Baardwijk een wed strijd gespeeld tusschen de fabrieks- elftallen der schoenfabrieken Donkers en van Haren. Na een spannenden strijd won het Donkers-elftal met -4. SPRANG. De voetbalclub N.E.O. alhier, speel de j.l. Zaterdag op de seriewedstrijden van Neerlandia te Kaatsheuvel tegen S.D.O. alhier en won met 10, zoo dat zij a.s. Zaterdag aan de finale zal deelnemen; alsdan zal N.E.O. een wedstrijd spelen tegen Sparta, Vrijh.- Capelle. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Op Zondag 17 Juni hield de Waal- wijksche Goncour^bond e(en wed vlucht vanuit Rainbouller. De prijzen werden behaald als volgt: Arn. Goedhart 1, 4, 34; C. Broii- mels 2, 3; J. van Veldhoven 5; J. C. Muskens 6; Th. van der Geld 7, 29; A. van der Pennen 8; A. van Hilst 9; P. v. d. Houdt 10, 14; A. van Eijck 11, 25; P. L. Pullens 12; J. C. Pullens 13, 30; H. Knippels 15; J. van den Houdt 16; A. Lombarts 17, 23; J. Blok 18, A. Hensen 19; A. Stokwiel- der 20; J. Schoenmans 21; Ant. Goed hart 22; J. Boot 24; A. Stam 26, 28; A. van den Houdt 31; P. Schoenmans 32; G. J. Schoenmans 33. le Constateering 11-6-40 uur. Laatste constateering 11-39-1 uur. DRUNEN. Zondag hield de postduivenveree- niging „De Postduif", gevestigd in het café van den heer A. van der Geld, een wedvlucht vanuit Orleans. De prijzen werden behaald als volgt 1, 5 H. Bergmans; 2, 6 W. Viveen- v. Ravenstein, 3, 4, 9 Gebr. v. Raven- stein-v. Loon. 7, 14 A. van den Ho ven. 8, 12 J. van Loon; 10 F. v. Hul- ten-de Wit; 11 Gebr. Maas- v. Oers; 13 A. Pelders. Eerste overduif Gebr. v. Raven- stein-v. Loon. Tweede overduif Gebr. v. Ravenstein-van Loon. De eerste duif bereikte haar hok om 1-1-57 uur. Duiven los om 7 uur. le Koningspoule H. Bergmans. 2e Koningspoule W. Viveen-van Ravenstein. Speciaal Gebr. v. Ravenstein. GEMENGD NIEUWS. Sleepboot gezonken. Zaterdag geraakte de sleepboot .Het Scheergat", varende in den dienst van de Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken, vast op den Kei- leemdam bQ Breezand. Door den sterken stroom kwam de boot dwars tegen den dam te zitten Er werd met de machine gewerkt om haar los te krijgen. Kort daarna ge raakte de kop van de boot los van een dam. Het schip ging voor den wind en daar het achterschip bleef vast zitten, ging de sleepboot overzij. De stoker, die het gevaar had zien aankomen, sprong overboord en wist zich zwemmend te redden. Zijn vader, de 52-jarige machinist, de kapitein en de stuurman, werden in de diepte gesleurd en verdronken jammerlijk. De namen der slachtoffers, die bij 't ongeval met de sleepboot .Scheer gat" om het leven zijn gekomen zijn als volgt: De kapitein A. Bakker uit Rotterdam, de matroos-stuurman A. J. Broore uit Rotterdam en de machinist A. Visser uit Hansweert. Gered is de stoker A. Visser Jr. De .Scheergat" was van deNederl. Stoomsleepdienst v/h van P. Smit Jr. te Rotterdam. Het glaspaleis te Manchen door brand vernield. In het glaspaleis te Munchen waar evenais elk jaar, een groote kunstten toonstelling was ondergebracht, is Zaterdagnacht brand uitgebroken, welke zich zoo snel uitbreidde, dat't gebouw weldra in lichte laaie stond. Het paleis is geheel vernield. Alleen het ijzeren geraamte staat nog overeind, doch op sommige plaatsen is ook dat ingestort. De brandweer bestreed het vuur met 32 slangen. De schade is buitengewoon groot, moet zelfs in de miljoenen loopen. Slechts 50 60 schilderijen konden gered worden, terwijl er 3000 vernield werden. Algezien van de materieele schade is de ideëele, welke in het verlies van onvervangbare werken ligt, zoo buiten gewoon groot, dat men wel van één van de grootste rampen van de nationale kunst kan spreken. Militair verdronken. In den IJssel bij Westervoort is bij het zwemmen verdronken de dienst plichtige W. van de mitrailleur com pagnie van het 8e Reg. Infanterie. W. was afkomstig uit Bergharen en eenige zoon. Het lgk Is nog niet ge vonden. é-mm zal U nog beter smaken als U er van Ysendyk's koffie bij drinkt. Weest daarom verstandig en koopt ook EENS GEDRONKEN - BLUFT GESCHONKEN.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 3